Geheel, maar ik voel me momenteel meer zo,quote:Op dinsdag 29 maart 2011 01:28 schreef tass het volgende:
[..]
Deze vind ik geweldig, heb 'm net op mijn twitter gezet![]()
(en het ergste is; is dat het nog waar is ook!)
quote:Op maandag 28 maart 2011 19:42 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Is daar niet een of andere golfstroom die heel die handel langs alle belangrijke gebieden in zee voert?
Duizenden lichamen nog altijd niet geïdentificeerdquote:
© ap
In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul zijn sporen van de radioactieve stof jodium-131 gevonden. Er is vooralsnog geen direct gevaar voor het milieu en de gezondheid van de meer dan twintig miljoen inwoners. Dat heeft het Zuid-Koreaanse instituut voor nucleaire veiligheid laten weten aan staatspersbureau Yonhap.
Blootstelling aan grote hoeveelheden jodium-131 kan leiden tot ziektes als schildklierkanker. Dinsdag waren al sporen van een andere radioactieve stof, xenon-133, aangetroffen in het noordoosten van Zuid-Korea.
Jodium-131 en xenon-133 zijn splijtstoffen, die worden gebruikt om kernenergie op te wekken. De radioactieve stoffen zijn naar het zich laat aanzien vrijgekomen bij de Japanse kerncentrale Fukushima I. Daar dreigt sinds een aardbeving en tsunami op 11 maart een nucleaire ramp. (anp/odbs)
Plutonium aangetroffen in bodem Fukushimaquote:
© afp
Japan heeft ongeveer vierduizend stoffelijke overschotten die werden gevonden na de aardbeving en tsunami, nog niet kunnen identificeren. Dat heeft de Japanse politie gezegd tegen persbureau Kyodo.
De identificatie verloopt onder meer moeizaam doordat de vloedgolven slachtoffers hebben weggespoeld, die op die manier ver van hun woonplaatsen zijn terechtgekomen. Het officiële dodental door de natuurramp van 11 maart is opgelopen tot boven de elfduizend. Meer dan 17.000 mensen worden nog vermist. Ruim 2.700 mensen zijn gewond geraakt.
De prefectuur Miyagi, niet ver van het epicentrum van de aardbeving, is met meer dan 6.700 doden en bijna 7.600 vermisten het zwaarst getroffen. Ook in het noordelijker gelegen Iwate en in Fukushima naar het zuiden vielen veel doden. Tienduizenden huizen zijn beschadigd of weggevaagd. (anp/odbs)
Japan geeft eigenaar centrale een laatste waarschuwingquote:
© epa
De exploitant van de Japanse kerncentrale Fukushima I heeft plutonium aangetroffen in bodemmonsters binnen het nucleaire complex. Dat meldde Tepco vandaag.
De vervuilde monsters zijn een week geleden genomen op vijf plekken in de centrale. Volgens het bedrijf zelf is het gevonden plutonium niet schadelijk voor de gezondheid. De werkzaamheden in de centrale hoeven dan ook niet worden stilgelegd.
In reactor 3 van de centrale, die 250 kilometer ten noorden van Tokio ligt, liggen plutonium en uranium opgeslagen. Mogelijk is die voorraad beschadigd geraakt door de zware aardbeving en daaropvolgende tsunami van 11 maart.
Eerder op de dag werd bekend dat uit een van de gebouwen van Fukushima hoogradioactief water is weggesijpeld. Het vervuilde water werd aangetroffen in een sloot bij reactor nummer 2. In het water werd 1000 millisievert per uur gemeten, wat tien miljoen keer hoger is dan gebruikelijk. (anp/adha)
quote:
© reuters
Japan heeft het energiebedrijf Tepco, eigenaar van de beschadigde kerncentrale Fukushima I, een laatste waarschuwing gegeven. De regering zou het bedrijf kunnen nationaliseren, als dat nodig is om de problemen bij de nucleaire installatie onder controle te krijgen. Dat heeft de Japanse minister Koichiro Gemba (Nationale Strategie) gezegd tegen persbureau Kyodo.
Tepco ligt zwaar onder vuur vanwege de nucleaire crisis. Zo lazen medewerkers van het bedrijf zondag stralingsmetingen verkeerd, waardoor de kerncentrale onnodig werd geëvacueerd en reddingswerk vertraging opliep. Een regeringswoordvoerder sprak van een "ontoelaatbare vergissing". De topman van het bedrijf zou op het hoogtepunt van de crisis een week lang ziek thuis hebben gezeten. Premier Naoto Kan heeft bovendien geklaagd over slechte communicatie door Tepco. (anp/odbs)
Conclusie je kunt beter even de webredactie mailen, want je weet waarschijnlijk donders geod dat er niet erg scheutig, of erg karig bedoelt wordt.quote:Op maandag 28 maart 2011 22:50 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Overheden zijn doorgaans niet erg karig met informatie rond gebeurlijke incidenten, zelfs bij grote rampen lijkt het soms gemakkelijker geheimzinnig te doen.
Ik begrijp deze zin niet. Ze zijn niet erg karig - wat betekent dat ze gul zijn en veel prijsgeven - maar dan heb je direct daarna het woord 'zelfs' wat iets bw 1 tegen de verwachting in aankondigt. Oftewel wat er daarna volgt de bewering onderstreept.
Conclusie: Schrijver van dit artikel heeft een les Nederlands grammatica nodig.
quote:
Naoto Kan. © ap
De reactoren in de zwaar beschadigde kerncentrale van het Japanse Fukushima zijn nog altijd niet onder controle. De situatie blijft er "niet te voorspellen". Dat heeft de Japanse premier Naoto Kan vandaag gezegd. De eerste minister verwierp de kritiek van de oppositie als zou zijn helikoptervlucht boven de kerncentrale een dag na de aardbeving de reddingswerkzaamheden van Tepco, de uitbater van de centrale, gehinderd hebben.
Ondertussen wordt er nog altijd geprobeerd radioactief besmet water uit de kelders van de gebouwen van reactoren 1 tot en met 3 te pompen. Pas wanneer dat water weg is, kunnen de reddingswerkers proberen de koelsystemen van de reactoren weer op gang te brengen.
In de bodem rondom Fukushima is voor het eerst het zeer giftige plutonium ontdekt. Volgens Tepco gaat het echter maar om kleine hoeveelheden die geen gevaar inhouden voor de gezondheid. Het plutonium komt naar verluidt uit brandstofstaven in de kerncentrale. Om welk reactorblok het gaat, is nog niet bekend. Tepco liet weten nog meer bodemtests te zullen doen.
De berichten over het plutoniumlek hadden koersverliezen op de beurs van Tokio tot gevolg. In regeringskringen wordt een nationalisering van Tepco overwogen. De nationalisering is een optie, zei Koichiro Gemba, de minister voor Nationaal Beleid, dinsdag volgens het Japanse persbureau Kyodo. De elektriciteitsmaatschappij heeft na de reeks nucleaire incidenten die volgden op de aardbeving en tsunami van 11 maart, alle krediet verloren bij investeerders. Bovendien wachten Tepco ongetwijfeld zware schadeclaims. (afp/adb)
Toestand voorspellen....?quote:Op dinsdag 29 maart 2011 08:40 schreef HaerdenC het volgende:
Toestand in Fukushima blijft niet te voorspellen
Electronica kan helaas ook niet zo goed tegen sterke straling.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 08:59 schreef dapluiz het volgende:
Misschien is het hier al vaker gezegd, maar ik blijf het bizar vinden dat ze nog geen drone of mars-rover achtig apparaat die reactoren in hebben kunnen sturen. Heb zelfs beelden gezien van de Elephant's foot wat ze ook met een afstandbestuurbaar wagentje deden. Maar daar konden ze wel dichterbij komen, stonden zelfs gaten in de reactor te boren :S
Laten we daarmee overal maar eens gaan beginnen. Wie heeft er ooit bedacht dat het goed is om energie te privatiseren? Op den duur moet energie natuurlijk geglobaliseerd worden.quote:Japan heeft het energiebedrijf Tepco, eigenaar van de beschadigde kerncentrale Fukushima I, een laatste waarschuwing gegeven. De regering zou het bedrijf kunnen nationaliseren, als dat nodig is om de problemen bij de nucleaire installatie onder controle te krijgen.
We moeten juist de andere kant op, dat mensen thuis voor hun energie zorgen, zodat je niet meer afhankelijk bent van anderen.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:02 schreef alpeko het volgende:
[..]
Laten we daarmee overal maar eens gaan beginnen. Wie heeft er ooit bedacht dat het goed is om energie te privatiseren? Op den duur moet energie natuurlijk geglobaliseerd worden.
Dat is maar een gedeeltelijke oplossing hoor ... daarmee zou je wel je lokale energie probleem aardig mee kan aanpakken maar je gebruikt enorm veel producten waar je voor afhankelijk bent van derden ... industrie, wegennet, andere voorzieningen ... je pakt met eigen energie winning voor lokaal gebruik maar een heel klein stukje van het probleem aan.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:06 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
We moeten juist de andere kant op, dat mensen thuis voor hun energie zorgen, zodat je niet meer afhankelijk bent van anderen.
Tijdelijk werkt het altijd. De robots in Chernobyl hielden er meestal na een dag of twee pas mee op. En wat Alicey al zegt: op een gegeven moment hebben wetenschappers daar bij gebrek aan beter materiaal een camera op een speelgoedtank geplakt met tape om opnames te maken dichtbij zwaar radioactief materiaal.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:01 schreef Alicey het volgende:
[..]
Electronica kan helaas ook niet zo goed tegen sterke straling.
Geld-zieke-junks, de rupsjes nooit genoeg op dees aard.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:02 schreef alpeko het volgende:
Wie heeft er ooit bedacht dat het goed is om energie te privatiseren?
Het is dat al, universeel zelfs.quote:Op den duur moet energie natuurlijk geglobaliseerd worden.
Wat denk je dat efficienter is? 1 kolencentrale voor 1000 huishoudens of 1000 losse kolencentrales? Je kunt kolencentrale ook vervangen door waterkrachtcentrale of wat dan ook.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:06 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
We moeten juist de andere kant op, dat mensen thuis voor hun energie zorgen, zodat je niet meer afhankelijk bent van anderen.
Kun je beter niet hier doen maar in dit topic Energiedebatquote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:57 schreef Bigs het volgende:
[..]
Wat denk je dat efficienter is? 1 kolencentrale voor 1000 huishoudens of 1000 losse kolencentrales? Je kunt kolencentrale ook vervangen door waterkrachtcentrale of wat dan ook.
als je al dat geld wat met kernenergie verspild is en nog verspild gaat worden had geinvesteerd in wind,water of zonneenergie had het probleem allang opgelost geweest.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:57 schreef Bigs het volgende:
[..]
Wat denk je dat efficienter is? 1 kolencentrale voor 1000 huishoudens of 1000 losse kolencentrales? Je kunt kolencentrale ook vervangen door waterkrachtcentrale of wat dan ook.
Met dat principe ben ik het geheel eens. Het zal nog wel even duren voor dat technisch gerealiseerd kan worden maar elke stap die gezet word zou in die richting moeten zijn.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:06 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
We moeten juist de andere kant op, dat mensen thuis voor hun energie zorgen, zodat je niet meer afhankelijk bent van anderen.
quote:FOCUS: Courageous workers at troubled nuclear plant endure tough conditions
FUKUSHIMA, Japan, March 29, Kyodo
Each of the employees of Tokyo Electric Power Co. and other workers engaged in containing damage at the stricken Fukushima Daiichi nuclear power plant is given 30 survival food crackers and a 180 milliliter pack of vegetable juice for breakfast after getting up just before 6 a.m.
Around 400 workers including subcontractors are working there and are given just two meals per day, according to Kazuma Yokota, an official of the government's Nuclear and Industrial Safety Agency.
Yokota stayed at the nuclear power plant damaged by the March 11 earthquake and tsunami for five days through March 26 to check on progress in the ongoing operations.
After breakfast, the workers move on to their respective assignments at various locations within the plant at the center of the worst nuclear crisis in Japan. The workers are given no lunch.
Until March 22, they were given only one 1.5 liter bottle of mineral water per day. From March 23, however, with more supplies having arrived, they can ask for one more bottle, according to the official.
As the sun starts to set at around 5 p.m., they come back to the building where they are lodging within the plant's premises. The workers look worn out, according to Yokota.
Supper is also survival food item -- dried rice and only one can of chicken or fish for each person. Boiled mineral water is put into the pack of ''Magic Rice,'' making it ready for consumption in about 15 minutes. The workers eat their meals quietly, though some say they want something a little better.
At 8 p.m., the workers have a meeting and report to each other about any progress made in their work. At the end of the meeting, before everyone realizes it, it has become a practice for them to clap their hands together at the call of an officer. It is then followed by a chant from others, ''Gambaro!'' (Let's keep it up!).
The radiation level within the building is 2-3 microsievert per hour. They sleep in conference rooms and hallways in the building. To shield them from radiation from the floor, they cover themselves with lead-containing sheets before they put on blankets.
Most workers are replaced by others in one week. Mobile phones cannot be used as no signals reach there. ''The workers are doing their best while they cannot even contact their family members,'' Yokota said.
==Kyodo
Kernenergie - Een alternatief, of juist nietquote:Op dinsdag 29 maart 2011 10:10 schreef deedeetee het volgende:
Ga die energie discussie toch ergens aanEnergiedebat
OT :
[..]
ik weet het niet hoor. ze rouleren die reddingswerkers zo snel dat ze de cateraars en het voedsel dan ook zo snel zouden moeten rouleren. en blijft het voedsel wel goed onder die condities? en waar zouden ze het moeten bewaren?quote:Op dinsdag 29 maart 2011 10:15 schreef Basp1 het volgende:
Dat ze zelfs de reddingswerkers niet van betere catering kunnen voorzien. Die mensen blijven daar langere tijd een cateraar daar even naar toe laten gaan zou dan toch zomaar moeten kunnen.
Je zal ook niet veel bedrijven vinden die willen leveren.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 10:32 schreef simmu het volgende:
ik weet het niet hoor. ze rouleren die reddingswerkers zo snel dat ze de cateraars en het voedsel dan ook zo snel zouden moeten rouleren. en blijft het voedsel wel goed onder die condities? en waar zouden ze het moeten bewaren?
Daar word je wel even stil van jaquote:Op dinsdag 29 maart 2011 11:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
‘Huilen is zinloos’ – e-mails uit Fukushima
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |