Gastquote:Op vrijdag 3 februari 2012 15:40 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Theo van Gogh is niet voor niets omgelegd...
Die claim lag er al.quote:Op woensdag 1 juni 2011 13:00 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Belangrijker echter zijn de grote financiële gevolgen voor Schiphol, Van Andel en misschien ook de Staat als Chipsol op basis van de strafrechtelijke veroordeling van Westenberg / Kalbfleisch cs. een megaclaim gaat leggen bij degenen die hun genaaid hebben.
http://nos.nl/artikel/276(...)en-uit-de-krant.htmlquote:Toen nog alleen de hoogte van de schadevergoeding moest worden vastgesteld, werden de rechters vervangen. De nieuwe rechters stelden het schadebedrag op 16 miljoen euro, terwijl Chipshol meende recht te hebben op bijna 100 miljoen euro.
http://www.rtvnh.nl/achte(...)at+het+ook+alweer%3Fquote:Chipshol, hoe zat het ook alweer?
SCHIPHOL Het had zo mooi kunnen zijn als Jan Poot zijn zin had gekregen. Midden jaren tachtig had hij een heuse luchtvaartstad bedacht, tussen Badhoevedorp en Schiphol. Met kantoren, winkels, appartementen, hotels en zelfs een museum. En allemaal met elkaar verbonden via een futuristische monorail. Maar de droom viel al snel in duigen en sindsdien lijkt Poots investeringsmaatschappij Chipshol te grossieren in rechtszaken.
http://www.quotenet.nl/bi(...)oer-in-rechtbank.phpquote:De familie Poot, met aan het hoofd van Jan (84) en zijn zoon Peter (54), is al jarenlang verwikkeld in talloze rechtszaken tegen de Nederlandse staat. De staat zou de Poten structureel tegenwerken bij het ontwikkelen van de grondposities van de Poten rondom Schiphol. Dat Poot op zijn beurt jarenlang over straat rolde met zijn eigen investeerders vanwege ondermeer vermeend wanbeleid vertellen ze er vreemd genoeg nooit bij.
http://www.eenvandaag.nl/(...)olgd_in_chipsholzaakquote:Twee rechters vervolgd in Chipshol zaak
Hans Westenberg en Pieter Kalbfleisch
Het Openbaar Ministerie gaat voormalig rechters Hans Westenberg en Pieter Kalbfleisch vervolgen voor het plegen van meineed in de Chipsholzaak. Deze zaak draait rond de verkoop van land rondom Schiphol. Vanavond in de uitzending reageert directeur Peter Poot. Lees artikel
http://nieuwsuur.nl/onder(...)gd-voor-meineed.htmlquote:Rechters vervolgd voor meineed
Justitie vervolgt twee voormalige rechters voor hun optreden in de zogeheten Chipshol-zaak. De twee, Pieter Kalbfleisch en Hans Westenberg, worden verdacht van meineed.
Dat Theo er aan moest had volgens mij vooral te maken met zijn onderzoek naar en film over de moord op Fortuyn, maar hij was sowieso 'gevaarijk' voor bepaalde krachten met zijn nieuwsgierigheid (en publiek).quote:Op vrijdag 3 februari 2012 17:02 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Gast
Maar wel bedankt naar de link naar de mooie column...
--> BNWquote:Op vrijdag 3 februari 2012 19:40 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Dat Theo er aan moest had volgens mij vooral te maken met zijn onderzoek naar en film over de moord op Fortuyn, maar hij was sowieso 'gevaarijk' voor bepaalde krachten met zijn nieuwsgierigheid (en publiek).
Mensen die met justitie in aanraking zijn geweest zoals Maurice de Hond en Wicher Wedzinga vinden het anders een onderwerp.quote:Op zaterdag 9 april 2011 23:56 schreef EdvandeBerg het volgende:
Helaas weinig over te vinden in de 'normale' media, slechts wat summiere berichten.
quote:Chipshol-zaak moet keerpunt zijn
De Chipsholzaak moet een aanzet zijn tot een grondige aanpak rechterlijke corruptie. Het is meer dan opmerkelijk dat de voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak, Erik van den Emster, zich publiekelijk uitlaat over de lopende strafzaken tegen de voormalige rechters Kalbfleisch en Westenberg die meineed zouden hebben gepleegd.
http://www.crimesite.nl/c(...)t-keerpunt-zijn.htmlquote:Uit een door Maurice de Hond verrichte peiling blijkt dat in ieder geval 61% van de Nederlanders de zaken tegen de twee voormalige rechters niet bagatelliseert. Zij vinden dat de twee zes jaar gevangenisstraf moeten krijgen. Het hoge PVV-gehalte van de vox populi mag geen reden zijn om dit geluid niet serieus te nemen. Van den Emster preekt voor eigen parochie en dat geeft te denken.
http://www.volkskrant.nl/(...)gende-rechters.dhtmlquote:OM eist werkstraffen tegen 'liegende rechters'
De aanklagers in Utrecht hebben vrijdag tegen de Haagse oud-rechters Pieter Kalbfleisch en Hans Westenberg de maximale werkstraf van 240 uur geëist, omdat zij onder ede hebben gelogen. Westenberg heeft gelogen over zijn contact met een advocaat in de Chipsholzaak, aldus het Openbaar Ministerie (OM). .
De rechters Westenberg en Kalbfleisch hebben ook onder ede gelogen over hun vriendschap, meent de officier van justitie. De twee zagen elkaar volgens de aanklagers heel vaak. Zij zien geen bewijs dat Kalbfleisch de Chipsholzaak aan zijn bevriende rechter Westenberg heeft toegespeeld.
Het OM vroeg ook om voorwaardelijke celstraf van 4 maanden voor Westenberg en 2 maanden voor Kalbfleisch.
De Chipsholzaak draait om een vonnis van Westenberg in een ruzie tussen projectontwikkelaars over gebiedsontwikkeling rond Schiphol. Chipshol is ervan overtuigd dat dit bedrijf die zaak heeft verloren omdat de concurrent een vriend van Westenberg en Kalbfleisch was. Tijdens de getuigenverhoren in deze zaak bij de rechtbank in Utrecht logen Kalbfleisch en Westenberg, volgens de aanklager.
Het bewijs tegen Kalbfleisch bestaat uit verklaringen van zijn ex-vrouw en van een voormalig griffier met wie hij een relatie heeft gehad. De ex-vrouw heeft gezegd dat Westenberg regelmatig bij Kalbfleisch over de vloer kwam. Later trok ze die verklaring in. Het OM houdt de vrouw aan haar eerste verklaring. Maar volgens de advocaat van Kalbfleisch is deze ex-vrouw als getuige onbetrouwbaar. Hij vraagt vrijspraak.
De uitspraak is op vrijdag 23 november.
Heb je ook de Lotto-nummers voor me?quote:Op woensdag 1 juni 2011 13:00 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Nou, de geest is natuurlijk wel uit de fles. Misschien dat Kalbfleisch en Westenberg worden geslachtofferd en er met een of andere boete of voorwaardelijke straf vanaf komen om voor de buitenwereld toch een daad te stellen.
quote:In het Nederlandse strafrecht staat op het plegen van meineed een maximale gevangenisstraf van zes jaar of een geldboete van de vierde categorie (19.550 euro).
http://barracudanls.blogspot.nl/2012/11/jackpot.htmlquote:Jackpot
Enige vindingrijkheid kan Micha Kat, uitbater van Klokkenluideronline, niet ontzegd worden. Tot voor kort leefde Kat van aalmoezen van zijn steuntrekkende lezers en maandelijkse douceurtjes van de oude heer Poot (Chipshol), maar als we de berichten juist hebben begrepen, heeft de laatste de subsidiekraan alweer enige tijd terug dichtgedraaid, en zit Kat dagelijks in Schiedam duimen te draaien. Daar is blijkbaar ook het idee ontstaan van de Micha claim, een ingenieus piramidespel waar de AFM met gefronste wenkbrauwen naar zal kijken.
Het OM eiste vorige week namelijk een voorwaardelijke celstraf van vier maanden tegen de oud-rechter Hans Westenberg en twee maanden tegen collega Kalbfleisch met een proeftijd van twee jaar, plus een maximale werkstraf van 240 uur. Beiden worden verdacht van meineed in de langlopende Chipsholzaak.
Kat ziet Westenberg als degene die zijn leven ten gronde heeft gericht. In 2004 werd Kat voor de rechter gedaagd door Westenberg, nadat diens integriteit in zijn boek Topadvocatuur en op zijn weblog in twijfel was getrokken. De rechtbank oordeelde eind 2005 dat Kat met zijn publicaties niet onrechtmatig had gehandeld, en ook in hoger beroep ving de toenmalige vicepresident van de Haagse rechtbank bot. Sindsdien heeft Kat vergeefs geprobeerd de schade op Westenberg te verhalen, wat resulteerde in het afhaken van nogal wat advocaten en een knallende ruzie met het kantoor Yehudi Moszkowicz.
Na de eis van het OM denkt Kat zijn schadeclaim nu in de pocket te hebben. En daar kunnen zijn lezertjes alvast op intekenen. Als zij nu geld storten krijgen ze dat bedrag driedubbel terug. Kat gaat een jackpot van 1 miljoen leegtrekken bij Westenberg; de meest kansrijke investering ooit, belooft hij. Een contractje tekenen hoeft niet, storten kan nu al via Paypal.
Barracuda vreest alleen dat deze investering gaat evenveel gaat opleveren als beleggen in Palm Invest. Ten eerste heeft de rechter de schuld van Westenberg nog niet eens vastgesteld, ten tweede moet de beste man de directe proceskosten van de verloren rechtszaken allang hebben betaald, en ten derde kan Kat zijn ontspoorde loopbaan toch echt niet geheel en al toeschrijven aan Westenberg. Daaraan liggen toch eerder mogelijk strafbare feiten en langlopende krankzinnigheid ten grondslag. Zelfs in het hypothetische geval dat de rechter schade zou toewijzen, hoeft Kat toch echt niet op een miljoen te rekenen. Anders dan bedelen bij zijn lezers, kan Kat daarom beter een marktconform baantje in zijn directe omgeving zoeken.
Wikipedia:quote:HOE GOED KENDE KALBFLEISCH SUPERSLAGER DE KROES?
Getuigenverklaring NMa-bestuursvoorzitter Pieter Kalbfleisch roept vragen op. Wat wist hij van de Vleeschmeesters-affaire?
Sinds eind 2003 is het een onopgelost mysterie welke krachten binnen de Haagse magistratuur de veroordeelde vleesfraudeur Eddy de Kroes uit de gevangenis hielden. Het was daarom een opmerkelijke en onverwachte verklaring die NMa-bestuursvoorzitter Pieter Kalbfleish twee weken geleden voor de Utrechtse rechtbank deed. Kalbfleish moest getuigen in de al vele jaren spelende Chipshol-affaire. De familie Poot van het gebiedsontwikkelingsbedrijf Chipshol wilden via de getuigenverhoren duidelijkheid verkrijgen over de banden van Kalbfleisch met de liegende rechter Hans Westenberg, die een essentiële rol speelt in de Chipshol-affaire.
Kalbfleisch verklaarde dat hij ook zelf met de ontwikkelingen rond de gebieden rond Schiphol te maken had gehad. Hij had als commissaris van supermarktconcern Vomar een bemiddelende rol gehad om Vomar-eigenaar Cees Zwanenburg een belang te laten verwerven in de twee bedrijven die destijds bezig waren met de gebieden rond Schiphol. Kalbfleisch was destijds rechter en vice-president bij de Haagse rechtbank. De huidige bestuursvoorzitter van de NMa was tot 1980 advocaat van Vomar. Nadat hij in dat jaar rechter werd, nam hij plaats in de Raad van Commissarissen van de supermarktketen. Niet zo maar als toezichthouder, maar dus ook, opmerkelijk genoeg, als wegbereider van zakelijke overeenkomsten. Zo blijkt uit de verklaringen van de NMa-bestuursvoorzitter. Een daarvan was dus het verwerven van belangen in de bedrijven Landinvest en Chipshol. Over die deal had Kalbfleisch twee weken geleden tijdens zijn verhoor iets bijzonders te vertellen. De voormalige rechter verklaarde dat de gesprekken over die investeringen in 1992 in de Wassenaarse woning van superslager De Kroes hadden plaatsgevonden. Opmerkelijk, want precies in datzelfde jaar ontving de wegens grootschalige vleesfraude tot twee jaar gevangenisstraf veroordeelde Eddy de Kroes op mysterieuze wijze een ‘vrijbrief’ waardoor hij zijn gevangenisstraf zou ontlopen. Met dank aan een onbekende Haagse magistraat.
Vleesfraude
Het zakenblad Quote publiceerde in september 2003 een geruchtmakend verhaal over de achtergronden van de zogenoemde ‘Vleeschmeestersaffaire’. Slagerijconcern de Vleeschmeesters was eind jaren zeventig betrokken bij grootschalige fraude rond importheffingen. Dat leidde destijds tot grote consternatie mede vanwege het bijzondere driemanschap dat de Raad van Commissarissen van de Vleeschmeesters bevolkte: voormalig minister-president Barend Biesheuvel, voormalig vakbondsvoorzitter Jan Lanser (CNV) en topondernemer Anton Dreesmann van Vendex. Eddy de Kroes werd door justitie als het brein achter de fraude gezien en uiteindelijk in 1985 in hoger beroep tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Die uitspraak werd twee jaar later door de Hoge Raad bekrachtigd. Quote onthulde dat De Kroes, ondanks zijn veroordeling, nooit een dag in de cel had hoeven zitten. De Wassenaarse slagerszoon had zijn gevangenisstraf weten te ontlopen door het ingrijpen van zijn vroegere rechterhand en huisvriend Aad Dingjan. Deze had volgens eigen zeggen zijn netwerk binnen justitie gebruikt om iets te regelen. Uiteindelijk was het officier van justitie Hans Vos die in maart 1992 de vrijbrief voor De Kroes van een handtekening voorzag. Die brief hield De Kroes jarenlang in zijn zak om ijverige wetsdienaren op afstand te kunnen houden. Totdat Quote met zijn publicatie kwam en Eddy werd gearresteerd. Hoe zijn handtekening op de brief was gekomen, was Vos eind 2003 vergeten. Vos meende zich nog wel te kunnen herinneren dat hij in opdracht handelde van een Haagse advocaat-generaal. Wie dat precies was? Nee, dat wist hij ook niet meer.
Klassenjustitie
Was het corruptie, was het een vriendendienst? Zeker was dat hier een klassiek geval van klassenjustitie geopenbaard was. De zaak leidde binnen justitie in elk geval tot grote commotie en tot een uitgebreid onderzoek van de rijksrecherche en het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). De onderste steen kwam nooit boven. Het onderzoek bleef steken op de Alzheimer-achtige symptomen die voormalig officier van justitie Hans Vos etaleerde. Althans, zo werd het destijds door justitie naar buiten gebracht. Het rechercherapport werd wegens interne gevoeligheden nooit geopenbaard. Eddy de Kroes werd in april 2004 definitief vrijgesproken. Hoewel het overduidelijk was dat de handtekening op zijn vrijbrief geen enkele rechtsgrond had, mocht hij er wel rechten aan ontlenen.
Overleden
De vraag wie binnen justitiële kringen nu precies achter de redding van De Kroes zat bleef onbeantwoord. Huisvriend Dingjan zweeg evenals Vos. Twee weken geleden bleek dus dat de familie De Kroes in het bewuste jaar 1992 een voorname Haagse rechter op bezoek had: Pieter Kalbfleisch. Het bedrijf Vomar, waarvoor Kalbfleisch in de Raad van Commissarissen zat, had niet lang daarvoor een aantal van de slagerijen van De Kroes overgenomen. Vandaar die afspraak in de Wassenaarse woning van de grootslager. Volgens Eddy de Kroes moet dat het huis van zijn vader zijn geweest. 'Ik heb die man (Kalbfleisch red.) never ever ontmoet’, zegt de ooit veroordeelde vleesfraudeur. ‘Ik heb hem die man nog nooit een seconde gesproken. Misschien is het mijn vader geweest, maar die is overleden.'
Pieter Kalbfleisch laat via zijn woordvoerder weten ‘geen nadere toelichting’ te willen geven op zijn getuigenverklaringen.
Kartelkraker
Pieter Kalbfleisch (1947) was vanaf 1972 tot 1980 advocaat-procureur in Arnhem en Haarlem. In 1980 werd hij rechter straf- en civielrecht in Haarlem. In 1986 maakte hij de overstap naar de Haagse rechtbank waar hij in de sectoren strafrecht, familie- en kinderrecht actief was. Tot 2003 was hij commissaris bij Vomar. Van 2003 tot 2005 was Kalbfleisch directeur-generaal van de Nederlandse Mededingsautoriteit (MNa). In 2005 werd hij door de ministerraad benoemd tot bestuursvoorzitter van de NMa. Afgelopen week werd hij door de Raad voor de Rechtspraak stevig op de vingers getikt vanwege het inhuren van zijn vroegere collega-rechter Hans Westenberg.
http://www.peterrdevries.(...)vriendjespolitiek-3/quote:Eddy de Kroes
Eddy de Kroes (ca. 1949) is een multi-miljonair, die zijn vermogen heeft verdiend als handelaar in vastgoed en vlees. Eddy de Kroes is vooral bekend geworden door het feit dat hij, ondanks een veroordeling tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar voor fraude met vlees, zijn gevangenisstraf niet hoefde uit te zitten.
De Kroes is afkomstig uit Den Haag. Zijn vader zette slagerijketen Ger de Kroes op, die in 1977 overging in De Vleeschmeesters. Deze keten had 400 slagerijen in Nederland. In 1984 trok zijn vader zich terug uit de zaak. In 1986 werd Eddy de Kroes voor grootschalige fraude met vlees veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Deze gevangenisstraf zat De Kroes echter niet uit. In 2004 werd dit in de pers bekend. Een poging om De Kroes alsnog gevangen te zetten strandde op een brief van Officier van Justitie Mr. Hans Vos waarin De Kroes van strafvervolging werd ontslagen. De Kroes wist gevangenzetting via zijn advocaat Gerard Spong succesvol aan te vechten.
De Kroes was nauw betrokken bij de LPF. Hij was samen met Pim Fortuyn commissaris bij een wervings- en selectiebureau en hij had nauwe zakelijke banden met Ed Maas, die ad-interim voorzitter was van de LPF.
De Kroes is samen met Maas betrokken bij een voorkennisaffaire uit 2003. De Kroes bouwde toen via Staalbankiers een belang van 10% op in VHS, maar de transacties zouden in het geheim gedaan zijn door Maas. Justitie vervolgt beiden daarom wegens handel met voorkennis. 4 maart 2009 eiste het Openbaar Ministerie tachtig uur taakstraf en een geldboete van 80.000 euro tegen hem vanwege koersmanipulatie en handel met voorkennis. De Kroes werd vrijgesproken van handel met voorkennis, maar veroordeeld tot een geldboete voor het niet nakomen van zijn meldingsplicht.
quote:Een walm van corruptie en vriendjespolitiek
Na 25 jaar misdaadverslaggeving denk ik wel eens dat ik alles wat er op dat gebied plaats vindt wel een keer heb meegemaakt. Maar juist dan gebeurt er iets dat ik niet voor mogelijk had gehouden. Zo ben ik er altijd wel van uit gegaan dat Justitie zonder aanzien des persoons te werk gaat: of het nu een zwerver of een captain of industry betreft, het recht heeft gewoon zijn loop. Dat geloof is echter aan het wankelen gebracht door de affaire rond vlees- en vastgoedhandelaar Eddy de Kroes. Deze Wassenaarse zakenman werd in 1987 tot anderhalf jaar cel veroordeeld voor grootschalige fraude met vlees, door de toenmalige slagerijketen ‘De Vleeschmeesters’. De zaak baarde destijds opzien omdat bij De Vleeschmeesters ook oud-premier Barend Biesheuvel, vakbondsman Jan Lanser en zakenicoon Anton Dreesmann waren betrokken. Zij werden nooit vervolgd.
Verleden jaar kwam plotseling aan het licht dat De Kroes geen dag van zijn celstraf had uitgezeten en dat daar geen haan naar had gekraaid. Justitie werd tot actie gedwongen en De Kroes werd alsnog opgepakt. Maar toen gebeurde er iets merkwaardigs. De zakenman trok een aan hem gerichte brief – gedateerd op 16 maart 1992 – tevoorschijn, die was ondertekend door de Haagse officier van Justitie mr. Hans Vos. In de brief stelde Vos dat De Kroes zijn straf niet hoefde uit te zitten. Dat was ongelooflijk, want zoiets is onwettig: een opgelegde straf MOET worden uitgezeten en kan niet door een officier worden ‘kwijtgescholden’. Justitie dacht daarom aan een vervalsing, maar er was nog meer. De Kroes vertelde ook dat hij beginjaren negentig een keer op Schiphol was aangehouden vanwege de signalering dat hij nog een straf moest uitzitten. De zakenman liet de brief aan de Marechaussee zien en toen deze functionaris met officier van Justitie Vos belde of dit wel klopte, kreeg hij inderdaad te horen dat men Eddy de Kroes moest laten gaan.
Nu hij in 2003 alsnog was opgepakt, spande zijn advocaat mr. Spong een kort geding aan, waarin zijn vrijlating werd geëist. De Kroes had een harde toezegging op zak, er was ruim vijftien jaar lang geen poging gedaan om hem zijn straf uit te laten zitten en dus deed de advocaat een beroep op het ‘vertrouwensbeginsel’: De Kroes mocht er op grond van deze omstandigheden vanuit gaan dat hij vrijuit ging. Justitie stelde zich op het standpunt dat als de brief al echt was, de officier dit niet had mogen doen en de straf alsnog moest worden uitgezeten. De rechtbank gelastte een nader onderzoek en daarin kwamen interessante dingen vast te staan. Om te beginnen leerde schriftkundig onderzoek dat de brief met ‘aan zekerheid grenzende waarschijnlijk’ door aanklager Vos was geschreven. Ook het ‘Schiphol-incident’ bleek daadwerkelijk te hebben plaatsgevonden. En in het dossier van De Kroes werd op zijn zogenaamde ‘executiekaart’ de aantekening gevonden: ‘Signalering opgeheven, in overleg met ovj mr. H.M. Vos. Mr. Vos had afgesproken dat straf niet geëxecuteerd zal worden’.
Van belang was natuurlijk wat de verklaring van Vos zelf zou zijn. Nou, die hield in wat we bij pijnlijke kwesties, zoals de IRT-affaire, al zo vaak bij politiefunctionarissen en magistraten hebben gezien: Hij kon zich er nièts meer van herinneren… Hij moest toegeven dat de brief door hem was geschreven. Hij bevestigde ook dat hij ooit een gesprek met een vriend van De Kroes over diens opgelegde celstraf heeft gevoerd, maar verder kon hij er geen zinnig woord over zeggen. De zaak zei hem niets, De Kroes zei hem niets, hij was het helemaal kwijt. De rechtbank kon dit nauwelijks geloven en formuleerde dit in de uitspraak subtiel: ‘Het valt op dat het geheugen van mr. Vos, ook in meer recente zaken, belangrijke lacunes vertoont’.Ik kom het vaak tegen in rechtszalen; politie- en justitiemensen die ineens de simpelste dingen niet meer weten. Men komt er meestal mee weg. Zoals er bij hen ook altijd wordt gesproken van een ‘vergissing’ – en bij ieder ander van ‘meineed’! – als er evident onwaarheid wordt gesproken. Het is bij Vos van tweeën een: of hij heeft iets te verbergen en liegt keihard over de gang van zaken, of hij weet werkelijk niet meer dat hij zoiets buitenissigs (en onwettigs!) heeft gedaan. In beide gevallen is hij als rechtsdienaar volledig gediskwalificeerd. De Kroes kreeg afgelopen week te horen dat hij op grond van al het bovenstaande niet meer de cel in hoeft. Wat blijft hangen is een walm van incompetentie, corruptie en vriendjespolitiek. En mr. Vos? Ik voorspel u dat hij binnenkort gewoon naar een hogere functie zal worden gepromoveerd…
Telegraaf op zondag nr. 4: mei 2004
quote:
quote:Oud-rechters Pieter Kalbfleisch en zijn collega Hans Westenberg zijn vandaag door de rechtbank in Utrecht vrijgesproken van meineed, meldt de NOS. De twee ontkende ontkende tijdens getuigenverhoren in de Chipsholzaak dat ze met elkaar bevriend waren, waarmee ze volgens het OM meineed pleegde.
http://www.kpnvandaag.nl/(...)ters_in_Chipsholzaakquote:UTRECHT (ANP) - De twee Haagse oud-rechters Pieter Kalbfleisch en Hans Westenberg zijn vrijgesproken voor het liegen onder ede in de zogenoemde Chipsholzaak. Er was te weinig bewijs, oordeelde de rechtbank in Utrecht vrijdag.
Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie (OM) de maximale werkstraf van 240 uur. Ook vroeg justitie om voorwaardelijke celstraffen van 4 maanden voor Westenberg en 2 maanden voor Kalbfleisch. Justitie stelde dat Westenberg loog over zijn contact met een advocaat in de Chipsholzaak. Bovendien zou hij net als Kalbfleisch onder ede hebben gelogen over hun vriendschap. De twee zagen elkaar heel vaak, meende de aanklager.
De zaak rond Chipshol draait om een vonnis van Westenberg in een rechtszaak over een ruzie tussen projectontwikkelaars over gebiedsontwikkeling rond de luchthaven Schiphol. Chipshol is ervan overtuigd dat het de zaak heeft verloren, omdat de concurrent een vriend van Westenberg en Kalbfleisch was.
Daar zijn dat soort clubjes ook voor, om mensen aan een baan te helpen, nutteloze organisatie verder (alleen maar schadelijk). Het hele idee dat iemand van hogerhand de markt moet gaan sturen of corrigeren is per definitie al corrupt natuurlijk.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:28 schreef EdvandeBerg het volgende:
Svp zo weinig mogelijk linken naar sites als die van Micha Kat, anders krijgt dit topic al snel weer een BNW-etiketje. Kat heeft echter wel degelijk goed gerapporteerd over Westenberg, Kalbfleisch maar hij moet nu eens ophouden over dat pedo-gebeuren als hij serieus genomen wil worden.
Hierbij nieuws van vandaag: bron RTL Z
[..]
Ik denk dat Kalbfleisch wegens 'bewezen diensten' door zijn zakelijke en politieke vrindjes tot voorzitter van de NMA benoemd is. Een leuk baantje met dito salaris!
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)eisch-en-westenberg/quote:OM in hoger beroep tegen vrijspraak Kalbfleisch en Westenberg
Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de vrijlating van oud-rechters Pieter Kalbfleisch en Hans Westenberg. De twee werden enkele weken geleden door de rechtbank in Utrecht vrijgesproken van meineed in de Chipshol-zaak.
Justitie kan zich niet vinden in de onderbouwing van het vonnis over onder meer de verklaringen die de twee oud-rechters onder ede aflegden over hun onderlinge contacten. Het OM denkt dat er voldoende aanknopingspunten zijn om de zaak aan het gerechtshof voor te leggen.
Eerder eiste het OM een werkstraf van 240 uur en vier maanden voorwaardelijke celstraf tegen de 67-jarige Westenberg. Tegen de 65-jarige Kalbfleisch werd dezelfde werkstraf geëist met daarnaast een voorwaardelijke celstraf van twee maanden.
‘Onbegrijpelijk en bijzonder schadelijk’
Kalbfleisch noemt de beslissing van het OM “volstrekt onbegrijpelijk en bijzonder schadelijk”. Onze redacteur Marcel Haenen op Twitter:
MarcelHaenen Marcel Haenen Ex-rechter Kalbfleisch vindt beslissing OM tot hoger beroep 'volstrekt onbegrijpelijk en bijzonder schadelijk'. Vraagt heroverweging besluit 32 minuten geleden
De zaak tegen de twee oud-rechters draait om een verklaring van een voormalige griffier die zegt dat Westenberg op verzoek van Kalbfleisch een gunstig vonnis wees in de zogeheten Chipshol-zaak. Veel van de getuigenverklaringen in de zaak waren al meer dan twintig jaar oud. De rechtbank oordeelde op 23 november daarom dat het in zijn algemeenheid raadzaam is “de nodige behoedzaamheid” te betrachten bij het waarderen van getuigenverklaringen die stammen uit de jaren negentig en tachtig.
Ook was onvoldoende bewezen dat Kalbfleisch en Westenberg contact met elkaar hebben gehad met elkaar over de Chipshol-zaak. De zaak wordt in hoger beroep behandeld bij het gerechtshof in Arnhem.
Welke borrelmaatjes van de verdachten zullen er nu rechter zijn?quote:Op donderdag 6 december 2012 08:12 schreef lexgauw007 het volgende:
[..]
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)eisch-en-westenberg/
Geen idee. Ik geloof niet dat alle rechters corrupt zijn. Ik vertrouw die projectontwikkelaarsfamilie Poot, die in samenwerking met Micha Kat grotere complotten suggereert om er op die manier zelf financieel beter van te worden, ook niet. Ze hebben al miljoenen en willen miljarden van de staat (wij dus) claimen.quote:Op donderdag 6 december 2012 08:23 schreef stekelzwijn het volgende:
[..]
Welke borrelmaatjes van de verdachten zullen er nu rechter zijn?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |