Op zich mogen 2 contracten best, maar het hangt er van af welke 2. Een postbezorger mag niet voorbereiden, en als ze hem/haar dus een 2e contract geven als voorbereider is hij/zij in feite gewoon een postbode, en mag dan hetzelfde hogere salaris eisen. Bovendien ligt het aannemen van postbodes (al dan niet in verkapte vorm) nogal gevoelig, ivm de aanstaande massa-ontslagen.quote:Op woensdag 6 juli 2011 17:26 schreef hemarookworst het volgende:
Nee, ik wilde sorteren en bezorgen, maar TNT mag geen dubbele contracten aanbieden. Ik heb al een postbezorgerscontract en kan geen sorteer contract erbij. Zo is dat mij verteld door de TC.
Los van die rechtszaak is er ook roet in het eten gestrooid door het UWV. PostNL heeft zich namelijk niet aan de wet gehouden, en het afspiegelingsbeginsel niet goed toegepast. Zo mag je bijv. niet alleen mensen met een contract hoger dan 25 uur ontslaan, en de kleinere contracten wel aanhouden. En 60-plussers buiten schot houden, mag ook niet. Sowieso is PostNL wettelijk verplicht eerst alle uitzendkrachten en mensen met bepaalde tijd-contracten weg te sturen. Althans, diegenen die vallen in de groep medewerkers waar de ontslagen gaan plaatsvinden. Dus postbezorgers vallen daar niet onder.quote:Op woensdag 6 juli 2011 16:40 schreef gekkewiebel het volgende:
[..]
Inderdaad het enige dat overblijft, mensen definitief naar huis sturen... [ afbeelding ]
Maar tegelijkertijd loopt die rechtzaak nog, en volgens mij laat de (definitieve?) uitspraak nog steeds op zich wachten. Extra werken zal binnenkort wel lastig wordenMaargoed, na de zomer ben ik met heul lang verlof
OK, op die manier, verklaart veel.quote:Op woensdag 6 juli 2011 17:38 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Op zich mogen 2 contracten best, maar het hangt er van af welke 2. Een postbezorger mag niet voorbereiden, en als ze hem/haar dus een 2e contract geven als voorbereider is hij/zij in feite gewoon een postbode, en mag dan hetzelfde hogere salaris eisen. Bovendien ligt het aannemen van postbodes (al dan niet in verkapte vorm) nogal gevoelig, ivm de aanstaande massa-ontslagen.
Maar ik ken wel iemand die heeft bijv. een zaterdagcontract en een contract bij collectie.
Maar wat mdw sorteren en voorbereiden? Ik neem dat voorbereiden op een VBG is (wijken voorbereiden) en sorteren op een sorteercentrum? Dus dan zou je op 2 verschillende locaties werkzaam zijn.
Mocht je moeite hebben met kiezen, kijk dan naar de werktijden, en wat je het gunstigste vindt. Voorbereiden vind plaats globaal tussen 8 en 12 's ochtends, en zo'n sorteercentrum draait geloof ik 24 uur, dus daar heb je ook nachtdiensten.
Als je 19 jaar bent hoor je als postbezorger toch ¤7,03 te verdienen? Ik ben 18 en verdien ¤6,30. Of geldt dit salaris alleen voor zaterdagbezorgers?quote:Op woensdag 6 juli 2011 18:23 schreef hemarookworst het volgende:
Ik vind mijn uurloon van 4,50 (19 jaar) nogal karig...
Dat salaris geldt inderdaad alleen voor zaterdagmedewerkersquote:Op woensdag 6 juli 2011 18:37 schreef Little-Pea het volgende:
Als je 19 jaar bent hoor je als postbezorger toch ¤7,03 te verdienen? Ik ben 18 en verdien ¤6,30. Of geldt dit salaris alleen voor zaterdagbezorgers?
Zaterdagpostbezorger is geen bestaande functie. Of je bent zaterdagwerker, of je bent postbezorger. Aanvankelijk nam TNT mensen voor de zaterdag ALTIJD aan als zaterdagbesteller, ook als ze geen voorbereidend werk deden. Nu worden deze mensen meestal aangenomen als postbezorger. Het gevolg is dat er op zaterdag mensen op straat lopen die exact hetzelfde werk doen, maar onder een andere CAO (met andere salarissen) vallen.quote:Op woensdag 6 juli 2011 19:46 schreef hemarookworst het volgende:
Ik ben zaterdagpostbezorger, maar in de vakantie werk ik ook af en toe doordeweeks. Zaterdagpostbezorger is toch anders dan een zaterdagwerker. Een zaterdagpostbezorger heeft een postbezorgerssalaris.
Ik heb geen idee. Ik denk dat wanneer ik zou moeten kiezen en het qua salaris niet zo uitmaken toch maar bezorger zou worden. Alleen maar voorbereiden wordt na verloop van tijd dodelijk saai, en de werktijden in die nieuw op te zetten Centrale Voorbereidings Locaties zijn ook erg ongunstig. Het wordt een 24-uurs bedrijf, dus als je pech hebt moet je werken van 3 tot 8 's ochtends in Leidschendam ofzo.quote:Op woensdag 6 juli 2011 20:52 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Ik ben zaterdagbesteller volgens mijn contract, jammer dat het gaat veranderen...
Is het al bekend wanneer dit gaat veranderen eigenlijk?
Een teamcoach bij mij op de vestiging vroeg mij een keer of ik niet wat wijken in Scheveningen (andere vestiging) wilde weglopen, dus waarschijnlijk is het bij meerdere vestigingen werken geen probleem.quote:Op woensdag 6 juli 2011 16:28 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Oh nou, dan kom ik aan met m'n : ik wil extra werken in de zomervakantie.![]()
Als ze amper de vaste krachten aan werk kunnen helpen.
Contractueel gezien mag ik zeker niet bij twee vestigingen werken, zeker?
Waarschijnlijk komt het voorbereidingscentrum in Bleiswijk.quote:Op woensdag 6 juli 2011 21:25 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Ik heb geen idee. Ik denk dat wanneer ik zou moeten kiezen en het qua salaris niet zo uitmaken toch maar bezorger zou worden. Alleen maar voorbereiden wordt na verloop van tijd dodelijk saai, en de werktijden in die nieuw op te zetten Centrale Voorbereidings Locaties zijn ook erg ongunstig. Het wordt een 24-uurs bedrijf, dus als je pech hebt moet je werken van 3 tot 8 's ochtends in Leidschendam ofzo.
Duidelijkquote:Op woensdag 6 juli 2011 22:03 schreef TokenW het volgende:
[..]
Een teamcoach bij mij op de vestiging vroeg mij een keer of ik niet wat wijken in Scheveningen (andere vestiging) wilde weglopen, dus waarschijnlijk is het bij meerdere vestigingen werken geen probleem.
Dank voor je advies. Ik heb gesolliciteerd voor voorbereiden. Ben benieuwd of ik wat ga horen.quote:Op woensdag 6 juli 2011 17:38 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Op zich mogen 2 contracten best, maar het hangt er van af welke 2. Een postbezorger mag niet voorbereiden, en als ze hem/haar dus een 2e contract geven als voorbereider is hij/zij in feite gewoon een postbode, en mag dan hetzelfde hogere salaris eisen. Bovendien ligt het aannemen van postbodes (al dan niet in verkapte vorm) nogal gevoelig, ivm de aanstaande massa-ontslagen.
Maar ik ken wel iemand die heeft bijv. een zaterdagcontract en een contract bij collectie.
Maar wat mdw sorteren en voorbereiden? Ik neem dat voorbereiden op een VBG is (wijken voorbereiden) en sorteren op een sorteercentrum? Dus dan zou je op 2 verschillende locaties werkzaam zijn.
Mocht je moeite hebben met kiezen, kijk dan naar de werktijden, en wat je het gunstigste vindt. Voorbereiden vind plaats globaal tussen 8 en 12 's ochtends, en zo'n sorteercentrum draait geloof ik 24 uur, dus daar heb je ook nachtdiensten.
Hoe weet je dat? Ik had begrepen dat die CVL's bij de sorteercentra zouden komen, en de dichtstbijzijnde is in Leidschendam (voor mij althans).quote:Op woensdag 6 juli 2011 22:04 schreef TokenW het volgende:
[..]
Waarschijnlijk komt het voorbereidingscentrum in Bleiswijk.
Als die dingen gratis uitgedeeld worden wil ik er ook wel een! Beter zorgen ze wel voor een waterdichte uitvoering...quote:07 juli 2011 - In het project Smart2Connect is PostNL aan het onderzoeken of we onze postbezorgers in de toekomst willen uitrusten met Smartphone functionaliteiten. Van sept. t/m nov. 2011 gaan postbezorgers op VBG Zoetermeer en VBG IJmuiden verschillende App's testen die bijdragen aan het professionaliseren van het bezorgproces.
Naast de App 'informatievoorziening vooraf de dienst' (info over het aantal tassen, hah, vertraging in depot aanlevering), de App 'melden van verstoringen' en de App 'digitale routekaart', ligt de focus ook op nieuwe diensten. Het uitrusten van onze postbezorgers met smartphones biedt PostNL nieuwe business opportunities op het gebied van datacollectie.
Vast wel, want het aanleveren van goedkope bedrijfskleding gaat ook puikequote:Als die dingen gratis uitgedeeld worden wil ik er ook wel een! Beter zorgen ze wel voor een waterdichte uitvoering...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |