LPG om op te koken zou kunnen, maar de keuken is voorzien van elektrische kookplaten. Dus dat hoeft niet. Ik weet niet wat het kost om de woning te verwarmen met LPG.. Zou het overwegen waard zijn, want het is veel goedkoper.quote:Op vrijdag 2 september 2011 19:29 schreef DJ_Scuff het volgende:
Zelf geen ervaring met antikraak woningen, maar toen ik nog bij een benzinestation werkte kwam er iemand regelmatig een gasfles vullen met LPG, ws om op te koken en/of warm te houden. Misschien een tip?
Jawel, ik mag doen en laten wat ik wil in die woning (behalve muren slopen dan hequote:Op vrijdag 2 september 2011 19:43 schreef boyv het volgende:
Vraagje; er mag ook geen meubilair geplaatst worden toch? Ook niet geheel onbelangrijk.
Of het moet een soort van werkplaatsverwarming achtig ding zijn; zo'n kanon oid. maar dat maakt het nog geen cv ketel.quote:Rode diesel is diesel of gasolie waaraan een rode kleurstof is toegevoegd. De kleurstof is toegevoegd om onderscheid te kunnen maken tussen gewone en rode diesel. Voor rode diesel geldt namelijk een lager accijnstarief dan voor gewone diesel. Bepaalde voertuigen die niet vallen onder wegverkeer of pleziervaart mogen gebruikmaken van rode diesel. Ook voor bepaalde hulpapparatuur mag u rode diesel gebruiken.
Gebruik rode diesel
Werktuigen die rode diesel mogen gebruiken, rijden normaal gesproken niet op de openbare weg. Dit soort voertuigen, bijvoorbeeld tractoren, maakt eigenlijk alleen van de openbare weg gebruik om van de ene naar de andere werkplek te rijden. De voertuigen rijden niet om goederen of personen te transporteren.
Ik heb wel CV maar gebruik hem nooit. Ik stook met een HR-Houtkachel. Tot onbeschoft hoge temperaturen zelfsquote:Op vrijdag 2 september 2011 19:13 schreef Puala het volgende:
IDus mijn vragen zijn eigenlijk: Zijn er Fok!kers die ook geen CV hebben? Hoe hou je dan je woning warm? Wat kost het?
Moet raar lopen (erg koud zijn buiten) wil het minder dan 15 a 16 graden zijn. Vanaf aansteken van de kachel is in een uur mijn benedenverdieping 5 a 6 graden warmer. (Ik gebruik het wit-hout / pallethout om de verwarming te starten, dat fikt als een krankzinnige. Ben ik eenmaal op de goede temp, dan gooi ik er af en toe een blok gekloofd hout op om de boel aan de gang te houden)quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:04 schreef Puala het volgende:
Is het niet heel erg koud als je na het werk thuis komt?
quote:Of als je smorgens je bed uit komt?
quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:15 schreef blomke het volgende:
Ik zou geen huis zonder houtkachel meer willen. Het is een heerlijke stralingswarmte, veel prettiger dan van een droge CV. je hebt er wat werk aan, maar eigenlijk is dat gewoon leuk, een beetje sporten met je brandstof.
Het douchen is wel een aandachtpunt. Net als de rest van het warm water natuurlijk. Maar als die uit de cv komt, dan kun je die gewoon blijven gebruiken voor de warmwatervoorziening. Zoveel verbruikt dat niet, in vergelijking met de verwarming.quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:13 schreef Dr.Hilfiger het volgende:
Als je 's morgens naar je werk gaat is het de moeite niet waard om die kachel te stoken. Hoe ga je eigenlijk douchen?
Wij hebben sinds 2 jaar de houtkachel aangesloten op de CVquote:Op vrijdag 2 september 2011 20:17 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik heb geen plannen om te verhuizen, maar als ik ooit ga verhuizen en er kan in de nieuwe woning geen houtkachel geplaatst worden, of ik heb geen ruimte om mijn hout op te slaan, laat ik die woning ervoor schieten. Nooit meer zonder. CV, gaskachels, warmtepompen of wat dan ook, allemaal pure armoe vergeleken met een goede houtkachel.
Ik heb vandaag de prijs van 1,25/liter diesel gezien.quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:20 schreef blomke het volgende:
Die CV in dat huis onder optie, is dat geen huisbrandolie wat je moet stoken?
Anyway, als je mij de prijs van 1 liter rode diesel geeft (of huisbrandolie) kan ik de vergelijking met aardgas wel voor je maken.
Geweldig, wat een goede actie!!quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:37 schreef Kirov het volgende:
[..]
Wij hebben sinds 2 jaar de houtkachel aangesloten op de CVEssent heeft intussen al wel 2 keer de meter vervangen en ze komen elk half jaar de meterstand controleren omdat ze het niet vertrouwen
Rode diesel?quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:41 schreef Puala het volgende:
[..]
Ik heb vandaag de prijs van 1,25/liter diesel gezien.
Ja. Gewoon aan de pomp. Als je een vrachtwagen laat komen en 100 liter af neemt is het (logisch) goedkoper.quote:
Volgens mij niet. Het verschil tussen rode en normale diesel is zo groot niet meer. Normale diesel kost 1,35 ofzo.quote:
Hmm, ik had afgelopen zaterdag voor 1,25 per liter getanked.quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:51 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Volgens mij niet. Het verschil tussen rode en normale diesel is zo groot niet meer. Normale diesel kost 1,35 ofzo.
De prijzen zijn al weer gestegen helaas..quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:52 schreef Kirov het volgende:
[..]
Hmm, ik had afgelopen zaterdag voor 1,25 per liter getanked.
Rode diesel zeker...quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:52 schreef Kirov het volgende:
Hmm, ik had afgelopen zaterdag voor 1,25 per liter getanked.
Ik hoop het niet eerlijk gezegdquote:
2 kanttekeningen:quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:58 schreef blomke het volgende:
Stookwaarden:
Diesel : 44 MJ/kg soortelijk gewicht 0,85 kg/l Kost 1,20¤/liter (?) Dus ¤3,20 per 100 MJ
1 m³ aardgas 38,786 MJ/Nm³ ¤0,50 per m³ Dus ¤1,29 per 100 MJ
Dus diesel is flink duurder!
Met een gasprijs 0,65 per m³ en de goede stookwaarde 32MJ per m³ kom ik voor gas op 2 euro voor 100 MJ. We beginnen al in de buurt te komen. Eigenlijk ontloopt het elkaar niet veel...2,00 of 2,60. Voordeel van gas is dat je ketelrendement hoger kan zijn (met een HR ketel).quote:Op vrijdag 2 september 2011 21:01 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
- gas kost 63 a 66ct per m3, en komt ook nog vastrecht voor de meter bij.
-
Tuurlijk kun je dat als particulier kopen. Niets illegaals aan. Zolang je het maar niet in je auto als brandstof gebruikt.quote:Op vrijdag 2 september 2011 20:59 schreef Kirov het volgende:
Dat kun je als particulier toch niet kopen neem ik aan?
quote:Op vrijdag 2 september 2011 21:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Tuurlijk kun je dat als particulier kopen. Niets illegaals aan. Zolang je het maar niet in je auto als brandstof gebruikt.
Ook even de andere kant op rekenen: 100MJ = circa 6,5 kg hout.quote:Op vrijdag 2 september 2011 21:04 schreef blomke het volgende:
Met 0,65-m³ en de goede stookwaarde )32Mj-m³' kom ik voor gas op 2 euro voor 100 MJ. We beginnen al in de buurt te komen.
Maar die passen niet in je kachel. Die zul je dus in kleine stukken moeten zagen.quote:Op vrijdag 2 september 2011 21:27 schreef Puala het volgende:
Het bedrijf dat op de hoek van de straat zit brengt pallets gratis langs.
Moet wel droog en gekloofd zijn he. (Hou daar even rekening mee als je het koopt)quote:Pa is boomkweker, dus wellicht dat daar ook nog wat leuke stammetjes vandaan kunnen komen. En anders wat hoveniers uit de buurt die ik ken die haardhout verkopen voor een acceptabele prijs
Ik doe niet anders.quote:Mjah, volgens mij moet het te doen zijn om de woning warm te houden in de winter.
Ik als handige dame alleen draait d'r hand daar niet voor om.quote:Op vrijdag 2 september 2011 21:29 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Maar die passen niet in je kachel. Die zul je dus in kleine stukken moeten zagen.
Volgens mij heeft hij nog een muur van de schuur vol liggen met hout, dus dan start ik daar mee en sla ik de rest wel op om het te drogenquote:[..]
Moet wel droog en gekloofd zijn he. (Hou daar even rekening mee als je het koopt)
quote:[..]
Ik doe niet anders.
Hoax. Handige dames bestaan niet.quote:
Om te drogen moet het onder een afdak liggen waar de wind er doorheen kan. Binnen leggen heeft weinig zin en dan slaat de schimmel toe. Maar je pa zal je daar alles over kunnen vertellen schat ik zo.quote:Volgens mij heeft hij nog een muur van de schuur vol liggen met hout, dus dan start ik daar mee en sla ik de rest wel op om het te drogen
Komt allemaal wel goedquote:Op vrijdag 2 september 2011 21:40 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Hoax. Handige dames bestaan niet.
[..]
Om te drogen moet het onder een afdak liggen waar de wind er doorheen kan. Binnen leggen heeft weinig zin en dan slaat de schimmel toe. Maar je pa zal je daar alles over kunnen vertellen schat ik zo.
Welnee, dat ligt aan de vorm. Als het al gekloofd is in kleine stukken dan droogt het 10 keer harder dan een brede ronde stam van 30 cm lengte. (Die droogt dan voornamelijk alleen maar via de kopse kanten)quote:Op vrijdag 2 september 2011 22:00 schreef Kirov het volgende:
Hout moet wel minimaal 2 jaar drogen, voor eiken en dergelijke 3 jaar.
Ow, wij hebben het op 50 cm of een meter liggen, meestal ongekloofdquote:Op vrijdag 2 september 2011 22:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Welnee, dat ligt aan de vorm. Als het al gekloofd is in kleine stukken dan droogt het 10 keer harder dan een brede ronde stam van 30 cm lengte. (Die droogt dan voornamelijk alleen maar via de kopse kanten)
Eiken moet wel langer liggen, in verband met het afbreken van tannine*
* ) Of hoe het dan ook heet...
Ja, dan duurt het wel ff.......quote:Op vrijdag 2 september 2011 22:08 schreef Kirov het volgende:
Ow, wij hebben het op 50 cm of een meter liggen, meestal ongekloofd
Dat kan niet in onze kachelquote:Op vrijdag 2 september 2011 22:10 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ja, dan duurt het wel ff.......![]()
Stel je maar eens voor dat je er snippers van maakt, dat is binnen een paar dagen droog hoor als de wind erdoorheen kan.
Die gestapelde pallets met ovengedroogd brandhout wel ja. Maar normaliter is 400kg voor 50 euro absoluut te vinden.quote:Op vrijdag 2 september 2011 22:19 schreef Forno het volgende:
Je kunt natuurlijk ook kant en klaar brandhout bestellen, maar dat is relatief duur.
Voor een handige en sportieve vrouw een leuke klus. PAllets is een kwestie van aan gort zaken met de hand of electrisch.quote:Op zaterdag 3 september 2011 07:45 schreef kanovinnie het volgende:
Zagen en kloven is een beste kutklus. Er zijn kloofmachine's die je kan huren voor een dagje. Handmatig kloven is leuk, maar kost je een hoop energie, tijd en als je een beetje pech hebt je rug
Rode diesel of stookolie is hetzelfde, alleen noem je het in het algemeen rode diesel bij voertuigen en stookolie bij stookinstallaties.quote:Op vrijdag 2 september 2011 19:50 schreef Vonkenboer het volgende:
Heb je wel goed dat er gestookt wordt op rode diesel ? lijkt mij erg stug namelijk
Er zijn nog zeer veel olie stookinstallaties in omloop.quote:[..]
Of het moet een soort van werkplaatsverwarming achtig ding zijn; zo'n kanon oid. maar dat maakt het nog geen cv ketel.
Klopt, als je alleen de ergste koude eruit wilt halen, is electrisch verwarmen praktisch. Neem wel een toestel met thermostaat en geen blower: dat is niet prettig in een slaapkamer.quote:Op zaterdag 3 september 2011 12:53 schreef RonaldV het volgende:
En eventueel kun je er nog een electrische radiator bij zetten in je slaapkamer als het echt te koud wordt deze winter. Die zijn niet zo heel erg duur, en je hebt er jarenlang plezier van.
Het pand is groooooot. Verglijkbaar met jouw huis denk ik bijna.quote:Op zaterdag 3 september 2011 12:53 schreef RonaldV het volgende:
Mijn ouders hebben in hun vakantiehuis nog altijd een stookoliekachel. Heerlijke warmte, niet zo droog als van de CV, maar ik heb altijd wat tegen het sjouwen met jerrycans gehad. Afhankelijk van hoe groot je tank is kun je vaak een olieboer langs laten komen om de tank weer eens te laten vullen. Ik weet niet hoe groot het pand is, maar je zou kunnen overwegen om de eigenaar te vragen mee te betalen, dat het pand vorstvrij en droog blijft is tenslotte ook in zijn belang en je hoeft niet het hele gebouw droog te blijven houden voor hem natuurlijk. Verder is het verbruik afhankelijk van hoe groot de ruimte is die je moet verwarmen, hoe warm je het wilt hebben, of je dat de hele dag of alleen tijdens de uren dat je binnen bent wilt hebben, etc.
En eventueel kun je er nog een electrische radiator bij zetten in je slaapkamer als het echt te koud wordt deze winter. Die zijn niet zo heel erg duur, en je hebt er jarenlang plezier van.
Met één oliekachel houd je de vorst er wel uit, maar daar krijg je mijn huis niet warm mee, dan heb je echt een extra radiator nodig (stroomverbruik!). Aan de andere kant: in je eentje heb je zo veel ruimte ook niet echt nodig, dus je kunt wat deuren dicht laten, dan worden ze ook niet meegestookt.quote:Op zaterdag 3 september 2011 13:16 schreef Puala het volgende:
[..]
Het pand is groooooot. Verglijkbaar met jouw huis denk ik bijna.
Maar meebetalen doen ze niet, want het is anti kraak. Het word toch gesloopt, dus ze geven er vrij weinig aan uit.
Maar je gokt dus wel dat het te doen moet zijn om het warm te krijgen?
Die weet ik allemaal nietquote:Op zaterdag 3 september 2011 13:28 schreef blomke het volgende:
Hangt van het aantal m³ inhoud af én van het vermogen (kW) van de CV-ketel & houtkachel(s)
Ik begreep dat het in de keuken wel tocht, maar dat het in andere ruimtes wel mee valt. Er zitten bijna overal deuren voor de kamers, dus je kunt heel duidelijk beslissen wat wel en wat niet warm gestookt moet worden. Wel prettig.quote:Op zaterdag 3 september 2011 17:03 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Met één oliekachel houd je de vorst er wel uit, maar daar krijg je mijn huis niet warm mee, dan heb je echt een extra radiator nodig (stroomverbruik!). Aan de andere kant: in je eentje heb je zo veel ruimte ook niet echt nodig, dus je kunt wat deuren dicht laten, dan worden ze ook niet meegestookt.
Heb je enig idee of het huis tocht? Want als dat zo is dan kun je stoken tot je een ons weegt, en krijg je het nooit warm.
Een openhaard verwarmt voornamelijk de buitenlucht. (rendement ligt rond de 15% a 20%)quote:Op zaterdag 3 september 2011 17:31 schreef RonaldV het volgende:
kijk ook naar die open haard. Die dingen stoken echt warm
helemaal correct, maar je vergeet één ding te noemen: van alle potentiele energie verdwijnt 80% naar buiten. Als je die 80% binnen weet te houden kun je veel minder stoken. Maar dat neemt niet weg dat de warmte van een open haard wel enorm is.quote:Op zaterdag 3 september 2011 17:44 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Een openhaard verwarmt voornamelijk de buitenlucht. (rendement ligt rond de 15% a 20%)
Een HR houtkachel geeft je asociaal veel warmte (rendement > 80%) en dus hoef je minder met hout te slepen en in voorraad te houden.
Bij een openhaard ruimschoots 80% ja. Bij een HR-houtkachel minder dan 20%.quote:Op zaterdag 3 september 2011 17:53 schreef RonaldV het volgende:
helemaal correct, maar je vergeet één ding te noemen: van alle potentiele energie verdwijnt 80% naar buiten.
Dat kan niet met een openhaard.quote:Als je die 80% binnen weet te houden kun je veel minder stoken.
Moet je eens een goede HR-houtkachel voor je neus hebben, dan weet je niet wat je overkomtquote:Maar dat neemt niet weg dat de warmte van een open haard wel enorm is.
En om nog even wat bruinkool (quote:Op zaterdag 3 september 2011 19:43 schreef blomke het volgende:
Een open haard verwarmt voornamelijk de buitenlucht en is uit energetisch oogpunt zeer inefficiënt en dus af te raden.
Wat voor merk en type hr houtkachel heb je?quote:Op zaterdag 3 september 2011 20:48 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
En om nog even wat bruinkool () op het vuur te gooien:
Een open haard heeft een veel lagere verbrandingstemperatuur dan een HR-houtkachel waardoor de verbranding onvolledig is en er dus ook nog eens veel meer schadelijke stoffen vrijkomen in vergelijking met het verbranden van dezelfde hoeveelheid en dezelfde soort hout in een HR-houtkachel.
Open haard: Relatief weinig warmte, slecht voor je portemonnee, slecht voor het milieu, slecht voor je rug, slecht voor je longen.
Ik heb zelf deze: http://www.hrhoutkachels.nl/60,nl_haas-sohn-kuopio.html omdat een hoekmodel bij mij erg goed uitkwamquote:Op zaterdag 3 september 2011 21:08 schreef bobenjanneke het volgende:
Wat voor merk en type hr houtkachel heb je?
Die luxe had ik niet, ik moest zelf een rookkanaal aanleggen... (Dat kostte me ook nog 1600,- aan materiaal)quote:Wij hebben op/ in onze woning een schoorsteen zitten, die tot het plafond van de woonkamer loopt.In de woonkamer is hij dicht gesmeerd.
Het gaat niet eens om het geld, maar je krijgt er qua warmte zoveel comfort voor terug ...quote:Maar aangezien de gasprijzen in de toekomst zullen stijgen, ben ik van plan een hr houtkachel aan te schaffen.
Dat is zeker een mooie houtkachel!quote:Op zaterdag 3 september 2011 21:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik heb zelf deze: http://www.hrhoutkachels.nl/60,nl_haas-sohn-kuopio.html omdat een hoekmodel bij mij erg goed uitkwam
[..]
Die luxe had ik niet, ik moest zelf een rookkanaal aanleggen... (Dat kostte me ook nog 1600,- aan materiaal)
[..]
Het gaat niet eens om het geld, maar je krijgt er qua warmte zoveel comfort voor terug ...
Niets mooier dan midden in de winter, als het 10 graden vriest, van ellende de buitendeur 5 minuten wagenwijd open te moeten gooien omdat het ECHT veel te warm is in de woonkamer.![]()
Je moet wel ruimte hebben om hout op te slaan, en niet te beroerd zijn ermee te sjouwen...
Dat is allemaal veel te duur. Hout moet je gewoon voor 50 a 60,- euro per m3 kopen.quote:Op zaterdag 3 september 2011 23:40 schreef bobenjanneke het volgende:
Bij ons ik het dorp zit iemand die grote zakken haardblokken verkoopt voor 4 euro per zak.
Nope. Maar misschien moet dat eigenlijk wel. Ik zal het eens navragen. (NB: Ik laat wel de schoorsteen jaarlijks vegen door een gecertificeerd bedrijf)quote:Heb je nog iets doorgegeven aan je verzekerings maatschappij?
Heb je de keuze voor het hoekmodel nog door andere punten laten bepalen?quote:Op zondag 4 september 2011 00:00 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat is allemaal veel te duur. Hout moet je gewoon voor 50 a 60,- euro per m3 kopen.
[..]
Nope. Maar misschien moet dat eigenlijk wel. Ik zal het eens navragen. (NB: Ik laat wel de schoorsteen jaarlijks vegen door een gecertificeerd bedrijf)
Het mooie van zo'n (gesloten) kachel is dat je op elk willekeurig moment met een gerust hart kunt gaan slapen, de deur zit immers dicht. Bij een open haard moet je altijd ruim van te voren stoppen met nieuw hout erop gooien omdat anders de vonken door je kamer blijven vliegen terwijl je er niet bij bent. Ik durf er rustig 2 kg hout in te gooien en onmiddelijk te gaan slapen.
Nee, ik heb een woonkamer die er zo uitziet:quote:Op zondag 4 september 2011 00:05 schreef bobenjanneke het volgende:
Heb je de keuze voor het hoekmodel nog door andere punten laten bepalen?
1 2 3 4 5 6 7 8 | __________ |X y | _______| | | | ____| | | | Z | | _|________________ | |
Ik heb gekozen voor Isoduct, die pijp is super geisoleerd en hoeft ook niet omkokerd te worden. Maar een pijp met een diameter van 22,5 cm en 2,45m hoog die 40 grd wordt haal de ergste kou op de bovenverdiepingen wel weg hoor.quote:Wordt er veel warmte afgegeven via het rookkanaal aan de bovenliggende kamers?
Niets. Maatje van me regelde het boren door de betonnen vloeren en een andere maat van me heeft de dakdoorvoer gemaakt. (Ik heb zelf dus de pijp in de woning aangelegd)quote:Wat was je kwijt voor de installatie?
Omdat het veel ruimte is voor weinig geld en ik hier minimaal 5 jaar kan zitten.quote:Op zaterdag 3 september 2011 20:48 schreef cvboer het volgende:
@Puala, vanwaar de keuze voor een anti-kraak woning?
Het lijkt mij allemaal behoorlijk onzeker, elke keer weer verhuizen, nooit lang op 1 plaats.
Het genot van een eigen woning waar je voor langere tijd in woont is toch veel mooier?
Ik vind het altijd wat op een zigeuner bestaan lijken, dat anti-kraak wonen.
Hoe doe je dat bijvoorbeeld met je post, maak je gebruik van een postbus?
Dankjewel voor de tip. Ik zal eens kijken of dat luktquote:Op zondag 4 september 2011 01:13 schreef machtpen het volgende:
Als je een houtkachel koopt kun je beter naar duitsland gaan daar heb je voor een 200 - 300 euro een goede kachel.
Controleer dat eerst bij je eigen woning. Er zijn overigens wel kachels met een 125 mm uitgang. Belangrijk is dat je je kachel niet te groot kiest voor je woonkamr, dan moet je te veel smoren. Een houtkachel moet redelijk vo branden voor goede verbranding en rendement.quote:Op zondag 4 september 2011 09:00 schreef bobenjanneke het volgende:
Ik heb zojuist iemand gesproken bij mij in de straat die een schouw heeft.
Deze vertelde mij dat er in de gemetselde schoorsteen een pijp zit van 125 mm.
Dus ik ga eens informeren wat de mogelijkheden zijn van een kachel van 150 naar 125 mm.
En als dat niet mogelijk is, om er een pijp van 150mm in te krijgen.
Ik heb totaal geen verstand van schoorstenen, maar waarom zou er een pijp zitten in een gemetselde schoorsteen? Dat doen ze toch alleen maar als hij in de loop der tijd lek is geraakt, of ligt dat aan het bouwjaar?quote:Op zondag 4 september 2011 09:00 schreef bobenjanneke het volgende:
Ik heb zojuist iemand gesproken bij mij in de straat die een schouw heeft.
Deze vertelde mij dat er in de gemetselde schoorsteen een pijp zit van 125 mm.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |