Het verwijderde blog van auteur Pegasus, waarmee het topic begon:
http://rondehuis.blogspot.com/(
in cache)
Hier ook te lezen in een bredere vierdelige serie van blogs over o.a. het koningshuis (
vanaf vandaag blijkbaar beveiligd met een wachtwoord???):
http://herstelderepubliek(...)an-de-bovenwereld-i/http://herstelderepubliek(...)n-de-bovenwereld-ii/http://herstelderepubliek(...)-de-bovenwereld-iii/http://herstelderepubliek(...)de-bovenwereld-slot/Hier nog een links, waarin de raadsels omtrent het ronde huis ook in een breder perspectief geplaatst worden (en veel overeenkomsten heeft met de blogs op Herstel de Republiek):
http://www.anarchiel.com/(...)g_van_de_bovenwereldHier een oproep om informatie betreffende de 'mysteriën rondom het ronde huis', auteur R. Tuininga (plaatselijk journalist), wrs een bekende van KoosVogels (?). In de oproep wordt iig gemeld dat er later dit jaar een boek verschijnt over het ronde huis???
http://www.deweekkrant.nl(...)_ronde_huis_nunspeetHet mailtje aan admins: yvonne, Danny, Breuls, Knorretje, iteejer:
quote:
Anonymous
details weergeven 00:38 (8 minuten geleden)
Wat zouden jullie doen als je kinderen bedreigd werden? Waarom is de schrijver van dat 1976 artikel in Nunspeet Vooruit destijds met de noorder zon snel naar het buitenland vertrokken en nooit meer naar Nederland teruggekeerd? Waarom zijn bij medewerkers van de Werkgroep Het Rone Huis hun archieven in beslaggenomen en tot zwijgen gebracht? Het zijn machtige, zeer rijke tegenstanders; wie het meeste geld heeft kan de beste advokaten nemen en iedereen verslaan en het leven zeer zuur maken. Denk daar maar eens aan!
KoosVogels (plaatselijk journalist) interviewde een bron en meldde dit:
quote:
Oke oke, ik heb met een dame gesproken en die bevestigt dat er zich vreemde zaken hebben afgespeeld in het Ronde Huis. Of zij de waarheid spreekt? Moeilijk te zeggen, ook zij kent de verhalen enkel uit tweede hand. Wel heeft ze mensen gesproken die indertijd bij het Ronde Huis hebben gewerkt. Zij heeft mij overigens wel afgeraden er dieper in te duiken.
quote:
De dame beweert dat de toenmalige RVD navraag heeft gedaan naar haar persoon en dat ze toen toch maar heeft besloten om ermee te stoppen. Of ik mij daar iets van aantrek? Heb er een nachtje over geslagen en kwam toen tot de volgende conclusie: fuck, natuurlijk niet? Want kunnen zij mij nou maken. Een ding is duidelijk; die mevrouw houdt de kaken stijf. Maar er zijn meer wegen die naar Rome leiden. Ik heb wat lijntjes uitgezet in de hoop dat mensen met hun verhaal naar buiten willen treden. Verder doorzoek ik de krantenarchieven en binnenkort wil ik eens kijken of er wellicht wat over valt te vinden in het Nationaal Archief. Ik ben hier absoluut niet klaar mee. Nog steeds ben ik er niet zeker van dat er daadwerkelijk iets is gebeurd. Het kunnen immers net zo makkelijk sterke verhalen zijn die een eigen leven zijn gaan leiden. Maar het is de moeite waard om verder te onderzoeken.
Het oorspronkelijke artikel uit de Nunspeet Vooruit, d.d. 29-07-1976, van auteur Dirk Septer.
![nv1976art-11.jpg]()
![nv1976art-31.jpg]()
Ook hier in pdf:
http://www.deweekkrant.nl(...)uis%2029-07-1976.pdfHet ronde huis in 1925:
![kaart_image.php?id=112595]()
Dit zijn de photo's van Winston_Smith.
De situatie ter plaatse op dit moment:
![01_nunspeet_afrit14_A28.jpg]()
![03_oprijlaan_totaal.jpg]()
![06_oprijlaan_close.jpg]()
![09_exacte%20locatie%20ronde%20huis.jpg]()
![11_brokstuk_01.jpg]()
![15_coniferenbos.jpg]()
Hier meer photo's:
http://www.xs4all.nl/~witches/images/Hier de plaats waar het smalspoor lag:
Enkele te onderzoeken leads:1.
• Wie, waar is auteur Dirk Septer?
• Is Dirk Septer idd naar het buitenland vertrokken en nooit teruggekeerd, zoals de anonieme schrijver van het mailtje aan de admins beweert?
2.
• Wie is de anonieme auteur van het mailtje aan de admins?
• Wie, wat was de -- werkgroep Het Ronde Huis -- waarvan hij melding maakt?
3.
• Het lichaam dat gevonden werd in 1916 van een onbekend meisje, dat later ook als ongeïdentificeerd begraven werd... waar, in Nunspeet? Is er onderzoek naar geweest van politie of recherche?
• Rond 1917 vonden arbeiders in de bossen bij het Ronde Huis het naakte lijk van een jong meisje. Haar identiteit is nooit vastgesteld. Waar is zij begraven?
• 'Rond 1924 stelde een rechercheur van de Parket politie een onderzoek in en rond het Ronde Huis (drie naakte meisjes op de grond werd vastgesteld). Het onderzoek werd van hoger hand stopgezet.'
• Rond 1982 werden meerdere beenderen opgegraven. Kan hier nog informatie over achterhaald worden?
4.
Verhalen van bewoners van Nunspeet over de Zwarte Ruiter, a.k.a. Frank van Vloten?
5.
Michael Sadleir (voorheen Sadler), genoemd als auteur van de roman The Round House, waarnaar verwezen wordt in de oorspronkelijke text en misschien wel of niet gebaseerd is op ware gebeurtenissen in het Ronde Huis in Nunspeet? Na onderzoek, via google, lijkt dat uitermate onwaarschijnlijk te zijn. Noch uit zijn
bibliografie, noch uit zijn
biografie blijkt dat hij dat boek geschreven heeft of kennis zou kunnen hebben gehad van de situatie ter plekke of de personen waar het hier om gaat. Michael Sadleir heeft zich, getuige deze
link, als boekenverzamelaar iig wel verdiept in de occulte en erotische Victoriaanse literatuur, met name in de zogenaamde Gothic fiction, zoals in de blog van Pegasus wordt gemeld. Dus nader onderzoek is misschien vereist.
6.
Contact leggen met R. Tuininga die beweert dat er een boek verschijnt over het ronde huis. Hoe kan dat als iedereen bedreigd wordt of wordt afgeraden er nader onderzoek naar te doen. Wat weet hij?
7.
Tijdlijn mbt geschiedenis Ronde Huis en gebeurtenissen aanleggen?
Deel 1[ Bericht 5% gewijzigd door Ryan3 op 28-02-2011 21:50:58 ]