abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 11 april 2011 @ 14:21:55 #1
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95342018
Een heeeeel stuk sneller dan verwacht, maar..

Morgen gaan mijn vriend en ik ons eerste potentiele huurhuisje bezichtigen! *O*

Waar moeten we op letten?
Wat zijn do's en dont's?
En wat zijn belangrijke vragen om eventueel te stellen?
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
pi_95342315
Altijd vragen wat het kost anders kun je het achteraf misschien niet betalen
Op vrijdag 18 maart 2011 01:26 [b]schreef Ezio het volgende:[/b]Ik ga nu wel. Kijk uit waar je je staart steekt!
Groetjes, Ezio.
  maandag 11 april 2011 @ 14:32:53 #3
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_95342352
Dubbel glas of niet. Veel last van vocht in de muren of niet. Of alles netjes is afgewerkt. Als de badkamer en keuken aftands zijn over hoeveel tijd de renovatie gepland staat. Dat soort dingen.
pi_95342425
Als het kan een kleine kijk op de huizen/kamers eromheen, wat voor menschen daar wonen.
  maandag 11 april 2011 @ 14:42:09 #5
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_95342695
Op alles. Neem dus iemand mee die ervaring heeft. Een vader of oom of zo. (Excuseer de mysogynie)
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  maandag 11 april 2011 @ 14:54:41 #6
309210 Beardy
Echte mannen hebben een baard.
pi_95343128
Ga er 's avonds (laat) een keer langs om te zien hoe het daar dan is (luidruchtige buren, verkeer enzovoorts).
  maandag 11 april 2011 @ 15:03:54 #7
265283 maickeltje
Nothing to lose
pi_95343432
Energielabel van het huis
Als het gedateerd is , wanneer de renovatie gepland staat?
Thermopane glas
eigen cv, of gemeentelijke cv ketel.

vraag wat je er aan mag veranderen mits je iets gezien hebt.
als je het neemt maak een lijst wat aan vervanging toe is bijv:
Nieuw sanitair badkamer
Achterdeur is rot, nieuwe achterdeur etc.

Is het huis gehorig, kan je de buren goed horen?
Verkeer, en omgeving, parkeergelegenheid.
  maandag 11 april 2011 @ 15:32:07 #8
213932 siface
zorgenkind des levens
pi_95344450
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 14:54 schreef Beardy het volgende:
Ga er 's avonds (laat) een keer langs om te zien hoe het daar dan is (luidruchtige buren, verkeer enzovoorts).
Dit, absoluut DIT. Hier ben ik eens erg de mist mee ingegaan (als student in een woningbouwstichting huis, zag er leuk uit, gezellige buurt. Achteraf bleken er dealers boven mijn hoofd te wonen). Gewoon 'n paar keer langsrijden 's avonds rond 9 uur en later.

Ik weet niet of je een huis of een appartement op het oog hebt, in geval van appartement: altijd vragen naar bijkomende kosten op de kale huur, denk aan servicekosten, blokverwarming. Vraag ook even naar de jaarlijkse eindafrekeningen. Die willen nog wel eens hoog uitvallen.

Nog 1 ding in geval van appartement: probeer er achter te komen wat er boven je woont (gezin met 8 kinderen, rustige alleenstaande...)
I'm a soprano. I have resonance where my brains ought to be.
64= Monoton + Minimal
pi_95345419
Bij een appartement is ook de VvE erg belangrijk. Vraag hoe actief deze is, of er vergaderd wordt, gespaard wordt voor groot onderhoud.

En sowieso, kijk hoe het schilderwerk er buiten bij staat en of de kozijnen nog gaaf zijn en geen rotte plekken vertoont. Dat kan nog een aardige kostenpost worden en/of een heleboel werk.

Zoals al gezegd, ga op verschillende tijdstippen langs om een goed beeld van de buurt en buren te krijgen. Bedenk goed of je je thuis zult voelen in de omgeving.

Veel plezier bij de bezichtiging!

Verkeerd gelezen. :@

[ Bericht 11% gewijzigd door Levitation op 11-04-2011 16:12:05 ]
Dit is mijn uitspraak en daar zult u het mee moeten doen.
***Levi was here***
  maandag 11 april 2011 @ 16:09:35 #10
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_95345923
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 15:57 schreef Levitation het volgende:
Bij een appartement is ook de VvE erg belangrijk. Vraag hoe actief deze is, of er vergaderd wordt, gespaard wordt voor groot onderhoud.

En sowieso, kijk hoe het schilderwerk er buiten bij staat en of de kozijnen nog gaaf zijn en geen rotte plekken vertoont. Dat kan nog een aardige kostenpost worden en/of een heleboel werk.

Zoals al gezegd, ga op verschillende tijdstippen langs om een goed beeld van de buurt en buren te krijgen. Bedenk goed of je je thuis zult voelen in de omgeving.

Veel plezier bij de bezichtiging!
VvE is toch niet aan de orde bij een huurhuis?
The love you take is equal to the love you make.
pi_95346002
quote:
5s.gif Op maandag 11 april 2011 16:09 schreef Lienekien het volgende:

[..]

VvE is toch niet aan de orde bij een huurhuis?
:o helemaal over het woord "huur" heen gelezen. :@
Dit is mijn uitspraak en daar zult u het mee moeten doen.
***Levi was here***
  dinsdag 12 april 2011 @ 15:30:29 #12
265283 maickeltje
Nothing to lose
pi_95395294
en?
pi_95417765
Ga met de buren praten, vraag hoe ze er wonen, hoe de buurt is, of het gehorig is ed. Kijk hoe mensen op straat reageren, groeten ze je of zitten ze te loeren wie jij nu wel niet bent? En als je met zijn tweeën bent: kijk of je elkaar in verschillende kamers erg goed kan horen of niet.

En ga op verschillende tijden langs, 's avonds, in het weekend (zeker wanneer het in de binnenstad ligt). Waar kun je parkeren en is er vaak parkeergedoe of kun je voor de deur terecht?
pi_95418852
Vraag bij alles wat je ziet waarvan je hebt van nou moe mooi is anders wat de WBV daaraan doet, soms sta je versteld van wat ze nog wel uitvoeren of juist niet.

Zo heb ik het bij al mijn huurhuizen voor elkaar gekregen dat zij iedere keer de toiletpot, stortbak, wc-bril en toiletrolhouder vervingen evenals de douchekop in de badkamer.
Bij de eerste woning deden ze er ook nog een nieuw keukenblok in inclusief tegels, in de tweede hebben zij de verwarming aangelegd, aansluiting wasmachine, keuken en badkamer opnieuw betegeld en een vlizo trap gemonteerd ipv het losse trapje en nieuwe plafonds boven.
pi_95420065
Bij huurhuizen kun je opvallend veel aan de bewoners zelf vragen omdat die zelf geen belang hebben, en totaal geen verantwoording aan jou hoeven af te leggen. Vraag aan hen het hemd van hun lijf, waarom ze gaan verhuizen (beetje terloops), en wat ze wel/niet prettig van het huis/appartement vonden. Zij hebben geen belang.
pi_95420198
Vraag aan de huidige huurders of ze nog tips hebben. Die kennen het huis het beste. Dan moet je denken aan: het vervangen van bepaalde dingen.

Bekijk ook de meterkast, of er een redelijk recent model in zit.

Na acceptatie:

Bij hele vreemde kleuren op de wanden: aangeven dat je niet akkoord bent en dat je het in een neutrale kleur wil hebben. Dat je dat voor een vergoeding eventueel zelf wil doen. Dat is iets om te regelen met de oude huurder.

Hang- en sluitwerk: probeer gelijk nieuwe sloten te regelen (met de woningbouw).
pi_95424405
Kijk ook goed waar de zon opkomt en ondergaat, als je het tenminste belangrijk vindt om een beetje licht te hebben. Daar lette ik voorheen helemaal niet op, maar ik realiseer me nu dat ik het erg belangrijk vind om een beetje zon te hebben - en dan is het knap balen als je op de noordkant zit. Helemaal als je balkon of tuin hebt, je gaat er beduidend minder snel zitten als je de hele dag in de schaduw zit.

Verder, hoe zit t met de verwarming (CV?) en geiser vs boiler, ook wel handig om te weten. Maar dat spreekt misschien voor zich allemaal.

Ik weet niet of je het 'leeg' te zien krijgt of dat het nog bewoond is, maar het is ook altijd handig om goed te bespreken wat bij de woning hoort en wat niet en of je evt. dingen kan overnemen (vloer, keukenapparatuur etc.).
Denn was schwer ist, ist auch schön, gut, groß (Beethoven)
// wandelende paradox //
  dinsdag 12 april 2011 @ 23:46:33 #18
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_95424895
Uiteindelijk is het toch altijd een gokje of een huis uiteindelijk prettig wonen is. En soms heb je geluk met aanbiedingen en soms niet.
  woensdag 13 april 2011 @ 07:42:37 #19
238326 Worteltjestaart
Lid van de Copycat-fanclub
pi_95430077
Ik zie wel wat tips die voor een huurhuis toch iets minder spelen dan voor een koopwoning.
Energielabel? Die hebben huurhuizen lang niet altijd, en ik vraag me zelfs af of dat verplicht is. Bovendien heb je er helemaal niets aan.

Zorg dat je een lijstje hebt van dingen die je opvallen (hoe klein ook) die volgens jou moeten worden hersteld: een stukje van een schakelaar afgebroken, barst in tegels, meterkast, roest op een radiator (duidt op evt. lekkage).
Als de woning een kruipruimte heeft, kijk dan hoe die is. Mag vochtig zijn maar niet onder water staan.
Probeer als je kunt door eventuele inrichting heen te kijken.

Zoek ook even uit voor welk onderhoud je zelf verantwoordelijk bent als je er eenmaal woont. Bij ons vroegere huurhuis waren wij eigenlijk voor alle binnenonderhoud verantwoordelijk.
[b]Op <a href="http://forum.fok.nl/topic/2422880/2/50#p176814828" target="_blank" >maandag 29 januari 2018 10:31</a> schreef richolio het volgende:[/b]
Kijk even naar de post van worteltjestaart en neem het goed in je op.
  woensdag 13 april 2011 @ 17:00:00 #20
265283 maickeltje
Nothing to lose
pi_95449987
ook zo leuk dat ts gereageerd
  woensdag 13 april 2011 @ 17:00:29 #21
265283 maickeltje
Nothing to lose
pi_95450013
quote:
1s.gif Op woensdag 13 april 2011 07:42 schreef Worteltjestaart het volgende:
Ik zie wel wat tips die voor een huurhuis toch iets minder spelen dan voor een koopwoning.
Energielabel? Die hebben huurhuizen lang niet altijd, en ik vraag me zelfs af of dat verplicht is. Bovendien heb je er helemaal niets aan.

Zorg dat je een lijstje hebt van dingen die je opvallen (hoe klein ook) die volgens jou moeten worden hersteld: een stukje van een schakelaar afgebroken, barst in tegels, meterkast, roest op een radiator (duidt op evt. lekkage).
Als de woning een kruipruimte heeft, kijk dan hoe die is. Mag vochtig zijn maar niet onder water staan.
Probeer als je kunt door eventuele inrichting heen te kijken.

Zoek ook even uit voor welk onderhoud je zelf verantwoordelijk bent als je er eenmaal woont. Bij ons vroegere huurhuis waren wij eigenlijk voor alle binnenonderhoud verantwoordelijk.
energie label levert de woningstichting er gewoon bij hoor.
pi_95460395
Bij het huurhuisje van mijn vader zaten er 2 oudjes in, die moesten naar een verzorgingshuis, zaten te janken dat ze niet weg wilden en dat het zo'n fijn huis was.
Toen heeft hij het huis maar genomen, was goede beslissing ook achteraf.
  donderdag 14 april 2011 @ 07:54:54 #23
238326 Worteltjestaart
Lid van de Copycat-fanclub
pi_95478226
quote:
1s.gif Op woensdag 13 april 2011 17:00 schreef maickeltje het volgende:

[..]

energie label levert de woningstichting er gewoon bij hoor.
Dat klopt, als je het koopt. Bij huur is dat nog niet standaard.
Maar het is echt nutteloos... wij kregen een certificaat met een D-label (2.39) toen we ons huurhuis kochten. Vanwege spouwmuurisolatie moest het opnieuw bepaald worden; en toen was het opeens 1.95. WTF?
[b]Op <a href="http://forum.fok.nl/topic/2422880/2/50#p176814828" target="_blank" >maandag 29 januari 2018 10:31</a> schreef richolio het volgende:[/b]
Kijk even naar de post van worteltjestaart en neem het goed in je op.
pi_95478308
Waar ik altijd op let is hoe de gordijnen hangen bij de buren, hangen de gordijnen schots en scheef of hangt er een laken of kapotte raambekleding, staan er aftandse planten voor het raam zien de ramen er ietwat goor uit dan kan je beter afhaken.
Leuke ramen betekent meestal leuke/nette buren (uitzonderingen daargelaten)
pi_95483415
Let erop dat er een goede kookvoorziening is... (zie Elektrisch koken)
Klussen deel 1 en 2
  donderdag 14 april 2011 @ 14:39:42 #26
545 dop
:copyright: dop
pi_95491337
quote:
5s.gif Op maandag 11 april 2011 16:09 schreef Lienekien het volgende:

[..]

VvE is toch niet aan de orde bij een huurhuis?
ik heb een huur flatje gehad waar 14 van de 18 koop waren en er dus een VVe was die ook iets in de melk te brokkelen heeft.
voordeel is wel dat je huurbaas het niet makkelijk kan laten verpauwperen.
Ik schrijf soms wat rottig, zelf noem ik het dyslexie , sommige zeggen dat ik lui ben.
get over it , het wordt niet beter
  donderdag 14 april 2011 @ 15:12:08 #27
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_95492693
Ik heb in ieder geval vandaag te horen gekregen dat ik de woning heb gekregen *O* :s) :)
  donderdag 14 april 2011 @ 15:17:44 #28
331499 Hallie
Klusser in wording
pi_95492942
Gefeliciteerd!
Wanneer krijg je de sleutel?
  donderdag 14 april 2011 @ 15:26:30 #29
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_95493389
27 april :)
  donderdag 14 april 2011 @ 16:09:13 #30
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95495324
Ben ik weer! :W

Een paar dagen geleden zijn mijn vriend, zijn ouders en ik het appartement gaan bezichtigen, samen met de makelaar.

Het huisje op zich is prachtig!
Om over de badkamer en de keuken nog maar te zwijgen, haha!
Helemaal nieuw, fraai afgewerkt, en voorzien van praktisch alle denkbare luxe.

Er is wel ook een en ander qua werk aan het huisje, zoals de trapleuning die mist, de badkamer waar twee tegels missen, en de muren.
Het behang was smerig geel, van alle aanslag.
Er zal dus absoluut opnieuw gewit en geverfd moeten worden.
En flink worden gepoetst en geschrobt..

Dus er valt nog een boel te klussen, maar we hebben een poets- en klusteam gereed staan, dus dat moet goedkomen!

Maar mijn vriend en ik zitten qua wensen en verwachtingenpatroon wel op eenzelfde lijn, en we zien echt potentieel in dit leuke huisje.
Onze verwachtingen van het huisje waren zelfs wel overtroffen!

Mijn vriend wilde er nog even over nadenken, maar nu is dan toch de kogel door de kerk..

Mijn vriend en ik hebben besloten dat we voor voor dit huisje willen gaan!

Maar er waren nog een aantal andere geinteresseerden, en er waren ook al een aantal bezichtigingen geweest, dus het zal erom gaan spannen..

Maar de makelaar bemiddelt alleen maar.
De uiteindelijke keuze wordt door de verhuurder zelf gemaakt..

Ik heb gisteravond de makelaar alle benodigde documenten (jaaropgaves + arbeidscontracten) op de mail gezet, die hij nodig had.
Ook netjes gemeld dat mocht hij vragen hebben of nog ontbrekende informatie nodig had, hij me altijd kan mailen.

En nu..
Nu is het afwachten.
En hopen op een klein wonder! :)

Ik heb nog geen reactie terug ontvangen, maar volgens mijn ouders kan dat ook nog wel een paar dagen duren..
Heeft iemand enig idee hoelang dat zou kunnen duren?
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  donderdag 14 april 2011 @ 16:09:36 #31
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95495339
@ Mishu;
Gefeliciteerd! :)
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  donderdag 14 april 2011 @ 16:15:46 #32
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95495658
De locatie was trouwens ook een groot pluspunt!
De belangrijkste voorzieningen zijn op loopafstand, het ligt in een mooie, rustige buurt.

We hebben een aantal mensen uit het complex gezien, en ook een klein praatje mee gemaakt.
Er hangt een gemoedelijke sfeer, het straalt gezelligheid uit, en het zijn ook op het eerste zicht vriendelijke mensen, die net zo van rust houden als wij. :)
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
pi_95542277
niet te enthousiast doen, ook al vind je het geweldig :)

Bij koopwoningen kan je een scherpe prijs dan wel vergeten.
  vrijdag 15 april 2011 @ 19:47:43 #34
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95554405
Ik probeer ook zo nuchter mogelijk te zijn, omdat er natuurlijk ook een kans is, dat we niet uitgekozen worden.

Ik hoop dat God ons bij staat, en verder rest ons niets dan duimen en hopen. :)
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  zaterdag 16 april 2011 @ 11:28:50 #35
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95575897
Whaaaaaa!

Mijn vriend heeft net de makelaar gebeld..

Er waren 6 partijen die hun gegevens hadden doorgemaild.
De verhuurder heeft een selectie gemaakt van drie potentiële huurders, waar hij graag een gesprek mee wil hebben, en..

Wij zijn er een van! *O*

De makelaar vertelde dat de verhuurder dit weekend (uiterlijk maandag) contact met ons op zou nemen, om een afspraak te maken.

Hurray, weer een stap in de goede richting! :s)
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
pi_95576055
quote:
1s.gif Op donderdag 14 april 2011 08:02 schreef Sorella het volgende:
Waar ik altijd op let is hoe de gordijnen hangen bij de buren, hangen de gordijnen schots en scheef of hangt er een laken of kapotte raambekleding, staan er aftandse planten voor het raam zien de ramen er ietwat goor uit dan kan je beter afhaken.
Leuke ramen betekent meestal leuke/nette buren (uitzonderingen daargelaten)
mwah, mijn buren zijn ook net tokkies maar heb geen last van hun. Woon hier toch niet zo lang.
just give a second thought
what if we don't get caught...
  maandag 18 april 2011 @ 21:40:38 #37
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95689010
Woensdagavond afspraak met de verhuuder!

Nu is het echt erop of eronder..
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  maandag 25 april 2011 @ 14:01:47 #38
43649 Minisuisse
Dennis is lekker
pi_95954167
En hoe is gegaan? :)
U kent mij waarschijnlijk van de romans..
  maandag 25 april 2011 @ 15:33:28 #39
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_95956750
Ik wil ook een update ;)
  maandag 25 april 2011 @ 15:45:32 #40
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95957121
We hebben het huisje gekregen! *O*
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  maandag 25 april 2011 @ 15:49:48 #41
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_95957238
Jeej! Gefeliciteerd :)
  maandag 25 april 2011 @ 15:54:24 #42
13546 XL
In de zin van Extra Lars
pi_95957358
Wat een luxe positie voor die huisbaas, een echte ballotage commissie, het enige dat hij nog fout doet: De drie of vier beste partijen tegen elkaar laten opbieden en een hoge borg vragen
Die Scheiße bleibt gleich, nur die Fliegen ändern sich| Kurt Cobain sagte mir, Ich soll kommen wie ich bin
en de kikker zei: "Je moet me nog kussen!" en ik stak de kikker terug in mijn binnenzak en zei: "Nee, ik heb veel liever een babbelende kikker!"
  maandag 25 april 2011 @ 16:16:45 #43
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_95958038
Wat bedoel je precies, XL? :)

Want van een 'ballotage commissie' heb ik nog nooit gehoord.
Evenals de beste partijen tegen elkaar op laten bieden?

Borg wordt trouwens wel gevraagd.
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  maandag 25 april 2011 @ 16:21:06 #44
13546 XL
In de zin van Extra Lars
pi_95958177
Dat je nogal veel moeite moet doen om door een huisbaas uitgekozen te worden om een huis te mogen huren en dat de huisbaas daarin nog veel verder zou kunnen (moeten?) gaan.
Die Scheiße bleibt gleich, nur die Fliegen ändern sich| Kurt Cobain sagte mir, Ich soll kommen wie ich bin
en de kikker zei: "Je moet me nog kussen!" en ik stak de kikker terug in mijn binnenzak en zei: "Nee, ik heb veel liever een babbelende kikker!"
  zaterdag 30 april 2011 @ 20:32:11 #45
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_96183588
quote:
99s.gif Op maandag 25 april 2011 16:21 schreef XL het volgende:
Dat je nogal veel moeite moet doen om door een huisbaas uitgekozen te worden om een huis te mogen huren en dat de huisbaas daarin nog veel verder zou kunnen (moeten?) gaan.
Dat is wel apart dan, want daar heb ik nog nooit van gehoord.
Op welk gebied zou de verhuurder dan verder kunnen (moeten) gaan?
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
  vrijdag 6 mei 2011 @ 09:48:20 #46
340486 Flew
Mijn wil is wet.
pi_96422315
Voor degenen die foto's van het appartementje willen zien: http://stairwayofhappines(...)pressie-van-ons.html :)
'Wanneer alles verloren lijkt, doet hoop nog leven.'
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')