abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 18 mei 2011 @ 22:49:37 #226
197060 SuikerVuist
Arm & Hammer Grammar
pi_97011944
Sowieso is Rujano na de Etna de kopman voor het klassement. Boeit niks dat die 6 minuten achter staat. Al stond die 10 minuten achter. Het is algemeen bekend dat Savio een harde plasser voor dat kereltje heeft, en geef hem eens ongelijk. (no homo)

Serpa met een vrije rol - en vandaag zelfs kopman - voor de rit dan toch. Een lage top 10 klassering is mogelijk, maar dat geldt voor meerdere renners. Overigens prima dat hij voor een top 10 mag gaan. Maar... Rodriguez schat ik bijvoorbeeld hoger in, ondanks zijn mindere prestatie op de Etna. Menchov? Ook niet meteen afschrijven op basis van een mindere prestatie.
pi_97013160
Als Contador zaterdag niet verongelukt in die fameuze afdaling wint hij toch gewoon de Giro
the pleasure - the privilege is mine
  woensdag 18 mei 2011 @ 23:13:13 #228
66110 Ambrosius
SportFreak
pi_97013204
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 23:12 schreef El_Borracho het volgende:
Als Contador zaterdag niet verongelukt in die fameuze afdaling wint hij toch gewoon de Giro
Tuurlijk.
sig verwijderd door FA
  woensdag 18 mei 2011 @ 23:14:00 #229
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_97013242
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 23:12 schreef El_Borracho het volgende:
Als Contador zaterdag niet verongelukt in die fameuze afdaling wint hij toch gewoon de Giro
Ik hoop dat een slager dynepo in zijn biefstuk injecteert...
  woensdag 18 mei 2011 @ 23:14:06 #230
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_97013249
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 23:12 schreef El_Borracho het volgende:
Als Contador zaterdag niet verongelukt in die fameuze afdaling wint hij toch gewoon de Giro
:Y

2 vingers in de neus en op reserve. ^O^
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 18 mei 2011 @ 23:14:44 #231
862 Arcee
Look closer
pi_97013292
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 23:12 schreef El_Borracho het volgende:
Als Contador zaterdag niet verongelukt in die fameuze afdaling wint hij toch gewoon de Giro
Yep, hij staat op eenzame hoogte in Grote Rondes.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  woensdag 18 mei 2011 @ 23:29:01 #232
194695 franklop
Fran knock
pi_97013940
sinds Tour 2007 elke grote ronde winnen waar je aan meedoet, dan ben je gewoon een klasbak
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
  donderdag 19 mei 2011 @ 00:17:43 #233
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_97015885
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 23:12 schreef El_Borracho het volgende:
Als Contador zaterdag niet verongelukt in die fameuze afdaling wint hij toch gewoon de Giro
Dat heeft de Giro dan toch nog voor op de Tour. Zelfs al steekt iemand er mijlenver bovenuit dan nog ben je niet zeker dat ie wel Milaan haalt ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_97016281
quote:
0s.gif Op donderdag 19 mei 2011 00:17 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]

Dat heeft de Giro dan toch nog voor op de Tour. Zelfs al steekt iemand er mijlenver bovenuit dan nog ben je niet zeker dat ie wel Milaan haalt ...
Dat ben je in de Tour ook niet, ik kan mij nog ene Rasmussen herinneren (ookal had dat andere redenen)
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
pi_97023309
Etappe 12: Castelfidardo - Ravenna (184km)

De Ronde van Italië is pas net over de helft, maar toch is de 12e rit al de laatste kans voor de sprinters, want vanaf morgen trekt het peloton het hooggebergte in. Het is dan wel gelijk de vlakste etappe van de hele ronde, dus een sprint lijkt gegarandeerd in deze rit langs de volgebouwde Adriatische kust.

Castelfidardo was gisteren al de aankomstplaats, voor een beschrijving van deze stad verwijs ik naar de voorbeschouwing van gisteren. Ravenna ligt in de regio Emilia-Romagna, in de tweede en derde etappe reed het peloton al door Emilia, vandaag is het de beurt aan Romagna.

Ravenna is met ongeveer 159.000 inwoners de vijfde stad van Emilia-Romagna en de grootste van Romagna, het is met een oppervlakte van ruim 650km² ook de op één (Roma) na grootste gemeente van Italië, dit komt mede door de 10km verderop gelegen havenstad Marina di Ravenna die ook bij de gemeente hoort evenals het Candiano kanaal dat Ravenna met de haven en zee verbindt.


Ravenna

De stad is historisch één van de belangrijkste van Italië, maar de oorsprong van Ravenna is onbekend en de stichting wordt aan verschillende Italische volken toegeschreven. In ieder geval werd Ravenna aan het einde van de 4e eeuw v.C. veroverd door de Gallische stam de Senones die in 191 v.C. werden verslagen door de Romeinen. Julius Caesar verzamelde hier in 49 v.C. zijn troepen voor hij de Rubicon overstak op weg naar Roma, het begin van de bekendste Romeinse burgeroorlog. Ravenna groeide in de Romeinse tijd uit tot een belangrijke maritieme stad en werd in 402 zelfs de hoofdstad van het (West-)Romeinse Rijk, omdat het beter te verdedigen was tegen barbaarse invallen dan Mediolanum (Milaan). Mediolanum was in 296 hoofdstad was geworden na de splitsing van het rijk in een westelijk en oostelijk deel, hiervoor was het Constantinopel dat sinds 330 hoofdstad was geworden ten koste van Roma.

In 476 werd het (West-)Romeinse Rijk definitief ten val gebracht door Odoaker, de leider van de "foederati" (een groep Germaanse volken die zich binnen het rijk hadden gevestigd en bondgenoten waren van de Romeinen). Hij zette de pas 11 jarige keizer Romulus Augustus af, omdat zijn vader beloftes in ruil voor militaire steun niet was nagekomen. Odoaker werd hierna de eerste koning van Italië, maar werd in 488 aangevallen door de Ostrogotische koning Theodorik. De partijen konden na vijf jaar oorlog elkaar niet verslaan en in 493 werd in Ravenna de vrede getekend, de onderhandelingen werden afgesloten met een banket waar Odoaker het glas hief; juist op dat moment werd hij vermoord door Theodorik.


Basilica di Sant'Apollinare Nuovo

De Ostrogoten ("Oost Goten", i.t.t. de Visigoten of "West Goten" die het Iberisch schiereiland veroverden) verplaatsten hun hoofdstad van de Balkan naar Ravenna, maar na de dood van Theodorik in 526 zou het al snel verzwakken door interne strubbelingen (7 verschillende koningen in 27 jaar). De Byzantijnse keizer Justinianus veroverde Ravenna in 540 en maakte in 553 een definitief einde aan het Ostrogotische koninkrijk. De Longobarden vielen in 568 het Byzantijnse Italië binnen en stichtten hun eigen koninkrijk, de overgebleven Byzantijnse gebieden werden in 584 verenigd in het Exarchaat van Ravenna. Ravenna bleef lang het centrum van de Byzantijnse macht in Italië.
De vroege middeleeuwen waren de bloeiperiode van Ravenna en acht monumenten uit de vijfde en zesde eeuw staan samen op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Hieronder het Battistero Neoniano (doopkapel uit circa 458), de Basilica di Sant'Apollinare Nuovo (paleis van Theodorik uit 505, in 561 omgebouwd tot kerk), het Mausoleo di Teodorico (520) en de Basilica di San Vitale (525-548).


Basilica di San Vitale

Ravenna viel in 751 alsnog in handen van de Longobarden en zou nooit meer hoofdstad worden. Roma behoorde tot dan ook tot het Exarchaat en werd ernstig bedreigd door de Longobarden, de paus vroeg hierop de Frankische koning Pepijn de Korte om hulp. De Franken zouden het Longobardische koninkrijk tussen 751 en 774 veroverden en toevoegen aan hun eigen rijk, met uitzondering van Rome en omgeving dat de Kerkelijke Staat zou vormen. Ravenna werd in 754 veroverd door de Franken, maar Karel de Grote schonk het in 784 aan de Kerkelijke Staat. De stad zou in de eeuwen hierna bestuurd worden door de aartsbisschop van Ravenna, formeel in naam van de paus maar in de praktijk waren de bisschoppen redelijk autonoom.

In de 13e eeuw werd de stad verscheurd door een strijd tussen machtige nobele families waar in 1275 Guido da Polenta als winnaar uit kwam, zijn familie bleef tot 1440 de stad besturen namens de paus. Zijn kleinzoon Guido II da Polenta nodigde in 1318 de verbannen Florentijn Dante Aleghieri uit om zich hier te vestigen. Aleghieri was politiek actief, maar is vooral bekend als dichter en taalkundige. Hij algemeen beschouwd als één van de grootste Italianen aller tijden en is vooral bekend van zijn meesterwerk "la Divina Commedia", een epos over zijn tocht door de hel (Inferno), het vagevuur (Purgatorio) en het paradijs (Paradiso). Aleghieri schreef het deels in Ravenna waar hij in 1321 zou overlijden, zijn graftombe is een toeristische trekpleister.


Graftombe van Dante Aleghieri

De Da Polenta's werden in 1441 verdreven door de Venetiaanse Republiek die Ravenna annexeerden tot ze het in 1509 weer teruggaven aan de Kerkelijke Staat. In 1512 werd de Slag bij Ravenna uitgevochten tussen Frankrijk en de Kerkelijke Staat/Spanje, de Fransen wonnen deze grote veldslag waar meer een kwart van de 40.000 mensen op het slagveld om het leven kwamen, maar ze zouden zich later dat jaar alsnog moeten terugtrekken uit dit gebied.

De stad zou tijdens de 16e en 17e eeuw veel aan belang verliezen, het oude Romeinse kanaal was gedempt en de stad zat "gevangen" tussen de stadsmuren en een moeras en kon niet meer groeien. In de 18e eeuw zette het herstel zich langzaam in, het Candiano kanaal werd gegraven, er ontstond een nieuwe haven en de oude stadsmuren werden afgebroken om de stad de ruimte te geven. Ravenna kreeg in 1734 ook een nieuwe kathedraal, de "Basilica Cattedrale Metropolitana della Santa Resurrezione" wordt meestal de Basilica Ursiana genoemd naar de aartsbisschop uit die tijd en is gebouwd ter vervang van de oude kathedraal uit de Byzantijnse tijd die helaas werd afgebroken.


Duomo di Ravenna

Ravenna werd tijdens de beide wereldoorlogen als marinebasis gebruikt en zwaar beschadigd bij geallieerde bombardementen. Na de oorlog groeide het uit tot een belangrijke industriestad. De gaswinning in de omgeving en petrochemische industrie zorgden vooral in de jaren '50 en '60 voor een spectaculaire groei. De gemeente bevat ook enkele toeristische badplaatsen aan de Adriatische Zee. Ravenna heeft geen eigen universiteit of internationale luchthaven, wel een dependance van de universiteit van Bologna en een vliegveldje dat vooral voor recreatieve doeleinden wordt gebruikt.

Ravenna Calcio is in een 1913 opgerichte voetbalclub die nooit verder kwam dan de Serie B en tegenwoordig in de kelder van de Serie C1 speelt. Ravenna is op sportgebied vooral een volleybalstad: Robur Ravenna werd vijf keer kampioen (1946-1949, 1952) en pakte onlangs de titel in de Serie A2 waardoor het volgend seizoen weer op het hoogste niveau mag spelen. Porto Ravenna werd één keer kampioen (1991) en pakte vervolgens drie keer op rij de Champions League (1992-1994) en ook de CEV Cup (1997). De damesploeg Olimpia Teodora is met elf titels de recordkampioen en won ook twee keer de Champions League (1988, 1992). Porto Ravenna en Olimpia Teodora zijn door financiële problemen eind jaren '90 echter ver afgezakt en spelen tegenwoordig op het derde en vierde niveau.


Marina di Ravenna

Enkele bekende "Ravennati" buiten de Ostrogotische koningen zijn de 19e/20e eeuwse wiskundige Giuseppe Vitali, TV-presentator Amedeo Sebastiani, schutter Renzo Morigi (goud OS 1932 pistool 25m), motorcoureur Marco Melandri (WK 250cc 2002, 23 GP's gewonnen), volleybalster Simona Rinieri (390 caps, goud WK 2002) en de voetballers Andrea Mandorlini (verdediger van o.a. Inter jaren '80-90, nu trainer van Hellas Verona) en Davide Ballardini (vrij onbekende speler van Cesena, maar als trainer o.a. Palermo, Lazio en nu Genoa).

De belangrijkste wielrenners uit de stad Ravenna zijn Domenico Meldolesi (ritzege Giro 1965) en Andrea Collinelli (goud OS 1996 ind. achtervolging, WK 1996 & 1997 ploegenachtervolging). Uit de provincie komen veel te veel goede renners om allemaal op te noemen, onder andere Aldo Ronconi (Giro: 5e + ritzege 1946. Tour: 6e + ritzege 1947. Italiaans kampioen 1946), Vito Ortelli (Giro: 3e + ritzege 1946, 4e 1948. Italiaans kampioen 1948) en Giuseppe Minardi (6 ritzeges Giro jaren '50, Giro di Lombardia 1952).
In het recente verleden bracht de provincie o.a. Davide Cassani (ritzege Giro 1991 & 1993), Roberto Conti (Giro: 9e 1992. Tour: 6e + ritzege 1994 & 10e 1997), Fabiano Fontanelli (4 ritzeges Giro jaren '90) en Gianpaolo Mondini (ritzege Tour 1999, Italiaans kampioen tijdrijden 2003) voort. De huidige profs Riccardo Chiarini (Androni), Alberto Contoli, Filippo Savini (Colnago) en Alan Marangoni (Liquigas) komen ook uit de provincie, alleen de laatste twee doen mee in deze Giro.

Ravenna is pas voor de zesde keer aankomstplaats in de Giro, eerder wonnen Learco Guerra (1931), Cino Cinelli (1938), Pasquale Fornara (1955), Pietro Zoppas (1964) en Alessandro Petacchi (2005) hier een rit. Het is ook zeven keer startplaats van een etappe geweest, voor het laatst in 2005 toen Robbie McEwen de rit naar Rossano Veneto op zijn naam schreef.




De renners doorkruizen vandaag de provincies Ancona, Pesaro e Urbino (Abruzzo), Rimini, Forlì-Cesena en Ravenna (Emilia-Romagna), waarbij veel grote steden aan de kust worden aangedaan zoals Ancona, Pesaro, Fano, Pesaro, Rimini en tenslotte Cesenatico.

Na Cesanatico (Marco Pantani's oude woonplaats) wijkt men iets van de kustlijn af om naar Ravenna te rijden, vlak voor de stad slaat men echter weer plots rechtsaf om nog een klein lusje langs de kust mee te pikken alvorens definitief Ravenna binnen te rijden voor de onvermijdelijke massasprint.



dutchsl.blogspot.com
  donderdag 19 mei 2011 @ 10:52:54 #236
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_97023436
Italië is toch een prachtig land. Ravenna, ook al zo mooi...
pi_97023460
Vandaag dus opnieuw Cavendish?
the pleasure - the privilege is mine
  Moderator / Redactie Sport donderdag 19 mei 2011 @ 10:54:15 #238
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_97023478
quote:
0s.gif Op donderdag 19 mei 2011 10:53 schreef El_Borracho het volgende:
Vandaag dus opnieuw Cavendish?
Om daarna af te stappen.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  donderdag 19 mei 2011 @ 10:55:48 #239
62913 Blik
The one and Only!
pi_97023540
In Nederland zou die pukkel halverwege een serieuze heuvel zijn a la Posbank, hier wordt die niet eens genoemd :P
  donderdag 19 mei 2011 @ 10:57:36 #240
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_97023606
Heeft Petacchi eigenlijk al aangegeven of hij wil uitrijden of niet?
pi_97024426
Ben vandaag een een keer hele dag vrij krijgen we een vlakke etappe :{
  donderdag 19 mei 2011 @ 11:32:03 #242
130803 Gripper
Get a grip
pi_97024790
quote:
0s.gif Op donderdag 19 mei 2011 11:22 schreef poiuytr het volgende:
Ben vandaag een een keer hele dag vrij krijgen we een vlakke etappe :{
Je had beter morgenmiddag vrij kunnen nemen idd :)
Mijn foto's op Flickr!
[b]Op 15-09-2006 10:28 schreef Hans_Gielus[/b]
Namens Fryslân hoop ik dat je van een berg afkukelt _O-
pi_97024834
quote:
0s.gif Op donderdag 19 mei 2011 11:22 schreef poiuytr het volgende:
Ben vandaag een een keer hele dag vrij krijgen we een vlakke etappe :{
Ik meld jou morgen wel ziek :Y)
pi_97027034
quote:
2s.gif Op donderdag 19 mei 2011 10:57 schreef Beregd het volgende:
Heeft Petacchi eigenlijk al aangegeven of hij wil uitrijden of niet?
Hij heeft aangegeven (voor de Giro) dat hij na de rit van vandaag afstapt om zich voor te bereiden op de Tour. Alleen vraag ik me af of hij als drager van de puntentrui zo afstapt, misschien wacht hij tot morgenavond.
  donderdag 19 mei 2011 @ 12:44:58 #245
308981 Narcotical
Best in the World
pi_97027564
Wat een biljartlaken vandaag.. Zal wel weer een sprint worden
"IT'S CLOBBERIN' TIME!!!"
  donderdag 19 mei 2011 @ 12:47:56 #246
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_97027639
Nou, ff de laatste 5 km inschakelen.
Mooi, kan ik eens wat aan m'n scriptie doen.

Wordt nog wat, volgende week ook nog een RG.
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  donderdag 19 mei 2011 @ 12:51:33 #247
194695 franklop
Fran knock
pi_97027769
quote:
0s.gif Op donderdag 19 mei 2011 12:44 schreef Narcotical het volgende:
Wat een biljartlaken vandaag.. Zal wel weer een sprint worden
er is weinig 'weer' aan dit jaar :P
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
pi_97027972
Contador had gisteren dus wel als doel om de roze trui te verliezen, en zo de ploeg nog even te onlasten:
http://www.nusport.nl/gir(...)-trui-verliezen.html
In the coolest little capital of the world
  donderdag 19 mei 2011 @ 13:10:34 #249
16447 Chielus
Dial M for me.
pi_97028359
quote:
0s.gif Op donderdag 19 mei 2011 12:57 schreef Drebbelman het volgende:
Contador had gisteren dus wel als doel om de roze trui te verliezen, en zo de ploeg nog even te onlasten:
http://www.nusport.nl/gir(...)-trui-verliezen.html
Dan heeft hij wel als een mongool gereden. Dan zet je niet je ploeg op kop als de voorsprong van de kopgroep pas 2 minuten is en Le Mevel staat op anderhalve minuut. Hij kon op zn vingers uitrekenen dat er genoeg andere ploegen waren die dat gaatje op het eind nog wel wilden en konden dichtrijden.
Save the cheerleader. Save the World.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today James Dean
pi_97028430
Het alternatief was dat hij het risico liep dat de kopgroep te ver zou uitlopen en zijn team alsnog als een gek aan de bak moest om het gat tot een respectabele afstand te verkleinen, wat op zich een vreemde gedachte is als je het doet met als doel om je ploeg juist te ontlasten :)

edit: oef dat is best een lange zin eigenlijk
In the coolest little capital of the world
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')