Gut gut, waarom zo zuur? Als je enigzins gelooft in marktwerking, zul je ook begrijpen dat waar ver bovengemiddeld verdiend wordt, er meestal een gebrek aan marktwerking is. Een complete beroepsgroep die zelf het "aanbod" kan bepalen is zo'n verstoring van de marktwerking. Dat is allemaal basis economie, zoals je het ongetwijfeld op school hebt gehad. En als je dus zorgt dat het aanbod laag blijft, zorg je dat de salarissen hoog liggen en zo gaat dat in meerdere beroepsgroepen (zie tandartsen bijvoorbeeld). Of denk je dat jouw salaris hetzelfde zou zijn als er opeens twee keer zoveel luchtverkeerleiders waren, waarvan er 30% werkloos thuis zat?quote:Op vrijdag 9 september 2011 10:16 schreef Surferboy het volgende:
Tja, kan wel gaan uitleggen waarom Drive-R geen gelijk heeft. Maar dat is toch (al eerder gebleken) tegen dovemansoren gericht. Zolang ik dagelijks aan het werk ben achter de radar en Drive-R niet, weet ik op wiens oordeel ik zou vertrouwen.
Dus ik zal ook mijn mening over de beloning in de bancaire wereld achterwege laten...aangezien ik daar niet dagelijks in werk.
fraag en aanbotquote:Op vrijdag 9 september 2011 10:16 schreef Surferboy het volgende:
Tja, kan wel gaan uitleggen waarom Drive-R geen gelijk heeft. Maar dat is toch (al eerder gebleken) tegen dovemansoren gericht. Zolang ik dagelijks aan het werk ben achter de radar en Drive-R niet, weet ik op wiens oordeel ik zou vertrouwen.
Dus ik zal ook mijn mening over de beloning in de bancaire wereld achterwege laten...aangezien ik daar niet dagelijks in werk.
En het gebrek aan natuurlijke werking daarvan...quote:
Het tekort zou ook te maken kunnen hebben met het feit dat de opleiding, en de toelating daartoe, gereguleerd wordt door de luchtverkeersleiders zelf? En waarom zou het salaris dan nog hoger liggen? Worden mensen momenteel verplicht om te werken? Blijkbaar is het aantrekkelijk genoeg om de vacatures te vullen, dus dat zit wel goed.quote:Op vrijdag 9 september 2011 13:34 schreef Kworb het volgende:
Met natuurlijke marktwerking zou het salaris voor luchtverkeersleiders nóg hoger liggen. Het tekort duidt alleen maar op een gebrek aan mensen die het werk naar behoren zouden kunnen uitvoeren.
PS: Je hebt natuurlijk gelijk dat een tekort aan capabele mensen een reden kan zijn. Maar dat tekort kun je ook zelf creeren, dat was mijn punt.quote:Op vrijdag 9 september 2011 13:34 schreef Kworb het volgende:
Met natuurlijke marktwerking zou het salaris voor luchtverkeersleiders nóg hoger liggen. Het tekort duidt alleen maar op een gebrek aan mensen die het werk naar behoren zouden kunnen uitvoeren.
Leuk verdienen bij die multinational dan! En dan te bedenken dat een kennis van mij daar weg is gegaan.. die jongen had ook 2 wo opleidingen op zak en werkte ook waar jij werktquote:Op vrijdag 9 september 2011 11:12 schreef Franzisska het volgende:
01: Bedrijfstak: Research
02: Functie: Advisor
03: Opleiding: vwo in nederland, daarna wo, daarna interne stage, nu traineeship.
04: Leeftijd: 23
05: Aantal uren per week: 40+
06: Aantal vakantiedagen: te weinig
07: 13e maand: Ja, plus 14e maand, plus eindejaarsuitkering, plus een hele reeks maandelijkse toeslagen en vliegtickets, en soms gevarengeld (bij inspectie van nieuwe installaties op zee)
08: Bruto maand salaris: 6235 kaal
09: Netto maand salaris: Verschilt per maand ivm toeslagen en extra, meestal tussen de 4000 en 5500 netto
10: Overuren betaald: Geen idee
11: Werkervaring: 2 + 2 jaar
12: Goodies: Teveel om op te noemen. kan o.a. beschikking krijgen tot een chauffeur![]()
![]()
En daar sla je de spijker op zijn kop, het huidige tekort wordt niet gecreërd door LVNL. Sterker nog, LVNL is aan de minister verplicht om zoveel mogelijk luchtverkeersleiders op te leiden als mogelijk.quote:Op vrijdag 9 september 2011 13:37 schreef Drive-r het volgende:
[..]
PS: Je hebt natuurlijk gelijk dat een tekort aan capabele mensen een reden kan zijn. Maar dat tekort kun je ook zelf creeren, dat was mijn punt.
Het is niet eens zozeer off-topic. Maar qua marktwerking zou je salaris niet omhoog kunnen. Waarom zou iemand jou meer betalen, blijkbaar zijn er nu toch al voldoende mensen die dit werk voor het huidig salaris willen doen? Dat is wel les 1 van marktwerking: als er voldoende aanbod van arbeid is op salaris x, dan hoeft het salaris dus niet omhoog - simpel.quote:Op vrijdag 9 september 2011 17:16 schreef Surferboy het volgende:
[..]
En daar sla je de spijker op zijn kop, het huidige tekort wordt niet gecreërd door LVNL. Sterker nog, LVNL is aan de minister verplicht om zoveel mogelijk luchtverkeersleiders op te leiden als mogelijk.
Jammergenoeg is niet iedereen geschikt om het werk te doen, dat is niet alleen in Nederland zo maar over de gehele wereld. Elke ANSP (Luchtverkeersleidinginstantie) over de wereld kampt met hetzelfde probleem, er is zat aanwas/aanmeldingen maar lang niet iedereen heeft de benodigde afwijking om het werk naar behoren uit te kunnen voeren.
Met het probleem dat Schiphol en het nederlandse luchtruim qua complexiteit en uurcapaciteit in de wereldtop zit. Vandaar dat op het moment dat er inderdaad echte marktwerking zou zijn mijn salaris hoogstwaarschijnlijk hoger zou zijn dan lager.
(Verkeersleiders in Dubai bijvoorbeeld verdienen rond de 11k netto, met ca. 1,5 keer het aantal vrije dagen en een stuk minder verkeer, in Spanje zelfs nog meer tot voor kort. Maar zoals ik al zei, ik ben prima tevreden met wat ik krijg.)
Er zijn zeker dagen dat ik absoluut niet verdien wat ik krijg. Maar er zijn ook dagen waarop ik mijn jaarsalaris in 3 uur waar maak.
Maargoed, genoeg offtopic: Franzisska heeft pas een mooi salaris!! :-)
Post jij eensquote:Op zaterdag 10 september 2011 14:47 schreef Drive-r het volgende:
Relax, volgens mij ging het nergens over de hoeveelheid vliegen of verdienste, dus hoe je waffel. Excuses voor het off-topic gelul inderdaad, maar je frustraties boeien me niet.
ploegentoeslag en regelmatigheidstoeslag icm technische-sector-werk waarin soms ook zwaar en/of gevaarlijk werk verricht wordt schroeven het loonstrookje aardig op.quote:Op dinsdag 30 augustus 2011 08:25 schreef Den_Haag het volgende:
[..]
Procesoperators op het land verdienen ook al goed
De vakkennis he
Tijden veranderen.quote:Op zaterdag 10 september 2011 17:31 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Heeft 'ie al meerdere malen gedaan, alleen in voorgaande reeksen.
Ja, maar meestal jaarlijks en dus weinig nieuws te melden. Daarbij is mijn bonus (150-200% van een jaar salaris) het grootste gedeelte van mijn beloning en weet ik daar pas over een paar maanden iets over te melden.quote:
Klinkt als een heerlijke job als je kids hebt en voldoende beloning? Ben je ook bewust een jaar geleden geswitched, of was je de oude baan beu?quote:Op zaterdag 10 september 2011 18:19 schreef Prutzenberg het volgende:
Tevreden? Ja, leuke functie. Ik kan me overal tegenaan bemoeien, wat ook wordt gewaardeerd.
Voldoende tijd voor de kinderen, ook erg belangrijk in deze levensfase.
Beide. Maar het feit dat het niet mogelijk was om minder uren te werken was doorslaggevend.quote:Op zondag 11 september 2011 10:43 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Klinkt als een heerlijke job als je kids hebt en voldoende beloning? Ben je ook bewust een jaar geleden geswitched, of was je de oude baan beu?
Wat is dat bijbaantje dan? En is het zwart of wit?quote:Op maandag 12 september 2011 23:12 schreef Physics het volgende:
Overigens bedacht ik me net dat stel ik zou mijn bijbaantje full time doen ik meer zou verdienen dan sommigen hier, eigenlijk schandalig.
Het is wit, online zoekmachine evaluatie. 15e/u, plus nog een andere bijbaan die me 2u/week kost en 250/m oplevert.quote:Op maandag 12 september 2011 23:20 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Wat is dat bijbaantje dan? En is het zwart of wit?
Ik kan parttime/freelance per uur ook meer verdienen dan ik nu per uur fulltime krijg. Alleen de zekerheid op 38 uur per week werk is dan weg...quote:Op maandag 12 september 2011 23:12 schreef Physics het volgende:
Overigens bedacht ik me net dat stel ik zou mijn bijbaantje full time doen ik meer zou verdienen dan sommigen hier, eigenlijk schandalig.
Je vergeet de progressie in belastingschijven, het 'vollediger' doorwerken van algemene heffingskortingen tot een bepaald bedrag aan verdiensten, en de snel stijgende progressie daarboven, het gemis aan fatsoenlijke pensioenopbouw en secundaire arbeidsvoorwaarden en doorgroeimogelijkheden.quote:Op maandag 12 september 2011 23:29 schreef Physics het volgende:
[..]
Het is wit, online zoekmachine evaluatie. 15e/u, plus nog een andere bijbaan die me 2u/week kost en 250/m oplevert.
Waar loop je stage dan?quote:Op dinsdag 13 september 2011 11:59 schreef Rejected het volgende:
01: Bedrijfstak: Financiële sector
02: Functie: Stagiair
03: Opleiding: WO
04: Leeftijd: 23
05: Aantal uren per week: 50
06: Aantal vakantiedagen: 20
07: 13e maand: nee
08: Bruto maand salaris: 600
09: Netto maand salaris: 565
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: 0
12: Goodies: Niks
Tevreden? Mwoah
Freelance/contractor (Ltd): dan zal je je bonus moeten omzetten in een hoger basisuurloon.quote:Op dinsdag 13 september 2011 07:40 schreef Drive-r het volgende:
Man, ik zou willen dat ik parttime hetzelfde per uur kon verdienen. Ik denk dat ik dan naar 2 dagen in de week zoiu gaan - lijkt me heerlijk.
quote:Op dinsdag 13 september 2011 13:56 schreef SEMTEX het volgende:
[Centraal] Pats hier met je hoge inkomen-topic
Ach, dit topic is altijd zo geweest, sommige mensen komen er blijkbaar pas na 5 jaar achter...quote:
Het is sowieso geen optie in deze industrie. Wel jammer...quote:Op dinsdag 13 september 2011 14:09 schreef Individual het volgende:
[..]
Freelance/contractor (Ltd): dan zal je je bonus moeten omzetten in een hoger basisuurloon.
Inderdaad. Zelfs als afgestudeerde WO-er is het niet eens enorm slecht.quote:Op woensdag 14 september 2011 16:09 schreef _VoiD_ het volgende:
als net afgestudeerd HBOer is dat toch een redelijk normaal startsalaris? ...
Niet als ingenieur, maar goed ik heb me dan ook gek laten maken door mijn neven in India om dit te doen want het verdient groot geld (bovendien vond ik elektrotechniek wel interessant, maar maakte de opleiding met tegenzin af).quote:Op woensdag 14 september 2011 16:09 schreef _VoiD_ het volgende:
als net afgestudeerd HBOer is dat toch een redelijk normaal startsalaris? ...
Weet je/iemand wat een acceptabel salaris voor een pas afgestudeerde WOer is? (Zonder de Fok! biasquote:Op woensdag 14 september 2011 16:12 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Inderdaad. Zelfs als afgestudeerde WO-er is het niet eens enorm slecht.
Het maakt ook niet zoveel uit, het is over het algemeen goed betaald en je kunt dus rustig kijken naar wat je leuk vind.quote:Op woensdag 14 september 2011 17:38 schreef AsusLPT het volgende:
Daar was ik al bang voorBedankt in ieder geval!
Toen ik begon met solliciteren (2005) dacht ik er ook niet echt over na. Laat staan dat ik er bij aanvang van mijn studie over nagedacht had, ik ben toen gewoon gaan studeren wat ik uitdagend en leuk vond (beta dus). Natuurlijk wil iedereen na afstuderen een goeie baan hebben, maar dat ging bij de meeste niet zozeer over salaris, maar meer over carriere mogelijkheden, reizen, uitdagingen, etc... Iemand die bij McK ging werken was bijvoorbeeld niet echt gaver dan iemand die ergens een bijzonder plek in de hardcore techniek vond.quote:Op woensdag 14 september 2011 17:49 schreef SeLang het volgende:
Ik vraag me af die focus van studenten op salaris iets van deze tijd is of dat het altijd al zo was? Zelf had ik daar echt geen flauw idee van en het interesseerde me in die tijd ook niet, laat staan dat het een factor was bij mijn studiekeuze. Pas toen ik begon met solliciteren (1991) ging ik links en rechts eens wat vragen om een idee te hebben wat een normaal salaris was. En dat gold voor alle mensen in mijn directe vrienden en kennissenkring. Het kan best zijn dat ik zelf (en mijn toenmalige omgeving) een uitzondering was hoor (toegegeven: een stelletje nerds), maar ik vraag het me dus af.
Btw: wat wel een rol speelde in studiekeuze was de mogelijkheid om überhaupt een baan kunnen vinden. Een overblijfsel van de gloom en doom tijd in m'n middelbare school periode (Lubbers zou gaan opstappen bij 1.000.000 werklozen en velen begonnen hem alvast uit te zwaaien).
Wel een waardeloos artikel, net als het gerelateerde artikel van ze. Een startsalaris betekent in elke sector wat anders. Diergeneeskunde aan de top met hun salarissen? Het startsalaris is leuk, maar daarna kunnen ze helemaal niet zo bijzonder veel meer verdienen, heel anders dan je traineeship waardoor je na 10 jaar o.i.d. directeur word.quote:Op woensdag 14 september 2011 17:31 schreef AsusLPT het volgende:
Dit geeft wel een beeld (weet niet hoe betrouwbaar): http://www.nobiles.nl/index.php?id=37&article=5629
Waar ik naar zoek: studierichting bèta, werk in de financiële dienstverlening
Ik denk dat je het letterlijk moet lezen als perspectief na het afstuderenquote:Op woensdag 14 september 2011 22:50 schreef Physics het volgende:
[..]
Wel een waardeloos artikel, net als het gerelateerde artikel van ze. Een startsalaris betekent in elke sector wat anders. Diergeneeskunde aan de top met hun salarissen? Het startsalaris is leuk, maar daarna kunnen ze helemaal niet zo bijzonder veel meer verdienen, heel anders dan je traineeship waardoor je na 10 jaar o.i.d. directeur word.
Van die startsalarissen klopt inderdaad geen hol. Stuk voor stuk zijn ze een paar honderd te hoog. Bijvoorbeeld voor fiscaal recht: die ¤ 3.200 is echt alleen in het topsegment voor wat betreft kantoren (en dan heb ik het niet over Big 4), daar is niks gemiddelds aan. Hetzelfde geldt voor accountancy etc.quote:Op woensdag 14 september 2011 22:50 schreef Physics het volgende:
[..]
Wel een waardeloos artikel, net als het gerelateerde artikel van ze. Een startsalaris betekent in elke sector wat anders. Diergeneeskunde aan de top met hun salarissen? Het startsalaris is leuk, maar daarna kunnen ze helemaal niet zo bijzonder veel meer verdienen, heel anders dan je traineeship waardoor je na 10 jaar o.i.d. directeur word.
Idd, ik zag laatst in de krant een artikel waarin stond dat voor mijn opleiding een startsalaris van ¤2800 bruto een goed gemiddelde was.quote:Op donderdag 15 september 2011 08:48 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Van die startsalarissen klopt inderdaad geen hol. Stuk voor stuk zijn ze een paar honderd te hoog. Bijvoorbeeld voor fiscaal recht: die ¤ 3.200 is echt alleen in het topsegment voor wat betreft kantoren (en dan heb ik het niet over Big 4), daar is niks gemiddelds aan. Hetzelfde geldt voor accountancy etc.
Het lijkt erop alsof ze de hoogste startsalarissen hebben gepakt die ze konden vinden. Over het algemeen kun je stellen dat er niks deugt van die cijfers, haal er gerust een paar honderd vanaf.
In de goede oude tijd kon je nog riant leven van je stufi, je studies duizend keer verkloten en alsnog rekenen op een prima salaris, aangezien de kosten vergeleken met nu laag waren.quote:Op woensdag 14 september 2011 17:49 schreef SeLang het volgende:
Ik vraag me af die focus van studenten op salaris iets van deze tijd is of dat het altijd al zo was? Zelf had ik daar echt geen flauw idee van en het interesseerde me in die tijd ook niet, laat staan dat het een factor was bij mijn studiekeuze. Pas toen ik begon met solliciteren (1991) ging ik links en rechts eens wat vragen om een idee te hebben wat een normaal salaris was. En dat gold voor alle mensen in mijn directe vrienden en kennissenkring. Het kan best zijn dat ik zelf (en mijn toenmalige omgeving) een uitzondering was hoor (toegegeven: een stelletje nerds), maar ik vraag het me dus af.
Btw: wat wel een rol speelde in studiekeuze was de mogelijkheid om überhaupt een baan kunnen vinden. Een overblijfsel van de gloom en doom tijd in m'n middelbare school periode (Lubbers zou gaan opstappen bij 1.000.000 werklozen en velen begonnen hem alvast uit te zwaaien).
Inderdaad dom... Je gaat toch niet tegen minimumloon werken (en dan ook nog vier dagen) met een B.Sc? Waar wil je van rond gaan komen?quote:Op donderdag 15 september 2011 13:00 schreef Oneironaut het volgende:
Ik ga bij een grote verzekeraar in Utrecht werken.
Ik heb mijn B.Sc nog niet (nog één vak), die zal ik eind dit jaar wel halen dan.
Het betreft een werkweek van 32u (4 dagen). Ik zou het hoe dan ook doen, tegen welk bod dan ook (dacht eerst aan een stageplek-dus stagevergoeding) omdat ik gewoon graag bij zo'n bedrijf zou willen werken.... Om relevante ervaring op te doen.
Maar goed, ik krijg minimumloon (21 jaar), en mensen zeggen dat ik dom ben om dit te gaan doen omdat je dat ook kan verdienen in een schoenenzaak ofzo. Het gaat mij meer om relevante ervaring en een kans om door te groeien. Maar op hoeveel kan ik eigenlijk rekenen? Heb minimumloon opgezocht, maar heb geen verstand van bruto/netto etc. dus hoeveel zou ik netto ongeveer vangen? 500 euro? Overigens zag ik net dat het bedrijf nogal betrokken is bij woekerpolissen....
Ik denk dat ik te hoge verwachtingen heb. Mij werd altijd verteld dat het goed is om langer door te studeren. Naarmate ik vorder, zie ik dat het juist de vroege keuzes zijn die belangrijk zijn.quote:Op vrijdag 16 september 2011 09:37 schreef Drive-r het volgende:
Sorry, misschien heb ik iets gemist, maar is de koopkracht in Nederland dan zo strek gedaald de afgelopen jaren? Wat een kul verhaal. Zes jaar geleden kon ik ook prima leven als student, ik moest gewoon een leuk bijbaantje erbij nemen, was nog goed voor me ook. En startsalarissen zijn echt niet gekelderd ofzo, ook niet als je langer studeert. Het is gewoon een kwestie van de te hoge verwachtingen die jij blijkbaar hebt, of in ieder geval een flink vertekend beeld van de werkelijkheid...
Waar je uiteindelijk terechtkomt heeft meer te maken met wat je kunt dan met je opleiding. Waar ik werkte zag ik dat mensen die door pech of omstandigheden een "te lage" opleiding hadden uiteindelijk toch op de plek terecht komen die ze aankunnen. Wel denk ik dat een hogere opleiding een makkelijker weg is.quote:Op vrijdag 16 september 2011 10:53 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Ik denk dat ik te hoge verwachtingen heb. Mij werd altijd verteld dat het goed is om langer door te studeren. Naarmate ik vorder, zie ik dat het juist de vroege keuzes zijn die belangrijk zijn.
Een off day op de cito toets? Tadaa! Je heel toekomst is verneukt omdat je als 11-jarig puppie naar vmbo bent gegaan. Maar geeft niets hoor je kan altijd nog hoger komen wordt er dan geluld om de ouders (veelal onopgeleid) om te lullen, dus ja wilt die vmbo'-er wel op zijn 26e nog met een master beginnen? Denk het niet, hij neemt wel genoegen met een vrij matig baan.
Bachelor is prima. Ik zou niet weten waarom je dat belet om naar het buitenland te gaanquote:Op vrijdag 16 september 2011 10:53 schreef EngineerA het volgende:
Ik heb ook dromen om in het buitenland te werken trouwensIk zie alleen dat het hebben van een bachelor mij best tegenwerkt, ik weet dat ik meer kan, maar goed. Zelfmedelijden is een bitch...
Als lokalen makkelijker te recruiten zijn dan buitenlanders, waarom zou men dat doen dan?quote:Op vrijdag 16 september 2011 11:07 schreef SeLang het volgende:
[..]
Bachelor is prima. Ik zou niet weten waarom je dat belet om naar het buitenland te gaan
Sowieso zie ik weinig correlatie tussen opleiding en mogelijkheden om te emigreren.
Waar ik woon is 10% van de bevolking Pools. En die zijn hier niet gekomen omdat ze meer skills hebben dan de locals.quote:Op vrijdag 16 september 2011 11:12 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Als lokalen makkelijker te recruiten zijn dan buitenlanders, waarom zou men dat doen dan?
Nu wil ik weten hoe ik daar kan komen natuurlijkquote:Op vrijdag 16 september 2011 11:17 schreef SeLang het volgende:
[..]
Waar ik woon is 10% van de bevolking Pools. En die zijn hier niet gekomen omdat ze meer skills hebben dan de locals.
quote:Op woensdag 14 september 2011 11:09 schreef EngineerA het volgende:
Tevreden? Nee, belachelijk laag salaris voor een moeilijke studie. Werk is ook niet echt leuk.
quote:Op woensdag 14 september 2011 16:15 schreef EngineerA het volgende:
Als ik het leuk vond oké... maar deze wereld zit vol bureaucraten die je het werk niet leuk maken.
Misschien moet je je eigen citaten nog eens teruglezen en je afvragen of je grootste belemmering je bachelor degree is (wat prima is) of iets anders...quote:
Mijn probleem is dat ik geen doelen heb, dus ja ik moet er een maken en erop mikkenquote:Op vrijdag 16 september 2011 11:41 schreef SeLang het volgende:
[..]
[..]
[..]
Misschien moet je je eigen citaten nog eens teruglezen en je afvragen of je grootste belemmering je bachelor degree is (wat prima is) of iets anders...
Jij hebt zo geen flauw benul over hoe 'het systeem' in elkaar zit dat ik me gewoon ga ergeren aan je, kleuter.quote:Op vrijdag 16 september 2011 10:53 schreef EngineerA het volgende:
Een off day op de cito toets? Tadaa! Je heel toekomst is verneukt omdat je als 11-jarig puppie naar vmbo bent gegaan.
Haha iedereen heeft dat wel eens denk ikquote:Op vrijdag 16 september 2011 12:05 schreef Sokz het volgende:
Valt me op dat de laatste tijd gigantisch veel beta-huilies hier komen. Zijn dat allemaal kloons ofwat? Ik had graag een beta-bachelor gedaan.
Heel veel kloons van TippieTop, enorm irritant en zinloos.quote:Op vrijdag 16 september 2011 12:05 schreef Sokz het volgende:
Valt me op dat de laatste tijd gigantisch veel beta-huilies hier komen. Zijn dat allemaal kloons ofwat? Ik had graag een beta-bachelor gedaan.
Lezen IS ook moeilijkquote:Op vrijdag 16 september 2011 09:45 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Inderdaad dom... Je gaat toch niet tegen minimumloon werken (en dan ook nog vier dagen) met een B.Sc? Waar wil je van rond gaan komen?
Wat een verschil op bruto/netto zeg.quote:Op zaterdag 17 september 2011 13:29 schreef lipper het volgende:
1. Transport
2. Torenkraanmachinist
3. Vmbo, tcvt mtk/lkt. (hijsbewijs)
4. 25
5. 40
6. 21
7. Ja
8. 2500
9. 1385
10. Ja
11. 5 jaar
12. Leaseauto, prive gratis tanken, fantastisch uitzicht
Vette baan!quote:Op zaterdag 17 september 2011 13:29 schreef lipper het volgende:
1. Transport
2. Torenkraanmachinist
...
12. Leaseauto, prive gratis tanken, fantastisch uitzicht
Ja vmbo hè, is dat zo vreemd dan. Komt toch door de leaseauto? Ik rij er ook prive mee.quote:Op zaterdag 17 september 2011 15:30 schreef Pritt het volgende:
Ja ik weet niet wat voor leasebak hij rijdt.
niet tevreden over de pecunia of het werk an sich?quote:Op donderdag 22 september 2011 10:50 schreef Ginger81 het volgende:
01: Bedrijfstak: Import/export
02: Functie: office manager
03: Opleiding: HBO toerisme
04: Leeftijd: 29
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 25 + 13 adv
07: 13e maand: nee
08: Bruto maand salaris: 2700
09: Netto maand salaris: 1770
10: Overuren betaald: nee
11: Werkervaring: 8 jaar
12: Goodies: bonus 5%, reiskostenvergoeding
Tevreden: nee (wat doe je er dan nog- ik ben me aan het orienteren op iets heel anders)
nou.. het zou geen slecht salaris zijn als de werkdruk niet veel te hoog lag en de collega's leuk, maar buiten dat: er zit geen groeimogelijkheid in en kan ik dus beter op zoek naar een andere functie als ik meer wil gaan verdienen. en ik wil graag meer verdienenquote:Op donderdag 22 september 2011 12:04 schreef mister_popcorn het volgende:
[..]
niet tevreden over de pecunia of het werk an sich?
Dat ze meer verdienen, wellicht, maar het dubbele..op 30 jarige leeftijd en gewoon in loondienst (tenzij misschien in een of andere nichemarkt of zo), durf ik te betwijfelen..en dan zeker niet voor 36 uur in de week. Ja, ik heb weleens overuren, maar zeker niet structureel.quote:Op donderdag 22 september 2011 22:28 schreef k_man het volgende:
In absolute zin natuurlijk een hoog salaris, maar is het niet een beetje weinig voor een mr. met meer dan 15 jaar ervaring? Ik ken advocaten die bijna tien jaar jonger zijn dan jij, maar bijna het dubbele verdienen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |