Lol, primeur, dit jaar voor t eerst verzorgt door beroeps. Je wil niet weten hoe het er aan toe ging bij de wacht. Vooral de laatste dag na 1500 uur. Beukenlaan vol met voertuigen, zo vast als een huis - chaos! Onduidelijke verantwoordelijkheden. Quote van gestresste wachtcommandant: laat aub volgend jaar de Natres dit weer regelen!. Verder ID van gasten in bewaren gegeven en hierna zoek? Op heel Heumensoort geen 1 patrouille gezien?!?quote:Op zondag 21 augustus 2011 17:20 schreef Vinz0r het volgende:
[..]
Kans is best aanwezig hoor, vorig jaar 4daagse kwamen we ook aan met een transportje, stonden die gasten van natres daar ook beetje triggerhappy ons te controleren, we hoefden nog net niet al onze zakken etc te legen terwijl t toch behoorlijk duidelijk was dat wij niet van een of andere scoutingclub waren.
Zwaar tegen. Een groene amateurclub zou ineens een geschikte blauwe amateurclub kunnen worden welke dan nog een deel opleiding moet krijgen, ineens in een spectrum opereren waarbij ze daadwerkelijk moeten denken en waarschijnlijk meer escaleren dan controleren?quote:Op zondag 21 augustus 2011 17:39 schreef Vinz0r het volgende:
Op zich ben ik t wel met schild eens, blauwe club van maken en bijv met politie mee laten draaien bij grote evenementen zoals Qday etc.
Scheelt de politie weer uren die bijv bij onderzoeken/aangiftes etc ingezet kunnen worden.
Of zal het komen omdat dat voor jullie het hoogtepunt van het jaar is en voor beroeps een verplichting waar ze niet op zitten te wachten?quote:Op zondag 21 augustus 2011 17:56 schreef slashdev het volgende:
Sorry hoor, maar de Natres heeft dit heel afgelopen jaren best netjes gedaan en ik denk als ze dit jaar gaan evalueren dat de Natres er volgend jaar weer staan.
De Groep Luchtmacht Reserve is ook een redelijke 'blauwe' club en die heeft het goed voor elkaar...quote:Op zondag 21 augustus 2011 18:29 schreef Esses het volgende:
[..]
Zwaar tegen. Een groene amateurclub zou ineens een geschikte blauwe amateurclub kunnen worden welke dan nog een deel opleiding moet krijgen, ineens in een spectrum opereren waarbij ze daadwerkelijk moeten denken en waarschijnlijk meer escaleren dan controleren?
De discussie niet aangaan ligt aan de setting in welke de oefening gedraaid is. Ik heb geen idee, in welke setting deze gedraaid is maar bij een "reguliere" beveiligingstaak is het stilstaan bek houden en ze lekker laten kloten om ze aan te kunnen houden ZEER onwenselijk. Daarbij zijn jullie ook zeer beperkt in de beveiligingsmogelijkheden (enkel door MINDEF aangewezen opjecten).quote:Op zondag 21 augustus 2011 11:55 schreef JAY-T het volgende:
Toch iets anders dan hoe wij (Groep Luchtmacht Reserve) het geleerd hebben..
In het begin bij dat hek, nooit de discussie aan gaan. Gewoon je mond houden en die gasten in de gaten houden, laat ze maar lekker lullen. Zodra ze over het hek komen direct op de grond en in de boeien.
Hij raakte een wapen aan... klopt... maar stond voor de poort. Uit het filmpje kan ik opmaken dat het NA de poort pas tijdelijk militair terrein was. Op basis waarvan ga jij aanhouden? Strafbaar feit? "Hij raakte mij aan"?quote:En die twee gasten bij de poort, dat duurde veel te lang met al dat trek en duwwerk (iets dat je sowieso wil voorkomen, een beetje afstand creëren tussen jezelf en de activist is wel zo fijn..) Zie ook dat ze aan iemands wapen zitten, op dat moment had het gewoon afgelopen moeten zijn en hadden ze plat op de grond moeten liggen, veel te lief opgetreden
Uitstekend te gebruiken als hard slagwapen.quote:Een Diemaco is bij dit soort optreden ook veel te onhandig, zit alleen maar in de weg.
Niet erg, waarom denk je dat we met de BE met een MP5 werken.quote:Komt op deze manier ook veel dreigender over dan een Glock die in het holster zit
Wapenstok is een overgewaardeerd wapenquote:(maar ik begreep dat jullie die niet hebben, evenals een wapenstok..)
De Groep Luchtmacht Reserve is een groep zonder bevoegdheden buiten de poort, welke absoluut NIET blauw is, immers "bewaking" is absoluut GEEN blauwe taak. Het spijt mij heel erg, maar er zitten te veel haken en ogen aan.quote:Op zondag 21 augustus 2011 18:48 schreef Schild het volgende:
[..]
De Groep Luchtmacht Reserve is ook een redelijke 'blauwe' club en die heeft het goed voor elkaar...
Het is wat dat betreft dus wel mogelijk.
De Natres heeft, op het moment dat ze belast zijn met bewakingsdoeleinden, DEZELFDE bevoegdheden als de GLR. Aanhoudingstechnieken, geweldsspiraal, leuk en aardig... Wapenstok en handboeien, bevoegdheid heeft natres ook.quote:Op zondag 21 augustus 2011 19:14 schreef Schild het volgende:
De Natres heeft wat dat betreft geen enkele bevoegdheid. De GLR krijgt lessen in aanhoudingstechnieken, geweldspiraal, en zijn hierbij gelijk aan de beroeps bewakingsclub. Ook mogen hun gebruik maken van wapenstok en handboeien..
Wat dat betreft zijn hun dus 'blauwer' bezig dan de Natres..al mag het in jouw (KMar) ogen niet de naam blauw hebben.
Die bevoegdheid krijgen ze niet. Die bevoegdheid hebben ze, net als GLRquote:Op zondag 21 augustus 2011 19:31 schreef Schild het volgende:
De Natres mag dan de bevoegdheid krijgen om handboeien, wapenstok e.d. te gebruiken, maar als ze dit nooit hebben geleerd om te gebruiken..?
Iedere burger mag het doenquote:Ook het verhaal met aanhoudingen e.d., ze mogen het dan misschien wel doen, maar als ze niet weten hoe, dan krijg je al snel dat gestuntel zoals in dat filmpje te zien is.
Je kan ze uiteraard duidelijk maken dat ze op het punt staan om onbevoegd terrein te betreden en dat ze worden aangehouden wanneer ze dat daadwerkelijk doen etc. maar waar wil je verder met hun over discussiëren? Dat is vaak juist waar ze op uit zijn..quote:Op zondag 21 augustus 2011 18:55 schreef Esses het volgende:
De discussie niet aangaan ligt aan de setting in welke de oefening gedraaid is. Ik heb geen idee, in welke setting deze gedraaid is maar bij een "reguliere" beveiligingstaak is het stilstaan bek houden en ze lekker laten kloten om ze aan te kunnen houden ZEER onwenselijk. Daarbij zijn jullie ook zeer beperkt in de beveiligingsmogelijkheden (enkel door MINDEF aangewezen opjecten).
Daarom enige afstand creëren tussen jezelf en de activist (geeft je ook tijd om te reageren op bijv. een aanval of wapen van hun kant) zodra ze dan binnen het hekwerk komen kun je ze aanhouden. Als je precies op de scheidingslijn gaat staan kunnen ze dus zulke dingen flikken als in het filmpje en is het overzicht kwijt.quote:Hij raakte een wapen aan... klopt... maar stond voor de poort. Uit het filmpje kan ik opmaken dat het NA de poort pas tijdelijk militair terrein was. Op basis waarvan ga jij aanhouden? Strafbaar feit? "Hij raakte mij aan"?
Klopt. Maar met in de weg zitten bedoelde ik meer dat wanneer je iemand wilt aanhouden dat ding voor je zit te bungelen wat dus erg onhandig is..quote:Uitstekend te gebruiken als hard slagwapen.
Wanneer de BE wordt ingezet is de dreiging waarschijnlijk al erg hoog. Tussen een activist die alleen verbaal bezig is en een militair met een Diemaco in de hand en de vinger langs de trekker zit nog een heel verschil. Geweldsspiraal..quote:Niet erg, waarom denk je dat we met de BE met een MP5 werken.
Niet mee eens, kan erg nuttig zijn.quote:Wapenstok is een overgewaardeerd wapen
Officieel mag je pas een wapenstok en handboeien gebruiken wanneer je daar jaarlijks een AZV-examen voor aflegt..quote:Op zondag 21 augustus 2011 19:34 schreef Esses het volgende:
[quote]Die bevoegdheid krijgen ze niet. Die bevoegdheid hebben ze, net als GLR![]()
Foutttt, eenmalig je examen, vervolgens "geoefend" blijven, dus je herhalingsmomenten.quote:Op zondag 21 augustus 2011 19:44 schreef JAY-T het volgende:
[..]
Officieel mag je pas een wapenstok en handboeien gebruiken wanneer je daar jaarlijks een AZV-examen voor aflegt..
Zoals ik zeg, afhankelijk van de situatie waarin je op dat moment bezig bent.quote:Op zondag 21 augustus 2011 19:41 schreef JAY-T het volgende:
[..]
Je kan ze uiteraard duidelijk maken dat ze op het punt staan om onbevoegd terrein te betreden en dat ze worden aangehouden wanneer ze dat daadwerkelijk doen etc. maar waar wil je verder met hun over discussiëren? Dat is vaak juist waar ze op uit zijn..
Nog beter zou gewoon het hek dicht doen zijn.quote:[..]
Daarom enige afstand creëren tussen jezelf en de activist (geeft je ook tijd om te reageren op bijv. een aanval of wapen van hun kant) zodra ze dan binnen het hekwerk komen kun je ze aanhouden. Als je precies op de scheidingslijn gaat staan kunnen ze dus zulke dingen flikken als in het filmpje en is het overzicht kwijt.
Hij kan ook op je rug ^^quote:[..]
Klopt. Maar met in de weg zitten bedoelde ik meer dat wanneer je iemand wilt aanhouden dat ding voor je zit te bungelen wat dus erg onhandig is..
BE hoeft niet eens zo een veel hogere dreiging te zijn. Denk bijvoorbeeld aan de diverse beveiligingsklusjes die de BE doet.quote:[..]
Wanneer de BE wordt ingezet is de dreiging waarschijnlijk al erg hoog. Tussen een activist die alleen verbaal bezig is en een militair met een Diemaco in de hand en de vinger langs de trekker zit nog een heel verschil. Geweldsspiraal..
In een reguliere beveiligings c.q. ordetaak is een wapenstok een overgewaardeerd wapen. Op pelotonsniveau is het een krachtig wapen. Verder is het daadwerkelijk overgewaardeerd.quote:[..]
Niet mee eens, kan erg nuttig zijn.
Tjah, dat is dan jullie eigen regelgeving mbt. geoefend blijven. Feitelijk heb je eenmalig een examen en vervolgens minimaal 4 herhalingsmomenten per jaar.quote:Op zondag 21 augustus 2011 19:49 schreef JAY-T het volgende:
Wij moeten toch echt jaarlijks opnieuw het examen afleggen waarvoor je moet slagen, toevallig nog 2 maanden geleden opnieuw examen gehad..
Horecadienst, meneer staat daar, meneer heeft een mes. Je bent blauw, schets de casusquote:Op zondag 21 augustus 2011 19:58 schreef JAY-T het volgende:
Hoe het precies qua wettelijke regelgeving zit weet ik niet, wat ik weet is dat wij gewoon jaarlijks moeten slagen
Iemand die met een mes voor je staat is best wel situatie afhankelijk, wat is er aan voorafgegaan?
Gefaald. Immers casus was niet bedreigt en zelfs dan schiet je hem nog niet zomaar in zijn been. Neem jij je wapen dan ter handen heb jij sowieso een probleem xDquote:Op zondag 21 augustus 2011 20:21 schreef JAY-T het volgende:
Wanneer die meneer daadwerkelijk iemand direct bedreigt met dat mes, dan trek ik mijn wapen. Dan sommeer ik hem dat mes neer te leggen, doet hij dat niet dan volgt er een waarschuwingsschot, wordt daar niet op gereageerd dan volgt een schot in het been.
Wanneer hij daar alleen staat met het mes in zijn handen, zou ik denk ik eerst mijn hand op m'n wapen leggen (klaar om hem ter hand te nemen zegmaar) en hem duidelijk maken dat hij dat mes moet neerleggen.
Had ik in mijn feedback nog niet aan gedacht. Bij afgeven vuur dient men rekening te houden met risico voor derden en goederen. In een horecagebied vuren (zelfs met action3) kan door een been heengaan. Gevolg ernstig letsel voor anderen? (denk aan foto's EHV airport. KMar schoten, gaten in de ramen op een mooie hoogte)quote:Op zondag 21 augustus 2011 20:24 schreef samthegreat5 het volgende:
Hm.. met scherp schieten in een bevolkte omgeving?
Is dat wel zo slim?
edit: Esses was me voor
Ik moest de casus zelf schetsen tochquote:Op zondag 21 augustus 2011 20:23 schreef Esses het volgende:
[..]
Gefaald. Immers casus was niet bedreigt en zelfs dan schiet je hem nog niet zomaar in zijn been. Neem jij je wapen dan ter handen heb jij sowieso een probleem xD
Staat hij met het mes in handen pleegt hij een strafbaar feit (art. 4 onder 7 WWM, heimelijk wapen c.q. object door omstandigheden een wapen). Ga ik hem aanhouden, sommeer ik hem zijn mes neer te leggen, dreig ik met pepperspray, 3 sec niet neergelegd spray. Binnen 1-2 seconden geen reactie 2e spray. Daarna kan ik mocht hij vervelend doen is aan een vuurwapen gaan denken.
Overigens lukt het uit handen praten me ook nog regelmatig. Scheelt weer papierwerk.
Café krijg jij never nooit leeg. Kan ik je ook niet kwalijk nemen, is een gebrek aan ervaring. De mondelinge waarschuwingen zijn een formaliteit welke niet noodzakelijk zijn. Pepperspray niet hebben maakt jou ongeschikt voor het blauwe werk. Het wapen trekken is al het gebruik van een vuurwapen en aangezien je dan alleen maar verder kunt dien je al over de gevolgen van het gebruik vuurwapen gedacht te hebben.quote:Op zondag 21 augustus 2011 20:29 schreef JAY-T het volgende:
[..]
Ik moest de casus zelf schetsen tochWanneer mijn of iemands anders leven direct wordt bedreigt, dan trek ik mijn wapen. Om het officieel te maken nog met de nodige mondelinge waarschuwingen..
Pepperspray heb ik niet, dus dat valt af
En je zorgt er natuurlijk voor dat het café leeg is. Wanneer dat om wat voor reden dan ook niet mogelijk is, dan denk ik er idd wel 2x over na om de trekker over te halen..
Niet jouw persoonlijke geschiktheid. Maar die van het onderdeel. (in dit geval is dat wettelijk)quote:Op zondag 21 augustus 2011 20:48 schreef JAY-T het volgende:
Tja, dat ik niet de beschikking heb over pepperspray ligt niet aan mijn geschiktheid om "blauw" te zijn of niet.. Dat de GLR blauw is wordt hier gesuggereerd, dat heb ik niet gezegd![]()
Horeca, No-can-do. Althans niet als je geen pax in je vuurlijn van eigen kant wilt.quote:Ik weet niet of het lukt om mensen afstand te laten nemen nee, is idd een gebrek aan ervaring
Hand op wapen, geen probleem. Maar daar komt geen "dreiging" uit. Mondelinge waarschuwingen en noodweer gaan NIET samen. Uit de voeding schieten kan dan dus niet meer op basis van noodweer.quote:Dat mes uit zijn handen praten zal idd wel kunnen lukken, maar wanneer mijn of iemands anders leven direct wordt bedreigt, dan leg ik mijn hand sowieso op m'n wapen om hem snel te kunnen trekken. Voor mij zijn dan maar één of twee mondelinge waarschuwingen nodig om m'n wapen daadwerkelijk ter hand te nemen. Wanneer daardoor de dreiging afneemt stop ik mijn wapen weer weg. Is voor mij de meest voor de hand liggende reactie bij gebrek aan pepperspray
In dit geval dus een horecaterreinquote:Mijn optreden is trouwens ook afhankelijk van het object waar ik op af wordt gestuurd, maar daar zal ik niet teveel over uitwijden op internet
dacht je nickname+glr te herkennen van een ander forumquote:Op zondag 21 augustus 2011 21:22 schreef JAY-T het volgende:
Het gaat ook niet om winnen, hij is een beroeps die duidelijk veel meer ervaring heeft dan dat ik heb en is ook wat meer thuis is de regeltjes..
Ik praat tot nu toe nog alleen vanuit de zaken die ik tijdens mijn opleiding en oefeningen heb meegekregen
Ik heet trouwens geen Jeroen als je mij daarmee bedoelde
Die bevoegdheden kan ik ook hebben als ik met die geweldsinstructie te maken heb. Op straat geld alleen een anderequote:Op zondag 21 augustus 2011 21:14 schreef JAY-T het volgende:
Er zijn scenario's waarbij ik mijn wapen trek zonder dat het noodweer is, dat is gewoon afhankelijk van het object waar ik op af wordt gestuurdMaar zulke informatie zal ik niet op internet zetten..
Maar duidelijk is, GLR en NATRES zijn beiden niet blauwquote:
Als ik me niet vergis gaat dit ook over militair eigendom, en objecten die beveiligd moeten worden waarbij je" je wapen moet trekken."quote:Op zondag 21 augustus 2011 20:29 schreef JAY-T het volgende:
[..]
Ik moest de casus zelf schetsen tochWanneer mijn of iemands anders leven direct wordt bedreigt, dan trek ik mijn wapen. Om het officieel te maken nog met de nodige mondelinge waarschuwingen..
Woooh!quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |