Ik denk dat we nog wel even moeten wachten voor die techniek echt bruikbaar is. Betrouwbaarheid is alles met dienstwapens, dus dergelijke systemen zullen zich in jarenlange testen moeten bewijzen. Vuurwapens en electronica zijn van nature geen vrienden door de enorme druk, hoge temperaturen, olie en de soms zeer zware omstandigheden waaronder ze moeten werken.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:25 schreef shadow117 het volgende:
[..]
Waarom niet ? mechanisch kun je ook wat krijgen, en een 100% garantie kun je niet geven, zowel voor beide systemen.
Waarom dat? Als je het tot een worsteling laat komen doe je het volgens mij als agent al verkeerd. Heb het idee dat er veel te veel wordt gedacht vanuit deze situatie en wat er fout ging.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:12 schreef Leppie7 het volgende:
[..]
Dit is dus duidelijk geen normale situatie, ik kan me voorstellen dat de agent met ongekende agressie is aangevallen. Gezien de aard van de dader (een vrouw met een brandblusser doodgeslagen en een agent met meerdere kogels door het hoofd geschoten nadat hij het dienstwapen had bemachtigd)... Ik denk dat je het probleem eerder moet zoeken in de procedures van de politie, als er een persoon word verdacht van een ernstig geweldsmisdrijf moet er misschien 1 agent zonder vuurwapen onder dekking van een agent met vuurwapen de verdachte benaderen..
quote:Op donderdag 14 april 2011 17:29 schreef apple_pie het volgende:
.
[..]
Ik denk dat we nog wel even moeten wachten voor die techniek echt bruikbaar is. Betrouwbaarheid is alles met dienstwapens, dus dergelijke systemen zullen zich in jarenlange testen moeten bewijzen. Vuurwapens en electronica zijn van nature geen vrienden door de enorme druk, hoge temperaturen, olie en de soms zeer zware omstandigheden waaronder ze moeten werken.
Voor veel mechanische storingen zijn drills om zo snel mogelijk het wapen weer bruikbaar te maken, maar hoe doe je dat met een dergelijk electronisch systeem zonder het doel ervan te ondermijnen?
Ik zie Nederland sowieso niet voorop lopen met dat soort zaken.
Waarom denk je dat een wapen als een AK-47 wereldwijd 'populair' is? Goedkoop, makkelijk onderhoud en superbetrouwbaar.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:25 schreef shadow117 het volgende:
[..]
Waarom niet ? mechanisch kun je ook wat krijgen, en een 100% garantie kun je niet geven, zowel voor beide systemen.
Dat ontken ik ook niet, ik geef alleen een mogelijke oplossing voor zulke incidentenquote:Op donderdag 14 april 2011 17:35 schreef PeeJay1980 het volgende:
[..]
Waarom denk je dat een wapen als een AK-47 wereldwijd 'populair' is? Goedkoop, makkelijk onderhoud en superbetrouwbaar.
Een mechanisch probleem los je relatief makkelijk op, met elektronische problemen niet natuurlijk. Wat ga je dan doen? Resetten?
In nood het wapen van een collega gebruiken is er dan ook nooit meer bij.
In de meeste wapens die op dit moment in ontwikkeling zijn, zit weinig tot geen elektronica in het vuurmechanisme. Dat is niet voor niets.
Bron: http://grsbk.nl/ddlciquote:Update 17:30 (persconferentie)
De overleden agent heet Dick Haveman. Hij was ten tijde van het incident gekleed in burger. Dit maakte Oscar Dros tijdens de persconferentie bekend. De gewonde agente (22) heeft het ziekenhuis inmiddels verlaten. Zij maakt het naar omstandigheden goed.
Verdachte, een illegale vreemdeling zonder vaste woon- of verblijfplaats, ligt nog in het ziekenhuis. Het is een bekende van de politie.
Verder is er nog een 72-jarige man gewond geraakt.
daar was ik wel benieuwd naarquote:De 25-jarige verdachte is een illegale vreemdeling zonder vaste verblijfplaats. De man is een bekende van de politie en zal vrijdag worden voorgeleid. De verdachte is een uitgeprocedeerde asielzoeker. Omdat het land van herkomst niet bekend was, kon de man nog niet worden uitgezet.
Zo jammer dat "wij" ervoor gaan betalen.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:42 schreef RemcoW23 het volgende:
Nouja, nu heeft ie iig weer een verblijfplaats.
Bekend bij politie wil natuurlijk niet zeggen dat zijn huidige verblijfplaats bij politie bekend was.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:50 schreef Disorder het volgende:
Illegaal én bekend bij politie? Waarom loopt dat nog rond?
Dan kun je geen racist zijn neequote:Op donderdag 14 april 2011 17:59 schreef spookje-van-het-noorden het volgende:
(en nee ben geen racist, heb zelf nml. een kleurtje)
Gerucht gaat dat hij is gevallen.quote:Op donderdag 14 april 2011 18:13 schreef Alleskids het volgende:
De motoragent was in burger op een vermomde politiemotor. En hij was lid van een arrestatieteam. Hoe kan een zeer ervaren hoofdagent, die ook nog getraind is in geweldadige arrestaties zich het wapen laten ontfutselen?
Ik denk niet dat je mijn post goed heb gelezen, en ik vind jouw post ook absoluut niet genuanceerd, een agent hoort een agressieve man sowieso te kunnen overmeesteren? Dat is te kort door de bocht, ik vind dat je ten eerste niet in de situatie moet komen waarbij een agent 1 op 1 komt omdat de kans dan altijd aanzienlijk blijft dat de verdachte de agent overmeesterd (wat weet je van de verdachte, hij kan net zo goed zeer getraind zijn in vechtsport!) als er door overmacht toch zon situatie ontstaat hoort een agent een alternatief wapen te hebben om de verdachte tijdelijk uit te schakelen als die geen instructies opvolgt, zoals een taser bijvoorbeeld...quote:Op donderdag 14 april 2011 17:30 schreef Kabolter het volgende:
[..]
Waarom dat? Als je het tot een worsteling laat komen doe je het volgens mij als agent al verkeerd. Heb het idee dat er veel te veel wordt gedacht vanuit deze situatie en wat er fout ging.
Naar mijn idee zorgt deze denkwijze, mocht deze worden uitgevoerd, alleen nog maar voor meer incidenten.
Op straat hoort een agent een agressieve man sowieso te kunnen overmeesteren, met bezit/gebruik van vuurwapen.
In kleinere (huiselijke situaties bijvoorbeeld) kan er eventueel gekeken worden naar andere oplossingen, zoals het gebruik van een hond of een AT.
Ik dacht dat je een onbewapende agent op een verdachte wou sturen. Daarmee wek je bij mij de verkeerde illusie. Een agent moet gewoon een wapen dragen en hiermee kunnen dreigen. Stel dat de verdachte ineens een wapen te voorschijn tovert. Dan heeft de 2de agent al het probleem dat hij/zij niet kan schieten als de eerste agent in de baan van het schot staat. Daarnaast kan de afstand te groot zijn om direct resultaat te hebben. Vooral als je de berichtgeving van jaren terug mag geloven en dat er heel wat agentjes toen rondliepen die het schieten niet goed genoeg beheersten.quote:Op donderdag 14 april 2011 18:22 schreef Leppie7 het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je mijn post goed heb gelezen, en ik vind jouw post ook absoluut niet genuanceerd, een agent hoort een agressieve man sowieso te kunnen overmeesteren? Dat is te kort door de bocht, ik vind dat je ten eerste niet in de situatie moet komen waarbij een agent 1 op 1 komt omdat de kans dan altijd aanzienlijk blijft dat de verdachte de agent overmeesterd (wat weet je van de verdachte, hij kan net zo goed zeer getraind zijn in vechtsport!) als er door overmacht toch zon situatie ontstaat hoort een agent een alternatief wapen te hebben om de verdachte tijdelijk uit te schakelen als die geen instructies opvolgt, zoals een taser bijvoorbeeld...
dat is dus het probleem, men weet zijn land van herkomst nietquote:Op donderdag 14 april 2011 17:59 schreef spookje-van-het-noorden het volgende:
wat jammer, dat een illegale asielzoeker het zo verpest(de meeste asielzoekers die ik heb ontmoet zijn ontzettend tof )
meteen het land uit ermee (en nee ben geen racist, heb zelf nml. een kleurtje)
ik denk niet dat dat bestaatquote:Op donderdag 14 april 2011 18:43 schreef shadow117 het volgende:
Wat te denken van verdovingswapens met een snelle inwerking die de verdachte direct uitschakeld ? type olifant neerhalen.
Dit voorkomt ook verdere escalatie, gewoon bij ernstige situaties standaard uitvoeren en afvoeren. Daarna de zaak uitzoeken.
Ik snap je punt, feit is dat er onderzocht moet worden wat er mis is gegaan en of er volgens protocol is gehandeld, als er volgens protocol gehandeld is moet dat protocol dus herzien worden in mijn ogen, hoe en wat is lastig om te zeggen, ik denk dat ik zelf ook wat te simpel heb nagedacht over een oplossing...quote:Op donderdag 14 april 2011 18:39 schreef Kabolter het volgende:
[..]
Ik dacht dat je een onbewapende agent op een verdachte wou sturen. Daarmee wek je bij mij de verkeerde illusie. Een agent moet gewoon een wapen dragen en hiermee kunnen dreigen. Stel dat de verdachte ineens een wapen te voorschijn tovert. Dan heeft de 2de agent al het probleem dat hij/zij niet kan schieten als de eerste agent in de baan van het schot staat. Daarnaast kan de afstand te groot zijn om direct resultaat te hebben. Vooral als je de berichtgeving van jaren terug mag geloven en dat er heel wat agentjes toen rondliepen die het schieten niet goed genoeg beheersten.
Daarnaast kan ik mij voorstellen dat als deze procedure standaard wordt dat geweld sneller wordt uitgelokt. Het wekt de indruk dat je in het uiterste geval alleen maar een behandeling met de taser krijgt.
quote:Op donderdag 14 april 2011 18:44 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
ik denk niet dat dat bestaat
Er bestaan tasers met een effectief bereik van 50+ meter, als je daardoor word geraak sta je ook even niet meer opquote:Op donderdag 14 april 2011 18:43 schreef shadow117 het volgende:
Wat te denken van verdovingswapens met een snelle inwerking die de verdachte direct uitschakeld ? type olifant neerhalen.
Dit voorkomt ook verdere escalatie, gewoon bij ernstige situaties standaard uitvoeren en afvoeren. Daarna de zaak uitzoeken.
ja ik ben ook niet geheel tegen tasers. Hier in mijn dorp in de States wordt het vaak ingezet bij het stoppen van huiselijk geweld. Die mensen zijn dan zo onder de invloed van crack dat de aanwezigheid van cops ze niet stopt, en dan is het beter dan schietenquote:Op donderdag 14 april 2011 18:53 schreef Leppie7 het volgende:
[..]
[..]
Er bestaan tasers met een effectief bereik van 50+ meter, als je daardoor word geraak sta je ook even niet meer op
Precies, in dat soort situaties is het veel beter dan schieten omdat het gevaar op permanent letsel een stuk lager is.quote:Op donderdag 14 april 2011 18:58 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
ja ik ben ook niet geheel tegen tasers. Hier in mijn dorp in de States wordt het vaak ingezet bij het stoppen van huiselijk geweld. Die mensen zijn dan zo onder de invloed van crack dat de aanwezigheid van cops ze niet stopt, en dan is het beter dan schieten
ja de politie agenten over het algemeen hier zijn varkens. Één van mijn medestudenten werkt als 'explorer' voor hen en is net zo erg; super excited als hij iemand mag taseren. Vindt het ook niet te ver gaan daar over op te scheppen op facebook.quote:Op donderdag 14 april 2011 19:05 schreef Leppie7 het volgende:
[..]
Precies, in dat soort situaties is het veel beter dan schieten omdat het gevaar op permanent letsel een stuk lager is.
Ik ben totaal geen fan van de politie aanpak in de USA maar evenmin van die in Nederland...
Er moet een tussenweg gevonden worden.
De politie hoort geen vijand te zijn maar ook zeker geen vriend (maar wel benaderbaar) in mijn ogen. De politie hoort een rots in de branding te zijn.
Pffff drama is dat inderdaad, versterk het stereo type nog eens flink. Komt denk ik omdat de Amerikanen bij bijna alles wat ze doen van extremen houden.quote:Op donderdag 14 april 2011 19:06 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
ja de politie agenten over het algemeen hier zijn varkens. Één van mijn medestudenten werkt als 'explorer' voor hen en is net zo erg; super excited als hij iemand mag taseren. Vindt het ook niet te ver gaan daar over op te scheppen op facebook.
Fuck it. Executie.quote:Op donderdag 14 april 2011 18:41 schreef Marrije het volgende:
[..]
dat is dus het probleem, men weet zijn land van herkomst niet
ja precies. Nou is die medestudent een oostenrijker (voldoet weer aan een ander stereotypequote:Op donderdag 14 april 2011 19:11 schreef Leppie7 het volgende:
[..]
Pffff drama is dat inderdaad, versterk het stereo type nog eens flink. Komt denk ik omdat de Amerikanen bij bijna alles wat ze doen van extremen houden.
Tsja, maar hij kon nog overlijden aan zijn verwondingen. Eventueel met hulp.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:42 schreef RemcoW23 het volgende:
Nouja, nu heeft ie iig weer een verblijfplaats.
quote:Op donderdag 14 april 2011 19:14 schreef TheThirdMark het volgende:
[..]
Normaal is het altijd een reden voor een feestje, als een agent neergemaaid wordt.
Enig idee hoe dat komt??? Omdat er ook nabestaanden zitten te wachten op resultaten van het onderzoek. En als je dan allerlei wilde verhalen voorbij hoort komen is dat op zijn zachts gezegd nogal vervelend.quote:Op donderdag 14 april 2011 14:50 schreef yvonne het volgende:
Ik zag het gister door deze tweet,
[..]
https://twitter.com/#!/janwillemvdpol/status/58252651325964288
Politie begint aardig twitter te domineren..
"ga niet speculeren'
Nee meneer agent
ik denk dat twitter etc. het laatste is wat je gaat volgen als je dochter dood is geslagenquote:Op donderdag 14 april 2011 19:43 schreef mcintosh het volgende:
[..]
Enig idee hoe dat komt??? Omdat er ook nabestaanden zitten te wachten op resultaten van het onderzoek. En als je dan allerlei wilde verhalen voorbij hoort komen is dat op zijn zachts gezegd nogal vervelend.
Want je dochter van 29 zal maar doodgeslagen zijn en je hoort steeds dat het om een 15 jarige meid gaat. Zit je dan niet hevig in twijfel? Zoiets is al ontzetten moeilijk te accepteren en als er dan ook nog druk getwitterd wordt dat het mogelijk niet om jouw dochter gaat, lijkt me verschrikkelijk.
Maar goed, het is niet alsof iemand zich aan die oproep heeft gehouden, want het is toch veel belangrijker om 'nieuws' te brengen, hopen dat jouw kloterige kuttweet ergens verschijnt op TV, dan om het bij het rechte eind te hebben. Fuck de nabestaanden!
Het vervelende is dat Twitterberichten zowat klakkeloos overgenomen worden door de mainstream media. En ik nam als voorbeeld de ouders, maar er zijn zat andere familieleden en vrienden die wel op elk bericht zitten..quote:Op donderdag 14 april 2011 19:51 schreef Re het volgende:
[..]
ik denk dat twitter etc. het laatste is wat je gaat volgen als je dochter dood is geslagen
ik bedoelde meer op de manier dat gekleurden niet altijd voor gekleurden opkomen. Want tuurlijk kunnen gekleurden wel racistisch zijnquote:
Tja... Ik mis wel de dreads...quote:Op donderdag 14 april 2011 20:50 schreef Specularium het volgende:
En dit is wel de goede foto?
Er ging vanmiddag alweer een fake rond via twitter.
Ja ? Terwijl je net al iemand omgebracht hebt?quote:Op donderdag 14 april 2011 21:22 schreef Hoogheid het volgende:
Wat hij bij de vrouw heeft gedaan is natuurlijk niet goed te praten, maar als ik in het nieuws hoor dat de agent in burger rondliep en in een worsteling is geraakt, is het misschien wel te begrijpen dat hij terug vecht, niet wetende dat het een agent is (en hem niet kunnen verstaan?). Dat zou iedereen doen als er een wildvreemde op je springt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |