Er is nog een hele wereld naast de fantasieloze troep van Ikea en de hoogwaardige designmeubelen...quote:Op woensdag 5 september 2012 20:51 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Ja, die zijn er wel, maar het gekke is dat juist liefhebbers van "design" vaak enorm neerkijken op prima ontwerpen van Ikea om maar eens iets te noemen.
Dus een nepper 'mag' niet, Ikea ook niet, waar moeten de mensen met een wat mindere bankrekening dan op gaan zitten?
Ik zie het niet vaak, als ik heel eerlijk ben.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:16 schreef DS4 het volgende:
[..]
Er is nog een hele wereld naast de fantasieloze troep van Ikea en de hoogwaardige designmeubelen...
Het hangt er maar helemaal vanaf vind ik. Soms kun je juist door je basisstukken (boekenkasten en dergelijke) bij Ikea te kopen, geld uitsparen om toch nog dat leuke Artifort stoeltje te kunnen betalen.quote:Die fantasieloze troep heeft wel een prima prijs-kwaliteitverhouding, maar als je het je kan veroorloven... niet doen. Vind ik.
Ik mis nog ff de link tussen namaak en ikea.quote:Op woensdag 5 september 2012 22:51 schreef DS4 het volgende:
Ik heb gewoon iets tegen namaak. Dat is wat anders dan neerkijken op mensen die design niet kunnen betalen. Dan zou ik nl. op heel veel mensen neer moeten kijken, want het kost een partij geld om je hele huis met design vol te knallen.
Dat gezegd hebbende: er is echt een hele wereld tussen Ikea en design in. Dat daar ook spul tussen zit wat niets meer is dan Ikea voor het 4 voudige of meer ben ik met je eens. Maar ga eens naar b.v. een Sijben in Roermond, daar heb je een redelijk breed gamma van betaalbaar naar design. En zo zijn er natuurlijk meer, Sijben is nu eenmaal een grote die ik zo uit mijn hoofd op kan lepelen.
Lees even terug en je ziet dat ik prijs/kwaliteit al heb genoemd bij Ikea. Verder begon ik er niet over.quote:Op woensdag 5 september 2012 23:19 schreef bleiblei het volgende:
Ik mis nog ff de link tussen namaak en ikea.
Ikea is namelijk heul geen namaak en gewoon eigen ontwerp (lees design).
En nog behoorlijke kwaliteit voor de prijs, want ga eens naar de kwantum of leenbakker en dan heb je het pas echt over namaak en ruk kwaliteit.
Sijben moet je echt onderscheiden van Goossens/Beter meubel. Dat vind ik ook eenheidsworst, waarbij de standaard is dat de meubels allemaal uit één lijn moeten komen (so boring!).quote:Bedrijven als Sijben, Goossens, Beter Meubel etc. zijn voor veel mensen nog behoorlijk high end. Vergeet dat niet.
Dan zijn we het eens.quote:Laat niet weg dat ik zelf namaak lame vind,
Ook daar zijn we het over eens. Lees maar weer terug...quote:zelf probeer Ikea te vermijden bij meubelstukken die zeer aanwezig zijn maar kom op... Toen ik het niet kon betalen waren dat soort zaken uitkomst tot en met. Enige nadeel van Ikea is dat het dor veel mensen gekocht wordt.
Sijben heeft de originele. Wat zeg ik: meerdere. Laatste keer dat ik er was stonden er zeker 4 in de toonzaal.quote:Op woensdag 5 september 2012 23:21 schreef bleiblei het volgende:
Zag trouwens net bij Sijben een foto voorbij flitsen van de Lounge Chair van Eames. Verkopen ze die dan van Vitra, Herman Miller e.d. of is dat ook Chinese kopie meuk?
Mee eens. Kwantum of leenbakker, dat is pas ècht troep. Ikea niet.quote:Op woensdag 5 september 2012 23:19 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik mis nog ff de link tussen namaak en ikea.
Ikea is namelijk heul geen namaak en gewoon eigen ontwerp (lees design).
En nog behoorlijke kwaliteit voor de prijs, want ga eens naar de kwantum of leenbakker en dan heb je het pas echt over namaak en ruk kwaliteit.
En dan vooral die Ikea-ontwerpen die dus kennelijk zeer succesvol zijn. De Billy's en de Expedit's om maar eens wat te noemen. Ik weet dat het hier in dit topic 'vloeken in de kerk' is, maar ik wil wel zover gaan om die ontwerpen als zeer succesvol design te beschouwen.quote:Bedrijven als Sijben, Goossens, Beter Meubel etc. zijn voor veel mensen nog behoorlijk high end. Vergeet dat niet. Laat niet weg dat ik zelf namaak lame vind, zelf probeer Ikea te vermijden bij meubelstukken die zeer aanwezig zijn maar kom op... Toen ik het niet kon betalen waren dat soort zaken uitkomst tot en met. Enige nadeel van Ikea is dat het dor veel mensen gekocht wordt.
Sijben ken ik dan niet, echter als ik je goed begrijp zit het dus wel tegen de bovenkant van de markt aan. Dus dat is niet bepaald tussen de Artemide, Pastoe, Leolux, Vitra, etc. en Ikea in. Maar schurkt aardig tegen die merken en hoger aan. 3K voor een bank is voor minimaal 80% van de Nederlanders een zot bedrag.quote:Op woensdag 5 september 2012 23:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
Sijben heeft de originele. Wat zeg ik: meerdere. Laatste keer dat ik er was stonden er zeker 4 in de toonzaal.
Heel af en toe vind je nog een afgeragd exemplaar op MP, maar doorgaans niet voor een 'koopje' inderdaad.quote:Op woensdag 5 september 2012 23:42 schreef Bucketlist het volgende:
Braakman heeft mooie dingen ontworpen. Wel redelijk populair geworden, en koopjes zijn dus niet meer te vindenAl blijft het wel betaalbaar.
Te nieuw voor mijquote:Op woensdag 5 september 2012 23:42 schreef HetKlusKonijn het volgende:
^^ PRACHTIG!!!![]()
![]()
Heb jij die thuis staan?
Ahaaaa, jij bent een Art Deco-jaren 1930'-fan! Ook schitterend, hoor!quote:Op woensdag 5 september 2012 23:48 schreef Sneezeechu het volgende:
[..]
Te nieuw voor mijAl is het prachtig een oude werkgever van mij had dit dus allemaal in zijn kantoor staan. Een man met smaak meer ook niet. Ben net aan het omschakelen naar jaren 30 en al een aantal kasten gezien waar je toch ook prachtige lijnen in kunt zien
![]()
Gevonden: http://www.langerlicht.nl(...)ne-kortrijk-jaren-30 Niet dat ik zulke bedragen zou betalen echter is het prachtig![]()
DS4 had het over 3k voor een bankstel, dus niet voor één bank.quote:Op woensdag 5 september 2012 23:35 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Sijben ken ik dan niet, echter als ik je goed begrijp zit het dus wel tegen de bovenkant van de markt aan. Dus dat is niet bepaald tussen de Artemide, Pastoe, Leolux, Vitra, etc. en Ikea in. Maar schurkt aardig tegen die merken en hoger aan. 3K voor een bank is voor minimaal 80% van de Nederlanders een zot bedrag.
Daar ben ik het dus helemaal mee eens.quote:Op donderdag 6 september 2012 00:09 schreef k_man het volgende:
Design heeft niet zoveel te maken met oplage of prijsstelling. IKEA verkoopt ook design. Sommige IKEA-omtwerpen zullen waarschijnlijk over 50 jaar in de boekjes met designklassiekers staan. Af en toe werkt IKEA ook met bekende designers, zoals bijv Hella Jongerius. Dat is massaproductie en relatief goedkoop, maar wel design.
Al is veel jaren 30 nog wel betaalbaar al is het hard zoeken want er is helaas niet meer zoveel van over. En proberen om bij de handelaren weg te blijvenquote:Op donderdag 6 september 2012 00:12 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Ahaaaa, jij bent een Art Deco-jaren 1930'-fan! Ook schitterend, hoor!![]()
Maar inderdaad - onbetaalbaar.![]()
Dat met zo'n oude werkgever heb ik dus ook meegemaakt. Ik heb ooit enige tijd als onderzoeker in een chemisch laboratorium gewerkt, en daar stonden drie volledig afgeragde buizenstoeltjes... toen ik daar wegging, vroeg de prof wat ik als afscheidscadeau wilde hebben. Ik zei: "die drie stoeltjes".
Hij was stomverbaasd, en kennelijk totaal onwetend dat die drie stoeltjes echt schitterende exemplaren waren. Rietveld/De Wit, weet nog steeds niet precies wat ze zijn, maar oh_OH wat zijn ze mooi geworden nadat ik ze helemaal heb laten restaureren.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Pierre Paulin - Orange Slice ontwerpjaar?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Verder ben ik enorm fan van het werk van Dieter Rams
Op donderdag 7 februari 2013 22:30 schreef wolfrolf het volgende:
Godsamme _O_ wat een baas ben je toch
Op dinsdag 26 februari 2013 15:53 schreef SilentChaos het volgende:
Jij begrijpt _O_
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |