Inderdaad. Het concept is doodsimpel en komt van de geimproviseerde noodkacheltjes die in de oorlog werden gebruikt.quote:Op zondag 4 maart 2012 11:47 schreef Ridocar het volgende:
Juist vanwege de voorbereiding, als het zover is weet ik wat me te doen staat, en is de schok niet zo groot. Wat betreft je blikjes, als je het buitenste blikje andersom over het kleinere blikje zet heb je een deksel met isolatie, toch? Net als dat ik m'n twee 'pannetjes' over elkaar zet als ik water moet koken...
Dit vind ik een hele goede tip die ik zeker ga uitproberen, dankjewel!quote:Op zondag 4 maart 2012 09:57 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Goeie tips! Maar waarom stop je niet bij bewaakte parkeerplaatsen dan? Dat is veilig genoeg, als het goed is, toch?
Hier is mss. ook nog een tip: ik heb een heel goede slaapzak gekocht, speciaal voor het winterkamperen. Tot -20 lig je daar gewoon comfortabel in.
Mocht je moeten overleven bij strenge vorst, zonder stroom, dan komt zo'n ding prima van pas en blijf je warm zonder brandstof te verbruiken.
Verder heb ik een noodkacheltje gemaakt, eigenlijk voor de gein,ik ben geen 'prepper', daarin kun je met heel weinig brandstof toch koken. Je gebruikt daarvoor 2 conservenblikken die in elkaar passen, zodat je een dubbelwandig keteltje krijgt. De buitenste daar haal je ook de bodem uit, zodat je daaronder een warmtebron kan plaatsen die direct het binnenste blikje verwarmd. De bovenkant dek je af met aluminiumfolie ofzo en dan heb je dus een behoorlijk goed geisoleerd pannetje.
In de VS loopt nu het tweede seizoen van Doomsday Preppers (een serie die velen hier misschien wel leuk vinden). In de vierde aflevering was er een vrachtwagenchauffeur die samen met zijn vrouw dag en nacht in zijn truck verbleef. Ze hadden hem ook helemaal ingericht voor als het mis zou gaan.quote:Op zondag 4 maart 2012 07:06 schreef Ridocar het volgende:
Interessant topic.
Als vrachtwagenchauffeur heb ik zelf allerlei dingen om in the middle of nowhere toch te kunnen overleven. Allereerst wil ik melden dat ik geen luxe vrachtauto heb. Ik heb geen standkachel, geen airco, dus als bescherming tegen invloeden van buitenaf (dus regen en kou) heb ik alleen een stuk blik om mij heen.
Waar collega's vaak stoppen op bewaakte parkeerplaatsen rij ik gewoon door tot m'n uren op zijn. Waar ik ook ben, al is het een afgelegen dorp. Ik strijk neer en een uur later heb ik m'n prakje gegeten, en kan ik gaan slapen.
Wat ik bij heb:
-flessenwater, lang houdbaar, en voor alles te gebruiken. vooral om te drinken.
-Jerrycan van 20 liter, gevuld met kraanwater, handig om te wassen.
-een gasbrander en extra gasbusjes.
-twee vierkante alu bakjes die in elkaar passen, er zal vast een benaming voor zijn, maar die weet ik niet. Daarin heb ik m'n aanstekers (3) en een pot oploskoffie.
-eten. blikvoer, noedels, potjes groenten, biscuitjes.
-gereedschap: diverse messen, bestek, vouwtang, zaag, hamer.
-kleding, handdoeken, slaapzak.
-hygiene: zeep, tandpasta, deo (kan achterwege blijven, maar schoon ruiken = goed moreel, vind ik), shampoo.
-zaklamp, werkend op gangbare AA-batterijen.
-ehbo-kit
Misschien zijn er nog wat dingetjes die ik vergeet te noemen, maar hiermee ben ik behoorlijk zelfvoorzienend. Aangezien ik vaak ergens kom te staan weet ik dat dit in de praktijk ook werkt...
Ben bang dat heel de buurt als er een voedsel tekort is in mijn tuin staat dan.quote:Op maandag 5 maart 2012 10:24 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Het SAS suvival handboek heb ik ook. Die is echt leuk
Misschien is het een idee voor de serieuze preppers om alvast een moestuin te beginnen, zodat je al ruime ervaring hebt en reeds voor een deel zelfvoorzienend bent.( Ik ken genoeg mensen die een volkstuintje hebben en daar ook nog veel financieel voordeel bij hebben ook.)
Als je al zover bent dan hoef je alleen nog maar te zorgen voor spullen om je tuin af te zetten en een schuurtje waar je ook kunt blijven slapen, om de boel te beveiligen. Lijkt me praktischer dan zaaigoed in huis bewaren met een heleboel noodrantsoenen om het eerste seizoen door te komen..
Ook is het mss. nuttig om je te bekwamen in verschillende methodes om vuur te maken zodat je altijd uit de voeten kunt.
Oh ja, en inmaakpotten heb je nodig natuurlijk, om een voorraad ingemaakt voedsel aan te leggen voor de winter.
Daarom dus: beveliging, slapen bij je tuin en materaal in huis hebben om het eea. af te zetten/te beveiligen..quote:Op maandag 5 maart 2012 10:42 schreef -Datdus- het volgende:
[..]
Ben bang dat heel de buurt als er een voedsel tekort is in mijn tuin staat dan.
Prikkeldraad, mijnenveld, boobytraps ...quote:Op maandag 5 maart 2012 11:12 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Daarom dus: beveliging, slapen bij je tuin en materaal in huis hebben om het eea. af te zetten/te beveiligen..
Mja.. ik denk dat het sowieso moeilijk wordt bij een serieuze calamiteit..quote:Op maandag 5 maart 2012 11:16 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Prikkeldraad, mijnenveld, boobytraps ...
Ik vrees idd dat de situatie onhoudbaar wordt als jij de enige in de buurt bent met voedsel ...
Als je je geroepen voelt.. Remote viewers, getraind door het Amerikaanse leger. Klinkt wel stoer en topicwaardigquote:Op maandag 5 maart 2012 11:20 schreef UncleScorp het volgende:
Met wat ik de laatste zo allemaal lees, lijkt het alsof de zon onze grootste vijand aan het worden is ...
Remote viewers: Alles verwoestende 'killshot' zonnevlam nabij
The sun is still in a funk: sunspot numbers are dropping when they should be rising
1 in 8 Chance of Catastrophic Solar Megastorm by 2020
Zware uitbarsting op de Zon
Zou een interessant topic op zich kunnen zijn ...
Die dingen doen toch vrij weinig?quote:Op maandag 5 maart 2012 11:49 schreef UncleScorp het volgende:
Het blijft allezins hot news, net verschenen :
Twee plasmawolken op weg naar de Aarde
De eerste plasmawolk is ontstaan door een zonne-uitbarsting van de klasse M2 gisteren. Morgen rond 5u30 zou de wolk botsen met het magnetisch veld van de Aarde.
De tweede plasmawolk is het gevolg van een X1.1 uitbarsting vanochtend. Die wolk zou ons morgen of woensdag bereiken. Op noordelijke breedtegraden is er mogelijk kans op poollicht, aldus spaceweather.com.
Mwoah, ze kunnen nog wel voor wat problemen zorgen in de electronica.quote:
Een M2 is verwaarloosbaar, maar een X1.1 is best heavy.quote:Op maandag 5 maart 2012 11:49 schreef UncleScorp het volgende:
Het blijft allezins hot news, net verschenen :
Twee plasmawolken op weg naar de Aarde
De eerste plasmawolk is ontstaan door een zonne-uitbarsting van de klasse M2 gisteren. Morgen rond 5u30 zou de wolk botsen met het magnetisch veld van de Aarde.
De tweede plasmawolk is het gevolg van een X1.1 uitbarsting vanochtend. Die wolk zou ons morgen of woensdag bereiken. Op noordelijke breedtegraden is er mogelijk kans op poollicht, aldus spaceweather.com.
Wat heet "vrij weinig" ?quote:
Samenwerken is misschien een optie.quote:Op maandag 5 maart 2012 11:16 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Prikkeldraad, mijnenveld, boobytraps ...
Ik vrees idd dat de situatie onhoudbaar wordt als jij de enige in de buurt bent met voedsel ...
Ik denk dat je je nu al moet verenigen met mede-preppers. En afspreken op welke locatie je elkaar ontmoet en ook gaat vestigen (een volkstuintjes complex dat net buiten de stad ligt is wel een goed idee; De meute zal de eerste dagen de binnenstad intrekken om daar te gaan plunderen. In de schuurtjes kun voorlopig wonen. Dan de boel afzetten, wachtlopen, in groepjes jagen, etc. )quote:Op maandag 5 maart 2012 22:56 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Samenwerken is misschien een optie.
Ik vind het zelf een dilemma. Aan de ene kant kun je het beter zelf regelen, of met je gezin. In ieder geval een zeer kleine groep mensen. Op die manier ben je flexibel genoeg en kun je eigenlijk overal terecht, leef je van wat je tegenkomt, en probeer je met elkaar wat van te maken. Je kunt elkaar 100% vertrouwen.
Aan de andere kant kun je best met andere overlevenden een soort van gemeenschap vormen. Ook hierbij is vertrouwen erg belangrijk. Er zal dan iemand als leider moeten fungeren, of een soort commissie dat als bestuur kan dienen. Voordeel is dat iedereen wel ergens goed in is, zijn/haar kennis ten volle kan benutten en dingen waar hij/zij niet goed in is aan anderen over te laten. Nadeel is dan wel dat je gebonden bent aan een lokatie, afgezien van het feit dat er heel veel mensen heel graag de rol van leider op zich willen nemen...
Lastige materie met veel dilemma's.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 14:53 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik denk dat je je nu al moet verenigen met mede-preppers. En afspreken op welke locatie je elkaar ontmoet en ook gaat vestigen (een volkstuintjes complex dat net buiten de stad ligt is wel een goed idee; De meute zal de eerste dagen de binnenstad intrekken om daar te gaan plunderen. In de schuurtjes kun voorlopig wonen. Dan de boel afzetten, wachtlopen, in groepjes jagen, etc. )
Interessante leesstof om eens goed te overdenken. Inderdaad kun je beter 'ieder voor zich' aanhouden. Goed dat je elkaar informeert, maar daar moet het bij blijven. Het afspreken wordt sowieso lastig, want er zijn gewoon teveel onbekende factoren. Het type ramp, de grootte ervan. De reactie van het volk. De lokatie. En dan is het alleen het moment van 'impact'quote:Op dinsdag 6 maart 2012 18:10 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Lastige materie met veel dilemma's.
Het verenigen met mede-preppers klinkt prima, maar in de praktijk slecht uitvoerbaar, tenzij je buren bent. Daarbij zijn er dan een x aantal mensen op de hoogte van wat jij hebt. Zitten daar geen (vuur) wapens tussen, heb je een redelijke kans dat ze zich tegen je keren. B.v. hun vriendenkring meenemen met de bedoeling dat ZIJ jouw spullen "overnemen".
Voor dit soort zaken moet er véél vertrouwen zijn.
Sommigen roeptoeteren ook maar wat graag rond dat ze "preppen", met de bedoeling anderen ertoe aan te zetten. Die "anderen" zullen absoluut aan je denken, zodra ze niets meer hebben ... Dit is voor mij ook een reden om met bepaalde figuren uit mijn omgeving NIET "samen te werken".
Het afspreken van een "verzamelpunt" is ook tricky. Hoe lang ga je wachten ? Is die plek nog bereikbaar ? (voor iedereen). Hoeveel onvoorbereide mensen weten ervan ?
Zelfde met de "vestigingsplaats". Je moet er eigenlijk al minstens 3 uitzoeken, met alle mogelijke routes er naar toe. Zonder te weten hoeveel anderen diezelfde plek hebben uitgezocht.
Bij bepaalde types rampen (economische ineenstorting, EMP's e.d.) vallen er initieel zelfs weinig tot geen slachtoffers ... wat gaan die miljoenen hongerlijders doen ? Waar gaan ze heen ?
In de meeste gevallen is het wellicht raadzamer met een klein groepje (tot max. 8) onder te duiken, vrij letterlijk, om vervolgens de eerste maanden uit te zitten en als het dan wat rustiger is geworden (na enkele maanden is het merendeel dood door honger of geweld.) eens rondkijken hoe het er voor staat. Dit doe je echter NIET in je eigen (of überhaupt een) huis. (vanwege de plunderaars & brandstichters e.d.)
quote:Waarschuwing van een goede connectie…
'Schokkende gebeurtenis tussen 13 en 23 maart'
‘Ik heb een Special Forces vriend die in Kalispell Montana woont. Hij belde me met groot nieuws…
Hij heeft een vriend die in het Gevangenis Systeem te Montana werkt. Zij hebben te horen gekregen van de ‘Big Government’ (Illuminati) om klaar te zijn voor een gebeurtenis, die zou plaatsvinden tussen 13 en 23 maart 2012. Deze gebeurtenis zal letterlijk wereldschokkend zijn, de aarde verpletterend. Zij hebben te horen gekregen om een voorraad voor 6 maanden aan te leggen van voedsel, brandstof, medische voorzieningen, water en andere benodigdheden die noodzakelijk zijn! Deze Special Forces vriend was geschokt op z’n zachtst gezegd.’
Zou het een oefening kunnen wezen?quote:
Als het om een oefening gaat, wordt het pas echt gevaarlijk.quote:Op maandag 12 maart 2012 16:13 schreef Bastard het volgende:
[..]
Zou het een oefening kunnen wezen?
Waarom moet ik nu denken aan die I-tjing dip grafiekje?
Heb hier wel zo m'n vraagtekens bij...quote:
We moeten prepared zijn.quote:Op maandag 12 maart 2012 17:39 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Heb hier wel zo m'n vraagtekens bij...![]()
Sinds wanneer is een gevangenisbewaarder in de 'need to know' groep ?
& sinds wanneer mogen ze dat, over de telefoon, aan anderen vertellen (zonder IN die cel te belanden) ?
"Beetje" vreemd bericht zo
Wáááát????quote:Op maandag 12 maart 2012 16:27 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Als het om een oefening gaat, wordt het pas echt gevaarlijk.![]()
Dat heeft het verleden al uitgewezen
Er gaan alleszins nog waarschuwende youtubes rond ivm 22/3 een serieuse aardbeving.
Blikgroente is naar mijn weten zo een beetje eeuwig houdbaar, de reden waarom er toch een datum op staat is dat de smaak of kleur naar verloop van tijd kan veranderen.quote:Op dinsdag 13 maart 2012 00:35 schreef Skitzofrenix het volgende:
Ik ben nu bezig met eten en drinken in te slaan, voor m'n noodpakket. Ik kijk bij al het eten hoe lang het houdbaar is, maar bijna alles is niet langer dan een jaar houdbaar?!? Nu heb ik laatst gelezen dat dat vaak niet klopt, want eten is vaak langer houdbaar dan dat het er op staat. Maar welk eten (behalve blikvoeding) en drinken is nou echt echt heel lang houdbaar? Minstens 1,5 jaar?
Maar ben je ook mentaal voorbereid?quote:Op maandag 12 maart 2012 18:43 schreef raptorix het volgende:
Ik heb het SAS survival boek als kind zovaak gelezen dat ik hem wel redelijk uit me hoofd ken
Tof topic trouwens, zal vanavond eens kijken of ik nog wat leuke dingen weet.
Ik heb een levenservaring achter de rug waarbij dat behoorlijk komt kijken, ik zal vanuit privacy daar niet te diep op in gaan, maar ik denk dat ik wel redelijk stress bestendig ben.quote:Op dinsdag 13 maart 2012 11:39 schreef -Datdus- het volgende:
[..]
Maar ben je ook mentaal voorbereid?Hoe reageer je op extreme stress etc.
Een aardbeving 9 dagen van te voren voorspellenquote:Op maandag 12 maart 2012 16:27 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Als het om een oefening gaat, wordt het pas echt gevaarlijk.![]()
Dat heeft het verleden al uitgewezen
Er gaan alleszins nog waarschuwende youtubes rond ivm 22/3 een serieuse aardbeving.
Ik vind het jammer dat dit topic in TRU staat.quote:Op dinsdag 13 maart 2012 13:31 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Een aardbeving 9 dagen van te voren voorspellen!
met 10 minuten van te voren zijn ze vaak al heel blij.
* Alu hoedje vast op zet.
Waarom ?quote:Op dinsdag 13 maart 2012 13:39 schreef -Datdus- het volgende:
Ik vind het jammer dat dit topic in TRU staat.
quote:Op dinsdag 13 maart 2012 20:19 schreef Skitzofrenix het volgende:
Blijft (bak)meel ook lang goed? En chocola? En (bak) boter?
Mwah, het is maar wat je lang noemtquote:Droge Producten zoals suiker, spaghetti, meel (bloem), kruiden, specerijen moet je droog bewaren. Deze producten zijn lang houdbaar omdat ze droog zijn. Bacteriën kunnen zich niet vermeerderen in een droge omgeving. Bewaar deze producten het liefst in luchtdichte potten of flessen, buiten het bereik van licht en warmte. Bloem (meel) blijft dan wel 8 tot 12 maanden goed en volkorenmeel 2 tot 4 maanden.
quote:Bewaar boter in de koelkast. Houdt de boter weg van sterk ruikende voedingswaren. De houdbaarheid van boter is afhankelijk van de samenstelling, wijze van bewaren en wijze van fabriceren. Boter kan met verse of gepasteuriseerde boter of room bereid zijn. Dit heeft invloed op de houdbaarheid. Wanneer de boter weinig water bevat, is ze enkele weken tot twee maanden houdbaar. Boter moet koel, donker en afgesloten bewaard worden.
quote:Op woensdag 14 maart 2012 22:25 schreef Skitzofrenix het volgende:
Trouwens, mijn collega's vroegen toen ik dit kocht of ik ga camperen. Ik zeg nee, het is voor m''n noodpakket dus ik uitleggen. Verklaren ze me voor gek![]()
Hier ga ik dus nooit meer openlijk over praten, het lijkt wel een soort van taboe.
Tja, als het goed is niet ...quote:Op donderdag 15 maart 2012 00:05 schreef wormtrein het volgende:
Ben wel benieuwd naar wat jullie de beste mogelijkheid vinden om inderdaad zo'n kookpitje/warmtebron toe te voegen aan een 'overlevingspakket'. Ik heb zelf onlangs zitten kijken naar van die Esbit branders met vaste blokken, maar die schijnen niet zo heet te worden. En zie maar eens nieuwe esbit blokjes te krijgen.. Andere opties waren spiritus en benzine branders, die hebben dan wel vloeibare brandstof maar dat is misschien makkelijker te krijgen in een noodsituatie. Van die campingbrandertjes met gasflessen heb ik zelf geen ervaring, maar hoe werkt dat als je ze langer wilt gebruiken voor korte tijd? Kun je zo'n 'open' flesje (met schroefring of met geperforeerde houder) maanden lang veilig opbergen in een tas o.i.d. zonder dat je bang hoef te zijn voor lekken?
Yep.quote:Op donderdag 15 maart 2012 00:51 schreef Ridocar het volgende:
Ik heb zo'n gasbusje-brander. Werkt makkelijk, en hat gaat met een beetje intensief gebruik zo'n 3 weken mee. Voor 1 persoon uiteraard. Gas is een stuk veiliger dan vloeibare brandstoffen, het verdampt direct bij lekkage. Maar dan moet je 'm niet in een gesloten ruimte bewaren. Niks is vervelender dan de behoefte aan medische hulp als je jezelf in de fik hebt gezet, zeker als die hulp niet aanwezig is, wegens een of andere pandemie/ramp...
Bedankt voor de tip van de tarwe!quote:Op woensdag 14 maart 2012 22:36 schreef R0N1N het volgende:
[..]Ja, je kan er beter zelf ook een taboe van maken. Gewoon 'ja' zeggen, of dat je je kampeerspullen op peil aan het brengen bent.
Oh, btw, je koopt het niet zo makkelijk in de supermarkt, maar in plaats van meel kun je beter tarwe opslaan. Droog, koel & donker bewaard blijft dat 20 tot 3000 jaar goed
Vervolgens kun je het in de grond stoppen, voor een nieuwe oogst, of tot meel malen en brood bakken
Geen idee overigens hoe lang zo'n gasfles meegaat.
& als het goed is zit er een beschrijving bij hoe je 'm aan moet sluiten.
edit:
Oh, wacht ... kringloop. Geen handleiding dus waarschijnlijk
Is het zo'n grote fles ? (die op de foto wel iig, nou ja 'groot' middelmaatje)
Dat is meestal gewoon er op schroeven.
Die kleintjes moet je meestal vastklemmen waarbij ie geperforeerd wordt (& je 'm ook niet eerder los moet maken dan wanneer ie leeg is ! )
Dat is ook wel de normale, veilige, aan te raden, manier om er mee om te gaanquote:Op donderdag 15 maart 2012 21:10 schreef wormtrein het volgende:
Ik heb er ooit eens één gebruikt tijdens het kamperen met een paar vrienden, maar toen we vertrokken hebben we gewoon het brandertje leeg laten lopen en het gasflesje weggegooid. Hij was toen wel al bijna leeg, als hij maar amper gebruikt is zou het wel zonde zijn.. Maar opengeprikt op een zolder bewaren waar de warmte op kan lopen zou ik zelf niet zo snel doen, respect
Zo'n allesbrander heb ik ook bekeken, kost ongeveer 50 euro. Mooi spul, maar voor stoken met hout kan ik ook zelf wel iets maken denk ik. Overigens nog een mess tin gekocht, handig ding.
Ik ga er van uit dat het juist het beste is om binnen te blijven en daarbij bereid ik me voor op overstroming. Bij eten en drinken en spullen die op kunnen gaan zorg ik er voor dat ik genoeg heb voor 2 á 3 maanden. Als ik hééél zuinig zou doen, dus iets meer honger lijden maar wel genoeg eten dat mijn gezondheid nog redelijk blijft en ik sowieso blijf leven dan zou ik er een half jaar mee kunnen doen.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 06:18 schreef Ridocar het volgende:
Hoe denken jullie over het preppen an sich? Gaan jullie voor complete jaarvoorraden of is het meer om de eerste dagen/weken door te komen.
Ik ben zelf van het laatste, want makkelijk mee te nemen, en je kunt je later altijd vestigen (lijkt me noodzakelijk, landbouw) Daarna kun je denken aan zaken als groepsvorming. Dat zal toch wel gebeuren. 'zwervers' die op je zelfgemaakte dorpje stuiten zullen wel blijven plakken, in zo'n geval is voorzichtigheid geboden.
Om redelijk zeker te zitten, heb je een voorraad nodig voor minimaal een jaar. Liever nog 2.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 06:18 schreef Ridocar het volgende:
Hoe denken jullie over het preppen an sich? Gaan jullie voor complete jaarvoorraden of is het meer om de eerste dagen/weken door te komen.
Ik ben zelf van het laatste, want makkelijk mee te nemen, en je kunt je later altijd vestigen (lijkt me noodzakelijk, landbouw) Daarna kun je denken aan zaken als groepsvorming. Dat zal toch wel gebeuren. 'zwervers' die op je zelfgemaakte dorpje stuiten zullen wel blijven plakken, in zo'n geval is voorzichtigheid geboden.
Laat ze maar lachen.quote:Op woensdag 14 maart 2012 22:25 schreef Skitzofrenix het volgende:
Trouwens, mijn collega's vroegen toen ik dit kocht of ik ga camperen. Ik zeg nee, het is voor m''n noodpakket dus ik uitleggen. Verklaren ze me voor gek![]()
Hier ga ik dus nooit meer openlijk over praten, het lijkt wel een soort van taboe.
Probleem met voorraden is dat ze lokatiegebonden zijn. Ik ga sowieso zwerven, welke ramp zich ook voordoet.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:54 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Om redelijk zeker te zitten, heb je een voorraad nodig voor minimaal een jaar. Liever nog 2.
Dit omdat je absoluut niet weet wanneer je (weer) eten kunt verbouwen. Gebeurt het b.v. in November ? Dan zit je al 4 maanden te wachten voor je iets kunt aanplanten.
Dan moet je nog genoeg zaad hebben om voldoende te kunnen oogsten. In de meeste gevallen heb je geen zakken vol zaad, wat er op neer komt dat je eerste oogst puur voor het zaad is & je volgende oogst pas voor consumptie. Intussen is de kans groot dat die oogst grotendeels mislukt (door gebrek aan kennis, ervaring, mest, mankracht en de weersomstandigheden)
Dan zit je nog met de omstandigheden: Fallout ? Vergeet het voorlopig maar met de landbouw.
Overstroming ? Misschien kun je rijst aanplanten ?maar verder ...
As wolk in atmosfeer (van b.v. yellowstone) ? Wederom, vergeet het voorlopig maar.
Op voorhand is het ook moeilijk om te bepalen of fourageren en stropen tot de opties behoort.
Met veel, heel veel, doden & redelijk gunstige (weers) omstandigheden kan dat, maar in de meeste gevallen heeft het weinig zin vrees ik.
Bijkomend probleem is dat van delen. Als je voor jezelf een jaar aan voer hebt, maar er komt vervolgens een vrouw met 2 kinderen bij je op de stoep ... zonder voorraad ... wat doe je dan ?
Laat je ze toe ? dan heb je ineens nog maar voor 3 maanden te eten ...
Anyway, ik heb zelf het budget en de opslagruimte niet om zoveel op voorraad te hebben.
Met een maand of 3 ben ik al blij. Is voor de meeste gevallen ook wel voldoende. Ben je alleen is het wellicht raadzaam dat -toch- te verdubbelen, zodat je iemand anders er mee kunt helpen / opnemen in je 'groep'. Zelfde met de belangrijkste spullen.
Zelf heb ik genoeg om b.v. één van m'n vrienden een 'uitrusting' te geven. Met z'n tweeën sta je toch een stuk sterker. Mentaal gezien. (vooralsnog komen we dan echter samen om van de honger, want ik heb nog nauwelijks een voedsel voorraad)
quote:Op maandag 19 maart 2012 19:14 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Laat ze maar lachen.
Beter mee verlegen dan om verlegen...
[..]
Probleem met voorraden is dat ze lokatiegebonden zijn. Ik ga sowieso zwerven, welke ramp zich ook voordoet.
Een beetje cru om te zeggen, maar het is vergelijken met sprinkhanengedrag, het uitputten van grondstoffen, en dan verder trekken. Ik wil me uiteindelijk ergens vestigen/aansluiten, maar tot die tijd wil ik onafhankelijk zijn.
Mocht ik ergens opgenomen worden, dan zal ik mij 100% inzetten om mee te draaien in de 'groep'. in al mijn bescheidenheid kan ik zeggen dat ik een berg kennis heb waar men wat aan heeft, en zo een waardevolle aanwinst kan zijn.
Ja en nee. Te voet krijg je weinig mee, dat zonder meer, maar als je een goede bug out locatie hebt, zou je het daar kunnen bewaren. Nog steeds wel locatie gebonden, maar wel op de juiste locatiequote:Op maandag 19 maart 2012 19:14 schreef Ridocar het volgende:
Probleem met voorraden is dat ze lokatiegebonden zijn.
Lastig punt.quote:Ik ga sowieso zwerven, welke ramp zich ook voordoet.
Een beetje cru om te zeggen, maar het is vergelijken met sprinkhanengedrag, het uitputten van grondstoffen, en dan verder trekken. Ik wil me uiteindelijk ergens vestigen/aansluiten, maar tot die tijd wil ik onafhankelijk zijn.
Mocht ik ergens opgenomen worden, dan zal ik mij 100% inzetten om mee te draaien in de 'groep'. in al mijn bescheidenheid kan ik zeggen dat ik een berg kennis heb waar men wat aan heeft, en zo een waardevolle aanwinst kan zijn.
Dan heb je het in ieder geval geprobeerd. Beter dat dan jammerend in een hoekje zitten en hopen dat het allemaal snel voorbij is (in de ruimste betekenis van het woord).quote:Op maandag 2 april 2012 14:17 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Maar als er een grootschalige ramp zou plaatsvinden, zo grootschalig dat de beschaving ineenstort, wil je dan wel overleven?
Want dat zal, na de chaos waar het gros van de mensen elkaar uitmoordt of op een andere manier stert, bikkelen worden en bittere armoede en een grote kans dat je alsnog spoedig en op een akelige manier stertt, het duurt allleen net iets langer.
Ik bedoel dan: stel je overleeft een paar seizoenen op je voorraden en je oogst mislukt of is veel te mager, of je wordt ziek.. Krijg je een acute blindedarm ontsteking ofzo.. of er breekt een besmettelike ziekte uit die je niet kunt bestrijden..
Het is idd. maar wat je wilt. Ik denk dat ik bij een echte catastrofe liever om het leven zou komen..quote:Op maandag 2 april 2012 14:19 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Dan heb je het in ieder geval geprobeerd. Beter dat dan jammerend in een hoekje zitten en hopen dat het allemaal snel voorbij is (in de ruimste betekenis van het woord).
Ja het wordt moeilijk, ja je gaat dood voor je 50e. Maar is dat een reden om 200.000 jaar aan mensheid weg te gooien? Ik heb zoiets van, maak er het beste van en probeer volgende generaties verder te helpen om de wereld weer op te bouwen naar huidige staat en nog beter.quote:Op maandag 2 april 2012 14:17 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Maar als er een grootschalige ramp zou plaatsvinden, zo grootschalig dat de beschaving ineenstort, wil je dan wel overleven?
Want dat zal, na de chaos waar het gros van de mensen elkaar uitmoordt of op een andere manier stert, bikkelen worden en bittere armoede en een grote kans dat je alsnog spoedig en op een akelige manier stertt, het duurt allleen net iets langer.
Ik bedoel dan: stel je overleeft een paar seizoenen op je voorraden en je oogst mislukt of is veel te mager, of je wordt ziek.. Krijg je een acute blindedarm ontsteking ofzo.. of er breekt een besmettelike ziekte uit die je niet kunt bestrijden..
Ik ook hoor, maar ik denk toch als het moment daar is dat je wel wilt overleven, dat is toch dat mechanisme wat in ieder mens zit. En als je je er dan op voorbereid hebt is dat alleen maar goedquote:Op maandag 2 april 2012 14:24 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Het is idd. maar wat je wilt. Ik denk dat ik bij een echte catastrofe liever om het leven zou komen..
Maar goed, dat is ook maar een mening
Dat zeg ik, overlevingsmechanisme./quote:Op maandag 2 april 2012 23:01 schreef wormtrein het volgende:
Volgens mij is het ook een soort van natuurlijke overlevingsdrang, net zoals dat je blijft vechten tot het laatste moment als je dreigt te verdrinken.
Ik hou wel van een uitdagingquote:Op maandag 2 april 2012 14:17 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Maar als er een grootschalige ramp zou plaatsvinden, zo grootschalig dat de beschaving ineenstort, wil je dan wel overleven?
Want dat zal, na de chaos waar het gros van de mensen elkaar uitmoordt of op een andere manier stert, bikkelen worden en bittere armoede en een grote kans dat je alsnog spoedig en op een akelige manier stertt, het duurt allleen net iets langer.
Ik bedoel dan: stel je overleeft een paar seizoenen op je voorraden en je oogst mislukt of is veel te mager, of je wordt ziek.. Krijg je een acute blindedarm ontsteking ofzo.. of er breekt een besmettelike ziekte uit die je niet kunt bestrijden..
Inderdaad, Dat dusquote:Op maandag 2 april 2012 16:14 schreef -Datdus- het volgende:
Ja het wordt moeilijk, ja je gaat dood voor je 50e. Maar is dat een reden om 200.000 jaar aan mensheid weg te gooien? Ik heb zoiets van, maak er het beste van en probeer volgende generaties verder te helpen om de wereld weer op te bouwen naar huidige staat en nog beter.
Ik ook, en iedereen zou me denk ik voor gek verklaren.quote:Op woensdag 4 april 2012 00:37 schreef R0N1N het volgende:
... nee, naast het onvermijdelijke verdriet door verlies van vrienden en familie en de eventuele heimwee naar de spulletjes van 'vroegah', zie ik alleen maar "kansen" en "mogelijkheden" in zo'n post-apocalyptische wereld
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |