Dat wetsartikel stelt het eigendom vast, dus lijkt me logisch dat de boom niet gekapt mag worden zonder TS' toestemming, maar daar zal wel weer een andere wet voor zijn, die het schade toebrengen aan eigendommen illegaal maaktquote:Op maandag 3 oktober 2011 19:36 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Kopietje:
[..]
Daar staat hooguit dat je als mede-eigenaar aangemerkt kan worden, niet dat je meer of minder rechten zou hebben.
Klopt, maar dat geeft niet meer of minder rechten zoals jij stelde.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 09:18 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dat wetsartikel stelt het eigendom vast, dus lijkt me logisch dat de boom niet gekapt mag worden zonder TS' toestemming, maar daar zal wel weer een andere wet voor zijn, die het schade toebrengen aan eigendommen illegaal maakt.
Volgens wat ik inmiddels weet (ben al de hele dag aan het bellen en uitzoeken) mag de buurman zonder mijn toestemming niks aan de huidige situatie veranderen.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 09:14 schreef pnxsinned het volgende:
[..]
Dus beide hebben net zoveel te zeggen, en als dan 1 iemand nee zegt, zal er een compromis moeten komen.
@TS Mooi dat je je recht hebt hoor, maar verwacht dan van je buurman in de toekomst ook geen medewerking he, over wat dan ookquote:Op dinsdag 4 oktober 2011 16:47 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Volgens wat ik inmiddels weet (ben al de hele dag aan het bellen en uitzoeken) mag de buurman zonder mijn toestemming niks aan de huidige situatie veranderen.
Volgens mij betekent dat dat er ook geen compromis hoeft te komen.
Dat idee van een aangetekende brief met die tekst zoals in de post hierboven houd ik in gedachten, ik weet niet in hoeverre dat noodzakelijk is als verder onomstotelijk vaststaat dat ik mede-eigenaar ben van deze boom.
Goed, als jij niet wilt mee werken aan een compromis, lijkt mij geen probleem. Als ik buurman van je was, had ik het dan ook wel geweten. Had je toch een fkin probleem gehad. M.a.w het is jouw 'buren' relatie met deze man, en je moet het zelf weten hoe je je opstelt.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 16:47 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Volgens wat ik inmiddels weet (ben al de hele dag aan het bellen en uitzoeken) mag de buurman zonder mijn toestemming niks aan de huidige situatie veranderen.
Volgens mij betekent dat dat er ook geen compromis hoeft te komen.
Dat idee van een aangetekende brief met die tekst zoals in de post hierboven houd ik in gedachten, ik weet niet in hoeverre dat noodzakelijk is als verder onomstotelijk vaststaat dat ik mede-eigenaar ben van deze boom.
Ts noemde de buurman eerder een "hufter" en heeft overduidelijk al geen goede relatie, dus dat biertje zou hooguit lauw zijnquote:Op dinsdag 4 oktober 2011 16:50 schreef klusfoobje het volgende:
@ rantheman,
TS kan altijd even aanbellen met de mededeling; "zo , nu eerst een Bavaria! alsjeblieft buurman"
Ook jij moet dat zelf weten. Zijn jou buren, niet de mijne. Zo ook bij haar.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 17:06 schreef klusfoobje het volgende:
TS moet gewoon een besluit nemen welke actie hij gaat ondernemen en daarmee klaar. Heetf met burenrelatie verder niks te maken.
Je moet je gevechten met zorg kiezen, maar het kan niet zo zijn dat je "om de relatie" maar de boel de boel laat.
quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 17:16 schreef klusfoobje het volgende:
@pnxsinned
ik begrijp je niet helemaal. het gaat om de boom en de relatie met ts en zijn/haar buren.
TS wil weten wat de rechten zijn en wat er gedaan kan worden. Daar is ruimschoots antwoord op gekomen. Wat TS er verder mee gaat doen is niet ons probleem.
Die auto zit je nog steeds dwars hequote:
Je bent retarded?quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 17:18 schreef klusfoobje het volgende:
[..]
Die auto zit je nog steeds dwars he
Ik denk aan het welzijn van mijn medemens. Aardig toch? Doe ik niet vaak.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 17:27 schreef klusfoobje het volgende:
Nee, sorry.
maar wat de rest van je opmerking betreft, ik probeer je duidelijk te maken dat het om de relatie van TS en zijn/haar buren gaat. niet die van jou of van mij.
Overigens voor iemand die zegt dat hij/zij zijn buren niet hoeft te kennen... wat maak jij je dan druk om die buren relatie van TS...
alleen zal de buurman dan zeggen dat hij wel een aangetekende brief heeft ontvangen maar dat die over iets heel anders ging.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 16:47 schreef Gwywen het volgende:
Dat idee van een aangetekende brief met die tekst zoals in de post hierboven houd ik in gedachten, ik weet niet in hoeverre dat noodzakelijk is als verder onomstotelijk vaststaat dat ik mede-eigenaar ben van deze boom.
Als het huis erop past, dan de boom toch zeker.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 23:29 schreef Leandra het volgende:
Mwah, het is denk ik niet zozeer een aversie tegen bomen, maar vooral een tegen de kleine NL tuinen.
Als je doorzonwoning op zo'n 150 m2 grond staat dan heb je simpelweg geen ruimte voor een boom in je tuin.
Hou het nou niet 'in gedachten' maar stuur die brief morgenochtend de deur uit !!!! Mijn hemel wat een getwijfel, je bent zeker een weegschaal, alsof medeposters al niet genoeg informatie voor je hebben opgezocht ! Als dat figuur het in z'n hoofd haalt om de boom onverwacht snel om te zagen dan sta jij voor een voldongen feit en is het te laat. Ik zou hem nu onmiddelijk laten weten hoe de zaken er voor staan want ik haat dat soort arrogante hufterigheid jegens bomen en natuur in het algemeen. Dat soort gasten horen op een flatje of in een geestdodende vinex wijk maar niet in de buurt van natuur.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 16:47 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Volgens wat ik inmiddels weet (ben al de hele dag aan het bellen en uitzoeken) mag de buurman zonder mijn toestemming niks aan de huidige situatie veranderen.
Volgens mij betekent dat dat er ook geen compromis hoeft te komen.
Dat idee van een aangetekende brief met die tekst zoals in de post hierboven houd ik in gedachten, ik weet niet in hoeverre dat noodzakelijk is als verder onomstotelijk vaststaat dat ik mede-eigenaar ben van deze boom.
Plus dat advocaten je graag eerst helemaal leegzuigen, voordat ze de mogelijkheid van de rechter ter sprake brengen. Eerst moet de teller even lopen hč...quote:Op woensdag 5 oktober 2011 00:45 schreef klusfoobje het volgende:
Onzeker omdat het een wellus nietus spel word. Heeft TS buurman echter schriftelijk duidelijk gemaakt dat hij A van mening is mede eigenaar te zijn en B geen toestemming voor kap geeft, dan zal he voor een advocaat van TS eenvoudiger worden.
omgekeerd werkt dat ook. TS is mede-eigenaar van de boom, dus als (extreme situatie) dankzij wortelgroei van die boom er een scheur in het huis van de buurman komt dan moet TS voor 50% opdraaien voor die kosten.quote:Op woensdag 5 oktober 2011 01:18 schreef OeJ het volgende:
Wellicht kan ze beter op papier zetten dat ze tegen het kappen van de boom is, maar mocht de buurman eenzijdig beslissen toch te kappen, dat hij opdraait voor de kosten, mocht er op welke manier dan ook schade toegebracht zijn aan haar eigendommen. Als die boom tegen haar huis aanflikkert, of de muur er mee uittrekt etc... Met zijn handtekening eronder, uiteraard.
(Als de buurman weigert te tekenen, staat ze sowieso later sterker).
Daar hebben ze verzekeringen voor uitgevonden, maar verder is dat wel waar.quote:Op woensdag 5 oktober 2011 02:12 schreef Maanvis het volgende:
[..]
omgekeerd werkt dat ook. TS is mede-eigenaar van de boom, dus als (extreme situatie) dankzij wortelgroei van die boom er een scheur in het huis van de buurman komt dan moet TS voor 50% opdraaien voor die kosten.
Klopt, er zijn misschien nog situaties waarbij zo'n verzekering niet uitkeert maar het voert te ver om dat hier uit te gaan splitsen denk ikquote:Op woensdag 5 oktober 2011 02:18 schreef OeJ het volgende:
[..]
Daar hebben ze verzekeringen voor uitgevonden, maar verder is dat wel waar.
Dat denk ik ook.quote:Op woensdag 5 oktober 2011 02:30 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Klopt, er zijn misschien nog situaties waarbij zo'n verzekering niet uitkeert maar het voert te ver om dat hier uit te gaan splitsen denk ik.
Wat is een boom waard? Als ie in de jaren 70 voor 20 gulden bij een tuincentrum is gekocht door de vorige-vorige-vorige eigenaar en pontificaal op die erfgrens geplant, waarom zou ie dan nu ineens duizenden euro's aan schadevergoeding waard zijn?quote:Op woensdag 5 oktober 2011 00:45 schreef klusfoobje het volgende:
Als leek kan ik me nauwelijks voorstellen dat een rechter uiteindelijk buurman zal verplichten een zelfde formaat boom terug te plaatsen op kosten van buurman, hooguit een kleine " schade vergoeding" ....
Er zijn van die folders(gemeentehuis) waarin staat wat wel en niet mag met dit soort dingen , daaruit kun je halen dat "vergunningvrij" kappen,plaatsen,verbouwen enz je niet ontheft van de plicht in overleg te treden met je buren, maar niet meer dan dat.quote:Op maandag 3 oktober 2011 10:47 schreef Gwywen het volgende:
Als iemand overlegt, maar het niet eens is met de uitkomst van dat overleg, dan ga je toch niet tóch je zin doordrijven?
Waarom vindt iedereen het nou raar dat ik dat gek vind?
Dan moet het wel een hele hele hele hele hele flinke boom zijn.... (Daar verkijk je je op.)quote:Op woensdag 5 oktober 2011 13:03 schreef Gripper het volgende:
p.s. Als er 3 of 4 kuub bruikbaar brandhout vanaf komt : max 200 ¤
En die tuinschuur die jij wilde plaatsen is van jou en je buren samen? Zoniet, is het een beetje compleet niet ter zake doende.quote:
Als TS echt gaat verhuizen, kan ze beter moeilijk blijven doen tegen de buurman en hem -vooruit, als het dan écht moet!- de kap van de boom laten betalen, als geste. Is ze kosteloos af van een enorme waardevermindering en belemmering bij verkoop.quote:Op dinsdag 4 oktober 2011 18:48 schreef Leandra het volgende:
Maar hoe zit het nou? Gaat TS verhuizen of kwam er voor de leuk een makelaar langs (en vervolgens een andere)?
Als ik in de schoenen van TS stond en de boel zou willen verkopen zou ik ook willen dat de boom bleef staan.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 09:45 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Als TS echt gaat verhuizen, kan ze beter moeilijk blijven doen tegen de buurman en hem -vooruit, als het dan écht moet!- de kap van de boom laten betalen, als geste. Is ze kosteloos af van een enorme waardevermindering en belemmering bij verkoop.
Ja, maar een potentiële koper weet niet dat buurman dat ook wil. Dat zou je dan met koeienletters op je foto's bij Funda moeten zetten, want het is een kopersmarkt, er zullen best kopers zijn die de foto's zien en denken: hmmmz, gezamenlijke boom, gedoe, volgende. Andersom zullen er echt geen kopers zijn die afhaken omdat er geen gezamenlijke boom is, zo van: 'ja, geweldig huis, maar er staat geen gezamenlijke boom in de voortuin, nuhoefikemniequote:Op donderdag 6 oktober 2011 10:41 schreef klusfoobje het volgende:
[..]
Als ik in de schoenen van TS stond en de boel zou willen verkopen zou ik ook willen dat de boom bleef staan.
TS ziet de boom als een dikke plus.
misschien een eventuele koper ook wel.
NU staat die boom er, als een koper het huis zonder boom wil kan het, want dat wil buurman
Als een koper WEL die boom wil, kan het ook, want die staat er.
Boom laten staan is beste optie voor TS. Hakken kan altijd nog....
quote:Op woensdag 5 oktober 2011 00:20 schreef oink_oink het volgende: Ik zou hem nu onmiddelijk laten weten hoe de zaken er voor staan want ik haat dat soort arrogante hufterigheid jegens bomen en natuur in het algemeen. Dat soort gasten horen op een flatje of in een geestdodende vinex wijk maar niet in de buurt van natuur.
Ik heb intussen een jurist ingeschakeld (toch) en verwacht vandaag een telefoontje met uitsluitsel, als hij ook vindt dat een aangetekende brief nodig is en voldoende indekt, gaat die vandaag nog op de post.quote:Wie is de eigenaar van een boom of heg als die op de erfgrens staat? En wie is verantwoordelijk?
Beide buren zijn in principe mede-eigenaar van een boom of heg wanneer deze op de erfgrens staat.
'Mede-eigendom' betekent, dat de ene eigenaar niet bevoegd is zonder toestemming van de andere eigenaar iets aan de beplantingen te doen. Zonder deze toestemming zal men de bestaande situatie niet kunnen wijzigen.
Het is niet van belang of de erfgrens precies door het midden van de stam loopt, als hij maar door de stamvoet gaat.
Alles dient dus altijd in onderling overleg te worden geregeld en de kosten moeten worden gedeeld.
Als de een iets doet zonder overleg met de ander, kan die ander een schadevergoeding eisen.
De plicht tot overleg geldt voor snoeien, maar ook voor het aanvragen van een kapvergunning.
Ik probeerde daarmee subtiel aan te geven hoe ik echt denk over de houding en vooroordelen van..quote:Op donderdag 6 oktober 2011 11:10 schreef noutie het volgende:
En je kunt je afvragen of het van belang is of je al dan niet iemands ideale buurvrouw bent.
Och zo'n boom, als ze maar gratis mijn auto repareert (en dat kan ze!)quote:Op donderdag 6 oktober 2011 11:08 schreef RanTheMan het volgende:
Toch blijft het jammer dat je geen foto wilt plaatsen, ondanks dat ik het graag anders zou willen zien, blijf je in mijn ogen zoals je het nu beschreven hebt, niet MIJN ideale buurvrouw
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |