Hallo, wij hebben vernomen dat u een informatiepakket wil over Haifisch.
Haifisch is een nummer dat geschreven is in maart 2008, in slot Beesenstedt in Duitsland.
Het nummer gaat over de geruchten dat de band, Rammstein, uit elkaar zou gaan. Terwijl dit tot heden niet is gebeurd.
De text is gebaseerd op "Mack the knife"
Wel is er in de band in de Mutter periode flinke druk ontstaan, omdat de leadgitarist Richard Zven Kruspe (toen nog Richard Zven Kruspe-Bernstein) de nummers te veel zelf maakte, zonder inspraak door anderen. Dit heeft hij opgelost door te beginnen aan een project genaamd Emigrate. Dit is een Engelstalige groep groep, met als voornaamste lid Richard Zven Kruspe.
De band heeft tot nu toe een album uitgebracht, al wordt er gewerkt aan een tweede album en staat een eerste tour in het vooruitzicht.
Haifisch staat op het zesde studio-album van de Berlijnse groep, die minder lijkt op zijn voorganger Rosenrot (die vooral melancholischer was). Het lijkt meer op het derde album Mutter. Een wel-afgewogen mix tussen hard en commercieel, met grote hits en hoge noteringen in de ranglijsten.
Het thema van het album is liefde, en dan vooral de slechte kant daarvan.
Er zijn 3 singles uitgebracht van dit album, namelijk Pussy, Ich tu dir weh en Haifisch.
De video van Pussy werd niet uitgezonden op tv (overdag), omdat er veel naakt en pornografie in zit. Daarom werd het op een Webcamsex-site vrijgegeven.
De clip van Ich tu dir weh is een live performance van de band, opgenomen in de oefenruimtes van Black Box Music in Berlijn.
De laatste clip van het album gaat over het scenario dat de zanger (blijkbaar) dood is, en de leden een vervanger moeten zoeken voor hem.
Tijdens de clip word duidelijk dat de overige leden hem al eerder van het leven hebben geprobeerd te beroven, door een Spaghettidood, het uittrekken van de zuurstofvoorziening van zijn pak op de maan, hem te overgieten met benzine en het doorsnijden van zin klimtouw.
Op een gegeven moment ontstaat er ruzie op de begrafenis, en valt Flake door zijn kist heen.
Till blijkt er niet in te liggen.
Op het einde laat men een beeld zien van Till die gelukkig is op een tropisch eiland, wat een duidelijke verwijzing is naar de video van Mein Land, die nog uitgebracht moet worden.
Haifisch is op bijna elk concert sinds het begin van de LIFAD tour gespeeld.
Als het nummer gespeeld word, springt Flake in een rubber boot en "vaart" over het publiek.
Tijdens het varen zwaait hij met de vlag van het land waar de band optreed.
Als Flake terugkomt, loopt hij terug naar zijn loopband, en het nummer gaat verder.
Er zijn 4 versies van de single uitgebracht, namelijk:
Limited CD single
12" Limited and Numbered Blue Vinyl
7" Limited and Numbered Blue Vinyl
Digital download
Ik hoop dat u veel heeft gehad aan dit informatiepakket.
Kwartiertje mee bezig geweest.
Ik ben tegen trouwens, ik snap niet wat ik vannacht heb misdaan?
Ice Cream Sandwich [x] Chromebook [x] Gmail [x] Google + [x] Google Docs [x] Picasa [x] Youtube [x] Google TV [ ]