Ga je mond spoelen ouwe!quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:35 schreef FredvZ het volgende:
PHP (lekker snel en ranzig iets in elkaar zetten, alles wat ik maak is toch alleen voor eigen gebruik).
Verder kan ik ook nog iets met C, C++, Java, Delphi en Pascal. Maar ik doe er verder weinig mee, aangezien ik het te saai vind. Maar tis in de ICT wel handig om hier kennis van te hebben
Nadelen van PHP zijn het feit dat het zo'n rommeltje kan worden, niet al te beste OO implementatie en mensen die denken dat ze expert zijn in PHP maar er toch een rommeltje van maken. PHP is complexer dan je denkt, vooral als ik dan als voordeel 'makkelijk te leren' zie staan gaan mijn nekharen omhoog. Uiteraard is PHP makkelijker te leren, je kan eventueel alles in een bestand knallen en gaan met die banaan, echter is dit verre van ideaal. Om expert in PHP te worden en er echt bedreven in te zijn ben je jaren van oefening en gebruik verder!quote:Op woensdag 29 juni 2011 21:05 schreef henrivo het volgende:
OP aangepast, suggesties voor t lijstje graag
Dat is trouwens niet correct. Er zijn meerdere opensource implementaties van de .net runtime. Mono is zelfs vrij ver en heeft zelfs een groot deel van de "windows specifieke" bibliotheken portable geimplementeerd.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:19 schreef henrivo het volgende:
C#
Voordelen
Nadelen
Enkel bruikbaar op Windows-besturingssystemen
Bedankt voor het commentaar, ik zal het even weghalen. Zoals al eerder vermeld zit ik nog niet zo gek lang in het "developerswereldje", dus dat wist ik nietquote:Op woensdag 29 juni 2011 21:45 schreef Ai_KaRaMBa het volgende:
[..]
Dat is trouwens niet correct. Er zijn meerdere opensource implementaties van de .net runtime. Mono is zelfs vrij ver en heeft zelfs een groot deel van de "windows specifieke" bibliotheken portable geimplementeerd.
Wat wil je doen? Als je cross-platform wilt ontwikkelen (waar ik wel vanuit ga gezien je selectie van talen) zou ik je Java aanbevelen. Java is makkelijker te leren voor een beginner, je hoeft niet met pointers en garbage collection te werken in Java terwijl dit wel in C++ moet. Houd er wel rekening mee dat je niet in een dag, week, maand of zelfs jaar leert programmeren. Om goed te kunnen programmeren op professioneel niveau ben je zo 4-5 jaar van toepassen en oefenen verder.quote:Op donderdag 30 juni 2011 18:36 schreef henrivo het volgende:
En tóch ben ik er zelf iig nog niet helemaal uit... C, C++ of Java. Iemand nog meer suggesties/onderbouwingen?
Misschien een ideetje om hier een reeks van te maken? Voor de "nieuwe generatie" programmeurs?
Nogmaals, de taal is echt niet het belangrijkste. Tijdens de opleiding leer je ook geen taal, maar meer algoritmes, het abstracte denken en wiskundige zaken. De taal moet je zien als hulpmiddel.quote:Op donderdag 30 juni 2011 20:23 schreef henrivo het volgende:
Daar zit wat in ja. Om heel eerlijk te zijn heb ik ook geen idee wat pointers of garbage collection is, dus daar kan ik weinig over zeggen. Wat ik heb gehoord is dat Java zo ongeveer de standaard is op scholen als je leert programmeren (correct me if im wrong) en aangezien ik volgend jaar de opleiding applicatieontwikkelaar wil gaan doen zou een kleine voorsprong de opleiding wat minder pittig maken denk ik
Maar ik ga er nu dus van uit dat alles wat je met C(++) kunt, ook met Java kunt doen en andersom?
Dat vind ik persoonlijk echt een lelijke taal om in te werken. Dan ga ik toch liever voor de C/C++ varianten. Voor mijn werk programmeer ik alles in C#. Vooral voor het ontwikkelen van RIA's is dit voor mij de taal bij uitstek. Wat ik vooral fijn aan C# vind, zijn de language extensions en Lambda Expressions. Je kan echt super compacte code schrijven. En het ziet er nog esthetisch uit ook.quote:Op donderdag 30 juni 2011 20:58 schreef VanishedEntity het volgende:
Was Delphi / Object Pascal al genoemd?
Alsjeblieft, vergelijk PHP niet met C(++), Java, C# of welke andere programmeertaal dan ook! PHP staat echt compleet los van programmeertalen, PHP wordt ook wel vaker een scripttaal genoemd. PHP is echt voor webdevelopment terwijl C georiënteerde talen en Java meer voor desktop-applicaties is (ja, je kan er wel web implementaties mee doen maar dat is niet de hoofdzaak).quote:Op donderdag 30 juni 2011 20:44 schreef henrivo het volgende:
Ja, dat bedacht ik me ook net. Ik ben wel al redelijk thuis in PHP, en dat toont weer veel overeenkomsten met C++ qua syntaxis en zo.
PHP is een erg fijne taal ja, heel veel mogelijkheden en zo.
Wijze user!quote:Op woensdag 29 juni 2011 21:01 schreef QBay het volgende:
De taal is van ondergeschikt belang. Het abstracte denken en de juiste mind-set is het belangrijkste!
Klopt tot op bepaalde hoogte, persoonlijk lijkt mij applicaties ontwerpen in prolog nogal lastig.quote:Op vrijdag 1 juli 2011 15:03 schreef Cid het volgende:
[..]
Wijze user!
Verder pruts ik vooral in Perl omdat het lekker snel en simpel is in scriptjes voor het werk.
Voor het echte werk is de taal inderdaad ondergeschikt. Een goed ontwerp is veel belangrijker. Zelf spreek ik wat JAVA en C.
Java en Javascript zijn niet hetzelfde, dat weet je?quote:Op vrijdag 1 juli 2011 17:36 schreef IDisposable het volgende:
JavaScript is echt horror. Het is moeilijk te debuggen/onderhouden. Daarnaast heb je te maken met compatibiliteits obstakels. En omdat het bovenop de browser stack draait, zijn de foutmeldingen over het algemeen zo generiek dat je er bijna niets meer mee kunt doen.
Wat IDisposable (toepasselijke naam trouwensquote:Op vrijdag 1 juli 2011 17:46 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Java en Javascript zijn niet hetzelfde, dat weet je?
Dus je wil onze code gebruiken om jezelf te promoten?quote:Op maandag 4 juli 2011 11:16 schreef X_FoutBijRegistratie het volgende:
Heeft er iemand hier wel eens een Tool gemaakt?
Zo ja? Welke taal en, zou graag wel wat willen zien van het programma, en e.v.t. stukjes (complexe) code.
Ik zelf heb niks liggen wat ik kan laten tonen, heb wel altijd graag wat willen maken maar ik ben zo inspiratieloos als wat
1. Nee, ik ben gewoon benieuwd naar wat mensen gemaakt hebben. ( Kijk regelmatig op Tweakers.net waar ook zo'n topic is)quote:Op maandag 4 juli 2011 11:37 schreef Daeron het volgende:
[..]
Dus je wil onze code gebruiken om jezelf te promoten?
Daarnaast, wat bedoel je met "een Tool"?
Uiteraard worden er op een gegeven moment wel talen bij gecreëerd. Echter sterven bestaande talen niet zomaar uit; meestal worden bestaande talen uitgebreid met nieuwe functies en/of mogelijkheden waardoor de levensduur erg lang kan zijn.quote:Op maandag 4 juli 2011 22:06 schreef kwaliteit. het volgende:
Misschien een domme vraag maar hoelang gaan al deze talen nog mee?
Worden er geen nieuwe talen gecreërd?
Heb er verder geen verstand van ofzo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |