http://www.aolnews.com/2011/03/22/chernobyl-cleanup-survivors-message-for-japan-run-away-as-qui/quote:Natalia Manzurova maakte deel uit van de 'schoonmaakploeg' in Tsjernobyl. Ze vertelt in een interview over haar ervaring toen ze vier dagen na de kernramp werd opgeroepen. Nietsvermoedend ging ze aan de slag. Intussen overleefde ze schildklierkanker, de rest van haar team is overleden. Natalia raadt de overgeblevenen in Fukushima aan te vluchten. De regering zal alleen maar liegen, zegt Natalia. Haar volledige verhaal kan je in ons dossier over de ramp in Japan lezen.
quote:De wind blijft in Japan de gunstige richting uitwaaien. Mogelijke schadelijke stoffen worden zo vooral in de richting van de zee gedreven. Morgen zal de wind even naar het zuidoosten draaien, maar de windsterkte blijft zwak en zal in de loop van de dag alweer naar het noordwesten draaien. In het rampgebied van de aardbeving en de tsunami blijft het wel koud en kan het ook weer gaan sneeuwen.
Neuh. Er is momenteel niemand in het gebied, en als de straling blijft hangen dan mag men gewoon niet terug het gebied inquote:Op donderdag 24 maart 2011 14:49 schreef pinine het volgende:
grote kans dat er in dat gebied mismaakte babies geboren gaan worden en veel leukemie gaat voorkomen
De straling blijft toch alleen hangen als reactor 3 met Plutonium gaat smelten?quote:Op donderdag 24 maart 2011 15:15 schreef eleusis het volgende:
[..]
Neuh. Er is momenteel niemand in het gebied, en als de straling blijft hangen dan mag men gewoon niet terug het gebied in
Kennislink heeft de Chernobyl Liquidators voor het gemak even vergeten?quote:Op donderdag 24 maart 2011 08:28 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
Door het ongeval met de kernreactor in Tsjernobyl overleden 30 mensen aan de directe gevolgen van straling. Het aantal mensen met lange termijn effecten (zoals kanker) bleek mee te vallen.
Opmerking: Wikipedia spreekt zichzelf tegen:quote:As of 2005, caesium-137 is the principal source of radiation in the zone of alienation around the Chernobyl nuclear power plant. Together with cesium-134, iodine-131, and strontium-90, caesium-137 was among the isotopes with greatest health impact distributed by the reactor explosion.
http://en.wikipedia.org/wiki/Caesium-137quote:Experiments with dogs showed that a single dose of 3800 μCi/kg (approx. 44 μg/kg of caesium-137) is lethal within three weeks.
http://en.wikipedia.org/wiki/Caesiumquote:Experiments with dogs showed that a single dose of 3800 μCi (4.1 μg of caesium-137) per kilogram is lethal within three weeks
Wellicht een ENKEL geval..... Maar waar bij Chernobyl er rondom de reactor, in de bossen etc, een hele hoop radioactief materiaal is terecht gekomen waardoor het nu een verboden zone is, lijkt dat in Japan slechts beperkt het geval te zijn..... het meeste is namelijk richting zee afgeblazen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 14:49 schreef pinine het volgende:
grote kans dat er in dat gebied mismaakte babies geboren gaan worden en veel leukemie gaat voorkomen
Het IAEA artikel geeft ongeveer dezelfde cijfers:quote:Op donderdag 24 maart 2011 15:58 schreef maartena het volgende:
[..]
Kennislink heeft de Chernobyl Liquidators voor het gemak even vergeten?
http://en.wikipedia.org/wiki/Liquidator_%28Chernobyl%29
http://www.belarusguide.com/chernobyl1/liquidators.htm
http://www.iaea.org/newsc(...)15/liquidators.shtml
quote:Within the first three months, the group known as the “Early Liquidators”, those first on the scene including plant workers, construction workers and local fire-fighters, lost 28 members to Acute Radiation Sickness. Another 106 persons were treated for the same disease and survived. Nineteen additional patients died over the eight years following the accident, although these were not necessarily associated with radiation exposure
quote:The cancer and death rate studies that have been conducted among samples of the recorded liquidators have shown no direct correlation between radiation exposure at Chernobyl and increased cancer or death rates. The correlation between psychological problems and the status of liquidator is more clearly drawn, although the collapse of the Soviet Union and the economic troubles in Russia, Ukraine and Belarus may also be factors for psychological stress.
Welke overheid formuleerde die eerste zin?quote:Op donderdag 24 maart 2011 16:22 schreef deedeetee het volgende:
en :
The cancer and death rate studies that have been conducted among samples of the recorded liquidators have shown no direct correlation between radiation exposure at Chernobyl and increased cancer or death rates.
In het vorige topic haalde ik een VN rapport aan met dezelfde conclusie. Los van de mensen met acute stralingsziekte zijn er relatief weinig doden / ziekten direct aan Chernobyl toe te wijzen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 16:27 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Welke overheid formuleerde die eerste zin?
Dat is een lastige vraag om te beantwoorden, omdat 't veel verschilt. Harde gammastraling zal slechts in de buurt van de reactor echt flink verhoogd zijn (hier wordt 200x de achtergrondstraling genoemd, dat is dan 200*0.2 = 40 microSievert per uur).quote:Op donderdag 24 maart 2011 16:28 schreef vergezocht het volgende:
Wat is de gemeten radiatie in Chernobyl nu BTW?
Doden? Wie heeft het over doden? We hebben het over kankergevallen en de VN is ook een overheidsorganisatie.quote:Op donderdag 24 maart 2011 16:59 schreef Bigs het volgende:
[..]
In het vorige topic haalde ik een VN rapport aan met dezelfde conclusie. Los van de mensen met acute stralingsziekte zijn er relatief weinig doden / ziekten direct aan Chernobyl toe te wijzen.
Ja lijkt me geen goed idee idd om daar met z'n alle te gaan wonen. Al hebben de dieren hun normale leven hervat in die gebieden. Maar die leven ook wat aardig minder jarenquote:Op donderdag 24 maart 2011 17:01 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat is een lastige vraag om te beantwoorden, omdat 't veel verschilt. Harde gammastraling zal slechts in de buurt van de reactor echt flink verhoogd zijn (hier wordt 200x de achtergrondstraling genoemd, dat is dan 200*0.2 = 40 microSievert per uur).
In een veel groter gebied rondom (kaartje) is de gammastraling niet zozeer het probleem, maar vervuiling met radioactieve cesiumdeeltjes. Dat levert geen dik uitslaande geigertellers op, maar is wel slecht voor de gezondheid bij inademing of inslikken.. het komt in de voedselketen terecht en richt zo jarenlang schade aan. Vandaar dat die gebieden niet meer geschikt zijn voor bewoning en landbouw.
Ik heb het ook over zieken. Leer zelf lezen. Niemand is 100% te vertrouwen, maar de VN lijkt me in deze zaak toch wel een relatief neutrale partij.quote:Op donderdag 24 maart 2011 17:07 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Doden? Wie heeft het over doden? We hebben het over kankergevallen en de VN is ook een overheidsorganisatie.
Leer lezen.
Rond 2040 is nog een kwart van de originele hoeveelheid cesium over, rond 2100 nog 6%.. Tegen die tijd lijkt 't me wel weer te doen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 17:09 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Ja lijkt me geen goed idee idd om daar met z'n alle te gaan wonen. Al hebben de dieren hun normale leven hervat in die gebieden. Maar die leven ook wat aardig minder jaren
Enig idee wanneer de mensheid terug kan keren daarnaartoe?
Geloof dan lekker de VN in alles, tamme schaap dat je d'r bent. Ze zorgen wel voor dat de wereld veel beter wordt.quote:Op donderdag 24 maart 2011 17:12 schreef Bigs het volgende:
[..]
Ik heb het ook over zieken. Leer zelf lezen. Niemand is 100% te vertrouwen, maar de VN lijkt me in deze zaak toch wel een relatief neutrale partij.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 24 maart 2011 17:14 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Geloof dan lekker de VN in alles, tamme schaap dat je d'r bent. Ze zorgen wel voor dat de wereld veel beter wordt.Liever in de VN dan in een forumtroll.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Jij kwam de troll uithangen met die eerste reactie zonder mijn hele tekst door te lezen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 17:16 schreef Bigs het volgende:
[..]
Liever in de VN dan in een forumtroll.
dat je er nog over nadenkt om te gaan, idiootquote:Op donderdag 24 maart 2011 00:31 schreef LoveProfuzion het volgende:
6 april zou ik vertrekken, begint er toch wel slecht uit te zien
Het valt wel mee. Doemdenker.quote:Op donderdag 24 maart 2011 18:34 schreef THEFXR het volgende:
[..]
dat je er nog over nadenkt om te gaan, idioot
Erg mooie documentaire is 'inside chernobyl's sarcophagus' te zien op Youtube. Een beetje gedateerd uit 1991, maar daar zie je veel beelden van binnenin de sarcofaag en zelfs van binnenin de reactor. De sarcofaag is sindsdien overigens wel wat verstevigd en in 2013 zouden ze klaar moeten zijn met het nieuwe betonnen omhulselquote:Op donderdag 24 maart 2011 17:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Maar de plek van de reactor zelf is nog geen nette langetermijn-oplossing voor en die betonnen constructie blijft niet eeuwig goed. Echt prettig zou ik me niet voelen als ik daar benedenwinds van woonde, iig..
Da's een flink project.. en het nieuwe ontwerp ziet er geruststellend solide uitquote:
[b] Op donderdag 24 maart 2011 16:05 schreef maartena het volgende:[/b
Ik heb die docu aan mijn bladwijzers toegevoegd en ga die in het weekend eens kijken.quote:Op donderdag 24 maart 2011 19:06 schreef jeoff het volgende:
[..]
Erg mooie documentaire is 'inside chernobyl's sarcophagus' te zien op Youtube. Een beetje gedateerd uit 1991, maar daar zie je veel beelden van binnenin de sarcofaag en zelfs van binnenin de reactor. De sarcofaag is sindsdien overigens wel wat verstevigd en in 2013 zouden ze klaar moeten zijn met het nieuwe betonnen omhulsel
Hangt van de verrijkingsgraad af. Als je iemand snel wil vermoorden kan je beter isotopen gebruiken met een kortere halfwaardetijd en lekker veel gammastralen en neutronen uitstraalt. Al is dat IMHO nog erger dan zenuwgas verspreiden, omdat je ook de omgeving jaren(eeuwen-)lang radioactief kunt makenquote:Op donderdag 24 maart 2011 20:22 schreef vergezocht het volgende:
Ziet nogal onschuldig uit:
[ afbeelding ]
Maar als je dit bijv. in je schooltas draagt, heb je gelijk je hele school uitgemoord én onopgemerkt weggekomen.
Als je pijnloos zelfmoord wilt plegen dan kan je nog altijd een paar exemplaars uraniniet bestellen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 20:28 schreef IkBenEenStoner het volgende:
[..]
Hangt van de verrijkingsgraad af. Als je iemand snel wil vermoorden kan je beter isotopen gebruiken met een kortere halfwaardetijd en lekker veel gammastralen en neutronen uitstraalt. Al is dat IMHO nog erger dan zenuwgas verspreiden, omdat je ook de omgeving jaren(eeuwen-)lang radioactief kunt maken
Is kanker pijnloos dan?quote:Op donderdag 24 maart 2011 20:37 schreef vergezocht het volgende:
[..]
Als je pijnloos zelfmoord wilt plegen dan kan je nog altijd een paar exemplaars uraniniet bestellen.
Kijk naar deze sukkels:
http://cgi.ebay.com/ws/eB(...)6239042#ht_500wt_949
ja hoor, lekker downplayen, schaap dat je bentquote:Op donderdag 24 maart 2011 19:05 schreef CaptainHindsight het volgende:
[..]
Het valt wel mee. Doemdenker.
Roken ook.quote:
De clip in mijn post is puur een demo van de nieuw te bouwen betonnen omhulsel. De documentaire waar ze beelden laten zien van binnen in de sarcofaag en ook oa. de controlekamer is deze:quote:Op donderdag 24 maart 2011 20:19 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ik heb die docu aan mijn bladwijzers toegevoegd en ga die in het weekend eens kijken.
Zet iemand wat. Jij bent zone conspiracy theory gast. Die na die slechte programma's kijkt op youtube. Alex Jones ofzo.quote:Op donderdag 24 maart 2011 20:46 schreef THEFXR het volgende:
[..]
ja hoor, lekker downplayen, schaap dat je bent
Nee, men trekt de conclusie dat het niet te bewijzen valt. Als iemand die als liqidator in de Chernobyl omgeving kanker krijgt, kan dat ook zijn omdat hij "gewoon kanker krijgt" zeg maar, en dat het geen direct gevolg is van de werkzaamheden die zijn verricht.quote:Op donderdag 24 maart 2011 16:59 schreef Bigs het volgende:
In het vorige topic haalde ik een VN rapport aan met dezelfde conclusie. Los van de mensen met acute stralingsziekte zijn er relatief weinig doden / ziekten direct aan Chernobyl toe te wijzen.
Daar heb ik wel eens wat over gelezen. Lekker professioneel ook die twee delen scheiden met een schroevendraaierquote:Op donderdag 24 maart 2011 12:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als er op dat moment kernsplijting plaatsvindt (reactor in gebruik) en je zou een luikje open doen en daar je gezicht voorhangen zodat je direct wordt aangestraald, dan heb je een groot probleem.
Om gevaar te lopen dat je echt in korte tijd een dodelijke stralingsdosis oploopt, moet er ergens in de buurt een uit de hand gelopen kernreactie plaatsvinden.
Zie bijv ook het verhaal van Louis Slotin (in 't Engels), die op zo'n soort manier om 't leven kwam.
Aan de andere kant zijn de reacties in bijv. Duitsland ook wel erg overdreven. In Japan is er een enorme zwaardbeving én een 10 meter hoge tsunami aan voorafgegaan.quote:Op donderdag 24 maart 2011 21:41 schreef maartena het volgende:
[..]
Nee, men trekt de conclusie dat het niet te bewijzen valt. Als iemand die als liqidator in de Chernobyl omgeving kanker krijgt, kan dat ook zijn omdat hij "gewoon kanker krijgt" zeg maar, en dat het geen direct gevolg is van de werkzaamheden die zijn verricht.
De IAEA is trouwens in Japan ook de grote afwezige. Ze kijken voornamelijk van de zijlijn toe hoe Japan het allemaal oplost, en rapporteren alsof ze een nieuwsorganisatie zijn.
Op televisie was hier een documentaire, die een heel andere zaak belicht: De kinderen van overlevenden, en kinderen van hen die nu nog in de regio wonen, met name in Wit-Rusland.
Bekijk de documentaire "Chernobyl Heart". Werd in 2004 uitgezonden door HBO, en heb em toen gezien op deze Amerikaanse zender.
http://video.google.com/videoplay?docid=414073095760658789#
Ik ben niet tegen kernenergie of zo, en ben nog steeds van mening dat het veilig KAN..... maar een aantal mensen hier willen iets TE graag de "het valt allemaal wel mee" kaart spelen.
Bovenstaande link laat zien hoe kinderen in Wit-Rusland met hartafwijkingen worden geboren als gevolg van blootstelling aan straling/radioactiviteit gedurende de zwangerschap van de moeder.... het ongeboren leven is VELE malen gevoeliger voor radioactiviteit dan een volwassene. De mensen die daar wonen zijn vaak arm, en zodra ze een kind hebben met een hartafwijking..... wordt het vaak gewoon ergens achter gelaten, omdat ze weten dat ze geen geld hebben voor de enorme medische kosten.... en dus zijn er weeshuizen vol met kinderen met afwijkingen, die er niet geweest zouden zijn als de ramp niet had plaatsgevonden.
Nogmaals: Ik heb geen problemen met kernenergie, woon zelf +/- 30km van een kerncentrale in California, ook een aardbevingsgebied. Maar ik vind dat een aantal mensen de ernst van deze ramp een beetje overschatten, en er iets te nuchter naar kijken. Ja, het is ver van je bed..... maar denk ik eens wat de economische gevolgen zouden zijn als Zeeland (tijdelijk) ontruimt zou moeten worden, en dat vervolgens de melk, de mosselen en groenten die in Zeeland verbouwd werden niet meer gegeten mocht worden.
Hier trouwens een artikel over Chernobyl en de gezondheidseffecten van het WHO:
http://www.who.int/mediac(...)5/pr38/en/index.html
heartbreaking.quote:Op donderdag 24 maart 2011 21:41 schreef maartena het volgende:
Bekijk de documentaire "Chernobyl Heart". Werd in 2004 uitgezonden door HBO, en heb em toen gezien op deze Amerikaanse zender.
http://video.google.com/videoplay?docid=414073095760658789#
Interessant. Enig idee waarom die oude omhulzing moet worden afgebroken? Ik was er vorig jaar, maar dat kwam niet ter sprake. Ik dacht dat ze het gewoon om de oude heen zouden schuiven..quote:Op donderdag 24 maart 2011 19:06 schreef jeoff het volgende:
[..]
Erg mooie documentaire is 'inside chernobyl's sarcophagus' te zien op Youtube. Een beetje gedateerd uit 1991, maar daar zie je veel beelden van binnenin de sarcofaag en zelfs van binnenin de reactor. De sarcofaag is sindsdien overigens wel wat verstevigd en in 2013 zouden ze klaar moeten zijn met het nieuwe betonnen omhulsel
Klopt. Daar kun je niets tegen doen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 21:59 schreef tjoptjop het volgende:
Aan de andere kant zijn de reacties in bijv. Duitsland ook wel erg overdreven. In Japan is er een enorme zwaardbeving én een 10 meter hoge tsunami aan voorafgegaan.
Het ging me eigenlijk voornamelijk om Duitsland. Nederland acht ik inherent risicovol omdat het notabene voor een groot deel onder zeeniveau ligtquote:Op donderdag 24 maart 2011 22:13 schreef maartena het volgende:
[..]
Klopt. Daar kun je niets tegen doen.
(Hint: Als het eens GOED misgaat op IJsland, loopt bij een Tsunami ook de Noordzee vol trouwens, en Borselle, en een eventuele Eemshavencentrale zullen daar ook flinke problemen mee hebben)
De aardbeving zelf veroorzaakte trouwens niet zoveel schade, de Tsunami wel. Maar naderhand zijn er diverse menselijke fouten gemaakt. Ook Three Mile Island, en Chernobyl waren ongelukken die voornamelijk waren toe te wijzen aan menselijke fouten.
En de Nederlandsche Mensch, of eigenlijk de Nederlandse Kernfysica zijn niet goddelijk en foutloos. Ook de reactor in Borselle heeft bijvoorbeeld een spent fuel pool:
[ afbeelding ]
We weten ondertussen dat er altijd wat in de baden liggen, en dat zal in Borssele ook zo zijn. Dus als voor wat voor reden dan ook de stroom uitvalt, en de noodgeneratoren niet meer werken, dan kan ook de radioactiviteit in de Borssele reactor flink, en snel oplopen..... en voor je het weet zijn wij ook met zeewater bezig, hebben we een waterstof explosie, etc.
Wat deze ramp heeft laten zien is NIET wat een aardbeving kan doen, en eigenlijk ook niet wat een tsunami AN SICH kan doen...... maar wat het ontbreken van een werkende noodgenerator kan doen. Want dat is namelijk wat door de tsunami is weg gespoeld.... maar die noodgeneratoren kunnen ook om compleet andere redenen falen.
Denk dus niet: Nederland is veilig, WANT geen aardbevingen en tsunami's.
van wikiquote:During the 1949 eruption, three vents - Duraznero, San Juan and Hoyo Negro opened and lava was erupted. Also during the eruption two earthquakes occurred with epicentres near Jedy. Following the earthquakes a fracture approximately two and half kilometres long - about 1/10 of the exposed length of the Cumbre Vieja, opened and parts of the western half of the Cumbre Vieja ridge moved about 1m sideways and 2m downwards towards the Atlantic Ocean.[3][4] The fracture is still visible (2008) and still has the same dimensions recorded in 1949.
Omdat de huidige sarcofaag dermate instabiel is dat deze zal instorten op een gegeven moment. Dit zou weer voor een radiactieve stofwolk zorgen die ze dus willen voorkomen.quote:Op donderdag 24 maart 2011 22:07 schreef Individual het volgende:
[..]
Interessant. Enig idee waarom die oude omhulzing moet worden afgebroken? Ik was er vorig jaar, maar dat kwam niet ter sprake. Ik dacht dat ze het gewoon om de oude heen zouden schuiven..
Het deksel van det reactorvat, erg zwaar ding, ligt ook in een onhandige hoek op de oude muren. Uiteindelijk gaan de muren het begeven. Het deksel is van metaal die houdt het heel wat langer uit dan de al verzwakte muren.quote:Op donderdag 24 maart 2011 22:36 schreef jeoff het volgende:
[..]
Omdat de huidige sarcofaag dermate instabiel is dat deze zal instorten op een gegeven moment. Dit zou weer voor een radiactieve stofwolk zorgen die ze dus willen voorkomen.
De huidige sarcofaag is zo instabiel omdat deze rust op de ruines van het oude gebouw.
quote:As far as the reactors at the Fukushima Daiichi site are concerned, there is some good news to report from the last 24 hours, although the overall situation is still very serious.
With AC power connected, instrumentation continues to be recovered in Units 1, 2 and 4. Workers returned after being evacuated from Units 3 and 4 on March 23, following confirmation that black smoke emissions from Unit 3 had ceased.
Reactor pressure is increasing in Unit 1, pressure readings are unreliable in Unit 2, and stable in Unit 3 as water continues to be injected through their feed-water pipes. The temperature at the feed-water nozzle of the Reactor Pressure Vessel (RPV) is decreasing at Units 1 (243 ēC) and 3 (about 185 ēC), and stable at Unit 2 (about 102 ēC).
Units 5 and 6 are still under cold shutdown, they are undergoing maintenance using off-site AC power and existing plant equipment.
Dose rates in the containment vessels and suppression chambers of Units 1 and 2 have decreased slightly.
Radiation Monitoring
The IAEA radiation monitoring team made additional measurements at distances from 21 to 73 km from the Fukushima nuclear power plant. At distances between 34 and 73 km, in a westerly direction from the site, the dose rate ranged from 0.6 to 6.9 microsievert per hour. At the same locations, results of beta-gamma contamination measurements ranged from 0.04 to 0.4 Megabecquerel per square metre.
At distances between 30 and 32 kilometers from the Fukushima Nuclear Power Plant, in a north westerly direction from the site, dose rates between 16 and 59 microsievert per hour were measured. At these locations, the results of beta-gamma contamination measurements ranged from 3.8 to 4.9 Megabecquerel per square metre. At a location of 21 km from the Fukushima site, where a dose rate of 115 microsieverts per hour was measured, the beta-gamma contamination level could not be determined.
The second IAEA monitoring team has started their work today in Fukushima and Tokyo. Measurements will be taken to determine more precisely the actual radionuclides that have been deposited.
On-site monitoring by the Japanese authorities at the Daiichi NPP produced new data on March 23 for radionuclide concentrations in the air from samples collected between 19 and 23 March. Of the six radionuclides monitored, only iodine-131 was found to be in excess of the limits set by Japan. Overall, the dose rates reported on the site have decreased from 1930 to 210 microsievert per hour between 21 to 23 March.
There continues to be considerable daily variation in the deposition of iodine-131 and caesium-137 reported in 10 Prefectures. Recent rainfall and the resulting wet deposition may help explain the increased deposition in Tokyo. As measured by the Japanese authorities for the Shinjuku district of Tokyo, iodine-131 deposition increased by 36,000 Becquerel per square metre from 22 to 23 March, and caesium-137 deposition by 340 Becquerel per square metre.
Monitoring of the marine environment by ships of the Japanese Ministry of Education, Culture, Sport, Science and Technology has now begun. Seawater and air samples were collected on 23 March in coastal waters, at distances of about 30 km off-shore. Dose rate measurements were also taken. Results from 24 March indicate surface seawater concentrations at eight locations ranging from 24.9 to 76.8 Becquerel per litre for iodine-131, and 11.2 to 24.1 Becquerel per litre for caesium-137. Radionuclide concentrations in dust in the air above the sea were also measured. The results are being assessed by experts from the IAEA's Marine Environment Laboratory.
New data provided by the Japanese authorities has been made available concerning radionuclide concentrations in foodstuffs, milk and drinking water. Sampling has been most thorough and extensive in the Fukushima and Ibaraki Prefectures. Of the 11 varieties of vegetables sampled from 18 to 22 March iodine-131 and caesium-137 levels exceed limits set for food and drink ingestion. Permissible levels of iodine-131 and caesium-137 (one sample) were also exceeded in nearly all of the milk samples taken in Fukushima and Ibaraki Prefectures between 16 to 21 March. In addition, permissible levels of iodine-131 were exceeded in drinking water samples taken in the Fukushima and Ibaraki Prefectures and in Tokyo from 17 to 23 March. Further sampling and analysis will be carried out in the days ahead by the Japanese authorities. A joint FAO/IAEA mission to Japan will be undertaken to provide advice and assistance on sampling strategies, analysis and the interpretation of data collected by the Japanese authorities related to food contamination.
In summary, radioactivity in the environment, foodstuffs and water is moving more to the forefront, as some technical concerns related to the status of the reactors at the Fukushima Daiichi site appear to be slightly less acute in some respects. However, the overall situation on the Fukishima site remains very serious.
je weet niks, ga eerst maar eens NL leren!quote:Op donderdag 24 maart 2011 21:13 schreef CaptainHindsight het volgende:
[..]
Zet iemand wat. Jij bent zone conspiracy theory gast. Die na die slechte programma's kijkt op youtube. Alex Jones ofzo.mhaha.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |