abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 5 januari 2011 @ 13:00:52 #1
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90877400

Overzicht leaks::


http://en.wikipedia.org/wiki/Wikileaks_cables

Verder:
Assange's London attorney, Mark Stephens, told AOL News today that Swedish prosecutors told him that Assange is wanted not for allegations of rape, as previously reported, but for something called "sex by surprise," which he said involves a fine of 5,000 kronor or about $715.

Links:
* wlcentral.org - Wikileaks news round up
* cablesearch.org - Search for Cables
* wikileaks.ch - Temporary Wikileaks Page [46.51.171.90, 184.72.37.90]
* wikileaks.org - Official Wikileaks Page [46.51.171.90, 184.72.37.90]
* cablegate.wikileaks.org - Secret US Embassy C
* status.leakylinks.com - List of mirrors
* http://www.powned.tv/wikileaks/ - Powned powned het CDA
* http://www.vpro.nl/wikileaks - VPRO doet vrolijk mee
* http://www.wikileaksholland.com - WikileaksHolland Mirror

Internationale Pers
http://www.spiegel.de/thema/botschaftsberichte_2010/ Der Spiegel
http://thelede.blogs.nyti(...)-s-cables-day-10/?hp NY Times
http://www.volkskrant.nl/(...)ualiteit/index.dhtml Volkskrant
http://www.guardian.co.uk(...)-definitive-timeline Guardian
http://www.bbc.co.uk/news/world-11863274 BBC World Service
http://www.lemonde.fr/doc(...).html#ens_id=1446739 Le Monde
http://www.nzz.ch/nachric(...)sange_1.8563459.html NZZ Online
http://www.faz.net/s/RubD(...)common~Scontent.html FAZ
http://www.elpais.com/documentossecretos/ El Pais
http://www.lastampa.it/re(...)coli/61172girata.asp La Stampa


Teken de Petitie
http://petities.nl/petitie/rutte-red-wikileaks
http://wlcentral.org/node/559
http://www.freeassange.nl/
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  woensdag 5 januari 2011 @ 13:01:56 #2
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90877445
quote:
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/Buitenland/article/detail/1788892/2011/01/05/VS-willen-lekken-insiders-hard-aanpakken.dhtml
WASHINGTON - De Amerikaanse regering wil dat federale overheidsinstanties agressieve maatregelen nemen om te voorkomen dat medewerkers ooit nog geheime informatie lekken. Dat meldde de Amerikaanse nieuwszender NBC News vandaag.

NBC heeft de hand weten te leggen op een memo van Amerikaanse
inlichtingenfunctionarissen dat op gezag van het Witte Huis is opgesteld. In het document staat onder meer dat mogelijk gefrustreerde en ontevreden medewerkers die toegang hebben tot gevoelige info, nauwlettend in de gaten moeten worden gehouden. Zware druk mag worden uitgeoefend om te voorkomen dat ze uit de school klappen.

Aanleiding voor de nieuwe agressieve aanpak is de publicatie van honderdduizenden Amerikaanse overheidsdocumenten op de klokkenluiderssite WikiLeaks. Een 22-jarige informatieanalist van het leger zit al maanden vast omdat hij de informatie zou hebben gelekt.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  woensdag 5 januari 2011 @ 13:07:18 #3
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90877648
quote:
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/3884/WikiLeaks/article/detail/1788836/2011/01/05/WikiLeaks-dag-38-Australische-regering-wil-niets-doen-tegen-walvisjacht.dhtml
AMSTERDAM - Australische ministers waren fel gekant tegen de klacht die de Oost-Australische stad Canberra tegen Japanse walvisvaarders bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag wilde indienen. Pas toen de regering door diplomaten was gerustgesteld dat zo'n bodemprocedure jaren zou duren, stemden die er mee in.
Dat zou juist goed uitkomen. De regering kon zo zeggen dat het iets doet aan de illegale walvisjacht, terwijl de relatie met buurland Japan niet geschaad werd. Dat blijkt uit door WikiLeaks gelekte berichten van de Amerikaanse ambassade in de Australische hoofdstad Canberra en in Tokyo.


De Japanse walvisvaart is officieel bedoeld voor wetenschappelijke doeleinden, maar volgens critici vangen de Japanners de walvissen voor consumptie.

Kort geding
De Australische senator Bob Brown heeft gepikeerd gereageerd op het bericht. Hij eist dat Australië naast de bodemprocedure die sinds mei 2010 dient, ook een kort geding tegen Japan aanspant in Den Haag. De regering moet het Gerechtshof volgens hem vragen de Japanse walvisvaart voorlopig te verbieden, zolang de bodemprocedure loopt.

'Dat zou aan Tokio laten zien dat het Canberra menens is', aldus de senator. 'Een succesvol kort geding zou betekenen dat de Japanse walvisvaardersvloot met lege laadruimtes huiswaarts keert.'
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  † In Memoriam † woensdag 5 januari 2011 @ 13:22:07 #4
230491 Zith
pls tip
pi_90878174
LEUGENAARS

[ Bericht 23% gewijzigd door sp3c op 06-01-2011 15:33:50 ]
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  donderdag 6 januari 2011 @ 15:05:40 #5
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90933063
quote:
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2808/Israelisch-Palestijns-conflict/article/detail/1789433/2011/01/06/WikiLeaks-dag-39-Corruptie-aan-grens-Gazastrook.dhtml
AMSTERDAM - Grote Amerikaanse ondernemingen, waaronder Coca-Cola en sigarettenfabrikant Philip Morris, zijn door Israël gedwongen om steekpenningen te betalen om toegang te krijgen tot de Gazastrook. Dat meldt de Noorse krant Aftenposten op basis van een geheim Amerikaanse document uit 2006 dat is gelekt door klokkenluiderssite WikiLeaks.

In het document wordt een bestuuder van Coca-Cola geciteerd die zou hebben gezegd dat hij ruim drieduizend dollar moest betalen om een vrachtwagen met goederen de Gazastrook binnen te krijgen. De Israëlische regering heeft altijd beweerd dat de vaste prijs 80 tot 90 dollar was. Westelijke Jordaanoever en Israël, meer dan verviervoudigd. Volgens Aftenposten blijkt uit het gelekte document dat de vervoerskosten van Westelijke Jordaanoever en Israël naar de Gazastrook meer dan verviervoudigd waren.

Generatoren
Het bedrijf AmCit Westinghouse moest 6200 dollar per vrachtlading betalen, blijkt uit het document. En Caterpillar, producent van machines en motoren, moest 2667 dollar neertellen om twee kleine generatoren over de grens te vervoeren. Het bedrijf weigerde dat te betalen.

De corruptie zou hebben plaatsgevonden een jaar voordat Israël een economische blokkade opwierp voor de grens met de Gazastrook.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_90980718
Er was al lang en breed een topic

Wikileaksgate #19: Mirror, Mirror on the wall...?
  vrijdag 7 januari 2011 @ 17:17:21 #7
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90984439
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 15:57 schreef VacaLoca het volgende:
Er was al lang en breed een topic

Wikileaksgate #19: Mirror, Mirror on the wall...?
Mijn browser filtert Maanvis-topics :@
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  vrijdag 7 januari 2011 @ 17:45:26 #8
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90985537
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2686/Binnenland/article/detail/1789916/2011/01/07/Bluswater-Moerdijk-bevat-kankerverwekkende-stoffen.dhtml

quote:
MOERDIJK - Het bluswater dat is gebruikt bij het blussen van de brand in Moerdijk, bevat kankerverwekkende stoffen. Dat meldt de NOS. Het waterschap Brabantse Delta heeft metingen verricht bij het opgevangen bluswater.
Uit deze metingen blijkt dat er stoffen als xyleen, naftaleen en tolueen in het bluswater ztten.


Het bluswater zal door het waterschap worden gezuiverd. Dit kan echter niet op de gebruikelijke manier, middels een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Totdat is bepaald hoe het water wordt gezuiverd, wordt het opgeslagen in tanks.

Lijst blijft geheim
De lijst met honderden gevaarlijke stoffen die Chemie-Pack in Moerdijk herbergde, wordt vooralsnog niet vrijgegeven. Dat heeft een woordvoerster van de gemeente Moerdijk vrijdag laten weten.

Daardoor blijft voor burgers onduidelijk welke stoffen er woensdag zijn verbrand. Het zou gaan om honderden verschillende chemische stoffen, die een politiewoordvoerder omschreef als 'giftig, bijtend en brandbaar'. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de lijst in beslag genomen in verband met het strafrechtelijk onderzoek, aldus de gemeente. Het OM was nog niet bereikbaar voor commentaar.

Op de vraag of het niet beter zou zijn om in deze zaak juist transparant te zijn, zei de woordvoerster dat de mensen uit de lijst mogelijk verkeerde conclusies kunnen trekken. 'De chemische stoffen op de lijst zeggen namelijk niets over hoe schadelijk de stoffen voor de volksgezondheid zijn als die verbranden. Dan is het gevaar voor de volksgezondheid veel minder ernstig', aldus de woordvoerster.

Een woordvoerster bij het functioneel parket van het Openbaar Ministerie zei dat de lijst onderdeel is van het onderzoek en daarom niet kan worden vrijgegeven. Toch vindt ook de gemeente dat de lijst niet openbaar moet worden gemaakt. 'Zo is dat in overleg met het OM tot stand gekomen', aldus de gemeentewoordvoerster.
Lekje iemand? :P
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_90988966
What Would Goku Do
  vrijdag 7 januari 2011 @ 19:20:07 #10
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_90989310
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 19:13 schreef viagraap het volgende:

[..]

Laten we het ontopic houden.
Nou sorry hoor. Ik dacht dat het lekken van overheidsgeheimen de basis was van WikiLeaks.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zaterdag 8 januari 2011 @ 19:01:30 #11
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_91034562
quote:
http://www.volkskrant.nl/vk/nl/3884/WikiLeaks/article/detail/1790177/2011/01/08/Twittergegevens-WikiLeaks-sympathisanten-opgevraagd-door-VS.dhtml

WASHINGTON - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de gegevens van Twitteraccounts van vier betrokkenen bij WikiLeaks opgeëist. Dat blijkt uit rechtbankdocumenten in de staat Virginia.



Het gaat om de gegevens van onder anderen WikiLeaksoprichter Julian Assange en de Nederlandse sympathisant Rop Gonggrijp. Ook de gegevens van het Twitteraccount van klokkenluiderssite WikiLeaks zelf zijn opgevraagd.

Pesterij
Het in San Francisco gevestigde Twitter is gedagvaard in het onderzoek naar vermeende spionage door WikiLeaks. Justitie wil van de vier onder meer hun privéboodschappen, telefoonnummers en IP-adressen hebben. WikiLeaks liet weten te vermoeden dat andere organisaties als Facebook en Google soortgelijke dagvaardingen hebben gekregen. Assange omschreef de dagvaarding zaterdag als pesterij.

Twitter blijkt al op 14 december te zijn gedagvaard. Het bedrijf kreeg drie dagen om te reageren. Ook mocht de onderneming niet bekendmaken dat het was gedagvaard of het bestaan van het justitiële onderzoek naar buiten brengen. De beperkingen zijn woensdag opgeheven. Twitter wilde niet reageren.

Samenzwering
De VS onderzoeken of de Australiër Assange kan worden aangeklaagd voor het lekken van 250.000 geheime ambtsberichten van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens nog niet bevestigde berichten wil het ministerie hem mogelijk aanklagen wegens samenzwering om overheidsdocumenten te stelen met Bradley Manning, een inlichtingenanalist van het Amerikaanse leger. Manning moet voor een krijgsraad verschijnen. Hem hangt 52 jaar cel boven het hoofd, omdat hij onder meer de ambtsberichten aan WIkiLeaks zou hebben gegeven.

Ook de Twittergegevens van het IJslandse parlementslid Birgitta Jonsdottir zijn door de Amerikaanse justitie opgeëist. Die wil al haar tweets sinds november 2009 en andere persoonlijke gegevens. Ze is een oud-vrijwilliger van WikiLeaks. Ze liet weten de kwestie met de IJslandse minister van Justitie te hebben besproken.

De vierde persoon van wie Justitie de Twittergegevens wil, is de Amerikaanse programmeur Jacob Appelbaum, die eerder heeft samengewerkt met de klokkenluiderssite.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zaterdag 8 januari 2011 @ 20:19:27 #12
329912 sneeuwvrouw
sneeuwvrouwtje
pi_91038291
ik vind de meeste wikileaks maar teleurstellend.
Alles wat tot nu toe naar buiten is gekomen stond ook al in de rapporten en analyses van het pentagon, alleen zonder namen en datums en aantallen.

Kom een met spectaculaire artikelen, zoals hoe china Seberia aan het veroveren is met immigratie en opkopen van massale gebieden.
Of wat een grote schade chinezen in Afrika aan het aanrichten zijn met massale projecten
Op zondag 2 januari 2011 14:07 schreef Monidique het volgende:
Sneeuwvrouw is overduidelijk de zoveelste trollkloonincarnatie, ik zou 'm negeren.
pi_91066840
quote:
1s.gif Op zaterdag 8 januari 2011 20:19 schreef sneeuwvrouw het volgende:
ik vind de meeste wikileaks maar teleurstellend.
Alles wat tot nu toe naar buiten is gekomen stond ook al in de rapporten en analyses van het pentagon, alleen zonder namen en datums en aantallen.

Kom een met spectaculaire artikelen, zoals hoe china Seberia aan het veroveren is met immigratie en opkopen van massale gebieden.
Of wat een grote schade chinezen in Afrika aan het aanrichten zijn met massale projecten
Ga jij de informatie aan WikiLeaks aanleveren?
  dinsdag 11 januari 2011 @ 03:37:30 #14
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_91148638
quote:
http://www.guardian.co.uk/world/2010/dec/31/anonymous-hackers-zimbabwe-wikileaks

Zimbabwe's president, Robert Mugabe, has become the latest victim of online attacks by supporters of WikiLeaks, it was claimed today.

Cyber activists said they had brought down government websites after Mugabe's wife sued a newspaper for publishing a WikiLeaks cable that linked her with the alleged trade in illicit diamonds .

The Zimbabwean government website was unavailable today, while the finance ministry website displayed a message saying it was under maintenance.

Anonymous, a loose-knit group that has vowed to paralyse sites that act against WikiLeaks, said on its website: "We are targeting Mugabe and his regime in the Zanu-PF who have outlawed the free press and threaten to sue anyone publishing WikiLeaks."

Grace Mugabe has launched a defamation suit against Zimbabwe's Standard newspaper for $15m (£9.5m) for publishing details released by WikiLeaks suggesting that she had gained "tremendous profits" from the trade in illicit diamonds.

The offending article quotes from a US embassy cable that alleged she was among a group of elite Zimbabweans making "several hundred thousand dollars a month" from the sale of illegal stones mined in the politically sensitive Marange district. Grace Mugabe denies the allegations.

Zimbabwe's attorney general has formed a commission to investigate the WikiLeaks cables with a view to bring charges of treason against anyone found to be colluding with "aggressive" foreign governments. This has been seen as a thinly veiled attempt to target the country's prime minister, Morgan Tsvangirai.

Anonymous, a 1,000-strong group of activists, rallied on behalf of WikiLeaks after Amazon and other companies terminated business services with the website. It launched Operation Payback to give firms deemed hostile to WikiLeaks a "black eye".

The websites of Visa, MasterCard, PayPal and the company that hosted WikiLeaks were all brought down after severing ties with the whistleblowing site.

The Swedish prosecution office's website was also attacked after it pressed for the extradition of the WikiLeaks founder, Julian Assange, from the UK to face trial over alleged sexual offences.

Anonymous's so-called "distributed denial of service" (DDoS) attacks, which bring down sites by overpowering them with repeated requests to load, are illegal in the UK.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_91166106
Waarom komen er geen the hague cables meer uit?
  dinsdag 11 januari 2011 @ 16:31:32 #16
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91166579
er gaat iets fout, waarom komt mijn topique niet bovenaan?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_91169956
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 januari 2011 16:20 schreef LWD-Godius het volgende:
Waarom komen er geen the hague cables meer uit?
De scholen zijn weer begonnen...of de hype is weer voorbij, natuurlijk. Het was allemaal maar een beetje tegenvallend.
pi_91172898
Maak van de titel maar 'Langzaam de elektrische stoel in', gezien het bericht op de frontpage.
  dinsdag 11 januari 2011 @ 18:59:18 #19
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91173239
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 januari 2011 18:52 schreef w8jij17 het volgende:
Maak van de titel maar 'Langzaam de elektrische stoel in', gezien het bericht op de frontpage.
???
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  dinsdag 11 januari 2011 @ 19:00:28 #20
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91173293
Assange vreest doodstraf in VS

wat een onzin. wat een paranoia.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  dinsdag 11 januari 2011 @ 19:00:42 #21
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91173302
en gvd static plaats dat eens eerst hier ipv op de FP :D
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_91186104
Mooie links in de op! Thanks :)
pi_91186230
Het is een mogelijkheid. Als je dat document van de advocaten leest zie je dat dat slechts een klein gedeelte is van hun argumenten tegen uitlevering. Maar het bekt lekker dus het is het enige dat in de media komt.
pi_91199257
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 januari 2011 22:32 schreef augurkenkoning het volgende:
Het is een mogelijkheid. Als je dat document van de advocaten leest zie je dat dat slechts een klein gedeelte is van hun argumenten tegen uitlevering. Maar het bekt lekker dus het is het enige dat in de media komt.
Nou, als dat een argument is dan is de rechter er snel mee klaar. Zowel GB als SE leveren niet uit als de doodstraf mogelijk is en er is geen enkele reden om aan te nemen dat Zweden meer geneigd zal zijn om hem aan de VS uit te leveren als GB.

Kortom, Assange' ego zal wel weer media aamdacht nodig hebben gehad.
pi_91199271
dubbel, oeps

[ Bericht 98% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2011 08:43:57 ]
  woensdag 12 januari 2011 @ 08:46:09 #26
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91199310
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 08:42 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Nou, als dat een argument is dan is de rechter er snel mee klaar. Zowel GB als SE leveren niet uit als de doodstraf mogelijk is en er is geen enkele reden om aan te nemen dat Zweden meer geneigd zal zijn om hem aan de VS uit te leveren als GB.

Kortom, Assange' ego zal wel weer media aamdacht nodig hebben gehad.
Gaat Assange ff af. En zijn advocaten.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_91200084
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 08:42 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Nou, als dat een argument is dan is de rechter er snel mee klaar. Zowel GB als SE leveren niet uit als de doodstraf mogelijk is en er is geen enkele reden om aan te nemen dat Zweden meer geneigd zal zijn om hem aan de VS uit te leveren als GB.

Kortom, Assange' ego zal wel weer media aamdacht nodig hebben gehad.
Ja daar draait het allemaal om, media aandacht. :')
pi_91200377
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:21 schreef algebra010 het volgende:

[..]

Ja daar draait het allemaal om, media aandacht. :')
Ja, inderdaad, het betoog mbt. de doodstraf is geheel ontdaan van feiten aangezien er nog niet eens een aanklacht ligt in de VS en als er een aanklacht komt dan is het een Federale aanklacht, de Federale wetgeving bevat geen doodstraf.

Maar goed, jij kan het vast uitleggen waarom ik ongelijk heb en dat ook met zoiets als feiten onderbouwen...toch?
  woensdag 12 januari 2011 @ 09:36:51 #29
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91200504
Assange heeft als je het met feiten bekijkt net zoveel kans op de doodstraf in de VS als iedereen die hier post. Maar zie je ons in de media wauwelen dat we bang zijn om geëxecuteerd te worden in de VS? Nee. Dus waarom doe Assange dat dan wel?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_91200523
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:32 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Ja, inderdaad, het betoog mbt. de doodstraf is geheel ontdaan van feiten aangezien er nog niet eens een aanklacht ligt in de VS en als er een aanklacht komt dan is het een Federale aanklacht, de Federale wetgeving bevat geen doodstraf.

Maar goed, jij kan het vast uitleggen waarom ik ongelijk heb en dat ook met zoiets als feiten onderbouwen...toch?
Ohja, want de tijd heeft ons natuurlijk geleerd dat altijd alles volgens de boekjes verloopt. Sowieso zie ik één persbericht die deze vrees claimed, terwijl assange nooit in interviews heeft aangegeven deze vrees te hebben.
pi_91200673
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:37 schreef algebra010 het volgende:

[..]

Ohja, want de tijd heeft ons natuurlijk geleerd dat altijd alles volgens de boekjes verloopt. Sowieso zie ik één persbericht die deze vrees claimed, terwijl assange nooit in interviews heeft aangegeven deze vrees te hebben.
Ach ja, natuurlijk, dat antwoord was te verwachten. De uitspraak komt van zijn advocaat en staat in het verweer tegen uitlevering aan Zweden, overigens.
  woensdag 12 januari 2011 @ 09:44:02 #32
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91200688
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:37 schreef algebra010 het volgende:

[..]

Ohja, want de tijd heeft ons natuurlijk geleerd dat altijd alles volgens de boekjes verloopt. Sowieso zie ik één persbericht die deze vrees claimed, terwijl assange nooit in interviews heeft aangegeven deze vrees te hebben.
Als je zo zeker bent van je zaak:
Noem eens 1 voorbeeld op waarbij iemand vanuit GB of Zweden is uitgeleverd aan de VS en is geëxecuteerd?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_91200903
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:44 schreef Maanvis het volgende:

[..]

Als je zo zeker bent van je zaak:
Noem eens 1 voorbeeld op waarbij iemand vanuit GB of Zweden is uitgeleverd aan de VS en is geëxecuteerd?
Zeker van welke zaak? :')

Als je de interviews bekijkt met Assange is dit onderwerp vele malen besproken en nooit heeft hij angst voor doodstraf uitgesproken, het lijkt me dus allemaal wat aangedikt.

Sowieso, wanneer er ook maar iets "slechts" uitkomt over Assange krijg je meteen alle sceptici die opgewonden reageren dat het allemaal maar draait om media aandacht, trieste bende. :')
  woensdag 12 januari 2011 @ 09:52:36 #34
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91200994
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:50 schreef algebra010 het volgende:

[..]

Zeker van welke zaak? :')

Als je de interviews bekijkt met Assange is dit onderwerp vele malen besproken en nooit heeft hij angst voor doodstraf uitgesproken, het lijkt me dus allemaal wat aangedikt.

Sowieso, wanneer er ook maar iets "slechts" uitkomt over Assange krijg je meteen alle sceptici die opgewonden reageren dat het allemaal maar draait om media aandacht, trieste bende. :')
JIj insinueert hier dat de wetten voor uitlevering niet nageleeffd worden als het zo uitkomt. Nou bewijs dat dan maar.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_91201200
Dat maak jij ervan. Ik zeg dat lang niet altijd alles volgens de boekjes verloopt, waar Guantánamo Bay een goed voorbeeld van is. Ga jij mij vertellen dat je niet gelooft dat mensen zonder proces weggestopt kunnen worden? Bradley Manning wordt nu ook al erg lang in afzondering vastgehouden.

Tevens is de gedachte dat iemand voor aandacht of zijn ego zijn gehele leven of het spel zou zetten onzinnig.
  woensdag 12 januari 2011 @ 11:07:44 #36
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_91203177
In de Pers staat vandaag een cable uit Den Haag met de datum van gisteren. Hoe de neuk zijn ze daaraan gekomen?

Cable gaat over die politiemissie naar Afganistan en dat Amerika Nederland vanwege het politieke risico wat Rutte neemt moet belonen met een plek bij de volgende G20...
  † In Memoriam † woensdag 12 januari 2011 @ 12:25:38 #37
230491 Zith
pls tip
pi_91205892
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 11:07 schreef YazooW het volgende:
In de Pers staat vandaag een cable uit Den Haag met de datum van gisteren. Hoe de neuk zijn ze daaraan gekomen?

Cable gaat over die politiemissie naar Afganistan en dat Amerika Nederland vanwege het politieke risico wat Rutte neemt moet belonen met een plek bij de volgende G20...
Is fake :P (al staat dat nergens, wat best ernstig is)
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  woensdag 12 januari 2011 @ 12:29:44 #38
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_91206041
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 11:07 schreef YazooW het volgende:
In de Pers staat vandaag een cable uit Den Haag met de datum van gisteren. Hoe de neuk zijn ze daaraan gekomen?

Cable gaat over die politiemissie naar Afganistan en dat Amerika Nederland vanwege het politieke risico wat Rutte neemt moet belonen met een plek bij de volgende G20...
Maak er dan snel een mirror van voordat ze achter die fout komen.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 12 januari 2011 @ 12:32:11 #39
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_91206130
quote:
Op woensdag 12 januari 2011 12:25 schreef Zith het volgende:

[..]

Is fake :P (al staat dat nergens, wat best ernstig is)
Lol, en zoiets knallen ze dan vol op de voorpagina...
In die gratis kranten staan wel vaker van die fake artikelen, maar nog nooit gezien dat zon artikel bijna pagina groot op de voorpagina staat.

En ik maar denken dat de Pers een serieuze krant is...
pi_91208845
Volgge
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 08:42 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Nou, als dat een argument is dan is de rechter er snel mee klaar. Zowel GB als SE leveren niet uit als de doodstraf mogelijk is en er is geen enkele reden om aan te nemen dat Zweden meer geneigd zal zijn om hem aan de VS uit te leveren als GB.

Kortom, Assange' ego zal wel weer media aamdacht nodig hebben gehad.
Het blijkt dat Zweden makkelijker uitlevert dan Engeland, dat is een van de redenen dat hij zich verzet tegen die uitlevering. Misschien doe je er goed aan om even http://www.fsilaw.com/~/m(...)nt%2011_01_2011.ashx te lezen voordat je naar aanleiding van een krantenbericht oordeelt hoe 'aandachtsgeil' iemand is.

Als je daarna een onderbouwde visie hebt op de kansen op uitlevering en kan zeggen waarom dit alles niet succesvol is, dan hoor ik het graag. Lijkt me erg interessant.
pi_91209013
Hier wordt het ook uitgelegd, wat minder leeswerk, al is die skeleton erg interessant.
http://wlcentral.org/node/902
pi_91210159
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 13:36 schreef augurkenkoning het volgende:
Volgge

[..]

Het blijkt dat Zweden makkelijker uitlevert dan Engeland, dat is een van de redenen dat hij zich verzet tegen die uitlevering. Misschien doe je er goed aan om even http://www.fsilaw.com/~/m(...)nt%2011_01_2011.ashx te lezen voordat je naar aanleiding van een krantenbericht oordeelt hoe 'aandachtsgeil' iemand is.

Als je daarna een onderbouwde visie hebt op de kansen op uitlevering en kan zeggen waarom dit alles niet succesvol is, dan hoor ik het graag. Lijkt me erg interessant.
Ja hoor, het uitleveringsverdrag tussen de VS en Zweden omvat geen uitleveringen voor politieke misdrijven, spionage en aanverwanten worden daar onder gerekend, ten tweede vraag ik mij af wat de relevantie is van het uitleveringsverzoek van Zweden naar de UK tov een uitlevering van Assange naar de VS waar geen aanklacht tegen hem ligt en als er al een aanklacht ligt dan zeker geen waar de doodstraf op staat. En daar ging mijn commentaar over.

Dus, als je echt iets te melden hebt, leef je uit. Lijkt mij erg interessant.

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2011 14:04:44 ]
pi_91213227
Ja hoor; ik heb wel wat te melden:

In de eerdere link die ik gaf: http://www.fsilaw.com/~/m(...)nt%2011_01_2011.ashx zie je dat Assange zich tegen uitzetting verzet omdat Zweden een minder goede historie heeft als het gaat om uitleveringen die evt tegen 'human rights' in gaan. (zie p. 31, p.32.) Deze twee zaken worden in de skeleton argument uitgebreid behandeld. .Deze twee zaken worden ook besproken in een journalistiek document: http://www.hrw.org/en/new(...)re-ban-cia-rendition

Sweden has recently been singled out by two significant European bodies investigating illegal CIA rendition and detention activities. In June, Dick Marty, a Swiss senator tasked by the Parliamentary Assembly of the Council of Europe with investigating European states involvement in extraordinary renditions and possible secret detention sites, highlighted the al-Zari and Agiza cases in his report. Marty concluded that: Relying on the principle of trust and on diplomatic assurances given by undemocratic states known not to respect human rights is simply cowardly and hypocritical.
"..."
The Swedish government must now comply with the Human Rights Committees decision in the al-Zari case. The committee has indicated that monetary compensation for the petitioner is one appropriate remedy. Following the Agiza decision, Human Rights Watch communicated to the authorities in Sweden a detailed list of measures that would indicate compliance with that decision, including: granting monetary compensation; permitting a new application for asylum in Sweden; and legislative changes prohibiting the use of diplomatic assurances. To date, Sweden has failed to implement any of these recommendations.

Dit is dus, onder andere, reden om te verzetten tegen uitzetting naar zweden.

Onderdeel van het gehele mensenrechten argument/bezwaar is inderdaad die van de doodstraf: (punt 98 in de skeleton argument)
It is submitted that there is a real risk that, if extradited to Sweden, the US will
seek his extradition and/or illegal rendition to the USA, where there will be a
real risk of him being detained at Guantanamo Bay or elsewhere, in conditions
which would breach Article 3 of the ECHR. Indeed, if Mr. Assange were
rendered to the USA, without assurances that the death penalty would not be
carried out, there is a real risk that he could be made subject to the death
penalty. It is well-known that prominent figures have implied, if not stated
outright, that Mr. Assange should be executed:


Dit argument wordt ondersteund door quotes van Palin en Huckabee die aangeven dit een goede oplossing te vinden.

Zweden heeft dus een zwak verleden op het gebied van uitleveren en er gaan stemmen in Amerika op voor de doodstraf. Die kans lijkt mij ook verschrikkelijk klein, en hoogst onlogisch en onverstandig voor het imago van de USA. Toch zou je een slecht advocaat zijn als je er geen rekening mee houdt. Zeker gezien de omstandigheden waarin private manning wordt vastgehouden, wat door velen als marteling wordt gezien. ( http://www.newser.com/sto(...)manning-torture.html en http://www.humanrightsfir(...)are-not-customary-2/ )

Dit argument van de doodstraf is echter maar een zeer klein onderdeel van het gehele argument. De 7 hoofdargumenten zijn:
(1) It is not accepted that the Swedish prosecutor is authorised to issue European Arrest Warrants (EAW).
(2) European arrest warrants should only be issued for the purposes of prosecution, and it has been made very clear that Mr. Assange is wanted for further questioning.
(3) There has been abuse of process: non-disclosure by the Swedish Prosecutor.
(4) There has been a further abuse of process: the conduct of the prosecution in Sweden.
(5) The offences alleged in the EAW are not of serious nature in the UK, as they must be to constitute extradition offences.
(6) Mr Assange reserves the right to argue extraneous considerations.(section 13 of the Act).
(7) Mr. Assange reserves the right to argue that his extradition may be incompatible with Articles 3, 6, 8 and 10 of the European Commission on Human Rights.
(http://www.fsilaw.com/~/m(...)nt%2011_01_2011.ashx en pagina 3-4 skeleton argument)
Het doodstrafargument valt dus onder de 7e.

Je stelde 'Kortom, Assange' ego zal wel weer media aamdacht nodig hebben gehad.' Als je dat vol wil houden, zal je uit moeten leggen waarom deze argumenten geen enkele kans van slagen hebben bij een rechter. Je kan de advocaten immers niet verwijten dat ze elk mogelijk argument inzetten ter bescherming van hun client. DAt de media dat het interessantst vinden kan Assange ook niks aan doen. Zoals anderen ook al aangaven maakt hij zelf geen groot punt van zijn angst voor de doodstraf.

[ Bericht 0% gewijzigd door augurkenkoning op 12-01-2011 15:09:03 (stijlfoutje) ]
pi_91216711
De argumenten hebben geen schijn van kans omdat de rechter een uitleveringsverzoek van Zweden niet behandeld op basis van "Ja maar Palin heeft zus en zo gezegd", de rechter zal die argumentatie als niet ter zake doende afwijzen en hij heeft daar gelijk in. De rechter zal ook stellen dat Zweden een democratische rechtsstaat is en dat renditie in dit geval zowel onwaarschijnlijk als onlogisch zou zijn.

Er komt steeds niet uit de verf waarom Zweden meer geneigd zou zijn hem aan de VS uit te leveren als de UK wat toch een wat standvastiger bondgenoot van de VS is, special relationship en al. Mischien ben je er niet van op de hoogte maar ook GB heeft aan renditie meegewerkt en op grotere schaal als Zweden.

Kortom, het is een blaat verhaal en de doodstraf is dat al helemaal, maar goed, de aanhang wil graag ziende blind zijn, dat is nu wel bekend.
Ik zie ook niet waarom Assange bang zou moeten zijn voor de doodstraf, dat heb ik al eerder aangegeven, maar alweer, men wil liever allerlei onzin uit de kast halen.

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2011 16:26:20 ]
pi_91220842
Heb je misschien wat links en bronnen voor al je beweringen? Ik vind het namelijk erg knap dat jij nu al weet wat een rechter als niet ter zake doende ziet. Je lijkt ook nogal overtuigd van de zaak, de logica binnen de 'skeleton argument' in zake mensenrechten is blijkbaar zo slecht dat jij stelt dat het alleen maar uit mediageilheid geschreven kan zijn. Heb je daar jurisprudentie voor, of artikelen, zoals ik mijn stelling onderbouwd heb? Ik vind het prima, en interessant dat je het oneens bent met deze advocaten, maar argumenten als 'is niet ter zaken doend en hij heeft daar gelijk in' vind ik niet overtuigend.

Overigens heb ik(eigenlijk Assange) wel aangetoond dat Zweden (snel) uitlevert, ook als mensenrechten in het geding zijn. Een slechte mensenrechtenpositie waar Assange ook voor zou kunnen vrezen gezien, het huidige klimaat in de VS en de behandeling van Manning. Je zou je stelling versterken door met argumenten en bewijs te komen waaruit blijkt dat GB minstens even 'gevaarlijk' is voor Assange, maar je blijft nu bij een niet onderbouwde stelling: er is een speciale relationship die leidt tot een grotere kans tot uitzetting naar Amerika.

Kortom, je zou er goed aan doen zelf je stellingen te onderbouwen voordat je anderen beschuldigd van 'blaatverhalen, onzin, of mediageilheid'.
-

[ Bericht 11% gewijzigd door augurkenkoning op 12-01-2011 18:41:26 ]
  donderdag 13 januari 2011 @ 10:22:50 #46
1055 Schanulleke
Een kop vol zaagsel!
pi_91254016
Opnieuw spullen wikileaks-vrijwilliger onderzocht.

Zeer zorgelijk ontwikkeling, zeker als je ook het relaas op Twitter leest. Amerika lijkt definitief een politiestaat te worden.
Life is what you make it.
pi_91254189
BAM 400 nieuwe cables :Y
  donderdag 13 januari 2011 @ 11:37:50 #48
1055 Schanulleke
Een kop vol zaagsel!
pi_91256675
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 09:32 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Ja, inderdaad, het betoog mbt. de doodstraf is geheel ontdaan van feiten aangezien er nog niet eens een aanklacht ligt in de VS en als er een aanklacht komt dan is het een Federale aanklacht, de Federale wetgeving bevat geen doodstraf.

Maar goed, jij kan het vast uitleggen waarom ik ongelijk heb en dat ook met zoiets als feiten onderbouwen...toch?
Het vervelende is dat in de afgelopen 10 jaar er een cultus is ontstaan in de VS waarbij ze mensen wel detineren maar niet in staat van beschuldiging stellen. Ze hebben dan een soort statusloze gevangenen waar ze, menen zij, geen internationale rechten aan hoeven toe te kennen.
Dit is bijvoorbeeld een methode die gebruikt wordt voor de 'terreurverdachten' in Guatanamo Bay. Of er wel of niet een aanklacht ligt van de VS is derhalve niet zo interessant. Een betere graadmeter is de retoriek die door politici en vertegenwoordigers van de media gebruikt wordt. En op basis daarvan is een angst zoals geschetst wel degelijk realistisch.
Life is what you make it.
pi_91269417
quote:
1s.gif Op woensdag 12 januari 2011 17:45 schreef augurkenkoning het volgende:
Heb je misschien wat links en bronnen voor al je beweringen? Ik vind het namelijk erg knap dat jij nu al weet wat een rechter als niet ter zake doende ziet. Je lijkt ook nogal overtuigd van de zaak, de logica binnen de 'skeleton argument' in zake mensenrechten is blijkbaar zo slecht dat jij stelt dat het alleen maar uit mediageilheid geschreven kan zijn. Heb je daar jurisprudentie voor, of artikelen, zoals ik mijn stelling onderbouwd heb? Ik vind het prima, en interessant dat je het oneens bent met deze advocaten, maar argumenten als 'is niet ter zaken doend en hij heeft daar gelijk in' vind ik niet overtuigend.

Overigens heb ik(eigenlijk Assange) wel aangetoond dat Zweden (snel) uitlevert, ook als mensenrechten in het geding zijn. Een slechte mensenrechtenpositie waar Assange ook voor zou kunnen vrezen gezien, het huidige klimaat in de VS en de behandeling van Manning. Je zou je stelling versterken door met argumenten en bewijs te komen waaruit blijkt dat GB minstens even 'gevaarlijk' is voor Assange, maar je blijft nu bij een niet onderbouwde stelling: er is een speciale relationship die leidt tot een grotere kans tot uitzetting naar Amerika.

Kortom, je zou er goed aan doen zelf je stellingen te onderbouwen voordat je anderen beschuldigd van 'blaatverhalen, onzin, of mediageilheid'.
-
Goed, de Assange aanhang geeft weer blijk van een stuitende gebrek aan kennis en (Google) kunde:

http://www.independent.co(...)s-straw-1943085.html

http://www.extraordinaryrendition.org/

Allemaal britse incidenten op het vlak van rendition. Als je bronnen nodig hebt om de 'special relationship' te kenmerken zou ik een geschiedenisboek over de 20e eeuw adviseren.

En nu NOGMAALS, het uitleveringsverdrag tussen Zweden en de VS sluit uitlevering voor politieke misdaden uit buiten het feit dat er geen aanklacht is tegen Assange in de VS. Als dat concept je pet te boven gaat, tja, jammer dan.

PS: Manning wordt volgens de regels behandeld als wat hij is, een soldaat die onder militair recht staat en een zwaar misdrijf heeft gepleegd volgens de militaire wetgeving. Mischien is het je niet bekend dat je burgerrechten opgeeft als je dienst neemt in de VS.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 13-01-2011 16:30:43 ]
pi_91273422
Je arrogantie is weer stuitend. Blijkbaar weet jij meer dan de UN die een onderzoek doet naar de behandeling van Manning. Knap (Y). Maar verder leuk dat je met enige onderbouwing komt (Y). Moet je vaker doen, in plaats tegen mij te zeggen dat ik via google jouw mening moet onderbouwen..

Het feit dat er nu nog geen aanklacht is tegen Assange zegt niet dat hij er niet komt. Daar zijn ze hard mee aan het werk. Al is het natuurlijk maar de vraag of ze het rond krijgen :) Als ze het wel rond krijgen en hij is op dat moment uitgeleverd aan zweden heeft hij dus nog steeds kans op illegale uitlevering zoals mijn eerdere links al aangaven.

Waarom ik hier zo op blijf doorhameren is omdat jij stelde dat het mediageilheid is, maar dat de aangeverde argumenten helemaal niet zo absurd zijn dat je dat kan stellen. Een tegenargument opwerpen brengt je daar nog niet.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')