quote:
Op vrijdag 5 augustus 2011 17:43 schreef Rhone het volgende:[..]
Dan ben ik toch zéér benieuwd hoe je deze versen vreedzaam wil uitleggen, plaatsen in de Koran zoals 2:191,
Hier heb ik al op gereageerd eerder in dit topic, maar voor jou nogmaals: dingen niet uit context halen
2:190-2:192 En strijdt op de Weg van Allah tegen degenen die tegen jullie strijden en overtreedt niet. Voorwaar, Allah heeft de overtreders niet lief. En doodt hen waar jullie hen ook aantreffen en verdrijft hen zoals zij jullie hebben verdreven. En Fitnah is erger dan doodslag. En bestrijdt hen niet bij de Masdjid al Haram (de Gewijde Moskee te Mekka) totdat zij jullie daar bestrijden; als zij jullie dan bestrijden: doodt hen dan. Zo is de vergelding voor de ongelovigen. Maar als zij ophouden, voorwaar, dan is Allah Meest Vergevensgezind, Meest Barmhartig. Lijkt me logisch dat je moet terugvechten als je wordt aangevallen, maar nergens zie ik staan dat je gewelddadigheid moet beginnen.
quote:
4:89 en 4:91 waarin wordt opgeroepen om de heidenen te doden 'waar ge hen maar aantreft'.
Ja, maar we pakken even het hele stukje erbij in plaats van één gewelddadige zin die uit context is gehaald.

4:88-91
Hoe komt het dan dat er bij jullie met betrekking tot de huichelaars twee groepen zijn, terwijl God hen toch heeft laten terugvallen voor wat zij begaan hebben. Willen jullie dan hen die God tot dwaling gebracht heeft op het goede pad brengen? Wie door God tot dwaling gebracht wordt, voor hem vind je geen weg. Wij zouden graag willen dat jullie ongelovig werden, zoals zij dat zijn, dan zouden jullie gelijk zijn. Neemt van hen dus niemand als medestander zolang zij niet uitwijken op Gods weg. Als zij zich afkeren, grijpt hen dan en doodt hen waar jullie hen vinden. Neemt van hen niemand als medestander of als helper. Behalve hen die zich aansluiten bij mensen met wie jullie een verdrag hebben of die met een beklemd gemoed tot jullie komen omdat zij tegen jullie zouden moeten strijden of tegen hun eigen mensen strijden. Als God gewild had, dan had Hij hun macht over jullie gegeven en dan hadden zij zeker tegen jullie gestreden. Als zij zich van jullie afzijdig houden, niet tegen jullie strijden en jullie vrede aanbieden dan verschaft God geen weg om tegen hen op te treden. Jullie zullen anderen vinden die voor jullie veilig wensen te zijn en evenzo voor hun eigen mensen. Telkens als zij aan de beproeving worden blootgesteld worden zij daardoor misleid. Als zij zich dan niet van jullie afzijdig houden, jullie geen vrede aanbieden, noch hun handen in bedwang houden, doodt hen dan waar jullie hen aantreffen. Zij zijn het over wie Wij een duidelijk gezag hebben verleend."Hier zie je dus weer dat het alleen geldt als je wordt aangevallen, maar als de vijanden dus naar vrede streven je beter niet kunt vechten.
quote:
De koran de joden apen, zwijnen en ezels (2:65, 5:60, 7:166 en 62:5).
Laten we die verzen er even bijpakken.
2:65 En voorzeker, jullie kennen degenen die in overtreding waren onder jullie (volk) betreffende de Sabbat, Wij zeiden immers tot hen: "Wees verachte apen". 7:166 En toen zij opstandig werden met betrekking tot wat hun was verboden, zeiden Wij tot hen: "Wees verachte apen Hier zit een verhaal achter. De sabbat is een heilige dag in het christendom(of jodendom?). In die tijd was er een Joodse gemeenschap die probeerde de Sabbat te verbreken, de bestraffing van God was dus dat hij die gemeenschap in apen veranderde.

Hier heeft God het niet over één heel volk, of een hele groep.
5:60 Zeg: "Zal ik jullie iets mededelen dat slechter is dan dat, als een vergelding van Allah? Wie door Allah vervloekt is en op wie Allah woedend is, en van wie Hij sommigen tot apen en varkens gemaakt heeft, en die de Thaghoet dienen: zij zijn degenen die de slechtste plaats hebben en die het verst afdwalen van de Weg!
Vergeet niet dat je die verzen in de historische context moet neerzetten. De historische context van vers 5:60 is dat de profeet Mohammed in die tijd vechtte tegen Joden, en dat de Joden zijn 'openbaringen' belachelijk maakten.
62:5 De gelijkenis van degenen die belast zijn met de Torah en die falen in het naleven ervan, is dat met die van een ezel die beladen is met boeken. Nog slechter is de gelijkenis van mensen die een leugen doen op de Tekenen van Allah. Allah leidt niet deregelijke misdadigers naar het rechte pad. Waar zie jij hier staan dat de joden moeten worden vermoord? Integendeel, hier staat dat wanneer de Joden hun heilige boeken niet naleven, ze net ezels zijn. Dus hier wordt het jodendom zelfs een beetje 'aangemoedigd' om het zo maar te zeggen, omdat de Torah ook van God afkomstig. is
quote:
Ongelovigen zoals ik worden beesten genoemd (8:55).
Ja, omdat ongelovigen niet geloven ziet Allah hen idd als slecht.
quote:
Daarnaast schrijft 8:15-19, 9:5
8:15 O jullie die geloven, wanneer jullie degenen die ongelovig zijn ontmoeten, die tegen jullie optrekken, draait dan hen niet de rug toe (om te vluchten). Al aan het begin van dit stukje zie je dus al dat je moet strijden als de ongelovigen je aanvallen.
(Koran 9:4-7) Behalve met de veelgodenaanbidders met wie jullie een verbond zijn aangegaan, (en) die jullie daarna niets tekort hebben gedaan en die niemand tegen jullie hebben geholpen. Komt dan het verbond met hen na, tot het eind van de overeengekomen termijn. Voorwaar, Allah houdt van de Moettaqoen. Als de heilige maanden zijn verstreken, doodt dan de veelgodendienaars waar jullie hen vinden, grijpt hen en belegert hen en wacht hen op in elke mogelijke hinderlaag. Maar als zij berouw tonen, de salaat verrichten en de zakaat geven, legt hun dan niets in de weg. God is vergevend en barmhartig. En als een van de veelgodendienaars bij jou bescherming zoekt, geef hem dan bescherming totdat hij het woord van God hoort en laat hem daarna een plaats bereiken waar hij veilig is. Dat is omdat zij mensen zijn die niet weten. Hoe kan er jegens de veelgodendienaars een verbondsverpliching bij God en bij Zijn gezant zijn, behalve jegens hen met wie jullie een verbintenis aangegaan zijn bij de heilige moskee. Zolang zij jegens jullie correct handelen, handelt jullie dan ook correct. God bemint de godvrezenden. Weer in de historische context kijken hier: alleen vechten tegen diegene met wie geen vredesovereenkomst kon worden gesloten. En als de andere 'partij' correct handelt, moet je dat zelf ook doen.
quote:
en 48:16 dat het voor moslims voorgeschreven is om te strijden tegen de ongelovigen.
Ja, de ongelovige krijgslieden die de moslims toentertijd aanvielen.
quote:
Ongelovigen zijn in vérgaande dwaling, 4:167
. Ze zijn de slechtste der schepselen, 98:6. Hun harten zijn verroest, 83:14. Niet-moslims, ongelovigen zullen braden in het hellevuur, 82:14-15.
Vind je het gek dat er zoveel gelovigen zijn die zich zo aan de regels van de islam houden.