Ik heb afgelopen woensdag (eergisteren) in Londen gegeten bij
Nopi, het nieuwe restaurant van de Israelische chefkok Yotam Ottolenghi, die sinds een paar jaar in Engeland aan een stevige opmars bezig is.
Website:
http://www.nopi-restaurant.comAmbiance:
![bg01.jpg]()
(Helaas zelf geen foto's gemaakt, dus ik hou het even bij een omschrijving.)
In dit restaurant bestel je per persoon ongeveer drie gerechten 'to share' met de rest van je tafelgenoten. De porties lijken op het eerste gezicht wat klein, maar alles smaakt dusdanig geniaal en bevredigend dat je na afloop zeer opgewekt en goed gevuld naar buiten gaat.
Ik heb er het volgende geproefd:
Tomato salad, wasabi mascarpone, pine nutsZéér sappige, smaakvolle tomaten in een zijdezacht, romig laagje. Was een frisse, fijne hap om mee te beginnen.
Catalan tart, Monte Enebro cheese, olive tapenadeDeze 'Tart' was een soort cracker met kaas en artisjokharten, en bijzonder ziltige olijven ernaast. Erg zoutig, maar ook erg lekker!
Valdeón cheesecake, pickled baby beetroot, hazelnutsHier schoot de hele tafel zo'n beetje van vol van ontroering, zó vreselijk lekker was dit. Zachtpittige blauwe kaassmaak, een bijna soufflé-achtige luchtigheid en dan die zure bietjes..

Ik wijd de komende weken aan het koortsachtig namaken hiervan, zodat ik dit met kerst kan serveren aan de schoonfamilie.
Seared prawns, fennel, white oregano, fetaDikke, sappige zoete garnalen in een bouillon die was doortrokken van de toffe anijssmaak van venkel. De zoute feta erbij was perfect! Erg fijn gerecht!
Twice-cooked baby chicken, lemon myrtle salt, chilli sauceHier heb ik maar een heel klein beetje van op, maar het leek me een uitstekend zacht kipje met prettig prikkelend hete chilisaus.
Rabbit pastillaNa de cheesecake mijn favoriete gerecht! Boterig deeg, konijn, suiker, kaneel..

Niet iedereen zal ervan houden, maar ik vond het heerlijk. Ook snel thuis eens namaken!
Roasted beef sirloin, almonds, spinach, pecorino sardoPerfect gegaarde en prachtige roze biefstuk. Er werd aan tafel zo'n beetje gevochten om de plakjes. Granaatappelpitjes al contrast smaakten er verbazingwekkend goed bij. Geen spinazie ontdekt, leek me eerder andere jonge bladsla. Pecorino erdoor en volgens mij een dressing waar truffel in zat - heel erg lekker!
Er was ook nog 'Five spice tofu' en 'Spiced pink fir potato' besteld, maar daar heb ik (jammer genoeg!) niets van op.
Ik heb twee desserts geproefd:
Chocolate hazelnut slice, mahlab, cherriesPlakkerige, knapperige hazelnootkruimels op donkere chocolade met een zéér diepe, rijke cacaosmaak. De kersen en gemalen kersenpitten (mahlab) die erbij zaten vond ik er niet bijzonder lekker bij.
Coffee pecan financier, maple creamDit was ge-ni-aal. Perfect gebakken financiers (zachte koekjes van amandeldeeg) met een zoete roomsaus waar we wel eeuwig in hadden willen baden!
Tafelgenoten bestelden ook nog een bessensorbet en een rijstpuddinkje met vanille, maar daar was men niet zo enthousiast over.
Al met al: de hartige gerechten waren zonder uitzondering perfect van smaak en ik zou zó terugwillen om alle andere gerechten te proberen. Elk bord was met zorg samengesteld, de smaken waren verrassend en telkens vlekkeloos op elkaar afgestemd en alles ademde een ongeloofelijke hoeveelheid liefde voor het eten. Top!
Toetjes waren helaas iets minder wereldschokkend, dus dat onthouden we even voor de volgende keer. Het mocht de pret niet drukken hoor, de rest was dusdanig geweldig dat we ondanks de ietwat tegenvallende desserts tóch allemaal met een brede grijns het restaurant verlieten.
Bediening was verder dik in orde: heel attent, keurig, maar beslist niet te stijf. Toiletten waren zéér toffe, zéér desorienterende spiegelpaleizen.
Schade: ik geloof rond de 230 euro voor zeven personen (wijn niet meegrekend, en het water is er gratis, evenals het brood en dips vooraf). Zeer goed te doen dus, als je bedenkt hoe voorttreffelijk het eten is!
Zonder twijfel een flinke aanrader voor iedereen die binnenkort naar Londen gaat!
[ Bericht 0% gewijzigd door minilot op 02-10-2011 09:19:37 ]