Bron: nu.nlquote:'VS en Libië ruzieden over uranium'
Uitgegeven: 4 december 2010 11:50
Laatst gewijzigd: 4 december 2010 12:56
AMSTERDAM - Libië en de Verenigde Staten hebben vorig jaar een hooglopende ruzie gekregen over de overdracht van de laatste hoeveelheid hoogverrijkt uranium van Libië.
© ANP
Het Noord-Afrikaanse land ontmantelt zijn kernwapenprogramma, maar weigerde de laatste voorraad uranium over te dragen, omdat de beloofde verbeterde betrekkingen met Washington zouden uitblijven.
De ruzie duurde een maand en werd uiteindelijk opgelost toen de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Hillary Clinton haar Libische ambtgenoot telefonisch geruststelde dat de VS vastberaden is de banden met Libië aan te halen.
Na dit telefoontje stemde Libië er in december 2009 mee in dat Rusland zijn laatste voorraad uranium meenam.
Geheim
Het diplomatieke geschil werd geheim gehouden, maar kwam aan het licht door de publicatie van geheime diplomatieke memo's door Wikileaks. De memo's over de ruzie werden deze week door de Libanese krant Al-Akhbar gepubliceerd.
Het incident geeft de onvoorspelbaarheid weer van Libië, dat zijn imago als paria wil afwerpen en de banden met de VS en de rest van de wereld wil aanhalen, maar zo nu en dan toch nog zijn tanden laat zien.
Verdeel-en-heers-tactiek
De memo's tonen tevens aan hoe de VS proberen inzicht te krijgen in de onoverzichtelijke en diffuse Libische politiek. Verschillende memo's speculeren dat de zonen van leider Moammar Gadhafi -Seif al-Islam, Mutassim en Khamis- hun zinnen hebben gezet op de opvolging van hun vader.
"Toenemende rivaliteit tussen de broers is vrijwel onvermijdelijk", staat in een memo uit november 2009. Gadhafi zou geen van zijn zoons naar voren schuiven voor de troonopvolging, maar ieder in gelijke mate behandelen als een verdeel-en-heers-tactiek om te voorkomen dat een van hen de macht grijpt.
© Novum
Weinig interessante leaks naar buiten gebracht inderdaad, maar genoeg om over te praten:quote:Op zaterdag 4 december 2010 14:25 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Wat er te discusseren valt is nu wel uitgediscussieerd. Nu er even geen nieuws is krijg je dit soort geneuzelMensen doe constant op de man spelen.
Wie heeft er een Che Guevara shirt in de kast hangen?quote:Op zaterdag 4 december 2010 14:07 schreef Monidique het volgende:
[..]
Dat is een leugen. Ik heb helemaal niet zeer veel begrip voor het Cubaanse regime. Integendeel. Bij deze. Verder nog voorbeelden van mensen in dit topic die zeer veel begrip hebben voor het regime?
Ik vroeg wie er begrip had voor het regime, jij zei dat ik dat had, dat is een leugen. Nu, zijn er nog andere sympathisanten in dit topic? Want anders was het in een tamelijk loze opmerking, in een verzameling verder redelijk zinnige opmerkingen van je in dit topic.quote:Op zaterdag 4 december 2010 14:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wie heeft er een Che Guevara shirt in de kast hangen?
quote:Een probleem bij het gebruik van de term 'terrorisme' ontstaat vaak bij politieke vrijheidsstrijd. Zo pleegden Joden in het toenmalige Brits Mandaat Palestina moordaanslagen, die echter in de geschiedenis van het latere Israël niet als terrorisme gekenschetst worden. Een berucht voorbeeld is de bomaanslag op het koning David-hotel in Jeruzalem, met zeer veel slachtoffers.
Da's toch duidelijkquote:
Nee niet helemaal.quote:Op zaterdag 4 december 2010 14:53 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Da's toch duidelijk
Alhoewel er wel weer een malloot in Hurriyet zal opduiken die zal menen dat Rusland een proxy is van Israel want achter iedere boom zit immers voor Turken een Jood
pas iets van 700 van de 250.000 docs gepubliceerdquote:Op zaterdag 4 december 2010 15:04 schreef rja het volgende:
Heel typisch dat er nog niks gepubliceerd met als bron de ambassade in Den Haag.
Zouden Nederlandse media geen toegang hebben tot dit materiaal ?
Dat denk ik helemaal niet, immers als Turken en Russen eeuwige maten waren had er nooit een kudde Circassiers de noodzaak gezien te verkassen.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:03 schreef msnk het volgende:
[..]
Nee niet helemaal.
Als jij denkt dat Turken enkel over Israel zeuren heb je het goed mis. Turken en Russen kunnen elkaar niet uitstaan lang voordat de staat Israel zoals we die vandaag de dag kennen uberhaupt bestond.
Dan snap ik je opmerking over Israel en de joden niet helemaal.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:07 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Dat denk ik helemaal niet, immers als Turken en Russen eeuwige maten waren had er nooit een kudde Circassiers de noodzaak gezien te verkassen.
Mijn God, wat een heksenjacht. Schandalig. Hé kijk, in Pakistan stenigen ze vrouwen...quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:03 schreef msnk het volgende:
[..]
Nee niet helemaal.
Als jij denkt dat Turken enkel over Israel zeuren heb je het goed mis. Turken en Russen kunnen elkaar niet uitstaan lang voordat de staat Israel zoals we die vandaag de dag kennen uberhaupt bestond.
-----
Ontopic:
WikiLeaks founder Julian Assange may have broken Australian law and may not be welcomed back to the country if convicted, Attorney-General Robert McClelland says.
Mr McClelland also said the Australian government had considered cancelling Mr Assange's passport, but there were "issues in respect of serving a notice of cancellation".
Tot nu toe ben ik wel een aantal dingen tegen gekomen die mij zeer verrast hebben eigenlijk.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:09 schreef Sloggi het volgende:
Maarreh... er is toch niemand hier die ook maar enigszins is verrast door de inhoud van de gelekte documenten?
Zoals?quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:10 schreef msnk het volgende:
[..]
Tot nu toe ben ik wel een aantal dingen tegen gekomen die mij zeer verrast hebben eigenlijk.
Oorlogsmisdadigers heb je alleen bij de verliezende partij.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:12 schreef Monidique het volgende:
Of het een verrassing is, nou ja, dat is een tweede, maar wat wel zo is, is dat er bepaalde zaken naar buiten zijn gekomen. Zoals de druk die Amerika heeft uitgeoefend op bevriende landen om Amerikaanse oorlogsmisdadigers niet aan te pakken. Geen verrassing wellicht, ook wel "bekend" misschien, maar het staat nu zwart op wit. En zo zijn er nog wel wat meer zaken.
Er zijn natuurlijk wel nieuwswaardige zaken naar buiten gekomen, maar het is toch geen verrassing dat het er op deze manier aan toe gaat in de internationale politiek? Niet alleen de Haagse politiek is vies en vunzig, om met Alexander Pechtold te spreken.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:12 schreef Monidique het volgende:
Of het een verrassing is, nou ja, dat is een tweede, maar wat wel zo is, is dat er bepaalde zaken naar buiten zijn gekomen. Zoals de druk die Amerika heeft uitgeoefend op bevriende landen om Amerikaanse oorlogsmisdadigers niet aan te pakken. Geen verrassing wellicht, ook wel "bekend" misschien, maar het staat nu zwart op wit. En zo zijn er nog wel wat meer zaken.
Ik denk dat niemand het een verrassing heeft genoemd.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:13 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Er zijn natuurlijk wel nieuwswaardige zaken naar buiten gekomen, maar het is toch geen verrassing dat het er op deze manier aan toe gaat in de internationale politiek? Niet alleen de Haagse politiek is vies en vunzig, om met Alexander Pechtold te spreken.
Paypal, HEEL teleurstellende dit, en geen politicus die dat OOK durft te zeggen natuurlijkquote:PayPal staakt dienstverlening aan Wikileaks
Door Joost Schellevis, zaterdag 4 december 2010 11:46, views: 1.624
Naast Amazon en EveryDNS staakt ook PayPal zijn dienstverlening aan de klokkenluiderssite Wikileaks. De onder vuur liggende website zou de acceptable use policy hebben overtreden door zich met illegale activiteiten bezig te houden.
Het Amerikaanse PayPal, dat donaties aan Wikileaks verwerkte, meent dat de klokkenluiderssite de acceptable use policy overtreedt. De PayPal-voorwaarden stellen dat de dienst niet kan worden gebruikt voor het aanmoedigen tot of het faciliteren van illegale activiteiten. Door de beslissing kunnen via PayPal geen betalingen aan Wikileaks meer worden verricht. Het is onbekend wat er is gebeurd met het eventuele saldo van de klokkenluiderssite.
PayPal is het vierde bedrijf in een week tijd dat zijn diensten niet meer aan Wikileaks wil aanbieden. Eerder beëindigde Amazon al de hostingdeal met Wikileaks, omdat de site content zou aanbieden waarvan het de rechten niet in zijn beheer had. Datavisualisatie-bedrijf Tableau haalde Wikileaks-grafieken offline na politieke druk. Ook dns-provider EveryDNS zei Wikileaks gedag, nadat het vreesde voor de stabiliteit van zijn infrastructuur; Wikileaks had te kampen met forse ddos-aanvallen.
Sinds de actie van EveryDNS, dat zijn diensten gratis aan Wikileaks aanbood, is de website niet meer bereikbaar op Wikileaks.org. De website is echter nog op andere adressen bereikbaar, zoals Wikileaks.nl. Het feit dat Wikileaks op een .nl-adres bereikbaar was, leidde bij sommige Nederlandse media tot de conclusie dat Wikileaks in Nederland wordt gehost. Dat is onjuist, want de servers van Wikileaks staan onder andere bij de Zweedse isp Bahnhof.
Wikileaks ligt onder vuur nadat het afgelopen zondag is begonnen met het publiceren van 250.000 interne, Amerikaanse overheidsdocumenten, afkomstig van Amerikaanse ambassades en het ministerie van Buitenlandse Zaken. Vooral in de Verenigde Staten kunnen politici en media het bloed van Wikileaks-voorman Julian Assange wel drinken, zoals Ars Technica bericht. De Nederlandse Vereniging van Onderzoeksjournalisten heeft een website opgezet, Cablesearch.org, waarmee de documenten makkelijker kunnen worden doorzocht.
http://tweakers.net/nieuw(...)g-aan-wikileaks.html
Dat is dus de account van Wau Holland Foundation.quote:PayPal has permanently restricted the account used by WikiLeaks due to a violation of the PayPal Acceptable Use Policy, which states that our payment service cannot be used for any activities that encourage, promote, facilitate or instruct others to engage in illegal activity. Weve notified the account holder of this action.
Yep al die tijd verdienden ze er aan, en nu is het ineens heel zwak dit excuus. Zie ook Wikileaks documenten #6: Reeks kon snellerquote:Op zaterdag 4 december 2010 15:16 schreef msnk het volgende:
Paypal statement, was al gisteren naar buiten gebracht maar kom 'm nu pas tegen:
[..]
Dat is dus de account van Wau Holland Foundation.
Gevalletje eigen rechter spelen dus. De (il)legaliteit van Wikileaks is nog niet vastgesteld.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:16 schreef msnk het volgende:
Paypal statement, was al gisteren naar buiten gebracht maar kom 'm nu pas tegen:
[..]
Dat is dus de account van Wau Holland Foundation.
Opvallend veel anti-Wikileaks sentimenten daar trouwens.quote:Op zaterdag 4 december 2010 15:15 schreef fokthesystem het volgende:
Eerdere 'voor het slotje' reacties , zie hier: Paypal X't wikileaks, politici halen schouders op, kots!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |