Mooi, maar daar gaat het niet om. Je vroeg om een onderbouwing van de bewering dat het dolfinarium de orka het liefst weer had uitgezet. Een bewering die je afdeed met 'loze woorden'.quote:Op woensdag 30 november 2011 11:43 schreef Godtje het volgende:
[..]
Ik ben dan oko heel simpel van mening dat wij als mens die beesten niet succesvol kunnen houden en of redden dus daar moeten laten liggen en niet redden.
En dat blijkt uit alles. Uitzetten nooit goed gelukt en de drama's in de parken zijn ook een schande.
Het is jammer, ik zie de beesten graag en helaas helaas zijn ze heel goed te trainen maar niet goed te houden.
En die heb ik nog steeds niet gezien. Ze zijn altijd gezond tegenstander geweest van dat plan en dat klopt helemaal met hun businessplan.quote:Op woensdag 30 november 2011 11:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Mooi, maar daar gaat het niet om. Je vroeg om een onderbouwing van de bewering dat het dolfinarium de orka het liefst weer had uitgezet. Een bewering die je afdeed met 'loze woorden'.
Ok, dit is dus zinloos.quote:Op woensdag 30 november 2011 11:47 schreef Godtje het volgende:
[..]
En die heb ik nog steeds niet gezien. Ze zijn altijd gezond tegenstander geweest van dat plan en dat klopt helemaal met hun businessplan.
Er zit geen geld in beestjes vrij laten.
Dat bedoel ik. Lees je nou verdomme eens in voordat je reageert.quote:Op woensdag 30 november 2011 07:19 schreef idefixo het volgende:
[..]
Ik begrijp het. Het releaseplan van de dierenmilitanten zorgt ervoor dat Morgan, die inmiddels gewend is aan mensen, niet regelrecht in de armen van stropers (of vissers die vinden dat ze teveel vis vangt) kan zwemmen.
quote:Op woensdag 30 november 2011 11:51 schreef TechXP het volgende:
[..]
Dus doe je huiswerk of reageer gewoonweg niet.
quote:dat het Dolfinarium een ontheffing op grond van de Flora- en Faunawet heeft en dat in voorwaarde 8 van deze ontheffing is opgenomen dat het Dolfinarium gevangen exemplaren van walvisachtigen tijdelijk onder zich mag houden ter revalidatie, met het doel deze later weer vrij te laten.
http://jure.nl/bu5150quote:Het Dolfinarium vindt deze termijn te lang omdat de huisvesting van Morgan in het Dolfinarium niet meer adequaat is en Morgan behoefte heeft aan contact met soortgenoten zodat zij Morgan zo snel mogelijk naar Loro Parque in Tenerife over kan brengen.
Dat is hun taak bij het opvangen van gestrande zeezoogdieren. Zo doen ze het ook met bijvoorbeeld Bruinvissen. En zo doen Ecomare en Pieterburen het voor bijvoorbeeld zeehonden.quote:
waarom vangen ze al decennia lang gestrande dieren op dan?quote:Op woensdag 30 november 2011 11:37 schreef Godtje het volgende:
[..]
Het doel per definitie van een dolfinarium is niet om beestjes vrij te laten maar om ze op te sluiten ter entertainment. Dat is de business case van het bedrijf.
Wel interessant maar wat wil je er nu mee zeggen? Het is vermoedelijk een van de weinige bedrijven ter wereld die een transport als deze kan verzorgen.quote:Op woensdag 30 november 2011 12:18 schreef TechXP het volgende:
Dit is wel interessant om te lezen:
http://orcasoutside.tumbl(...)o-wild-dolphin-trade
Er worden wel orka's in gevangenschap gefokt maar die worden nooit uitgezet.quote:Op woensdag 30 november 2011 12:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
waarom vangen ze al decennia lang gestrande dieren op dan?
Waarom doen dierenparken dan mee aan fokprogramma's om dieren weer uit te kunnen zetten in het wild?
Ik heb het ook niet zo op dierenparken maar wat je nu roept komt niet zo heel goed overeen met de werkelijkheid.
Wat is dit nu weer voor onzin dat ik een '' ideologische sprookje'' verkondigquote:Op woensdag 30 november 2011 07:55 schreef du_ke het volgende:
[..]
Proberen om wel een discussie te voeren misschien? Je ehbt nu eenmaal met de realiteit van de echte wereld te maken en die is anders dan het grote ideologische sprookje dat je hier verkondigt.
Het Dolfinarium had Morgan ook het liefste weer gewoon in het wild uitgezet zoals ze ook probeen met gestrande bruinvissen. Het succes van dat soort acties is echter nogal wisselend, succesvol weer uitzetten van Orka's is heel zeldzaam en lukt alleen als je de familiegroep weet te vinden (en dan niet te lang wacht) op een gegeven moment is de kans op een geslaagde uitzetting zo klein dat je niet ontkomt aan het kijken naar alternatieven.
En dan zoek je daarvan het minst slechte alternatief uit. En ja, helaas is dat gevangenschap, heel vervelend maar anders was er ook eeuwig gezeuld met dat dier...
Maar goed, ergens heb ik het vermoeden dat dit zoals Lienekien zegt niet door zal dringen
Hoe vaak heb jij ''achter de schermen'' mogen kijken?quote:Op woensdag 30 november 2011 09:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Heb je wel eens achter de scherm gekeken bij een Dolfinarium?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik verplicht niemand iets, maar hoe wil je dan dat ik iets duidelijk probeer te maken.quote:Op woensdag 30 november 2011 11:22 schreef Greys het volgende:
FANN, we hebben het al eens gehad over je lappen tekst en linkjes en filmpjes volgens mij
Niet in elk topic weer. En dan mensen gaan verplichten dat te lezen en bekijken en dat ze anders hun mond moeten houden.
Normaal gesproken moet je altijd een ''bron'' hebben. Heb je die dan is het teveel gedoe
om te lezen.
Als Lienekien of wie dan ook de teksten niet wil lezen en de filmpjes niet wil bekijken
dan doet ze dat toch lekker niet, ook goed.Dus dit...quote:Op woensdag 30 november 2011 11:47 schreef Godtje het volgende:
[..]
En die heb ik nog steeds niet gezien. Ze zijn altijd gezond tegenstander geweest van dat plan en dat klopt helemaal met hun businessplan.
Er zit geen geld in beestjes vrij laten.
Waarom wil je 'ons' militant noemen? Vind je juridische stappen nemen militant?quote:Op woensdag 30 november 2011 12:19 schreef idefixo het volgende:
http://jure.nl/bu5150
Het was niet de militante tak van de dierenbeschermers die zich verenigd heeft om Morgan over te leveren aan stropers en vissers?
Over dat laatste zijn de meningen verdeeld. Wat betreft dat bedrijf. Er zijn meerdere bedrijven die dit kunnen doen. KLM Cargo heeft geweigerd gaven ze aan, want ze wilden geen gedoe met pers e.d.quote:Op woensdag 30 november 2011 12:27 schreef du_ke het volgende:
Wel interessant maar wat wil je er nu mee zeggen? Het is vermoedelijk een van de weinige bedrijven ter wereld die een transport als deze kan verzorgen.
En dan het eind van het artikeltje, weg van vrijheid op naar gevangenschap. tja... het vrijlaten is ook niet bepaald een realistische optie op dit moment...
Moet je niet aan KoosVogels vragen, want die is heel close met dolfinarium.quote:Op woensdag 30 november 2011 12:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Hoe vaak heb jij ''achter de schermen'' mogen kijken?
En dan bedoel ik ook ECHT ''achter de schermen'' of heb je klakkeloos aangenomen
wat de Dames en Heren van het Dolfinarium je hebben verteld?
FANN, nogmaals, we hebben het er al zo vaak over gehad helaas... maar zie het nou eens niet zo zwart-wit. Geen filmpjes kijken betekent NIET (!!!) dat men in gelukkige dolfijntjes gelooft in een Dolfinarium. Maar gewoon dat men geen zin heeft om zich steeds door je ellenlange posts met links en filmpjes heen te moeten worstelen...quote:Op woensdag 30 november 2011 12:54 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor onzin dat ik een '' ideologische sprookje'' verkondig
Waar haal je dat vandaan? Ik ben alleen met feiten gekomen, maar ''bronnen''
worden dus niet meer op prijs gesteld, begrijp ik, maar dat ben ik zo langzamerhand
wel gewend. Wat je niet ziet is er niet... Dus dan maar geen filmpjes kijken want
owee als we jullie ''ideologische sprookje'' zouden verstoren dat de dolfijntjes
zo gelukkig zijn in een Dolfinarium, wie gelooft hier nu in sprookjes?
Kap eens met dat persoonlijke gedoe. Echt.quote:Op woensdag 30 november 2011 13:13 schreef TechXP het volgende:
[..]
Moet je niet aan KoosVogels vragen, want die is heel close met dolfinarium.
Ik heb zwaar het vermoeden dat jij je ook niet erg bewust bent van alle perikelen aangezien Morgan ontzettend (!!) veel geld oplevert voor het dolfinarium en dan het nooit hun intentie is geweest om Morgan vrij te laten. Dit was al snel duidelijk toen Morgan kunstjes werd aangeleerd en haar bassin open werd gezet voor publiek.quote:Op woensdag 30 november 2011 07:55 schreef du_ke het volgende:
[..]
Proberen om wel een discussie te voeren misschien? Je ehbt nu eenmaal met de realiteit van de echte wereld te maken en die is anders dan het grote ideologische sprookje dat je hier verkondigt.
Het Dolfinarium had Morgan ook het liefste weer gewoon in het wild uitgezet zoals ze ook probeen met gestrande bruinvissen. Het succes van dat soort acties is echter nogal wisselend, succesvol weer uitzetten van Orka's is heel zeldzaam en lukt alleen als je de familiegroep weet te vinden (en dan niet te lang wacht) op een gegeven moment is de kans op een geslaagde uitzetting zo klein dat je niet ontkomt aan het kijken naar alternatieven.
En dan zoek je daarvan het minst slechte alternatief uit. En ja, helaas is dat gevangenschap, heel vervelend maar anders was er ook eeuwig gezeuld met dat dier...
Maar goed, ergens heb ik het vermoeden dat dit zoals Lienekien zegt niet door zal dringen
Jongens toch, iemand mijn "lap" tekst gelezen? Zolang jullie die lappen tekst en filmpjes van ons niet willen lezen en jullie je ogen niet WILLEN opendoen blijf je deze discussies houden. Wij willen jullie bewust maken van de perikelen rondom dolfijnen in gevangenschap maar jullie willen hier niet voor open staan. Zodra jullie mij en anderen hier ook bronnen kunnen aandragen die jullie mening ondersteunt (en dan geen marketingpraatjes van een bedrijf als dolfinarium, "wij van wc-eend" gedachte hierachter dat overal wordt toegepast en waar je als kritische consument door moet steken) dan sta ik daar graag voor open ook. Ik hoop dat jullie over enkele jaren hierop terugdenken en denken van "ja, hadden die pro-Morgan mensen op Fok toch gelijk...."quote:Op woensdag 30 november 2011 11:22 schreef Greys het volgende:
FANN, we hebben het al eens gehad over je lappen tekst en linkjes en filmpjes volgens mij
Niet in elk topic weer. En dan mensen gaan verplichten dat te lezen en bekijken en dat ze anders hun mond moeten houden.
Dit is SCHIJN! Ja, dolfinaria zetten bruinvissen vrij en doen wetenschap op deze dieren zodat het park onder wetenschappelijke voorwendselen kan voortbestaan alsmede als enkele educatieve maatregelen in plaats MAAR het voornaamste doel is commercie. Dit is ook de reden dat Morgan getransporteerd kon worden, onder valse voorwendselen dat deze twee bedrijven (want dat zijn het) onderzoek doen.Vandaar dat het zo frustrerend is voor vele dierenbelangenorganisaties om hier iets tegen te doen omdat dit, volgens de wet, voortkan bestaan terwijl het duidelijk is (althans voor die mensen die zich hebben ingelezen en dit willen doen) dat het entertainment is wat het bedrijf nastreeft en hierbij de big bucks.quote:Op woensdag 30 november 2011 12:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
waarom vangen ze al decennia lang gestrande dieren op dan?
Waarom doen dierenparken dan mee aan fokprogramma's om dieren weer uit te kunnen zetten in het wild?
Ik heb het ook niet zo op dierenparken maar wat je nu roept komt niet zo heel goed overeen met de werkelijkheid.
Ik geef het ook op, ik ben hier weg...quote:Op woensdag 30 november 2011 13:44 schreef Smeich het volgende:
[..]
Jongens toch, iemand mijn "lap" tekst gelezen? Zolang jullie die lappen tekst en filmpjes van ons niet willen lezen en jullie je ogen niet WILLEN opendoen blijf je deze discussies houden. Wij willen jullie bewust maken van de perikelen rondom dolfijnen in gevangenschap maar jullie willen hier niet voor open staan. Zodra jullie mij en anderen hier ook bronnen kunnen aandragen die jullie mening ondersteunt (en dan geen marketingpraatjes van een bedrijf als dolfinarium, "wij van wc-eend" gedachte hierachter dat overal wordt toegepast en waar je als kritische consument door moet steken) dan sta ik daar graag voor open ook. Ik hoop dat jullie over enkele jaren hierop terugdenken en denken van "ja, hadden die pro-Morgan mensen op Fok toch gelijk...."
Of hebben jullie deze "lap" tekst ook niet gelezen. Jullie lijken wel op Bleker die ook niet alle relevante informatie heeft doorgenomen om tot een goedgewogen oordeel te komen.
Omdat die lappen tekst meestal net zo hard "wij van wc-eend" zijn. In BNW speelt precies hetzelfde probleem, de believers komen met lappen tekst en filmpjes van zogeheten experts en als je ze niet kijkt ben je stom. Als je ze wel kijkt en dan nog niet overtuigd bent nog steeds trouwens.quote:Op woensdag 30 november 2011 13:44 schreef Smeich het volgende:
[..]
Ik heb zwaar het vermoeden dat jij je ook niet erg bewust bent van alle perikelen aangezien Morgan ontzettend (!!) veel geld oplevert voor het dolfinarium en dan het nooit hun intentie is geweest om Morgan vrij te laten. Dit was al snel duidelijk toen Morgan kunstjes werd aangeleerd en haar bassin open werd gezet voor publiek.
[..]
Jongens toch, iemand mijn "lap" tekst gelezen? Zolang jullie die lappen tekst en filmpjes van ons niet willen lezen en jullie je ogen niet WILLEN opendoen blijf je deze discussies houden. Wij willen jullie bewust maken van de perikelen rondom dolfijnen in gevangenschap maar jullie willen hier niet voor open staan. Zodra jullie mij en anderen hier ook bronnen kunnen aandragen die jullie mening ondersteunt (en dan geen marketingpraatjes van een bedrijf als dolfinarium, "wij van wc-eend" gedachte hierachter dat overal wordt toegepast en waar je als kritische consument door moet steken) dan sta ik daar graag voor open ook. Ik hoop dat jullie over enkele jaren hierop terugdenken en denken van "ja, hadden die pro-Morgan mensen op Fok toch gelijk...."
Of hebben jullie deze "lap" tekst ook niet gelezen. Jullie lijken wel op Bleker die ook niet alle relevante informatie heeft doorgenomen om tot een goedgewogen oordeel te komen.
Uiteraard mogen kritische kanttekeningen wel, die dan door ons vervolgens door tegenargumenten en bewijs van experts (men heeft toch niet voor niets hiervoor geleerd, dus hoezo "zogeheten") als tegen wordt aangekaart maar vervolgens weer door jullie als onzin wordt afgedaan omdat het dolfinarium zus en zo zegt...ja hallo zeg.quote:Op woensdag 30 november 2011 15:06 schreef Lienekien het volgende:
Net wat Ik al zei, als je niet voor jullie bent, dan ben je tegen. Kritische kanttekeningen MOGEN niet.
Dat is dus gewoon niet waar, want ik heb al die lappen tekst en filmpjes en persberichten niet nodig om zelf wel te kunnen bepalen dat het dolfinarium UITERAARD NIET de ideale leefomgeving voor dolfijnen is. Hoe kom je daar nu toch bij?quote:Op woensdag 30 november 2011 13:44 schreef Smeich het volgende:
Jongens toch, iemand mijn "lap" tekst gelezen? Zolang jullie die lappen tekst en filmpjes van ons niet willen lezen en jullie je ogen niet WILLEN opendoen blijf je deze discussies houden. Wij willen jullie bewust maken van de perikelen rondom dolfijnen in gevangenschap maar jullie willen hier niet voor open staan.
En daar ga je weerquote:Of hebben jullie deze "lap" tekst ook niet gelezen. Jullie lijken wel op Bleker die ook niet alle relevante informatie heeft doorgenomen om tot een goedgewogen oordeel te komen.
Om me er ook maar even mee te bemoeien, het is toch de essentie van een goede discussie om elkaars meningen en relevante informatie door te nemen. Er is toch gewoon geen andere manier om tot een juist oordeel te komen zonder alle informatie en meningen te hebben?quote:Op woensdag 30 november 2011 16:06 schreef Greys het volgende:
Da's nou precies waar het om gaat. Ik wil absoluut niet hebben dat mensen die zich niet door alle onderzoeken heen hebben geworsteld hier worden weggebonjourd met het motto 'dan had je alles maar moeten lezen en anders moet je je mond houden'.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |