On March 25, 2007, he sent an open letter to German chancellor Angela Merkel, calling on the European Union to take "decisive action" in the region in the face of Omar al-Bashir's failure to respond to the UN resolutionsquote:Op zondag 9 januari 2011 18:57 schreef Viajero het volgende:
[..]
Waar haal je in godsnaam vandaan dat hij een cruciale rol zou hebben? Hij is een van de vele personen die voor een van de vele organisaties werkt die zich met Soedan bezig houden. Ik bewonder zijn betrokkenheid, maar om hem persoonlijk cruciaal te noemen moet je wel heel weinig van de situatie begrijpen.
Het zou inderdaad een heel mooi precedent scheppen voor latere generaties.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:05 schreef Mwanatabu het volgende:
Ik vind de beelden van vandaag trouwens echt prachtig. Allemaal feestende mensen die helemaal uit hun pan gaan omdat ze mogen stemmen.
Nu ben ik pessimistisch over de kansen dat dit allemaal zo rustig en netjes gaat verlopen als de afscheiding straks echt een feit is, maar het zou wel heel mooi zijn als er nu voor één keertje een etnisch conflict in Afrika op een dergelijke manier zijn eind zou vinden: een eerlijk referendum en een geweldloze uitkomst.
http://www.cnn.com/video/(...)ing.starts.sudan.cnn
En de beeldvorming van Afrika iha. Ik denk dat niemand nog trek heeft in beelden van een hordes doorgesnoven kapmessen, brandende dorpen en uitgehongerde vluchtelingen, laat staan dat ze er geld voor over hebben.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:07 schreef Observer86 het volgende:
[..]
Het zou inderdaad een heel mooi precedent scheppen voor latere generaties.
Beeldvorming van Afrika. Laten we wel wezen, die beeldvorming zal nooit, maar dan ook nooit veranderen - ongeacht de situatie in Afrika zelf. En ik zie ook niet waarom dat belangrijk is, who cares wat de "beeldvorming" is. Alsof de mening van het Westen of Westerlingen an sich er toe doet.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:11 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
En de beeldvorming van Afrika iha. Ik denk dat niemand nog trek heeft in beelden van een hordes doorgesnoven kapmessen, brandende dorpen en uitgehongerde vluchtelingen, laat staan dat ze er geld voor over hebben.
Zeker wel, waarom denk je dat ze al onze kennis en meningen importeren?quote:Op zondag 9 januari 2011 19:19 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Alsof de mening van het Westen of Westerlingen an sich er toe doet.
Niet omdat jouw mening of die van een of andere willekeurige westerling er toe doet. Nee, zeker niet. De kennis die geimporteerd wordt is uiteraard puur voor eigen gebruik, eigen belang. Dat zegt niets over de waarde die ze toekennen aan je mening. Die kennis kunnen ze tegenwoordig ook ergens anders vandaan halen, China bijvoorbeeld of Turkije of enig ander land. De exclusiviteit van de "ontwikkelingen in het westen" is al een tijdje voorbij. En gelukkig maar.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:20 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Zeker wel, waarom denk je dat ze al onze kennis en meningen importeren?
Nee ze betalen ons massaal om consultants, ingenieurs en leraren naar Afrika te sturen omdat onze meningen en kennis er niet toe doen.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:22 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Niet omdat jouw mening of die van een of andere willekeurige westerling er toe doet. Nee, zeker niet. De kennis die geimporteerd wordt is uiteraard puur voor eigen gebruik, eigen belang. Dat zegt niets over de waarde die ze toekennen aan je mening. Die kennis kunnen ze tegenwoordig ook ergens anders vandaan halen, China bijvoorbeeld of Turkije of enig ander land. De exclusiviteit van de "ontwikkelingen in het westen" is al een tijdje voorbij. En gelukkig maar.
Jaja, ze betalen ons massaalquote:Op zondag 9 januari 2011 19:26 schreef Voorschrift het volgende:
Nee ze betalen ons massaal om consultants, ingenieurs en leraren naar Afrika te sturen omdat onze meningen en kennis er niet toe doen.![]()
De exclusiviteit is verlopen wegens de verschuivingen op het wereldtoneel, niet omdat de Afrikanen zich er niets van aantrekken. Ze trekken zich er niets van aan, omdat men niet meer gebonden is aan de mening van de Westerling - je keert het dus om. Voor bedrijven is dat helemaal prachtig, want die kunnen hun werkzaamheden nu bijna overal ter wereld voortzetten middels lokale kennis.quote:Ja het is eigenbelang, maar niet omdat onze meningen er niet toe doen, maar omdat ze zelf gewoon geen idee hebben wat ze moeten doen. Dat ze er de helft van de tijd niks van aantrekken en denken dat ze het beter weten wil nog niet zeggen dat onze exclusiviteit verlopen is, integendeel zelfs.
Onzin, ik hoop dat je aardig wat ervaring hebt in het continent om deze stellingen te onderbouwen want wat ik hier in het dagelijks leven zie als "kennis" en "we kunnen het zelf wel" kan ik alleen maar om lachen. Wanneer wij onze connecties door zouden knippen met Afrika en de subsidies en kennisstroom stopzetten dan houden ze het niet lang vol, dat kan ik je wel zeggen.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:32 schreef Mutant01 het volgende:
Ze trekken zich er niets van aan, omdat men niet meer gebonden is aan de mening van de Westerling - je keert het dus om.
Leuk, maar ik heb ook aardig wat ervaring op het continent - en dat is wat meer dan slechts "werk-ervaring". Zat afgestudeerden die dezelfde kennis bezitten en vol energie aan de slag willen gaan. De kennisstroom is het probleem niet - behalve als je spreekt over - brain-drain, wat weer te maken heeft met gebrek aan kapitaal en derhalve gebrek aan werk. Feit is dat Afrika een enorm groot continent is, met enorm veel regionale en lokale verschillen - en dat is zo divers qua kennis, ontwikkelingen en techniek - dat generaliseringen per definitie achterlijk zijn.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:34 schreef Voorschrift het volgende:
Onzin, ik hoop dat je aardig wat ervaring hebt in het continent om deze stellingen te onderbouwen want wat ik hier in het dagelijks leven zie als "kennis" en "we kunnen het zelf wel" kan ik alleen maar om lachen. Wanneer wij onze connecties door zouden knippen met Afrika en de subsidies en kennisstroom stopzetten dan houden ze het niet lang vol, dat kan ik je wel zeggen.
Niet op een dergelijk niveau als nu in ieder geval.
Die "zat afgestudeerden" zijn alsnog een grove minderheid, bovendien zitten de beste onderwijsinstellingen nog altijd in het buitenland voor hun. Jij hebt een Nederlands paspoort en hebt kunnen profiteren van beiden, dat maakt jou geen stelregel in het continent. Integendeel zelfs, het slagingspercentage hier in Zuid-Afrika van middelbaar onderwijs kwam niet eens over de 50% afgelopen jaar, het is schandalig hoe slecht het gesteld is met kennis in Afrika. Dat er dan een paar studenten afstuderen wil nog niet zeggen dat ze het zelf kunnen redden, een kenniseconomie is er bij lange na niet, daarom importeren ze het.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Leuk, maar ik heb ook aardig wat ervaring op het continent - en dat is wat meer dan slechts "werk-ervaring". Zat afgestudeerden die dezelfde kennis bezitten en vol energie aan de slag willen gaan. De kennisstroom is het probleem niet - behalve als je spreekt over - brain-drain, wat weer te maken heeft met gebrek aan kapitaal en derhalve gebrek aan werk.
Zuid Afrika is helemaal niet het meest ontwikkelde land in Afrika. Het is het meest rijke land, maar dat is dan ook de fout die veel mensen maken - die combineren rijkdom meteen met ontwikkeling. Zuid-Afrika is een land apart in Afrika, die geen enkele vergelijkbaar ander land kent - het heeft een extreme scheiding tussen arm en rijk - veel extremer dan in veel andere landen bijvoorbeeld. Het is een land wat je niet als maatstaf kan nemen. Daarnaast is je bagatellisering van de kennis binnen Afrika typisch voor het "Westerse" perspectief. Er stromen talloze hoogopgeleide studenten uit de universiteiten van diverse landen in Afrika, van engineers tot aan ICT-bobo's. Het is ook niet voor niets dat steeds meer Westerse bedrijven aan het offshoren zijn en de Afrikaanse markt betreden.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:39 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Die "zat afgestudeerden" zijn alsnog een grove minderheid, bovendien zitten de beste onderwijsinstellingen nog altijd in het buitenland voor hun. Jij hebt een Nederlands paspoort en hebt kunnen profiteren van beiden, dat maakt jou geen stelregel in het continent. Integendeel zelfs, het slagingspercentage hier in Zuid-Afrika van middelbaar onderwijs kwam niet eens over de 50% afgelopen jaar, het is schandalig hoe slecht het gesteld is met kennis in Afrika. Dat er dan een paar studenten afstuderen wil nog niet zeggen dat ze het zelf kunnen redden, een kenniseconomie is er bij lange na niet, daarom importeren ze het.
En dan is het nog het "meest ontwikkelde" land ook nog.
Dat hebben er meer.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:46 schreef Voorschrift het volgende:
Je overschat Afrika, meer kan ik er ook niet van maken.
Jij onderschat Afrika, wat ook niet heel vreemd is - gezien men het continent het liefst in zijn geheel afschrijft als er bepaalde negatieve zaken aan het licht komen. Daarbij vergeet men de diversiteit en verschillen in ontwikkelingsniveau van de diverse landen. Men heeft het over Afrika alsof het één land is. De één neemt Soedan als maatstaf, omdat hij daar een paar maandjes moet werken, de ander neemt Zuid-Afrika als maatstaf - voor een continent met meer dan 1 miljard mensen en talloze landen.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:46 schreef Voorschrift het volgende:
Je overschat Afrika, meer kan ik er ook niet van maken.
Man, ik woon er, ik zie het toch dagelijks om me heen of niet. Bijna alle professionele functies die hier bekleed worden (behalve regeringen, dus ik heb het over het zakenleven) worden vervuld door expats en in het buitenland opgeleide professionals. Dat jij het hier hebt over een vooruitgang wil nog niet zeggen dat onze kennis uit het westen "er niet toe doet". Het is de grootst mogelijke onzin ooit, en bijna ieder bedrijf hier importeert deze Westerse kennis.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:48 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Jij onderschat Afrika, wat ook niet heel vreemd is - gezien men het continent het liefst in zijn geheel afschrijft als er bepaalde negatieve zaken aan het licht komen. Daarbij vergeet men de diversiteit en verschillen in ontwikkelingsniveau van de diverse landen. Men heeft het over Afrika alsof het één land is.
En weer de ander is op de teentjes getrapt omdat hij zelf uit Afrika komt, en hemelt het hele continent op.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:48 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De één neemt Soedan als maatstaf, omdat hij daar een paar maandjes moet werken, de ander neemt Zuid-Afrika als maatstaf - voor een continent met meer dan 1 miljard mensen en talloze landen.
Man ik heb gedurende mijn leven langere periodes in Afrika gezeten, wat wil je mij nou vertellen?quote:Op zondag 9 januari 2011 19:49 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Man, ik woon er, ik zie het toch dagelijks om me heen of niet. Bijna alle professionele functies die hier bekleed worden (behalve regeringen, dus ik heb het over het zakenleven) worden vervuld door expats en in het buitenland opgeleide professionals. Dat jij het hier hebt over een vooruitgang wil nog niet zeggen dat onze kennis uit het westen "er niet toe doet". Het is de grootst mogelijke onzin ooit, en bijna ieder bedrijf hier importeert deze Westerse kennis.
Op mijn teentjes getrapt? Dus omdat ik het niet eens bent met de wijze waarop jij het gehele continent hebt geportretteerd, ben ik op mijn teentjes getrapt?quote:Op zondag 9 januari 2011 19:50 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
En weer de ander is op de teentjes getrapt omdat hij zelf uit Afrika komt, en hemelt het hele continent op.
Die beeldvorming is een gevolg van hun situatie, niet andersom.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Man ik heb gedurende mijn leven langere periodes in Afrika gezeten, wat wil je mij nou vertellen?De professionele functies in het zakenleven in het land waar ik zat werden gewoon door lokalen ingevuld, op een paar uitzonderingen na. Verder heeft niemand het over Westerse kennis die er niet toe zou doen (hoewel deze wel inwisselbaar is geworden), wel over het feit dat het niemand in Afrika een anus zou moeten schelen wat de "beeldvorming" over hen is.
Alsof het ene land in Afrika verantwoordelijk moet zijn voor de beeldvorming van het andere land - of voor het gehele continent.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:54 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Die beeldvorming is een gevolg van hun situatie, niet andersom.
Nee, ze doen het gewoon allemaal niet goed.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Alsof het ene land in Afrika verantwoordelijk moet zijn voor de beeldvorming van het andere land - of voor het gehele continent.
Okey, als jij daardoor beter gaat slapen.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:57 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Nee, ze doen het gewoon allemaal niet goed.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |