Boeken zijn ook veel goedkoper. Ik betaal zo'n 100 euro aan boeken per jaar, tegenover vrienden van mij die in Nederland ruim het dubbele betalen. Veel cursussen worden samen met de Acco uitgegeven, en de meeste faculteiten hebben een cursusdienst, waar je enorm goedkoop (Ik heb eens 5 euro voor een cursus van 500 pagina's betaald) cursussen kunt halen.quote:Op zondag 6 maart 2011 14:09 schreef Poumelie het volgende:
Oh, en het is RETE veel goedkoper, als nederlandse student met studiefinanciering (en zonder volgens mij ook) betaal je 500 nogwat per jaar. Exclusief boekengeld, die is wel ongeveer hetzelfde. Kamers zijn er ook belachelijk goedkoop, al helemaal als je in een residentie van de school zelf gaat wonen.
Uni tenminste, hogeschool zal wel niet meer zijn.
http://www.nederlandersstudereninbelgie.nl/backupsb/
Dit is trouwens wel een handige site.
Als je naar belgie wilt: zorg ervoor dat je je HBO Propedeuse haalt, want met een HAVO diploma word je dus niet toegelaten (VWO wel)
Dat bedoel ik. Ik ken iemand die in zijn allereerste semester voor 500 euro aan boeken moest halen, waarvan hij de helft niet gebruikte.quote:Op zondag 6 maart 2011 15:26 schreef FoolWithMokey het volgende:
In nl zit ik nu al op de helft van de jaar aan 300 euro aan boeken
100 voor boeken ben ik ook maximaal bij zeg, scheelt ook weer even 400e. Is het op de hogescholen overigens ook veel meer stampwerk dan in Nederland? Nu hoef ik echt amper wat te leren, dit blok toevallig een theorietentamen maar dat is pas de tweede dit jaar, ja .. in principe moet je wel voor de lessen het één en ander lezen maar dat komt vervolgens nergens in terug dus doet eigenlijk niemand hetquote:Op zondag 6 maart 2011 14:18 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Boeken zijn ook veel goedkoper. Ik betaal zo'n 100 euro aan boeken per jaar, tegenover vrienden van mij die in Nederland ruim het dubbele betalen. Veel cursussen worden samen met de Acco uitgegeven, en de meeste faculteiten hebben een cursusdienst, waar je enorm goedkoop (Ik heb eens 5 euro voor een cursus van 500 pagina's betaald) cursussen kunt halen.
Het onderwijs is niet zozeer moeilijker, als wel anders: er ligt minder nadruk op procesmatig werken, en meer op het stampen van feitjes, zeker in het eerste jaar.
Let wel, dit is mijn ervaring met de universiteit, faculteit Taal- en letterkunde, dus ik kan er niet voor instaan dat het elders hetzelfde is.
Dank voor de link, hele boeiende info te vinden. Ja dat ik m'n P nodig had was me al bekend maar ik wist niet dat het zoveel scheelde qua financiën zeg, damn 500e per jaar, wtf, ik moet nu elke maand een kleine 300e betalen, nja .. zes termijnen, maar toch.quote:Op zondag 6 maart 2011 14:09 schreef Poumelie het volgende:
Oh, en het is RETE veel goedkoper, als nederlandse student met studiefinanciering (en zonder volgens mij ook) betaal je 500 nogwat per jaar. Exclusief boekengeld, die is wel ongeveer hetzelfde. Kamers zijn er ook belachelijk goedkoop, al helemaal als je in een residentie van de school zelf gaat wonen.
Uni tenminste, hogeschool zal wel niet meer zijn.
http://www.nederlandersstudereninbelgie.nl/backupsb/
Dit is trouwens wel een handige site.
Als je naar belgie wilt: zorg ervoor dat je je HBO Propedeuse haalt, want met een HAVO diploma word je dus niet toegelaten (VWO wel)
Interessant, waarin is dat formele vooral te merken? Lesgeven? Omgang met docenten? En in welke vorm vindt je het onderwijs beter? Waaraan is dat te merken? Ik weet inderdaad dat het hier soms allemaal matig is, maar opzich heb ik weinig te klagen over de HU so far, enkel dat we soms docenten hebben die niet goed Nederlands kunnen (zwaar accent)quote:Op zondag 6 maart 2011 14:00 schreef Poumelie het volgende:
Heb zelf alleen kennis over de universiteit van leuven, maar qua mentaliteit etc. Scholen in belgië, hogeschool universiteit maakt niet uit, zijn een stuk formeler dan in Nederland. Ook zit er een verschil in tentamenweken, tenminste op de uni, 2 tentamenweken tegenover 4 in Nederland. De studiedruk ligt inderdaad hoger maar het onderwijs is er ook naar, die vind ik persoonlijk beter dan in NL
De omgang met docenten is een formeler en binnen de colleges is word er minder gediscussierd, zoals in nl wel vaak gebeurd, maar dat verschilt natuurlijk heel erg van studie tot studie (zet wijsbegeerte maar eens tegenover vele studies en zeker weten dat er bij wijsbegeerte meer gediscussierd word, dat is niet anders in belgie natuurlijk, die verhoudingen)quote:Op zondag 6 maart 2011 16:04 schreef Iannn het volgende:
Dat weet ik niet. Ik doe nu MWD (Social Work) en in Leuven heb je ook ene studie met Sociaal Werk én de specialisatie van Maatschappelijk werk of Maatschappelijke vormgeving, enkel betwijfel ik of ik in het tweede jaar kan instromen, gok toch het eerste gewoon omdat het onderwijs totaal anders schijnt te zijn, maar als er mensen zijn die hier meer over weten, graag
[..]
100 voor boeken ben ik ook maximaal bij zeg, scheelt ook weer even 400e. Is het op de hogescholen overigens ook veel meer stampwerk dan in Nederland? Nu hoef ik echt amper wat te leren, dit blok toevallig een theorietentamen maar dat is pas de tweede dit jaar, ja .. in principe moet je wel voor de lessen het één en ander lezen maar dat komt vervolgens nergens in terug dus doet eigenlijk niemand het![]()
D
[..]
Dank voor de link, hele boeiende info te vinden. Ja dat ik m'n P nodig had was me al bekend maar ik wist niet dat het zoveel scheelde qua financiën zeg, damn 500e per jaar, wtf, ik moet nu elke maand een kleine 300e betalen, nja .. zes termijnen, maar toch.
ank voor alle reacties
[..]
Interessant, waarin is dat formele vooral te merken? Lesgeven? Omgang met docenten? En in welke vorm vindt je het onderwijs beter? Waaraan is dat te merken? Ik weet inderdaad dat het hier soms allemaal matig is, maar opzich heb ik weinig te klagen over de HU so far, enkel dat we soms docenten hebben die niet goed Nederlands kunnen (zwaar accent)![]()
Hoeveel ben je ongeveer kwijt voor een kamer? Ofja kot natuurlijk. Ik hoorde minder als in Nederland? En zelfs een studio schijnt redelijk te doen te zijn? Ik woon toevallig in Utrecht dus heb nu zelfs nog niets, woon gewoon thuis, maar veel klasgenoten zitten hier echt in één of ander kippenhok van 8 tot 12m en betalen daar soms wel 400e voor.
Over die richting weet ik spijtig genoeg niets (inhoudelijk, welke vakken je in het eerste jaar krijgt enz.) Maar het lijkt me niet zo moeilijk om dat op te zoekenquote:Op zondag 6 maart 2011 16:04 schreef Iannn het volgende:
Dat weet ik niet. Ik doe nu MWD (Social Work) en in Leuven heb je ook ene studie met Sociaal Werk én de specialisatie van Maatschappelijk werk of Maatschappelijke vormgeving, enkel betwijfel ik of ik in het tweede jaar kan instromen, gok toch het eerste gewoon omdat het onderwijs totaal anders schijnt te zijn, maar als er mensen zijn die hier meer over weten, graag
Studiedruk ligt er hoger maar is ook veel beter (wel veel theoretischer dan in Nederland), het is véél goedkoper, de kamers zijn makkelijk te vinden en goedkoper. Verder kun je als werkstudent onbeperkt bijwerken en daar hou je véél meer van over wegens lage belastingen. Zodra je een bijbaantje hebt, kun je je ook in België laten (zorg)verzekeren en dat kost je 70 euro per jaar in plaats van 100 euro per maand.quote:Op zondag 6 maart 2011 14:00 schreef Poumelie het volgende:
Een ding dat ik wel weet: op de hogescholen in België wordt je niet toegelaten met een HAVO-diploma. Dat is dus al een duidelijk verschil.
Heb zelf alleen kennis over de universiteit van leuven, maar qua mentaliteit etc. Scholen in belgië, hogeschool universiteit maakt niet uit, zijn een stuk formeler dan in Nederland. Ook zit er een verschil in tentamenweken, tenminste op de uni, 2 tentamenweken tegenover 4 in Nederland. De studiedruk ligt inderdaad hoger maar het onderwijs is er ook naar, die vind ik persoonlijk beter dan in NL
Is werkstudent iets anders dan jobstudent? Want jobstudenten mogen max. 50 dagen per kalenderjaar werken.quote:Op zondag 6 maart 2011 17:49 schreef Seven. het volgende:
[..]
Studiedruk ligt er hoger maar is ook veel beter (wel veel theoretischer dan in Nederland), het is véél goedkoper, de kamers zijn makkelijk te vinden en goedkoper. Verder kun je als werkstudent onbeperkt bijwerken en daar hou je véél meer van over wegens lage belastingen. Zodra je een bijbaantje hebt, kun je je ook in België laten (zorg)verzekeren en dat kost je 70 euro per jaar in plaats van 100 euro per maand.
De boodschappen zijn ietsje duurder. En een kot in Leuven heb je voor 200 euro al wel. Een studiootje is daar ook redelijk gangbaar, die heb je vanaf 400 euro.
Ja, zijn twee verschillende statuten. Als werkstudent bepaal je zelf hoeveel je werkt en je betaalt maar een beetje meer belasting.quote:Op zondag 6 maart 2011 17:51 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Is werkstudent iets anders dan jobstudent? Want jobstudenten mogen max. 50 dagen per kalenderjaar werken.
De kamers zijn er veel goedkoper, het studeren kost minder, dus hoef je in principe ook minder te werkenquote:Op zondag 6 maart 2011 16:34 schreef Iannn het volgende:
Interessant, dat scheelt mij in ieder geval weer wat geld dan, 20m2 voor 280, zozo, megarelaxet zeg.
Dank voor je uitleg verder, en jazeker, daarin geef ik je helemaal gelijk, ik vind het soms zelfs wat demotiverend dat hier alles zo makkelijk gaat (so far), het is uiteraard heel fijn dat je zonder veel moeite goede cijfers kunt halen maar het stimuleert niet direct tot harder werken. Nu moet ik overigens ook niet zeggen dat ik een echte studiebol zou kunnen zijn, ik wil er best wat voor doen maar een studie waar ik dagelijks vijf uur aan moet besteden is voor mij niet weggelegd.
Hoe zit het overigens met bijbaantjes in België, had al begrepen dat het minder voorkomt als hier in Nederland? Hier is het bv. heel normaal dat je vanaf 15 ergens gaat vakken vullen en zo je eigen centen verdiend. Enkele Belgische vrienden die ik heb krijgen het veelal nog altijd van thuis, ééntje heeft er ergens een baantje in een bedrijf van een vader van een maat van hem, maar thats it. Is er wel makkelijk aan bijbaantje te komen? En in welke branche moet je dan denken? En verdiend een gemiddeld bijbaantje in België goed?
Wat is een beetje meer? Ik las als jobstudent 2.1 en werkstudent iets van 11.1 ofzo? Ik weet eigenlijk niet eens hoeveel belasting ik nu betaal over mijn baantjequote:Op zondag 6 maart 2011 17:53 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, zijn twee verschillende statuten. Als werkstudent bepaal je zelf hoeveel je werkt en je betaalt maar een beetje meer belasting.
Haha, vetquote:Op zondag 6 maart 2011 17:54 schreef Seven. het volgende:
TS, ik kan je wel binnenloodsen bij een callcenter in Brussel trouwens. Maar 20 minuutjes met de trein en dan nog 20 minuutjes met de bus. Van het Leuvens werkaanbod kan ik je helaas niets vertellen.
Nice zeg, echt nice, dank voor de infoquote:Op zondag 6 maart 2011 17:49 schreef Seven. het volgende:
[..]
Studiedruk ligt er hoger maar is ook veel beter (wel veel theoretischer dan in Nederland), het is véél goedkoper, de kamers zijn makkelijk te vinden en goedkoper. Verder kun je als werkstudent onbeperkt bijwerken en daar hou je véél meer van over wegens lage belastingen. Zodra je een bijbaantje hebt, kun je je ook in België laten (zorg)verzekeren en dat kost je 70 euro per jaar in plaats van 100 euro per maand.
De boodschappen zijn ietsje duurder. En een kot in Leuven heb je voor 200 euro al wel. Een studiootje is daar ook redelijk gangbaar, die heb je vanaf 400 euro.
Hmm, tja, aangezien het al een 'zwaardere' studie zou zijn in België wil ik liever dan in jaar één beginnen, normaliter zou ik hier ook nog drie jaar bezig zijn dus ik verlies geen jaarquote:Op zondag 6 maart 2011 16:43 schreef CherryBoomBoom het volgende:
[..]
Over die richting weet ik spijtig genoeg niets (inhoudelijk, welke vakken je in het eerste jaar krijgt enz.) Maar het lijkt me niet zo moeilijk om dat op te zoeken
In België is het wel zo dat je een GIT-traject kan volgen, je kan dus nog enkele vakken uit het eerste jaar volgen in combinatie met vakken uit het tweede jaar. Aangezien de richtingen wel gelijkend zijn zou het kunnen dat je niet alle vakken opnieuw moet doen.
Je hoeft echt geen Frans te kunnen. De meeste van mijn collega's spreken ook geen Frans, terwijl we toch redelijk vaak met klanten omgaan. Het hele Frans/Nederlands-verhaal is sowieso een controversieel punt, ik ken verschillende mensen die pertinent weigeren Frans te spreken.quote:Op zondag 6 maart 2011 18:36 schreef Iannn het volgende:
Bedankt voor je uitgebreide uitleg, positieve dingen ook zeg. Ik werk al vijf jaar in de horeca, zowel als kok als in de bediening mijn zakcenten verdiend dus top dat dat ook een optie zou kunnen zijn in Leuven.
Ik moet me echt nog een beetje inhouden maar als ik dit zo hoor klinkt het zeker allemaal positief. Hoe zit het eigenlijk met de Franse taal? Ik spreek namelijk echt geen woord Frans, wordt er niet verwacht dat je een bepaald niveau van deze 'landstaal' beheerst?
Betere opleiding, goedkoper leven. Waarom niet dan? Omdat jij heel je leven bent wijsgemaakt dat je België minder moet vinden?quote:
Welnee. In Leuven totaal niet. In Brussel ontkom je er echter helemaal niet aan, ik heb hier ook vrij vlot Frans geleerd. Als je hier later echt wil werken, dan heb je het wel nodig hoor, zeker in de wat internationalere betrekkingen.quote:Op zondag 6 maart 2011 18:36 schreef Iannn het volgende:
Bedankt voor je uitgebreide uitleg, positieve dingen ook zeg. Ik werk al vijf jaar in de horeca, zowel als kok als in de bediening mijn zakcenten verdiend dus top dat dat ook een optie zou kunnen zijn in Leuven.
Ik moet me echt nog een beetje inhouden maar als ik dit zo hoor klinkt het zeker allemaal positief. Hoe zit het eigenlijk met de Franse taal? Ik spreek namelijk echt geen woord Frans, wordt er niet verwacht dat je een bepaald niveau van deze 'landstaal' beheerst?
Weet het niet precies. Weet alleen dat ik 11 euro nogwat verdiende en dat ik daar een dikke 10 euro netto van overhield. Let op: de Belgische beroepsbevolking betaalt wel ongeveer 50% belasting, hè? Dus als je hier blijft om te werken, dan gaat dat wel ineens enorm omhoog. Zolang je als werkstudent (en dus niet jobstudent) werkt, betaal je bijna niets en krijg je ook elk jaar geld terug van de belasting.quote:[..]
Wat is een beetje meer? Ik las als jobstudent 2.1 en werkstudent iets van 11.1 ofzo? Ik weet eigenlijk niet eens hoeveel belasting ik nu betaal over mijn baantje, best wel confronterend als je over zulke dingen eigenlijk geen benul hebt. Maar ik geloof dat de belastingen hier wel hoog liggen in NL. Exacte nummers weet ik echter niet.
Nah, je komt er wel. De formaliteiten zijn ook echt allemaal piece of cake. Eén ding: schep niet op over Nederland, maak geen Belgengrappen en lach erom als zij Hollandergrappen maken. De gemiddelde Vlaming is echt niet dol op Nederlanders en dat moet je echt wel een beetje overwinnen. Ze horen nu eenmaal graag wat je niet leuk vindt aan Nederland en dan gaat dat véél sneller.quote:[..]
Haha, vet, tja, ik moet eerst hier m'n P pakken nog (hoewel ik daar goed voor op schema lig) en dan zou ik vanaf volgend schooljaar naar Leuven kunnen, maar als je aanbieding dan nog geld, graag
[..]
Nice zeg, echt nice, dank voor de info
Ahh, interessant dit, tot nu toe veel positieve berichten zeg
[..]
Hmm, tja, aangezien het al een 'zwaardere' studie zou zijn in België wil ik liever dan in jaar één beginnen, normaliter zou ik hier ook nog drie jaar bezig zijn dus ik verlies geen jaar
Ik als jobstudent betaal ook bijna geen belasting. Het is 5% solidariteitsbijdrage, en ik geloof 1 á 2% aan belastingen.quote:Op dinsdag 8 maart 2011 16:46 schreef Seven. het volgende:
[..]
Weet het niet precies. Weet alleen dat ik 11 euro nogwat verdiende en dat ik daar 10% van overhield. Let op: de Belgische beroepsbevolking betaalt wel ongeveer 50% belasting, hè? Dus als je hier blijft om te werken, dan gaat dat wel ineens enorm omhoog. Zolang je als werkstudent (en dus niet jobstudent) werkt, betaal je bijna niets en krijg je ook elk jaar geld terug van de belasting. uk vindt aan Nederland en dan gaat dat véél sneller.
Je mag echter maar 50 dagen werken, anders kun je fluiten naar je kindergeld. Nederlanders hebben daar al helemaal geen recht op. En wat me ook opviel, als ik via het uitzendburo werkte, dan kreeg ik steeds dikke premies aan het einde van het jaar enzo.quote:Op dinsdag 8 maart 2011 16:57 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Ik als jobstudent betaal ook bijna geen belasting. Het is 5% solidariteitsbijdrage, en ik geloof 1 á 2% aan belastingen.
Je kan pas redeneren wanneer je feitjes kent.quote:Het klopt overigens dat Belgen veel meer 'feitjes'-kennis hebben, maar daar staat tegenover dat we in Nederland meer leren nadenken en redeneren naar mijn gevoel.
Ben ik deels met je eens. Ik denk dat als je een basiskennis hebt, je al theorieën kunt ontwikkelen, alleen zul je dan misschien wat meer moeten opzoeken. (Ik studeer zelf Psychologie en heb het dus even niet over wiskunde formules ontdekken etc.) Zolang je een goede basiskennis hebt en weet waar je eventuele details kunt vinden, is het mijns inziens niet noodzakelijk om alles prefect op te kunnen dreunen qua jaartallen etc.quote:Op dinsdag 8 maart 2011 17:37 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wat jij over de hogescholen stelt geldt daar tevens voor de universiteiten. Meer feitjeskennis, meer reproduktie, meer hiërarchie. Aan de Vlaamse universiteiten krijg je zonder uitzondering les van hoogleraren, dat is daar wettelijk verplicht.
[..]
Je kan pas redeneren wanneer je feitjes kent.
Nederlanders hebben te weinig kennis om goed te redeneren, Vlamingen maken niet tijdig de overgang van het kennis opdoen naar het redeneren met de reeds beschikbare kennis.
We zouden van elkaar moeten leren. Om te beginnen door in het voortgezet onderwijs met geschiedenis weer jaartallen, namen etc. te blokken, door met aardrijkskunde weer de topografie te leren, door voor de vreemde talen woordenlijsten van buiten te leren (wekelijks een paar bladzijden) enz.
Hmm, boeiend. Dank voor de tips!quote:Op zondag 6 maart 2011 19:10 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Je hoeft echt geen Frans te kunnen. De meeste van mijn collega's spreken ook geen Frans, terwijl we toch redelijk vaak met klanten omgaan. Het hele Frans/Nederlands-verhaal is sowieso een controversieel punt, ik ken verschillende mensen die pertinent weigeren Frans te spreken.
Overigens heeft de universiteit verschillende sites, voor zowel huisvesting als voor baantjes. Aangezien alles vrij nauw gecoördineerd lijkt met de KHL, is de kans groot dat je daar ook gebruik van kunt maken met je KHL-studenten ID.
Van Kotwijs kun je zonder inschrijving oid gebruik maken. Daar staan alle kotten (=studentenkamers) die nog vrij zijn op. Nu zijn het er niet zoveel, maar in mei komt de database voor volgend jaar online, en dan kun je dus makkelijk zoeken in het enorme aanbod. Je kunt dan ook het gedeelte van de stad waar je wilt wonen aangeven.
Daarnaast is er nog een speciale site om baantjes te zoeken, maar daarvoor moet je wel inloggen met je studenten ID, dus dat kun je waarschijnlijk nog niet bekijken. Daarnaast zijn er vooral in de vakantie vrij veel zaken die om werknemers vragen dmv blaadjes op de ramen, omdat hun huidige werknemers zijn afgestudeerd/gestopt.
Mja, toch doen veel hogescholen dat niet hoor (voor zover ik dus tot op heden weet). De KHL volgens mij in ieder geval niet, en daar wil ik toch echt graag heen. Brussel lijkt mij te massaal, en dat is niet echt mijn ding. Soms vind ik Utrecht al redelijk huge, en groter dan Utrecht hoeft van mij echt niet. Tof overigens jouw ambities, kan mij er zeker in vinden hoorquote:Op maandag 7 maart 2011 22:25 schreef -er1k het volgende:
TVP. Ik zit momenteel in een zelfde soort situatie.
Ik doe zelf een andere opleiding binnen het Social Work cluster op de Leidse Hogeschool en heb vorige week een uitwisseling gehad met studenten uit Brussel van dezelfde opleiding.
Wat ik ervan begrepen heb is dat studenten van het cluster Social Work in het eerstejaar gezamenlijk een lespakket volgen, gelijkwaardig aan datgene wat wij doen voor het behalen van onze propedeuse. Vervolgens kiezen zij een richting zoals sociaal cultureel werk (CMV in NL) of maatschappelijk werk (MWD). Volgens mij zou jij gewoon in het tweedejaar kunnen instromen als jij je P binnen hebt, dat wordt geaccepteerd als startkwalificatie. Het gaat hier om de Erasmushogeschool in Brussel.
Net als jij ben ik plannen aan het maken om een jaar naar België te gaan, en in mijn geval Brussel. Echter wil ik een jaar ervaring gaan opdoen in het sociaal cultureel werk, het culturele klimaat van Brussel leren kennen en vooral plezier maken. Misschien dat ik mijzelf alsnog verbind aan de hogeschool daar, doch wil ik graag in Nederland mijn diploma gaan behalen.
Ik snap je punt heel goed, maar wat ik dan weer jammerlijk vind aan het Nederlandse systeem is dat de stof die je hier krijgt heel praktisch is en verre van interessant, als ik soms bepaalde boeken doorblader die in mijn pakket zitten zijn het net bouwhandleidingen van IKEA, daar hoop ik in BE ook wel wat verandering in te vinden.quote:Op dinsdag 8 maart 2011 16:34 schreef Operc het volgende:
Ik kan het niet laten om te reageren.
Mijn vriendin studeert (HBO) in België en er zijn zeker voordelen:
HBO in 3 jaar, weinig collegegeld, goedkope kamers etc.
Maar alle verhalen die ik van haar hoor, weet ik wel dat het voor mij niets zou zijn.
Nu moet ik daarbij wel zeggen dat zij HBO doet daar en ik in Nederland een universitaire opleiding volg, waardoor de vergelijking niet helemaal opgaat.
Maar ik vind dat ze in België veel schoolser met studenten omgaan. Ook de machtsafstand is groter tussen student en docent. Veel meer 'dit is de stof, zorg dat je het kent voor het examen.' Terwijl ikzelf het belangrijk vind dat je kritisch kijkt naar wat een docent je voorschotelt. Niet dat je alles moet affakkelen, maar een beetje kritisch denken is niet verkeerd denk ik.
Het klopt overigens dat Belgen veel meer 'feitjes'-kennis hebben, maar daar staat tegenover dat we in Nederland meer leren nadenken en redeneren naar mijn gevoel. Het is maar net wat je graag uit je studie wil halen (en het verschilt natuurlijk per studie wat belangrijk kan zijn).
Top! Ja ik heb op de middelbare school wel vier jaar Frans gehad maar snapte er niet veel van, in principe ook weinig voor gedaan, en enkel gekozen voor de trip naar Parijs die erbij zatquote:Op dinsdag 8 maart 2011 16:46 schreef Seven. het volgende:
Welnee. In Leuven totaal niet. In Brussel ontkom je er echter helemaal niet aan, ik heb hier ook vrij vlot Frans geleerd. Als je hier later echt wil werken, dan heb je het wel nodig hoor, zeker in de wat internationalere betrekkingen.
Nice! Klinkt echt goedquote:Op dinsdag 8 maart 2011 16:46 schreef Seven. het volgende:
Weet het niet precies. Weet alleen dat ik 11 euro nogwat verdiende en dat ik daar een dikke 10 euro netto van overhield. Let op: de Belgische beroepsbevolking betaalt wel ongeveer 50% belasting, hè? Dus als je hier blijft om te werken, dan gaat dat wel ineens enorm omhoog. Zolang je als werkstudent (en dus niet jobstudent) werkt, betaal je bijna niets en krijg je ook elk jaar geld terug van de belasting.
Dat ben ik verre van plan, ik heb ondanks dat ik een NL'er ben nu niet bepaald een hoge pet op van de gemiddelde Nederlander of de Nederlandse cultuur. Dus dat zit wel snor.quote:Op dinsdag 8 maart 2011 16:46 schreef Seven. het volgende:
Nah, je komt er wel. De formaliteiten zijn ook echt allemaal piece of cake. Eén ding: schep niet op over Nederland, maak geen Belgengrappen en lach erom als zij Hollandergrappen maken. De gemiddelde Vlaming is echt niet dol op Nederlanders en dat moet je echt wel een beetje overwinnen. Ze horen nu eenmaal graag wat je niet leuk vindt aan Nederland en dan gaat dat véél sneller.
Erasmushogeschool is een prima school (zelf ook 2 jaar op gezeten), die hebben ook voor veel opleidingen een betere mix tussen praktijk en theorie. Brussel is enorm leuk. Ik heb 3 jaar in het centrum gewoond, dat was ik wel erg zat. Kan je wel helpen met het zoeken van een kot als het zover is hoor, PM me maar. De locatie is in deze nogal belangrijk, net de verkeerde straat uitkiezen kan je jaar best wel verzieken. Valt mij op dat héél veel mensen die hier tijdelijk komen, trouwens er gewoon voor kiezen om in Brussel hun opleiding af te maken als dat kan.quote:Op maandag 7 maart 2011 22:25 schreef -er1k het volgende:
TVP. Ik zit momenteel in een zelfde soort situatie.
Ik doe zelf een andere opleiding binnen het Social Work cluster op de Leidse Hogeschool en heb vorige week een uitwisseling gehad met studenten uit Brussel van dezelfde opleiding.
Wat ik ervan begrepen heb is dat studenten van het cluster Social Work in het eerstejaar gezamenlijk een lespakket volgen, gelijkwaardig aan datgene wat wij doen voor het behalen van onze propedeuse. Vervolgens kiezen zij een richting zoals sociaal cultureel werk (CMV in NL) of maatschappelijk werk (MWD). Volgens mij zou jij gewoon in het tweedejaar kunnen instromen als jij je P binnen hebt, dat wordt geaccepteerd als startkwalificatie. Het gaat hier om de Erasmushogeschool in Brussel.
Net als jij ben ik plannen aan het maken om een jaar naar België te gaan, en in mijn geval Brussel. Echter wil ik een jaar ervaring gaan opdoen in het sociaal cultureel werk, het culturele klimaat van Brussel leren kennen en vooral plezier maken. Misschien dat ik mijzelf alsnog verbind aan de hogeschool daar, doch wil ik graag in Nederland mijn diploma gaan behalen.
Ik ben Nederlandsequote:Op dinsdag 8 maart 2011 20:44 schreef Iannn het volgende:
Ik zat me overigens nog af te vragen ... hoe zit het met het hebben van een mobiel in België? Kan ik dan gewoon bij een Nederlandse maatschappij iets afsluiten? Andere dingen die ik me nog afvraag;
- Huisarts/tandarts
- Bankrekeningen enzo (kan ik bv. mijn Rabobank gewoon houden, of is dat misschien niet erg handig?)
Thanks voor je reactie! Heb vandaag te horen gekregen dat ik een jaar lang stage mag lopen in Brussel en dat mijn voortgang in mijn toekomstige werkveld voor een jaar wordt gecontroleerd via de Erasmushogeschool. Verdere details heb ik nog niet, daar ik eerst nog met de mensen moet praten die mij verder gaan inlichten over een verblijf van een jaar in Brussel. Zodra ik meer weet ben je de eerste die ik PMquote:Op dinsdag 8 maart 2011 21:03 schreef Seven. het volgende:
[..]
Erasmushogeschool is een prima school (zelf ook 2 jaar op gezeten), die hebben ook voor veel opleidingen een betere mix tussen praktijk en theorie. Brussel is enorm leuk. Ik heb 3 jaar in het centrum gewoond, dat was ik wel erg zat. Kan je wel helpen met het zoeken van een kot als het zover is hoor, PM me maar. De locatie is in deze nogal belangrijk, net de verkeerde straat uitkiezen kan je jaar best wel verzieken. Valt mij op dat héél veel mensen die hier tijdelijk komen, trouwens er gewoon voor kiezen om in Brussel hun opleiding af te maken als dat kan.
Tweede jaar instromen met je P lukt sowieso niet. Met een beetje geluk kun je voor sommige algemene vakken vrijstelling krijgen (economie en mogelijk kunstgeschiedenis, maar zelfs dat vak is al enorm afgestemd op de Belgische kunstgeschiedenis).
Ja, dat is wel een beetje Vlaams inderdaad. Die vervallen huizen heb je maar de gemiddelde Vlaming heeft denk ik wel een dikkere keet dat de gemiddelde Nederlander hoor. Een villa kopen is hier best goed te doen, ik zou in mijn eentje vrij makkelijk een huis kunnen kopen ipv appartementje (afhankelijk van de lokatie natuurlijk, maar het kan wel).quote:Op zondag 13 maart 2011 11:49 schreef Iannn het volgende:
Goed. Ik ben inmiddels terug uit Leuven, het is mij heel goed bevallen, toch had ik bepaalde dingen anders verwacht.
Ik vond de mensen heel gesloten, wel heel net en vriendelijk maar meer op een automatische piloot als dat het echt spontaan te noemen was. Dit geslotene zie je ook terug in de huizen vind ik, ik vind de woningen veelal wat grauw en grijs met rolluiken voor de ramen en/of gesloten gordijnen. Heel gereserveerd op een bepaalde manier. In de trein onderweg naar Leuven viel het mij ook op dat in de kleinere steden en dorpjes de meest vervallen woningen zich afwisselen met de meest luxe villa's. Het eten was super moet ik zeggen, echt stukken beter als Nederland. Maar het openbaar vervoer verdient echt een dikke "".. die treinen en stations stammen echt uit de jaren 70' oid.
Klopt helemaal voor Leuven. Leuven is wel een beetje een rijkeluisstadje eigenlijk, echter breezersletten zul je er zelden zien.quote:S'avonds kwam Leuven voor mij pas echt tot leven, heb lekker gegeten en mij prima vermaakt in twee cafe's. Veel jongelui waarvan mij opvalt dat het gros in mijn optiek in een bepaalde vorm 'netter' is als de jongeren hier zijn, vooral bij de meisjes zie ik somehow meer 'klasse'. Even oppervlakkig gezegd; weinig breezersletjes gezien.
Nee, dat zal je geen grote problemen opleveren. Vlamingen zijn erg beleefd en zullen je graag uitnodigen op hun feestjes. Ik had mijn eerste vlaamse invite al na 2 dagen. In het studentenleven gaat dat vrij rap. Nu was ik daar vrij snel klaar meequote:Ook al was het "maar" België (kleine afstand, zelfde taal) voelde ik mij echt een buitenlander, daar schrok ik van en hoewel ik echt een goed gevoel heb overhouden aan mijn bezoek twijfel ik nog wel over de switch. Vooral omdat het zo definitief is. Het is niet een stage voor een (half) jaar oid. Nee echt drie jaar een opleiding plus werken. Het gaat mij er vooral om of ik een goede sociale kring kan creëren daar. Normaal gezien heb ik daar geen problemen mee, maarja .. door het mentaliteitsverschil krijg ik wat vraagtekens. Ik ben en blijf een Nederlander, zal nooit een Belg zijn, zal zoiets problemen opleveren? Volgens mij is het beeld van de gemiddelde Belg over de Nederlander niet al te positief. Daarnaast begreep ik bij tijd de helft niet wat er werd gezegd als ze snel praten met allerlei Vlaamse woorden er tussendoor.
Genoeg om over na te denken dus
Blijf je gedurende het weekend ook? Paar verkennende uitstapjes kunnen helemaal geen kwaad. Waar moet je zijn?quote:Op dinsdag 29 maart 2011 23:46 schreef -er1k het volgende:
Hoe staat het met TS en zijn plannen? Ik ga vrijdag voor de eerste formele ontmoeting naar Brussel. Stageplan bespreken en eventuele studiemogelijkheden \o/.
Oh, is 7 minuutjes lopen vanaf het metrostation. Je gaat links langs de McDonalds, bij het eerste stoplicht na 50m oversteken naar rechts, dan de weg die schuin naar links loopt in (Kartuizerstraat). Na 100m kom je langs een lief klein hondje (standbeeldje, is het hondje van Manneke en Janneke Pis). Nog eens 100m en dan sta je op een pleintje met een fontein. Aan dat pleintje zit het al. Even aanmelden bij de balie (Marcel, kerel van eind 40/begin 50, brilletje, grijs haar, altijd netjes gekleed is echt een legende op de campus, bijzonder sympathieke vent). Als je goed broodje wil eten, Au Pain de France, lunchtentje, zit ook aan dat pleintje. Ik heb 3 jaar op nog geen 70 meter van daar gewoondquote:Op woensdag 30 maart 2011 00:02 schreef -er1k het volgende:
Mwa. In principe is het een heen- en weer reisje, eerste kennismaking met wellicht m'n toekomstige begeleider. Zaterdagmiddag moet ik werken en heb verder niks geregeld ofzo. Ga denk ik daarna wel ff de stad in. O ja, campus Dansaert, vlakbij de beurs.
Mijn favoriete caféquote:Op woensdag 30 maart 2011 00:39 schreef -er1k het volgende:
Thanks voor de tips. Heb al een rondleiding gehad door Brussel centrum, koninklijk paleis en Matongé. Dat park zegt me iig niets. Misschien een goede tip. Daarna nog ff een pint halen in Bonnefooi ;-)
Het is geen pré, maar ach, wat kan het kwaad?quote:Op woensdag 30 maart 2011 00:41 schreef Seven. het volgende:
Als je je wil bezatten trouwens, vrijdagmiddag veel studenten in Celtica en happy hour van 12 tot 12 of zo.
Je vergist je.quote:Op vrijdag 8 april 2011 12:16 schreef Iannn het volgende:
Ik zie het zeker nog wel zitten. Maar had toch een aantal dingen anders verwacht. Als het voor zes maanden of een jaar zou zijn zou ik het meteen doen. Maar omdat ik echt voor drie jaar daar wil studeren én werken. Tja, als je dan, zoals ik al aanhaalde, buiten de sociale equipe valt dan krijg je het redelijk eenzaam. Daar vrees ik dus voor, omdat Belgen zo totaal anders zijn als NL'ers. De Belgen die ik kende van voetbal of van school hier in NL zijn veel meer open en kon ik altijd prima mee overweg.
Vind het overigens wel apart dat Belgen zo negatief tegen Nederlanders aankijken, wij denken over het algemeen juist zeer positief over Belgen en België als ik mij niet vergis.
Wat dacht je van Brussel?quote:Ik wil in mei nogmaals naar Leuven voor een paar dagen, benieuwd wat ik dan weer allemaal zal tegenkomen. Als ik er heen ga en gewoon een leuke groep vrienden kan maken, dan komt het wel goed. Maar dat wordt dus meteen ook de lastigste opgave denk ik.
De heuvels wen je snel genoeg aan. Als je een goed kot in het centrum krijgt, hoef je sowieso niet veel heuvels te nemen.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:15 schreef Iannn het volgende:
Goed, wederom een midweekje BE gedaan.
Nu ook echt het uitgaansleven van Leuven goed ontdenkt, dat is echt heel divers. Helaas ben ik toen er flink wat pils inzat wel van een afstandje uitgescholden voor 'kuthollander' .. wat ik niet echt had verwacht om eerlijk te zijn.
Verder blijf ik het een hele moeilijke keus vinden. Ik had via via een fiets geregeld van iemand maar dat is ook wel even huilen met de pet op in Leuven, al die heuvels is echt storend als je enkel vlak terrein gewend bent. Daarnaast blijf ik ook het fysiek van de stad in veel gevallen om te kotsen vinden. Doch als je dan bij sommige huizen binnen komt tref je een enorm dikke keet aan wat je niet had verwacht als je naar de buitenkant zou kijken.
Wel denk ik toch dat als je niemand je redelijk snel kunt vereenzamen, ik ken nu twee mensen in Leuven, maar thats it. Helemaal omdat het niet voor een (half) jaar zou zijn in mijn geval, maar echt voor drie jaar. Blijf ik wikken en wegen. Heb met wat mensen gesproken die op de Sociale School Heverlee zitten, waar ik dus volgend jaar ook dan heen zou gaan eventueel. Dat blijkt inderdaad wel een taaiere sessie te zijn als wat ik nu doe. In de week gezien; vijftien collegeuur tegenover 25 en twee uur zelfstudie tegenover twintig.
Het daagt me allemaal wel enorm uit, maar ik ben bang een beetje buiten de sociale equipe te vallen. Ik was bij wat Belgen en die allemaal met elkaar praten, waar ik de helft van verstond, ik stond er echt bij van 'Ok, en nu?' ..
Wat ik ook zeer opvallend vond was dat geen enkele Belg echt onaardig is in je face, maar dat je wel zoiets hebt van is het nu gemeend of is het enkel bescheidenheid? Ik had bv. op een bepaald moment redelijk trek, dus ik stelde voor om wat te gaan eten met één zo'n gast en twee grieten. Die echt heel kortaf van 'Ja, goh, ok, das goe hé'. Maar echt op een toon waarvan ik zoiets had van 'als je niet wilt, mag dat ook hoor'
Ten slotte had ik het idee dat er hier onder jongens onderling nogal soms een "macho-cultuur" heerst, maar die is in BE nog groter heb ik het gevoel. Wat een bravoer en taal zeg. En als je dan even afhaakt of een andere mening hebt ben je een 'jeanet'![]()
Positieve punten waren toch het eten, de iets 'oudere' student (boven de 22), de vele toffe winkeltjes en de huizen van binnen dus.
Dat vereenzamen is wel waar, maar dat ligt vooral aan jezelf, en dat is in andere steden niet anders. Ik heb dat zelf ook gemerkt. Maar als je besluit hierheen te komen, mag je me gerust pm'en om eens iets te gaan drinken. Dan ken je alvast 3 mensen.quote:Op maandag 7 maart 2011 17:22 schreef pagadder het volgende:
[..]
Mis, Belgen zijn kokosnoten, Nederlanders perziken.
Bij kokosnoten geraak je moeilijk door de schil, maar eens je door de schil bent, gaat het gemakkelijk. Bij perziken gaat het in het begin gemakkelijk, maar als puntje bij paaltje komt, stoot je op een harde kern.
Zit Brussel toch niet zo te pushen op die jongen. Leuven is veel leuker.quote:Op vrijdag 8 april 2011 12:43 schreef Seven. het volgende:
[..]
Je vergist je.
[..]
Wat dacht je van Brussel?
quote:Op vrijdag 8 april 2011 12:45 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Zit Brussel toch niet zo te pushen op die jongen. Leuven is veel leuker.
De SSH ligt dus in Heverlee, aan die heuvels zit ik dus soort van wel vast. Misschien inderdaad de verkeerde kroeg binnen geweest. Verdere kroegen waren overigens wel prima, Blauwe Kater was leuk, Giraff ook, en ben er nog in een aantal geweest die wel bevielen. Volgens mij heette die kroeg die niet zo relaxet was 'De Colff' (ofzo?)quote:Op vrijdag 8 april 2011 12:45 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
De heuvels wen je snel genoeg aan. Als je een goed kot in het centrum krijgt, hoef je sowieso niet veel heuvels te nemen. Ook dat de stad lelijk is, verdwijnt vanzelf. Na een tijdje ga je de mooie stukjes van de stad herkennen, en dan wordt het een stuk minder lelijk.
Dat van dat machogedrag herken ik helemaal niet. Dan heb je echt pech dat je de verkeerde kroeg bent binnengestapt of zoiets. Ook dat 'rot-hollander' valt reuze mee, zolang je het Nederlander-zijn maar niet te serieus neemt.
Wat die reserves betreft, ik geloof dat iemand dat in het topic 'Nederbelgen' het beste beschreef:
Dankquote:Op vrijdag 8 april 2011 12:45 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Dat vereenzamen is wel waar, maar dat ligt vooral aan jezelf, en dat is in andere steden niet anders. Ik heb dat zelf ook gemerkt. Maar als je besluit hierheen te komen, mag je me gerust pm'en om eens iets te gaan drinken. Dan ken je alvast 3 mensen.
Hmm, meeste van mijn vrienden hier vinden Belgen wel tof en het eten en bier helemaal. Ok, redelijk oppervalkkig bekeken dit natuurlijk, maar absoluut geen afkeer jegens het volk zelf, wat ik dus bij Belgen wel merk. Er schijnt zelfs een spreekwoord te zijn 'als een Hollander je niet bedriegt, is hij het vergeten' .. iets in die trand in elk gevalquote:Op vrijdag 8 april 2011 12:43 schreef Seven. het volgende:
[..]
Je vergist je.
[..]
Wat dacht je van Brussel?
De Blauwe Kater is imho een van de leukere kroegen in Leuven. Ik weet zo niet welke kroeg je bedoelt die niet zo relaxed was, maar dat ligt ook een beetje aan de dag van de week dat je gaat, en klootzakken zijn er altijd bij.quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:05 schreef Iannn het volgende:
[..]
De SSH ligt dus in Heverlee, aan die heuvels zit ik dus soort van wel vast. Misschien inderdaad de verkeerde kroeg binnen geweest. Verdere kroegen waren overigens wel prima, Blauwe Kater was leuk, Giraff ook, en ben er nog in een aantal geweest die wel bevielen. Volgens mij heette die kroeg die niet zo relaxet was 'De Colff' (ofzo?)
Mooie omschrijving overigens. Maar Nederlanders een harde pit? Het directe wordt daarmee bedoeld neem ik aan?
Ik zit zelf op de KUL, en ik zit niet bij die studentenvereniging. Ik heb ooit eens in de trein gezeten met een paar mensen die daarbij zaten, en dat waren niet echt mensen waarmee ik graag omga. Niet dat ze vervelend waren ofzo, maar gewoon niet mijn type mensen.quote:[..]
Dank. Hoelang zit jij er nu al eigenlijk en doe je uni of KHL? Zit je ook bij die ene Nederlandse studentenvereniging?
En hoe heb jij die eenzaamheid dan zelf gemerkt? Tuurlijk ligt het ook aan jezelf, maar als jij niet goed klikt met het gros van de mensen, dan kan je wel je blijven opdringen, maar dan is er gewoon geen match zeg maar. Dan val je buiten de boot.
Dat Belgen een hekel zouden hebben aan Nederlanders, valt reuze mee. Ik dacht ook dat het erger zou zijn. De meeste Belgen geven er weinig om dat je Nederlander bent, zolang je je maar niet te asociaal gedraagt. Vooral de assertiviteit van Nederlanders kan als asociaal opgenomen worden, evenals het chauvinisme. Als je een beetje weet te lachen met je eigen land, en je stelt je bescheiden op, dan is er gewoonlijk niets aan de hand.quote:[..]
Hmm, meeste van mijn vrienden hier vinden Belgen wel tof en het eten en bier helemaal. Ok, redelijk oppervalkkig bekeken dit natuurlijk, maar absoluut geen afkeer jegens het volk zelf, wat ik dus bij Belgen wel merk. Er schijnt zelfs een spreekwoord te zijn 'als een Hollander je niet bedriegt, is hij het vergeten' .. iets in die trand in elk geval![]()
Nou nou, dat valt nogal mee hoor. Het is wel heel internationaal maar dat is juist leuk van deze stad. Wil zeggen dat je je meestal met Engels ook wel redt.quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:05 schreef Iannn het volgende:
En Brussel, tja, ik spreek geen woord Frans, bovendien lijkt het me te groot en te internationaal. Dat lijkt mij meer een land opzich bijna.
Dat was dus volgens mij 'De Colff' .. hingen een paar middle-age tokkies over de bar die mij een beetje deden denken aan wat lui uit FC de kampioenen. Hele grimmige sfeer.quote:Op zaterdag 9 april 2011 10:28 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
De Blauwe Kater is imho een van de leukere kroegen in Leuven. Ik weet zo niet welke kroeg je bedoelt die niet zo relaxed was, maar dat ligt ook een beetje aan de dag van de week dat je gaat, en klootzakken zijn er altijd bij.
Idem hoor, maar ik dacht tja, misschien voor de aansluiting met wat andere NL'ers, maar ok, duidelijkquote:Op zaterdag 9 april 2011 10:28 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Ik zit zelf op de KUL, en ik zit niet bij die studentenvereniging. Ik heb ooit eens in de trein gezeten met een paar mensen die daarbij zaten, en dat waren niet echt mensen waarmee ik graag omga. Niet dat ze vervelend waren ofzo, maar gewoon niet mijn type mensen.
Hmm, dat is wel positief, ik had verwacht dat die 'haat' toch redelijk groot was. Wat dus afgelopen week werd bevestigd imo nadat ik werd uitgescholden voor 'kuthollander'.quote:Op zaterdag 9 april 2011 10:28 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Dat Belgen een hekel zouden hebben aan Nederlanders, valt reuze mee. Ik dacht ook dat het erger zou zijn. De meeste Belgen geven er weinig om dat je Nederlander bent, zolang je je maar niet te asociaal gedraagt. Vooral de assertiviteit van Nederlanders kan als asociaal opgenomen worden, evenals het chauvinisme. Als je een beetje weet te lachen met je eigen land, en je stelt je bescheiden op, dan is er gewoonlijk niets aan de hand.
Natuurlijk zijn er altijd Belgen die alsnog een hekel hebben aan Nederlanders, maar dat is een minderheid en niet anders dan de Nederlanders die een hekel hebben aan Belgen.
Lastig. Ik ben juist iemand die redelijk sociaal is, erg geintereseerd in mensen, stel veel vragen, redelijk directe vragen ook. Maar chauvistisch of arrogant ben ik totaal niet, schaam mij in bepaalde situaties eerder om Nederlander te zijn dan dat ik er trots op ben. Maar dat vele vragen viel ook niet echt goed had ik het idee, want er werd wel een aantal keer benadrukt dat ik veel directe vragen steldequote:Op zaterdag 9 april 2011 10:28 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
De eenzaamheid heb ik zelf wel gemerkt, omdat ik me in het begin heel verlegen heb opgesteld. Ik wilde niet meteen bestempeld worden als asociale Hollander, dus ben ik niet brutaal genoeg geweest om eens te vragen om mee te gaan stappen o.i.d. Dat heeft me uiteindelijk wel opgebroken.
Ja, dat is herkenbaar. Zoals ik al zei, Belgen zijn iets meer gesloten dan Nederlanders, dus het is niet raar dat ze een beetje terughoudend reageren op directe vragen. Als je ze beter leert kennen wordt dat anders. De mensen die ik beter ken, vinden het ook niet meer erg als ik wat brutaler ben.quote:Op zondag 10 april 2011 12:36 schreef Iannn het volgende:
[..]
Lastig. Ik ben juist iemand die redelijk sociaal is, erg geintereseerd in mensen, stel veel vragen, redelijk directe vragen ook. Maar chauvistisch of arrogant ben ik totaal niet, schaam mij in bepaalde situaties eerder om Nederlander te zijn dan dat ik er trots op ben. Maar dat vele vragen viel ook niet echt goed had ik het idee, want er werd wel een aantal keer benadrukt dat ik veel directe vragen stelde. Maarja, als je niks zegt val je dus buiten de boot zoals jou is overkomen, lijkt me lastig dat evenwicht erin te vinden van wel sociaal zijn, maar niet te direct.
Ik vind nu dit mailtje terug in mijn mailbox van vanmiddag:quote:k ben ******** en zit momenteel in mijn eerste jaar Social Work (MWD) aan de Hogeschool van Utrecht.
In de hoop dat ik mijn propedeuse dit jaar weet te bemachtigen wil ik aankomend schooljaar 2011/2012 gaan studeren aan de Katholieke Hogeschool Leuven te België. Maar wat komt hierbij qua studie allemaal kijken? En nog belangrijker, wat heeft dit voor gevolgen voor mijn studiefinanciëring? Ik heb al even kort contact gehad met ******** die zeer enthousiast over mijn plannen was, maar mij wel adviseerde eerst contact op te nemen met jullie omtrent deze vragen. Ook zei zij dat het belangrijk was om te checken over de Katholieke Hogeschool Leuven een partner was van de Hogeschool Utrecht, waarom is mij niet helemaal duidelijk, maar hopelijk kunnen jullie mij hierin en mijn gestelde vragen meer duidelijkheid geven.
Met vriendelijke groeten,
WTF? Het is dus gewoon niet meer mogelijk ofzo? Dit had ik dus in februari al moeten weten? Al heb ik wel een stellig gevoel dat de vrouw die mijn mail heeft beantwoord het idee heeft dat ik er voor een minor heen wil, of maar voor een jaar. Want ze zegt dit;quote:Beste *********,
Heb jij je voor 1 februari ingeschreven in Osiris voor een Study Abroad voor volgend jaar? Zo niet, dan is het niet mogelijk meer om volgend jaar naar een van onze partneruniversiteiten te gaan. Alle HU studenten die aankomend collegejaar in september of februari naar het buitenland willen gaan naar een van onze partneruniversiteiten moesten zich namelijk voor 1 februari dit jaar inschrijven zodat de faculteiten genoeg tijd hebben om alle studenten te selecteren voor een van de partneruniversiteiten en wij (International Office) genoeg tijd hebben om alle studenten op tijd aan te melden bij de partneruniversiteiten.
Dit betekent dus dat jij je pas in november weer kan inschrijven in Osiris voor Study Abroad voor het jaar 2012-2013.
Een andere optie is dat je als ‘freemover’ volgend jaar naar het buitenland gaat. Dan kun je zelf in overleg met je faculteit bepalen naar welke universiteit je gaat en hoef je niet per se naar een universiteit die partner is van ons. Je zal dan wel zelf je aanmelding moeten regelen bij de universiteit en waarschijnlijk moet je dan dubbel collegegeld betalen omdat je dan niet onder een van onze contracten naar het buitenland gaat. Er komt dus een hoop geregel bij kijken, maar het is niet onmogelijk.
Voor meer informatie over Study Abroad wil ik je graag naar onze SharePoint pagina doorverwijzen: www.io.hu.nl > Study Abroad
Ik hoop je hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.
Kind regards/Vriendelijke groeten,
Meen je dat nou? Ik heb daar absoluut geen problemen mee gehad.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 21:54 schreef Iannn het volgende:
Ok, weer even wat issue's.
Ben momenteel beetje in een "rommelige fase" omtrent BE. Heb wel de beslissing al genomen om er 100% voor te gaan. Ik wil het liefst nu al opzoek gaan naar een studio maar heb in midden-juni pas uitsluitsel of ik m'n P daadwerkelijk ga pakken, al ga ik daar toch wel een beetje al vanuit. Ik kan nu nog niet echt een kot/studio vinden ook waarvan ik zeg, zoiets wil ik. Er is nog maar erg weinig koten/studio's die online staan, het gros komt nog?
Daarnaast heb ik een gezeik met allerlei dingen omtrent je vaste woonplek. Heb nu al van verscheidene mensen te horen gekregen dat je vaak je kot of studio niet als "vaste woonplek" (domicilie) kunt opgeven. Dit is wel redelijk vervelend want ik woon nu nog thuis maar aangezien mijn ouders zelf ook aankomend najaar gaan verhuizen (scheiding) .. heb ik niet echt een vast adres op mijn aankomende studio/kot na dan. Hoe is dit op te lossen?
En verder kan ik er nog altijd niet helemaal uitkomen omtrent verzekeringen. Hoe zit dit nu? En is de Belgische medische zorg goed? Van de ene hoor ik dat ik 100 p.j. moet betalen en van de ander juist weer 250. En dekt een Belgische verzekering wel veel? Ik hoor ook hier en daar dat het idd heel goedkoop is maar er in principe weinig in zo'n pakket zit.
Laatst probleem waar ik momenteel tegen aanloop is m'n stufi. Heb gebeld met de IB-group en elke aanvraag voor het buitenland moet eerst per stuk bekeken worden of de student in aanmerking komt voor stufi in het buitenland. Ja WTF? Als ik geen stufi kan krijgen gaat het hele feest sowieso niet door. Dan kan ik het gewoon niet betalen. Om dat te regelen moet ik een formulier invullen en dat ook laten ondertekenen door mijn "nieuwe school" ... dat kan natuurlijk pas als mijn inschrijving daar is voltooid (ik mn P heb) en dan moet ik nog die hele selectieprocedure door of ik wel stufi kan krijgen. Maar aangezien ik mij bij de HU niet inschrijf voor het komend schooljaar zit ik dan dus gewoon iets van juli tot oktober zonder stufi?
Lastig allemaal. Maar de aanhouder wint!
Ok, probleem 1: het vinden van een kot. Je kan gaan voor ofwel een kot (soms domicilie mogelijk) of een appartement/studio (altijd domicilie mogelijk). Enkele leuke sites:quote:Op zaterdag 14 mei 2011 21:54 schreef Iannn het volgende:
Ok, weer even wat issue's.
Ben momenteel beetje in een "rommelige fase" omtrent BE. Heb wel de beslissing al genomen om er 100% voor te gaan. Ik wil het liefst nu al opzoek gaan naar een studio maar heb in midden-juni pas uitsluitsel of ik m'n P daadwerkelijk ga pakken, al ga ik daar toch wel een beetje al vanuit. Ik kan nu nog niet echt een kot/studio vinden ook waarvan ik zeg, zoiets wil ik. Er is nog maar erg weinig koten/studio's die online staan, het gros komt nog?
Daarnaast heb ik een gezeik met allerlei dingen omtrent je vaste woonplek. Heb nu al van verscheidene mensen te horen gekregen dat je vaak je kot of studio niet als "vaste woonplek" (domicilie) kunt opgeven. Dit is wel redelijk vervelend want ik woon nu nog thuis maar aangezien mijn ouders zelf ook aankomend najaar gaan verhuizen (scheiding) .. heb ik niet echt een vast adres op mijn aankomende studio/kot na dan. Hoe is dit op te lossen?
En verder kan ik er nog altijd niet helemaal uitkomen omtrent verzekeringen. Hoe zit dit nu? En is de Belgische medische zorg goed? Van de ene hoor ik dat ik 100 p.j. moet betalen en van de ander juist weer 250. En dekt een Belgische verzekering wel veel? Ik hoor ook hier en daar dat het idd heel goedkoop is maar er in principe weinig in zo'n pakket zit.
Laatst probleem waar ik momenteel tegen aanloop is m'n stufi. Heb gebeld met de IB-group en elke aanvraag voor het buitenland moet eerst per stuk bekeken worden of de student in aanmerking komt voor stufi in het buitenland. Ja WTF? Als ik geen stufi kan krijgen gaat het hele feest sowieso niet door. Dan kan ik het gewoon niet betalen. Om dat te regelen moet ik een formulier invullen en dat ook laten ondertekenen door mijn "nieuwe school" ... dat kan natuurlijk pas als mijn inschrijving daar is voltooid (ik mn P heb) en dan moet ik nog die hele selectieprocedure door of ik wel stufi kan krijgen. Maar aangezien ik mij bij de HU niet inschrijf voor het komend schooljaar zit ik dan dus gewoon iets van juli tot oktober zonder stufi?
Lastig allemaal. Maar de aanhouder wint!
Ik hoop het allemaal maar, want dit soort dingen kunnen flink roet in het eten gooien. Ik heb dus serieus nu al drie kotbazen gehad die mij via mail kenbaar maakte dat het niet mogelijk was hen een kot bij hen op te geven als domicilie.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 22:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Je kunt op de site van de IB-groep gewoon aangeven dat je niet meer thuiswonend bent, en je geeft het adres van je kot op als huisadres. Ik kreeg bij inschrijving een formulier van de unief waarmee ik naar het stadhuis kon om mezelf te domiciliëren in Leuven. Waarschijnlijk kun je dat ook krijgen bij de KHL, zij het wellicht op aanvraag.
De meeste koten komen overigens waarschijnlijk nog online.
Ik wil mij inderdaad volledig inschrijven in België. Dan ben ik teminste van die enorme cashdreun ala 120e maandelijks af. Bovendien zal ik het gros van de tijd toch in België zitten. Vrienden komen wel lang vanuit NL, en mijn familie heb ik niet direct een goede band mee.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 22:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
De verzekering hangt natuurlijk af van welke verzekering je neemt bij welke verzekeraar. Je kunt ervoor kiezen in Nederland verzekerd te blijven en alleen contributie te betalen bij een Belgische verzekeraar. Je betaalt dan ongeveer 15 euro per jaar aan de Belgische verzekeraar plus je gewone premie in Nederland. Voordeel is dan wel dat je daarvoor gewoon toeslag krijgt.
Je kunt je ook volledig inschrijven in België. Ik heb zelf een studentenverzekering bij het CM, en ik betaal geloof ik zo'n 50 euro per kwartaal plus jaarlijks eenmaal de contributie. Ik weet de details van de dekking niet precies, maar ik ben laatst een paar keer naar de dokter en het ziekenhuis gemoeten, en voor de huisarts kreeg ik zo'n 2/3 terug, en over de kosten van het ziekenhuis heb ik nog niets gehoord. Daarnaast zit er geloof ik ook eenmaal in de twee jaar een vergoeding voor tandarts en opticien bij, plus wat promoties voor sporten en gezond eten.
Wat gaar joh, ik heb er wel expliciet nog voor gebeld naar de IB-groep dus misschien dat die man dacht dat het om een specifieke uni of hogeschool ging (zoals T-groep, ook in Leuven). Maar ik zit echt énorm omhoog als ik geen stufi kan krijgen. Ik ga morgen nog eens bellen ..quote:Op zaterdag 14 mei 2011 22:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Van dat stufi in het buitenland heb ik helemaal niets gehoord. Ik heb mijn adres veranderd op de site van de IB-groep, en daarna kreeg ik gewoon stufi als uitwonende. Daar kan ik je helaas niet mee helpen.
Dankjequote:Op maandag 16 mei 2011 09:16 schreef Saar_ het volgende:
[..]
Ok, probleem 1: het vinden van een kot. Je kan gaan voor ofwel een kot (soms domicilie mogelijk) of een appartement/studio (altijd domicilie mogelijk). Enkele leuke sites:
http://www.opkotinleuven.be/
http://www.kapaza.be (dit zijn particuliere zoekertjes) Leuven = Vlaams-Brabant trouwens.
Hmm, ja dan moet ik wachten tot volgend jaar september en dat wordt dan een redelijk probleem, dan moet ik al wat hebben. Wat is trouwens het OCMW?quote:Op maandag 16 mei 2011 09:16 schreef Saar_ het volgende:
Je kan het probleem van domicilieadres altijd even aankaarten bij je studiebegeleider, eventueel is het in België zelfs mogelijk een domicilieadres via het OCMW aan te vragen, maar hoe dit net zit, moet je even navragen.
Hmm, dat klinkt wel goed zegquote:Op maandag 16 mei 2011 09:16 schreef Saar_ het volgende:
De Belgische medische zorg wordt aanzien als één van de beste ter wereld. Zodra je kan, zou ik zeker een lidmaatschap bij de ziekenkas hier in orde brengen. De prijs is rond de 100-150 euro per jaar. (zie voor meer info bijvoorbeeld www.cm.be) Hier kan je terugvinden wat er allemaal in de dekking zit.
Voor een dokter betaal je bijvoorbeeld 23 euro bij de consultatie en nadien krijg je hiervan 19 euro ongeveer terug. Tandartsen zijn wat moeilijker, hier heb je verschillende mogelijkheden. Mijn vriend betaalt steeds 120-150 euro per bezoek, ik maar een 25 euro. Sommige tandartsen werken dus aan terugbetalingstarief, anderen niet. Je kan dit wel steeds vragen.
Wat ziekenhuiskosten betreft: je kan een aanvullende hospitalisatieverzekering aangaan. Dit zit eigenlijk standaard bij mijn loon, dus hier weet ik zelf niet zoveel over bvb kostprijs. Het houdt in dat je dan niks meer betaalt wanneer je in het ziekenhuis wordt opgenomen. (ook bvb kosten voor luxekamer, erelonen, ...)
Haha, tja .. ik ben verre van arrogant, maar toch lijkt het me raar. Voel me wel nog altijd echt een "buitenlander" in BEquote:Op maandag 16 mei 2011 09:16 schreef Saar_ het volgende:
Mocht je nog vragen hebben, stel je ze maar. We hebben trouwens echt niks tegen Nederlanders in het algemeen. Alleen heeft iedereen wel ervaring met 'een arrogante Hollander' enz... Dit zijn gewoon vooroordelen, zoals alle blondjes zijn dom. Lach er eens mee of negeer het gewoon.
Belgen zijn inderdaad niet rechttoe rechtaan. op m'n werk.. 50% van mijn collega's zijn belgen, 50% is nederlands en die belgen zeggen gewoon niet wat ze vinden (achter je rug om wel), met de nederlanders is het in ieder geval een stuk prettiger werken, die zeggen tenminste hoe en wat. Wilde ik bijvoorbeeld wat doen vraag ik aan een belgische, is dat goed? zegt'ie ja, en dan vervolgens later horen van iemand anders dat ie 'dat eigenlijk helemaal niet zo wilde.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:15 schreef Iannn het volgende:
Goed, wederom een midweekje BE gedaan.
Nu ook echt het uitgaansleven van Leuven goed ontdenkt, dat is echt heel divers. Helaas ben ik toen er flink wat pils inzat wel van een afstandje uitgescholden voor 'kuthollander' .. wat ik niet echt had verwacht om eerlijk te zijn.
Verder blijf ik het een hele moeilijke keus vinden. Ik had via via een fiets geregeld van iemand maar dat is ook wel even huilen met de pet op in Leuven, al die heuvels is echt storend als je enkel vlak terrein gewend bent. Daarnaast blijf ik ook het fysiek van de stad in veel gevallen om te kotsen vinden. Doch als je dan bij sommige huizen binnen komt tref je een enorm dikke keet aan wat je niet had verwacht als je naar de buitenkant zou kijken.
Wel denk ik toch dat als je niemand je redelijk snel kunt vereenzamen, ik ken nu twee mensen in Leuven, maar thats it. Helemaal omdat het niet voor een (half) jaar zou zijn in mijn geval, maar echt voor drie jaar. Blijf ik wikken en wegen. Heb met wat mensen gesproken die op de Sociale School Heverlee zitten, waar ik dus volgend jaar ook dan heen zou gaan eventueel. Dat blijkt inderdaad wel een taaiere sessie te zijn als wat ik nu doe. In de week gezien; vijftien collegeuur tegenover 25 en twee uur zelfstudie tegenover twintig.
Het daagt me allemaal wel enorm uit, maar ik ben bang een beetje buiten de sociale equipe te vallen. Ik was bij wat Belgen en die allemaal met elkaar praten, waar ik de helft van verstond, ik stond er echt bij van 'Ok, en nu?' ..
Wat ik ook zeer opvallend vond was dat geen enkele Belg echt onaardig is in je face, maar dat je wel zoiets hebt van is het nu gemeend of is het enkel bescheidenheid? Ik had bv. op een bepaald moment redelijk trek, dus ik stelde voor om wat te gaan eten met één zo'n gast en twee grieten. Die echt heel kortaf van 'Ja, goh, ok, das goe hé'. Maar echt op een toon waarvan ik zoiets had van 'als je niet wilt, mag dat ook hoor'
Ten slotte had ik het idee dat er hier onder jongens onderling nogal soms een "macho-cultuur" heerst, maar die is in BE nog groter heb ik het gevoel. Wat een bravoer en taal zeg. En als je dan even afhaakt of een andere mening hebt ben je een 'jeanet'![]()
Positieve punten waren toch het eten, de iets 'oudere' student (boven de 22), de vele toffe winkeltjes en de huizen van binnen dus.
Nee man, ik begon na 3 dagen met feesten en 3 jaar later was ik daar wel zo'n beetje klaar mee en toen ben ik gaan werken.quote:Op woensdag 25 mei 2011 23:18 schreef Iannn het volgende:
Allright. Was het voor jou een soort van; ik werkte mij wel kapot maar trok het gewoon niet, of heb je er ook niet alles aan gedaan?
"Wiskundige rommel", ik zal maar doen alsof ik dat niet heb gelezen.quote:Crapzooi zeg, waarom is het toch onmogelijk om een boeiende universitaire studie te doen die níet is verweven met wiskundige rommel.
Door de zure appel heen bijten, mwa. Ik ben echt zéér slecht in wiskunde, ik stond op een bepaald moment in havo 4 een 2.7, toen heb ik het maar laten vallen. Ik heb het nooit gesnapt (mede door drie wisseling van basisscholen vroeger) en hoewel ik toch een zeer vlotte leerling ben heb ik altijd problemen gehad met cijfermatisch werken. Ik heb ook nog altijd het gevoel dat ik een bepaalde rekenstoornis heb als dyscalculie, ooit iets over gelezen en herkende mij er zeer in. Maar om dit te testen kost een paar honderd euro wat mij iets teveel van het goede is.quote:Op donderdag 26 mei 2011 11:06 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Het is toch geen ramp dat je wat statistiek hebt, gewoon eventjes door de zure appel heenbijten.
Veel psychologiestudenten hebben net als jij moeite met wiskunde maar ze slagen voor die statistiek dus dat kan.
Je gaat waarschijnlijk wel meer vakken moeten volgen, bij welke opleiding dan ook, die je niet zo leuk vindt. Dat hoort er bij. Als je straks gaat werken dan ga je waarschijnlijk ook van alles moeten doen wat je niet leuk vindt. C'est la vie.
Waarom die statistiek nodig is? Om onderzoek te kunnen doen. Als je voor een wetenschappelijke opleiding kiest dan moet je onderzoek kunnen doen (ideaal gesproken, de huidige prakijk is anders) en toch op zijn minst begrijpen waar de kennis vandaan komt.
Ik vermoed dat in Nederland de statistiek wat minder ´wiskundig` zal zijn dan in Leuven en Gent. Die universiteiten staan er bekend om dat ze de lat qua theoretisch niveau relatief hoog leggen: veel parate kennis opdoen, zo compleet mogelijk zijn en niet de ietwat moeilijkere stof uit de weg gaan. Je krijgt in ruil daarvoor wel een diploma wat meer waard is, waarmee ik niet stel dat je met dat diploma gemakkelijker een carrière maakt als wanneer je bijv. in Nijmegen psychologie zou studeren. Als je het in de psychologie ver wil schoppen dan moet je nog wat postmasteropleidingen volgen (gezondheidszorgpsychologie, klinische psychologie), met wat geluk betaalt het werk een deel van die opleiding maar het best spaar je daar tijdens je studie al een beetje voor als dat lukt.
Ik neem aan dat je weet dat psychologie in Vlaanderen 5 jaar duurt terwijl het in Nederland 4 jaar duurt? Ook niet onbelangrijk. Daarentegen kan je in België na die 5-jarige opleiding direct al het psychologische werk doen waar je in Nederland nog vrij weinig kan zonder een vervolgopleiding te doen.
Net even een testje gemaakt op de site van Lessius, een wiskundig testje om te zien wat je niveau was. Ik zat op 60.2% goed, wel faal want volgens mij is dit echt redelijk "basic-shit" ..quote:Op donderdag 26 mei 2011 10:18 schreef Saar_ het volgende:
In België kan je ook een studie toegepaste psychologie aan de hogeschool volgen. Hier zit dan VEEL minder statistiek in. Je kan dit wel niet in Leuven volgen, maar enkel in Antwerpen (Lessius hogeschool). Misschien kan je dit wel overwegen?
Wetenschap is wiskundig. De rest is kwakzalverijquote:Op donderdag 26 mei 2011 08:25 schreef Iannn het volgende:
Crapzooi zeg, waarom is het toch onmogelijk om een boeiende universitaire studie te doen die níet is verweven met wiskundige rommel.
Ik hoop dat je gelijk hebt, apart trouwens dat jij 69% hebt en nooit problemen met statistiekquote:Op donderdag 26 mei 2011 18:45 schreef gewooneenuser het volgende:
Heb dat testje ook even gemaakt en had maar 69%. En heb nooit problemen gehad met statistiek!
Als je er vanaf dag 1 mee bezig bent, is het volgens mij echt wel mogelijk. De faculteit PPW van de KUL heeft sowieso vrij veel mogelijkheden tot studiebegeleiding en het eerste jaar kan je ook gratis individuele begeleiding krijgen voor veel vakken.
Verder is statistiek inderdaad gewoon noodzakelijk. Niet alleen om (later) zelf onderzoek te kunnen doen, maar ook om over onderzoek te kunnen lezen. En dat zal je ook na je opleiding moeten blijven doen om op de hoogte te blijven van de nieuwe ontwikkelingen binnen het vakgebied.
Veel hogere studiedruk zelfs! Weinig praktijk, veel theorie.quote:Op donderdag 27 oktober 2011 22:45 schreef VOFTW het volgende:
Even een schopje,
Vorig jaar wilde ik erg graag in Gent studeren, alleen bij de open dag van de Koninklijke Academie voor de Schone Kunsten (KASK) kreeg ik te horen dat ik eerst m'n Propedeuse moet hebben om daar toelating te mogen doen.
Ik studeer nu aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, en ik zou misschien, als ik mijn P heb, in Gent willen studeren.
Ik lees in dit topic veel over de verschillen tussen het Belgisch en Nederlands onderwijs, vooral dat het Belgisch onderwijs veel theoretischer enzo is. Dat is iets wat me niet echt bevalt, de hogere studiedruk..
Maar, geld dit ook voor het kunstacademisch onderwijs? Ik studeer nu aan de HKU film, en die opleiding zou ik dus ook aan de KASK in Gent willen doen.
Dus: ik vind België echt heel tof, kan het ook goed vinden met Belgen, alleen de onderwijsstijl houd me een beetje tegen..
Afgaande op jouw verhaal: ja.quote:
Vooroordelen. De gemiddelde Belg heeft het beter dan de gemiddelde Nederlander. En al helemaal als student: goedkopere en betere opleidingen en kamers. Gewoon je stufi houden en gaan! Belgiëquote:
Dan doe je toch iets verkeerd met het zoeken naar een kot. Heb je Kotwijs gebruikt?quote:Op donderdag 17 november 2011 09:56 schreef Edensnator het volgende:
Ik zit nu in het eerste jaar tandheelkunde van de K.U. Leuven. Ik was helaas uitgeloot in Nederland. Opzich bevalt het allemaal goed. Alleen de studiedruk is wel hoog waardoor ik ook steeds het gevoel heb dat ik veel te weinig doe. Collegegeld is ook veel goedkoper, zo'n ¤1000,- per jaar. Huur van de kamers is wel ongeveer gelijk.
Ja, ik heb Kotwijs gebruikt.quote:Op donderdag 17 november 2011 10:01 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Dan doe je toch iets verkeerd met het zoeken naar een kot. Heb je Kotwijs gebruikt?
Ik heb eenzelfde kot zonder bureaustoel maar met eigen keuken voor ¤270,- per maand, met een jaarsupplement van zo'n ¤400,-, binnen de ring. Gewoonlijk is het buiten de ring zelf nog wat goedkoper. Ik heb wel voortdurend ruzie omdat werkelijk alles kapot gaat.quote:Op donderdag 17 november 2011 10:25 schreef Edensnator het volgende:
[..]
Ja, ik heb Kotwijs gebruikt.![]()
Ik heb 18 m2 met inbegrepen een bed, koelkast, douchecabine, bureau, kasten en bureaustoel. Maar dit alles is wel van matige kwaliteit. Maar het voldoet wel. Dit voor ¤335,- in de maand en een jaarlijks supplement van ¤430,-. Mijn kot ligt trouwens in Heverlee, dus niet binnen de ring.
Jij betaalt echt veel te veel. Zoek iets ongemeubileerds, dan ben je veel goedkoper uit. Dagje naar Ikea, voor 30 euro heb je heel de dag een busje tot je beschikking.quote:Op donderdag 17 november 2011 10:25 schreef Edensnator het volgende:
[..]
Ja, ik heb Kotwijs gebruikt.![]()
Ik heb 18 m2 met inbegrepen een bed, koelkast, douchecabine, bureau, kasten en bureaustoel. Maar dit alles is wel van matige kwaliteit. Maar het voldoet wel. Dit voor ¤335,- in de maand en een jaarlijks supplement van ¤430,-. Mijn kot ligt trouwens in Heverlee, dus niet binnen de ring.
Een jaarsupplement is een eenmalige kost voor bijvoorbeeld verzekering, internet-/kotnetaansluiting, inschrijvingskosten et cetera. Koten die via Kotwijs (een service van de unief) willen adverteren, zijn verplicht dat te vermelden bij de kostprijs van het kot zodat er geen verborgen kosten zijn. Technisch gezien betaal ik geen 270 maar 300 per maand, maar een deel daarvan heb ik al in een lump sum betaald aan het begin van het jaar.quote:Op vrijdag 18 november 2011 00:38 schreef Seven. het volgende:
Wat bizar veel betalen jullie allemaal! Ik had een studio, dus alles voor mezelf voor 400 euro inclusief midden in het centrum van Brussel, zelfs internet was inbegrepen. Geen jaarsupplement, what the fuck is dat eigenlijk?En dat alles was volledig gerenoveerd, nieuwe keuken/badkamer, 30m2, wel eens een verstopping gehad maar dat was het wel zo'n beetje. En Brussel zou duurder zijn om een kot te huren.
Ik vind de Belgische hogescholen veel beter. Gezien de mate waarin je moet blokken en kennis van buiten leren, vermoed ik dat het dichterbij de Nederlandse universiteiten komt inderdaad, maar ik kan het alleen maar vergelijken met Belgische universiteiten en dat is bepaald geen kattenpis. Ik ben met mijn P naar de uni gegaan in België en ik ging finaal onderuit.quote:Op zondag 20 november 2011 20:47 schreef hamburgersmetkorting het volgende:
Dus hoge school in belgie is van een hoger niveau dan in Nederland, en komt meer in de buurt van universiteit?
Zelf na moeten denken is natuurlijk leuk, maar ik heb het gevoel alsof ik zelf veel grondige kennis mis om zelf dieper na te kunnen denken over iets en vooral: er een goede onderbouwing bij te kunnen geven.quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:21 schreef Physics het volgende:
Persoonlijk heb ik een schurfthekel aan memoriseren van feiten, ik denk liever na.
En ben je ook gestopt met de opleiding als ik vragen mag?quote:Op zondag 20 november 2011 20:50 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik vind de Belgische hogescholen veel beter. Gezien de mate waarin je moet blokken en kennis van buiten leren, vermoed ik dat het dichterbij de Nederlandse universiteiten komt inderdaad, maar ik kan het alleen maar vergelijken met Belgische universiteiten en dat is bepaald geen kattenpis. Ik ben met mijn P naar de uni gegaan in België en ik ging finaal onderuit.
Het is waar wat je zegt over het eerste jaar, maar dat heeft enorme voordelen: in het tweede jaar zit iedereen op hetzelfde niveau, en kan er veel harder tegenaan gegaan worden dan wanneer je steeds bezig bent met het aftasten van het niveau van de verschillende leerlingen.quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:21 schreef Physics het volgende:
In België ligt de studiedruk dan misschien wel hoger, dat betekent niet dat het moeilijker is.
Ik heb laatst iemand geholpen met haar studiekeuze door 2 opleidingen qua curriculum te vergelijken. In België bleek het eerste jaar een soort creatieve rehash te zijn van de middelbare school stof, en werd er in jaar 2 pas echt dieper op de stof in gegaan. In NL wordt middelbare school stof als bekend geacht en gingen ze meer de diepte in.
Dat was ook de uitleg van een prof. in NL. Die zei in feite: "Als je goed was op de middelbare school en serieus bent, kies voor NL. Als je extra hulp nodig hebt en wat herhaling kan gebruiken, kies voor BE".
Daarnaast doen ze in België ook véél meer aan hand-helding, je hebt veel meer contacturen. Persoonlijk vind ik de smoes zelfstudie die ze hier in NL gebruiken onzin, de echte reden van weinig contacturen is geld (en tijd).
Persoonlijk heb ik een schurfthekel aan memoriseren van feiten, ik denk liever na.
Ja, natuurlijk! Ik heb geen diploma, maar wel een prima baan gelukkig.quote:Op zondag 20 november 2011 21:07 schreef margaretha_01 het volgende:
[..]
En ben je ook gestopt met de opleiding als ik vragen mag?
Ah bedankt voor je reactie!quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:21 schreef Physics het volgende:
In België ligt de studiedruk dan misschien wel hoger, dat betekent niet dat het moeilijker is.
Ik heb laatst iemand geholpen met haar studiekeuze door 2 opleidingen qua curriculum te vergelijken. In België bleek het eerste jaar een soort creatieve rehash te zijn van de middelbare school stof, en werd er in jaar 2 pas echt dieper op de stof in gegaan. In NL wordt middelbare school stof als bekend geacht en gingen ze meer de diepte in.
Dat was ook de uitleg van een prof. in NL. Die zei in feite: "Als je goed was op de middelbare school en serieus bent, kies voor NL. Als je extra hulp nodig hebt en wat herhaling kan gebruiken, kies voor BE".
Daarnaast doen ze in België ook véél meer aan hand-helding, je hebt veel meer contacturen. Persoonlijk vind ik de smoes zelfstudie die ze hier in NL gebruiken onzin, de echte reden van weinig contacturen is geld (en tijd).
Persoonlijk heb ik een schurfthekel aan memoriseren van feiten, ik denk liever na.
Ga je weg uit Brussel?quote:Op donderdag 29 december 2011 03:03 schreef Seven. het volgende:
http://www.qlb.irisnet.be/ql/NL/2.htm
Succes. Mijn studio komt op 1 april vrij, of eventueel al half maart..
Vaak lopen de jaarcontracten van studentenkamers gelijk met het studiejaar. De kans is dus aanwezig dat zo'n 'jaarcontract' best na een half jaar kan aflopen. De huisvestingsdienst hier adviseert gewoon te bellen en te proberen een akkoordje te maken met zo'n verhuurder. Niet geschoten is altijd mis.quote:Op woensdag 11 januari 2012 00:03 schreef Berthold het volgende:
pff, wat een zoektocht naar een geschikte kot/studio. Kan me voorstellen dat als je er op tijd mee begint je voor een redelijke prijs wel iets kunt vinden. Kom idd wel 30m2 voor 400 etc tegen maar dat is toch vaak al bezet of jaarcontracten (which i don't need)
Vergelijkbaar met Nederland, met je P word je vrijwel overal toegelaten.quote:Op zondag 5 februari 2012 21:32 schreef FireFoxy247 het volgende:
Interessant topic, ik zit er zelf over na te denken om na mijn huidige hbo opleiding (logistiek & economie, 3e jaar) verder te gaan studeren in leuven... er is echter nergens iets te vinden over het evt. voortraject dat afgelegd moet worden e.d.
Zijn er hier mensen die een hbo-opleiding in nederland gevolgd hebben en toen verder zijn gaan studeren in belgië, en zo ja: hoe zit het dan met toelatingseisen e.d. (al zal dat natuurlijk per uni en per richting verschillen)?
Yep. Collegegeld is hier zo'n 500 euro per jaar, boeken max 300. Zoek hier een bijbaantje en verzeker je voor 100 euro per jaar ziekenfonds. Hospitalisatie (dus alles vanaf 1 nacht in het ziekenhuis) moet je wel aanvullend verzekeren, maar daar weet ik geen bedragen voor want dat gaat via mijn werk. Kamers zijn hier makkelijk te vinden en goedkoper. Alleen boodschappen zijn duurder.quote:Op maandag 6 februari 2012 09:25 schreef Kukeluus- het volgende:
Ik heb mijn hbo diploma social work en zou misschien ook in belgie nog wel een studie willen doen
ik krijg dus geen stufi meer. Schrijf je je dan gewoon in bik een hogeschool/uni in Belgie? Kun je verder alles (bijv verzekeringen ed) gewoon door laten lopen als je in Belgie woont? En maakt het niet uit als je dus als een hbo diploma hebt (zoals hier wel met die hoge collegegelden...)
Ik ga altijd naar de Lidl, die is nog dichterbij dan Colruyt voor mij. Ik zit precies tussen die twee in. En Maison Antoine heeft de beste frieten!!quote:Op maandag 27 februari 2012 21:23 schreef Berthold het volgende:
@ Seven Die Carrefour op de Place Jourdan is best duur idd:). En Antoine heeft aardige frietjes. Echter, de Colruyt heeft zeer vriendelijk prijsjes.
Ik dacht dus dat de Lidl overal hetzelfde was, maar van Schotland en Duitsland weet ik nu dat er wél A-merken verkocht worden. Hoewel ik in Nederland nooit naar de Lidl ging, vond ik het in die landen juist weer een hele fijne winkel!quote:Op dinsdag 28 februari 2012 13:07 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Bij dat soort winkels krijg je volgens mij toch wel minder goede produkten. Dat je zelf het spul uit dozen moet pakken is geen probleem, het is alleen spijtig dat dat soort winkels geen A-merken verkoopt.
Plenty A producten voor weinig bij Lidl. Je moet gewoon weten wat je koopt, brood sla je beter over, maar het diepvriesvlees is bij Lidl vaak prima kwaliteit. Ook wasmiddel kun je er goedkoper krijgen van A merken bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 28 februari 2012 13:07 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Bij dat soort winkels krijg je volgens mij toch wel minder goede produkten. Dat je zelf het spul uit dozen moet pakken is geen probleem, het is alleen spijtig dat dat soort winkels geen A-merken verkoopt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |