Dat was ik hierboven (vriendin was nog ingelogd), maar hoe bedoel je?quote:
			
			
			
			Als oud-elektromonteur doet het pijn aan mijn ogen, maar ben blij dat je het zelf zegt, dat het zooitje is. Ook met flex kan mooi werk gemaakt worden als je de moeite neemt en begint met de trafo op een andere plaats te schroeven dan ontstaat er al ruimte om de buis mooier in te voeren.quote:Op zondag 19 december 2010 19:43 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Dat was ik hierboven (vriendin was nog ingelogd), maar hoe bedoel je?
Wat betreft die flexpijp. Tja, was gewoon makkelijker bij het leggen. Anders had ik flink moeten kloten met bochtjes en dergelijken. Dit mag ook, ziet er wellicht wat minder strak uit maar het zooitje zit toch in een kast.
			
			
			
			Moet je eens hier komen kijken.quote:Op zondag 19 december 2010 19:51 schreef exlurker het volgende:
[..]
Als oud-elektromonteur doet het pijn aan mijn ogen, maar ben blij dat je het zelf zegt, dat het zooitje is. Ook met flex kan mooi werk gemaakt worden als je de moeite neemt en begint met de trafo op een andere plaats te schroeven dan ontstaat er al ruimte om de buis mooier in te voeren.
			
			
			
			
			
			
			
			Ik vind dat veel handiger.quote:Op zondag 19 december 2010 20:03 schreef gateway het volgende:
Als je de tijd krijgt kan je best wat moois maken bij het vervangen van meterkasten, maar vaak moet het snel snel en dan pak je al gauw flex (of als er weinig ruimte is)
Inderdaad, wat kasten zien er wel erg rotzooierig uit.... Die kast van Rewimo! typisch duitse nieuwbouw, onbebullig veel stoppen! (die daar ook veel minder kosten dan hier!) allemaal vaak maar 1 polig afschakelend
			
			
			
			Het was wel handig geweest als er ook een groepenindeling bijgezeten zou hebben.. Maar voor de kast van Rewimo (wat ook de mijne is) hoeft geen deurtje, dat ding ziet er verder prima uit.quote:
			
			
			
			quote:Op zondag 19 december 2010 20:03 schreef gateway het volgende:
Inderdaad, wat kasten zien er wel erg rotzooierig uit.... Die kast van Rewimo! typisch duitse nieuwbouw, onbebullig veel stoppen! (die daar ook veel minder kosten dan hier!) allemaal vaak maar 1 polig afschakelend
			
			
			
			
			
			
			
			quote:Op zondag 19 december 2010 21:42 schreef densmee het volgende:
jullie hebben 7 rolluiken voor de voordeur zitten?
			
			
			
			oo niet waar heb je dan die knoppen voor nodigquote:
			
			
			
			Om alles te bedienen vanaf 1 puntquote:Op zondag 19 december 2010 21:47 schreef densmee het volgende:
[..]
oo niet waar heb je dan die knoppen voor nodig
			
			
			
			Nette kastquote:Op zondag 19 december 2010 21:33 schreef Ml-etje het volgende:
Van boven naar beneden, 21 groepen in totaal.
[ afbeelding ]
Dit zit op de volgende foto achter het bovenste hout.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
			
			
			
			handig maar wel een hele crime om het aan te sluiten als het niet direct bij de nieuwbouw is gedaanquote:
			
			
			
			quote:Op zondag 19 december 2010 10:38 schreef Vonkenboer het volgende:
Hmm,
- Ik zie een wandcontactdoos die via een zelfgemaakt gat in de meterkast aangesloten is waarbij de bedrading nog zichtbaar is.
- Een oude 0,5 mA aardlekschakelaar
- De leiding voor de "voeding" sluit niet aan op de kast waardoor bedrading zichtbaar is, het zou mij ook niks verbazen als daar de kast aan de onderkant compleet open is en er geen buis/kabelinvoer gebruikt is.
- En ik betwijfel of de doorsnede van de voedingskabels groot genoeg is, gezien het aantal afgaande groepen.
![]()
			
			
			
			Klopt heeft een middagje gekost.quote:Op zondag 19 december 2010 21:54 schreef densmee het volgende:
[..]
handig maar wel een hele crime om het aan te sluiten als het niet direct bij de nieuwbouw is gedaan
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Officieel wel, een meterkast mag alleen gebruikt worden waar voor hij bedoeld is, stel dat er wat gebeurd in de woning en er moet snel wat afgesloten worden en je moet dan eerst de berging leeg maken voor dat je kan ingrijpen.quote:Op zondag 19 december 2010 23:39 schreef DABAMaster het volgende:
Semi-offtopic:
Bij veel van mijn klanten zie ik dat de meterkast vaak wordt gebruikt als berging voor vanalles en nogwat. Zijn daar regels voor?
			
			
			
			Met de meterkast zelf is niets mis mee hoor. Dat erom heen wat rommel is, ja dat klopt.quote:Op zondag 19 december 2010 19:51 schreef exlurker het volgende:
[..]
Als oud-elektromonteur doet het pijn aan mijn ogen, maar ben blij dat je het zelf zegt, dat het zooitje is. Ook met flex kan mooi werk gemaakt worden als je de moeite neemt en begint met de trafo op een andere plaats te schroeven dan ontstaat er al ruimte om de buis mooier in te voeren.
			
			
			
			
			
			
			
			elke wcd en lamp een eigen groepquote:Op maandag 20 december 2010 00:01 schreef bleiblei het volgende:
Is 21 groepen trouwens niet wat overkill voor een gemiddeld huis?
Is er een reden voor dat jullie zoveel groepen hebben Ml-tje?
			
			
			
			Ik geloof best dat het wat electrotechnisch best in orde zal wezen wat het aansluiten betrefd, maar het oog wil ook wat. Als de beste man even de trafo verplaatst zou hebben was er een mooie ruimte ontstaan om de flexibele buis in te voeren.quote:Op zondag 19 december 2010 23:59 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Met de meterkast zelf is niets mis mee hoor. Dat erom heen wat rommel is, ja dat klopt.
Maar daar zou je je als oud elektromonteur niet druk om moeten maken. Dat is gewoon laagspanning.
Onze meterkast is overigens aangesloten door een een gecertificeerd elektromonteur die dat dus nog steeds als dagelijks werk doet (was een voorwaarde mijnerzijds. Ik werk in de verzekeringsbranche en weet dat je verzekeringtechnisch niet moet rommelen met bepaalde essentiele zaken binnenshuis). Dat is dan ook de reden van de flexpijp. Ik heb alle elektra zelf getrokken, daarna heeft de elektromonteur hier en daar wat dingen gecheckt en de meterkast gemonteerd.
			
			
			
			Haar man is een ex- electromonteur en ik vermoed dat hij zich helemaal uit heeft geleefd in zijn woning en alles wat mogelijk is heeft toegepastquote:Op maandag 20 december 2010 00:01 schreef bleiblei het volgende:
Is 21 groepen trouwens niet wat overkill voor een gemiddeld huis?
Is er een reden voor dat jullie zoveel groepen hebben Ml-tje?
			
			
			
			Kan ze die ook centraal bedienen.quote:Op maandag 20 december 2010 00:04 schreef DABAMaster het volgende:
[..]
elke wcd en lamp een eigen groep
			
			
			
			Die zit er ookquote:Op zondag 19 december 2010 23:36 schreef Electrood het volgende:
Was het niet handiger geweest als je 1 centrale schakelaar had?Dus dan alles tegelijk naar beneden of naar boven???
Niet met tuinhuis, kelder,garage en tuin met allerlei stopcontacten enz.quote:Op maandag 20 december 2010 00:01 schreef bleiblei het volgende:
Is 21 groepen trouwens niet wat overkill voor een gemiddeld huis?
Is er een reden voor dat jullie zoveel groepen hebben Ml-tje?
quote:Op maandag 20 december 2010 00:04 schreef DABAMaster het volgende:
[..]
elke wcd en lamp een eigen groep
Ook dat maar gezien de energierekening is dat niet het enige helaas.quote:Op maandag 20 december 2010 00:09 schreef exlurker het volgende:
[..]
Haar man is een ex- electromonteur en ik vermoed dat hij zich helemaal uit heeft geleefd in zijn woning en alles wat mogelijk is heeft toegepast
			
			
			
			ik heb drie groepen, waarvan één wasmachine groep is. De rest van mijn huis doet het dus met twee groepen, en ik heb nog geen stroomuitval gehad door overbelasting (ook niet in m'n vorige huis). En dan heb ik een droger, wasmachine, twee koelkasten, een diepvriezer, een gasfornuis, afzuigekap, koffiezetapparaat, waterkoker, flessenwarmer, senseo in de keuken staan. Ik gebruik weliswaar niet alles tegelijkertijd, maar toch. rest van het huis, pc, televisie, dvd-speler, sfeerhaardje, cv-ketel, stofzuiger, verlichting, en hier en daar nog wat klein spul wat wel constant aangesloten staat (nachtlampje etc).quote:Op maandag 20 december 2010 00:13 schreef Fixers het volgende:
[..]
Kan ze die ook centraal bedienen.
Zonder gekheid, met de richtlijnen van tegenwoordig heb je voor een keuken al een groep of 5 nodig: Oven, boiler, magnetron, vaatwasser, kookplaat worden al vaak op een eigen groep aangesloten. Dan nog een algemene groep en 't is best makkelijk als je keuken in twee gesplitst is zodat de boel niet uitvalt als je mixer en frituurpan tegelijk aanstaat. Elders in het huis nog wel een wasmachine en een droger. Dan heb je er al zo 9.
			
			
			
			
			
			
			
			21 groepen en dan toch maar een 1 fase aansluiting? (aangezien de hoofdschakelaar 2 polig is?)quote:Op zondag 19 december 2010 21:33 schreef Ml-etje het volgende:
Van boven naar beneden, 21 groepen in totaal.
[ afbeelding ]
Dit zit op de volgende foto achter het bovenste hout.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
			
			
			
			nouk, omdat in de meterkasten die ik in duitsland tegenkom altijd zo uitgebreid zie, veel groepen (bv mijn schoonouders, boven het aanrecht 7 wcd's verdeeld over 3 aparte groepen, en nee, verder zit er niks op die groepen)quote:
			
			
			
			Dat zal best. Ik heb ook maar 4 groepen waarvan één wasmachine en één keuken. Is ook nog niet mis gegaan. Ik doelde vooral op de richtlijnen dat apparaten van 2000 of 2500 watt op een eigen groep aangesloten worden. Dat het niet noodzakelijk is staat daar buiten. Ik vind het zelf een beetje 'zonde' van die ongebruikte 1650 watt per zekering.quote:Op maandag 20 december 2010 08:21 schreef DJMO het volgende:
[..]
ik heb drie groepen, waarvan één wasmachine groep is. De rest van mijn huis doet het dus met twee groepen, en ik heb nog geen stroomuitval gehad door overbelasting (ook niet in m'n vorige huis). En dan heb ik een droger, wasmachine, twee koelkasten, een diepvriezer, een gasfornuis, afzuigekap, koffiezetapparaat, waterkoker, flessenwarmer, senseo in de keuken staan. Ik gebruik weliswaar niet alles tegelijkertijd, maar toch. rest van het huis, pc, televisie, dvd-speler, sfeerhaardje, cv-ketel, stofzuiger, verlichting, en hier en daar nog wat klein spul wat wel constant aangesloten staat (nachtlampje etc).
			
			
			
			Je vergeet dan al die kabels/draden die apart naar de meterkast moeten.Heb je minder groepen in de keuken,kan je gewoon van de ene wcd naar de andere wcd.Scheelt een stuk in het werk.quote:Op maandag 20 december 2010 20:43 schreef gateway het volgende:
[..]
nouk, omdat in de meterkasten die ik in duitsland tegenkom altijd zo uitgebreid zie, veel groepen (bv mijn schoonouders, boven het aanrecht 7 wcd's verdeeld over 3 aparte groepen, en nee, verder zit er niks op die groepen)
Beetje overdreven.... maargoed. als ie zie wat die 1 polige automaten kosten dan hoef je het voor de prijs daarvan al niet te laten
Hier ksot een hager 2 polige b16 automaat iets van 16 a 18 euro excl. btw. Daar heb je een doos van 10 automaten (naja bijna dan) in DLD voor....
			
			
			
			Je moet altijd wat reserve hebben op een groep.Want veel kookapparaten hebben een aanschakelpiekstroom die ver gaat boven de nominale stroom,en dan zou de automaat er steeds uit klappen!quote:Op maandag 20 december 2010 20:54 schreef Fixers het volgende:
[..]
Dat zal best. Ik heb ook maar 4 groepen waarvan één wasmachine en één keuken. Is ook nog niet mis gegaan. Ik doelde vooral op de richtlijnen dat apparaten van 2000 of 2500 watt op een eigen groep aangesloten worden. Dat het niet noodzakelijk is staat daar buiten. Ik vind het zelf een beetje 'zonde' van die ongebruikte 1650 watt per zekering.
			
			
			
			
			
			
			
			Ik doelde op dat "Duitse nieuwbouwhuis", waar je het over had.quote:Op maandag 20 december 2010 20:43 schreef gateway het volgende:
nouk, omdat in de meterkasten die ik in duitsland tegenkom altijd zo uitgebreid zie, veel groepen (bv mijn schoonouders, boven het aanrecht 7 wcd's verdeeld over 3 aparte groepen, en nee, verder zit er niks op die groepen)
Beetje overdreven.... maargoed. als ie zie wat die 1 polige automaten kosten dan hoef je het voor de prijs daarvan al niet te laten
Hier ksot een hager 2 polige b16 automaat iets van 16 a 18 euro excl. btw. Daar heb je een doos van 10 automaten (naja bijna dan) in DLD voor....
			
			
			
			Gezien de maximale gelijktijdigheid (airco wordt in de winter niet gebruikt, terrasverwarmers gebruik je bijv s'zomers maar je hebt nooit alles tegelijk aan). Alles van buiten (verlichting enz.) en rolluiken is een aparte groep. Vandaar 21 groepen.quote:Op maandag 20 december 2010 20:38 schreef gateway het volgende:
[..]
21 groepen en dan toch maar een 1 fase aansluiting? (aangezien de hoofdschakelaar 2 polig is?)
			
			
			
			
			
			
			
			naja kan ook een oud huis zijn, maar tegenwoordig lijken ze wel van veeeel groepen daar (hier?) in DLDquote:Op dinsdag 21 december 2010 20:26 schreef Rewimo het volgende:
[..]
Ik doelde op dat "Duitse nieuwbouwhuis", waar je het over had.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			of het mag weet ik niet maar er zijn er al verschillende die dit hebben gedaanquote:Op dinsdag 21 december 2010 21:28 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Mag je ook een (hoofdverdeel)kast van je werk posten omdat het kan?
			
			
			
			Het is toch een meterkast ?quote:Op dinsdag 21 december 2010 21:28 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Mag je ook een (hoofdverdeel)kast van je werk posten omdat het kan?
			
			
			
			quote:Op dinsdag 21 december 2010 20:51 schreef Vonkenboer het volgende:
Standaard wordt er tegenwoordig al gerekend met een gelijktijdigheidsfactor van 0,7 dat wil dus zeggen dat de aansluitwaarde wordt berekend van alle aansluitpunten in je woning en je uiteindelijke aansluiting wordt berekend op 70 % van die waarde
			
			
			
			quote:Op dinsdag 21 december 2010 21:32 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Het is toch een meterkast ?
Een verdeler van 3 x 400 A mespatronen is ook reuze interesant hoor
			
			
			
			Morgen gaan we de NSA , onder volle belasting, testen op mn werk (verpleegtehuis) een mooie dieselquote:Op dinsdag 21 december 2010 21:31 schreef densmee het volgende:
[..]
of het mag weet ik niet maar er zijn er al verschillende die dit hebben gedaan
			
			
			
			Hoe komt jouw kat binnen?quote:Op zondag 12 december 2010 13:23 schreef sigme het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Mooi he? Aan een spaanplaatje. Vroeger hing er ook nog een spaanplaatje vóór, met scharnieren aan de bovenkant en een stukje eruit zodat de toeter van het telwerk erdoorheen paste.
Het is een dubbele meter, omdat er ooit een dikke boiler hing. Daarnaast zijn er drie groepen, die organisch over het huis verdeeld hun stroom verspreiden.
De wijze waarop de vonken de meterkast bereiken is al even fraai:
Het wordt ergens een paar huizen verderop afgetapt, en dan via een snoer achter betimmeringen door een paar huizen heen via onze zolder naar de stoppenkast geleid.
En daar zit dan een gemeentestop en een paar groepen - maar dat moet dus allemaal door dat ene snoertje, en daar kan de stroom niet afgehaald worden..
En voor de oplettende kijkertjes: een nagelnieuw zekeringetje omdat het ding laatst in een steekproef geijkt is.
			
			
			
			quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |