Noesquote:Gemeente Westland moet flink gaan bezuinigen
Maandag 03 Oktober 2011 15:21
AfdrukkenE-mail
‘s Gravenzande 03.10.2011 – Maandagochtend waren een aantal raadsleden en de pers op uitnodiging van het College naar het gemeentehuis in ’s Gravenzande gekomen om de bezuinigingsplannen van de coalitie gepresenteerd te krijgen.
De gemeente Westland staat aan de vooravond van ‘zware bezuinigingen en ingrijpende maatregelen’ zo startte burgemeester van der Tak vanochtend vroeg zijn betoog voor de meerjarige bezuinigingen van 2012 tot 2015. 'Om de balans op orde te krijgen en te houden zal de gemeente een stap terug moeten doen.'
En die bezuinigingen gaat iedereen merken in zijn portemonee. Op een jaarlijkse uitgavenpatroon die de gemeente Westland heeft van 224 miljoen moet jaarlijks 19 miljoen worden bezuinigd wat oploopt met 7 miljoen tot 26 miljoen in 2015.
Een greep uit de meest voor het oog springende maatregelen zijn onder meer; De woonlasten die zullen gaan stijgen met het inflatiepercentage.
Het rioolrecht zal gaan stijgen. Omdat de kosten van vernieuwing van het oude rioolsysteem stukken hoger liggen dan de lasten die de burgers gezamenlijk betalen is de reservepot als het zo doorgaat binnen 4 tot 5 jaar leeg. Daarom zullen die lasten bij woningen met 2% stijgen en bij niet woningen met 10%.
De hondenbelasting die een paar jaar geleden was afgeschaft gaat weer terugkomen. Zo hoopt de gemeente 400.000 euro jaarlijks te cashen. Ook zijn er plannen om in de dorpskernen betaald parkeren te gaan realiseren. Waar precies is nog niet duidelijk.
In 2016 gaan twee zwembaden definitief dicht. Het gaat om de Hoge Bomen in Naaldwijk en de Waterman in Wateringen. De Maesmunde, de Boetselaer en Vreeloo blijven wel open.
En als laatste komen er bezuinigingen bij de bibliotheken ter hoogte van een bedrag van 150.000 euro. Of er vestigingen in het Westland moeten sluiten kon wethouder Weverling nog niet bevestigen. Er moet nog gekeken worden op welke wijze men dat het beste kan doen.
Nieuwe plannen gemeentehuis
Behalve bezuinigingen zijn er wel een aantal plannen die wel doorgang zullen vinden. De meest voor de hand liggende is de bouw van een nieuw gemeentehuis. Volgens wethouder Bogaart lopen de kosten van de huidige gebouwen op en 'moet er wat gebeuren.' Begin 2012 moeten de plannen hiervoor rond zijn. De kosten voor dit gemeentehuis zullen niet hoger liggen dan de huidige lasten. Uiterlijk 1 januari 2016 moet de bouw van het nieuwe gemeentehuis gaan beginnen.
Meer details over de bezuinigingen maar ook over de plannen die het College wel wil doorvoeren zijn te vinden op de gemeentelijke website.
Effe terughaten.quote:Op woensdag 5 oktober 2011 15:04 schreef ThaRooP het volgende:
Er is iemand niet zo trots op het Westland:
Wonen in het Westland
Die zag ik vanmiddag op de trailert.quote:Op maandag 10 oktober 2011 18:53 schreef Bootje84 het volgende:
Pimp my ride goes De Lier
http://regio15.nl/actueel(...)gewond-na-aanrijding
Ik zocht 'm ook pas, nadat ik een nieuwsbericht op de WOS had gelezen. Kon 'm niet meer vindenquote:Op dinsdag 13 december 2011 09:32 schreef 67Impala het volgende:
Dit topic was verdwenen uit MyAT, wordt weer een acht maanden topic
Will do sir!quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:43 schreef dubidub het volgende:
[..]
Ik zocht 'm ook pas, nadat ik een nieuwsbericht op de WOS had gelezen. Kon 'm niet meer vinden.
Ik zit weer in Litouwen (net als deze zomer) dus ik mis een beetje mijn lokale roddeltopic over dronken tieners die vuige streken op het Poeldijkse Pad uithalen, mijn wekelijkse portie Sjaak van der Tak en meer van dat soort dingen. Houdt dit topic in leven aub.
Mn oude school!quote:Op donderdag 15 december 2011 21:44 schreef 67Impala het volgende:
Scheikunde lokaal ISW Sweelincklaan in de fik! Bende boven mijn huis in de zin van heli's , hoop brandweerwagens en zulks. Paniek paniek paniek
Nee beetje bende, er werd door politiehelicopters als een gestapo gesproken dat de ramen en deuren dicht moesten blijven i.v.m. chemische stoffen o.i.d. Nu reed ik er vanochtend langs en er was weinig te zien. Maar goed het was wel even sensatie gisterenquote:Op vrijdag 16 december 2011 04:12 schreef HenkPietKlaasWim het volgende:
[..]
Mn oude school!
Is het een beetje een bende of heel erg een bende?
Ik vroeg mij al af.. waarom die helikopters? Maar goed volgens mij waren er niet viel scholieren er rouwig om.. Een lang weekendje extraquote:Op vrijdag 16 december 2011 09:47 schreef 67Impala het volgende:
[..]
Nee beetje bende, er werd door politiehelicopters als een gestapo gesproken dat de ramen en deuren dicht moesten blijven i.v.m. chemische stoffen o.i.d. Nu reed ik er vanochtend langs en er was weinig te zien. Maar goed het was wel even sensatie gisteren
Boringen voor aardwarmte? Zeurniet heeft samen met een paar omliggende bedrijven toestemming om een paar bronnen te slaan..quote:Op zaterdag 7 januari 2012 18:05 schreef Bootje84 het volgende:
Iemand enig idee wat ze op de van Ockenburchlaan in H'dijk aan het doen zijn? (naast kwekerij Zeurniet)
AAh ok. Flink projectje!quote:Op zaterdag 7 januari 2012 18:56 schreef Vincpod het volgende:
Dat is helemaal correct, zijn daar bezig met een aardwarmteproject.
Ander vraagje, iemand die weet wat er aan de hand is bij de AH in Kwintsheul. Hoorde dat er brand was uitgebroken.
Same here,quote:Op zaterdag 7 januari 2012 19:16 schreef Vincpod het volgende:
[..]
Inderdaad. Gebeurd er een keer wat zit ik weer aan de andere kant van de oceaan
Ja, wat ik ervan gehoord heb is het een miljoenenproject. En ze hebben een soort alleenrecht erop want in een straal van 10 km om die plek heen mag niet nog zo'n project komen.quote:
Ik was hem al tijden kwijt in MyAT, en wilde steeds geen moeite doen hem terug te vinden.. Nadat ik van de brand hoorde dacht ik, 'nu moet hij wel bovenaan staan in sta' en ja hoorquote:Op zaterdag 7 januari 2012 19:35 schreef 67Impala het volgende:
Ik vind het altijd zo mooi dat in tijden van 'ramp' dit topic helemaal opbloeit
Elke AH is Koornneef in het Westland.quote:Op zaterdag 7 januari 2012 19:29 schreef borisbanaan het volgende:
Beste fik zeg... Was dat ook niet een Koornneef AH?
Hoor ik nou een helikopter oid?
Niet alleen de AH ongeveer alle panden in de hoofdstraat in Honselersdijk zijn ook van Koornneef. Alleen scholtes niet geloof ikquote:Op zaterdag 7 januari 2012 19:54 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Elke AH is Koornneef in het Westland.
Jup, dit is dan ook het soort boring wat een paar km diep gaat. Is wat anders dan de koude- en warmte opslag die veel andere tuinen wordt gebruikt.quote:Op zaterdag 7 januari 2012 19:22 schreef Vincpod het volgende:
[..]
Ja, wat ik ervan gehoord heb is het een miljoenenproject. En ze hebben een soort alleenrecht erop want in een straal van 10 km om die plek heen mag niet nog zo'n project komen.
Daardoor werd om half zes 's-morgens mijn zondagsrust verstoord..quote:Op zondag 22 april 2012 21:10 schreef Bootje84 het volgende:
Westplant is weer eens in de fik gegaan. Toevallig een paar dagen na het faillissement
Toen las ik pas 20 minuten op bedquote:Op zondag 22 april 2012 22:06 schreef PieterBas het volgende:
[..]
Daardoor werd om half zes 's-morgens mijn zondagsrust verstoord..
Laat geworden?quote:
Ík heb niks gehoord, maar me ouders werden er ook wakker van!quote:Op zondag 22 april 2012 22:06 schreef PieterBas het volgende:
[..]
Daardoor werd om half zes 's-morgens mijn zondagsrust verstoord..
Reken maar uit.. 20 min eerder dan 5:30quote:
Ligt er maar net aan in welke tijdszonequote:
Vandaag! Kom langs en vier de vrijheid met leuke bands, een hoop gezelligheid en een lekker biertjequote:Op donderdag 29 maart 2012 16:56 schreef Bluurgh het volgende:
Maar weer even omhoogschoppen voor een dag toffe (Westlandse) bands in de lokale klotetent
Dit jaar valt bevrijdingsdag op een zaterdag, dus is het logisch dat wij weer een festival in petto hebben!
Vanaf 14:30 zal de deur open zijn waarna er 10 bands de Flaat op z'n kop zullen zetten! Met een hele hoop verschillende genres, een middag vol toffe bands uit het Westland en als afsluiter de energieke punkrock met de Amerikanen van Counterpunch, is er voor ieder wat wils!
Maar dat is nog niet alles, speciaal deze avond zal de Flaat tot 04:00 open blijven zodat je na de bands lekker door kan gaan onder het genot van alle foute hits die je je maar kan bedenken!
Entree:
Leden: 5 euro
Niet-leden: 7,50 euro
[ afbeelding ]
Facebook: https://www.facebook.com/events/193388934102743/
Tja, toen kwamen er genoeg mee wegquote:Op woensdag 9 mei 2012 21:38 schreef Miracle_Drug het volgende:
Iemand nog in Honselersdijk gereden vandaag? Je zou toch zeggen dat men dit nu onderhand wel weet, na die controles op de Naaldwijkseweg
http://www.wos.nl/nieuws/(...)aal-snelheidslimiet/
Rotte tomatenpartij..quote:Op donderdag 10 mei 2012 20:47 schreef PieterBas het volgende:
Ik verwacht dat de SP niet veel stemmen zal gaan halen in het Westland
http://www.geenstijl.nl/m(...)ren_en_tuinders.html
De SP moest weer damage control te doen, omdat het ging over de afschaffing van het lagere energietarief voor de glastuinbouw
Beetje wel ja.. de enige echte exportproduct die Nederland nog heeft.. afgezien van de drugsquote:
fans is een groot woord, maar ik vind de zanger wel leukquote:Op donderdag 31 mei 2012 13:25 schreef 2Mini het volgende:
Zitten er hier fans van No Comment eigenlijk?
Volgens mij waren die allemaal weer afgeschaft, maar die naar Wateringen rijdt nog wel gewoonquote:Op vrijdag 1 juni 2012 22:37 schreef Ash het volgende:
Is er nou nog iets van een nachtbus, van Den Haag naar Naaldwijk?
Ze staan straks op de braderiequote:Op vrijdag 1 juni 2012 23:03 schreef De_Taartjesfee het volgende:
[..]
fans is een groot woord, maar ik vind de zanger wel leuk
Hoe dat zo?
Zo, weer heel wat toekomstplannen doorgeprikt, kale/braakliggende percelen in het Westland gecreëerd en dat allemaal vanwege een paar incompetente hufters die van een woningcorporatie een geldmachine dachten te moeten maken. Walgelijkquote:Woningcorporatie Vestia schrapt ruim 500 van de in totaal circa 700 te bouwen woningen in de nieuwbouwwijk Hoogeland in Naaldwijk. Dat blijkt uit een totaallijst van nieuwbouw- en renovatieprojecten die geen doorgang vinden. De lijst is gepubliceerd door minister Spies, als bijlage in haar beantwoording van Kamervragen over Vestia. Het schrappen van de nieuwbouwprojecten is een direct gevolg van de slechte financiële situatie waarin Vestia is komen te verkeren na te risicovol beleggen.
Naast Hoogeland wordt in beginsel ook afgezien van diverse andere projecten in de gemeente Westland, zoals een complex van 31 woningen in het Honselersdijkse Boomparck en van 33 woningen op het terrein van het voormalige politiebureau aan de 's-Gravenzandseweg in Naaldwijk. In Maasdijk zijn eveneens 33 voorgenomen woningen geschrapt.
Verder is onder meer een renovatieproject voor 41 woningen in de Burgemeestersbuurt in Honselersdijk, dat voor 2013 op de nominatie stond, in de ijskast gezet.
Laat hier even weten of het de moeite waard is om daar te gaan kijken? Ben benieuwd.quote:Op maandag 2 juli 2012 19:08 schreef ThaRooP het volgende:
Vanavond maar eens op t plein bij Tour du Jour kijken
Bij Bij5 wel?quote:Op dinsdag 3 juli 2012 13:00 schreef WLproxy het volgende:
Lekker op ´t terras gezeten bij Mirell, van de show kreeg je voor de rest weinig mee. Was overigens wel top weer, tot 12u in mijn t-shirtje kunnen zitten.
Overigens, als je bij Bij5 gaat staan, kan je ook nog eens volgen wat ze allemaal zeggen.
Of we niet genoeg lege kavels hebben.. Dat Westlandse Zoom loopt nou ook niet erg storm.. om nog niet over Duingeest te spreken... en dat zit nog in de vrije verkoop.quote:Op zondag 1 juli 2012 09:03 schreef dubidub het volgende:
[..]
Zo, weer heel wat toekomstplannen doorgeprikt, kale/braakliggende percelen in het Westland gecreëerd en dat allemaal vanwege een paar incompetente hufters die van een woningcorporatie een geldmachine dachten te moeten maken. Walgelijk.
Hoewel het laatste besluit in 2010 genomen is, zou deze volgens de gemeente er definitief niet komen. Volgens de WOS zou er in april 2012 een beslissing vallen over het wel of niet plaatsen van een moskee..quote:
Half Westland ligt weer op! En ik kan door de Rijkswaterstaat N14 fail elke dag een stuk omrijden naar werk.quote:Op woensdag 1 augustus 2012 12:25 schreef 67Impala het volgende:
De TT van 27 mei is gewoon wederom van kracht. De renovatie van de N211
Ik was dronken in de lier.quote:Op dinsdag 14 augustus 2012 21:46 schreef WLproxy het volgende:
Geen enkel bericht over de Bradelier? Kon er zelf helaas niet bij zijn vanwege Sziget, dus deze week maar even goedmaken met Naaldwijk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |