quote:
'Oekraïense verdediger op huurbasis naar Feyenoord'
Mogelijk krijgt Feyenoord komend seizoen de beschikking over Kyrylo Petrov. De verdediger die deze maand 21 wordt, zal gehuurd worden van de Russische club Anzhi, meldt Sport Express, een Russisch medium.
Petrov kan als centrale verdediger of middenvelder uit de voeten. Hij was aanvoerder van het Oekraïens team dat in 2009 Europees kampioen onder 19 werd. Anzhi neemt het talent over van Dinamo Kiev. De Oekraïense topclub verhuurde Petrov afgelopen seizoen aan FC Kryvbas Kryvy Rih.
Mocht dit doorgaan, hoeveelste grootste talent/aanvoerder van jeugdelftal wordt dit al?
quote:
Bellamy nog altijd verliefd op Feyenoord en zijn aanhang
Het was een opmerkelijk bericht vorig jaar: Craig Bellamy, voetballer van de rijkste club van de wereld, Manchester City, wil naar Feyenoord. De Welshman had in zijn jeugd al een band met de Rotterdamse club en werd definitief verliefd in 2002 toen hij met Newcastle United in de Champions League in De Kuip speelde.
De vlaggen, fakkels en gezang van de Feyenoord-supporters herinnert Bellamy zich nog als de dag van vandaag. 'Absoluut één van de meest memorabele wedstrijden die ik ooit heb gespeeld', kijkt de spits terug op het duel van 13 november 2002. Het was het laatste groepsduel, waarin de Engelsen op miraculeuze wijze met 2-3 wonnen en overwinterden in het miljoenenbal.
'Ik herinner me zelfs het moment dat we met de bus op weg waren naar het stadion', zegt de toen 23-jarige Bellamy in Voetbal International. 'Toen we aankwamen, stonden er buiten allemaal Feyenoord-supporters naar ons te schreeuwen. En ook tijdens de warming-up kon je de fans heel goed horen, die zaten erbovenop. Toen besefte ik als dat dit een bijzonder duel was.'
'Als je zo'n avond meemaakt, denk je: het zou wel wat zijn elke week in zo'n ambiance te voetballen. Vooraf wist ik al wat voor een sfeer er in De Kuip kon hangen.' Al in zijn kindertijd werd een beeld bij hem gecreërd via Eurosport, waar hij wekelijks de samenvattingen van buitenlandse competities bekeek. 'Daar begon het een beetje. Ik keek altijd graag naar teams waar de fans voor een indrukwekkende sfeer zorgden. Waar je spanning en intimidatie kon voelen. Als kind droomde ik er al van in zulke omstandigheden te spelen.'
Vorig jaar lente liep Bellamy toenmalig technisch di recteur Leo Beenhakker van Feyenoord tegen het lijf. 'Ik zei dat ik wel een keer in Nederland wilde spelen, mede om trainerservaring op te doen. Ik vertelde dat ik problemen met trainer Roberto Mancini had en dat we in de zomer misschien wel konden praten. Beenhakker zei dat Feyenoord geen geld had.'
Bellemy werd verhuurd aan Cardiff City, de club uit zijn geboortestad. 'Ik weet dat Feyenoord geen geld had, maar dat had de club waar ik nu zit óók niet. Manchester City is de rijkste club ter wereld en had denk ik bijna heel mijn salaris willen betalen. Over elke deal had onderhandeld kunnen worden', zegt de aanvaller.
Beenhakker ontkent dat een deal mogelijk was. 'Ik heb gezegd: als je voorwaarden creëert dat je voor een normaal salaris naar Rotterdam kunt komen, ben je van harte welkom.' Cardiff droeg aar verluidt 20.000 pond per week bij aan het salaris van Bellamy. 'Dat heb je het over ruim een miljoen per jaar', zegt Beenhakker. 'Dat was niet haalbaar voor ons.'
Enkele fans van Feyenoord reisden in december zelfs helemaal naar Groot-Brittannië om Bellamy over de streep te trekken voor een toekomstig avontuur in Rotterdam. 'Dat ze twaalf uur reizen om mij te zien, maakte wel indruk op me.' Enkele fansites schrijven na afloop van de tour dat Bellamy zelfs salaris wil inleveren om naar Feyenoord te komen. 'Maar dat is onmogelijk', zegt Bellamy nu. 'Ik heb verantwoordelijkheid voor dertien kinderen in mijn academy.'
Beenhakker baalt van het beeld dat er ontstaat dat het vooral aan Feyenoord ligt dat Bellamy niet gekomen is. De Rotterdammer sms't de speler of hij wil stoppen met 'wilde verhalen' de wereld in te helpen. 'Ik was niet blij met dat bericht', zegt Bellamy. 'Want ik heb nooit een dergelijk verhaal in de media gebracht. Het is een beetje een eigen leven gaan leiden. Ik heb alleen een interview gegeven aan het Feyenoord-magazine waarin ik zei dat ik graag voor de club zou spelen. Zo denk ik er nog steeds over, maar daarmee zeg ik niet dat het ook gaat gebeuren.'
I was thinking, maybe you could write a story about the problems of golfballs, so the world could see us. We must get the worlds attention for our battle and the golfball liberation army is a non-violent group.