Waar ben jij onder behandeling? PsyQ of Altrecht?quote:Op maandag 12 december 2011 12:54 schreef DuracellPower het volgende:
Ik slik sinds 2 maanden ritalin (3x 10 mg, na maanden onderzoeken)..
Geen rebounds, wel als ze aan het uitwerken zijn wat extra druk en chaotisch, maar dat is een duidelijke reminder dat ik weer moet slikken, net als dan weer honger krijgen![]()
Wel opletten met eten, ik was iemand die de hele dag door aan het eten was, dit is nu niet meer zo. Eet nu vaste tijden tussen de pillen door en moet er op letten dat ik dan echt eet, anders val ik af als een malle.En als enige andere bewerking die ik kan bedenken: Ik word moe als hij inslaat (periode van gapen en suf zijn voor +-kwartiertje)
Daarnaast begrijp ik niet goed hoe ik al die tijd zonder zo ver nog heb kunnen komen (33 jaar vallen en opstaan)..Mijn leven is een stuk makkelijker geworden, kan eindelijk alles in mijn hoofd goed behandelen, het is niet zo dat het nu leeg is in mijn hoofd (net zoveel gedachten prikkels en noem het maar op) Maar ik kan het allemaal een stuk beter plaatsen. Ik ben met deze dosis nog steeds wat druk en gelukkig nog net zo gedreven. Totaal niet afgevlakt of iets dergelijks. Het is voor mij dus een verademing. Ook al blijf ik de gedachte wat raar vinden (een beetje de matrix in en uitstappen) Ik voel niet direct dat het iets doet, tot ik achteraf kijk wat en hoe ik dingen allemaal gedaan heb.![]()
Ook mijn omgeving reageert positief, ik schijn o.a. bedachtzamer, helderder en ontspannen over te komen, zelf mijn ex (die mij een jaar lang gesteund heeft in dit verhaal, en heel veel last van mijn " gedrag" heeft gehad) wil graag weer met mij verder. Ook ik heb net weer een promotie gemaakt, promotie komt niet door de meds, maar ik denk niet dat het zo goed was gegaan zonder de pillies.
Gisteren (zondag) heel bewust voor het eerste een dagje " niet geslikt" om lekker te chillen " en mijzelf te zijn" Ik werd behoorlijk gek van mijzelf, en mijn overvolle hoofd, dat er van chillen geen sprake was.. Om 16 uur toch maar 1tje genomen om te " ontspannen" Dat was wel even een rare gewaarwording. (nu al afhankelijk)
Ook was ik een dagelijkse blower, en dronk een biertje of 4 per dag, anders kon ik nooit slapen.. Deze behoefte is vanzelf verdwenen sinds de ritalin.. Het jointje en/of biertje is weer net als vroeger alleen in het weekend!En om de goede redenen..Dus niet om mijn hoofd rustig te houden, maar omdat het leuk en gezellig is met vrienden!
Dit was even een update na een bewogen jaar van mijn kant, het geeft mij het zetje wat ik nodig heb!
als je niet om 10 uur al moet slapen kan je vanavond eventueel een halve nemen om te kijken wat er gebeurt. Ik zou niet de eerste op je werk nemen, tenzij je collega's er heel relaxed in zijn natuurlijk. Anders zou ik in het weekend beginnen ofzo, maar ja dat duurt nog wel een tijdje...quote:Op woensdag 14 december 2011 14:46 schreef Tim_Kuik het volgende:
[..]
Waar ben jij onder behandeling? PsyQ of Altrecht?
Inmiddels heb ik (ADD) eindelijk een recept, vanmiddag heb ik de langverwachte Ritalin dan in handen. Ik heb er wel even stennis over moeten maken, toen kon er opeens eerder een afspraak met de psychiater geregeld worden. Blijkbaar komen de mensen die overal in berusten en alles afwachten heulemaal al laatste aan bod.
Ik vraag me af wat verstandig is; moet morgen gewoon werken en ben een beetje bang dat men iets opmerkt qua ander gedrag of dat ik er misschien beroerd van wordt. Aan de andere kant ben ik weer heel eager en denk ik er aan om er bij thuiskomst eentje te nemen omdat ik zo benieuwd ben wat er met me zal gebeuren. Dan kan ik dat gedurende de avond een beetje uitvogelen zodat ik morgenochtend geen verassing ga krijgen ofzo...
Trouwens nogal wat meer mensen uit Utrecht eo. in dit topic. Zou d'r hier in de omgeving wat geks in het leidingwater zitten ofzoIk hoorde iets over dat ADHD-café in Utrecht. Is iemand daar ooit geweest?
Zeer waarschijnlijk wel. Vaak wordt alleen de goedkoopste versie van een medicijn vergoed.quote:Op donderdag 15 december 2011 03:50 schreef Elco.. het volgende:
Bedankt voor alle reacties op Seroquel. Heb gister 25mg genomen en het werkte erg goed. Was wel enorm suf de hele dag...
Weet iemand of dextroamfetamine wordt vergoed door de zorgverzekeraar (CZ)?
Psymensquote:Op woensdag 14 december 2011 14:46 schreef Tim_Kuik het volgende:
[..]
Waar ben jij onder behandeling? PsyQ of Altrecht?
Inmiddels heb ik (ADD) eindelijk een recept, vanmiddag heb ik de langverwachte Ritalin dan in handen. Ik heb er wel even stennis over moeten maken, toen kon er opeens eerder een afspraak met de psychiater geregeld worden. Blijkbaar komen de mensen die overal in berusten en alles afwachten heulemaal al laatste aan bod.
Ik vraag me af wat verstandig is; moet morgen gewoon werken en ben een beetje bang dat men iets opmerkt qua ander gedrag of dat ik er misschien beroerd van wordt. Aan de andere kant ben ik weer heel eager en denk ik er aan om er bij thuiskomst eentje te nemen omdat ik zo benieuwd ben wat er met me zal gebeuren. Dan kan ik dat gedurende de avond een beetje uitvogelen zodat ik morgenochtend geen verassing ga krijgen ofzo...
Trouwens nogal wat meer mensen uit Utrecht eo. in dit topic. Zou d'r hier in de omgeving wat geks in het leidingwater zitten ofzoIk hoorde iets over dat ADHD-café in Utrecht. Is iemand daar ooit geweest?
Heb vanochtend pas ritalin 10mg kunnen afhalen bij d'n apotheek. Om 8.20 eerste pilletje naar binnen getikt en ik vind het moeilijk in te schatten of ik nu iets merk of niet. Ik ben in ieder geval fysiek erg wakker maar ook een beetje wazig/zweverig. Geen hyperactiviteit. De laatste tijd had ik op mijn werk ook veel dingen te doen en ging dan 10 dingen tegelijk doen. Heb ik nu minder last van, dat gejaagde gevoel dat ik de dingen anders niet af krijg is er niet. Ik doe de dingen wat relaxter. Gelukkig geen hartkloppingen of dat soort shit.quote:Op donderdag 15 december 2011 08:50 schreef DuracellPower het volgende:
[..]
Psymens
Ik was van de Psychotherapeut doorgestuurd naar de huisarts, omdat ik dan meteen terecht kon.
Herken je gevol heel erg, ik had zelf een lang weekend vrij genomenOp mijn eerste werkdag met ritalin merkte ik het vooral toen het rond de middag uitgewerkt was...Stond voor de 3de keer bij de printer en vroeg mij af waarom ik zo chaotisch bezig..Want het ging zo lekker..
Bedankt zal ook even de secretaresse van mijn psychiater bellen, misschien weet zij ook meer.quote:Op donderdag 15 december 2011 08:33 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Zeer waarschijnlijk wel. Vaak wordt alleen de goedkoopste versie van een medicijn vergoed.
Van dextroamfetamine is in Nederland maar één versie. In het buitenland zijn wel diverse merken verkrijgbaar. Hier wordt het door de apotheker zelf (magistraal) bereidt omdat verschillende merken zoals adderall geen vergunning hebben om hun medicijn hier te verkopen. Vraag me niet waarom want dat weet ik niet maar dat is nu eenmaal zo
Ik kan me dus niet voorstellen dat je het niet vergoed zou krijgen. Toen ik nog methylfenidaat nam kreeg ik wel de goedkope versie vergoed maar geen merknaam zoals concerta of ritalin. Hiervoor moest ik een eigen bijdrage betalen.
De methylfenidaat zorgt ervoor dat het hongergevoel onderdrukt wordt, hier moet je wel mee oppassen want als het uitgewerkt hebt heb je een enorme honger. Ik denk dat het wel verstandig is om te blijven eten, bijv 1 boterham ipv 2 boterhammen 's middags zodat je verbranding op peil blijft.quote:Op vrijdag 16 december 2011 11:54 schreef Tim_Kuik het volgende:
Trouwens ook de hele ochtend geen zin gehad om te snoepen! Wel heel veel water gedronken.
Vanavond feestje waar ik alleen naar toe ga. Ben dus sowieso de bob dus drinken ga ik heel erg mee oppassen. Misschien 1 glaasje wijn. Ben ook benieuw of ik van de pinda's/nootjes/etc. kan afblijven. Heb ik normaal gezien grote moeite mee vandaar ook te zwaar, kan zo'n 20 kilo vanaf maar tot nu toe heb ik bijzonder weinig ruggegraat als het om minderen met eten en alcohol gaat.
huisarts?quote:Op vrijdag 16 december 2011 13:22 schreef TripleS het volgende:
Pfff , sinds een paar jaar is bekend dat ik ADHD heb en heb toen therapie gevolgt en medicatie (Concerta) gekregen.
Ik slik het al een half jaar niet omdat ik het niet prettig vind, ik merk echter de laatste tijd dat ik weer verval in mijn typische adhd-gedrag.
Bijzonder vervelend aangezien ik weer een studie ben begonnen , ik heb contact opgenomen met mijn psycholoog en het verhaal uitgelegd en ook verteld dat ik liever Ritalin wil slikken ook ivm de kosten.
Mijn psychiater werkt daar niet meer , nu zou ik dus opnieuw aangemeld moeten worden of een particuliere psychiater moeten vinden maar dat is mij niet gelukt.
Ik wil dus zsm mogelijk aan de Ritalin , maar wat moet ik nou doen???
Wat slik je nu dan? Zou dextroamfetamine niks voor je zijn?quote:Op vrijdag 16 december 2011 12:10 schreef Murmeli het volgende:
Ik heb gisteren mijn arts gesproken en volgens haar kon het goed kloppen dat het te maken had met het stoppen met de concerta, dat ik vorige week zo gruwelijk agressief was. Soort megarebound van een halve week![]()
Dat was echt niet grappig.
Nu geen last meer gelukkig
Dat is inderdaad een flinke valkuil. 's Avonds koelkast en keukenkastjes leeggrazenquote:Op vrijdag 16 december 2011 12:07 schreef Elco.. het volgende:
De methylfenidaat zorgt ervoor dat het hongergevoel onderdrukt wordt, hier moet je wel mee oppassen want als het uitgewerkt hebt heb je een enorme honger. Ik denk dat het wel verstandig is om te blijven eten, bijv 1 boterham ipv 2 boterhammen 's middags zodat je verbranding op peil blijft.
Ze hebben daar toch gewoon je dossier? Zoals ik al eerder mensen heb geadviseerd; ga op je strepen staan en probeer de mensen van wie je dingen gedaan wil krijgen, achter de broek aan te zitten. Ik heb me ook moeten opwinden en eisen moeten stellen. Bel gewoon naar dat instituut waar je voorheen zat, of je huisarts en verzoek of ZIJ het op korte termijn regelen voor je.quote:Op vrijdag 16 december 2011 13:22 schreef TripleS het volgende:
Pfff , sinds een paar jaar is bekend dat ik ADHD heb en heb toen therapie gevolgt en medicatie (Concerta) gekregen.
Ik slik het al een half jaar niet omdat ik het niet prettig vind, ik merk echter de laatste tijd dat ik weer verval in mijn typische adhd-gedrag.
Bijzonder vervelend aangezien ik weer een studie ben begonnen , ik heb contact opgenomen met mijn psycholoog en het verhaal uitgelegd en ook verteld dat ik liever Ritalin wil slikken ook ivm de kosten.
Mijn psychiater werkt daar niet meer , nu zou ik dus opnieuw aangemeld moeten worden of een particuliere psychiater moeten vinden maar dat is mij niet gelukt.
Ik wil dus zsm mogelijk aan de Ritalin , maar wat moet ik nou doen???
Ja , maar het probleem is dat ik voorheen op de jeugdigen-afdeling zat maar daar inmiddels te oud voor ben + de psychiater werkt daar niet meer. Als je opnieuw aangemeld wordt dan kan het wel 3 maanden duren voordat ik geholpen word.quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:18 schreef Tim_Kuik het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een flinke valkuil. 's Avonds koelkast en keukenkastjes leeggrazen
[..]
Ze hebben daar toch gewoon je dossier? Zoals ik al eerder mensen heb geadviseerd; ga op je strepen staan en probeer de mensen van wie je dingen gedaan wil krijgen, achter de broek aan te zitten. Ik heb me ook moeten opwinden en eisen moeten stellen. Bel gewoon naar dat instituut waar je voorheen zat, of je huisarts en verzoek of ZIJ het op korte termijn regelen voor je.
Precies, voor die man/vrouw is dit dagelijkse kost en die weet echt wel wat de mogelijkheden zijn.quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:24 schreef TripleS het volgende:
Ik zal toch maar weer contact opnemen met de psycholoog en kijken wat er nu nog mogelijk is,
ik slik nu alleen mn antidepri's. Hoef toch niet te werken dus ik hoef me ook niet echt goed te kunnen concentreren. En tot nu toe gaat het goed. Ik vind deze versie van mezelf leuker (beetje druk, beetje chaotisch, maar wel blijer).quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:00 schreef Elco.. het volgende:
[..]
Wat slik je nu dan? Zou dextroamfetamine niks voor je zijn?
Ja snap helemaal wat je bedoeld. Je wordt gewoon ''gedempt'' door alle medicatie, daarnaast slik je ook nog AD's wat het versterkt.quote:Op vrijdag 16 december 2011 15:58 schreef Murmeli het volgende:
[..]
ik slik nu alleen mn antidepri's. Hoef toch niet te werken dus ik hoef me ook niet echt goed te kunnen concentreren. En tot nu toe gaat het goed. Ik vind deze versie van mezelf leuker (beetje druk, beetje chaotisch, maar wel blijer).
dex weet ik niet, ik ben er nogal op tegen. het gevoel van concerta is al alsof ik speed op heb, dus denk dat dat bij dex niet beter is, hooguit erger.
als mijn nieuwe antidepri's goed zijn ingesteld ga ik wel eens informeren naar strattera ofzo. of iets anders. Zoals ik het nu voel zeg ik: nooit meer concerta, of iets dat erop lijkt....
(maar ja ik ben wispelturig dus ik zal het vast ook weer een keer gaan missen, maar ik word er zooooo saaaaai van)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
ehm ja het werkt meteen.quote:Op vrijdag 16 december 2011 16:52 schreef Tim_Kuik het volgende:
Net mijn derde pilletje op. Ben lekker wakker geweest vandaag
Maar goed; mijn vraag was dus; is dit het? Maw.: werkt Ritalin meteen honderd procent en is zo als ik nu ben ook zo als het zal blijven of komt er vindt de verandering gelijkmatig plaats pas na een tijdje slikken?
Valt best mee, 5am naar bed en 6:30 de wekker.quote:Op donderdag 15 december 2011 04:00 schreef timbob het volgende:
Oh man wat is dat hele ADHD-gedoe slecht voor ja dagritme...
Waarom een app downloaden als daar al standaard een app voor is ;-) de app in de iPhone heet "Klok"quote:Op woensdag 7 december 2011 16:58 schreef Generalissimo het volgende:
Voor alle ADHDers die meedere keren medicijnen moeten nemen op een dag en met een iphone htc of samsung: er zijn meerdere medican remind apps te downloaden! Superhandig! Ik gebruik nu: rxmindme
Sterkte! Liefde voorbij is altijd kut. Maar je komt er wel weer bovenop.quote:Op vrijdag 23 december 2011 11:33 schreef grrrbeer het volgende:
Vanmiddag eerste echte therapie.
Zal me een middagje worden.
M'n droomvrouw heeft me verlaten (begrijpelijk, doch ietwat cru) en gek genoeg ging een paar dagen later de knop pas om.
Heb haast en verwacht wonderen. Van mezelf, maar ook van de ggz. De tijd van gelul en "ook goed" is nu echt voorbij, en ik zal ze ook duidelijk maken wat de consequenties gaan zijn wanneer er niets verandert.
Duidelijker kan haast niet. Wish me luck! And them too!
Was ie maar voorbij!quote:Op vrijdag 23 december 2011 17:27 schreef Elco.. het volgende:
[..]
Sterkte! Liefde voorbij is altijd kut.
Jawel, maar ik hoop stiekem dat het op termijn weer goedkomt.quote:Maar je komt er wel weer bovenop.
Nog niet zoveel bijzonders. Wacht op de cognitieve gedragstherapie voor ik m'n verhaal doe. Ten overstaan van zo'n groep op een dag dat je over agendaatjes en notitieboekjes loopt te keuvelen, nee... En ik zit nu ook met een groep mensen die er gewoon een stuk beter voorstaan dan ik zo te zien.quote:Houd ons op de hoogte
De link met kenmerken van ADHD kan mss ook wel wat beters voor komen. Voor zover ik weet zijn we inmiddels wel zover dat algemeen aangenomen wordt dat de problemen met executieve functies veel verder reiken dan die 3 standaard kenmerken (zoals de verstoring van de normale ontwikkeling van een breed scala aan hersenfuncties), en dat lijkt me meer recht te doen aan de praktijk van ADHD.quote:Op maandag 26 december 2011 08:59 schreef Tombias het volgende:
@Troel
De startpagina van dit topic bevat een dooie link.
Namelijk over de kenmerken van ADD.
Das nu...
http://www.levente.nl/kenmerkenADD.htm
Van die time-released zooi. Weet de naam effe niet.quote:Op maandag 26 december 2011 11:47 schreef afraid_tech het volgende:
nog even een vraagje tussendoor, ik was laatst bij mijn behandelaarster en vroeg of ik behandelt wou worden voor mijn add, ik zei al vrij vlot nee, maar heb er toch over na zetten denken, ik irriteer mij inmiddels mateloos en het hele gebeuren, maar het volgende probleem: ik sta wel open voor medicatie, maar helaas met mijn verleden met misbruik van amfetamine ben ik vrij sceptisch en weet van mij zelf als ik bijv ritalin krijg dat ik het ga misbruiken (handig dat zelfkennis).
nu is mijn vraag zijn er medicijnen voor/tegen add wat in principe niet te misbruiken vallen?
Okee, snap.quote:Op maandag 26 december 2011 12:16 schreef afraid_tech het volgende:
dat was de reden, en omdat ik vind dat ritalin weer een makkelijk opstapje is naar speed, ik twijfel enorm, maar wil het wel proberen, omdat ik inmiddels enorm moe word van mij zelf.
Tsjah... Geloof dat je het in die richting moet zoeken idd.quote:Op maandag 26 december 2011 13:28 schreef afraid_tech het volgende:
tsja wat is duur, mijn andere medicatie toen ik nog op mijn max dosis zat koste ook al iets van 350 euro per maand,
Als ik mijn psych mag geloven zijn cannabis noch alcohol een probleem met Ritalin. Ja, het heeft ook z'n effect op de neurotransmitters en dus kan het je medicatie in de weg gaan zitten. Maar onverantwoord daar heb ik hem niet over gehoord.quote:Op woensdag 23 november 2011 17:01 schreef Troel het volgende:
[..]
Nee, maar ik vind het hoe dan ook onverantwoord om dat soort dingen (alcohol, drugs) naast medicijnen te gebruiken, vandaar mijn reactie om dan als je ging blowen, tijdelijk met je medicijnen te stoppen
Ik weet niet of the topic starter nog actief is.quote:Op maandag 26 december 2011 11:42 schreef grrrbeer het volgende:
[..]
De link met kenmerken van ADHD kan mss ook wel wat beters voor komen. Voor zover ik weet zijn we inmiddels wel zover dat algemeen aangenomen wordt dat de problemen met executieve functies veel verder reiken dan die 3 standaard kenmerken (zoals de verstoring van de normale ontwikkeling van een breed scala aan hersenfuncties), en dat lijkt me meer recht te doen aan de praktijk van ADHD.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |