Weet ik hoor. Ik voelde mij ook niet aangesproken. We hebben het hier nog steeds goed.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 13:06 schreef eriksd het volgende:
Ik doelde daarmee overigens niet op jou EG. Met die groep chronisch ontevreden mensen.
Zeg Seth, wanneer ga jij weer een oudjaarsconference schrijven?quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 13:07 schreef Bernays het volgende:
We zijn niet veel verder dan de middeleeuwen, met landsheren (bankiers) en slaven (burgers). Alleen is het nu wat comfortabeler voor de slaven waardoor het niet zo snel in verzet komt.
Ga huilen.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 13:07 schreef Bernays het volgende:
We zijn niet veel verder dan de middeleeuwen, met landsheren (bankiers) en slaven (burgers). Alleen is het nu wat comfortabeler voor de slaven waardoor het niet zo snel in verzet komt.
wat?quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 13:16 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zeg Seth, wanneer ga jij weer een oudjaarsconference schrijven?
Waarom, ik ben bankierquote:
O sorry, ik dacht even dat je Seth Gaaikema was...quote:
Alsof er ooit een maatschappij is geweest met gelijke macht voor iedereen.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 13:07 schreef Bernays het volgende:
We zijn niet veel verder dan de middeleeuwen, met landsheren (bankiers) en slaven (burgers). Alleen is het nu wat comfortabeler voor de slaven waardoor het niet zo snel in verzet komt.
Nooit zo gelijk als nu het geval is in ieder geval. Extreme concentratie van macht bij een of een aantal personen is altijd de norm geweest nadat men het jagen en verzamelen de rug had toegekeerd.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 15:15 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Alsof er ooit een maatschappij is geweest met gelijke macht voor iedereen.
Zit wel wat in. In landen waar kennis nog niet dergelijk belang heeft gekregen zien we dus nog steeds een extreme concentratie van macht. Genoeg voorbeelden daarvan.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 15:24 schreef GSbrder het volgende:
Correct, de enige reden dat eigendom langzamerhand minder geconcentreerd is, ligt aan het toenemende belang van kennis in onze samenleving. Kennis, anders dan bezit, is de facto al nooit een bezit dat in extreme concentratie kan voorkomen. De standaarddeviatie van intelligentie is veel minder groot dan bijvoorbeeld die van grondbezit.
Klopt. En doordat ik van deze mening ben toegedaan, dat erfenissen, (land)eigendommen of willekeurige zompige hectares Hollandse modder niet langer het verschil bepalen tussen een welvarend leven of eeuwig lijfeigenschap, vind ik dat men in Nederland moet stoppen met het suggereren dat verschil in kansen oneerlijk en onjuist is. De huidige technologieen en de huidige kennissamenleving staat iedereen toe de informatie tot zich te nemen die noodzakelijk is macht te vergaren. Als zoon van een werknemer heb je kansen, net zoals de zoon van een werkgever, omdat het niet meer automatisch betekent dat kapitaal macht maakt en macht behoudt. De meest intelligente knul kan een webwinkel beginnen, vrijwel zonder startkapitaal, buiten zijn informatie en kennis, wat tot de meest ethische en rechtvaardige spreiding van macht heeft geleid sinds het ontstaan van de mens.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 15:29 schreef waht het volgende:
[..]
Zit wel wat in. In landen waar kennis nog niet dergelijk belang heeft gekregen zien we dus nog steeds een extreme concentratie van macht. Genoeg voorbeelden daarvan.
In Nederland en legio andere Westerse landen is dat zeker het geval. Het enige wat dat vergt is een actieve houding, doorzettingsvermogen en enige kennis die autodidactisch geleerd kan worden.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 15:35 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Klopt. En doordat ik van deze mening ben toegedaan, dat erfenissen, (land)eigendommen of willekeurige zompige hectares Hollandse modder niet langer het verschil bepalen tussen een welvarend leven of eeuwig lijfeigenschap, vind ik dat men in Nederland moet stoppen met het suggereren dat verschil in kansen oneerlijk en onjuist is. De huidige technologieen en de huidige kennissamenleving staat iedereen toe de informatie tot zich te nemen die noodzakelijk is macht te vergaren. Als zoon van een werknemer heb je kansen, net zoals de zoon van een werkgever, omdat het niet meer automatisch betekent dat kapitaal macht maakt en macht behoudt. De meest intelligente knul kan een webwinkel beginnen, vrijwel zonder startkapitaal, buiten zijn informatie en kennis, wat tot de meest ethische en rechtvaardige spreiding van macht heeft geleid sinds het ontstaan van de mens.
Zolang je werk en wat sociale contacten hebt wel. De koopkracht loopt iets terug, maar is inderdaad nog rond het niveau van 2007. Als er wat meer geprotesteerd werd, had ik volgend jaar misschien wel 1,5% loonsverhoging gekregen. Maar het is ook heel goed mogelijk dat het aan te overlegcultuur te danken is dat het hier zeer zelden uit de hand loopt.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 13:08 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Weet ik hoor. Ik voelde mij ook niet aangesproken. We hebben het hier nog steeds goed.
Er wordt aardig wat afgepolderd, dat kan ook wel weer z'n vruchten afwerpen. Kok werd niet voor niets geprezen door Clinton destijds met de The The Way...Voor de werkgelegenheid was het in ieder geval weer wel goed, loonmatiging betekent werkgelegenheid behoud.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 20:32 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Zolang je werk en wat sociale contacten hebt wel. De koopkracht loopt iets terug, maar is inderdaad nog rond het niveau van 2007. Als er wat meer geprotesteerd werd, had ik volgend jaar misschien wel 1,5% loonsverhoging gekregen. Maar het is ook heel goed mogelijk dat het aan te overlegcultuur te danken is dat het hier zeer zelden uit de hand loopt.
Loonmatiging zorgt ook niet voor werkgelegenheid op den duur als je het jaar in jaar uit blijft doen.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 21:30 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Er wordt aardig wat afgepolderd, dat kan ook wel weer z'n vruchten afwerpen. Kok werd niet voor niets geprezen door Clinton destijds met de The The Way...Voor de werkgelegenheid was het in ieder geval weer wel goed, loonmatiging betekent werkgelegenheid behoud.
De schaduwzijde van de poldercultuur is dat werknemers daardoor wel makkelijker worden afgescheept met minimale loonstijgingen, terwijl de kosten wel harder stijgen. Te denken valt met name aan de exploderende zorgpremies.
Tja, probeer maar niet al te veel zorgen te maken, het is zuur als je aan koopkracht in moet leveren. Belangrijk is dat je je werk kan behouden, maar ik denk wel dat jij daar wel in slaagt.![]()
Gezellig!quote:Op maandag 10 oktober 2011 21:36 schreef StephanL het volgende:
Leuk horned_reaper dat je ook gaat. Ik ben zaterdag om 12:00 ook van de partij. Blijf alleen niet slapen, heb nog andere dingen te doen, maar ik steun het van harte.
Kut hippiesquote:Op maandag 10 oktober 2011 22:42 schreef horned_reaper het volgende:
Het is dus de bedoeling dat het manifest meerdere dagen zal gaan duren....
Bij de politie is aanvraag gedaan om het plein meerdere dagen te bezetten (Het Plein dus, niet meer het Binnenhof). Als de politie of de gemeente dit verbied, stapt de organisatie naar de rechter.
Ze zijn al keukens enzo aan het organiseren om de mensen van voedsel te voorzien door de nachten heen. ^^
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |