Een monetaire grondstof bestaat niet.quote:Op vrijdag 17 december 2010 14:27 schreef GoudIsEcht het volgende:
Het hele idee is waardeloos. Leuk voor papierschuivers, maar de reden dat veel mensen goud kopen is omdat er tegenwoordig door mensen als Berbanke zoveel met papier en schulden geklierd wordt dat men het liever in eigen hand nemen door aanschaf van een monetaire grondstof waaraan geen schulden of claims vastzitten.
Als je dan toch weer van de onafgeronde deals gaat lopen sluiten (de betaling door de ts moet immers nog maar volgen) dan spreek je in principe bovenstaand verhaal tegen.
Voor papierbugs als piepeloi misschien geweldig, maar niet voor mensen die de systemische schuld orgie die we financieel systeem noemen wat minder vertrouwen.
Iets dat er op papier mooi uitziet blijft toch op papier...
Tijd voor een kleine geschiedenis les:quote:Op vrijdag 17 december 2010 14:27 schreef GoudIsEcht het volgende:
Het hele idee is waardeloos. Leuk voor papierschuivers, maar de reden dat veel mensen goud kopen is omdat er tegenwoordig door mensen als Berbanke zoveel met papier en schulden geklierd wordt dat men het liever in eigen hand nemen door aanschaf van een monetaire grondstof waaraan geen schulden of claims vastzitten.
Als je dan toch weer van de onafgeronde deals gaat lopen sluiten (de betaling door de ts moet immers nog maar volgen) dan spreek je in principe bovenstaand verhaal tegen.
Voor papierbugs als piepeloi misschien geweldig, maar niet voor mensen die de systemische schuld orgie die we financieel systeem noemen wat minder vertrouwen.
Iets dat er op papier mooi uitziet blijft toch op papier...
En goud leidt tot heviger recessies en booms dan papiergeld.quote:Op vrijdag 17 december 2010 16:05 schreef Virgil het volgende:
[..]
Tijd voor een kleine geschiedenis les:
Goud en silver munten werden vroeger gebruikt als geld eenheid. Dit omdat goud en zilver zeldzaam en niet makkelijk te vinden zijn. Maar wel relatief eenvoudig te bewerken. (Omsmelten naar munten van verschillend gewicht en grootte, iets wat met diamanten bijvoorbeeld niet gaat.)
Echter bleek al snel dat mensen 'fraude' pleegden door kleine beetjes van de munten afteschaven en dit weer tot extra nieuwe munten omsmelten. Hierdoor moest eigenlijk iedereen constant een weegschaal bij zich dragen.
Door verschillende uitvindingen was papier geld mogelijk wat deze problemen niet had. (Natuurlijk wel weer nieuwe problemen zoals vervalsing.)
Het idee dat goud==geld is, is fout. Het is een ruilmiddel maar wel een ruilmiddel wat handiger is als vele andere. Zes koeien bij je dragen is nu eenmaal niet zo handig.
Mijn punt is dat ik deze hele obsessie voor goud wat overdreven vind. We zouden het net zo goed over cacao kunnen hebben.
Vooral grappig als je dat ongefundeerd als oneliner neerkwakt.quote:En goud leidt tot heviger recessies en booms dan papiergeld.
dat is het grappige. goud is helemaal niet goed voor een samenleving.
Dus jij garandeert volgend jaar goud voor 40. 000 dollar per kilo??quote:Enorme tekorten
Maar snel terug naar het nieuwsbericht. Wat blijkt: de Amerikaanse regering heeft in de maand november twee keer zoveel uitgegeven als er aan belastingen, binnen kwam. Wie dat probleem thuis of in zijn bedrijf heeft, weet dat dat absoluut niet vol te houden is. Er kwam in november slechts $149 miljard binnen terwijl er $300 miljard werd uitgegeven! Als we dit begrotingstekort annualiseren komen we uit op, reken maar even mee, 12 x 150 = $1800 miljard per jaar. Mijn vrienden konden en wilden het niet geloven. Daarom zocht ik een paar slides die ik al tijdje gebruik in mijn argumentatie dat de VS snel op weg ik richting hyperinflatie.
Zal ik het maar even onderbouwen met historische dataquote:Op vrijdag 17 december 2010 16:47 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Vooral grappig als je dat ongefundeerd als oneliner neerkwakt.
Je weet dat goud nu al $44.000 per kilo doet?quote:Op vrijdag 17 december 2010 17:22 schreef michaelmoore het volgende:
http://www.rtl.nl/%28/fin(...)ng_hyperinflatie.xml
Dus jij garandeert volgend jaar goud voor 40. 000 dollar per kilo??
Zolang iedereen overtuigd is van de waarde van een tegoedbon is het ok, als men echter die tegoedbonnen volop gaat printen dan gaat met twijfelen aan de waarde ervan en kiest men een schuilhaven tegen hyperinflatiequote:Op vrijdag 17 december 2010 18:03 schreef superpiet het volgende:
[..]
En de laatste vraag: kan het niet zo zijn, dat op dit moment in de geschiedenis voor het eerst de goudstandaard permanent wordt losgelaten, omdat dit simpelweg beter is?
Voordeel was wel dat het een redelijk zelfcorrigerende standaard was. Te harde economische groei leidde al snel tot deflatie (geldvoorraad staat immers vast) wat weer leidde tot daling van de groei met recessie als gevolg, waardoor inflatei de kop opstaak en consumeren en produceren weer interessant werd ad infinitum.quote:Op vrijdag 17 december 2010 16:33 schreef superpiet het volgende:
[..]
En goud leidt tot heviger recessies en booms dan papiergeld.
dat is het grappige. goud is helemaal niet goed voor een samenleving.
Er is geen "de" goudstandaard, en het huidige systeem met één wereldreserve- en handelsmunt (de dollar) blijkt inmiddels ook niet houdbaar. Wanneer de fiatmunten van nu tenondergaan door de ongebreidelde kredietverstrekking (m.n. aan overheden!) is er grote kans dat een volgend systeem mede weer om goud zal draaien, omdat dat het enige resterende onderdeel van de monetaire reserves van landen en instellingen (IMF,BIS,FED,ECB, etc) is dat ter dekking van een nieuwe munt gebruikt kan worden en het duidelijk is dat alleen een daadwerkelijke harde dekking voor de vereiste discipline in geldcreatie en kredietverstrekking kan zorgen. Dat impliceert echter niet dat onder zo'n nieuwe standaard geld weer voor goud inwisselbaar wordt. Wat wel te verwachten is, is dat landen die een wereldreservemunt uitgeven hun handelstekorten (met andere woorden: wat ze teveel aan eigen geld in het buitenland in omloop gebracht hebben) in goud zullen moeten verrekenen met de andere landen, om te voorkomen dat ze weer, zoals de VS nu al 40 jaar doet, alle welvaart ter wereld naar zichzelf toetrekken zonder er ook maar iets aan waarde voor terug te geven.quote:Op vrijdag 17 december 2010 18:03 schreef superpiet het volgende:
kan het niet zo zijn, dat op dit moment in de geschiedenis voor het eerst de goudstandaard permanent wordt losgelaten, omdat dit simpelweg beter is?
Er wordt altijd net gedaan alsof de dollar een soort van internationale standaard is waar men zich gedwongen naar moet schikken. De werkelijkheid is echter precies het omgekeerde: veel exporterende landen (China, Taiwan, Japan, etc) leggen dit zichzelf op, tegen de wil van de Amerikanen! Op die manier kunnen ze hun munt kunstmatig laag houden.quote:Op vrijdag 17 december 2010 19:33 schreef michaelmoore het volgende:
Er moet weer een onafhankelijke rekeneenheid komen die de plaats van de dollar inneemt en waar iedere valuta aan gekoppeld kan worden.
Dus eigenlijk terugkeer naar de ruilhandel, de standaard kan dan bestaan uit 30% Olie, 10% goud, 20% Zilver en 30% Graan en 10% suiker, zodat de waarde voor ieder is te berekenen en te betalen in iedere valuta.
De Wheat, Oil, Gold, Silver ofwel WOGS eenheden
laat dan mijn salaris maar berekenen in die internationale standaard vanaf morgen
Ik denk niet dat dat zou werken. Het lijkt me ook heel riskant. Een van de redenen waarom vroeger altijd voor goud als geld gekozen werd, is juist dat goud nauwelijks nut heeft en daardoor ook geen belangrijke zelfstandige rol speelt in de echte (niet-financiële) economie. Economische onevenwichtigheden en fluctuaties in het aanbod van grondstoffen zouden met een dergelijke grondstoffeneenheid tot grote problemen voor m.n. arme landen kunnen leiden, bijvoorbeeld wanneer speculatie of natuurrampen de waarde van sommige grondstoffen omhoogdrijft of wanneer producerende landen het aanbod gaan manipuleren.quote:Op vrijdag 17 december 2010 19:33 schreef michaelmoore het volgende:
Dus eigenlijk terugkeer naar de ruilhandel, de standaard kan dan bestaan uit 30% Olie, 10% goud, 20% Zilver en 30% Graan en 10% suiker, zodat de waarde voor ieder is te berekenen en te betalen in iedere valuta.
tikkeltje kort door de bocht,quote:Op vrijdag 17 december 2010 23:55 schreef LePetitColonel het volgende:
kom op mensen, goud is voor negers die houden van bling bling.
de huidige bubble is nergens op gebaseerd, goud is nergens voor nodig en wat eerder al genoemd is je kunt net zo goed schelpen gebruiken als standaard.
ik vraag me af hoe lang het duurt voordat goud crashed.
stelletje goudtokkies
200!! Welke strike?quote:Op dinsdag 1 februari 2011 14:03 schreef Blandigan het volgende:
Zojuist 200 opties call juli 2011 zilver gekocht.
laat maar komen ......
$ 40.quote:Op dinsdag 1 februari 2011 14:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
200!! Welke strike?
Succes ermee in ieder geval.
Hoeveel kosten die dan? E 30.000 of zoiets? Met zulke bedragen durf ik niet te beleggen in derivaten.quote:
Perfect instapmomentquote:Op dinsdag 1 februari 2011 12:17 schreef LXIV het volgende:
Achteraf bezin was de timing (15-december) nagenoeg perfect. Goud had zijn ATH op 7 december en een week later was het nog ongeveer net zo hoog.
Als je toen 10 kilo virtueel goud van mij gekocht had voor 333.650 euro was die nu 310.800 euro waard geweest. Een winst van mij van 23.000 euro. Aan rente had ik ondertussen zo'n 3000 euro ontvangen.
Ook nu wil ik die deal gerust sluiten hoor!
Toch geen comex opties mag ik hopen? Die hebben namelijk een onderliggende waarde van 5000 oz. per optiecontract. Op een strike van $40 per ounce betaal je dus $0.263 premie voor de 2011 call in juli. Je zult ongetwijfeld weten wat het bedrag is dat je er voor betaald hebt maar ik schrijf het toch even op.quote:Op dinsdag 1 februari 2011 14:03 schreef Blandigan het volgende:
Zojuist 200 opties call juli 2011 zilver gekocht.
laat maar komen ......
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |