Gelukkig zijn er meer deuren dan alleen de voordeur.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:23 schreef scodam het volgende:
Nog iets. Als je de belastingdienst belt en ze zijn in gesprek, verbreken ze gewoon de verbinding. Moet je weer opnieuw bellen, door het menu heen bladeren en hopen dat er nu wel een medewerker beschikbaar is. Heerlijk klantgericht.
Precies. Jaar 0 is investeringsjaarquote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:16 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Tsja, opstartkosten enz. hakken erin.
Dat noemen ze investeren in de toekomst.
Nee, het investeringsklimaat is niet alleen goed vanwege de lagere effectieve belastingdruk. Het systeem is goed vanwege de wetten, het extensieve verdragennetwerk met vrijwel de hele wereld en de intensieve samenwerking met de Belastingdienst.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:08 schreef Geenechtidee het volgende:
@ Marharbal
Voor de beeldvorming, investeringsklimaat van Nederland is goed door de relatief lage belastingen voor multinationals. Niet omdat het systeem zo goed, duidelijk en aantrekkelijk is. Het bespaart bedrijven die het geld hebben om goed belastingadvies in te kunnen winnen zoals multinationals gewoon een hoop geld.
Ieder denkt er het zijne van ja.quote:Tuurlijk, belastingen zijn complex en roepen dat het simpeler kan is ook heel makkelijk. Echter oplossingen zijn wel te bedenken, we betalen nu allemaal verschillende tarieven belasting (tariefdifferentiatie, heeft zijn voordelen maar ook zijn nadelen). We zouden ook één belastingtarief kunnen hanteren waardoor een hoop belastingen kunnen worden afgeschaft zonder dat de inkomsten minder worden. Dat vergroot de transparantie, om maar een voorbeeld te noemen. Vee belastingen kunnen tegelijk met elkaar worden geheven. Maargoed, ook dit heeft weer zijn nadelen.. Zijn puur politieke afwegingen, en ieder denkt daar het zijne van...
En hier ook.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:11 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Dat is ook mijn ervaring eigenlijk.
Wat een onzin.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:18 schreef scodam het volgende:
[..]
De belastingdienst wordt geacht geen fouten te maken.
Heel leuk dit, en als je in-to de belastingdienst bent snap ik best dat je overal lijnen hebt. Maar als starter is het gewoon zum kotzen af en toe.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:24 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Gelukkig zijn er meer deuren dan alleen de voordeur.
quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:25 schreef Maraca het volgende:
[..]
Precies. Jaar 0 1 is investeringsjaar
Stond/sta jij wel ingeschreven bij de KVK en deed je ieder kwartaal BTW aangifte (omzetbelasting)? Zo nee, hoe had de belastingdienst dan kunnen weten dat jij 'ondernemer' was?quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:14 schreef scodam het volgende:
[..]
Lees je wel wat ik zeg? Ik heb het uiteindelijk voor elkaar gekregen, maar na heel veel moeite. Niks onkunde, puur tegenwerken van de belastingdienst (het verhaal is nog veel langer, ze hebben o.a. het gekoppeld aan mijn broertjes BSN nummer waardoor het nog eens fout ging nadat het was toegezegd).
Ja tuurlijk heb ik een KvK dosiernummer. En ja ik deed ieder kwartaal omzetbelasting. Weet jij wel wat ondernemer volgens de belastingdienst inhoudt?quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:28 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Stond/sta jij wel ingeschreven bij de KVK en deed je ieder kwartaal BTW aangifte (omzetbelasting)? Zo nee, hoe had de belastingdienst dan kunnen weten dat jij 'ondernemer' was?
Weet jij wel dat er een verschil is tussen een ondernemer voor de BTW en een ondernemer voor de IB?quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:29 schreef scodam het volgende:
[..]
Ja tuurlijk heb ik een KvK dosiernummer. En ja ik deed ieder kwartaal omzetbelasting. Weet jij wel wat ondernemer volgens de belastingdienst inhoudt?
Ja, dat dusquote:
Klopt idd.nummers werken niet meer. Het is nu even een trucje via het algemene nummer.;)quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:24 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
In een andere vorm zijn ze terug, inderdaad.
De oude beconlijnen werken volgens mij niet meer/worden verwezen naar het algemene nummer.
Nuja, niet zozeer een truukje. Gewoon de juiste codes hebben he.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 22:41 schreef Uw_ergste_nachtmerrie het volgende:
[..]
Klopt idd.nummers werken niet meer. Het is nu even een trucje via het algemene nummer.;)
Voor de niet wetenden is het en truukje, dus laat ze lekker in de waanquote:Op dinsdag 11 januari 2011 22:46 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Nuja, niet zozeer een truukje. Gewoon de juiste codes hebben he.
Maar dan moet je opdrachtgever er ook mee akkoord gaan. Weet niet of dat zo geschikt is.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 22:47 schreef Maanvis het volgende:
protip: Ga grijs werken. Werk 4 uurtjes op een dag wit, 4 uurtjes op een dag zwart. Met flexibele werktijden.
Zelfs dat niet.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 22:41 schreef Uw_ergste_nachtmerrie het volgende:
[..]
Klopt idd.nummers werken niet meer. Het is nu even een trucje via het algemene nummer.;)
Het ging helemaal niet over de BTW maar de IB (we hadden het immers over fiscale aftrekposten). Niet zo mierenneuken.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:30 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Weet jij wel dat er een verschil is tussen een ondernemer voor de BTW en een ondernemer voor de IB?
Typisch Maanvis-reactie.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 22:47 schreef Maanvis het volgende:
protip: Ga grijs werken. Werk 4 uurtjes op een dag wit, 4 uurtjes op een dag zwart. Met flexibele werktijden.
Het feit dat je BTW afdraagt wil niet zeggen dat je ook ondernemer voor de IB bent.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 23:17 schreef scodam het volgende:
[..]
Het ging helemaal niet over de BTW maar de IB (we hadden het immers over fiscale aftrekposten). Niet zo mierenneuken.
Het opzoeken van een grijs gebied is niks mis mee. Als je het maar kunt onderbouwen als de inspecteur vragen gaat stellen. En dan hoef je niet altijd gelijk te hebben of te krijgen.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 23:20 schreef scodam het volgende:
Maar om even ontopic te gaan: het opzoeken van het grijze gebied is vrij gewoon dus? In dat geval ben ik dus gewoon gezond bezig.
Maar is het niet zo dat voor de belastingdienst een omgekeerde bewijslast geldt. Oftewel, ik moet aantonen dat ik het juist heb gedaan en zolang ik dat niet kan ben ik het bokkie. In dat geval lijkt het me uiterst riskant en komt het aan op het inspelen van het gevoel van de inspecteur.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 23:22 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Het opzoeken van een grijs gebied is niks mis mee. Als je het maar kunt onderbouwen als de inspecteur vragen gaat stellen. En dan hoef je niet altijd gelijk te hebben of te krijgen.
Nee, bij lang niet alles.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 23:25 schreef scodam het volgende:
[..]
Maar is het niet zo dat voor de belastingdienst een omgekeerde bewijslast geldt. Oftewel, ik moet aantonen dat ik het juist heb gedaan en zolang ik dat niet kan ben ik het bokkie. In dat geval lijkt het me uiterst riskant en komt het aan op het inspelen van het gevoel van de inspecteur.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |