quote:
Op donderdag 21 juli 2011 13:50 schreef nikk het volgende:En dan te bedenken dat dit pas het begin is. Ik wil niet doemdenken, maar wat gebeurt er bij nog een serie economische tegenvallers in de zuidelijke lidstaten? En dan hebben we (reeds bekende) toekomstige problemen niet eens meegenomen in het verhaal.
Tja, we zitten in een moeilijke economische periode. Maar dat kan Nederland ook overkomen. Stel nou dat Nederland ook geraakt wordt door een zwaar economische strop: Een overstromingsramp, een stel banken die hele foute beslissingen maken, een regering die het niet kan oplossen, en EU sancties omdat we door allerlei omstandigheden een hele heftige staatsschuld hebben opgebouwd.
Zou het dan eerlijk zijn dat de Duitsers die nog met een sterke economie zitten samen met de Fransen besluiten: Nou, schop die Nederlanders maar uit de Euro, want dat wordt niets op deze manier.
We hebben getekend voor de lusten van de Euro, en dat betekend ook dat we de lasten moeten accepteren. In voorspoedige tijden komen de lusten naar voren, in economisch zware tijden zien we veel meer lasten, zoals nu.
Bulgarije en Roemenie gaan op een gegeven moment ook lid worden van de Euro, net als Polen en Tsjechie en Hongarije. Met name die eerste twee zijn ook niet super-stabiele regeringen.
Oplossingen als "uit de Euro stappen", of "Griekenland uit de Euro knikkeren", of "Euro zone in twee stukken hakken" zijn leuke politieke praatjes, maar praktisch zo goed als onmogelijk. Voor Nederland is het sowieso ongunstiger om uit de Euro te stappen.
Ik denk dat we er gewoon mee moeten leven. Zorgen dat de Griekse, Ierse, Portugese economien wat fitter worden, en mee kunnen komen met de rest. Ik denk dan op een zelfde manier waarop Michigan, Mississippi, Kentucky en California worden meegetrokken door de rest van de Amerikaanse staten.
Proud to be American.
Hier woon ik."Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin