Het probleem is dat Nadal Fed altijd slecht laat spelen, dus dat Fed altijd verliestquote:Op maandag 6 juni 2011 11:20 schreef danusz1986 het volgende:
Federer: Ik kan van Nadal winnen Van onze Telesportredactie
PARIJS - Roger Federer is ervan overtuigd dat zijn rol in de tennistop nog niet is uitgespeeld. Ondanks dat hij gisteren de finale van Roland Garros verloor van Rafael Nadal en in de 25 onderlinge confrontaties 17 keer moest buigen voor de Spanjaard, gelooft Federer dat hij Nadal kan verslaan.
Roger Federer gelooft nog steeds in eigen kunnen en weet dat hij Rafael Nadal kan verslaan. Foto: AP Volgens Federer ligt de sleutel tot winst op Nadal bij zichzelf. "Hoe de score verloopt zal altijd van mij afhangen, want ik dicteer het spel. Als ik goed speel, dan zal ik zeer waarschijnlijk winnen van Nadal. Als ik minder speel, dan wint hij."
Het probleem is volgens mij dat Federer dit zelf niet gelooft, hoe hard hij het ook loopt te roepen. Nadal heeft nu 17 van de 25 onderlinge partijen gewonnen, waarvan 8 Grand Slam finales, op drie verschillende ondergronden. Dat gaat gewoon in je hoofd zitten, zelfs als -of misschien juist omdat- je zelf de beste tennisser ooit bent.quote:Op maandag 6 juni 2011 11:20 schreef danusz1986 het volgende:
Federer: Ik kan van Nadal winnen Van onze Telesportredactie
PARIJS - Roger Federer is ervan overtuigd dat zijn rol in de tennistop nog niet is uitgespeeld. Ondanks dat hij gisteren de finale van Roland Garros verloor van Rafael Nadal en in de 25 onderlinge confrontaties 17 keer moest buigen voor de Spanjaard, gelooft Federer dat hij Nadal kan verslaan.
Roger Federer gelooft nog steeds in eigen kunnen en weet dat hij Rafael Nadal kan verslaan. Foto: AP Volgens Federer ligt de sleutel tot winst op Nadal bij zichzelf. "Hoe de score verloopt zal altijd van mij afhangen, want ik dicteer het spel. Als ik goed speel, dan zal ik zeer waarschijnlijk winnen van Nadal. Als ik minder speel, dan wint hij."
Soderling, Murray, en Federer verslaan vind ik geen makkelijke loting.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:11 schreef Norrage het volgende:
Ik weet niet wat ik zo tegen Nadal heb. Het is altijd een van mijn favoriete tennissers geweest, maar ik vind dat hij veels te veel wint. Dat hij zo verschrikkelijk overpresteert, mede dankzij makkelijke lotingen, chokende tegenstanders en laf spel. Hij wordt zo vaak volledig van de baan geveegd in toernooitjes, of ook als hij wint keihard gedomineerd en hij wint bijna altijd puur omdat zijn tegenstanders choken of voorsprongen weggeven.
Fantastisch hoe mentaal geweldig Nadal is maar ik ben steeds meer van mening dat hij gewoon alles wint bij een gebrek aan tegenstand. Als ie nu op 5 RG had gestaan en 1 Wimby en 1 AO ofzo, dan zou ik nog steeds enorme fan zijn, maar nu ben ik gewoon tegen hem omdat hij overpresteert. Die USO, die FO dit jaar...had ie bijvoorbeeld echt niet mogen winnen.
Mijn mening![]()
Rafa laat Federer slecht spelen (alhoewel dat vooral komt door Federer zijn mentale...) maar verder zie ik dat toch zelden gebeuren. Veel spelers spelen erg goed tegen Rafa, slaan wonderlijke ballen en domineren de potten tegen Rafa. Toch weet Rafa die potten altijd weer te winnen omdat de desbetreffende tegenstander weer choket. Maar goed, ook dat is een klasse van Rafa, maar die klasse heb ik persoonlijk dus heel veel moeite mee. En daarom ben ik tegenwoordig bijna altijd tegen hem.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:43 schreef Lagrinta het volgende:
Volgens mij is je tegenstanders slecht laten spelen een zeer belangrijk onderdeel in tennis. Ik zie het eerder als een kwaliteit dan als ergerlijk.
Helemaal mee eens.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:29 schreef Splackavellie02 het volgende:
Dus consistentie en elke bal halen is minder goed dan veel fouten maken, en deze afwisselen met fenomenaal goede uitschieters?
Ik ben het met jullie eens dat het tennis van Federer tot meer "WOW!"-momenten leidt vanwege de prachtige variaties in zijn slagen. Maar het leidt ook regelmatig tot "hoe kun je dat nou missen?!"-momenten, terwijl Nadal's wedstrijden bijna altijd vol zitten met "die haalt ie n.. OH SHIT HIJ HEEFT HEM!"-momenten, waarin hij gewoon winners slaat uit ballen waar anderen niet aan bij komen. Dat vind ik persoonlijk misschien wel net zo spectaculair. Ik heb hem tegen Federer ballen vanuit meters achter de baseline laag om de netpaal heen zien slaan, die perfect in het uiterste hoekje geplaatst waren. Dat kunnen alleen maar tennissers die extreem goed zijn.
Sterker nog, Federer verdiende het gister niet om te winnen. Op het mentale vlak verloor hij absoluut door die 5-2-voorsprong weg te geven. Hij kan nu wel stoer zeggen dat hij het spel maakt en dicteert en dat hij wint als hij goed speelt, maar om dat over mogelijk vijf sets vol te houden op gravel tegen Nadal lijkt me een te zware opgave.quote:Ik ben het er niet mee eens dat Nadal het niet verdiende om te winnen. Na de eerste week had ik dit wel gezegd, maar tegen Soderling, Murray en Federer was hij gewoon heel erg goed. De enige van die drie die teveel kansen heeft weggegeven, is Federer, maar dat komt denk ik meer door wat wij allemaal van Federer verwachten dan een objectieve kijk op de wedstrijd. Federer en Nadal hadden evenveel breekpunten; Nadal pakte er gewoon twee meer. Dat zijn de momenten waarop kampioenen gemaakt worden, en dat weet Federer als geen ander.
Klopt, maar op de grootste toernooien wint Nadal dan weer wel van Djokovic: Roland Garros, US Open, Queens..quote:Op maandag 6 juni 2011 12:41 schreef Norrage het volgende:
Even voor de duidelijkheid, ik ben niet tegen de speelstijl. Integendeel...mijn favoriete tennisser aller tijden is Hewitt, en Nadal was ook op weg mijn meest favoriete speler te worden. En ik sta van al mijn opmerkingen nog wel het minst achter die ene dat ik zeg dat Rafa laf speelt...maar wat ik wel vindt is dat hij de meeste van zijn belangrijke wedstrijden puur wint omdat zijn tegenstander het weggeeft. En dat vind ik zo jammer. Ik vind Rafa, niet zozeer met lotingen hoor, maar gewoon met zijn tegenstanders altijd zoveel mazzel hebben. Dat zijn voornaamste rivaal Federer is, tegen wie hij gewoon het perfecte spelletje heeft...Daarom ben ik zo blij dat Djoko hem dit jaar zovaak van de baan gemept heeft. Want daar is precies het tegenovergestelde aan de hand. Djoko's spelletje is perfect tegen een verdedigende speler als Rafa.
Waarom zegt iedereen dit? Nadal stat bijna al zijn tegenstanders over de baan heen te jagen. Dat doet hij van achteruit maar dat maakt hem geen verdedigende speler. Het is niet alsof hij die ballen rustig over het net slaat en wacht tot de tegenstander eens een keer een fout maakt.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:33 schreef Lagrinta het volgende:
Nadal bewijst dat je op profniveau ook verdedigend kan tennissen. [...]
Natuurlijk wint Nadal die potten en dat ligt aan hem want als je alles terugslaat maakt de tegenstander op een gegeven moment een fout. Kijk maar op clubniveau waar veel jochies ten onder gaan tegen reacreanten van 50 die gewoon alles terug slaan. Dat heet tennis, ik heb het zelf ook lang gedaan. Alles slicen en spinnen en er veel mee gewonnen.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:47 schreef Norrage het volgende:
[..]
Rafa laat Federer slecht spelen (alhoewel dat vooral komt door Federer zijn mentale...) maar verder zie ik dat toch zelden gebeuren. Veel spelers spelen erg goed tegen Rafa, slaan wonderlijke ballen en domineren de potten tegen Rafa. Toch weet Rafa die potten altijd weer te winnen omdat de desbetreffende tegenstander weer choket. Maar goed, ook dat is een klasse van Rafa, maar die klasse heb ik persoonlijk dus heel veel moeite mee. En daarom ben ik tegenwoordig bijna altijd tegen hem.
Een andere reden dat ik tegen Rafa ben is vanwege het feit dat die H2H tegen Fed eens wat leuker moet zijn...nu slaat het echt nergens op. En gaat Rafa nog als de GOAT gezien worden terwijl ik van mening ben dat Fed echt 10x meer heeft gepresteerd dan Rafa...
Vind ik ook hoor maar ik denk graag mee met het anti-Nadal kamp. Het is geen Santoro of Schalken.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:51 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Waarom zegt iedereen dit? Nadal stat bijna al zijn tegenstanders over de baan heen te jagen. Dat doet hij van achteruit maar dat maakt hem geen verdedigende speler. Het is niet alsof hij die ballen rustig over het net slaat en wacht tot de tegenstander eens een keer een fout maakt.
Ik was altijd van mening dat op de ATP Tour je niet verdedigend kan tenissen. Geen enkele coach accepteert dat en het niveau is ook zo hoog dat je altijd winners nodig hebt.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:53 schreef tja77 het volgende:
Ik denk dat een hoop mensen niet weten wat verdedigend tennissen is.
Alle blinden zien niet dat de helft van Fed z'n UE gisteren geforceerd zijn door Rafa omdat hij Fed al 6 keer van links naar rechts heeft gestuurd en Fed uiteindelijk niet meer goed bij de bal kan komen.quote:Op maandag 6 juni 2011 12:51 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Waarom zegt iedereen dit? Nadal stat bijna al zijn tegenstanders over de baan heen te jagen. Dat doet hij van achteruit maar dat maakt hem geen verdedigende speler. Het is niet alsof hij die ballen rustig over het net slaat en wacht tot de tegenstander eens een keer een fout maakt.
Dat zijn toch gewoon forced errors?quote:Op maandag 6 juni 2011 13:19 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Alle blinden zien niet dat de helft van Fed z'n UE gisteren geforceerd zijn door Rafa omdat hij Fed al 6 keer van links naar rechts heeft gestuurd en Fed uiteindelijk niet meer goed bij de bal kan komen.
Ballen erlangs beuken is dus ook verdedigend? that makes sense... Als hij onder druk word gezet, moet je wel verdedigen, maar dat geldt voor iedere tennisser. Nadal kan er in dat soort gevallen nog wel een passeerbal uitpersen.quote:Op maandag 6 juni 2011 13:21 schreef opgebaarde het volgende:
Nadal speelt wel degelijk verdedigend, vanuit de verdediging beukt hij ballen er langs. En topspin aanhalen als aanvallend is gewoon te lollerig
Ik vind het een beetje een onzinnige discussie, maar ga mij er toch in mengen. Ik snap best dat mensen zeggen dat Nadal verdedigend tennist, zelfs wanneer hij onwaarschijnlijke winners vanuit achterin het veld maakt. Nadal is er namelijk op gebrand om bij elk punt een lange rally aan te gaan. Daardoor laat hij zich terugzakken, zodat hij in een langere rally het initiatief kan overnemen en dan winners kan slaan. Dat Nadal een geweldige tennisser is die winners kan slaan op momenten dat andere spelers de bal niet eens halen, neemt niet weg dat hij zich eerst terug laat zakken in het veld en een rally verdedigend begint.quote:Op maandag 6 juni 2011 13:19 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Alle blinden zien niet dat de helft van Fed z'n UE gisteren geforceerd zijn door Rafa omdat hij Fed al 6 keer van links naar rechts heeft gestuurd en Fed uiteindelijk niet meer goed bij de bal kan komen.
Op fok speel je alleen aanvallend als je nadat de bal 2 keer heen en weer is geslagen een mokerslag probeert te slaan waarbij de tegenstander de bal niet meer kan raken.
Eens met ditquote:Op maandag 6 juni 2011 13:37 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Ik vind het een beetje een onzinnige discussie, maar ga mij er toch in mengen. Ik snap best dat mensen zeggen dat Nadal verdedigend tennist, zelfs wanneer hij onwaarschijnlijke winners vanuit achterin het veld maakt. Nadal is er namelijk op gebrand om bij elk punt een lange rally aan te gaan. Daardoor laat hij zich terugzakken, zodat hij in een langere rally het initiatief kan overnemen en dan winners kan slaan. Dat Nadal een geweldige tennisser is die winners kan slaan op momenten dat andere spelers de bal niet eens halen, neemt niet weg dat hij zich eerst terug laat zakken in het veld en een rally verdedigend begint.
Gedeeltelijk mee eens, ik denk niet dat Nadal zich bewust terug laat zakken, en bewust zich in de verdeiging laat drukken. Ik denk dat als hij de kans heeft om de ralley te domineren, door vanachter uit het spel te spreiden, hij dat zeker niet zal nalaten. Je ziet in een wedstrijd met Nadal vaak dat de tegenstander van links naar rechts gestuurd.wordt.quote:Op maandag 6 juni 2011 13:37 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Ik vind het een beetje een onzinnige discussie, maar ga mij er toch in mengen. Ik snap best dat mensen zeggen dat Nadal verdedigend tennist, zelfs wanneer hij onwaarschijnlijke winners vanuit achterin het veld maakt. Nadal is er namelijk op gebrand om bij elk punt een lange rally aan te gaan. Daardoor laat hij zich terugzakken, zodat hij in een langere rally het initiatief kan overnemen en dan winners kan slaan. Dat Nadal een geweldige tennisser is die winners kan slaan op momenten dat andere spelers de bal niet eens halen, neemt niet weg dat hij zich eerst terug laat zakken in het veld en een rally verdedigend begint.
Mee eens.quote:Op maandag 6 juni 2011 13:47 schreef tja77 het volgende:
[..]
Gedeeltelijk mee eens, ik denk niet dat Nadal zich bewust terug laat zakken, en bewust zich in de verdeiging laat drukken. Ik denk dat als hij de kans heeft om de ralley te domineren, door vanachter uit het spel te spreiden, hij dat zeker niet zal nalaten. Je ziet in een wedstrijd met Nadal vaak dat de tegenstander van links naar rechts gestuurd.wordt.
Nadal kan geweldig counterpunchen, en vanuit een geslagen positie een geweldige passeerbal slaan, maar ik denk dat zijn voorkeur toch ligt bij het spel spreiden, en de tegenstander te sturen.
Nee, Nadal wil net dat zijn tegenstander aanvalt. Krijgt nadal de bal, speelt hij hem eerst "rustig" terug ipv zijn tegenstander zwaar in de verdediging te drukken. Hij staat niet voor niks 2 meter achter de baseline, ipv in het veld zoals bijv federerquote:Op maandag 6 juni 2011 13:27 schreef tja77 het volgende:
[..]
Ballen erlangs beuken is dus ook verdedigend? that makes sense... Als hij onder druk word gezet, moet je wel verdedigen, maar dat geldt voor iedere tennisser. Nadal kan er in dat soort gevallen nog wel een passeerbal uitpersen.
Verdedigend tennis is het spel vertragen, in de hoop de tegenstander een fout te laten maken, en dat doet Nadal dus niet. Hij zal indien mogelijk het spel willen bepalen, door dmv topspinballen het spel te spreiden, en dan toe te slaan. Dat is geen verdedigend tennis.
Dat valt volgems mij erg mee. Misschien bij de eerste bal, maar het is toch niet gewoon de bal in het spel brengen wat hij doet?quote:Op maandag 6 juni 2011 14:03 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Nee, Nadal wil net dat zijn tegenstander aanvalt. Krijgt nadal de bal, speelt hij hem eerst "rustig" terug ipv zijn tegenstander zwaar in de verdediging te drukken. Hij staat niet voor niks 2 meter achter de baseline, ipv in het veld zoals bijv federer
Zijn positie in het veld is niet bepalend voor het feit dat hij verdedigend of aanvallend speelt.quote:Op maandag 6 juni 2011 14:03 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Nee, Nadal wil net dat zijn tegenstander aanvalt. Krijgt nadal de bal, speelt hij hem eerst "rustig" terug ipv zijn tegenstander zwaar in de verdediging te drukken. Hij staat niet voor niks 2 meter achter de baseline, ipv in het veld zoals bijv federer
Waar is die kleine trofee eigenlijk voor? (Te lui om te lezen)quote:Op maandag 6 juni 2011 14:07 schreef Federer-fan het volgende:
Had iemand gezien dat ze Schiavone eerst de verkeerde trofee hadden gegeven? Was mij niet opgevallen maar ik heb zoiets nog nooit gezien.
Die is voor de winnares (Li dus). De winnaar krijgt altijd een kleine replica van de echte trofee en die mogen ze houden.quote:Op maandag 6 juni 2011 14:12 schreef xCore het volgende:
[..]
Waar is die kleine trofee eigenlijk voor? (Te lui om te lezen)
daarom dat ik rustig tussen aanhalingstekens plaatste, maar er is een duiodelijk verschil. Nadal heeft gewoon het unieke vermogen ballen nooit verkeerd te slaan, elke bal te hebben (wauw!!) en vanuit de verdediging ineens het spel om te draaien (net zoals Monfils het liefste doet)quote:Op maandag 6 juni 2011 14:06 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Dat valt volgems mij erg mee. Misschien bij de eerste bal, maar het is toch niet gewoon de bal in het spel brengen wat hij doet?
Plotseling? In 2008(?) wonnen ze toch ook alles?quote:Op maandag 6 juni 2011 14:29 schreef rubje het volgende:
Los vd overwinning ben ik benieuwd of het jullie ook niet is opgevallen dat Spanje als land plotseling zo sterk opkomt inzake sport?Bedoel ze winnen nu dus met tennis alles,wk voetbal kampioen en nog wat andere zaken die je eerst nooit in verband met Spanje bracht.
Of is dat meer toeval?
Kom je dan ook mooi op tijd achter. Aantal jaar geleden was dat ook al het geval.quote:Op maandag 6 juni 2011 14:29 schreef rubje het volgende:
Los vd overwinning ben ik benieuwd of het jullie ook niet is opgevallen dat Spanje als land plotseling zo sterk opkomt inzake sport?Bedoel ze winnen nu dus met tennis alles,wk voetbal kampioen en nog wat andere zaken die je eerst nooit in verband met Spanje bracht.
Of is dat meer toeval?
Plotseling, ga weg man? Spanje is al sinds OS 1992 sterk in sport.quote:Op maandag 6 juni 2011 14:29 schreef rubje het volgende:
Los vd overwinning ben ik benieuwd of het jullie ook niet is opgevallen dat Spanje als land plotseling zo sterk opkomt inzake sport?Bedoel ze winnen nu dus met tennis alles,wk voetbal kampioen en nog wat andere zaken die je eerst nooit in verband met Spanje bracht.
Of is dat meer toeval?
Spanje is een sportnatie. Het is verweven in de cultuur wat mede is ingezet door de OS van 1992. Veel investeringen en programma's zijn opgezet. Ja ook dopingprogramma's inderdaad. Maar daarmee alleen kom je er niet. Nederland is geen sportland, ondanks dat we het erg goed doen voor een klein land, maar er heerst hier een te slappe cultuur. Een huldiging en rondvaart door de grachten als je tweede bent op een WK. Je moest het in Spanje of Argentinië proberen, ze maakten je van kant.quote:Op maandag 6 juni 2011 14:29 schreef rubje het volgende:
Los vd overwinning ben ik benieuwd of het jullie ook niet is opgevallen dat Spanje als land plotseling zo sterk opkomt inzake sport?Bedoel ze winnen nu dus met tennis alles,wk voetbal kampioen en nog wat andere zaken die je eerst nooit in verband met Spanje bracht.
Of is dat meer toeval?
volgens mij zijn wij wel een sportland, we zijn maar met 16 miljoen, australie ownt alleen de wereldquote:Op maandag 6 juni 2011 14:43 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Spanje is een sportnatie. Het is verweven in de cultuur wat mede is ingezet door de OS van 1992. Veel investeringen en programma's zijn opgezet. Ja ook dopingprogramma's inderdaad. Maar daarmee alleen kom je er niet. Nederland is geen sportland, ondanks dat we het erg goed doen voor een klein land, maar er heerst hier een te slappe cultuur. Een huldiging en rondvaart door de grachten als je tweede bent op een WK. Je moest het in Spanje of Argentinië proberen, ze maakten je van kant.
Richard Krajicek is niet onsterfelijk hier of Ruud van Nistelrooy. In landen als Spanje, Italië, de states zijn dat soort sporters halfgoden. Die worden vereerd voor het leven.
Het zegt al genoeg dat als je Ivanisevic intikt op facebook, dat duizenden dat leuk vinden. Krajicek = 26 man. Dat zegt alles.
Klopt et 16 miljoen man doen we het uitzonderlijk goed. Alleen het gaat om de mentaliteit en die deugt hier niet. Een Sven Kramer is een mooi voorbeeld. Hoe hij bezig is met zn sport is Onnederlands. Wanneer er dan iets fout gaat zoals met de beruchte wissel is het hele land in rep en roer. Niet omdat ze er iets van begrijpen wat zoiets betekent voor zon sporter, maar omdat ze niet mee kunnen hossen in het Holland Heineken House. Het is allemaal heel gezellig en positief zon Erica Terpstra-mentaliteit maar dat is de plezierkant van sport maar dan komt de andere kant van sport kijken.quote:Op maandag 6 juni 2011 14:49 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
volgens mij zijn wij wel een sportland, we zijn maar met 16 miljoen, australie ownt alleen de wereld
Voor zover ik weet is het nog altijd de umpire (of de toernooidirecteur) die bepaalt of er doorgetennist moet worden, of er gestopt dient te worden bij regen.quote:Op maandag 6 juni 2011 15:06 schreef Autobandje het volgende:
Leuk hoe een deel Federer zo enorm prijst en Nadal laf noemt, maar toen er ook maar 1 druppeltje op de baan viel op deuce *6-5 voor Nadal toen had Federer al ingepakt en stond ie al in de kleedkamer, daar is niks vechtersmentaliteit of klasse aan, das gewoon de weersomstandigheden gebruiken om je tegenstanders ritme te breken.
Dat gezegd hebbende, ik heb groot respect voor Federer en vindt vooralsnog dat hij een veel mooiere carriere dan Nadal gehad heeft, maar misschien kan Nadal er ooit aan tippen als ie zijn niveau hoog houdt de komende jaren.
Umpire luistert wel naar de spelers, als die vinden dat ze nog wel even door kunnen gaan dan kunnen ze best een game afmaken (tenzij het te dol wordt).quote:Op maandag 6 juni 2011 15:10 schreef tja77 het volgende:
[..]
Voor zover ik weet is het nog altijd de umpire (of de toernooidirecteur) die bepaalt of er doorgetennist moet worden, of er gestopt dient te worden bij regen.
Op Wimbledon is het bij de eerste druppel meteen inrukken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |