abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 17 juli 2011 @ 11:49:19 #51
134184 WEST
AFC AJAX 4 EVER
pi_99573205
Ik hoop dat morgen die noodmast het wel doet. Ik wil morgen op het werk in Meppel wel radio kunnen ontvangen :P
Find your guiding inspiration. In a place where dreams are made
With a lifetime's preparation. It’s no time to be afraid
Put our differences behind us. While we shine like the sun
See what we've all become. Together we are one
  Moderator zondag 17 juli 2011 @ 11:50:25 #52
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_99573231
Ik heb wel een erg bout verbinding nu, in de auto... 3FM valt steeds weg ;(

(Groningen)
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_99573535
quote:
2s.gif Op zondag 17 juli 2011 11:49 schreef WEST het volgende:
Ik hoop dat morgen die noodmast het wel doet. Ik wil morgen op het werk in Meppel wel radio kunnen ontvangen :P
Radio 3 werkt nu in elk geval niet. Er drukt wel wat signaal van RadioNL door :')
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_99573549
quote:
0s.gif Op zondag 17 juli 2011 11:50 schreef Renesite het volgende:
3FM valt steeds weg ;(
(Groningen)
Een geluk bij een ongeluk...
  Moderator zondag 17 juli 2011 @ 12:05:22 #55
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_99573596
quote:
6s.gif Op zondag 17 juli 2011 12:03 schreef Modus het volgende:

[..]

Een geluk bij een ongeluk...
Ik luister nu Radio538 die WEL goed door de Ether komt... |:(
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  zondag 17 juli 2011 @ 13:35:55 #56
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_99576255
Je kunt ook een CDtje opzetten.
pi_99586762
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2011 14:14 schreef VirtualMemory het volgende:

[..]

Etherpiraten O+
*O*
pi_99595187

  zondag 17 juli 2011 @ 22:23:23 #59
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_99595329
Echt flinke schade. Dat is niet 1-2-3 vervangen.
pi_99596353
Lijkt mij wel een gevalletje total-loss ja. ;(

Volgens teletekst gaat het afbreken maandag/dinsdag beginnen. Kan een week of drie duren dan. Ik ben erg benieuwd hoe dat eruit gaat zien, en of ze wel weer op die plek een nieuwe gaan bouwen...
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_99599773
quote:
11s.gif Op zondag 17 juli 2011 22:23 schreef gebrokenglas het volgende:
Echt flinke schade. Dat is niet 1-2-3 vervangen.
Er staat nu zo'n 82 meter nog, van de 300. Er gaan zelfs geruchten dat in het deel dat er nog staat, een hotel komt. Maar we zullen zien. Meeste geruchten gaan over dat hij weer opgebouwd wordt.
pi_99601837
quote:
0s.gif Op zondag 17 juli 2011 23:37 schreef Høken het volgende:

[..]

Er staat nu zo'n 82 meter nog, van de 300. Er gaan zelfs geruchten dat in het deel dat er nog staat, een hotel komt. Maar we zullen zien. Meeste geruchten gaan over dat hij weer opgebouwd wordt.
Serieus? Die hotelgeruchten lijken me trouwens wel erg voorbarig..

De bovenkant van die 82 meter ziet er niet al te best meer uit op zich, zou dat nog te repareren zijn (en zou dat uit kunnen)?

Najah, misschien ook wel..
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
  Moderator maandag 18 juli 2011 @ 07:29:47 #63
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_99608414
Ik luister nu slamFM ipv 3FM :( !
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_99611977
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 00:12 schreef LintuxCx het volgende:

[..]

Serieus? Die hotelgeruchten lijken me trouwens wel erg voorbarig..

De bovenkant van die 82 meter ziet er niet al te best meer uit op zich, zou dat nog te repareren zijn (en zou dat uit kunnen)?

Najah, misschien ook wel..
die "ringen" lijken wel houten opbouw of plastic , dat is niet veel schade, nog een piekje erop en klaar is kees ;) paar maanden , nog voor kerst en nieuw kunnen de lichtjes er weer in *O*
  maandag 18 juli 2011 @ 11:58:05 #65
183299 achterlijke_gladiool
Wat is het toppunt van fruit?
pi_99613725
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 juli 2011 14:40 schreef VirtualMemory het volgende:

[..]

Tegenwoordig heb je alleen nog N (novice) en F (full) licenties, met beiden mag je tegenwoordig op SSB in de HF banden, alleen het zendvermogen is gelimiteerd. De F licentie bied toegang tot alle beschikbare gestelde frequentiebanden, modulatietechnieken en mag daarnaast een groter zendvermogen gebruiken. Hoewel het vaak ook de sport is om met zo'n klein mogelijk zendvermogen een zo'n groot mogelijke afstand te overbruggen :)
Ik was niet echt thuis meer in de licentie vormen voor amateurs, maar het is wel mooi om te horen hoe amateurs over de hele wereld contact met elkaar maken. :)
Ik ben zelf geen amateur met licentie, heb wel in het verleden wat gedaan met 27mc en scanners.
Dat is als een appel tegen een sinaasappel zegt:
He zal ik mijn banaan in jouw pruim peren.
  maandag 18 juli 2011 @ 13:42:57 #66
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_99617137
Kijk aan, er komt al een privatiseringsaap uit de mouw:

quote:
Rapport: chaos op zendmasten

De eigenaar van de gisteren ingestorte zendmast in Hoogersmilde, Alticom (pdf), heeft in 2007 gewaarschuwd dat de situatie op de masten onveilig was. Er waren "reële veiligheidsrisico's" doordat er veel partijen op de toren werkten en zendantennes moeilijk van mastconstructie waren te onderscheiden.

Met de ruim 30 communicatietorens in ons land is het net zo als met de trein: Prorail beheert de stations en het spoor, NS, Veolia, Synthus en alle andere vervoerders rijden er met de treinen overheen.

Zo is het ook met torens zoals in Hoogersmilde. Het dikke betonnen gedeelte, het deel dat nog overeind staat, is van Alticom en staat op een terrein van KPN, de vroegere eigenaar van de toren. De grote stalen spriet die na de brand is geknakt, is van NOVEC, een bedrijf onder de vleugels valt van moederbedrijf TenneT dat ook de hoogspanningsmasten in ons land beheert.
Huren

Tal van bedrijven kunnen ruimte huren in de toren en de stalen antennemast. Zo worden de publieke zenders Radio 1 tot en met 4 en flink wat commerciële omroepen zoals Sky radio, Slam FM, Q Music en vele andere stations.

Op zo'n toren zitten nog veel meer klanten. Denk aan mobiele telecomaanbieders, dataverkeer, semafoonnetwerken en de regionale omroepen.
Onderscheiden

Al in 2007 maakt Alticom zich zorgen over de veiligheid op de torens. In het document 'Veilig werken op Hoog niveau', waar de NOS de hand op wist te leggen, staat "dat nog altijd niet kan worden vastgesteld of werkzaamheden veilig plaatsvinden".

De samensteller schrijft over de hoeveelheid verschillende bedrijven die vanwege onderhoud toegang moeten hebben tot de zendmasten. Het rapport spreekt over "valgevaar" en "elektrocutie".

Ook zouden er veiligheidsrisico's zijn, omdat zendantennes soms niet te onderscheiden zijn van mastconstructies en er sprake is van zendapparatuur met hoge vermogens, wat tot "elektrocutie- en verbrandingsggevaar" leidt.
Stalen deuren

Alticom zegt toezicht te houden wie er wanneer op de toren moet zijn voor onderhoud of het plaatsen van installaties. Maar uit het stuk blijkt ook hoe ingewikkeld dit is. Want klanten en opdrachtgevers werken weer met aannemers en onderaannemers, waarvan de monteurs regelmatig hoog boven het maaiveld moeten sleutelen.

"Nog te vaak wordt Alticom verrast door onaangemelde werkzaamheden die soms gelijktijdig plaatsvinden op dezelfde locaties", staat in het rapport.

Neem de situatie van de publieke zenders. Het zenderpark wordt beheerd door Broadcast Partners, een bedrijf dat ook vele commerciële stations als klant heeft. De fysieke zenders staan op diverse etages in het betonnen deel van toren. Dikke antennekabels lopen door de metalen spriet naar de verschillende antenneposities in de mast. Om daar te komen zit in de metalen spriet een personeelslift waar je net met z'n tweeën in kunt staan. Ook in Hoogersmilde zat zo'n lift om monteurs en apparatuur omhoog te brengen.

De torens zijn in principe onbemand en worden op afstand bediend, onder meer vanuit het Omroep Bewakings Centrum in Hilversum.
Warm

De vraag is hoe het komt dat uitgerekend op dezelfde dag in de twee belangrijkste torens van ons land brand kan ontstaan. Immers, zowel de toren van Hoogersmilde als de Gerbrandytoren in IJsselstein ('Lopik' in de volksmond) staan al meer dan 60 jaar vrijwel probleemloos in weer en wind, donder en bliksem trotserend.

Raadplegen van de toegangsadministratie zal mogelijk uitwijzen of in de torens onlangs nog apparatuur is bijgeplaatst of aanpassingen hebben plaatsgevonden. Vanwege de hoge vermogens worden zenders warm en kan er ook in de stalen mast warmte ontstaan.

Het is nog niet duidelijk wat precies de oorzaak was van de twee branden.
Toegangscontrole

Het is onduidelijk wat voor maatregelen Alticom heeft genomen na het rapport. Alticom wil vandaag niet reageren op het rapport en verwijst door naar TenneT. Dat bedrijf is niet beschikbaar voor een reactie.

De schrijver van het rapport zegt dat "het noodzakelijk is hiervoor tegenmaatregelen te treffen", maar meent ook dat "de primaire afweging van risico's en tegenmaatregelen bij de partij ligt die de werkzaamheden uitvoert".

De directeur van het bedrijf NOVEC, eigenaar van het stalen gedeelte van de zendmast, zegt dat er sinds 2007 een toegangscontrole is ingevoerd. Ook moeten aannemers een veiligheidsplan indienen voordat ze toegang krijgen.
NOS
pi_99621645
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 00:12 schreef LintuxCx het volgende:

[..]

Serieus? Die hotelgeruchten lijken me trouwens wel erg voorbarig..

De bovenkant van die 82 meter ziet er niet al te best meer uit op zich, zou dat nog te repareren zijn (en zou dat uit kunnen)?

Najah, misschien ook wel..
Het ziet er inderdaad niet best uit, maar wat wil je, de stalen buizen zijn daarop terecht gekomen en gebroken. Al met al denk ik dat het nog wel te repareren valt. Het zal alleen niet al te goedkoop worden, en het is niet met een weekje af.
pi_99624076
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 13:42 schreef AchJa het volgende:
Kijk aan, er komt al een privatiseringsaap uit de mouw:

[..]

NOS
Ik ben heel benieuwd naar je onderbouwde betoog waaruit onomstotelijk blijkt dat de aanpassingen in de marktstructuur in recente jaren deze brand heeft veroorzaakt.
  maandag 18 juli 2011 @ 16:41:22 #69
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_99624515
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 16:30 schreef justanick het volgende:

[..]

Ik ben heel benieuwd naar je onderbouwde betoog waaruit onomstotelijk blijkt dat de aanpassingen in de marktstructuur in recente jaren deze brand heeft veroorzaakt.
Oa dit stukje sprong eruit:

quote:
Maar uit het stuk blijkt ook hoe ingewikkeld dit is. Want klanten en opdrachtgevers werken weer met aannemers en onderaannemers,
Dan weet ik wel weer hoe laat het is, de werkzaamheden worden uitgevoerd door de goedkoopste bieders en die blinken over het algemeen niet uit in het gebruik van technisch hoogwaardig en duurzaam materiaal. Die gaan liever voor een bak kroonsteentjes van de Gamma dan dat eea fatsoenlijk aangesloten wordt.
pi_99625716
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 16:41 schreef AchJa het volgende:

[..]

Oa dit stukje sprong eruit:

[..]

Dan weet ik wel weer hoe laat het is, de werkzaamheden worden uitgevoerd door de goedkoopste bieders en die blinken over het algemeen niet uit in het gebruik van technisch hoogwaardig en duurzaam materiaal. Die gaan liever voor een bak kroonsteentjes van de Gamma dan dat eea fatsoenlijk aangesloten wordt.
Is dit wat je verstaat onder een goed onderbouwd betoog waaruit onomstotelijk blijkt dat de brand is veroorzaakt door de aanpassingen in de marktstructuur?

Hint: Het onderzoek naar de oorzaak van de brand in Hoogersmilde moet nog starten. En de fik in Lopik is ontstaan door een oververhitte kabel. Wat de gewijzigde marktstructuur daarmee te maken heeft gehad ontgaat mij volledig. Het rapport uit 2007 heeft het ook niet over dergelijke risico's. Sterker nog, dat bevat risico's uit de categorie 'No shit, Sherlock' en eea is opgelost middels een toegangscontrolesysteem.
  maandag 18 juli 2011 @ 17:41:05 #71
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_99626855
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 17:09 schreef justanick het volgende:

[..]

Is dit wat je verstaat onder een goed onderbouwd betoog waaruit onomstotelijk blijkt dat de brand is veroorzaakt door de aanpassingen in de marktstructuur?
Je kunt er natuurlijk anders naar kijken, maar sinds de "privatisering/ marktwerking" lopen er wel wat meer dingen spaak hier in Nederland.

quote:
Hint: Het onderzoek naar de oorzaak van de brand in Hoogersmilde moet nog starten. En de fik in Lopik is ontstaan door een oververhitte kabel. Wat de gewijzigde marktstructuur daarmee te maken heeft gehad ontgaat mij volledig. Het rapport uit 2007 heeft het ook niet over dergelijke risico's. Sterker nog, dat bevat risico's uit de categorie 'No shit, Sherlock' en eea is opgelost middels een toegangscontrolesysteem.
We moeten idd het onderzoek afwachten, maar ik betwijfel of we de "echte" reden ooit te horen krijgen. Want een oververhitte kabel is leuk, waarom is dat de zoveel jaar daarvoor nooit gebeurd? Of was het een vervangingsskabel van het type schelledraad?

Jij weet net zo goed als ik dat als het op de goedkoopste aanbieder aankomt er natuurlijk geen dik overbemeten kabel komt, dan gaat men op de grens zitten met de veiligheidsmarge meegerekend.
pi_99628472
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 17:09 schreef justanick het volgende:

[..]

Is dit wat je verstaat onder een goed onderbouwd betoog waaruit onomstotelijk blijkt dat de brand is veroorzaakt door de aanpassingen in de marktstructuur?

Hint: Het onderzoek naar de oorzaak van de brand in Hoogersmilde moet nog starten. En de fik in Lopik is ontstaan door een oververhitte kabel. Wat de gewijzigde marktstructuur daarmee te maken heeft gehad ontgaat mij volledig. Het rapport uit 2007 heeft het ook niet over dergelijke risico's. Sterker nog, dat bevat risico's uit de categorie 'No shit, Sherlock' en eea is opgelost middels een toegangscontrolesysteem.
De door de privatisering veranderde veiligheidscultuur zou er wel heel degelijk mee te maken kunnen hebben. Het is geen groot geheim dat KPN sinds de privatisering alles wat met netwerken en onderhoud te maken had vooral zag als een vervelende kostenpost waarop bezuinigd moest worden. Ik wil niet beweren dat er een 1 op 1 verband is maar een zeker verband klinkt niet onlogisch.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_99629545
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 17:41 schreef AchJa het volgende:

[..]

Je kunt er natuurlijk anders naar kijken, maar sinds de "privatisering/ marktwerking" lopen er wel wat meer dingen spaak hier in Nederland.
En dat wil meteen zeggen dat de verandering van de marktstructuur de brand heeft veroorzaakt? Novec is overigens voor de volledige 100% in staatshanden.

quote:
We moeten idd het onderzoek afwachten, maar ik betwijfel of we de "echte" reden ooit te horen krijgen. Want een oververhitte kabel is leuk, waarom is dat de zoveel jaar daarvoor nooit gebeurd? Of was het een vervangingsskabel van het type schelledraad?

Jij weet net zo goed als ik dat als het op de goedkoopste aanbieder aankomt er natuurlijk geen dik overbemeten kabel komt, dan gaat men op de grens zitten met de veiligheidsmarge meegerekend.
Het is techniek, waarbij een oververhitte kabel tig verschillende oorzaken kan hebben, waaronder (bijvoorbeeld) een vervelende blikseminslag. Welk bedrijf het ook doet en welke kabel je ook inzet, als je net een vervelende blikseminslag krijgt in je torentje ben je de klos.

En hoezo komt het neer op de goedkoopste aanbieder? Marktwerking betekend in jouw optiek standaard dat er wordt gekozen voor de goedkoopste?
pi_99629630
quote:
7s.gif Op maandag 18 juli 2011 18:25 schreef du_ke het volgende:

[..]

De door de privatisering veranderde veiligheidscultuur zou er wel heel degelijk mee te maken kunnen hebben. Het is geen groot geheim dat KPN sinds de privatisering alles wat met netwerken en onderhoud te maken had vooral zag als een vervelende kostenpost waarop bezuinigd moest worden. Ik wil niet beweren dat er een 1 op 1 verband is maar een zeker verband klinkt niet onlogisch.
In welk opzicht is de veiligheidscultuur in die torens dan veranderd? Hanteerde KPN vroeger een toegangsregistratie dan (om maar even een voorbeeld te noemen)? Of mogen mensen nu plotseling de Novec-mast in als er een 1 megawatt zender nog staat te blazen?
pi_99630029
quote:
0s.gif Op maandag 18 juli 2011 18:56 schreef justanick het volgende:

[..]

In welk opzicht is de veiligheidscultuur in die torens dan veranderd? Hanteerde KPN vroeger een toegangsregistratie dan (om maar even een voorbeeld te noemen)? Of mogen mensen nu plotseling de Novec-mast in als er een 1 megawatt zender nog staat te blazen?
De gehele cultuur waar het aankomt op bijvoorbeeld revisies en toezicht is veel minder punctueel geworden. Als je niet precies weet wat er in een toren hangt kan dat heel eenvoudig een veiligheidsrisico worden.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')