Het is momenteel ook vrij extreem ja. De mate waarin ik nu last heb, is voor mij meer gebruikelijk voor de periode eind mei- juli. In april heb ik het nooit zo erg. Zal wel iets te maken hebben met het feit dat ineens heel veel tot bloei is gekomen.quote:Op maandag 11 april 2011 08:00 schreef Tsunade het volgende:
Vannacht niet kunnen slapen van de benauwdheid, steeds hoesten, pijn op mijn borst en slijm in mijn neus en keeldit heb ik nog nooit zo erg gehad, heb wel al een jaar of tien hooikoorts. Even naar de dokter vandaag.
Ja, graspollen. Die zijn voor mij 't ergst.quote:Op maandag 11 april 2011 18:22 schreef Tsunade het volgende:
Heb jij deze symptomen dan altijd in mei-juli?kut zeg!
heb van de dokter zo'n puf-ding gekregen trouwens, hoop dat ik dan beter kan ademhalen, wel zo handig
Dat dus. Vooral traan- en/of jeukende ogen zijn vervelend!quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:01 schreef ChipsZak. het volgende:
Begin nu ook wat vaker te niezen en traanoogjes te krijgen![]()
.
Ik duw die dingen al 2 weken naar binnen. Werkt voor geen meter.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:55 schreef NouMooiNiet het volgende:
Heb zojuist weer een pilletje ingenomen, ik hield niet meer op met niezen.
Bij mij werken ze gelukkig wel!quote:Op dinsdag 12 april 2011 11:26 schreef nattermann het volgende:
[..]
Ik duw die dingen al 2 weken naar binnen. Werkt voor geen meter.
Mij helpen ze ook erg goed!quote:Op dinsdag 12 april 2011 16:23 schreef Joosterd het volgende:
Als je een eenmaal een tijdje die blauwe Aerius tabletjes slikt heb ik nergens last van.![]()
jup, jij bent ook de klosquote:Op woensdag 13 april 2011 17:48 schreef Pino112 het volgende:
Ik denk dat het bij mij ook begint.
Neus verstopt, hele tijd niezen en beetje last van mn ogen.
jep, ik heb homeopatische: 'Similasan Oogdruppels nr. 2'. Kun je gewoon bij de drogist krijgen. En ze helpen nog ookquote:Op donderdag 14 april 2011 11:09 schreef Lotje-Plusone het volgende:
Weet er iemand of er oogdruppels zijn die je kunt gebruiken met zachte lenzen?
Ja maar die werken voor geen meter. Homeopatisch spul zoals al gezegd werd. Je kan volgens mij net zo goed wat lenzenvloeistof in je ogen druppelen. En vaker je lenzen schoonmaken.quote:Op donderdag 14 april 2011 11:09 schreef Lotje-Plusone het volgende:
Weet er iemand of er oogdruppels zijn die je kunt gebruiken met zachte lenzen?
ik denk dat dat bij iedereen verschilt hoor, bij mij werkt het prima namelijk. Je kunt het altijd proberen! En lenzenvloeistof recht in je ogen lijkt me sowieso niet echt goed mdtz.quote:Op donderdag 14 april 2011 12:04 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Ja maar die werken voor geen meter. Homeopatisch spul zoals al gezegd werd. Je kan volgens mij net zo goed wat lenzenvloeistof in je ogen druppelen. En vaker je lenzen schoonmaken.
Ik zoek ook een neusspray i.p.v. antihistaminicumtabletten, heb er een paar in de supermarkt zien liggen (A.vogel etc.), maar die waren nogal aan de dure kant. Zijn er goedkopere werkzame antihistaminicum-neussprays te vinden?quote:Op donderdag 14 april 2011 17:13 schreef Metalfreak het volgende:
Wat is nu een goeie neusspray die helpt? Ik word een beetje gek van het gesnotter.
Dat mag gewoon, zolang het flesje niet je ogen raakt.quote:Op donderdag 14 april 2011 14:54 schreef maen het volgende:
[..]
ik denk dat dat bij iedereen verschilt hoor, bij mij werkt het prima namelijk. Je kunt het altijd proberen! En lenzenvloeistof recht in je ogen lijkt me sowieso niet echt goed mdtz.
Ik heb de Nasonex neusspray misschien kan hij voor jou ook helpen.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:13 schreef Metalfreak het volgende:
Wat is nu een goeie neusspray die helpt? Ik word een beetje gek van het gesnotter.
Bij mij maakt het totaal geen verschil uit of ik nu buiten of binnen ben.quote:Op vrijdag 15 april 2011 18:07 schreef Leigh het volgende:
Schijn het ook te hebben volgens de laatste bloedtest. Hoef niet te weten waar ik precies van ga niezen. Stel je voor wat er allemaal uit komt.. Straks durf ik het huis niet meer uit. Heel erg is het ook niet. Ik snotter wat als ik buiten kom en zodra ik binnen ben is het weg. Mag van geluk spreken, denk ik.
Mwah lenzenvloeistof heeft een reinigende werking voor de lens. Je kunt het wel rechtstreeks in de oog druppelen maar het doet vrijwel niets.quote:Op vrijdag 15 april 2011 07:18 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Dat mag gewoon, zolang het flesje niet je ogen raakt.
Ik heb altijd Pollinosan neusspray van A.Vogel. Werkt bij mij iig echt goedquote:Op donderdag 14 april 2011 17:13 schreef Metalfreak het volgende:
Wat is nu een goeie neusspray die helpt? Ik word een beetje gek van het gesnotter.
Etos Neusspray, kost 2,70 en werkt erg goed. één pufje in elk neusgat en je bent verlost van een verstopte neus. Gebruik het alleen niet langer dan één week achter elkaar.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:13 schreef Metalfreak het volgende:
Wat is nu een goeie neusspray die helpt? Ik word een beetje gek van het gesnotter.
Ik heb ontieglijk veel kruisallergieen, maar het hele jaar door en zo erg dat ik een epi-pen heb omdat ik anafylactisch reageer op hazelnoten, walnoten, amandelen en misschien nog een paar. Kan alleen bessen/banaan/citrusfruit eten qua fruit en geen tomaat/komkommer/wortel. Of het moet gekookt zijn. Noten kan ik niet eten.quote:Op maandag 18 april 2011 14:59 schreef L-ascorbinezuur het volgende:
Vraagje: hebben jullie ook last van kruisallergieën?
Ik merk namelijk dat ik na het eten van een appel ook vaak jeuk krijg in mijn mond/keel, terwijl ik nog niet buiten ben geweest. In de herst/winter heb ik daar geen last van.
Is dit voor iemand herkenbaar?
Dat is wel heftig.quote:Op maandag 18 april 2011 15:29 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Ik heb ontieglijk veel kruisallergieen, maar het hele jaar door en zo erg dat ik een epi-pen heb omdat ik anafylactisch reageer op hazelnoten, walnoten, amandelen en misschien nog een paar. Kan alleen bessen/banaan/citrusfruit eten qua fruit en geen tomaat/komkommer/wortel. Of het moet gekookt zijn. Noten kan ik niet eten.
Dat wordt nu waarschijnlijk de volgende stap. Immunotherapie. 24 mei naar de dieetist van de allergoloog, ga ik meteen eens overleggen. De kruisallergieen zouden dan ook minder heftig moeten worden, maar verdwijnen zal niet gebeuren. De hooikoorts waarschijnlijk ook niet, maar wel sterk verminderen.quote:Op maandag 18 april 2011 16:10 schreef L-ascorbinezuur het volgende:
[..]
Dat is wel heftig.![]()
Kan allergievaccinatie niet helpen, waardoor ook kruisallergieën kunnen verdwijnen? Of denk ik nu te simpel?
Je kunt iets nemen met xylomethazoline erin (otrivin bijvoorbeeld), maar dat kun je maar maximaal een week gebruiken omdat daarna je neusslijmvlies er afhankelijk van wordt.quote:Op donderdag 14 april 2011 17:13 schreef Metalfreak het volgende:
Wat is nu een goeie neusspray die helpt? Ik word een beetje gek van het gesnotter.
Ik zou zo'n pufding wel gebruiken. Maar niet uit waar het door komt, de allergie kan hetzelfde effect geven als astma/bronchitis. Het verhelpt je benauwdheid.quote:Op woensdag 20 april 2011 11:50 schreef Tsunade het volgende:
Hebben jullie ook zo'n last van benauwdheid? Snachts lig ik echt te hijgen, gevoel dat je stikt en je longen vollopen met slijm. Ben naar de huisarts gegaan (vervangende, mijn eigen was op vakantie) en kreeg een antibioticakuuren een pufding. Die eerste heb ik nog niet ingenomen omdat het volgens mij door de hooikoorts komt, niet bronchitis.
Ja, appel, noten, kiwi, peer, steeds meer fruit... Balen! Als t gebakken is kan het weer wel, appeltaart enzo.quote:Op maandag 18 april 2011 14:59 schreef L-ascorbinezuur het volgende:
Vraagje: hebben jullie ook last van kruisallergieën?
Ik merk namelijk dat ik na het eten van een appel ook vaak jeuk krijg in mijn mond/keel, terwijl ik nog niet buiten ben geweest. In de herst/winter heb ik daar geen last van.
Is dit voor iemand herkenbaar?
Heb ik ook. Als een appel verwarm is verandert de samenstelling van het eiwit heb ik me laten vertellen, daarom kan het dan wel.quote:Op woensdag 20 april 2011 12:03 schreef Tsunade het volgende:
[..]
Ja, appel, noten, kiwi, peer, steeds meer fruit... Balen! Als t gebakken is kan het weer wel, appeltaart enzo.
Klopt. Ik kan al het fruit ook gebakken eten, maar ook gedroogd! Voor noten geldt dat overigens niet.quote:Op woensdag 20 april 2011 12:26 schreef Ranja_Ranja het volgende:
[..]
Heb ik ook. Als een appel verwarm is verandert de samenstelling van het eiwit heb ik me laten vertellen, daarom kan het dan wel.
Elke mogelijke eventuele bijwerking die in een test naar voren is gekomen moet in de bijsluiter vermeld worden, ook als die misschien niet eens van het medicijn zelf afkomstig. Daar hoef je echt niet zo bang voor te zijn.quote:Op woensdag 20 april 2011 15:02 schreef skunkasaur het volgende:
Cetirizine, die lijst van bijwerkingen! Ik schrok wel even... D:
Ja alleen de veel voorkomende moet je eigenlijk naar kijken.quote:Op donderdag 21 april 2011 08:02 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Elke mogelijke eventuele bijwerking die in een test naar voren is gekomen moet in de bijsluiter vermeld worden, ook als die misschien niet eens van het medicijn zelf afkomstig. Daar hoef je echt niet zo bang voor te zijn.
nee inderdaad bij mij blijft het beperkt tot moeheid...quote:Op donderdag 21 april 2011 08:02 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Elke mogelijke eventuele bijwerking die in een test naar voren is gekomen moet in de bijsluiter vermeld worden, ook als die misschien niet eens van het medicijn zelf afkomstig. Daar hoef je echt niet zo bang voor te zijn.
Ja, dat weet ik. Maar er staan aantallen bij in deze... Bij meer dan één op de 100 maar minder dan één op de tien... dus ruwweg tussen de 1 tot 10 van elke 100 mensen heeft last van vermoeidheid, droge mond, misselijkheid, diarree, duizeligheid, hoofdpijn, slaperigheid, keelontsteking, en/of neusontsteking. En dat zijn alleen de bijwerkingen die "vaak" voorkomen.quote:Op donderdag 21 april 2011 08:02 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Elke mogelijke eventuele bijwerking die in een test naar voren is gekomen moet in de bijsluiter vermeld worden, ook als die misschien niet eens van het medicijn zelf afkomstig. Daar hoef je echt niet zo bang voor te zijn.
Is dat op recept?quote:Op donderdag 21 april 2011 12:14 schreef nattermann het volgende:
Sinds vorige week nieuwe pillen gekregen van m'n pa, en die werken
Fexofenadine.
Het kan zijn dat je het ná die test bent gaan ontwikkelen toevallig.quote:Op donderdag 21 april 2011 14:22 schreef ShadyLane het volgende:
Ik word elk voorjaar door collega's en vrienden beschuldigd van hooikoorts, maar uit een algemene allergietest (bloedonderzoek) vier jaar geleden kwam geen overgevoeligheid voor pollen. Zou het kunnen dat er dan toch sprake is van overgevoeligheid voor 1 bepaalde pol ofzo, of kan ik ervan uitgaan dat het echt geen hooikoorts kan zijn? Ben weer absurd verkouden nl. en het zet me toch aan het denken.
Dan een andere proberen.. Er zijn tig soorten en er bestaat een enorm verschil in de gevoeligheid / bijwerkingen per persoon.quote:Op donderdag 21 april 2011 09:20 schreef skunkasaur het volgende:
Zelf nog nergens last van gehad qua bijwerkingen, maar om nou te zeggen dat het werkt...
Dat is ook weer een reden waarom je die lijst met bijwerkingen beter niet kunt lezen. Hoeveel mensen er wel niet zijn die na het lezen van dat lijstje "ineens" last krijgen van die bijwerkingen wil je niet weten... Net zoals huisartsen platgebeld worden na een TV-item over een of andere nieuwe ziekte. Ineens denken mensen dat ze dat ook hebben.quote:Op donderdag 21 april 2011 09:20 schreef skunkasaur het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik. Maar er staan aantallen bij in deze... Bij meer dan één op de 100 maar minder dan één op de tien... dus ruwweg tussen de 1 tot 10 van elke 100 mensen heeft last van vermoeidheid, droge mond, misselijkheid, diarree, duizeligheid, hoofdpijn, slaperigheid, keelontsteking, en/of neusontsteking. En dat zijn alleen de bijwerkingen die "vaak" voorkomen.
Zelf nog nergens last van gehad qua bijwerkingen, maar om nou te zeggen dat het werkt...
Er zit toch wel een groot verschil tussen verkoudheid en een allergische reactie. Het is niet alleen dat je neus dicht zit, veel belangrijker is dat je slijmvliezen geprikkeld raken, en dat je daar irritatie voelt in de vorm van jeuk/kriebel. Dat is het allesoverheersende gevoel. Dat voel je in je neus, maar ook in je keel en ogen (en soms zelfs oren).quote:Op donderdag 21 april 2011 23:23 schreef ShadyLane het volgende:
Dat zou wel heel toevallig zijn ja. Nou heb ik toch wel de neiging op veel dingen ietwat overgevoelig te reageren (krijg jeuk/uitslag van veel soorten wasmiddel, wasverzachter, riem, oorbellen, panty's undsoweiter), dus ik sluit niet uit dat ik ook op pollen enigszins reageer, zij het wellicht in zo lichte mate dat het niet uit de test naar voren kwam.
Het valt gewoon op dat anderen steeds over hooikoorts beginnen, ik realiseer me nu ook dat die keer dat m'n eczeem echt 'op hol sloeg' ook in april was. Zijn de pollen geen hoofddader dan toch waarschijnlijk wel enigszins medeplichtig.
Sameeequote:Op zondag 24 april 2011 21:17 schreef CindieY het volgende:
Cetrizine helpt voorlopig nog wel bij mij, eerste graspolletjes zijn duidelijk deze week komen opzetten. Ik vrees voor over een tijdje
Aerius is heilig voor mijquote:Op maandag 25 april 2011 11:05 schreef Mula het volgende:
Ik heb dit jaar een neusspray van de dokter (avamys) in combinatie met Aerius-pillen. Echt 0% last van hooikoorts!
Aerius werkte bij mij echt totaal niet en als ik mijn vriendin mag geloven (= arts) werkt dit bij een hele hoop mensen niet.quote:
Ik ken juist redelijk wat mensen die wel enthousiast zijn over aerius! Ik moet wel zeggen dat het volgens mij door de neusspray komt dat ik zo weinig last heb. Normaal met aerius ben ik nog wel een beetje snotterig, maar nu helemaal niet.quote:Op maandag 25 april 2011 11:22 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Aerius werkte bij mij echt totaal niet en als ik mijn vriendin mag geloven (= arts) werkt dit bij een hele hoop mensen niet.
Een vriendin van mij is ook overgestapt op Aerius tabletjes zij heeft nu stukken minder last van hooikoorts. Maar dat zal wel verschillend zijn per persoon hoe je er op reageert.quote:Op maandag 25 april 2011 11:22 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Aerius werkte bij mij echt totaal niet en als ik mijn vriendin mag geloven (= arts) werkt dit bij een hele hoop mensen niet.
BIj mij was neusspray inderdaad ook een grote verbetering. Heb nog nooit zo vrij kunnen ademen in de hooikoortsperiode. Helaas mag je die niet meer dan 5 dagen achter elkaar gebruiken...quote:Op maandag 25 april 2011 11:35 schreef Mula het volgende:
[..]
Ik ken juist redelijk wat mensen die wel enthousiast zijn over aerius! Ik moet wel zeggen dat het volgens mij door de neusspray komt dat ik zo weinig last heb. Normaal met aerius ben ik nog wel een beetje snotterig, maar nu helemaal niet.
Ik heb het doosje en gebruiksaanwijzing van mijn neusspray nog even bekeken, maar op de mijne (avamys) staat daar niks over. Beter nog; bij de mogelijke bijwerkingen staat zelfs dat de bijwerking bloedneus op kan treden na meer dan 6 weken gebruik!quote:Op maandag 25 april 2011 12:03 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
BIj mij was neusspray inderdaad ook een grote verbetering. Heb nog nooit zo vrij kunnen ademen in de hooikoortsperiode. Helaas mag je die niet meer dan 5 dagen achter elkaar gebruiken...
Hmm, mijn vriendin heeft me wijs gemaakt dat dat in meer of mindere mate voor elke neusspray geldt omdat die werkt op je neusslijmvlies en als je het te lang gaat gebruiken, gaat je neusslijmvlies júist irriteren door de neusspray. Het is een zoutoplossing, dus zorgt voor uitdroging en daardoor kunnen er dingen gaan irriteren. Haar uitleg klonk toch redelijk plausibel.quote:Op maandag 25 april 2011 12:28 schreef Mula het volgende:
[..]
Ik heb het doosje en gebruiksaanwijzing van mijn neusspray nog even bekeken, maar op de mijne (avamys) staat daar niks over. Beter nog; bij de mogelijke bijwerkingen staat zelfs dat de bijwerking bloedneus op kan treden na meer dan 6 weken gebruik!
Ik weet dat het niet goed is om neusspray te lang te gebruiken. Ik zal morgen voor de zekerheid de apotheek eens bellen om te vragen of het gevaarlijk is dit meerdere weken achter elkaar te gebruiken.quote:Op maandag 25 april 2011 12:35 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Hmm, mijn vriendin heeft me wijs gemaakt dat dat in meer of mindere mate voor elke neusspray geldt omdat die werkt op je neusslijmvlies en als je het te lang gaat gebruiken, gaat je neusslijmvlies júist irriteren door de neusspray. Het is een zoutoplossing, dus zorgt voor uitdroging en daardoor kunnen er dingen gaan irriteren. Haar uitleg klonk toch redelijk plausibel.
Ja ik heb het met appels. Maar dat heb ik dan ook in de winter enzo.quote:Op maandag 18 april 2011 14:59 schreef L-ascorbinezuur het volgende:
Vraagje: hebben jullie ook last van kruisallergieën?
Ik merk namelijk dat ik na het eten van een appel ook vaak jeuk krijg in mijn mond/keel, terwijl ik nog niet buiten ben geweest. In de herst/winter heb ik daar geen last van.
Is dit voor iemand herkenbaar?
Dat laatste vond ik ook al inderdaad. Nu maar even afzien zodat ik volgende week met koninginnedag er weer tegenaan kanquote:Op maandag 25 april 2011 12:44 schreef Mula het volgende:
[..]
Ik weet dat het niet goed is om neusspray te lang te gebruiken. Ik zal morgen voor de zekerheid de apotheek eens bellen om te vragen of het gevaarlijk is dit meerdere weken achter elkaar te gebruiken.
Zal wel echt balen zijn als ik het niet lang mag gebruiken. het werkt ZO goed!
Heb ook Nasonexquote:Op woensdag 27 april 2011 22:42 schreef Doedezemaar het volgende:
Dat verhaal over de neussprays die je niet langer dan een week mag gebruiken geldt voor neussprays met Xylometazoline.
Ik heb Nasonex en dat mag/moet je juist langer gebruiken. Ik kan trouwens echt niet zonder Livocab oogdruppels, ik krijg anders extreem tranende ogen waardoor ik nauwelijks zou kunnen functioneren.
Het hangt er een beetje vanaf wanneer je de allergische verschijnselen krijgt. Bij mij duurt het meestal even. Als ik bijvoorbeeld de hele middag buiten ben geweest, dan krijg ik de allergische reactie aan het begin van de avond. Als ik dus weer gewoon binnen ben. Voor mij zijn de avonden/nachten het ergst en daarom neem ik mijn medicijnen aan het begin van de avond. Ik denk dat je even goed moet opletten op welk moment van de dag je het meeste last hebt. Uurtje van tevoren innemen, is de truc.quote:Op woensdag 27 april 2011 22:32 schreef altootje86 het volgende:
even een vraagje: maakt het nog uit wanneer je bijvoorbeeld loratadine inneemt? Ik begreep dat dat vooral handig is als je nog niet buiten bent geweest?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |