Verkopers van printers en papier.quote:Op dinsdag 15 november 2011 23:44 schreef monkyyy het volgende:
Wie kwamen er eigenlijk als "winnaars" uit een hyperinflatie periode?
Werden ze wel betaald in goudquote:Op dinsdag 15 november 2011 23:45 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Verkopers van printers en papier.
in Zimbabwe zijn de geldwisselaars en aandelenhandelaren steenrijk gewordenquote:Op dinsdag 15 november 2011 23:44 schreef monkyyy het volgende:
Wie kwamen er eigenlijk als "winnaars" uit een hyperinflatie periode?
Als die dimensie zo vaak gemist wordt, zou je die dan toe kunnen lichten? Dan kunnen we van jouw inzichten leren.quote:Op dinsdag 15 november 2011 19:51 schreef GoudIsEcht het volgende:
Jij mist de politieke dimensie er omheen. Dat doen er wel meer hier.
Wat dacht je van insiders die op tijd hun bezittingen het land uit kregen?quote:Op dinsdag 15 november 2011 23:44 schreef monkyyy het volgende:
Wie kwamen er eigenlijk als "winnaars" uit een hyperinflatie periode?
Ik dacht dat ik het dieptepunt in deze topicreeks wel had gezien maar ik heb nog nooit zoveel onzin bij elkaar gelezen.quote:Op woensdag 16 november 2011 10:51 schreef ComplexConjugate het volgende:
Ik vergelijk waarde altijd met 'waardering'. Vanuit mijn technische achtergrond weten wij wat de waardering voor een product doet met de prijs. Neem nu eens als voorbeeld een microprocessor, zodra ze de snelste op de markt zijn wil iedereen ze hebben en kan de fabrikant er een goede prijs voor krijgen, echter zodra er een nieuwe generatie op de markt komt dalen de prijzen ineens fors.
Zo levert een pentium 166MHz processor uit 1996 nu maar een paar dubbeltjes (goudwaarde) op terwijl deze in het jaar van uitgifte ruim Fl.1000,- moest kosten. (¤450,-)
Heden ten dage is deze processor nog steeds even functioneel, echter de waardering voor de functionaliteit is dusdanig gedevalueerd dat niemand er nog wat voor wil geven... anders dan de schrootprijs.
We kunnen hier uit leren dat de prijs van goud geen rationele waarde kent, immers voor de prijs van een kilo goud koop je een leuke middenklasser... ik denk dat de gemiddelde consument liever een leuke middenklasser rijdt dan zich blind staart op een goudbaartje van 1kg.
Voor de prijs van 5kg goud koop je een woning.... dus voor de prijs van een halve baksteen goud koop je een woning? Tja.. een heel bijzonder overgewaardeerd goedje dat goud.... vooral als je bedenkt dat er maar heel weinig praktische toepassingen voor dit materiaal zijn.
De goudprijs word bepaald door emotie, emotionele beleggers zijn eerder geneigd tot het blazen van zeepbellen imo
Slappe praat. Monetaire systemen komen en gaan al duizenden jaren onder invloed van schuldopbouw vanuit de geldwisselaars. En deze crisis en jouw houding onderstrepen maar weer dat de onwetende burger nog geen stap verder is.quote:Op dinsdag 15 november 2011 23:28 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
We hebben de afgelopen paar honderd jaar aardig wat historische misstanden kunnen ophelderen. Nu het misverstand rond goud nog
De grap is dat lage goud- en olieprijzen leidend zijn voor de perceptie van de waarde van geld, en daarmee de irrationele (over-) waardering van schuldpapier in de hand werkten. Kijk daar (schuldkanker) nou eerst maar eens naar voordat je met je slappe verhaaltjes komt.quote:Op woensdag 16 november 2011 10:51 schreef ComplexConjugate het volgende:
We kunnen hier uit leren dat de prijs van goud geen rationele waarde kent
Tekenend dat je in het huizentopic alleen maar op die consument loopt te schelden en hem nu als argument aanhaalt. Logica en consistentie zijn je blijkbaar vreemd.quote:immers voor de prijs van een kilo goud koop je een leuke middenklasser... ik denk dat de gemiddelde consument liever een leuke middenklasser rijdt dan zich blind staart op een goudbaartje van 1kg.
Goud is voor mensen die wat over hebben om te sparen. Niet voor daklozen.quote:Voor de prijs van 5kg goud koop je een woning.... dus voor de prijs van een halve baksteen goud koop je een woning? Tja.. een heel bijzonder overgewaardeerd goedje dat goud.... vooral als je bedenkt dat er maar heel weinig praktische toepassingen voor dit materiaal zijn.
Je hebt een punt. Mensen als Xeno verdienen het ook niet wat bij te leren, dus ik trek me ook maar terug uit dit trollentopic.quote:Op woensdag 16 november 2011 11:11 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Ik dacht dat ik het dieptepunt in deze topicreeks wel had gezien maar ik heb nog nooit zoveel onzin bij elkaar gelezen.
Ik heb echter een goede tip: blijf heeeeel ver weg van goud, en van dit forum gedeelte, beter voor iedereen.
Ik post hier alleen maar omdat de goudbubble sterke overeenkomsten heeft met de huizenbubble. Er worden hele grote IOU's afgegeven aan goederen die rationeel gezien een veel lagere waardering zouden horen te hebben... De kanker van de markten is niet het schuldenpapier... het is het speculeren met schuldenpapier om op deze wijze welvaart te verkrijgen zonder daadwerkelijk waarde te creëren.quote:Op woensdag 16 november 2011 11:17 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Je hebt een punt. Mensen als Xeno verdienen het ook niet wat bij te leren, dus ik trek me ook maar terug uit dit trollentopic.
in het huizentopic vond ik je grappig....in dit topic ben je zwak en niet op de hoogte;)quote:Op woensdag 16 november 2011 11:25 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Ik post hier alleen maar omdat de goudbubble sterke overeenkomsten heeft met de huizenbubble. Er worden hele grote IOU's afgegeven aan goederen die rationeel gezien een veel lagere waardering zouden horen te hebben... De kanker van de markten is niet het schuldenpapier... het is het speculeren met schuldenpapier om op deze wijze welvaart te verkrijgen zonder daadwerkelijk waarde te creëren.
Goed... ik ben misschien niet geindoctrineerd genoeg om de waarde van goud op waarde te schatten. Doe er je voordeel mee en zie hoe ik goud zie.. nl.... zeldzaam goudkleurig lood... alleen dan wat minder giftig voor het zenuwstelselquote:Op woensdag 16 november 2011 11:30 schreef farscapevr8 het volgende:
[..]
in het huizentopic vond ik je grappig....in dit topic ben je zwak en niet op de hoogte;)
Omdat ik er mijn belasting mee kan betalen.quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:49 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Wat de goudprijs doet maakt me ook niet zoveel uit, zolang een kilo maar een kilo blijft.
Dat papier is toch waanzin, waarom zou je dat sparen?
Voor al die dingen is geld handig, en het zal ook niet verdwijnen.quote:Op woensdag 16 november 2011 11:50 schreef malleable het volgende:
[..]
Omdat ik er mijn belasting mee kan betalen.
Omdat ik er een brood mee kan kopen.
Omdat ik er een auto mee kan kopen.
Omdat ik iemand de belofte heb gedaan het terug te geven.
Omdat ik het giraal kan maken en in enkele seconden naar iemand aan de andere kant van de wereld kan sturen.
Nee, ik ga er niet van uit dat geld op langere termijn zijn waarde behoud maar op korte termijn is het verdomd handig.
Geld sparen is geen doel op zich, wat moet ik met een stapel papier?quote:Op woensdag 16 november 2011 11:56 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Voor al die dingen is geld handig, en het zal ook niet verdwijnen.
Maar dat is dan nog geen reden het te sparen, daarvoor pak je beter goud.
Simpel toch?
Sparen is geen doel op zich, ik spaar mijn surplus op zodat ik er dan later iets leuks mee kan kopen zonder dat ik daarvoor hoef te lenen.quote:Op woensdag 16 november 2011 12:00 schreef malleable het volgende:
[..]
Geld sparen is geen doel op zich, wat moet ik met een stapel papier?
Goud sparen is geen doel op zich, wat moet ik met een baar goud?
Kleinburgerlijk perspectief ten top...quote:Op woensdag 16 november 2011 12:35 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Sparen is geen doel op zich, ik spaar mijn surplus op zodat ik er dan later iets leuks mee kan kopen zonder dat ik daarvoor hoef te lenen.
Momenteel is sparen overigens niet eens zo'n gek idee, er is sprake van een heel behoorlijke inflatie op duurzame goederen... wie nu wat centen gespaard heeft kan leuke deals maken.... cash is king.
En een nog veel groter verschil: schuld.quote:Op woensdag 16 november 2011 11:25 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Ik post hier alleen maar omdat de goudbubble sterke overeenkomsten heeft met de huizenbubble.
Het gaat om het behoudt van koopkracht die je nu niet gebruikt. Ik geef goud daar betere kansen voor dan papier dat wordt bijgedrukt as we speak.quote:Op woensdag 16 november 2011 12:00 schreef malleable het volgende:
[..]
Geld sparen is geen doel op zich, wat moet ik met een stapel papier?
Goud sparen is geen doel op zich, wat moet ik met een baar goud?
De kern van het huidige systeem is aangroei van onproductieve schuld. Goud is de enige monetaire component waarvan de beschikbaarheid niet aan de grillen van de geldwisselaars (of politiek) onderhevig is maar door de natuur wordt gereguleerd.quote:Op woensdag 16 november 2011 11:27 schreef ComplexConjugate het volgende:
In goud beleggen is symptoombestrijding... de werkelijke oorzaak van de crisis pak je daarmee niet aan. Het is gewoon een specifieke vorm van 'ikke-ikke-ikke' hebzucht... dezelfde hebzucht die ten grondslag ligt aan het slecht functioneren van het systeem.
Ach, we moeten de verliezers afschaffen? Communisme is centralisatie van de macht bij een selecte groep. Dat uitgerekend jij daar nou voor moet pleiten...quote:Want waar speculanten winnen zijn er ook altijd verliezers.
Banken zijn niet vies van een beetjes speculatie, toen fiat in de lift zat verkochten ze massaal de goudvoorraden, de banksters wilden niet voor niets van de goudstandaard af. Tijdens de ICT boom wilde iedereen aandelen kopen van intel, momenteel zijn high performance processoren hun gewicht nog steeds in goud waard. Kennelijk lukt het Intel wel om goud te producerenquote:Op woensdag 16 november 2011 12:48 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Kleinburgerlijk perspectief ten top...
Vraag anders centrale banken eens waarom ze geen bakstenen of microprocessoren in hun kluis leggen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |