een PIIGS belasting lijkt me lastig te verkopen.quote:Op zondag 20 november 2011 13:50 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als je een transfer wilt (=fiscaal beleid) dan moet je dat doen via belastingen. Dus bijvoorbeeld bovenop je inkomstenbelasting een extra 20% belasting om de PIIGS schulden te financieren.
De ECB mag volgens de verdragen (gelukkig) geen fiscaal beleid bedrijven. Dat zou ook raar zijn voor een instelling die niet onder democratische controle valt. (nog los van het feit dat het monetair beleid onmogelijk maakt)
maar wat gaat er dan gebeuren?quote:Op zondag 20 november 2011 13:52 schreef Drugshond het volgende:
Ach gut... binnen nu en 1-2 mnd gaat die ECB geldpers rollen.
Die 20% via de belastingen zullen nooit geaccepteerd worden. Dat is te transparant.quote:Op zondag 20 november 2011 13:50 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als je een transfer wilt (=fiscaal beleid) dan moet je dat doen via belastingen. Dus bijvoorbeeld bovenop je inkomstenbelasting een extra 20% belasting om de PIIGS schulden te financieren.
De ECB mag volgens de verdragen (gelukkig) geen fiscaal beleid bedrijven. Dat zou ook raar zijn voor een instelling die niet onder democratische controle valt. (nog los van het feit dat het monetair beleid onmogelijk maakt)
1) Renteverschillen Duitsland-Italie nemen afquote:Op zondag 20 november 2011 13:54 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
maar wat gaat er dan gebeuren?
Als de ECB de yields van de PIIGS kunstmatig laag houdt (en dus de prijs kunstmatig te hoog), wie gaat die bonds dan nog kopen? Je kunt dan toch veel beter bonds kopen die niet kunstmatig hoog worden gehouden? Het komt er dan dus op neer dat de ECB onbeperkt die bonds moet kopen. Het astronomische bedrag van 200 miljard dat inmiddels is aangekocht heeft sowieso niets geholpen.quote:Op zondag 20 november 2011 13:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
En naar de rest van de Eurolanden natuurlijk.
Ik denk dat wanneer je middels QE een 100% bodem legt op PIIGS-obligaties, bijv. Italië op 6% het nog wel meevalt wat je op moet kopen. Want dan worden die obligaties weer een aantrekkelijke belegging. Goed rendement en 100% gedekt. Hoeveel zou je er dan nog de facto moeten opkopen? Want ik zou ze dan niet verkopen bij een opbrengst van 6%! Het is feitelijk een gratis putje dus. Dat werkt beter dan het vage intervenieren met alle onzekerheid van nu. Je houdt dan denk ik uiteindelijk minder obligaties over. (als je maar laat zien dat je dus echt bereid bent om alles te kopen, desnoods 100%. Het ESFS is hier te klein voor, maar voor de ECB is er theoretisch geen limiet.
Als je de garantie hebt dat je ze altijd kwijt kunt bij de ECB voor 6%, dan verkoop je ze natuurlijk niet voor minder. Het is dan zelfs een aantrekkelijke belegging tov Noord-Europese bonds. Dus het totale volume zal wel meevallen, de markt trekt het grootste deel van die grens zelf (als ze maar overtuigd is dat die belofte van de ECB hard is)quote:Op zondag 20 november 2011 14:04 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als de ECB de yields van de PIIGS kunstmatig laag houdt (en dus de prijs kunstmatig te hoog), wie gaat die bonds dan nog kopen? Je kunt dan toch veel beter bonds kopen die niet kunstmatig hoog worden gehouden? Het komt er dan dus op neer dat de ECB onbeperkt die bonds moet kopen. Het astronomische bedrag van 200 miljard dat inmiddels is aangekocht heeft sowieso niets geholpen.
Niet van het ESF, maar gewoon QE. Dat heeft geen limiet.quote:Dat de ECB theoretisch geen limiet heeft is onzin. Boven een bepaald bedrag kunnen die aankopen niet meer worden gesteriliseerd en vanaf dat moment gaan te aankopen interfereren met het monetair beleid. De aankopen die ze zullen moeten doen zijn bepaald niet klein ten opzichte van de monetaire basis, dus de ECB verliest dan uiteindelijk gewoon de controle.
De Eurozone als geheel wordt ook niet gezien als insolvent. En wanneer die PIIGS tegen 6% de boel onder controle krijgen (wat mi dus voor Italie en Spanje wel mogelijk is), dan lossen ze op termijn die bonds zelf af. Eerste voorwaarde voor die bodem blijft natuurlijk hervormingen.quote:De vergelijking met de Fed (die vaak wordt gemaakt) gaat imo mank omdat de VS niet wordt gezien als insolvent. Op het moment dat de economie zich herstelt dan zal de Fed haar balancesheet gewoon terugdraaien (dat gaat nog wat problemen opleveren, maar op dit moment lijkt dat nog niet de focus van de markt - ik verwacht echter dat uiteindelijk zal blijken dat de acties van de Fed ook geen free lunch zullen blijken te zijn). Echter, in het geval van de PIIGS heeft de ECB die mogelijkheid niet omdat je dan alsnog exploderende yields krijgt.
Hey copy-catquote:Op zondag 20 november 2011 11:54 schreef Igen het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar democratie houdt natuurlijk niet in dat de Griekse of Italiaanse kiezer mag beslissen over ons geld.
Dat is feitelijk een jaarlijkse afdracht aan het Zuiden van 300 miljard euro, daarnaast blijven de verschillen in economische prestaties en in het Zuiden blijft het intelligente deel verhuizen naar het noorden, het zuidelijk vastgoed blijft dalen in waarde en de schulden nemen toequote:Op zondag 20 november 2011 13:52 schreef Drugshond het volgende:
Ach gut... binnen nu en 1-2 mnd gaat die ECB geldpers rollen.
Nee, die bonds blijven altijd riskant omdat het uiteindelijk bonds zijn van een insolvent land. En wat is zo'n garantie van de ECB waard? Als het dreigt te inflatoir te worden dan kan altijd Duitsland er nog uitstappen en ben je alsnog je geld kwijt. Dit soort risico's blijft er altijd aan zitten en met 6% yield word je daar imo niet genoeg voor gecompenseerd.quote:Op zondag 20 november 2011 14:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als je de garantie hebt dat je ze altijd kwijt kunt bij de ECB voor 6%, dan verkoop je ze natuurlijk niet voor minder. Het is dan zelfs een aantrekkelijke belegging tov Noord-Europese bonds. Dus het totale volume zal wel meevallen, de markt trekt het grootste deel van die grens zelf (als ze maar overtuigd is dat die belofte van de ECB hard is)
Heb je mijn post wel gelezen?quote:Niet van het ESF, maar gewoon QE. Dat heeft geen limiet.
Als dat al lukt, dan is waarschijnlijk de termijn waarop dat kan te lang. Als de economie bijvoorbeeld over 3 jaar weer gaat draaien dan moet de ECB haar balancesheet gaan krimpen en die PIIGS bonds dus verkopen. Zijn die PIIGS daar dan al klaar voor?quote:De Eurozone als geheel wordt ook niet gezien als insolvent. En wanneer die PIIGS tegen 6% de boel onder controle krijgen (wat mi dus voor Italie en Spanje wel mogelijk is), dan lossen ze op termijn die bonds zelf af. Eerste voorwaarde voor die bodem blijft natuurlijk hervormingen.
Ik denk dat jij de schade die zou volgen uit zo'n stap onderschat. Die andere landen kunnen wel eens besluiten dat als 'wij' hun laten zitten met de schade van de euro, dat het voor hun misschien niet zo noodzakelijk meer is om in de EU te blijven. En dan ligt de schade helemaal aan onze kant, zonder hoop op herstel.quote:Op zondag 20 november 2011 12:53 schreef SeLang het volgende:
Het begint voor landen als NL en Duitsland echt steeds aantrekkelijker te worden om uit de euro te stappen. Hun banken hebben inmiddels een groot deel van hun PIIGS schulden naar de ECB getransfereerd zodat die schade beperkt blijft. De overblijvende landen kunnen dan fijn gaan printen en devalueren zoals ze zo graag willen. Iedereen blij.
Serieus, de kant die het momenteel lijkt op te gaan is dat alle verliezen naar Duitsland en Nederland worden geschoven. Hoewel de euro ons veel voordeel heeft gebracht denk ik niet dat die opwegen tegen de enorme kosten van verdere bailouts of een printfest. En hoe harder er wordt geroepen om verdere bailouts of meer ingrijpen door de ECB, deste groter het incentive voor ons om eruit te stappen. Hopelijk ligt het plan klaar.
Zonder die garantie staan ze niet ver daarboven. Die garantie van de ECB moet natuurlijk hard zijn. Of het risico de premie waard is hangt natuurlijk af van de risicoafweging.quote:Op zondag 20 november 2011 14:17 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nee, die bonds blijven altijd riskant omdat het uiteindelijk bonds zijn van een insolvent land. En wat is zo'n garantie van de ECB waard? Als het dreigt te inflatoir te worden dan kan altijd Duitsland er nog uitstappen en ben je alsnog je geld kwijt. Dit soort risico's blijft er altijd aan zitten en met 6% yield word je daar imo niet genoeg voor gecompenseerd.
Ja, maar dan gaat het risico veel meer lijken op een monetair risico tov de Euro dan het risico op insolventie van een landquote:Heb je mijn post wel gelezen?
Je kunt die obligaties gewoon laten aflossen en op die manier er vanaf komen. Op een zeker moment is de rust wedergekeerd en koopt de markt ze zelf op. Die balancesheet krimpt vanzelf (duurt wel natuurlijk 10+ jaar)quote:Als dat al lukt, dan is waarschijnlijk de termijn waarop dat kan te lang. Als de economie bijvoorbeeld over 3 jaar weer gaat draaien dan moet de ECB haar balancesheet gaan krimpen en die PIIGS bonds dus verkopen. Zijn die PIIGS daar dan al klaar voor?
Dat gebeurt wel.... let op de volgende verkiezingen (en terug getrokken posities).quote:Op zondag 20 november 2011 14:26 schreef michaelmoore het volgende:
De schade van de Euro blijft nog wel tientallen jaren voelbaar, maar er moet nu asap iets gebeuren
En koers wijzigen betekent het opgeven van hun eigen baan van 20.000 euro netto per maandquote:Op zondag 20 november 2011 14:37 schreef Blandigan het volgende:
Tenzij ze worden gedwongen koers te wijzigen.
Niemand lijkt kennelijk te begrijpen dat de balancesheet van een centrale bank iets is dat je niet vrij kunt kiezen. Het is een instrument om monetair beleid te kunnen voeren. Je kunt niet zowel PIIGS schulden op je balancesheet houden en tegelijkertijd de inflatie op target houden. Je hebt dus helemaal geen 10+ jaar.quote:Op zondag 20 november 2011 14:22 schreef LXIV het volgende:
Je kunt die obligaties gewoon laten aflossen en op die manier er vanaf komen. Op een zeker moment is de rust wedergekeerd en koopt de markt ze zelf op. Die balancesheet krimpt vanzelf (duurt wel natuurlijk 10+ jaar)
Door de waardedaling van de euro tot uiteindelijk 0,1 Neumark of Gulden zal er niemand verlies lijden op de oorspronkelijke investeringquote:Op zondag 20 november 2011 14:54 schreef SeLang het volgende:
[..]
Niemand lijkt kennelijk te begrijpen dat de balancesheet van een centrale bank iets is dat je niet vrij kunt kiezen. Het is een instrument om monetair beleid te kunnen voeren. Je kunt niet zowel PIIGS schulden op je balancesheet houden en tegelijkertijd de inflatie op target houden. Je hebt dus helemaal geen 10+ jaar.
Daarom is dat ook niet de oplossing die ik prefereer. Liever hou ik de euro, maar dan wel zoals die is afgesproken. Dus een onafhankelijke centrale bank en geen monetarisatie van staatsschuld.quote:Op zondag 20 november 2011 14:21 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik denk dat jij de schade die zou volgen uit zo'n stap onderschat. Die andere landen kunnen wel eens besluiten dat als 'wij' hun laten zitten met de schade van de euro, dat het voor hun misschien niet zo noodzakelijk meer is om in de EU te blijven. En dan ligt de schade helemaal aan onze kant, zonder hoop op herstel.
Ik vind het ook makkelijk om niet te hoeven wisselen, daarom zou het beste zijn als Nederland een deelstaat van Duitsland wordt, zeg maar deelstaat Holland en de Neumark aanneemtquote:Op zondag 20 november 2011 15:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Daarom is dat ook niet de oplossing die ik prefereer. Liever hou ik de euro, maar dan wel zoals die is afgesproken. Dus een onafhankelijke centrale bank en geen monetarisatie van staatsschuld.
Houd toch op man! Bijna geen enkele Nederlander wil alleen onderdeel zijn van het Deutsche Reichquote:Op zondag 20 november 2011 15:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik vind het ook makkelijk om niet te hoeven wisselen, daarom zou het beste zijn als Nederland een deelstaat van Duitsland wordt, zeg maar Deelstaat Holland en de Neumark aanneemt
Dan gaan we weer terug naar de guldenquote:Op zondag 20 november 2011 15:42 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Houd toch op man! Bijna geen enkele Nederlander wil alleen onderdeel zijn van het Deutsche Reich
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |