Ja, wat wil je hiermee zeggen?quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:36 schreef Marksen het volgende:
[..]
feb17voices Feb 17 voices
AJA: call from #Ajdabiya: for 3 days #Gaddafi forces still unable to decisively take the town #Libya
Niet in elk geval is het Westen de duivel. Als er een echte duivel opstaat zijn we allemaal vrienden.quote:Photo_normal daniirwan My prediction: The UN resolution will pass and within hours from now there will be foreign militaries in #Libya. Allahuakbar!
quote:pitchlake Reports that China, Russia and others to abstain on UN #libya vote later today. clears the way for quick attack against pro-#Gadafi forces.
quote:rima_misurata RT @iyad_elbaghdadi: Liva call from Ajdabia on AJA: Total Gaddafi jets downed in the eastern region today is four; and two defections. #Libya
Uhuquote:Op donderdag 17 maart 2011 21:37 schreef Bartholomaeus het volgende:
Elk huis in Benghazi zal worden doorzocht op wapens, voegde Kadhafi eraan toe.
mag ik deze op mijn werk gebruiken?quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:38 schreef Ulpianus het volgende:
[..]
Niet in elk geval is het Westen de duivel. Als er een echte duivel opstaat zijn we allemaal vrienden.
Je snap mijn eerdere ietwat 'sarcastische' post kennelijk niet. Ga maar spelen met je miniatuur slagveldje op zolder.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:37 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Ja, wat wil je hiermee zeggen?
Of ga je gewoon liegen over het feit dat Ghadaffi nu over meer land controle heeft dan hij pakweg 2 weken geleden had?
Op zoveel triestheid van jouw kant weet ik idd geen reactie meer te verzinnen, mr. troll heeft bij deze gewonnen.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:39 schreef Marksen het volgende:
[..]
Je snap mijn eerdere ietwat 'sarcastische' post kennelijk niet. Ga maar spelen met je miniatuur slagveldje op zolder.
Eigenlijk weet niemand het precies.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:37 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Ja, wat wil je hiermee zeggen?
Of ga je gewoon liegen over het feit dat Ghadaffi nu over meer land controle heeft dan hij pakweg 2 weken geleden had?
Ligt eraan waar je werkt, als je voor Uri Rosenthal werkt dan liever niet.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:39 schreef Oorlogsheld het volgende:
[..]
mag ik deze op mijn werk gebruiken?
Dat klopt helemaal, maar dat de situatie er nu anders bij ligt dan twee weken geleden, dat is ook iets wat je zonder de definitieve bevestiging kan concluderen.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:40 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Eigenlijk weet niemand het precies.![]()
Er zijn simpelweg geen journalisten in het oorlogsgebied, dus gaat iedereen maar een beetje uit van tweets en de staatsTV, meer hebben we niet.
Ja. Shut your trap. En ga maar spelen met je tinnen soldaatjes.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:40 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Op zoveel triestheid van jouw kant weet ik idd geen reactie meer te verzinnen, mr. troll heeft bij deze gewonnen.
Ziet er wel naar uitquote:Op donderdag 17 maart 2011 21:42 schreef Slayage het volgende:
gaan de VN eindelijk wat ballen tonen?
hoezo is er weer een olieland om aan te vallen dan??quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:42 schreef Slayage het volgende:
gaan de VN eindelijk wat ballen tonen?
insallah!quote:
Absoluut, maar niemand kan met zekerheid zeggen wie nou wat onder controle heeft, heel verwarrend allemaal.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:42 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal, maar dat de situatie er nu anders bij ligt dan twee weken geleden, dat is ook iets wat je zonder de definitieve bevestiging kan concluderen.
Tja, de oppositie gaat vlak voor de no-fly zone nog ff alles uit de kast halen.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:35 schreef yavanna het volgende:
iyad_elbaghdadi
Liva call from Ajdabia on AJA: There were airstrikes on Gaddafi's forces today; his troops fled back towards Brega. #Libya
There were confirmed clashes in Brega between revolutionaries and Gaddafi forces
quote:De VN-Veiligheidsraad zal rond 24.00 Nederlandse tijd stemmen over een ontwerpresolutie die internationale militaire actie mogelijk maakt tegen het regime van Moammar Gaddafi. Hierin wordt een no-fly zone geautoriseerd waarbij burgers met alle mogelijke middelen mogen worden beschermd tegen geweld door de troepen van Gaddafi.
Toch lijkt het instellen van een no-fly zone niet meer het zwaartepunt te zijn in de resolutie. Hoewel het document een bezetting door buitenlandse militairen uitsluit, machtigt de VN-Veiligheidsraad onder andere de omringende Arabische landen om de burgers in Libische gebieden, en vooral Benghazi, te beschermen. Volgens de Britse krant The Guardian laat de resolutie toe dat lidstaten tanks onder vuur mogen nemen die optrekken naar Benghazi.
VN en Libië spelen chicken-game
De VN-lidstaten die voor de resolutie zijn, spitsen zich steeds meer toe op militaire ondersteuning bij de instelling van een no-fly zone, dat komt volgens adjunct-chef van de buitenlandredactie van NRC Handelsblad, Frank Vermeulen, doordat deze landen de chicken game spelen met Libië. Beide partijen voeren de druk op zodat de ander als eerste de strijd opgeeft:
Het is high noon. Libië en de VN staan in de hoofdstraat en lopen naar elkaar toe met rinkelende sporen en met hun pistolen geladen. De VN dreigt met luchtaanvallen zodra de resolutie aangenomen wordt, Gaddafi zal de opstandelingen in Benghazi geen genade tonen. De VN hoopt dat onder dreiging van luchtaanvallen, Libië de strijd tegen de opstandelingen opgeeft. Gaddafi wil juist dat de opstandelingen voor die tijd de wapens neerleggen. Het zijn western-achtige praktijken.
Groot-Brittannië en Frankrijk maken zich klaar om luchtaanvallen uit te voeren
Frankrijk liet eerder vandaag weten dat het verwacht voldoende steun te krijgen binnen de Veiligheidsraad voor de resolutie. Het land rekent op steun van onder andere Groot-Brittanië, de Verenigde Staten en de Arabische lidstaten.
Zaterdag riep de Arabische Liga de VN al op om een no-fly zone in te stellen. De Verenigde Staten zouden, volgens Reuters, zelfs voorstander zijn van luchtaanvallen tegen Libische tanks en zware artillerie. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton liet vandaag vanuit Tunesië weten dat voor de handhaving van een no-fly zone, waarschijnlijk ook militaire doelen aangevallen zullen worden.
Al Jazeera meldt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Alain Juppe heeft gezegd dat zodra de resolutie aangenomen wordt, er luchtaanvallen op Libische doelen uitgevoerd zullen worden. Ook Groot-Brittannië bereidt zich al voor op om luchtaanvallen uit te voeren op Libische doelen.
no-fly zone niet belangrijk, resolutie te laat
Volgens NRC Midden Oosten-deskundige Carolien Roelants is de instelling van een no-fly zone minder belangrijk geworden doordat Gaddafi nu vooral grondtroepen inzet tegen de opstandelingen. Roelants:
Zeker is dat een no-flyzone alleen niet genoeg zal zijn. Gaddafis troepen rukken ook via land op en zijn al in zon ver gevorderd stadium. Dat zal niet veel effect hebben. Bovendien zijn die troepen ook niet gek. Wanneer de VN onder het mom van burgerbescherming luchtaanvallen gaat uitvoeren, dan kunnen de troepen zich in de steden gaan verschuilen. Daar kun je moeilijk bombardementen op uitvoeren.
De resolutie zou best eens veel te laat komen voor de opstandelingen in Libie, zegt Roelants. Zij lijken bijna verslagen te zijn:
De VN-Veiligheidsraad zegt de Libische burgers te willen beschermen voor geweld, maar hoe ga je dat doen vanuit de lucht? En hoe ondersteun je de opstandelingen die slecht bewapend zijn en slecht gecoördineerd? Als het doel is om Gaddafi af te zetten dan ben je behoorlijk laat. Dan grijp je in op het moment dat de rebellenbeweging al bijna helemaal is opgerold.
Resolutie immoreel en illegaal
De Libische autoriteiten bestempelen mogelijke militaire actie tegen het land als immoreel en illegaal. Dat liet een woordvoerder weten tegenover Reuters.
Vijf landen, waaronder Rusland en China hebben al laten weten dat zij zich zullen onthouden van de stemming in de VN-Veiligheidsraad, meldt het Arabische televisiestation Al Arabiya. Dat was te verwachten, zegt Vermeulen, maar het ziet er naar uit dat er dan dus geen veto wordt uitgesproken tegen de resolutie. Hierdoor lijkt de kans dat de resolutie aangenomen groot blijft, ondanks dat deze landen er niet mee instemmen.
Het interessante van dit verhaal is iig dat het geen maandenlange ontknoping zal worden, maar dat binnen enkele weken wel duidelijk is hoe de toekomstige verhoudingen in Libië liggen.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:44 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Absoluut, maar niemand kan met zekerheid zeggen wie nou wat onder controle heeft, heel verwarrend allemaal.
Hey Michael Moore! Loop je er weer lekker achter aan, tegen de gevestigde orde te bleren?quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoezo is er weer een olieland om aan te vallen dan??
Hou het even leuk ja, dit is nergens voor nodig.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:42 schreef Marksen het volgende:
[..]
Ja. Shut your trap. En ga maar spelen met je tinnen soldaatjes.
Hou het even leuk.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:42 schreef Marksen het volgende:
[..]
Ja. Shut your trap. En ga maar spelen met je tinnen soldaatjes.
Ik hou er niet van om voor leugenaar uitgemaakt te worden. Had helemaal niet gehoeven als 'ie goed had gelezen. Domme post.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:46 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Hou het even leuk ja, dit is nergens voor nodig.
Mohammed is ook doodquote:Op donderdag 17 maart 2011 21:43 schreef sunny16947 het volgende:
Deze vindt ik wel aardig overeenkomen. G is vast een nazaat van Mohamed.
feb17voices Gaddafi Live: [Translators note: He is now comparing his situation with the situation of the prophet Mohammed]
Laat dat gewoon over je heen gaan.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:47 schreef Marksen het volgende:
[..]
Ik hou er niet van om voor leugenaar uitgemaakt te worden. Had helemaal niet gehoeven als 'ie goed had gelezen. Domme post.
Dit vind ik zo leip, dat Rusland en China zich zullen onthouden van stemmen. Ik had nooit verwacht dat Rusland dit liet doorgaan. En China ook eigenlijk niet.quote:Vijf landen, waaronder Rusland en China hebben al laten weten dat zij zich zullen onthouden van de stemming in de VN-Veiligheidsraad, meldt het Arabische televisiestation Al Arabiya. Dat was te verwachten, zegt Vermeulen, maar het ziet er naar uit dat er dan dus geen veto wordt uitgesproken tegen de resolutie. Hierdoor lijkt de kans dat de resolutie aangenomen groot blijft, ondanks dat deze landen er niet mee instemmen.
Ok. Excuses.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:48 schreef Bartholomaeus het volgende:
[..]
Laat dat gewoon over je heen gaan.Of praat het uit via de PM.
Daar zal heus wel wat tegenoverstaan.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:48 schreef Ulpianus het volgende:
[..]
Dit vind ik zo leip, dat Rusland en China zich zullen onthouden van stemmen. Ik had nooit verwacht dat Rusland dit liet doorgaan. En China ook eigenlijk niet.
Legendary als het echt zo is.
Ai. Ik heb met ze te doen.quote:De kans dat de opstand slaagt, wordt met het uur kleiner.
Nu.nlquote:Op donderdag 17 maart 2011 21:52 schreef Marrije het volgende:
Ik zat net een beetje bij te lezen op nu.nl,
[..]
Ai. Ik heb met ze te doen.
Volgens mij pas morgen, maar zeker weten doe ik het niet.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:51 schreef Marksen het volgende:
Trouwens, zijn die 48 uur van Seif Gaddafi reeds verstreken?
Maar goed, het is niet alleen nu.nl die zulke berichten doet uitgaan, er is ook een blik aan experts op verschillende bronnen te vinden die de kansen voor de rebellen als niet goed bestempelen.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:53 schreef Im.Kant. het volgende:
[..]
Nu.nl![]()
Het waarheidsgehalte wat betreft Libië is daar ver te zoeken
Bijna niemand weet de waaarheid in Libie, er zijn immers geen journalisten in het oorlogsgebied.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:53 schreef Im.Kant. het volgende:
[..]
Nu.nl![]()
Het waarheidsgehalte wat betreft Libië is daar ver te zoeken
Zou je niet denken dat westerse regeringen via satelieten de boel in de gaten houden en zo aan informatie komen, waardoor ze besluiten dat nu toch echt ingrijpen van buiten nodig is?quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:56 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Bijna niemand weet de waaarheid in Libie, er zijn immers geen journalisten in het oorlogsgebied.
Geen idee. Toen met Egypte hadden we het ook maar over een "klok" omdat het woord cerfew geen betekenis meer had.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:51 schreef Marksen het volgende:
Trouwens, zijn die 48 uur van Seif Gaddafi reeds verstreken?
Nee. Het is een politiek/diplomatieke beslissing. Heeft nauwelijks iets met de situatie op de grond te maken. Dan hadden ze ingegrepen toen Zawya werd uitgemoord.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:57 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Zou je niet denken dat westerse regeringen via satelieten de boel in de gaten houden en zo aan informatie komen, waardoor ze besluiten dat nu toch echt ingrijpen van buiten nodig is?
Dan ga je lekker met hun in discussie.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:55 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Maar goed, het is niet alleen nu.nl die zulke berichten doet uitgaan, er is ook een blik aan experts op verschillende bronnen te vinden die de kansen voor de rebellen als niet goed bestempelen.
Ik vraag me af of satelietbeelden genoeg zijn om de werkelijke status van de strijd te zien.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:57 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Zou je niet denken dat westerse regeringen via satelieten de boel in de gaten houden en zo aan informatie komen, waardoor ze besluiten dat nu toch echt ingrijpen van buiten nodig is?
Nu.nl weet het echter wel ongelooflijk knullig te brengen, en ze citeren de Libische staats-tv soms alsof het een betrouwbare bron is. Amateuristisch gedoe vind ik zelf, maar ja.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:55 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Maar goed, het is niet alleen nu.nl die zulke berichten doet uitgaan, er is ook een blik aan experts op verschillende bronnen te vinden die de kansen voor de rebellen als niet goed bestempelen.
Er zijn een tijdlang journalisten vlakbij en zelfs aan het front geweest. De beelden van de verslaggeefster in Zawya staan me bij: Terwijl de Libische staats-tv stelde dat de stad al in handen was van het leger, bleek er nog enorm hard te worden gevochten in de stad en werden de regeringstroepen zelfs een keer teruggedreven.quote:Op donderdag 17 maart 2011 21:56 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Bijna niemand weet de waaarheid in Libie, er zijn immers geen journalisten in het oorlogsgebied.
Er zijn denk ik zat westerse boots in de vorm van specops op de grond momenteel met thuraya phonesquote:Op donderdag 17 maart 2011 21:59 schreef Mr_Memory het volgende:
[..]
Ik vraag me af of satelietbeelden genoeg zijn om de werkelijke status van de strijd te zien.
Maar dat ze het in de gaten houden is wel zeker.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |