Zie ookquote:'Zomer herstelt zich'
AMSTERDAM - Augustus wordt gemiddeld duidelijk droger dan juli en Nederland kan rekenen op een fraaie nazomer.
Dat voorspellen de meteorologen van Weeronline in een dinsdag gepubliceerd rapport.
Hoewel de tweede zomermaand net zo wisselvallig en koel is begonnen als juli eindigde, lijkt de zomer zich in de tweede helft van augustus echt te gaan herstellen.
Het weerinstituut concludeert dat extreme weersomstandigheden elkaar op logische wijze opvolgen.
Het relatief koude oceaanwater door de strenge winter veroorzaakte een zeer droog en zonnig voorjaar, dat weer voor een vroege zomer zorgde in mei en begin juni. De daarop volgende grote hoeveelheid neerslag begon wel al eerder dan Weeronline in mei voorspelde.
“In plaats van weerrecords die steeds weer de wieg vormen voor volgende extremen, gaan we er nu vanuit dat de seizoenen hun grootste grillen wel hebben vertoond”, zegt meteoroloog Hans Roozen.
Droog
De zomer raakt momenteel over de ‘neerslagpiek’ heen en de temperaturen stijgen naar het voor augustus gemiddelde 22,1 graden celsius of zelfs iets daarboven. September en oktober zullen naar verwachting van de meteorologen van Weeronline ook relatief droog zijn.
De meteorologische zomer duurt nog twee weken. Nu al staat de zomer van 2011 op de zesde plek qua slechtste zomers sinds 1901, zo bleek maandag al uit gegevens van MeteoConsult.
wel! Over twee weken heb ik vakantiequote:
Maar ik wil koud guur weer want over een week of 3 liggen er weer pepernoten in de winkelquote:Op dinsdag 16 augustus 2011 09:53 schreef computergirl het volgende:
[..]
wel! Over twee weken heb ik vakantie
Morgen en donderdag kan het lokaal al 24-26 graden wordenquote:Op dinsdag 16 augustus 2011 11:59 schreef Jahr00n het volgende:
Alleen zondag en maandag lekker weer, nou nou wat een zomer.
quote:Dit weekend stralend zomerweer op komst
Nu de zomervakantie op zijn einde loopt, ligt een weekend met stralend weer in het verschiet. Naar verwachting kan de temperatuur eind deze week oplopen tot 30 graden.
Na een periode van overheersend herfstachtig weer, zien de weersverwachtingen er voor de komende dagen zomers uit.
In heel Nederland neemt de temperatuur sterk toe in het weekend. Het zuiden van het land is zonnig en droog, terwijl in het noorden en de randstad enkele buien kunnen vallen op zondag. Ondanks de kans op regen, is het ook hier ongeveer 30 graden Celsius.
Onweersbui
Na het weekend gaat de temperatuur weer snel naar beneden en deze blijft de eerste dagen rond de 20 graden. In de loop van deze week wordt het buiten langzaam warmer en zijn de weersvoorspellingen positief.
Op dinsdag is er nog wat regenval voorspeld, maar de komende dagen blijft het overwegend droog. Op vrijdag is er mogelijk een onweersbui, maar daarna herstelt het zomerweer zich snel. Het wordt deze week warm met een maximumtemperatuur tussen 22 en 27 graden.
Donderdag met buien en onweer... vies benauwd warm wordt het dus.quote:Op dinsdag 16 augustus 2011 12:13 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Morgen en donderdag kan het lokaal al 24-26 graden worden
quote:Op dinsdag 16 augustus 2011 09:53 schreef computergirl het volgende:
[..]
wel! Over twee weken heb ik vakantie
De verwachting voor de bovenluchttemperatuur.quote:Op woensdag 17 augustus 2011 08:58 schreef Frutsel het volgende:
en voor de leken onder ons:
Wat zien we op dat plaatje?
Het is gewoon ruk gebleven...quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |
Dat begrijpen we, maar is wel erg jammer. Je kunt FOK! namelijk wel gratis LEZEN, maar we kunnen FOK! niet gratis MAKEN. De inkomsten van de advertenties zorgen ervoor dat we de kosten van de site kunnen dragen zodat je ook morgen FOK! nog kunt bezoeken.
Zou je willen overwegen om voor FOK! een uitzondering te maken in je adblocker (of andere middelen die onze ads blokkeren)? Je krijgt deze melding dan nooit meer te zien.
Ja, ik wil fok.nl whitelisten, laat me zien hoe
Ik neem liever een premium account zodat ik geen advertenties hoef te zien (je moet eerst inloggen)
Ja, breng me naar de shop