quote:
Op zondag 20 november 2011 20:28 schreef ellanor20 het volgende:[..]
Zijn heel schuw en terug trekkend beetje kill snap je uiteindelijk zijn het gewoon mensen maar niet gastvrij en heb liever nederlanders dan deense
Heeft er denk ik ook wel heel veel mee te maken dat je (vermoedelijk, aan je posts te zien) niet van Nederlandse komaf bent. Veel Denen kunnen toch wel aardig racistisch uit de hoek komen.
Ikzelf ben Nederlands, maar door mijn blonde haren en blauwe ogen denken de Denen al vaak dat ik zelf ook Deens ben. Het komt regelmatig voor dat een Deen in de bus een praatje met me aanknoopt in het Deens, en nadat ik aangeef niet Deens te zijn, moeiteloos overschakelt naar Engels en de conversatie goed gaande houdt!
Deense jongeren zijn vaak wat geslotener. Tijdje terug met alleen maar Denen (5) in een projectgroep gezeten. Eerste twee dagen dus alleen maar Deens tegen elkaar praten, en ondanks vele pogingen om een (informeel) gesprek aan te knopen, bleef men heel gesloten. Na 2 dagen stelde een projectgenoot voor om verder te werken in de kroeg onder het genot van een biertje. Sinds die dag was het ijs gebroken, en werd ik aan het einde van de projectweek meegenomen voor de introductie van het Julebryg (= kerstbier) en uitgenodigd voor huisfeestjes enzo.
Dus schuw en terugtrekkend ben ik wel met je eens, maar gastvrij zeker niet! Iedereen hier in Kopenhagen is altijd bereid om je te helpen met je baggage, de route enzovoorts. Nogmaals, het heeft er wellicht mee te maken dat je er niet Westers uitziet.