ja best wel kloote daarzo maar ik werkte daar op en boerderij bij een nederlandse gezin en die waren wel super super lief maar als ik ging winkelen of zo keken ze me altijd zo raar aan hahahquote:Op maandag 21 november 2011 23:22 schreef TallMan het volgende:
Denen zijn niet zo van de multiculti nee. Ik geloof meteen dat je als Marokkaan in DK het niet zo makkelijk hebt i.v.m. een Nederlander.
ja logstor was echt erg alleen maar weiland en weilanden en boerderije ik zat presies in ullerup ken je dat ? in het heele dorpje meschien 10 boerderijen of zo hahah maar toch wel leuke ervaring om gezien te hebbenquote:Op maandag 21 november 2011 23:35 schreef TallMan het volgende:
Bij Løgstør zit je zoals je zelf zegt ook wel middle of nowhere. Daar zullen ze relatief weinig buitenlanders tegenkomen en als ze dan het nieuws uit andere delen van het land over problemen ermee in het achterhoofd hebben kijken ze vrij makkelijk achterdochtig. Maar ik kan me heel goed voorstellen dat het geen prettige situatie is om in te zitten.
Het ligt er maar net aan, Arabieren mogen ze over het algemeen niet inderdaad, net zoals dat PVV geneuzel in Nederland. In Midtjylland (Århus en Herning) merk ik dat het minder is dan in Sjælland. In wijken als Nørrebro (Kbh) kunnen ze gewoon goed naast elkaar leven. De situatie lijkt eigenlijk wel erg op Nederland, als je het zo bekijkt.quote:Op maandag 21 november 2011 23:22 schreef TallMan het volgende:
Denen zijn niet zo van de multiculti nee. Ik geloof meteen dat je als Marokkaan in DK het niet zo makkelijk hebt i.v.m. een Nederlander.
OK, zal het daar eens proberen, thanksquote:Op maandag 19 december 2011 15:26 schreef Sejt het volgende:
Je word overal genaaid![]()
Ik denk dat je bij een bank nog het voordeligste uit bent.
Ga je voorgoed terug naar NL?
En de REMA 1000 dan? Is nog redelijk goedkoop moet ik zeggen.quote:Op maandag 19 december 2011 15:49 schreef Starman89 het volgende:
[..]
OK, zal het daar eens proberen, thanks
Was een semester in Kopenhagen voor mijn studie. Eigenlijk veels te kort, maar desondanks de tijd van m'n leven hier gehad! Met volle teugen genoten van alle feesten, maar ook van de gastvrijheid van de Denen, de prachtige parken, de mooie vrouwen, het efficiënte OV, eigenlijk alles wel
Echt een land wat het overwegen waard is om naar te emigreren (alleen de Albert Heijn ontbreekt in het perfecte plaatje, haha).
Føtex kwam nog een beetje in de buurt van AH kwaliteit, maar erg duur.quote:Op maandag 19 december 2011 15:54 schreef Lindstrøm. het volgende:
[..]
En de REMA 1000 dan? Is nog redelijk goedkoop moet ik zeggen.
Kvickly niet in de buurt, van de SB heb ik het idee dat deze ook vrij duur is, maar nooit binnen geweest..quote:Op donderdag 22 december 2011 08:18 schreef TallMan het volgende:
Nooit een Kvickly of Super Brugsen geprobeerd?
Je hebt helemaal gelijk wat betreft de AH. Een soortgelijke winkel in DK zou goud waard zijn, aangezien het aanbod, de verse waren en de prijzen gewoon goed zijn.quote:Op vrijdag 23 december 2011 00:46 schreef Starman89 het volgende:
Ik moet zeggen dat ik de Lidl (in tegenstelling tot NL) de prettigste en overzichtelijkste supermarkt vond. Goede kwaliteit producten (én vrij veel A-merken) tegen een prima prijs. Superbest kwam ik ook wel vaak (zat het dichtste bij) maar ik kocht er voornamelijk shit in de aanbieding, en het huismerk van SB wat opzich best OK was.
Maar samenvattend: er komt echt níks in de buurt van de AH. Ik mis de verse sappen / belegde sandwiches / verse broden / uitgebreid vleesassortiment (hamburgers, grillburgers, slavinken) et cetera.
Anyway, vandaag weer teruggekomen in NederlandHartverwarmend hoe de Denen mij vandaag hielpen met mijn bagage (had vrij veel mee), en ook nog een goed gesprek gehad met een bejaarde Deense vrouw in de bus. Het heeft er allicht mee te maken dat ik blond haar en blauwe ogen heb, maar mensen knoopten regelmatig een praatje met mij aan in de bus / metro en waren echt ontzettend behulpzaam! Ik ga ze missen
Aalborg Universiteit heeft (o.a.) ook een vestiging in Ballerup zitten. Ik heb daar ook gestudeerd maar dan aan de IHK (www.ihk.dk). Indien je daar mailadressen van wilt hebben van de juiste personen, DM/PM me maar evenquote:Op maandag 2 januari 2012 21:49 schreef TallMan het volgende:
Aalborg Universiteit is volgens mij vrij bekend binnen DK voor technische opleidingen. In Kopenhagen heb je een IT Universitet, verder ook nog bekend e DTU
Ik geloof gehoord te hebben dat de Aalborg Universiteit nog afdelingen in verschillende steden in DK hebben zitten.
Kwa Aarhus zou je toch ook wel een en ander kunnen verwachten, maar die ben ik kwa naam zelf nooit tegengekomen (ben zelf programmeur)
Deze stond in m'n mail vanochtend - weet niet of je de kwalificaties hebt?quote:Op woensdag 25 januari 2012 01:35 schreef frozenwolf het volgende:
over 10 daagjes ga ik voor 3 weken naar Denemarken!!!
een korte update: sinds 3 maanden werkzoekende op het internet, job index en al die andere sites
zo'n 70 keer afgewezen 30 keer genegeerd en tot nu toe niet heel succesvol
dus ik gooi het over een andere boeg en ga 3 weken lang in het land zelf naar werk zoeken, diploma's mee ( voornaamlijk horeca) taalcursus mee en computer mee alles de auto in en zoeken zoeken zoeken, sjealand gaat mij zien
iemand nog wat tips voor mij toevallig?
"Die eilanden bij Kopenhagen"?quote:Op zaterdag 31 maart 2012 21:24 schreef Gulmez het volgende:
Laatst toen ik in Denemarken was ergens bij die eilanden bij Kopenhagen zag het er redelijk depri uit, qua mensen, veel jongeren zijn in het zwart gekleed, en ook ouderen hebben over het algemeen meer tattoo's dan nederlanders, best merkwaardig.
Is dit in heel Denemarken, of wat ik heb gezien is regio gebonden?
Heel late reactie, maar ik gebruik US-International met onzichtbare toetsen.quote:Op donderdag 13 oktober 2011 16:17 schreef Sejt het volgende:
[..]
ALT+155 = ø
ALT+134 = å
ALT+145 = æ
Hoofdletters van deze weet ik even niet uit m'n hoofd
[me=Sejt]heeft nog steeds een NL toetsenbord thuis[/me]
Ik heb niet meer dan RightAlt nodig.quote:Op zaterdag 14 april 2012 16:50 schreef TallMan het volgende:
Ik schakel gewoon met LeftAlt+LeftShift tussen een normaal en een Deens toetsenbord, dan zitten de åæø onder [;'
Sønderjysk - det er altså ikke Dansk!quote:Op zaterdag 14 april 2012 22:02 schreef TallMan het volgende:
Taler dansk (hvis man kan lære dansk når man bor i Sønderjylland)
En voor en mod boos wordt de vertaling:
Ik spreek deens (voor zover je deens kan leren in zuid jutland)
Hvor fedt! Hvorfor flyttede du til Danmark? Har du familie der bor der over eller hvad? Jeg er oprindeligt fra Færøerne, jeg can godt tale lidt dansk, men mit danske tegnsprog er meget mere flydende (jeg har dårlig hørelse).quote:
Pga. en skøn Dansk kvindequote:Op zondag 15 april 2012 16:56 schreef mittiverdini het volgende:
[..]
Hvor fedt! Hvorfor flyttede du til Danmark? Har du familie der bor der over eller hvad? Jeg er oprindeligt fra Færøerne, jeg can godt tale lidt dansk, men mit danske tegnsprog er meget mere flydende (jeg har dårlig hørelse).
Als je maar (soort van) een vertaling erbij geeft, anders volgens mij niet.quote:Op zondag 15 april 2012 17:07 schreef mittiverdini het volgende:
(is het eigenlijk wel toegestaan om een taal anders dan Nederlands te gebruiken op Fok?).
Wat toevallig, ik was afgelopen zaterdag in een kroeg die de hang-out voor alle 'færinger' in Kopenhagen bleek te zijn. Aldaar genoten van een optreden van The Dreams. Lekker bier hebben jullie ook (Föroya Bjór).quote:Op zondag 15 april 2012 16:56 schreef mittiverdini het volgende:
Jeg er oprindeligt fra Færøerne, jeg can godt tale lidt dansk, men mit danske tegnsprog er meget mere flydende (jeg har dårlig hørelse).
Ej hvor sødt! Er du gift, hvad med børn?quote:Op zondag 15 april 2012 18:09 schreef Sejt het volgende:
[..]
Pga. en skøn Dansk kvindeJeg mødte hende på nettet og fløj hver weekend frem og tilbage i et års tid inden jeg flyttede.
Jeg har faktisk en papdatter på 10, som har en Færøsk far.
Hvordan / hvornår har du lært Hollandsk?
Samenvatting in NL: Schuld van een Deense schone dat ik nu in Denemarken woon
[..]
Als je maar (soort van) een vertaling erbij geeft, anders volgens mij niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |