De meest verrassende naam misschien wel tot nu toequote:Op vrijdag 4 mei 2012 23:36 schreef Crocmaz het volgende:
MONTREAL - De Nederlandse schoonspringer Yorick de Bruijn heeft vrijdag in de Canadese stad Montreal voldaan aan de eis voor olympische kwalificatie op de 3-meterplank. Hij kwam in de halve finale van de Grand Prix tot een score van 408,60 punten en werd daarmee 10e in de eindstand. Een plek bij de beste 10 bij een Grand Prix-wedstrijd was de eis van sportkoepel NOCNSF om naar 'Londen' te mogen.
De voordracht van De Bruijn moet wel nog officieel worden goedgekeurd.
http://www.telegraaf.nl/t(...)et_aan_eis_OS__.html
Nou het zat er wel een beetje in, want hij was al een tijd goed bezig, maar top-10 in dit veld was toch een vrij zware eis. Echt super knap dit.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 23:54 schreef TheVulture het volgende:
[..]
De meest verrassende naam misschien wel tot nu toe
Sluis en Klem vierde geworden in de finale. Knappe prestatie!quote:Op zaterdag 5 mei 2012 13:56 schreef TheArt het volgende:
De mannen twee zonder (roeien) heeft zich geplaatst voor de Spelen. Nanne Sluis en Meindert Klem halen de A-finale bij de WB in Servië, genoeg voor olympisch vormbehoud. Ze zijn nog wel in een strijd verwikkeld met David Kuiper en Derk Noordhuis, maar die strijd lijken Sluis en Klem wel te winnen.
quote:Drie boten geplaatst voor Olympische Spelen
Olympische Spelen 2012 • Geschreven door TheArt op 22-05-2012 @ 18:14
Het olympisch kwalificatietoernooi is een groot succes geworden voor de Nederlandse roeiequipe. De vrouwen dubbeltwee, de lichte vrouwen dubbeltwee en de lichte mannen vier zonder kwalificeerden zich in Luzern voor de Olympische Spelen. De Nederlandse roeiploeg bestaat daardoor in Londen uit zeven boten.
In de finales op de Rotsee kregen de eerste twee boten in de meeste klasses een ticket voor de Spelen. De jonkies uit de Nederlandse ploeg, Inge Janssen (22) en Ellen Hogerwerf (23), maakten de laatste weken veel progressie en trokken dat op het OKT door. De dubbeltwee eindigde in de finale als tweede. Met een tijd van 7.05,25 moesten ze alleen de dames uit de Verenigde Staten (7.03,96) voor zich laten.
Bij de lichte dubbeltwee waren Maaike Head en Rianne Sigmond licht favoriet. De dames lagen de hele race op de tweede plaats achter Duitsland en wisten die positie ook vast te houden. Head en Sigmond noteerden een tijd van 7.08,90, maar belangrijker nog plaatsten ze zich voor de Spelen.
De mannen vier zonder maakte het veel spannender in hun finale. Vincent en Tycho Muda, Tim Heijbrock en Roeland Lievens lagen lang op de derde plaats achter Servië en de Verenigde Staten, maar met een geweldige eindsprint passeerden ze de Servische boot en kwamen ze nog dichtbij de Amerikanen (6.01,85 om 6.01,99).
Aangezien de drie Nederlandse boten ook al hebben voldaan aan de kwalificatie-eisen van NOC*NSF zijn ze verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. Daarvoor waren eerder ook al de mannen twee zonder, de mannen vier zonder, de mannenacht en de vrouwenacht geplaatst.
Drie boten geplaatst voor Olympische Spelen
http://www.sportlemon.tv/v-4/0/122/v-412249.htmlquote:Op vrijdag 25 mei 2012 11:22 schreef Homdeck het volgende:
Handbal kwalificatietoernooi is bezig. Zijn de wedstrijden ergens te zien?
De dressuurploeg mag met 4 in plaats van de 3 in je lijstje, doordat we een extra individuele plaats hebben. Zie hier.quote:Op woensdag 30 mei 2012 14:57 schreef TheArt het volgende:
Het lijstje hier heb ik maandag geupdate, dus die is inmiddels actueel.
Klopt, stond nog verkeerd in de oude lijst. Daar had ik niet naar gekekenquote:Op woensdag 30 mei 2012 20:39 schreef Wounded_Knee het volgende:
[..]
De dressuurploeg mag met 4 in plaats van de 3 in je lijstje, doordat we een extra individuele plaats hebben. Zie hier.
Zit er verder nog wat aan te komen? Ik neem aan dat er nog wat atleten zich kunnen kwalificeren, maar dan hebben we het ook wel gehad zo'n beetje toch? Je had daar toch een file voor?
Nou, ruim gered dus en dat zonder Schippersquote:Op zondag 4 september 2011 12:31 schreef TheArt het volgende:
[..]
Zeker. Ik dacht gisterenavond ook nog dat het NR iets voor volgend jaar zou zijn, maar die hebben ze dit jaar al gehaald. Als ze vooruitgang blijven boeken, moeten ze volgend jaar richting de 43 seconden grens kunnen en dat is eigenlijk ongelooflijk knap.
Bizar toch eigenlijk, maar wel zoals ik al dacht inderdaadquote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:10 schreef franklop het volgende:
[..]
Nou, ruim gered dus en dat zonder Schippers
Yes he will.quote:Op donderdag 7 juni 2012 16:35 schreef Malaventura het volgende:
Hello,
can you please tell me if the sprinter Churandi Martina will participate in 2012 Olympic Games under Netherlands flag?
Thank you.
Malaventura
quote:KNGU draagt Epke Zonderland en Céline van Gerner voor
13/06/2012
KNGU-topsportmanager Hans Gootjes heeft besloten Epke Zonderland en Céline van Gerner voor te dragen aan NOC*NSF om Nederland te vertegenwoordigen bij de Olympische Spelen in Londen. Bij de dames wijkt de nieuwe voordracht af van de eerder gemaakte keuze, terwijl bij de heren de uitkomst van de selectieprocedure in februari 2012 ongewijzigd is gebleven.
Evenals bij de op 2 februari jl. gemaakte keuzes is bij het advies van de leden van de selectiecommissie aan de topsportmanager – conform de interne selectieprocedure – gekeken naar de grootste medaillekans, waarbij nu ook de resultaten van het laatstgehouden EK en drie recente Challenge Cups zijn meegenomen.
Heren
Het blijft jammer te moeten constateren dat slechts één van de drie Nederlandse turners van uitzonderlijke wereldklasse – Epke Zonderland, Jeffrey Wammes en Yuri van Gelder – kan deelnemen aan de Olympische Spelen als gevolg van de vooral op meerkampturners en op landenteams gerichte kwalificatienormen van de FIG.
Ondanks de verlengde Olympische kwalificatieperiode heeft Jeffrey Wammes geen prestatie kunnen neerzetten die een andere keuze rechtvaardigt. Jeffrey stelde in een eerder afgegeven verklaring: “Ik heb geprobeerd er alles aan te doen om op de afgelopen twee momenten, EK en CC Maribor, goed te presteren. Op de EK ging het voor Epke en mij beiden mis, in Maribor raakte ik geblesseerd. De eerlijkheid gebiedt dan ook te zeggen dat ik het niet heb kunnen laten zien.”
Epke Zonderland heeft daarentegen in de periode vanaf het Testevent een duidelijke progressie laten zien in zijn oefeningen op de toestellen brug en rek; dit geldt zowel voor de D- als de E-scores. Tijdens de Challenge Cup in Cottbus toonde Epke het vereiste vormbehoud op rek. Zijn groeiende vorm resulteerde tijdens de Challenge Cup in Gent in twee PR’s, 15.800 op brug en 16.400 op rek. Epke toont daarmee aan dat hij een reële kanshebber is voor eremetaal in Londen.
Jeffrey kon niet aan de wedstrijd in Gent deelnemen als gevolg van de hier boven genoemde blessure, een breukje in de knie. Hij zal beschikbaar blijven als reserve voor de Spelen.
Dames
Bij de dames haalde Céline van Gerner in 2011 tijdens de WK in Tokyo haar nominatieprestatie op balk. In mei 2012, tijdens de EK in Brussel, toonde Céline vormbehoud en voldeed daarmee aan alle kwalificatie-eisen van NOC*NSF. Wyomi Masela voldeed in januari 2012 tijdens het Testevent in Londen op het onderdeel sprong direct aan de kwalificatie-eisen van NOC*NSF.
Evenals bij de heren is ook bij de dames sprake geweest van een verlengde kwalificatieperiode. Voor Wyomi betekende dit een gedwongen aanpassing van haar voorbereidingstraject, terwijl Céline die herstellende was van een enkelblessure, kon opbouwen in lijn met het internationale wedstrijdprogramma (EK en Challenge Cups).
In het perspectief van de kans op een medaille c.q. een finaleplaats ontliepen beide sporters elkaar weinig tot aan de laatste Challenge Cup in Gent. Hier zette Céline de door haar ingezette lijn voort en bekroonde dat met een prestatie op brug (14,950) die ten opzichte van de referentiescore op de WK Tokyo 2011 een fictieve derde plaats zou hebben opgeleverd. Naast een stabiele prestatiereeks op brug in de afgelopen periode weegt mee dat Céline ook op balk nog progressie kan boeken in de uitvoering én ze een serieuze kandidaat is voor een goede klassering in de meerkamp. Als gevolg van een in Maribor opgelopen knieblessure heeft Wyomi moeten afzien van deelname aan het laatste meetmoment in Gent.
Voor Wyomi is het alsnog niet kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen na haar aanvankelijke uitverkiezing ongetwijfeld een enorme tegenvaller. De KNGU heeft respect voor haar toezegging om – net als Jeffrey – beschikbaar te zijn als reserve.
De KNGU feliciteert Epke Zonderland en Céline van Gerner met de voordracht aan NOC*NSF voor uitzending naar de Olympische Spelen.
http://www.kngu.nl/nl/top(...)20Gerner%20voor.aspx
Zevende keer al voor Ankie, jeetjequote:Dressuuramazone Anky van Grunsven neemt komende zomer voor de zevende keer deel aan de Olympische Spelen. Bondscoach Sjef Janssen maakte zondag bekend dat de drievoudig winnares van het evenement de kans krijgt met Salinero haar titel te verdedigen.
Ook Edward Gal (Undercover) en Adelinde Cornelissen (Parzival) maken deel uit van de equipe. Cornelissen moet nog wel in een observatiewedstrijd aantonen dat Parzival voldoende fit is. De beslissing valt volgende week bij een testwedstrijd in Ermelo.
De strijd om de vierde plaats gaat tussen Patrick van der Meer (Uzzo) en Imke Schellekens-Bartels (Toots). Zij strijden binnenkort in Aken in een min of meer rechtstreeks duel om het overgebleven ticket. Het gaat hierbij om een individuele startplek. Cornelissen, Van Grunsven en Gal nemen de drie plaatsen in de equipe in.
Voor het eerst bestaat de landenwedstrijd bij de Olympische Spelen uit twee onderdelen, de Grand Prix en de Grand Prix Special. Daarna worden de individuele medailles in de kür verdeeld.
Van Grunsven won olympisch goud in 2000, 2004 en 2008. Ze debuteerde in 1988 in Seoul met Prisco (26e!). In 2000 in Sydney won ze met Bonfire voor de eerste keer goud. Die prestatie herhaalde ze in Athene en Hongkong met Salinero, ook haar troef nu voor Londen.
'Routine is bij wedstrijden onder grote druk ongelooflijk belangrijk', zei Sjef Janssen, de bondscoach. 'Dat verklaart voor een deel mijn keus. Als ik naar de selectiewedstrijden van de afgelopen weken kijk hebben Anky en Edward ook gewoon de beste resultaten neergezet. De keus was voor mij daarom niet zo moeilijk.'
Cornelissen kwam, na haar succes in de wereldbeker, in het buitenseizoen nog niet in actie. Ze moet nog wel aan Janssen laten zien dat haar paard Parzival 'fit to compete' is, zoals de coach het noemt. 'Dan gaat ze uiteraard. Anders niet. Maar we hebben haar heel hard nodig.'
Cornelissen en Gal debuteren op olympisch niveau, maar hebben inmiddels een grote staat van dienst op de Europese - en wereldkampioenschappen. Gal zou al naar Athene 2004 gaan, maar moest zich op het laatste moment wegens een blessure van Lingh terugtrekken. Cornelissen was in 2008 reserve.
Bron
Jep ze willen het en jep het is geaccepteerd door NOC*NSF, dus ze spelen.quote:Op donderdag 28 juni 2012 01:45 schreef Redefine het volgende:
Rojer en Haase zouden mogen deelnemen bij herendubbel. Ben benieuwd of ze dat zelf willen en nog belangrijker of het vervolgens dan weer mag van NOC/NSF. Het is natuurlijk lastig te bepalen hoe goed ze op elkaar ingespeeld zullen zijn, maar ik zou ze zeker daar laten starten. Oremans en Boogert pakten er een verrassende medaille mee (al speelden die wel vaker samen).
Zozo meestal zijn ze niet zo soepel bij NOC/NSF.quote:Op donderdag 28 juni 2012 09:09 schreef TheArt het volgende:
[..]
Jep ze willen het en jep het is geaccepteerd door NOC*NSF, dus ze spelen.
Tss, zonde. En de dames dan zeker ook niet met hun zilveren medaille?quote:Op zondag 1 juli 2012 17:42 schreef Vancoen het volgende:
De 4x100 ploeg is dan wel Europees kampioen, maar plaatst zich niet voor de finale! Volgens internationale normen uiteraard wel, maar volgens de NOC-NSF-norm niet. Erg jammer, want deze ploeg is absoluut finale- (en zelfs medaille-)waardig.
quote:Op zondag 1 juli 2012 17:42 schreef Vancoen het volgende:
De 4x100 ploeg is dan wel Europees kampioen, maar plaatst zich niet voor de finale! Volgens internationale normen uiteraard wel, maar volgens de NOC-NSF-norm niet. Erg jammer, want deze ploeg is absoluut finale- (en zelfs medaille-)waardig.
Nee, heeft wel met NOC*NSF te maken. De top-16 op de IAAF lijst mag gaan, maar NOC*NSF heeft een zwaardere eis van top-12.quote:Op zondag 1 juli 2012 17:51 schreef heywoodu het volgende:
Oh, 13e op de IAAF-lijst hoor ik, de beste 12 mogen naar de Spelen. Dat zou weinig met NOC-NSF te maken hebben dan.
Maar Hendriks komt niet uit een ei, dus hopen op clementie.quote:Op zondag 1 juli 2012 18:25 schreef TheArt het volgende:
[..]
Nee, heeft wel met NOC*NSF te maken. De top-16 op de IAAF lijst mag gaan, maar NOC*NSF heeft een zwaardere eis van top-12.
Hendriks gaat ze sturen anders mag hij aftreden en dat wil hij niet.quote:Op zondag 1 juli 2012 19:07 schreef heywoodu het volgende:
Volgens Hendriks is het een situatie om te bespreken, en dat gaan ze zo snel mogelijk doen.
Tja, standaardpraatje natuurlijk, maar geeft toch een klein beetje hoop
Vind ik toch wel hoopvol. Normaal is het: regels zijn regels. En dan breken ze uiteindelijk toch onder druk. Nu lijken ze zelf al meteen in te zien dat deze jongens op de Spelen horen.quote:Op zondag 1 juli 2012 19:07 schreef heywoodu het volgende:
Volgens Hendriks is het een situatie om te bespreken, en dat gaan ze zo snel mogelijk doen.
Tja, standaardpraatje natuurlijk, maar geeft toch een klein beetje hoop
Jaja, dus tochtwitter:FortAltCit twitterde op zondag 01-07-2012 om 20:53:03NOC*NSF brengt zodadelijk persbericht over voordracht estafette ploeg naar buiten. reageer retweet
Volgens mij was in een ander topic al iets opgemerkt over die marathonloopster, Boonstra. Er zijn namelijk al 2 Nederlandse vrouwen die zich voor de marathon gekwalificeerd hebben, en die zijn beter dan Boonstra.quote:Op zondag 1 juli 2012 20:07 schreef Lily1987 het volgende:
[..]
Vind ik toch wel hoopvol. Normaal is het: regels zijn regels. En dan breken ze uiteindelijk toch onder druk. Nu lijken ze zelf al meteen in te zien dat deze jongens op de Spelen horen.
Vraag me alleen af of dit nog rellen gaat veroorzaken. We hadden eerder deze week nog die marathonloopster die ruim onder IAAF norm liep, maar 8 sec langzamer was dan de NOCNSF norm.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |