abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_99401484
Wat ik wel 'amusant vind aan dit hele verhaal, én nee niet de hongersnood en alles natuurlijk dat lijkt me evident, is dat het blijkbaar al lang aan de gang is, er nergens echt aandacht voor was, en ja ik kijk gewone journaals en lees kranten en niet alleen de strips, en dat er dan nu ineens aandacht voor is en er dan zo'n negatief vinger wijzend sfeertje meteen is: dat wij mensen hier in het rijke westen nergens aandacht voor hebben terwijl diezelfde vingerwijzers het afgelopen jaar blijkbaar ook te druk waren met andere dingen :)

[ Bericht 2% gewijzigd door DarkElf op 13-07-2011 08:56:29 ]
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_99401499
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:48 schreef DarkElf het volgende:
Wat ik wel amusant vind aan dit hele verhaal, nee niet de hongersnood en alles natuurlijk, is dat het blijkbaar al lang aan de gang is, er nergens echt aandacht voor was, en ja ik kijk gewone journaals en lees kranten en niet alleen de strips, en dat er dan nu ineens aandacht voor is en er dan zo'n negatief vinger wijzend sfeertje meteen is: dat wij mensen hier in het rijke westen nergens aandacht voor hebben terwijl diezelfde vingerwijzers het afgelopen jaar blijkbaar ook te druk waren met andere dingen :)
Toch wel apart dat dit sterven door honger plots amusant maakt...
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_99401518
quote:
14s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:45 schreef Scorpie het volgende:

[..]

De post waar ik op reageerde, en waar jullie blijkbaar overheen lezen, gaat toch echt in op het feit dat ze het erg vind dat die kindertjes niet hierheen kunnen worden gehaald. Dan praat je toch echt over honderduizenden, zo niet miljoenen kindertjes.
Deze quote ging het toch om?

quote:
Gvd, wij als kinderloos stel willen graag kinderen maar ze laten ze liever verhongeren dan dat ze hier heen worden gehaald...
Tsja....het is idd maar hoe je het leest. Ik geef toe dat je het op verschillende manieren kunt interpreteren. Als je alle kinderen hierheen wilt halen die verhongeren is dat een ander verhaal dan een ongewenst kinderloos stel dat een kind uit Afrika wil adopteren en dat niet kan/mag.

Lullig dat je dan langs elkaar heen gaat praten. :s)
pi_99401523
quote:
10s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:47 schreef du_ke het volgende:

[..]

Het hele stuk over willen adopteren als kinderloos stel gemist?
Wat is de relevantie daarvan? Ze heeft het toch echt over 'ze', niet over 'een'. "Ze kunnen niet hierheen worden gehaald" Ze. Ze. Ze. Ik weet niet hoe ik het je duidelijker moet maken?
pi_99401542
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:46 schreef du_ke het volgende:

[..]

Ze zal met 'ze' het aantal kinderen bedoelen dat ze wil adopteren als kinderloos stel... Ja dat zullen er geen 17 miljoen zijn dus ze zal een selectie moeten maken. Lijkt mij nogal logisch maar jij hangt er een heel verhaal aan vast.
Offfffffffffffffffffffff, en dat klinkt veel logischer, ze bedoelt alle kindertjes die gedupeerd worden door deze hongersnood. Maar hey, blijf kronkelen, draaien, rare smiley`s erbij zetten. Zullen we anders gewoon weer ontopic gaan?
pi_99401570
eniewee, blijkbaar gaat er daar iets enorm fout en dat gaat het al sinds ik klein was en eerder dus ook en zo zal het ook blijven gaan. Laten we eerlijk blijven er zijn daar teveel mensen in een gebied wat steeds droger wordt én (voor we de aarde warmt op roepers krijgen): wat altijd al te droog was!; dat kan niet goed gaan.

weer geld geven? blijkbaar helpt het rücksichtslos geld geven niet en zou er meer structurele hulp naar toe moeten maar aangezien ook ontwikkelingshulp niet vrij is van mismanagement/ corruptie/ goede bedoelingen, slechte uitvoer en natuurlijk ook zwicht onder de aandacht die het genereert als je op de plek bent die hot is!

Haïti is hot, allemaal naar Haïti! Maar zodra Somalië hot is, laten we alles vallen en gaan we daar naar toe, of naar Indonesië of waar dan ook naar toe.

Ooit een leuk interview gehoord op bnr met iemand die in die wereld zit en haarfijn uitlegde hoe dat gaat en welke belangen er spelen, wat er mis gaat met het gegeven geld en waarom geld geven gewoon niet werkt zolang er mugabe's etc op de wereld zijn.
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_99401581
quote:
10s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:49 schreef du_ke het volgende:

[..]

Toch wel apart dat dit sterven door honger plots amusant maakt...
dat niet dus, zucht, dat schrijf ik ook. ik bedoel het hele: jee wat erg en waarom doen júllie er niets aan... dus. Maar goed, vat mijn post gerust bewust verkeerd op hoor :)
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_99401651
quote:
10s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:49 schreef du_ke het volgende:
Toch wel apart dat dit sterven door honger plots amusant maakt...
Begrijpend lezen is blijkbaar moeilijk...
Grootverdiener die ook de kleintjes Est.
pi_99401744
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:28 schreef du_ke het volgende:

[..]Maar goed het zal toch wel een groot complot zijn om ons geld uit de zakken te kloppen :Y.
Och: http://www.eenvandaag.nl/buitenland/36171/haiti_zes_maanden_later
2% is uitgekeerd :')
Of deze: http://www.funx.nl/index.(...)haiti-een-jaar-later
quote:
De redenen waarom er veel geld niet is aangekomen op Haïti is door corruptie, slecht bestuur en hulporganisaties die elkaar in de weg zitten. Dit blijkt bij onderzoek bij alle organisaties die hebben meegedaan aan de Nederlandse actie 'Nederland Helpt Haïti'.

Meer dan de helft van het geld is uitgegeven aan transport, salarissen van personeel en vervoerskosten. Daarnaast worden prijzen zomaar verhoogd en eisen lokale bestuurders dat zijn mensen worden aangenomen, of ze nu wel of geen kennis hebben voor de vacatures.
En herinnert u zich deze nog nog nog?
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)-verantwoorden.dhtml
http://www.volkskrant.nl/(...)ds-onduidelijk.dhtml
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)valt-niet-goed.dhtml
Etc etc etc
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
pi_99401792
Hebben ze daar al een soort facebook?
pi_99404020
De TT kan veranderd worden, want het is dus niet de ergste hongersnood in 60 jaar. Het moet zijn de ergste droogte in 60 jaar. Ook vervelend, maar toch iets anders.

http://www.depers.nl/buit(...)rgste-ramp-telt.html

quote:
In de Hoorn van Afrika is nu nog geen sprake van de ergste hongersnood ooit in die regio. Het is ook nog geen officiële hongersnood volgens de definitie van de Food Security and Nutrition Analysis Unit (FSNAU). Zo’n officiële hongersnood in de regio was er bijvoorbeeld in 1984 en 1985, toen in Ethiopië en Soedan honderdduizenden mensen stierven. Nu dreigt er wel zo’n hongersnood. Er zijn ten minste 10 miljoen mensen in de Hoorn van Afrika die veel te weinig eten en drinken hebben. Alleen al 65.000 kinderen dreigen volgens Unicef te sterven.

Een groot probleem, waar terecht aandacht voor wordt gevraagd. Maar waarom hadden de SHO het in een persbericht en op de website over de ‘ergste hongersnood’, terwijl dat niet zo is? ‘Dat is een vergissing’, zegt een woordvoerder van de SHO. ‘Dat moet zijn: ergste droogte in 60 jaar. We gebruiken de gegevens van de VN.’ Ondertussen is de term ‘ergste hongersnood’ al wel gevallen in heel veel media, van het Jeugdjournaal tot het NRC Handelsblad, en ook in deze krant gisteren.
  woensdag 13 juli 2011 @ 10:47:10 #262
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_99404105
Haha. De spindoctors van de goedebedoelingenindustrie hebben hun werk gedaan, applaus.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_99404345
Pff, wat een blunder dit zeg :|W , zo komt het natuurlijk nooit goed met het imago van ontwikkelingsorganisaties...

Anyway, voor alle mensen die klaagden dat dit zo laat pas in het nieuws komt: het is alleen nog maar een dreigende hongersnood, als er nu ingegrepen wordt kan de dreiging wellicht afgewend worden ;) .
pi_99405395
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:39 schreef Scorpie het volgende:
Dus jij gaat selectief hongernegertjes hierheen laten komen? Wat zijn de precieze criteria dan, de mate van opgezwollen buik van desbetreffend hongerkindje? Een soort Lucky Lottery in de kampementen waarbij elk kind evenveel kans maakt? Vind je dat zelf niet een beetje.....achterhaald? Waarom een kind wel en de ander niet, hm? Hebben we niet veel meer aan daadkrachtig, structurele ondersteuning in die gebieden zelf, in plaats van een onmenselijk importsysteem te hanteren om je eigen gemoedsrust maar te sussen? Of klinkt het gewoon lekker elitair politiek correct om maar te brallen dat we een paar van die kindjes hierheen moeten halen omdat het zo onmenselijk is, zonder daarbij over de consequenties na te denken?
Ik zie hier wel een TV-format in, jammer dat je het hier gratis prijsgeeft, nu gaat John de Mol er voor een paar miljoen aan de haal :{
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
pi_99405471
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 10:43 schreef Kingstown het volgende:
De TT kan veranderd worden, want het is dus niet de ergste hongersnood in 60 jaar. Het moet zijn de ergste droogte in 60 jaar. Ook vervelend, maar toch iets anders.

http://www.depers.nl/buit(...)rgste-ramp-telt.html

[..]

Nou zeg, daar gaan de mensen die tenminste solidariteit en medeleven geen vies woord vinden en niet bang zijn voor donkere mensen.
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  woensdag 13 juli 2011 @ 11:46:34 #266
36192 kingmob
Nice 'n Smooth
pi_99406022
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 10:55 schreef zomaarwat het volgende:
Pff, wat een blunder dit zeg :|W , zo komt het natuurlijk nooit goed met het imago van ontwikkelingsorganisaties...

Anyway, voor alle mensen die klaagden dat dit zo laat pas in het nieuws komt: het is alleen nog maar een dreigende hongersnood, als er nu ingegrepen wordt kan de dreiging wellicht afgewend worden ;) .
Je zegt blunder alsof zoiets niet expres wordt gedaan oO<
Verdwaald in mijn eigen belevingswereld.
pi_99406310
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 10:43 schreef Kingstown het volgende:
De TT kan veranderd worden, want het is dus niet de ergste hongersnood in 60 jaar. Het moet zijn de ergste droogte in 60 jaar. Ook vervelend, maar toch iets anders.

http://www.depers.nl/buit(...)rgste-ramp-telt.html

[..]

Golfer is nu al honderden euro`s kwijt, waar gaan die nu heen?
pi_99406419
quote:
9s.gif Op woensdag 13 juli 2011 11:55 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Golfer is nu al honderden euro`s kwijt, waar gaan die nu heen?
Gewoon naar de Hoorn van Afrika. Dat men de boel opzettelijk aandikt, betekent niet dat het geld opeens naar de bescherming van vleermuizen gaat.
pi_99406457
quote:
9s.gif Op woensdag 13 juli 2011 11:55 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Golfer is nu al honderden euro`s kwijt, waar gaan die nu heen?


"Thanks to golfer we could buy brand new used AK-47's. That is great! Allah Ahkbar!"
Op woensdag 23 januari 2013 16:22 schreef gnaeus het volgende:[/b]
Je denkt serieus dat een goede opvoeding dit kan voorkomen ? Het is juist vaak de oorzaak van misdragingen.
  Moderator woensdag 13 juli 2011 @ 12:05:27 #270
249559 crew  Lavenderr
pi_99406638
quote:
9s.gif Op woensdag 13 juli 2011 11:55 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Golfer is nu al honderden euro`s kwijt, waar gaan die nu heen?
Dat van Golfer is peanuts vergeleken met de 5 miljoen van het kabinet.
  woensdag 13 juli 2011 @ 12:11:43 #271
335133 MichaelScott
fulltime CEO//parttime fluffer
pi_99406845
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 12:05 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Dat van Golfer is peanuts vergeleken met de 5 miljoen van het kabinet.
Dat van het kabinet is peanuts vergeleken met de miljoenen die ze verdienen met het kapen van schepen.
Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
  Moderator woensdag 13 juli 2011 @ 12:20:57 #272
8781 crew  Frutsel
pi_99407169
quote:
3s.gif Op dinsdag 12 juli 2011 01:55 schreef golfer het volgende:
Ik kon er geen topic over vinden?
Waarom hebben we hierover in Nederland nauwelijks aandacht?
Twee weken terug al een topic over geopend, althans, over de droogte en de gevolgen daarro
Ergste droogte in 60 jaar treft Hoorn Afrika
Maar het leeft niet :) Pas nu Giro555 er aandacht aan besteedt en wat meer media er op duikt merk je het :) Op naar de landelijke radio- en tvaktie :)
pi_99408906
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 12:20 schreef Frutsel het volgende:

Twee weken terug al een topic over geopend, althans, over de droogte en de gevolgen daarro
Ergste droogte in 60 jaar treft Hoorn Afrika
Maar het leeft niet :) Pas nu Giro555 er aandacht aan besteedt en wat meer media er op duikt merk je het :) Op naar de landelijke radio- en tvaktie :)
Goed voor de commercie en de BNers :r
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
  woensdag 13 juli 2011 @ 13:20:10 #274
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_99409441
quote:
10s.gif Op woensdag 13 juli 2011 08:47 schreef du_ke het volgende:

[..]

Het hele stuk over willen adopteren als kinderloos stel gemist?
Het gaat ook meer bij wijze van spreken. 1 kind redden van de honger is toch ook al genoeg of niet? -O-

En als je adopteerd moet je zowieso een keus maken qua gezondheid van het te willen kind.
Dat is eigenlijk ook hypocriet als je er over nadenkt, maar goed :@
En ja wij hebben het hele adoptietraject al doorlopen dus ik weet hoe dat gaat.
pi_99411311
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 juli 2011 18:19 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

De hongersnoden in Afrika zijn beperkt tot bepaalde delen. Een continent met een land gaan vergelijken is per definitie lomp. Het is namelijk de enige manier om het te degraderen. Immers nu is ineens "afrika" een kut-continent als geheel. Maar nee dus, India als voorbeeld - heeft ze nog niet verdiend, gezien het feit dat er nog steeds Afrikaanse landen zijn die welvarender zijn dan India - ook zonder "grondstoffen."
Ja, de hongersnood is beperkt tot bepaalde delen, maar anno 21e eeuw horen grootschalige hongersnoden niet voor te komen. Voedsel is de basis voor het volk. Nu moeten sommige Afrikaanse landen weer bij de rest vd wereld om geld en andere hulp gaan bedelelen, puur omdat het voedselbeleid en investeringen in de landbouw niet voldoende hebben gewerkt. Dan kan je wel beter onderwijs voor de armen hebben, waar Afrika wellicht beter dan India scoort, maar als het volk geen voldoende voedsel (=de basis) verkrijgt, dan heb je met een grootschalige ramp te maken want de lokale economie plat legt.

Je hoeft India niet als voorbeeld te nemen, want Afrika scoort op bepaalde punten beter dan India inderdaad. Maar je kan wel kijken hoe andere landen deelproblemen, zoals voedselproductie en hoge bevolkingsgroei, hebben aangepakt. Natuurlijk niet 1 op 1 overnemen, maar aanpassen aan je eigen situatie en de fouten die die landen hebben gemaakt eruit filteren.

En zet je eigendomsrechten op orde. Op die manier kan je buitenlandse investeringen aantrekken, om bijv. zaken als droogte tegen te gaan. Afrika trekt relatief weinig buitenlandse investeringen aan. Nu ga ik inderdaad weer 2 werelddelen vergelijken, wat niet correct is, omdat je binnen Aziatische en Afrikaanse landen natuurlijk grote verschillen hebt, maar puur om een beeld te geven:

abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')