Nieuwe realiteit nieuwe regels. De prijzen convergeren zeer snel naar het nieuwe betaalbaarheidsniveau, dat mensen met zeepbelschulden daardoor vast komen te zitten is een bijzaak. Ze wonen immers toch mooi in hun eigen woning? Voor starters zit er ook geen heil in om de huidige zeepbel te verlengen, iedereen heeft nu wel door dat een huis een kostenpost is en 'de kip met het gouden ei' voor de banksters. Geen enkele starter heeft baat bij het in stand houden van de status quo... starters kunnen pas weer komen zodra de markt richting normaal gaat en maak je maar geen zorgen.... dat gaat gebeuren... er is immers geen andere weg meer... game overquote:Op woensdag 2 november 2011 21:52 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Ik draai niets. De gemiddelde starter kan zich nu al geen woning veroorloven, laat staan als de bank ipv met de netto maandlasten met de bruto maandlasten gaat rekenen bij de aanvraag van je hypotheek. Hoef je niet voor gestudeerd te hebben hoor...
Het huis dat ik gekocht had, probeerde ze ook via een veiling te verkopen. Het startbod lag bij 190k.quote:Op vrijdag 28 oktober 2011 12:02 schreef meth77 het volgende:
[..]
Startbod hoort op 0,0 te liggen, anders krijg je geen bieders, ze kunnen altijd nog einddatum uitstellen tot sint juttemis
Maar dan krijg je wel een marktprijs op het bord
die zogenaamde huizenveilingen dat slaat nergens opquote:Op donderdag 3 november 2011 14:47 schreef Keiichi het volgende:
[..]
Het huis dat ik gekocht had, probeerde ze ook via een veiling te verkopen. Het startbod lag bij 190k.
Wij hadden gezegd, we doen niet mee aan de veiling, maar we bieden wel 180k
En tada
Ik weet niet of je weleens op veilingen komt, maar een veiling begint vrijwel nooit op nul, er is altijd een beginprijs.quote:Op donderdag 3 november 2011 17:57 schreef michaelmoore het volgende:
die zogenaamde huizenveilingen dat slaat nergens op
een veiling moet gewoon op nul beginnen
Ja eerst van hoog naar laag tot er iemand afmijnt en dan van laag weer naar hoog, dat kan ookquote:Op donderdag 3 november 2011 20:49 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik weet niet of je weleens op veilingen komt, maar een veiling begint vrijwel nooit op nul, er is altijd een beginprijs.
Hier heb je een veiling: http://www.bva-auctions.com/home/indexquote:Op donderdag 3 november 2011 20:51 schreef michaelmoore het volgende:
Ja eerst van hoog naar laag tot er iemand afmijnt en dan van laag weer naar hoog, dat kan ook
Mat het plokgeld als lokkertje
Maximaal 3,5 keer je jaarsalarisquote:De toename van de leencapaciteit heeft een belangrijke rol gespeeld bij het ontstaan van de problemen op de woningmarkt. Tot 1992 bedroeg de hoogte van een hypotheek maximaal 3,5 maal het brutosalaris van de kostwinner. Vanaf dat jaar ging ook het tweede inkomen meetellen en kon tot vijf maal het brutojaarinkomen geleend worden – met uitschieters tot hypotheken ter waarde van wel zeven jaarinkomens in 2008.
En als dat geld nou gebruikt was voor veel grotere luxere huizen, maar niks...quote:Op vrijdag 4 november 2011 23:36 schreef poemojn het volgende:
Maximaal 3,5 keer je jaarsalarisWat een verschil met nu!
Het gaat weer hard! Mijn schatting voor december van 258.540 staat nog.quote:
Dan gaat het voor 1-verdienerstarters echt onmogelijk worden om een huis/appartement te kopen waar ze vrolijk van worden.quote:Op vrijdag 4 november 2011 23:36 schreef poemojn het volgende:
Reformatorisch Dagblad: "Huiseigenaar, reserveer geld voor afboeking op woning"
http://www.refdag.nl/opin(...)g_op_woning_1_600523
een citaat:
[..]
Maximaal 3,5 keer je jaarsalarisWat een verschil met nu!
Nederland wordt armer, er komen meer ZZPers en ouderen willen hun vermogen veilig stellen, de enige die blijven verkopen dat zijn de corporaties, vanwege de terugkoopgarantiequote:Op zaterdag 5 november 2011 09:48 schreef droom_econoom8 het volgende:
Ook leuk om weer eens naar deze grafiek te kijken: http://www.google.com/tre(...)=all&date=all&sort=0
Nederland trekt massaal zijn handen van de woningmarkt af...
Dat is nu toch 4,5 keer na verscherping? Vind het wel meevallen. Iets anders is natuurlijk die 7 keer tussen 2005 - 2008quote:Op vrijdag 4 november 2011 23:36 schreef poemojn het volgende:
Reformatorisch Dagblad: "Huiseigenaar, reserveer geld voor afboeking op woning"
http://www.refdag.nl/opin(...)g_op_woning_1_600523
een citaat:
[..]
Maximaal 3,5 keer je jaarsalarisWat een verschil met nu!
Al die huizenbezitters op Funda moeten niet zo zeuren. Ze bezitten immers stenen!quote:Rutte: Hypotheekschuld geen probleem
Volgens minister-president Mark Rutte is de Nederlandse hypotheekschuld van 645 miljard euro, die 104 procent van het Nederlandse bruto binnenlands product (bbp) bedraagt en daarmee de hoogste ter wereld is, geen probleem. Dit zei de VVD-premier vrijdag in Nieuwsuur.
Klaas Knot, de president van De Nederlandsche Bank (DNB), waarschuwde eerder deze week dat de hoge hypotheekschulden een bedreiging zijn voor de financiële stabiliteit van Nederland. Knot wil dan ook de hypotheekrenteaftrek hervormen.
Rutte vindt echter dat de DNB-president onzin vertelt: "Ik ben het niet met hem eens. Kern hier is: ja, er is veel hypotheekschuld in Nederland, maar daar staan ook huizen tegenover; bezit. Gewoon de stenen; het is niet een vakantie waar je voor leent, waarmee de waarde kwijt is, maar er staat bezit tegenover. We hebben in Nederland ook zo'n 700 miljard in de pensioenpotten zitten. We hebben dus ook heel erg veel besparingen."
Aan de hypotheekrenteaftrek wil de premier dan ook helemaal niet komen: "De hypotheekrenteaftrek is er met een doel: namelijk bezitsvorming stimuleren. Het is goed als mensen een eigen huis hebben. Ook is de hypotheekrenteaftrek een correctie op te hoge belastingen."
Nou veel woningen bestaan uit GIBO blokken binnen en plaatwerk of iets derg aan de buitenkantquote:Op zaterdag 5 november 2011 15:01 schreef pberends het volgende:
[..]
Al die huizenbezitters op Funda moeten niet zo zeuren. Ze bezitten immers stenen!
Deze is ook wel typisch, ook opvallend dat er een duidelijk seizoenseffect inzit.quote:Op zaterdag 5 november 2011 09:48 schreef droom_econoom8 het volgende:
Ook leuk om weer eens naar deze grafiek te kijken: http://www.google.com/tre(...)=all&date=all&sort=0
Nederland trekt massaal zijn handen van de woningmarkt af...
inderdaadquote:Op zaterdag 5 november 2011 16:33 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Deze is ook wel typisch, ook opvallend dat er een duidelijk seizoenseffect inzit.
Jij woont zeker in Drenthe?quote:
Ja, al werken ze nu met woonquotes (ons max ligt daardoor hoger dan die 4,5). Hoe dat toen ging weet ik niet, icm hogere rente dan nu kan het wel om dezelfde verhouding gaan natuurlijk.quote:Op zaterdag 5 november 2011 13:16 schreef antfukker het volgende:
[..]
Dat is nu toch 4,5 keer na verscherping? Vind het wel meevallen. Iets anders is natuurlijk die 7 keer tussen 2005 - 2008
quote:Op zaterdag 5 november 2011 16:41 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Jij woont zeker in Drenthe?
De vraag is natuurlijk of die stenen werkelijk evenveel waarde vertegenwoordigen als die hypotheken. Ik vind het wel een beetje kort door de bocht van Rutte om het daarmee weg te wuiven. Gaan we namelijk naar een andere parameter kijken, hypotheekschuld versus woningwaarde, dan staat Nederland óók eenzaam bovenaan. Zelfs met de hoge woningwaarden die we hebben !! Dus in ieder ander land staan er meer stenen tegenover de hypotheek dan in Nederland.quote:Op zaterdag 5 november 2011 15:01 schreef pberends het volgende:
[..]
Al die huizenbezitters op Funda moeten niet zo zeuren. Ze bezitten immers stenen!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |