Over jouw mentale status en capaciteiten doe ik verder geen uitspraak, maar eerder stoppen moet natuurlijk wél kunnen, maar goed, met die aanname laat je wederom een stuitend gebrek aan inzicht in de arbeidsmarkt zien.quote:Op woensdag 29 juni 2011 09:17 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Als je schoonvader eerder gestopt was met werken had hij misschien nog een betere rug gehad, ik ga in ieder geval niet werken om de banksters van een riante bonus te kunnen voorzien... ik ben toch niet gek
Even betterquote:Op woensdag 29 juni 2011 09:19 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Er zijn hier geen kassen in de buurt, dus dan moeten ze wel heel erg hard schoppen
Nee, je betaald nu huur aan je huurbaas, die die woningen zomaar gekocht zou kunnen hebben, en dus onder andere met jouw huurgeld de hypotheek op dat huis betaald. Dus ja, jouw geld gaat indirect alsnog naar banksters.quote:Op woensdag 29 juni 2011 09:17 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Als je schoonvader eerder gestopt was met werken had hij misschien nog een betere rug gehad, ik ga in ieder geval niet werken om de banksters van een riante bonus te kunnen voorzien... ik ben toch niet gek
Genoeg plantsoenen die wat onderhoud nodig hebben.quote:Op woensdag 29 juni 2011 09:19 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Er zijn hier geen kassen in de buurt, dus dan moeten ze wel heel erg hard schoppen
Ik stel me zo voor dat als Xeno van Bubba zijn zeep aan een touwtje erft in de gevangenis, hij inderdaad wel blij zal zijn. Daar zie ik hem nl als valsemunter vrij vlot terecht komen.quote:Op woensdag 29 juni 2011 09:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Genoeg plantsoenen die wat onderhoud nodig hebben.![]()
En valsmunterij, dan kun je dadelijk zelf over eigendomsrechten en erfenissen beginnen.
quote:Nieuwe inleg spaarloon niet meer mogelijk
04-07-2011 09:22 • FenA Signalen
Werknemers kunnen volgend jaar geen geld meer inleggen voor belastingvriendelijk sparen via de spaarloonregeling. Wel blijft spaarloon dat al is ingelegd onder het fiscaal gunstige regime vallen. De beperking van het spaarloon is nodig om de verlaging van de overdrachtsbelasting te kunnen betalen.
Uiteindelijk moet de spaarloonregeling opgaan in de nieuwe vitaliteitsregeling. Volgens het regeerakkoord wordt in deze voorziening ook de levensloopregeling voor verlofsparen ondergebracht. De nieuwe regeling moet ‘op zijn vroegst’ vanaf 2013 werknemers gaan helpen met het vrijmaken van tijd en geld voor zorgtaken, scholing, opzetten van een eigen bedrijf of deeltijdpensioen.
De komende jaren wordt het al opgebouwde spaarloon volgens de huidige systematiek jaarlijks gedeeltelijk vrijgegeven. Na vier jaar wordt de spaarloonregeling dan echt opgeheven.
1 week maar? Dat zal ze lerenquote:Op maandag 4 juli 2011 11:04 schreef Terrorizer het volgende:
De vaste gasten aan tafel zijn een week gebanned...
Het moet toch ergens uit betaald worden, beter om het aan de huizenmarkt uit te geven dan mensen de kans geven om fiscaal gunstig te sparen. Stel je eens voor dat ze dat geld niet uitgeven aan een eigen woningquote:Op maandag 4 juli 2011 11:22 schreef MaLo het volgende:
Zo, en we weten ook waar men de inkomsten die men misloopt uit de lagere overdrachtsbelasting vandaan gaat halen
Die tentjes staan daar lekker dicht op elkaar, het lijkt wel een beetje op een vinexwijkquote:Op maandag 4 juli 2011 11:24 schreef Basp1 het volgende:
Ik was de camping markt op wercher aan het analyseren. Conclusie: een nog grotere bubble als de huizenmarkt. Maar je krijgt er wel nog wat vermaak voor terug.
Niet iedereen doet aan spaarloon, je hebt die andere regeling toch ook?quote:Op maandag 4 juli 2011 11:42 schreef meth77 het volgende:
Ja dat spaarloon stoppen zat ook al in de pen, alleen nu komt het een jaar eerder , dus dat is dan 2.000.000 x 600 euro maal 40% = 500.000.000 euro, nou dikkemik
De OV naar 2% kost 3,5 miljard per jaar
Aan die campingbubble doe ik al een tijdje niet meer mee (ouwe lul), Altijd vroeg ons hotelletje in Leuven boeken, waar de laatste jaren ook een ontzettende bubble aan de gang is want een paar jaar geleden kon je nog gewoon in de week ervoor reserveren. Dit jaar niet geweest, krijg braakneigingen van Coldplay.quote:Op maandag 4 juli 2011 11:24 schreef Basp1 het volgende:
Ik was de camping markt op wercher aan het analyseren. Conclusie: een nog grotere bubble als de huizenmarkt. Maar je krijgt er wel nog wat vermaak voor terug.
Doe niet zo negatief, stel je voor dat deze maatregel wel werkt en het omzet volume neemt met een factor 2 toe, dan kost deze maatregel helemaal niets terwijl men wel bezuinigingen heeft doorgevoerd. Ik vind het een briljante zet van Rutte.quote:Op maandag 4 juli 2011 11:42 schreef meth77 het volgende:
Ja dat spaarloon stoppen zat ook al in de pen, alleen nu komt het een jaar eerder , dus dat is dan 2.000.000 x 600 euro maal 40% = 500.000.000 euro, nou dikkemik
De OV naar 2% kost 3,5 miljard per jaar
Nee dit is wel een heel duur geintje, en het kan niet anders of ze gaan ook aan het huurwaardeforfait sleutelen
Coldplay gemist stond underworld tegenover. Wel in de groep gegooid dat we volgend jaar ook met de hotelbubbel zouden moeten gaan meedoen. Ook vanwege het je wordt ouder syndroom.quote:Op maandag 4 juli 2011 11:46 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Aan die campingbubble doe ik al een tijdje niet meer mee (ouwe lul), Altijd vroeg ons hotelletje in Leuven boeken, waar de laatste jaren ook een ontzettende bubble aan de gang is want een paar jaar geleden kon je nog gewoon in de week ervoor reserveren. Dit jaar niet geweest, krijg braakneigingen van Coldplay.
dan moet het volume met factor drie toenemen, we gaan van 6% naar 2%, ik moet nog zien dat het volume toeneemtquote:Op maandag 4 juli 2011 11:46 schreef huiz3nmarkt-0pt1m1st het volgende:
[..]
Doe niet zo negatief, stel je voor dat deze maatregel wel werkt en het omzet volume neemt met een factor 2 toe, dan kost deze maatregel helemaal niets terwijl men wel bezuinigingen heeft doorgevoerd. Ik vind het een briljante zet van Rutte.
quote:Op maandag 4 juli 2011 12:01 schreef Basp1 het volgende:
Wel in de groep gegooid dat we volgend jaar ook met de hotelbubbel zouden moeten gaan meedoen. Ook vanwege het je wordt ouder syndroom.
Gelukkig knappen zeepbellen altijd. Zij kunnen het wel lang rekken, maar uiteindelijk zakken de prijzen fors. Misschien is een beetje geleidelijk ook wel beter.quote:Op maandag 4 juli 2011 11:37 schreef huiz3nmarkt-0pt1m1st het volgende:
[..]
Het moet toch ergens uit betaald worden, beter om het aan de huizenmarkt uit te geven dan mensen de kans geven om fiscaal gunstig te sparen. Stel je eens voor dat ze dat geld niet uitgeven aan een eigen woning![]()
Mark Rutten en zijn mede-anti-liberalen zijn goed bezig met hun poging de lucht in de bel te houden
Je hebt gelijk, het was een typo van mijn kant uit. Die factor 3 gaan we zeker halen met dit briljante plan van spindoctor Rutte, hup Rutte.. hup.... laat de NVM makelaars niet in hun hempie staanquote:Op maandag 4 juli 2011 12:16 schreef meth77 het volgende:
dan moet het volume met factor drie toenemen, we gaan van 6% naar 2%, ik moet nog zien dat het volume toeneemt
Dit plan zet echt zoden aan de dijk, zonder de verlaging van de overdrachtsbelasting zouden we nog zeker 6 maanden op slot hebben gezeten. Voor 2012 voorzag ik al een duidelijk herstel maar dat feestje begint nu gewoon 6 maanden eerderquote:Ik denk dat het nauwelijks of geen effect heeft.
En dat de compensatie uit de huurwaardeforfait moet komen
Inderdaad, zeepbellen klappen altijd. Mijn conclusie is dus dat de huizenmarkt geen zeepbel is want anders was ze al geklapt. Kijk maar eens naar Ierland en Spanje... beiden enorme zeepbellen maar in Olland gaat alles nog voor de wind.quote:Op maandag 4 juli 2011 12:56 schreef Censuur-152 het volgende:
Gelukkig knappen zeepbellen altijd. Zij kunnen het wel lang rekken, maar uiteindelijk zakken de prijzen fors. Misschien is een beetje geleidelijk ook wel beter.
Ooh nee... die starterssubsidie moeten ze echt achterwege laten, straks is de markt weer oververhit... er is net even wat rust in de keuken... ik vind het wel mooi zoquote:Het wachten is op de herinvoering van de starterssubsidies.... Al kan dat wel eens ten koste gaan van hun geloofwaardigheid.
Dacht ik ook altijd, totdat we het supergezellige Leuven ontdekten in 2000 waarnaar de bus constant gratis heen en weer reed. Toppunt was verleden jaar toen er plots horden oranje Werchtergangers op de Grote Markt in Leuven Nederland-Brazilie kwamen kijken.quote:Op maandag 4 juli 2011 12:54 schreef huiz3nmarkt-0pt1m1st het volgende:
[..]
![]()
Ik vind dat kamperen juist het allerleukste aan festivals, lekker in je eigen tentje een paar uur per etmaal liggen te ronken en voor de rest de beest uithangen. Dat reizen van en naar een hotel is zonde van je tijd man, tijd die je feestend kan doorbrengen
Ach het is niet onmogelijk dat ze de wegenbelasting gaan verhogen om de woningmarkt nog wat verder op te pompen of een huurder die meer dan 50.000 verdiend moet verplicht een woning kopen tegen de vraagprijsquote:Op maandag 4 juli 2011 12:59 schreef huiz3nmarkt-0pt1m1st het volgende:
Ooh nee... die starterssubsidie moeten ze echt achterwege laten, straks is de markt weer oververhit... er is net even wat rust in de keuken... ik vind het wel mooi zo
Peter Boelhouwer begon er vorige week weer over. Dit omdat de starter nu nog geen huis kan kopen. Peter kan beter naar Cuba verhuizen, daar hebben ze immers een planeconomie. Een jaar of 10 geleden zei Peter het onderstaande:quote:Op maandag 4 juli 2011 13:34 schreef meth77 het volgende:
[..]
Ach het is niet onmogelijk dat ze de wegenbelasting gaan verhogen om de woningmarkt nog wat verder op te pompen of een huurder die meer dan 50.000 verdiend moet verplicht een woning kopen tegen de vraagprijs
Hij is ook nog eens een adviseur van het kabinet..quote:De hypotheeklasten zijn zo enorm - in totaal 278 miljard euro (inmiddels al meer dan 600 miljard!), per inwoner veruit het hoogst ter wereld - moet nu côute que côute voorkomen worden dat de huizenprijs fors keldert. ,,Het is zonde dat de politiek halverwege de jaren negentig niet begonnen is met geleidelijke beperking van de renteaftrek. Dat had de oververhitte markt kunnen afkoelen.”
quote:De Rabobank lijkt voor te sorteren op een onvermijdelijke verdere inperking van de hypotheekrenteaftrek. Bij hypothecaire leningen zijn woningen het onderpand. Als de prijzen dalen, verdampt de waarde van het onderpand, en moeten banken afschrijven. Dat is buitengewoon ongewenst: een nieuwe kredietcrisis ligt op de loer. Afhankelijk van de precieze invulling, kan een inperking van de hypotheekrenteaftrek de woningprijs fors doen dalen, en daarmee de onderpandswaarde van de hypothekenportefeuille van de banken. De Rabobank is daar als marktleider in Nederland het meest gevoelig voor. Door zelf het initiatief te nemen, kan de discussie naar een voor de bank welgevallige route geleid worden: een geleidelijke overgang gecombineerd met een paar slimme onderhandelpunten.
In de zienswijze van de Rabobank is het niet langer nodig een hypotheekadviseur in te huren. Als er nog maar een hypotheekvorm over blijft, behoren ingewikkelde pakketten en lastige keuzes immers tot het verleden, stellen de economen. “Het wegvallen van het intermediair kanaal vergroot de greep van de directe hypotheekverkopers, zoals de Rabobank, op de markt en op de consument; niet goed voor de concurrentie, wel goed voor de banken.”
Ik vind dat Moerland onze morele steun verdient, immers het belang van de Rabobank is ook ons belang. Als Rabobank om de been gehouden moet worden d.m.v. staatssteun dan kost ons dat ook een hoop centen. Het kan immers niet zo wezen dat de bankiers zelf ook maar 1 cent van hun zuurverdiende geld moeten inleveren.quote:Op maandag 4 juli 2011 13:47 schreef Censuur-152 het volgende:
Op Me Judice een stuk over het plan van Moerland. Natuurlijk puur eigen belang:
Ik zou zeggen.... laat ze de wegenbelasting voor al die kleine lichte autotjes maar flink verhogen dan, de mensen met grote auto's betalen immers al genoeg aan wegenbelasting en brandstofaccijnzen.quote:Op maandag 4 juli 2011 13:34 schreef meth77 het volgende:
[..]
Ach het is niet onmogelijk dat ze de wegenbelasting gaan verhogen om de woningmarkt nog wat verder op te pompen of een huurder die meer dan 50.000 verdiend moet verplicht een woning kopen tegen de vraagprijs
nah, veel van de opbrengsten gaat toch naar algemene middelen en niet naar de wegen.quote:Op maandag 4 juli 2011 14:02 schreef huiz3nmarkt-0pt1m1st het volgende:
[..]
Ik zou zeggen.... laat ze de wegenbelasting voor al die kleine lichte autotjes maar flink verhogen dan, de mensen met grote auto's betalen immers al genoeg aan wegenbelasting en brandstofaccijnzen.
Daar heb je gelijk in. Wij moeten zuinig zijn op de reputatie van de Rabobank. Het is de enige bank waar de Nederlanders nog vertrouwen in hebben. Straks gaan ze nog denken dat ons hele financiële systeem een piramide spel is, dat er geen veilige banken bestaan...quote:Op maandag 4 juli 2011 14:00 schreef huiz3nmarkt-0pt1m1st het volgende:
[..]
Ik vind dat Moerland onze morele steun verdient, immers het belang van de Rabobank is ook ons belang. Als Rabobank om de been gehouden moet worden d.m.v. staatssteun dan kost ons dat ook een hoop centen. Het kan immers niet zo wezen dat de bankiers zelf ook maar 1 cent van hun zuurverdiende geld moeten inleveren.
Om het huizenbezit verder te stimuleren kunnen we natuurlijk alle bezitters van een eigen huis een vrijstelling geven op de wegenbelasting, dan kunnen ze het uitgespaarde geld gebruiken om een nog duurdere woning te kopen. Ik zal vriendje Mark eens opbellen om te vragen wat hij van dit idee vindt. Ik denk dat dit ook meteen een einde maakt aan de zinloze discussie over het rekeningrijden.quote:Op maandag 4 juli 2011 14:05 schreef BertV het volgende:
nah, veel van de opbrengsten gaat toch naar algemene middelen en niet naar de wegen.
Ik ben voor wegenbelasting in de benzine. Meer verbruiken en/of meer rijden is meer betalen.
Nee.... dat op gewicht betalen is gewoon geen goed idee, mensen die het gemaakt hebben rijden meestal een dikke luxe wagen en wegen meestal zelf ook het nodige van al dat champagne drinken tijdens de zakelijke lunch. Je wilt toch zekers niet dat zo meteen iedereen in een Toyota Aygo gaat rijden?quote:Aan de andere kant, wegenbelasting op gewicht maar dan weer voor iedereen, is eigenlijk ook wel prima. Hooguit een Lotus Elise die er tussendoor glipt.
Soort ouderen arbeid susidie. Het zou goedkoper zijn om ze aan het werk te houden, dan dat ze op hun 62ste met pensioen gaan.quote:Op maandag 4 juli 2011 19:50 schreef michaelmoore het volgende:
Ik hoorde net op RTL4 dat het afschaffen van de spaarloonregeling gebruikt wordt om ouderen langer te laten werken, ik krijg de indruk dat men 1 euro bezuinigt en hem vervolgens weer drie keer uit te geven
Van 590.000 naar 2.400.000 nice.quote:VVD-coryfee Ed Nijpels heeft zijn riante woonboerderij, in het Friese dorp Dijken, te koop gezet. De boerderij met zwembad en eigen boomgaard moet ¤ 2.400.000 opbrengen. Maar dan heb je wel een zeer goed onderhouden huis met 1.000 vierkante meter woonoppervlakte en 7.500 vierkante meter eigen grond tot je beschikking. De boerderij telt 13 kamers, waarvan 6 slaapkamers. De voormalig Commissaris van de Koningin kocht de boerderij in 1999 voor 590.000 euro.
© FUNDA
http://www.ad.nl/ad/nl/2825/nieuws/photoalbum/detail/2461927/286706/0/Ed-Nijpels-zet-riante-woonboerderij-te-koop.dhtml
woning kopen op een veiling en kamers gaan verhuren in een studentenstad, zelf in de brievenbus gaan wonen anders heb je geen aftrekquote:Op woensdag 6 juli 2011 00:06 schreef TippieTop het volgende:
Hoeveel geld kan ik gebruiken om te investeren in vastgoed?
Ik heb geen vast inkomen, maar heb wel 20k op de bank staan. Ik ben voornamelijk geïnteresseerd in het opknappen en verpatsen
Weet alleen niet hoe goed deze markt ervoor is...
Mag je als particulier wel dat doenquote:Op woensdag 6 juli 2011 00:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
woning kopen op een veiling en kamers gaan verhuren in een studentenstad, zelf in de brievenbus gaan wonen anders heb je geen aftrek
tuurlijk ik ken genoeg mensen die dat hebben gedaan , het is een openbare veiling, wel verstandig om door iemand te laten bieden die weet wat ie doetquote:Op woensdag 6 juli 2011 01:24 schreef TippieTop het volgende:
[..]
Mag je als particulier wel dat doen
Dacht dat alleen een makelaar dat mocht doen... of moet ik effe snel een LOI cursus volgen?
Tuurlijk mag dat maar met 20K kun je niet meer dan een garage kopen in een veiling.quote:Op woensdag 6 juli 2011 01:24 schreef TippieTop het volgende:
[..]
Mag je als particulier wel dat doen
Dacht dat alleen een makelaar dat mocht doen... of moet ik effe snel een LOI cursus volgen?
Hij kan toch ook een hypotheek krijgen?quote:Op woensdag 6 juli 2011 08:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Tuurlijk mag dat maar met 20K kun je niet meer dan een garage kopen in een veiling.
Dat zal vast en zeker gaan lukken zonder een vast inkomen.quote:Op woensdag 6 juli 2011 08:32 schreef meth77 het volgende:
[..]
Hij kan toch ook een hypotheek krijgen?
Het werkt!quote:Woningmarkt veert op door belastingverlaging
Foto ANP
De compleet vastgelopen woningmarkt lijkt door de verlaging van de overdrachtsbelasting uit het slopgetrokken. Het aantal bezichtigingen en verkopen schiet sinds de verlaging omhoog, tot vreugde van makelaars.
'De negatieve spiraal lijkt eindelijk doorbroken,'' zegt Roeland Kimman van de Nederlandse Vereniging van Makelaars
(NVM) tegen het AD.
'Van al onze leden horen we hetzelfde: er zijn meer bezichtigingen en
deals komen ineens toch rond.' Ook het aantal mensen dat hun huis
te koop zet, zit voor het eerst in lange tijd weer in de lift.
Redactie - Wo 06 juli, 06
u
37
Maar voor hoe lang is de vraag. Die schamele 4% zou het toch niet kunnen zijn. Dan zouden bij de huisprijs daling van 4% ook al de markt opgeveerd moeten zijn.quote:
Die markt(daling) gaat geleidelijk en lokaal met grote verschillen, dit is meer een goed gepubliceerd landelijk trendbreuk(je).quote:Op woensdag 6 juli 2011 09:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar voor hoe lang is de vraag. Die schamele 4% zou het toch niet kunnen zijn. Dan zouden bij de huisprijs daling van 4% ook al de markt opgeveerd moeten zijn.
Dat lijkt me ook, plus dat verkopers nu iets stugger wordenquote:Op woensdag 6 juli 2011 09:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar voor hoe lang is de vraag. Die schamele 4% zou het toch niet kunnen zijn. Dan zouden bij de huisprijs daling van 4% ook al de markt opgeveerd moeten zijn.
Nee dat is niet hetzelfde. Het gaat er met name om dat het onderpand nu dichter bij de waarde komt van de hypotheeksom. Het gat van 9% is nu zo'n beetje voor de helft gedicht.quote:Op woensdag 6 juli 2011 09:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar voor hoe lang is de vraag. Die schamele 4% zou het toch niet kunnen zijn. Dan zouden bij de huisprijs daling van 4% ook al de markt opgeveerd moeten zijn.
sorry ik volg je even niet leg eens uit.quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:19 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Nee dat is niet hetzelfde. Het gaat er met name om dat het onderpand nu dichter bij de waarde komt van de hypotheeksom. Het gat van 9% is nu zo'n beetje voor de helft gedicht.
Ach die overdrachtsbelasting moest je gewoon voor sparen, die onzin dat je dat kon mee financieren was/is al totale waanzin. En als ruil voor het sparen kreeg je daarom wel HRA, ow nee dat geldt ook voor de megaleners met 125% woz waarde. Maar ja onze politiek die maar niet in de HRA durft in te grijpen en nu weer in hun eigen vingers gaat snijden. Even egocentrisch denken, voor mij maakt het niets uit, maar ze gaan nog meer belastinginkomsten mislopen en waar gaat de rekening neer gelegd worden? Waarschijnlijk weer bij de al flink geraakt minimale verdieners/ uitkeringstrekkers. Ik word er in ieder geval niet blij van dat de inkomensverdeling steeds bizarder aan het worden is in NL.quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:19 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Nee dat is niet hetzelfde. Het gaat er met name om dat het onderpand nu dichter bij de waarde komt van de hypotheeksom. Het gat van 9% is nu zo'n beetje voor de helft gedicht.
"quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:24 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ach die overdrachtsbelasting moest je gewoon voor sparen, die onzin dat je dat kon mee financieren was/is al totale waanzin. En als ruil voor het sparen kreeg je daarom wel HRA, ow nee dat geldt ook voor de megaleners met 125% woz waarde. Maar ja onze politiek die maar niet in de HRA durft in te grijpen en nu weer in hun eigen vingers gaat snijden. Even egocentrisch denken, voor mij maakt het niets uit, maar ze gaan nog meer belastinginkomsten mislopen en waar gaat de rekening neer gelegd worden? Waarschijnlijk weer bij de al flink geraakt minimale verdieners/ uitkeringstrekkers. Ik word er in ieder geval niet blij van dat de inkomensverdeling steeds bizarder aan het worden is in NL.
Dat legt de economie lam. Geld moet uitgegeven worden aan van alles en nog wat.quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:30 schreef Bumbu het volgende:
Kunnen ze niet stimuleren dat je eerst gaat sparen voor een huis?
Weet je wat de economie pas echt lam gelegd heeft, teveel geloof hebben in economen die maar zeggen dat je alles op de pof moet kopen, hypotheken niet hoeft af te lossen en door de inflatie het wel goedkoper wordt.quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:41 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Dat legt de economie lam. Geld moet uitgegeven worden aan van alles en nog wat.
Er wordt helaas alleen niet bij vermeld over hoe groot percentage van de leerlingen dit gaat.quote:Schulden van roc'ers vaak torenhoog»
Veel jongeren hebben schulden door merkkleding en smartphones
=Manuel= / Flickr - Creative Commons by-nc-nd Toegevoegd: donderdag 7 jul 2011, 10:19
Update: donderdag 7 jul 2011, 10:54
Amsterdamse roc-scholieren hebben steeds vaker torenhoge schulden. Bij de speciale budgetspreekuren op de roc's blijkt dat de jongeren die zich melden gemiddeld 8700 euro schuld hebben. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente.
De jongeren hebben vooral zogeheten 'blingbling-schulden'. Dat is geld dat is besteed aan dure smartphones en merkkleding. Ook wordt vaak schoolgeld en de zorgverzekering niet betaald.
Schokkend
Wethouder Ossel noemt de hoge schulden van jongeren schokkend. "Ze staan aan het begin van hun volwassenheid meteen met 5-0 achter", zei Ossel.
"De verleidingen zijn zo groot. Daarnaast is het ook voor jongeren sexy om veel te bellen, want daarmee laat je zien dat je veel contacten hebt."
Campagne
De wethouder denkt dat de jeugd tegenwoordig niet meer weet hoe ze met geld moet omgaan. "Ze hebben vaak geen idee van de waarde van geld. Dat gaat prima als je nog thuis woont, maar als je dan ineens voor jezelf moet zorgen, ben je helemaal niet voorbereid."
Na de zomer begint Ossel een campagne die jongeren bewust moet maken van de gevaren van schulden. "We halen alles uit de kast wat we kunnen doen om dit tegen te gaan."
Ik snap dat te veel sparen de economie lam legt. Echter te veel onverstandig lenen heeft ook zo zijn negatieve kanten. Als er niet zo snel onverstandig was geleend waren de prijzen van de huizen niet zo sterk gestegen en was de huizenmarkt ook niet zo hard op slot gegaan.quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:41 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Dat legt de economie lam. Geld moet uitgegeven worden aan van alles en nog wat.
Banken zijn juist dol op leenzieke consumenten, juist het volladen van leenstakkers met zo veel mogelijk krediet is waar de banken dol op zijn. Het is natuurlijk enorm kortzichtig want zoiets is net zo onhoudbaar als een huizenmarkt-zeepbel die net zo hard gestoeld is op maximaal krediet verlenen. Misschien dat de banksters eindelijk eens beginnen te begrijpen dat het ook in hun eigen belang is dat ze 'klanten' niet tot slaaf maken. In the end is het namelijk een plaag voor de economie... less is more (over de tijd gezien levert de integraal een hogere opbrengst op).quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:52 schreef meth77 het volgende:
Jongeren / starters stikken van de schulden en hebben allemaal een tijdelijk dienstverband , en gaan om een scheet weer van elkaar af, de banken zijn helemaal niet dol op de moderne jeugd
Volgens mij was er iets misgegaan in banken waardoor bankiers hiertoe werden beloond.quote:Op donderdag 7 juli 2011 12:41 schreef VirtualMemory het volgende:
[..]
Banken zijn juist dol op leenzieke consumenten, juist het volladen van leenstakkers met zo veel mogelijk krediet is waar de banken dol op zijn.
...
Jongeren die gaan werken zijn gek. Je gaat toch niet 3 uur per dag in de file staan en krom liggen om de banken en de babyboomgeneratie te verzorgen ?quote:Op donderdag 7 juli 2011 11:52 schreef meth77 het volgende:
Jongeren / starters stikken van de schulden en hebben allemaal een tijdelijk dienstverband , en gaan om een scheet weer van elkaar af, de banken zijn helemaal niet dol op de moderne jeugd
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |