Volgensmij niet hoorquote:Op maandag 1 juli 2013 09:09 schreef Duvel het volgende:
Heel vroeger lag er volgens mij wel tramspoor op de Willemsbrug, toch?
Ok, ja, de oude Willemsbrug, die heb ik nooit bewust meegemaakt. Ik wist dat het netwerk ooit aan elkaar geknoopt zat, maar niet op wat voor manierquote:
Dan ga ik er vanuit dat Hilledijk alles voorzienend is geweest. Of er is een dieplader aangeschaft...quote:Op maandag 1 juli 2013 09:43 schreef Duvel het volgende:
In 1968, met de opening van de metro, zijn de tramlijnen over de Maas geschrapt. In 1996 kwam de verbinding via de Erasmusbrug weer terug.
Die foto is uit Paduaquote:Op zaterdag 6 juli 2013 19:45 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Nou ben ik vanochtend even gaan kijken naar de test met de Translohr even ten noorden van Parijs. En serieus he, als die wissel omslaat en je loopt daar net met je badslippers of je boodschappenkarretje
[ afbeelding ]
ja, maar daar gaat het niet omquote:Op zondag 7 juli 2013 00:11 schreef bork het volgende:
[..]
Die foto is uit Padua
http://nl.wikipedia.org/wiki/Translohr
Mmmm, heb veel nadelen over bandentramsystemen gehoord, maar dat was er dan net geen van. Ik denk dat het risico gelijk groot is als bij gewone tramsporen...quote:Op zondag 7 juli 2013 09:29 schreef Darkwing_Duck het volgende:
[..]
ja, maar daar gaat het niet om.
Hier gaan ongeluken mee gebeuren. Hoe ver van te voren slaat zo een wissel om?
Vast degene die ook de Phileas bedacht heeft.quote:Op maandag 8 juli 2013 12:15 schreef Karrs het volgende:
[..]
Wie heeft ooit bedacht dat het een goed idee zou zijn om een tram op banden te zetten en met een geleiderail te laten rijden?
Nog zo'n 'geslaagd' geleide-bussysteemquote:Op maandag 8 juli 2013 12:20 schreef Q. het volgende:
[..]
Vast degene die ook de Phileas bedacht heeft.
Yep.quote:Op maandag 8 juli 2013 12:21 schreef Karrs het volgende:
[..]
Nog zo'n 'geslaagd' geleide-bussysteem
Moest de Phileas oorspronkelijk ook niet zonder chauffeur gaan rijden?
Wacht maar tot de baan ingereden isquote:Op maandag 8 juli 2013 17:19 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Ik ben gisteren gaan kijken naar de proefrit, maar het zag er allemaal wel soepel uit...
Ik snap sowieso niets van Parijs. Ze hebben daar nu tramlijnen, regiotramlijnen EN een translohrlijn. Heel bijzonder, drie systemen voor dezelfde stad.quote:Maar als het allemaal al bekend is dat het zo ruk is, waarom leveren ze er dan nog 1 op?
Bedoel je Parijs als Stad, of als Regio? De stad Parijs telt 1 echte tramlijn das de 3a/b in 2en geknipt voor een betere bedrijfszekerheid...quote:Op dinsdag 9 juli 2013 11:28 schreef Karrs het volgende:
Ik snap sowieso niets van Parijs. Ze hebben daar nu tramlijnen, regiotramlijnen EN een translohrlijn. Heel bijzonder, drie systemen voor dezelfde stad.
Heeft de HTM GTL'letjes te veel? Gaat dit geen probleem opleveren voor na de zomerdienstregeling?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 23:45 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Zijn er deze week al 6 van opgehaald
Ooh het zijn er 10 in de afgelopen week, zie: http://www.digitaletram.nl/actueel/actueel.htmquote:Op vrijdag 26 juli 2013 23:48 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Heeft de HTM GTL'letjes te veel? Gaat dit geen probleem opleveren voor na de zomerdienstregeling?
Gaan ze naar een 2e-wereldland of naar de sloop?quote:Op zaterdag 27 juli 2013 00:00 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Ooh het zijn er 10 in de afgelopen week, zie: http://www.digitaletram.nl/actueel/actueel.htm
[ afbeelding ]
Niet teveel maar deze zijn echt helemaal afgeschreven en waren voornamelijk donorwagens die in de werkplaats stonden. Wel zijn er wat GTL's bijgekomen aangezien lijn 2 met Citadis wordt gereden, lijn 10 opgedoekt is en er hier en daar in de dienstregelingen 1 of wagens minder zijn gaan rijden.
Heb je al gezien dat ze remise Zichtenburg helemaal aan het verbouwen zijn?
Naar de sloop, chassis vallen gaten in, onderstel is niet meer te redden, teveel reparaties en opknapbeurten geweest om nog rendabel op te knappenquote:Op zaterdag 27 juli 2013 02:09 schreef Peter het volgende:
[..]
Gaan ze naar een 2e-wereldland of naar de sloop?
En de draaistellen zijn nog van de PCC's... De uiterste technische levensduur is al lang geleden bereikt.quote:Op zaterdag 27 juli 2013 02:14 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Naar de sloop, chassis vallen gaten in, onderstel is niet meer te redden, teveel reparaties en opknapbeurten geweest om nog rendabel op te knappen
[ afbeelding ]
Sommige draaistellen zijn idd al dik 40 jaar oud. Niet zo raar dat het dan niet meer gaat.quote:Op zaterdag 27 juli 2013 10:09 schreef Duvel het volgende:
[..]
En de draaistellen zijn nog van de PCC's... De uiterste technische levensduur is al lang geleden bereikt.
Leuk! Tof gedaan, ga zo door!quote:Op dinsdag 30 juli 2013 03:00 schreef Bitlord het volgende:
Kwam in een oude Op de Rails nog een interessant onderwerp tegen en kon het niet laten er een artikel over te schrijven op Wikipedia:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Zandtransport_bij_de_Arnhemse_tram
Ja, de draaistellen zijn afkomstig van de PCC's.quote:Op woensdag 31 juli 2013 19:29 schreef Bitlord het volgende:
Weet iemand of er in alle GTL's uit de 3000-serie onderdelen zitten uit PCC-trams? Of zijn er ook wagens compleet nieuw?
Ik heb er eigenlijk ook altijd met veel plezier ingezeten eigenlijkquote:Op woensdag 31 juli 2013 19:29 schreef Bitlord het volgende:
Die GTL's vind ik ook echt mooie wagens, zeker toen ze nog van die plooideurtjes hadden en rolfilms.
[ afbeelding ]
Weet iemand of er in alle GTL's uit de 3000-serie onderdelen zitten uit PCC-trams? Of zijn er ook wagens compleet nieuw?
Bij een aantal tramlijnen zit de aanpassing voor de nieuwe trams nog niet eens in de planning. Duurt nog wel even dusquote:Op woensdag 31 juli 2013 23:29 schreef Bitlord het volgende:
Ze blijven nog wel even rijden hoor. De nieuwsten komen uit 1993 dus die zie ik sowieso de komende 5 jaar niet uit beeld verdwijnen. Tien jaar kan ook nog wel.
Snelheidsbeperking ivm overgang bovenleiding, 350 naar 600 volt. Beperking van 25km/uquote:Op dinsdag 6 augustus 2013 16:25 schreef o.us2.0 het volgende:
Heeft iemand een idee waarom de RR's zo tergend langzaam rijden op de Netkousviaduct tussen Laan van NOI en CS?
Er rijden genoeg 3100's met PCC onderstellenquote:Op woensdag 31 juli 2013 19:39 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ja, de draaistellen zijn afkomstig van de PCC's.
De 3100'en zijn bij mijn weten wel geheel nieuw.
Maar gebeuren al die dingen tussen LvN en Beatrixkwartier? Die overgangen gaan toch niet de hele viaduct door? Want zelfs na het Beatrixkwartier wordt er langzaam gereden (misschien heeft het met de wissels bij Ternoot te maken). Ook na de wissel wordt er tot CS best wel langzaam geredenquote:Op dinsdag 6 augustus 2013 16:35 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Snelheidsbeperking ivm overgang bovenleiding, 350 naar 600 volt. Beperking van 25km/u
Stuk van LvN wordt ook met ZuB beveiliging gereden en zodra je de bocht ingaat gaat het over naar ARI beveiliging
De bocht na Beatrixkwartier heeft een snelheidsbeperking van 20 km per uur ivm de krapte van de bocht en slijtage aan rails. En dan even verderop voor CS krijg je een wissel om naar perron 1 of 2 te gaan en die mag maar bereden worden met 15 km p/u.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 16:47 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Maar gebeuren al die dingen tussen LvN en Beatrixkwartier? Die overgangen gaan toch niet de hele viaduct door? Want zelfs na het Beatrixkwartier wordt er langzaam gereden (misschien heeft het met de wissels bij Ternoot te maken). Ook na de wissel wordt er tot CS best wel langzaam gereden.
Geinig, dat wist ik niet! Schijnen goede draaistellen te zijn, dat PCC-ontwerp!quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 16:36 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Er rijden genoeg 3100's met PCC onderstellenmaar fabriek af zijn het idd nieuwe onderstellen
Wel zonde van die viaducten dan met die lage snelheden, dan kon er net zo goed gewoon over de weg gereden wordenquote:Op dinsdag 6 augustus 2013 17:02 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
De bocht na Beatrixkwartier heeft een snelheidsbeperking van 20 km per uur ivm de krapte van de bocht en slijtage aan rails. En dan even verderop voor CS krijg je een wissel om naar perron 1 of 2 te gaan en die mag maar bereden worden met 15 km p/u.
Dus in een kort stukje meerdere snelheidsbeperkingen
Het voordeel van een viaduct is natuurlijk dat je geen kans hebt dat een hersenloze automobilist zijn voertuig voor de tram parkeer waardoor de hele lijn ontregeld wordt. Zeker op dit deel van het traject is dat best wel belangrijk.quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 23:10 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Wel zonde van die viaducten dan met die lage snelheden, dan kon er net zo goed gewoon over de weg gereden worden![]()
Ik zie dat eerder gebeuren in 't Schilderswijk, Scheveningen of 't Laakkwartier dan in het Beatrixkwartier tbhquote:Op woensdag 7 augustus 2013 09:43 schreef Q. het volgende:
[..]
Het voordeel van een viaduct is natuurlijk dat je geen kans hebt dat een hersenloze automobilist zijn voertuig voor de tram parkeer waardoor de hele lijn ontregeld wordt. Zeker op dit deel van het traject is dat best wel belangrijk.
Daar staat toch vaak de boel vast door files op de A12..quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:51 schreef o.us2.0 het volgende:
[..]
Ik zie dat eerder gebeuren in 't Schilderswijk, Scheveningen of 't Laakkwartier dan in het Beatrixkwartier tbh
Kijk nou!quote:Op woensdag 7 augustus 2013 21:06 schreef MREn het volgende:
[knip]
En omdat dit toch het tramtopic is, een paar plaatjes uit het boek:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |