FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Nieuw digitaal geld Bitcoin - Interview op One Radio Network
bitanarchyvrijdag 3 december 2010 @ 13:55
bitcoin.jpg
Introductie tot bitcoin
Het is de state-of-the-art in geld. Het is een nieuwe vorm van elektronisch geld. Het is inmiddels de “gouden standaard” van digitale valuta.

Gebaseerd op een aantal oude technologieën, en een aantal zeer nieuwe technologieën ... Bitcoin is het resultaat van het combineren van ... cryptografische versleuteling van gegevens + het idee van een gelimiteerde grondstof, vergelijkbaar met goud en zilver (waar de hoeveelheid beperkt is), en dit gebruiken als geld + het idee van grote aantallen computers die zijn aangesloten op de het internet ... welke een sterke, veerkrachtige, onverwoestbaar netwerk vormen.

Het heet een cryptocurrency. Sinds de uitvinding van Bitcoin ... zal geld nooit meer hetzelfde zijn.

Interview MP3: http://www.oneradionetwork2.com/mp3/money/economy/12.02.10_wagner_bruce_bitcoin.mp3

Alternatief MP3: http://goo.gl/eB6Sd


Hoe werkt bitcoin?
Bitcoin is een digitale grondstof of munteenheid, wat betekent dat de hoeveelheid gelimiteerd is, net als goud. Maar in tegenstelling tot goud zijn bitcoins zeer gemakkelijk uit te wisselen via het internet.

Bitcoin is een netwerk dat, als een notaris, alle bitcoin transacties tussen mensen registreert en gedecentraliseerd opslaat in het bitcoin netwerk. Ieders bitcoin rekening wordt opgeslagen op elke computer in bitcoin netwerk. Het is dus praktisch onmogelijk om het bitcoin netwerk uit te schakelen. Bittorrent, wat gedeeltelijk gebaseerd is op dezelfde principes, heeft aangetoond dat dit soort netwerken niet uit te schakelen zijn.

Wat is de economische aansporing voor mensen om hun computer deel te laten nemen aan het bitcoin netwerk?
Door het registreren van bitcoin transacties in data blokken, verdienen computers bitcoins. Dit is nu 50 bitcoins per blok. Dit werkt als volgt. Elke transactie die plaats vindt op het netwerk wordt uitgezonden naar alle computers in het netwerk. Elke computer verzamelt deze transacties in een data blok en gaat vervolgens een proof-of-work algoritme uitrekenen voor dit blok.

Het proof-of-work algoritme is een soort vingerafdruk of check-sum van het blok en kost de computer processor tijd. De moeilijkheidsgraad van dit algoritme wordt, door het bitcoin netwerk, zo afgesteld dat het bitcoin netwerk gemiddeld één blok per 10 minuten genereert. Dat betekent dus dat de kans de een computer de proof-of-work voor een blok vindt binnen deze tijd gelijk is aan (de processor kracht van de computer)/(processor kracht van het totale netwerk).

Blokken worden op het bitcoin netwerk in een blok-keten opgeslagen. Elk blok bevat een vingerafdruk van het vorige blok zodat het duidelijk is wat de volgorde van de blokken is. Indien een computer het blok van het proof-of-work vingerafdruk weet te voorzien, dan mag deze computer 50 bitcoins claimen en zend deze computer het blok naar alle andere computers op het bitcoin netwerk. Alle computers zullen dit blok accepteren en aan hun blok-keten toevoegen.

Elke computer weet dat dit de beste strategie is, want anders moet er een ander blok gecreëerd worden met een proof-of-work vingerafdruk en dat kost extra processor tijd. Het is beter om te gaan werken aan een volgend blok.

Het proof-of-work algoritme vereist dat computers processor arbeid moeten verrichten om blokken te creëren. Door de moeilijkheidsgraad te regelen kan ervoor gezorgd worden dat de hoeveelheid blokken per uur gemiddeld constant is, zelfs als het aantal computers in het netwerk toeneemt of afneemt.

Hoe wordt de bitcoin inflatie onder controle gehouden?
Bovenstaand proces wordt bitcoin mijnen genoemd. De software hiervoor is open-source en kan gedownload worden van Bitcoin P2P Cryptocurrency | Bitcoin. Deze software kan tevens gebruikt worden om je bitcoin rekening te bekijken en om bitcoins te versturen.

Deze software is zo geconfigureerd dat elke 4 jaar de belonging per blok voor het genereren van een blok gehalveerd wordt. Nu is de beloning 50 bitcoins, na 4 jaar 15 bitcoins, na 8 jaar 12,5 bitcoins, enzovoort. Dit zorgt ervoor dat er maximaal 21.000.000 bitcoins geproduceerd zullen worden.

Terwijl mensen investeren in bitcoin zal de prijs van bitcoin toenemen. Na verloop van tijd zal de aansporing voor computers om deel te nemen aan het bitcoin netwerk verplaatsen van de beloning per blok naar transactie vergoedingen. Computers kunnen transactie vergoedingen vragen voor het opnemen van een transactie in hun blok. Zo een vergoeding kan door de zender worden toegevoegd aan de transactie. Nu geld ook weer, dat de computer die de proof-of-work vind de vergoeding mag claimen.

Het volgende fimpje legt het nog een keer uit:

Hoe start ik met bitcoin?

Ben je overtuigt van de bijzondere eigenschappen van bitcoin? Het is eenvoudig om met bitcoins te beginnen en een paar test bitcoins te verkrijgen. Ga naar de bitcoin website en download en installeer de bitcoin client:

https://www.bitcoin.org

Nadat je de bitcoin client hebt geïnstalleerd duurt het even voordat bitcoin alle blocks heeft opgehaald van het bitcoin netwerk. Je kan gratis bitcoins verkrijgen door je bitcoin adres in te vullen op de pagina:

https://freebitcoins.appspot.com/

Als de bitcoin client klaar is met het ophalen van alle blocks zullen je nieuwe bitcoins verschijnen in de bitcoin client. Voor de duidelijkheid, het is niet noodzakelijk om een bitcoin client te hebben draaien om bitcoins te ontvangen. De bitcoins worden door het netwerk aan een bitcoin adres toegekend. Alleen de persoon die de private sleutels heeft voor dit bitcoin adres zal ooit in staat zijn om deze bitcoins weer uit te geven. De private sleutels zijn opgeslagen in het wallet.dat bestand.

Bitcoins kopen en verkopen.

Bitcoins zijn te koop en te verkopen in euros bij http://www.bitcoinexchange.com.
Bitcoins zijn te verhandelen voor Liberty Reserver USD op Mt Gox - Bitcoin Exchange.
Ik heb mij laten vertellen dat Liberty Reserve USDs weer naar euroland kunnen worden overgemaakt via een derde partij zoals ECARDONE: official Exchange: Liberty reserve, cgold. Buy: liberty reserve, LR, CG.
Paypal wordt niet meer ondersteund door de niet-besloten bitcoin exchanges omdat Paypal betalingen teruggedraaid kunnen worden. Daarentegen zijn Liberty Reserve betalingen onomkeerbaar, net als bitcoin betalingen.

Zoals je kan zien in de volgende grafiek, is bitcoin bezig met zn tweede rally.
exchangerate.png
Bron: https://www.bitcoinexchange.com/statistics/

De eerste rally in Juli 2010 was ten gevolge van het slash dot effect:

http://news.slashdot.org/(...)-Releases-Version-03

Na deze boom is de wisselkoers van bitcoin een beetje ingestort, mede omdat er verschillende bugs zijn opgelost in de software. Echter bitcoin is duidelijk weer in trek. Voor een uitgebreide analyse van de bitcoin markt zie:

http://bitcoincharts.com/charts/

Één van de concrete zaken die je kan doen met bitcoins is anoniem doneren. Andere zaken die gemakkelijk gemaakt worden door bitcoin is het maken van kleine betalingen. Dit principe wordt op dit moment al gebruikt om software ontwikkeling voor bitcoin te stimuleren op het bitcoin forum:

http://www.bitcoin.org/smf/

Bitcoin in meer detail

Wil je de werking van bitcoin in meer detail begrijpen, ga dan naar de bitcoin wiki:

http://www.bitcoin.org/wiki/doku.php

Ten slotte, voor nieuws over bitcoin zie:

http://www.bitcoinblogger.com/

Voor meer uitleg over Bitcoin, zie het volgende artikel:

http://anarchiel.com/stortplaats/toon/bitcoin_kan_je_niet_stelen_en_dat_is_onbetaalbaar

[ Bericht 72% gewijzigd door bitanarchy op 04-12-2010 19:54:11 ]
Kandijfijnzaterdag 4 december 2010 @ 02:56
Leuk een nieuwe goudstandaard en de mogelijkheid tot absolute staatscontrolle?

Waarom is dit precies een goed idee?
bitanarchyzaterdag 4 december 2010 @ 19:45
quote:
1s.gif Op zaterdag 4 december 2010 02:56 schreef Kandijfijn het volgende:
Leuk een nieuwe goudstandaard en de mogelijkheid tot absolute staatscontrolle?

Waarom is dit precies een goed idee?
Dit systeem is juist uitgevonden om de controle van de staat over geld te beperken. De staat, (de ECB) heeft nu absolute controle over de euro, en het is ook niet toegestaan om een concurrerende private digitale munteenheid op te zetten, bijvoorbeeld gedekt door goud. Maar het kan nog beter. Bitcoin is gebaseerd op technologie die lijkt op bittorrent. De overheid kan bittorrent niet elimineren, zelfs als het computers in beslag gaat nemen. Bittorrent creëert, net als bitcoin, namelijk een wereldwijd netwerk. Om dit uit te schakelen moet je het hele internet uitschakelen. En dat zal nooit gebeuren.
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 13:13
Hier is dus al een topic over, tof! Ik heb het net geinstalleerd, en ben even rond aan het kijken :).
Revolution-NLmaandag 17 januari 2011 @ 13:25
spam-keybd.jpg
jacomaandag 17 januari 2011 @ 13:33
Ik dacht ook even aan spam vanwege het apart aangemaakte account e.d. Er wordt echter niet direkt iets verkocht voor geld. Het idee is bovendien interessant voor dit forum om over te discussieren.

Ik wil voorstellen om het topic te laten bestaan.
iamcjmaandag 17 januari 2011 @ 13:44
Zo kan je een aardig botnet bij elkaar krijgen.

Ik vertrouw het voor geen bitcoin.
Kandijfijnmaandag 17 januari 2011 @ 13:49
quote:
1s.gif Op zaterdag 4 december 2010 19:45 schreef bitanarchy het volgende:

[..]

Dit systeem is juist uitgevonden om de controle van de staat over geld te beperken. De staat, (de ECB) heeft nu absolute controle over de euro, en het is ook niet toegestaan om een concurrerende private digitale munteenheid op te zetten, bijvoorbeeld gedekt door goud. Maar het kan nog beter. Bitcoin is gebaseerd op technologie die lijkt op bittorrent. De overheid kan bittorrent niet elimineren, zelfs als het computers in beslag gaat nemen. Bittorrent creëert, net als bitcoin, namelijk een wereldwijd netwerk. Om dit uit te schakelen moet je het hele internet uitschakelen. En dat zal nooit gebeuren.
Dus het is een nieuwe vorm van fiatgeld :9? Wat is nu precies het goede idee?
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 14:23
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 13:44 schreef iamcj het volgende:
Zo kan je een aardig botnet bij elkaar krijgen.

Ik vertrouw het voor geen bitcoin.
Lees het design-PDFje wat op de site staat. Het is geen botnet.
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 14:25
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 13:49 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Dus het is een nieuwe vorm van fiatgeld :9? Wat is nu precies het goede idee?
Het idee is om af te stappen van 'trust', maar alles door cryptografie te laten gebeuren.

Ik kreeg 0.05 bitcoins, dit is nu door 7 mensen geconfigmed:
img3279.png
Kandijfijnmaandag 17 januari 2011 @ 14:29
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 14:25 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Het idee is om af te stappen van 'trust', maar alles door cryptografie te laten gebeuren.

Ik kreeg 0.05 bitcoins, dit is nu door 7 mensen geconfigmed:
[ afbeelding ]
En wat betekent dat precies?

Ik heb hier 5 euro liggen wat in 17 landen word geaccepteerd als wettig betaalmiddel. Elke willekeurige Sloveen, Spanjaard,Duitser zal het accepteren als vergoeding voor zijn dienst/product. Heb ik nu 300 miljoen geconfigmed?
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 15:49
Hier een chat die ik had met een klasgenoot:
quote:
[3:39:14 PM CEST] pir: http://nl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin < doen jullie mee?
[3:39:22 PM CEST] pir: fucking interessant allemaal
[3:39:25 PM CEST] pir: p2p geld
[3:39:35 PM CEST] pir: gebaseerd op encrypie in plaats van vertrouwen
[3:39:36 PM CEST] pir: :)
[3:39:37 PM CEST] T: het is me nou niet helemaal duidelijk wat nou het nut daarvan is
[3:39:48 PM CEST] pir: het is een betaalmiddel
[3:40:19 PM CEST] pir: je kan het bijvoorbeeld ruilen voor echt geld:
[3:40:19 PM CEST] pir: https://mtgox.com/
[3:40:28 PM CEST] pir: en je PC genereert het langzaam
[3:40:38 PM CEST] pir: (en als je een snelle CPU en GPU hebt iets sneller)
[3:40:55 PM CEST] T: ik denk dat er een hele hoop mensen nogal huiverig over zijn
[3:41:01 PM CEST] pir: juist niet :)
[3:41:07 PM CEST] pir: geen centrale authoriteit
[3:41:13 PM CEST] pir: alles is open source
[3:41:30 PM CEST] T: denk het wel, gewoon het feit dat je geld deels bij jan en alle man op de pc staat
[3:41:40 PM CEST] pir: nee zo werkt het niet
[3:41:53 PM CEST] pir: het is geen bank
[3:41:55 PM CEST] pir: bitcoins vertegenwoordigen een waarde
[3:41:59 PM CEST] pir: je hebt coins op je PC
[3:42:03 PM CEST] pir: ik nu 0.05 :P
[3:42:11 PM CEST] pir: en het netwerk blijft dat verifiëren
[3:42:22 PM CEST] T: en dat is dan ook 0,05 euro?
[3:42:27 PM CEST] pir: nee
[3:42:32 PM CEST] pir: :P
[3:42:34 PM CEST] pir: https://mtgox.com/
[3:42:40 PM CEST] pir: daar kan je de huidige exchange rate zien
[3:42:56 PM CEST] pir: voor 30 eurocent koop je een bitcoin
[3:43:14 PM CEST] pir: het concept is geweldig :P
[3:43:23 PM CEST] pir: technical paper: http://www.bitcoin.org/sites/default/files/bitcoin.pdf
[3:43:28 PM CEST] pir: staat alles uitgelegd
[3:43:30 PM CEST] pir: werking enzo
[3:43:37 PM CEST] T: het is me totaal niet duidelijk wat het doet
[3:43:46 PM CEST] T: @ tekst tl;dr
[3:43:47 PM CEST] pir: het is geld, je kan er mee betalen :P
[3:43:52 PM CEST] pir: zo simpel is het
[3:43:56 PM CEST] T: ja maar het is via p2p
[3:44:00 PM CEST] pir: yes
[3:44:09 PM CEST] pir: het p2p vervangt de centrale authoriteit (lees: bank)
[3:44:25 PM CEST] T: maar is het dan ook de bedoeling dat ik bitcoins koop
[3:44:35 PM CEST] pir: zou je kunnen doen
[3:44:39 PM CEST] pir: yes
[3:44:40 PM CEST] pir: of ontvangen
[3:44:40 PM CEST] pir: :P
[3:44:44 PM CEST] T: maar wat heb ik eraan?
[3:44:58 PM CEST] pir: nog niet heel veel :P
[3:44:58 PM CEST] pir: bij sommige bedrijven kan je er mee betalen
[3:45:03 PM CEST] T: dat ik een valuta koop wat dan niet van een centrale authoriteit is?
[3:45:20 PM CEST] pir: je kan het bij iedereen kopen die het heeft natuurlijk, gewoon soort ruilandel :P
[3:45:28 PM CEST] pir: ik kan ook een exchange beginnen :P
[3:45:41 PM CEST] pir: www.mtgox.com is er toevallig één
[3:45:48 PM CEST] T: "sommige" bedrijven.... lees praktisch geen bedrijf
[3:45:54 PM CEST] T: brb
[3:45:55 PM CEST] pir: http://www.bitcoin.org/trade
[3:45:57 PM CEST] pir: die bedrijven
Misschien wordt het wat duidelijker :)
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 17:13
quote:
[3:45:57 PM CEST] pir: die bedrijven
[3:46:06 PM CEST] pir: (die typo zag je niet)
[3:50:23 PM CEST] pir: hier kan je zien hoe snel je kan minen met een goede kaart: https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_Hardware_Comparison minen = genereren. Hoe meer mensen genereren, hoe meer integer het netwerk is :)
[4:12:40 PM CEST] T: biw
[4:13:49 PM CEST] T: dus met mijn hardware kan ik verdienen?
[4:13:57 PM CEST] pir: ja
[4:13:57 PM CEST] T: en na 30 jaar heb ik um terug
[4:14:00 PM CEST] pir: maar het gaat niet hard hoor :P
[4:14:08 PM CEST] pir: moet ook niet hard gaan :p
[4:14:21 PM CEST] T: maar stroomverbruik is duurder dan dat het oplevert...
[4:14:31 PM CEST] pir: dat niet
[4:14:42 PM CEST] pir: in euro's zijn de bitcoins duurder ;)
[4:15:06 PM CEST] T: amd kaarten zijn trouwens wel veel beter
[4:16:56 PM CEST] T: hoe kan dat verschil zo groot zijn
[4:19:04 PM CEST] T: maar waarvoor wordt de rekenkracht gebruikt dan?
[4:19:18 PM CEST] pir: hashen :)
[4:19:24 PM CEST] pir: betalingen worden gehashed
[4:19:35 PM CEST] pir: gewoon basic cryptografie
[4:19:37 PM CEST] pir: maar goed
[4:19:48 PM CEST] pir: hoe meer er gehashed wordt, hoe betrouwbaarder de betalingen zjin
[4:20:01 PM CEST] pir: 17 mensen hebben mijn betaling al erkend :)
[4:20:06 PM CEST] T: maar hoe kan er dan verdiend worden?
[4:20:24 PM CEST] pir: er is geen sprake van verdienen :P
[4:20:27 PM CEST] pir: gewoon ruilen
[4:20:36 PM CEST] pir: de munten zijn wat waard, dus kan je het tegen geld ruilen
[4:20:44 PM CEST] T: ja maar die bitcoins moeten toch op een manier verzilverd worden
[4:20:55 PM CEST] pir: ja dat kan je omruilen met die exchange sites
[4:20:57 PM CEST] pir: net gaf ik er 1
[4:20:56 PM CEST] T: dat geld moet toch ergens mee verdiend worden
[4:21:01 PM CEST] pir: maar er zijn er meerderen ;)
[4:21:20 PM CEST] T: zo'n site gaat ze toch niet kopen van ze als ze niets waard zijn
[4:21:24 PM CEST] pir: nee
[4:21:29 PM CEST] T: dus waar wordt er dan aan verdiend
[4:21:32 PM CEST] pir: maar ze hebben waarde, dat is duidelijk
[4:21:37 PM CEST] T: van wat dan?
[4:21:54 PM CEST] pir: mensen hechten er waarde aan en ze zijn niet te vervalsen
[4:21:56 PM CEST] T: ik ga niet meedoen aan iets waar op een hele duistere manier geld wordt verdiend
[4:21:57 PM CEST] pir: dus hebben ze waarde
[4:22:04 PM CEST] pir: het is niet duister :P
[4:22:10 PM CEST] pir: basis economie man :P
[4:22:17 PM CEST] T: nee maar het is me totaal niet duidelijk waar ze geld mee verdienen
[4:22:24 PM CEST] pir: welke 'ze'?
[4:22:37 PM CEST] T: die bedrijven die die coins kopen
[4:22:48 PM CEST] T: die gaan geen coins van je kopen als ze vervlogens niets kunnen met die dingen
[4:22:58 PM CEST] pir: je hebt toch ook wisselkantoren? ;)
[4:23:05 PM CEST] pir: ze kopen van de gebruikers en verkopen weer
[4:23:14 PM CEST] T: ja maar dan koop je een valuta die ook gewoon een waarde heeft
[4:23:28 PM CEST] T: maar ik kan in real life toch geen coins uitgeven
[4:23:46 PM CEST] pir: bij deze winkels: http://www.bitcoin.org/trade
[4:23:48 PM CEST] pir: :P
[4:23:56 PM CEST] pir: en er komen applicaties voor telefoon
[4:24:06 PM CEST] T: komen komen komen...
[4:24:15 PM CEST] pir: het is een proof of work :)
[4:24:15 PM CEST] T: die zooi heeft dus nu nog totaal geen waarde...
[4:24:17 PM CEST] pir: het werkt
[4:24:19 PM CEST] pir: jawel
[4:24:29 PM CEST] pir: als je munten hebt kan je ze verkopen voor echt geld
[4:24:33 PM CEST] pir: of je koopt er dingen van
[4:24:42 PM CEST] pir: bij de bedrijven op die pagina
[4:24:44 PM CEST] pir: of bij echte mensen
[4:24:58 PM CEST] pir: en je kan coins kopen ban bedrijven of mensen
[4:25:07 PM CEST] T: leuk bedacht maar ik snap niet echt wat het nut is van betalen met meerdere valuta's
[4:25:15 PM CEST] pir: ze zijn neit te vervalsen + er is een eindige hoeveelheid bitcoins, dus heeft het waarde
[4:25:40 PM CEST] pir: een voordeel is dat er geen overhead meer is van betalingen, geen bankkosten
[4:25:43 PM CEST] T: ja dat snap ik ook allemaal wel maar als die coins vervolgens nergens te gebruiken zijn dan hebben ze in principe dus weer geen waarde
[4:25:46 PM CEST] pir: en het moet groter worden nog ja, dat is duidelijk
[4:26:03 PM CEST] pir: als ik een webshop had zou ik ze gaan accepteren :P
[4:26:24 PM CEST] pir: lijst gezien? http://www.bitcoin.org/trade
[4:26:28 PM CEST] pir: wordt langzaam meer :)
[4:27:12 PM CEST] T: ik zie eigenlijk niet 1 bedrijf met een niet dubieuze naam :P
[4:27:36 PM CEST] pir: ;)
[4:27:39 PM CEST] pir: tja
[4:27:43 PM CEST] pir: moet nog komen hé
[4:27:48 PM CEST] pir: ik accepteer het ook hoor :P
[4:28:01 PM CEST] T: want ik betaal ook echt onwijs veel aan jou
[4:28:17 PM CEST] pir: :p
[4:28:23 PM CEST] T: nou, ik zal er thuis eens naar kijken, die pc is 10x snell0r
[4:28:32 PM CEST] pir: :)
[4:33:00 PM CEST] pir: je hebt ook niet 1 'rekeningnummer', dat is ook vet
[4:33:17 PM CEST] T: wat is daar fet aan
[4:33:24 PM CEST] pir: 17hJXfEWHQdXw9ozyUMnxf4bi8oUqiuvjv
1JFWLU81WNEY69zk8GtG4cHy5aaHMosMc2
1NmbGy5Ss2N7Rikx1qKRiGFuEmGNAaAcXD
[4:33:29 PM CEST] pir: daar kan je mij allemaal geld naar sturen
[4:33:40 PM CEST] pir: voor iedere betaling kan je zo'n 'adres' aanmaken :)
[4:33:42 PM CEST] T: dat je geld verdeeld is
[4:33:45 PM CEST] pir: nee
[4:33:54 PM CEST] pir: het is allemaal 1 'rekening' op je PC
[4:34:01 PM CEST] pir: maar voor iedere betaling neem je een ander
[4:34:05 PM CEST] pir: lekker anoniem :)
[4:34:06 PM CEST] T: ow ok
[4:34:12 PM CEST] T: ''
[4:34:42 PM CEST] pir: en je kan geld overmaken naar IP-adressen
[4:34:46 PM CEST] pir: maar hoe dat precies werkt snap ik nog niet
[4:35:19 PM CEST] T: het is als het groot is wel slim, maar ik heb toch erg mijn twijfels of dat het ooit gaat worden
[4:35:37 PM CEST] pir: ik weet het ook niet
[4:35:44 PM CEST] pir: het is te complex voor de massa denk ik
[4:35:58 PM CEST] T: nou ik denk dat mensen gewoon nogal huiverig zijn over dat p2p
[4:36:19 PM CEST] pir: als je niet snapt waarom het p2p is zou ik dat ook zijn
[4:36:20 PM CEST] T: gewoon het feit dat andere iets doen met jou geld, ookal heeft dat er niets mee te maken
[4:36:34 PM CEST] pir: maar ik ben huiveriger voor paypal dan hier voor
[4:36:55 PM CEST] T: ja maar ik snap het verdienmodel van paypal
[4:37:08 PM CEST] pir: en aan het eind van de rit is het gewoon ruilhandel. Je kan bitcoins ook als schelpen zien van vroeger, toen betaalden ze daar mee.
[4:37:16 PM CEST] T: en het verdien model van die valuta websites nu nog niet
[4:37:20 PM CEST] pir: ah ja, ja hier wordt neit aan verdiend door één partij :)
[4:37:28 PM CEST] pir: verschil in wisselkoers ;)
[4:37:49 PM CEST] T: maar verdienen op wisselkoers is eigenlijk onmogelijk
[4:38:09 PM CEST] pir: volgens mij doen die sites ook transactiekosten
[4:38:18 PM CEST] pir: 0.65% bij diegene die ik stuurde dacht ik
[4:38:41 PM CEST] pir: dus per euro 0.0065 euro kosten.
[4:38:56 PM CEST] pir: als ik het goed heb hoor
[4:39:11 PM CEST] T: hmm dat maakt het al iets duidelijker
[4:39:41 PM CEST] pir: Mt Gox charges a small fee (0.65%) for each trade.
[4:39:57 PM CEST] pir: maar goed, je zou zelf een site kunnen beginnen en 0.60% vragen
[4:40:06 PM CEST] pir: alle broncode is beschikbaar
[4:40:10 PM CEST] pir: ik vind het geniaal
[4:40:12 PM CEST] pir: ;D
[4:41:07 PM CEST] T: maar dan snap ik nog niet wie dan die coins voor je betaalt als je je systeem beschikbaar stelt
[4:41:49 PM CEST] pir: die worden gegenereerd, net als dollarbiljetten worden gedrukt en euromunten worden geperst, is gewoon een formule voor
[4:42:07 PM CEST] pir: http://www.bitcoin.org/faq#How_are_new_Bitcoins_created
[4:42:35 PM CEST] T: ja maar al het geld dat gegenereerd wordt, zorgt voor inflatie a + b = c
[4:42:47 PM CEST] pir: inflatie is goed :P
[4:42:51 PM CEST] pir: en het gaat niet snel
[4:43:09 PM CEST] T: dus alles wat je genereerd wordt minder waard? en dat vind jij goed?
[4:43:20 PM CEST] pir: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Total_bitcoins_over_time.png
[4:43:21 PM CEST] T: tegen de tijd dat je het kan gebruiken is het dus geen cent meer waard
[4:43:31 PM CEST] T: hmmmm ik ben er toch nogal sceptisch over
[4:43:38 PM CEST] pir: dat merk ik :p
[4:43:44 PM CEST] T: athans, ik heb gewoon vragen
[4:43:58 PM CEST] T: als het over geld gaat dan ga ik er niet zomaar blind in
[4:44:03 PM CEST] pir: de paper is echt interessant hoor: http://www.bitcoin.org/sites/default/files/bitcoin.pdf
[4:44:10 PM CEST] pir: staan alle economische en technische ideeën in
[4:44:48 PM CEST] T: hmmm mss eerst maar eens lezen
[4:44:52 PM CEST] T: nou snap ik ook wel dat de euro ook ooit is ontstaan
[4:45:08 PM CEST] T: dus dat zal met die coins ook moeten gebeuren
[4:45:12 PM CEST] T: en dat kan alleen door ze te genereren
[4:45:19 PM CEST] pir: precies :)
[4:45:20 PM CEST] T: en in he begin zullen ze nog veel waard zijn
[4:45:32 PM CEST] pir: er zijn ook wel argumenten tegen, maar dit is wel het eerlijkst :)
[4:45:44 PM CEST] pir: ik vind het mooi dat er een maximum is over time :)
[4:45:57 PM CEST] T: maar als bedrijven nou de rekenkracht gebruiken van het netwerk, dan is er toch veel beter te verdienen
[4:46:21 PM CEST] T: maar dan heb je weer een tussenpersoon nodig
[4:46:22 PM CEST] pir: hoe dat precies zit weet ik niet
[4:46:34 PM CEST] pir: en minen verdient niet heul veel hoor
[4:46:35 PM CEST] pir: volgens mij
[4:46:44 PM CEST] pir: maar uiteindelijk worden ze schaarser, en dus meer waard :)
[4:46:51 PM CEST] T: nee juist niet
[4:47:00 PM CEST] T: als ik die tabel moet geloven niet
[4:47:09 PM CEST] T: ow jawel
[4:47:09 PM CEST] pir: de lijn vlakt af
[4:47:14 PM CEST] T: ja je hebt gelijk
[4:47:16 PM CEST] T: was ff in de war
[4:47:23 PM CEST] T: dus nu kan je snel verdienen
[4:47:38 PM CEST] pir: de ene munt die je nu hebt wordt schaarser over tijd
[4:47:45 PM CEST] T: ja klopt
[4:48:00 PM CEST] pir: en het wordt lastiger nieuwe te genereren, want je verdient relatief aan hoe groot het netwerk is
[4:48:10 PM CEST] pir: dus hoe eerder je begint ;)
[4:48:20 PM CEST] pir: ik ga nog even wat uittypen ;)
[4:48:56 PM CEST] T: ja dat snap ik
[4:49:15 PM CEST] T: maar voor hetzelfde geld wordt het helemaal niets en is dus je valuta helemaal niets meer waard
[4:50:36 PM CEST] pir: dan moet iedereen alles opeens verkopen
[4:51:02 PM CEST] pir: het valt minder snel om dan banken in ieder geval :P
[4:51:06 PM CEST] T: nee, als bedrijven niet meegaan om het in ontvangst te nemne
[4:51:29 PM CEST] pir: gebeurt nu toch al amper
[4:51:32 PM CEST] T: dan is er geen reden om het te gebruiken dnek ik
[4:52:02 PM CEST] pir: dit is per definitie niet te vervalsen (amper, lees die paper), dus iedereen die kiest er waarde aan te hechten hecht er waarde aan :P
[4:52:09 PM CEST] pir: maar ik moet nog wel even wat doen hoor
[4:52:13 PM CEST] pir: dus ik ga nog even typen
[4:52:17 PM CEST] pir: documentatie jeuj
[4:53:12 PM CEST] T: druk druk druk
[4:56:16 PM CEST] T: dus ik verdien sneller dan jou
[4:56:25 PM CEST] pir: dat zal best kunnen ja
[4:56:34 PM CEST] T: dat klinkt als muziek in de oren
[4:56:34 PM CEST] pir: maar als je coins heb wil ik ze wel van je kopen
[4:56:42 PM CEST] T: huh waarom/
[4:56:43 PM CEST] X: hoi
[4:56:43 PM CEST] T: ?
[4:56:46 PM CEST] T: ja hallo
[4:56:48 PM CEST] pir: ik wil coins
[4:56:50 PM CEST] pir: vet stoer enzo
[4:56:54 PM CEST] T: jeetje
[4:57:01 PM CEST] X: coinage
[4:57:03 PM CEST] pir: en je kan er bij darknet een VPNtunnel van kopen volgens mij
[4:57:11 PM CEST] T: whehehehe X +1
[4:57:15 PM CEST] X: ;)
[4:57:15 PM CEST] pir: _O-
[4:57:23 PM CEST] X: zo krijg je heel veel coins hoor
[4:57:30 PM CEST] pir: woodstock, pepperoni pizza
Rest van het gesprek :D
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 17:14
Ik heb nu 0.05 BTC (gekregen). Er worden alleen nog geen nieuwe gegenereerd bij mij volgens mij. Ik moet nog uitzoeken hoe snel dat gaat.
Kandijfijnmaandag 17 januari 2011 @ 17:39
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 15:49 schreef PiRANiA het volgende:
Hier een chat die ik had met een klasgenoot:

[..]

Misschien wordt het wat duidelijker :)
Ik snap het basissysteem wel maar niet exact hoe het gedekt is. Het word dus nu gedekt door andere fiat-valuta?
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 17:56
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 17:39 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Ik snap het basissysteem wel maar niet exact hoe het gedekt is. Het word dus nu gedekt door andere fiat-valuta?
Nee, er is gewoon vertrouwen in de bitcoins. Er is een eindige hoeveelheid munten en ze zijn niet te vervalsen (bjina niet, zie paper). Ik vertrouw het, net als veel andere mensen :).

Ze leggen het zelf zo uit:

quote:
Bitcoins have value if they are accepted as payment by many.

When we say that a currency is backed up by gold, we mean that there's a promise in place that you can exchange the currency for gold. In a sense, you could say that Bitcoin is "backed up" by the price tags of merchants a price tag is a promise to exchange goods for a specified amount of currency.

It's a common misconception that Bitcoins gain their value from the cost of electricity required to generate them. Cost doesn't equal value hiring 1,000 men to shovel a big hole in the ground may be costly, but not valuable. Also, even though scarcity is a critical requirement for a useful currency, it alone doesn't make anything valuable. For example, your fingerprints are scarce, but that doesn't mean they have any exchange value.
Kandijfijnmaandag 17 januari 2011 @ 18:16
quote:
6s.gif Op maandag 17 januari 2011 17:56 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Nee, er is gewoon vertrouwen in de bitcoins. Er is een eindige hoeveelheid munten en ze zijn niet te vervalsen (bjina niet, zie paper). Ik vertrouw het, net als veel andere mensen :).

Ze leggen het zelf zo uit:

[..]

Dus het is exact wat ik al vermelde in een van mijn eerste post. Het is een fiat-valuta waarom zou ik bitcoin meer moeten vertrouwen dan andere wereldvaluta of een grondstof om te beleggen?
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 18:26
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:16 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Dus het is exact wat ik al vermelde in een van mijn eerste post. Het is een fiat-valuta waarom zou ik bitcoin meer moeten vertrouwen dan andere wereldvaluta of een grondstof om te beleggen?
Valuta hebben altijd centrale punten waar ze op bouwen: banken. Dat heeft dit niet.

Met wat technische kennis kan je dit systeem volledig doorgronden en te zien waarom het veilig is. ^O^.

Voorlopig wordt het nog door vrij weinig bedrijven ondersteund, maar zodra dit groter wordt heb je er zeker wat aan.
Mendeljevmaandag 17 januari 2011 @ 18:28
Ik geloof er niet in, kan ik het shorten?
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 18:29
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:28 schreef Mendeljev het volgende:
Ik geloof er niet in, kan ik het shorten?
Nog niet. Er komen wel opties aan :P.
Mendeljevmaandag 17 januari 2011 @ 18:33
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:29 schreef PiRANiA het volgende:
Nog niet. Er komen wel opties aan :P.
Maar betekent dit ook automatisch dat de developers na verloop van tijd updates kunnen uitbrengen die de waardering van de munt aanpassen? Veel mensen hebben al weinig vertrouwen in de centrale bank, laat staan een groepje programmeurs die voor hen gaat bepalen wat geld waard gaat zijn.
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 18:37
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:33 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

Maar betekent dit ook automatisch dat de developers na verloop van tijd updates kunnen uitbrengen die de waardering van de munt aanpassen? Veel mensen hebben al weinig vertrouwen in de centrale bank, laat staan een groepje programmeurs die voor hen gaat bepalen wat geld waard gaat zijn.
De programmeurs bepalen het niet. Er is geen centrale partij. https://mtgox.com/ gaat toevallig opties aanbieden. Er zijn nog wel honderden mensen die dat kunnen doen (of bedrijven natuurlijk).

Prijs wordt door vraag/aanbod bepaald (verschilt per exchanger dus). Die mtgox is er toevallig één. Hier staan er meer: http://www.bitcoin.org/trade#Currency_exchange
Mendeljevmaandag 17 januari 2011 @ 18:43
Als ik het goed begrijp worden bitcoins gegenereerd door rekensnelheid tot een bepaalde bovengrens en daarna is de prijs enkel afhankelijk van trading?

Ik zou dus in feite het meest kunnen verdienen door een supercomputer te huren tot de bovengrens is bereikt. (Waarna hoogstwaarschijnlijk niemand nog interesse heeft in de munt)
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 18:50
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:43 schreef Mendeljev het volgende:
Als ik het goed begrijp worden bitcoins gegenereerd door rekensnelheid tot een bepaalde bovengrens en daarna is de prijs enkel afhankelijk van trading?

Ik zou dus in feite het meest kunnen verdienen door een supercomputer te huren tot de bovengrens is bereikt. (Waarna hoogstwaarschijnlijk niemand nog interesse heeft in de munt)
Je krijgt een percentage van het totale netwerk, als je dus een supercomputer huurt, zal je wel veel procent krijgen ja, maar het staat dus niet los.

Momenteel duurt het dus een week ofzo, maar als het groter wordt duurt het langer.

En de groei neemt inderdaad af:

740px-Total_bitcoins_over_time.png
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 18:52
Daarbij, als jij je geld gaat uitgeven aan een supercomputer zal je er ook weer geld voor willen hebben ;).
Kandijfijnmaandag 17 januari 2011 @ 18:53
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:26 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Valuta hebben altijd centrale punten waar ze op bouwen: banken. Dat heeft dit niet.

Met wat technische kennis kan je dit systeem volledig doorgronden en te zien waarom het veilig is. ^O^.

Voorlopig wordt het nog door vrij weinig bedrijven ondersteund, maar zodra dit groter wordt heb je er zeker wat aan.
Daar heb je in ieder geval nog verschillende machten die er over beslissen.

Bitcoin kan kapot door 1 dominee effect van paniek of 1 roddel.... Ik heb heel heel erg weinig vertrouwen in dit systeem.
PiRANiAmaandag 17 januari 2011 @ 18:57
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:53 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Daar heb je in ieder geval nog verschillende machten die er over beslissen.

Bitcoin kan kapot door 1 dominee effect van paniek of 1 roddel.... Ik heb heel heel erg weinig vertrouwen in dit systeem.
Wat ze ook zeggen, het systeem is er nog. Broncode is openbaar, iedereen kan het lezen. Bitcoin beheert zelf niets.

Wat ze ook zeggen: het netwerk is er nog. Net als dat je content van een goed gedistribueerd bittorrent-netwerk af wilt halen, dat gaat gewoon niet.

En die ene trader waar ik het over had heeft momenteel 5000 van de 1.300.000 coins, die kunnen dus niets uitrichten. En waarom zouden ze? Ze krijgen echt geld voor de coins die ze nu hebben staan.

Technisch gezien is het waterdicht voor zover ik kan zien ^O^.
Kandijfijnmaandag 17 januari 2011 @ 19:23
quote:
1s.gif Op maandag 17 januari 2011 18:57 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Wat ze ook zeggen, het systeem is er nog. Broncode is openbaar, iedereen kan het lezen. Bitcoin beheert zelf niets.

Wat ze ook zeggen: het netwerk is er nog. Net als dat je content van een goed gedistribueerd bittorrent-netwerk af wilt halen, dat gaat gewoon niet.

En die ene trader waar ik het over had heeft momenteel 5000 van de 1.300.000 coins, die kunnen dus niets uitrichten. En waarom zouden ze? Ze krijgen echt geld voor de coins die ze nu hebben staan.

Technisch gezien is het waterdicht voor zover ik kan zien ^O^.
Technisch gezien was het systeem reichsmark er ook nog alleen de valuta was wel minder waard dan stookhout. Kortom dat argument zegt helemaal niks.
Prutzenbergmaandag 17 januari 2011 @ 20:19
Weer eens wat anders dan SETI@home o.i.d. Dus ik houd mijn processor hier maar mee bezig.

Het systeem klinkt leuk maar ik zal er zelf geen geld instoppen.

(Wie weet wordt ik dankzij mijn computer digitaal rijk)
PiRANiAwoensdag 23 maart 2011 @ 08:00
quote:
Google releases open source Bitcoin client

A Google engineer has released an open source Java client for the Bitcoin peer-to-peer currency system, simply called BitcoinJ.

Bitcoin is an Internet currency that uses a P2P architecture for processing transactions avoiding the need for a central bank or payment system.

The BitcoinJ client is available under the Apache 2 license at Google’s code repository: http://code.google.com/p/bitcoinj/

http://www.cio.com.au/article/380396/google_releases_open_source_bitcoin_client/
Lachen, het leeft dus nog :P. Ik draai het ook nog steeds, maar genereer geen coins, dat is wat (te) intensief...
L-ascorbinezuurmaandag 28 maart 2011 @ 11:46
Dit klinkt wel interessant, later eens in verdiepen.

Google Chrome geeft overgens de melding dat het beveiligingscertificaat van Bitcoin.org onbetrouwbaar is. :o
PiRANiAmaandag 28 maart 2011 @ 11:52
Als test kunnen we heen en weer wel wat overmaken :).

Je kunt overmaken op mijn FOK!Test-adres:
17nQMvzwwSjuNTDsNctR16Vr9axTEPtxnj

Ik geef het terug als ik het heb :).
PiRANiAmaandag 28 maart 2011 @ 19:39
Heb je hem ingesteld? We kunnen proberen een betaling te doen :P.
L-ascorbinezuurdinsdag 29 maart 2011 @ 11:16
quote:
1s.gif Op maandag 28 maart 2011 11:52 schreef PiRANiA het volgende:
Als test kunnen we heen en weer wel wat overmaken :).

Je kunt overmaken op mijn FOK!Test-adres:
17nQMvzwwSjuNTDsNctR16Vr9axTEPtxnj

Ik geef het terug als ik het heb :).
Bedankt voor het aanbod, maar voorlopig ga ik er nog even niks mee doen. Ik ga flink minderen met computeren (Opeens last van RSI?), maakt Bitcoin overigens niet minder interessant. :P
PiRANiAvrijdag 1 april 2011 @ 14:34
Ik heb nu 10 bitcoins, gekocht met 'echt geld' :P. Dus als iemand wil expirimenten *O*.
kortvrijdag 1 april 2011 @ 18:14
Dus ik kan gratis geld maken?
PiRANiAvrijdag 1 april 2011 @ 18:15
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 april 2011 18:14 schreef kort het volgende:
Dus ik kan gratis geld maken?
Als je stroom gratis is wel ja ;). De waarde van de bitcoins liggen (iets?) onder de waarde van de stroom die het kost, dus wat dat betreft zijn er opties ja :Y.
kortvrijdag 1 april 2011 @ 18:18
Maar wat maakt bitcoins anders dan investeren in grondstoffen :? Oké ik snap het concept van geen overheid, maar dit is net als hippies die zeggen 'we moeten van geld af, en met een puntensysteem werken' en dan niet snappen dat punten gewoon een valuta wordt dan :')

Ik zie het nu gewoon als investeren in een valuta/grondstof.

-edit-

Firefox geeft een warning als ik naar https://www.bitcoin.org/ ga.
PiRANiAzaterdag 2 april 2011 @ 09:54
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 april 2011 18:18 schreef kort het volgende:
Maar wat maakt bitcoins anders dan investeren in grondstoffen :?
Met grondstoffen kan je niet betalen en met bitcoins wel? :P
quote:
Oké ik snap het concept van geen overheid, maar dit is net als hippies die zeggen 'we moeten van geld af, en met een puntensysteem werken' en dan niet snappen dat punten gewoon een valuta wordt dan :')
Er wordt nergens ontkend dat het een valuta wordt volgens mij ;).
quote:
Ik zie het nu gewoon als investeren in een valuta/grondstof.

-edit-

Firefox geeft een warning als ik naar https://www.bitcoin.org/ ga.
Omdat ze hun eigen certificaar hebben gesigned (en niet door een dure partij). De verbinding is dus wel geëncrypt. Ga anders naar http://bitcoin.org/ ;).
PiRANiAzaterdag 2 april 2011 @ 09:54
Leuke video:
Farenjizondag 3 april 2011 @ 16:50
Verdomd interessant idee. Geld in het publieke domain, klinkt geniaal. Hier ga ik me eens in verdiepen.
Lindgren.zondag 3 april 2011 @ 22:16
Hoelang duurt het ongeveer voordat je 1 bitcoin binnen hebt dan?
PiRANiAmaandag 4 april 2011 @ 08:30
quote:
7s.gif Op zondag 3 april 2011 22:16 schreef Lindgren. het volgende:
Hoelang duurt het ongeveer voordat je 1 bitcoin binnen hebt dan?
Een gemiddelde PC maakt in een jaar 50 bitcoins.
PiRANiAmaandag 4 april 2011 @ 09:44
Een uitgebreid artikel met voor- en nadelen en een uitleg over hoe het ongeveer werkt:
http://memeburn.com/2011/(...)bal-online-currency/
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 19:13
http://biticon.wordpress.com/2011/03/31/bitcoin-atm/
Whehe _O_
TeringHenkiewoensdag 6 april 2011 @ 20:48
De spread is nog erg hoog, vooral op EUR/BTC: 0.5250 om 0.7326 :X
Maar goed, iemand zin om mij een coin te sturen?
11QKHjWqHXwHMeEeUGZhTdPBZ4h1UBZU2PT
Ben benieuwd hoe lang het duurt :P
Ik heb nu zelf 20 euro naar BTCex gestuurd

Ben nu bezig een orderbook viewer te maken in Java oO< Kunnen we lekker naar de boeken kijken
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 20:51
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 20:48 schreef TeringHenkie het volgende:
De spread is nog erg hoog, vooral op EUR/BTC: 0.5250 om 0.7326 :X
De koers gaat de laatste 2 dagen nogal omlaag ja. Fijn als je nu nieuwe coins wilt kopen :Y.
quote:
Maar goed, iemand zin om mij een coin te sturen?
Verstuurd! (117053 blocks nu trouwens)
quote:
[ code verwijderd ]

Ben benieuwd hoe lang het duurt :P
Uurtje ongeveer volgens mij.
quote:
Ik heb nu zelf 20 euro naar BTCex gestuurd

Ben nu bezig een orderbook viewer te maken in Java oO< Kunnen we lekker naar de boeken kijken
Nice *O*.
TeringHenkiewoensdag 6 april 2011 @ 20:56
Make that C#, gaat om proof of concept :P
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 20:57
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 20:56 schreef TeringHenkie het volgende:
Make that C#, gaat om proof of concept :P
Aantal blocks staat nog steeds op 117053. Als dat getal omhoog gaat zul jij wel een confirmation krijgen.
TeringHenkiewoensdag 6 april 2011 @ 21:01
Hoe weet je eigenlijk dat iemand anders het geld heeft overgemaakt? Is dat verifieerbaar voordat je het zelf ziet verschijnen in de client?
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 21:02
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 21:01 schreef TeringHenkie het volgende:
Hoe weet je eigenlijk dat iemand anders het geld heeft overgemaakt? Is dat verifieerbaar voordat je het zelf ziet verschijnen in de client?
Wachten op het moment dat je transactie bij een volgend block zit. Voor je het kunt vertrouwen moet het een paar keer geconfirmed zjin (de normale client vindt het bij 5 keer goed).
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 21:16
Bitcoin groeit *O*.
http://www.bitcoinmoney.com/post/4394212060/viral-growth
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 22:32
Inmiddels is de betaling van net al 15 keer geconfirmed :Y.
TeringHenkiewoensdag 6 april 2011 @ 22:33
quote:
Status: 15 bevestigingen
Datum: 6-4-2011 21:10
Van: onbekend
Naar: 1QKHjWqHXwHMeEeUGZhTdPBZ4h1UBZU2PT (yours, label: Your Address)
Credit: 0.25
Netto bedrag: +0.25
Krent :')
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 22:34
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 22:33 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Krent :')
Hehe. Alsof ik opeens veel geld ga overmaken :+.
Kandijfijnwoensdag 6 april 2011 @ 22:37
@Pirania, klopt het dat er alleen maar een tar.gz beschikbaar is?
TeringHenkiewoensdag 6 april 2011 @ 22:40
Maar eh...een fokking uur. Lekker.
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 22:40
Ik heb hem uit een PPA :). (ppa:stretch/bitcoin)
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 22:40
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 22:40 schreef TeringHenkie het volgende:
Maar eh...een fokking uur. Lekker.
Er moet druk worden gehashed en geëncrypt :Y.
Kandijfijnwoensdag 6 april 2011 @ 22:47
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 22:40 schreef PiRANiA het volgende:
Ik heb hem uit een PPA :). (ppa:stretch/bitcoin)
Ty *O*, generating.

Nog steeds heel kritisch, maar je mag niet iets afkraken zonder het zelf te testen.
Kandijfijnwoensdag 6 april 2011 @ 22:54
Vraag aan Pirania:

Zou jij bitcoins accepteren als vergoeding voor een dienst/product?
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 22:56
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 22:54 schreef Kandijfijn het volgende:
Vraag aan Pirania:

Zou jij bitcoins accepteren als vergoeding voor een dienst/product?
Ja :Y. Ik genereer overigens niet :P. Mijn PC is niet zo krachtig.
Kandijfijnwoensdag 6 april 2011 @ 22:57
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 22:56 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Ja :Y. Ik genereer overigens niet :P. Mijn PC is niet zo krachtig.
Zoveel rekenkracht voor nodig dan? Ik genereer nu en het ding draait gewoon op een oude dubbelkern.
PiRANiAwoensdag 6 april 2011 @ 23:00
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 22:57 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Zoveel rekenkracht voor nodig dan? Ik genereer nu en het ding draait gewoon op een oude dubbelkern.
Nooit echt getest eigenlijk. Maar de kans dat je de 50 blocks binnen haalt is neit groot, dan kan je beter in een pool minen.
Kandijfijnwoensdag 6 april 2011 @ 23:08
Ik heb er 36.000 in no-time?

Alleen nu in een keer not connected :')

Ik heb gewoon geen geduld duurde even na herstart van het progje

42.000 blocks nu, ben ik al rijk?

[ Bericht 50% gewijzigd door Kandijfijn op 06-04-2011 23:13:50 ]
PiRANiAdonderdag 7 april 2011 @ 11:41
quote:
1s.gif Op woensdag 6 april 2011 23:08 schreef Kandijfijn het volgende:
Ik heb er 36.000 in no-time?

Alleen nu in een keer not connected :')

Ik heb gewoon geen geduld duurde even na herstart van het progje

42.000 blocks nu, ben ik al rijk?
Ik zei 50 blocks en bedoelde 50 coins, sorry :@.
jacovrijdag 8 april 2011 @ 11:21
Een presentatie van Bitcoin (20 min. video):

AmirTaaki door itzard
TeringHenkievrijdag 8 april 2011 @ 13:58
Grappig, op BTCex staan de quotes in BCT, niet in EUR of USD. Om aan BTC te komen moet je dus je EUR verkopen, effectief shorten. Even je denken omdraaien dus.
Dale.maandag 11 april 2011 @ 17:29
Bitcoins worden dus gegeneerd door de computer lees ik? Dus bitcoins zijn wel degelijk afhankelijk van natuurlijke bronnen. Immers elektriciteit om de computer te laten draaien om bitcoins te genereren kost stroom en dus geld... Als de prijs van stroom dus stijgt, stijgt ook de waarde per bitcoin.

Verder snap ik het ook niet helemaal waarom bitcoins gegenereerd kunnen worden door een computer? Hieruit lijkt het namelijk dat er gewoon geld wordt gecreëerd uit niets, je kunt immers bitcoins weer ruilen tegen euro's lees ik (en vica versa, dit is me ook niet duidelijk.)
PiRANiAmaandag 11 april 2011 @ 18:13
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 17:29 schreef Dale. het volgende:
Bitcoins worden dus gegeneerd door de computer lees ik? Dus bitcoins zijn wel degelijk afhankelijk van natuurlijke bronnen. Immers elektriciteit om de computer te laten draaien om bitcoins te genereren kost stroom en dus geld... Als de prijs van stroom dus stijgt, stijgt ook de waarde per bitcoin.
De directe relatie hogere prijs stroom: hogere waarde bitcoin is volgens mij nog niet gelegd, maar in theorie klopt het ja.
quote:
Verder snap ik het ook niet helemaal waarom bitcoins gegenereerd kunnen worden door een computer? Hieruit lijkt het namelijk dat er gewoon geld wordt gecreëerd uit niets,
Hier spreek je jezelf tegen ;). Het genereren kost stroom ;). Met genereren wordt eigenlijk 'hashen' bedoeld: het encrypten van de datastream. Hoe harder er wordt gehasht, hoe veiliger het netwerk
quote:
je kunt immers bitcoins weer ruilen tegen euro's lees ik (en vica versa, dit is me ook niet duidelijk.)
Dit klopt. Omdat ze waarde hebben zijn mensen (en exchange-bedrijven) bereid geld te betalen voor jouw bitcoins :Y.
Dale.maandag 11 april 2011 @ 19:02
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 18:13 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

De directe relatie hogere prijs stroom: hogere waarde bitcoin is volgens mij nog niet gelegd, maar in theorie klopt het ja.
Ok

quote:
[..]

Hier spreek je jezelf tegen ;). Het genereren kost stroom ;). Met genereren wordt eigenlijk 'hashen' bedoeld: het encrypten van de datastream. Hoe harder er wordt gehasht, hoe veiliger het netwerk
Ja maar je vergeet dat ik de kosten van de stroom aan de energieleverancier betaal niet aan een andere maatschappij. Dus ik betaal geld aan de leverancier die niks met bitcoins te maken heeft, tegelijkertijd krijgen de gegenereerde bitcoins waarde... echter de stroom is al bekostigd. M.a.w. sommetje... 1 (Kosten stroom) - 1 (Betaling stroom) + 1 (Waarde Bitcoin) = 1 - 1 + 1 = 1
Ergens wordt dus waarde 'gecreëerd' uit het niets...

Maar als ik het goed begrijp krijg je dus bitcoins als 'tegenprestatie' omdat jezelf bijdraagt aan een 'veiliger' netwerk. Wat wordt er dan als veilig beschouwd? Als ik het goed heb gelezen is er een limiet aan de hoeveelheid bitcoins op de markt. Dit beide impliceert dus dat er in de code staat aangegeven wat 'veilig' is... wat dus incorrect is aangezien het relatief is en veranderd met de tijd.

quote:
[..]

Dit klopt. Omdat ze waarde hebben zijn mensen (en exchange-bedrijven) bereid geld te betalen voor jouw bitcoins :Y.
Laten we even stellen dat bitcoins hun waarde inderdaad van stroom halen. Dus is een bitcoin altijd minder waard dan de totale hoeveelheid stroom die ik heb gebruikt om diezelfde bitcoin te generen. Wat is er dan efficiënt aan?
PiRANiAmaandag 11 april 2011 @ 19:08
quote:
1s.gif Op maandag 11 april 2011 19:02 schreef Dale. het volgende:

[..]

Ok

[..]

Ja maar je vergeet dat ik de kosten van de stroom aan de energieleverancier betaal niet aan een andere maatschappij. Dus ik betaal geld aan de leverancier die niks met bitcoins te maken heeft, tegelijkertijd krijgen de gegenereerde bitcoins waarde... echter de stroom is al bekostigd. M.a.w. sommetje... 1 (Kosten stroom) - 1 (Betaling stroom) + 1 (Waarde Bitcoin) = 1 - 1 + 1 = 1
Ergens wordt dus waarde 'gecreëerd' uit het niets...
De kosten stroom betaal jij al. -1 (kosten stroom die je betaalt) + 1 (waarde bitcoin) = 0
quote:
Maar als ik het goed begrijp krijg je dus bitcoins als 'tegenprestatie' omdat jezelf bijdraagt aan een 'veiliger' netwerk. Wat wordt er dan als veilig beschouwd? Als ik het goed heb gelezen is er een limiet aan de hoeveelheid bitcoins op de markt. Dit beide impliceert dus dat er in de code staat aangegeven wat 'veilig' is... wat dus incorrect is aangezien het relatief is en veranderd met de tijd.
Zie:
quote:
New coins are generated by a network node each time it finds the solution to a certain mathematical problem (i.e. creates a new block), which is difficult to perform and can demonstrate a proof of work. The reward for solving a block is automatically adjusted so that in the first 4 years of the Bitcoin network, 10,500,000 BTC will be created. The amount is halved each 4 years, so it will be 5,250,000 over years 4-8, 2,625,000 over years 8-12 and so on. Thus the total number of coins will approach 21,000,000 BTC over time.
Voor technische details kun je het paper lezen.

quote:
Laten we even stellen dat bitcoins hun waarde inderdaad van stroom halen. Dus is een bitcoin altijd minder waard dan de totale hoeveelheid stroom die ik heb gebruikt om diezelfde bitcoin te generen. Wat is er dan efficiënt aan?
Vergeet de wet van vraag en aanbod niet ;). Kennelijk werkt het :P. hoe dit precies komt (economisch gezien) kan ik je niet helemaal uitleggen. De FAQ geeft veel informatie :Y.
TeringHenkiemaandag 11 april 2011 @ 20:01
http://dl.dropbox.com/u/15193798/BTCBook.exe

Refresht elke 30 secs. :s)
Kandijfijnmaandag 11 april 2011 @ 20:41
Even een simpele uitleg voor Dale en eventueel anderen.

Zoals ik het begrijp

Er worden een beperkte hoeveelheid bitcoins uitgegeven, dit aantal staat vast en worden constant bij gecreëerd. Dit is hetzelfde als bij elk fiat-geld met als groot verschil dat het niet de overheid/banken zijn de hoeveelheid geldcreatie bepalen. Waardoor de waarde van een bitcoin op lange termijn stabieler zal blijven.

740px-Total_bitcoins_over_time.png

Elke bitcoin wordt versleuteld net als elke transactie. Normaal zijn het banken die transacties en beveiling van valuta faciliteren hier brengen ze kosten voor in rekening. Bij Bitcoin zijn het de gebruikers zelf die minen om zo transacties en bitcoins te versleutelen. De miners krijgen hier een hele kleine vergoeding voor, de hoogte van de vergoeding wordt bepaald door proccesorcycles die er gebruikt zijn.

De waarde van bitcoin wordt op dezelfde manier bepaald als die van elke wereldvaluta. Vraag en aanbod. Als er veel meer vraag is naar bitcoins dan er bitcoins aangemaakt worden (zie vorig punt). Zal de prijs van deze bitcoins gaan stijgen, andersom kunnen ze ook gaan stijgen.

[ Bericht 4% gewijzigd door Kandijfijn op 11-04-2011 23:21:20 ]
PiRANiAmaandag 11 april 2011 @ 23:18
1 BTC = $0.76 USD. Al een aantal dagen erg stabiel ^O^.
PiRANiAdinsdag 12 april 2011 @ 10:22
http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUSD#rg2ztgSzm1g10zm2g25

img3473.png

De waarde gaat omhoog :Y.
PiRANiAdinsdag 12 april 2011 @ 10:24
En op google gaat de trend ook omhoog :Y.

img3474.png

http://www.google.nl/tren(...)=all&date=ytd&sort=0
PiRANiAwoensdag 13 april 2011 @ 09:54
Op mtgox zijn bitcoins nu $1 waard! :D
PiRANiAzaterdag 16 april 2011 @ 14:47
Iemand zin om binnenkort te pokeren met bitcoins?
http://betco.in/ :D.
Kandijfijnzaterdag 16 april 2011 @ 14:57
Waarschijnlijk wel een goede visvijver :'), ow er is helemaal niet iemand daar.
PiRANiAzaterdag 16 april 2011 @ 14:59
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 april 2011 14:57 schreef Kandijfijn het volgende:
Waarschijnlijk wel een goede visvijver :'), ow er is helemaal niet iemand daar.
Tamelijk rusting inderdaad :P. Maar geld opnemen en withdrawen werkt, dus als iemand het wil proberen :+.
Kandijfijnzaterdag 16 april 2011 @ 15:08
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 april 2011 14:59 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Tamelijk rusting inderdaad :P. Maar geld opnemen en withdrawen werkt, dus als iemand het wil proberen :+.
Ik heb nog geen bitcoins ;(
PiRANiAzaterdag 16 april 2011 @ 15:12
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 april 2011 15:08 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Ik heb nog geen bitcoins ;(
Die moet je nu ook even niet kopen :P. Ze zijn een recordbedrag waard nu *O*.
Kandijfijnzaterdag 16 april 2011 @ 15:41
Dat zei ik ook over #AAPL 4 jaar terug |:(
PiRANiAzaterdag 16 april 2011 @ 16:12
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 april 2011 15:41 schreef Kandijfijn het volgende:
Dat zei ik ook over #AAPL 4 jaar terug |:(
:*. Kopen dan ;).
PiRANiAzaterdag 16 april 2011 @ 16:24
Online Cash Bitcoin Could Challenge Governments, Banks
Artikel op time.com.
Kandijfijnzaterdag 16 april 2011 @ 17:57
Een werkelijke revolutie kan komen wanneer bijvoorbeeld bitcoin word gekoppeld aan micro-financiering+crowdfunding 8-)
PiRANiAzaterdag 23 april 2011 @ 13:01
Bitcoin in de Security Now podcast :). Een professor legt het heel goed uit :).

Inmiddels zijn bitcoins $1.35 waard (afgelopen 24 uur). 1.19 in de afgelopen 7 dagen *O*.
PiRANiAzondag 24 april 2011 @ 02:32
Vanavond zijn er bitcoins verkocht voor $1.95 (de high van vandaag).

Momenteel zit het rond de $1.62. Absurd hoe het nu gaat *O*.
jacozondag 24 april 2011 @ 09:29
Maar moet je nou blij zijn met zo'n enorme volatiliteit ? Het project wordt waarschijnlijk serieuzer genomen met een wat stabieler koersverloop.
PiRANiAzondag 24 april 2011 @ 10:51
quote:
0s.gif Op zondag 24 april 2011 09:29 schreef jaco het volgende:
Maar moet je nou blij zijn met zo'n enorme volatiliteit ? Het project wordt waarschijnlijk serieuzer genomen met een wat stabieler koersverloop.
Er zitten inderdaad ook nadelen aan ja...
Maarja, vraag/aanbod hé, zo gaat dit :+.
PiRANiAzondag 24 april 2011 @ 11:06
SPOILER
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
 Apr24 00:02:54 mtgox        8.0000 @     1.7999     USD
 Apr24 00:02:54 mtgox        2.0000 @     1.7999     USD
 Apr24 00:04:58 mtgox        6.5000 @     1.79       USD
 Apr24 00:07:59 mtgox        2.0000 @     1.78989    USD
 Apr24 00:08:11 mtgox        2.0000 @     1.7999     USD
 Apr24 00:08:11 mtgox        9.0970 @     1.80       USD
 Apr24 00:09:58 mtgox        4.4940 @     1.7501     USD
 Apr24 00:11:40 mtgox      728.0000 @     1.702      USD
 Apr24 00:11:40 mtgox       58.5610 @     1.7013     USD
 Apr24 00:14:48 mtgox       89.6910 @     1.60       USD
 Apr24 00:15:02 mtgox        8.0000 @     1.7501     USD
 Apr24 00:15:51 mtgox       12.0000 @     1.75       USD
 Apr24 00:17:53 mtgox        2.7000 @     1.79981    USD
 Apr24 00:18:58 mtgox        6.0000 @     1.75       USD
 Apr24 00:19:53 mtgox        1.7000 @     1.75       USD
 Apr24 00:20:01 mtgox       19.8700 @     1.75       USD
 Apr24 00:21:57 mtgox        5.3000 @     1.79981    USD
 Apr24 00:21:57 mtgox       75.9030 @     1.80       USD
 Apr24 00:21:57 mtgox       24.0100 @     1.89069    USD
 Apr24 00:21:57 mtgox       14.4360 @     1.89972    USD
 Apr24 00:21:57 mtgox        1.4400 @     1.89972    USD
 Apr24 00:21:57 mtgox        4.8780 @     1.907      USD
 Apr24 00:21:57 mtgox        1.0000 @     1.95       USD
 Apr24 00:21:57 mtgox      163.0330 @     1.95       USD
 Apr24 00:22:27 mtgox       22.0000 @     1.95       USD
 Apr24 00:22:53 mtgox        2.0000 @     1.95       USD
 Apr24 00:23:52 mtgox       68.9160 @     1.60       USD
 Apr24 00:24:24 mtgox        2.0000 @     1.7501     USD
 Apr24 00:24:24 mtgox       10.4300 @     1.75       USD
 Apr24 00:24:24 mtgox       56.0460 @     1.75       USD
 Apr24 00:24:33 mtgox       74.3400 @     1.60       USD
 Apr24 00:24:37 mtgox       43.9540 @     1.75       USD
 Apr24 00:24:40 mtgox       48.0990 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:09 mtgox        2.0000 @     1.70081    USD
 Apr24 00:25:09 mtgox       75.6900 @     1.70071    USD
 Apr24 00:25:13 mtgox       81.6140 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:13 mtgox        1.0310 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:17 mtgox       82.1090 @     1.70071    USD
 Apr24 00:25:20 mtgox       85.6290 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:20 mtgox        1.0800 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:26 mtgox        8.0000 @     1.70081    USD
 Apr24 00:25:26 mtgox       78.1460 @     1.70071    USD
 Apr24 00:25:29 mtgox       89.8410 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:29 mtgox        1.1350 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:34 mtgox       90.3860 @     1.70071    USD
 Apr24 00:25:36 mtgox       94.2590 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:36 mtgox        1.1910 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:40 mtgox       94.8310 @     1.70071    USD
 Apr24 00:25:43 mtgox       98.8950 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:43 mtgox        1.2470 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:46 mtgox       78.8380 @     1.70071    USD
 Apr24 00:25:57 mtgox       82.2230 @     1.60       USD
 Apr24 00:25:57 mtgox        1.0370 @     1.60       USD
 Apr24 00:26:31 mtgox        3.2350 @     1.69444    USD
 Apr24 00:26:31 mtgox        1.6150 @     1.69444    USD
 Apr24 00:27:00 mtgox      650.0000 @     1.60       USD
 Apr24 00:27:25 mtgox        9.4330 @     1.69251    USD
 Apr24 00:27:25 mtgox        4.7180 @     1.69251    USD
 Apr24 00:27:33 mtgox       14.7020 @     1.60       USD
 Apr24 00:27:48 mtgox        2.3670 @     1.68614    USD
 Apr24 00:27:48 mtgox        1.1820 @     1.68614    USD
 Apr24 00:28:02 mtgox        2.0000 @     1.6204     USD
 Apr24 00:28:03 mtgox        3.8560 @     1.60       USD
 Apr24 08:47:38 mtgox        9.0000 @     1.7299     USD
 Apr24 08:47:46 mtgox       10.0000 @     1.73       USD
 Apr24 08:48:40 mtgox       64.8550 @     1.73       USD
 Apr24 08:48:40 mtgox        0.1450 @     1.73       USD
 Apr24 08:48:48 mtgox       20.0000 @     1.73       USD
 Apr24 08:49:19 mtgox       40.0000 @     1.73       USD
 Apr24 08:50:40 mtgox       28.0000 @     1.73       USD
 Apr24 09:01:33 mtgox        9.0000 @     1.6823     USD
 Apr24 09:01:33 mtgox        3.1200 @     1.68071    USD
 Apr24 09:02:12 mtgox       25.1840 @     1.68071    USD
 Apr24 09:02:12 mtgox        2.0000 @     1.6801     USD
 Apr24 09:02:12 mtgox       12.8160 @     1.68       USD
Verkochte bitcoins vandaag.
Kandijfijnzondag 24 april 2011 @ 22:35
quote:
0s.gif Op zondag 24 april 2011 09:29 schreef jaco het volgende:
Maar moet je nou blij zijn met zo'n enorme volatiliteit ? Het project wordt waarschijnlijk serieuzer genomen met een wat stabieler koersverloop.
Absoluut niet, maar dat zijn groeistuipen die inherent aan dit systeem zijn.

Bij elke andere valuta heb je een centrale bank en een overheid die hun invloed uitoefenen op de valuta. De filosofie van bitcoin is dat deze vorm van controle op lange termijn meer goed dan slecht doet. Het aantal bitcoins over 10 jaar is reeds nu al bekend dus hoe meer bitcoins en transacties onderling hoe minder volatiliteit (in theorie dan).

Je hebt nu waarschijnlijk ook speculanten die deze effecten versterken.
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 01:02
Ze gaan momenteel voor $1.60.
GuitarJJmaandag 25 april 2011 @ 13:08
Zoh, net maar even geinstalleerd. Snap er nog niet veel van, maar is het aan te raden om wat BTC's te kopen? En waar?

Mijn adres is trouwens 1K581dxRuaUSyRVqGuiaNBNfinVsqSPPHB

[ Bericht 22% gewijzigd door GuitarJJ op 25-04-2011 13:43:12 ]
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 13:43
quote:
99s.gif Op maandag 25 april 2011 13:08 schreef GuitarJJ het volgende:
Zoh, net maar even geinstalleerd. Snap er nog niet veel van, maar is het aan te raden om wat BTC's te kopen? En waar?
Ik ga er een aantal kopen op Mt Gox: https://mtgox.com:443/
eleusismaandag 25 april 2011 @ 13:58
Ik heb ff HEEL kort gelezen over de cryptografische opbouw, ik weet nog niks van de economy af... Maar wat ik me afvraag is: waarom zou iemand er dollars (of diensten) voor bieden?
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 13:59
quote:
7s.gif Op maandag 25 april 2011 13:58 schreef eleusis het volgende:
Ik heb ff HEEL kort gelezen over de cryptografische opbouw, ik weet nog niks van de economy af... Maar wat ik me afvraag is: waarom zou iemand er dollars (of diensten) voor bieden?
Het is schaars en onvervalsbaar dus heeft het waarde.
eleusismaandag 25 april 2011 @ 15:39
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2011 13:59 schreef PiRANiA het volgende:
Het is schaars en onvervalsbaar dus heeft het waarde.
Toegegeven.

Okee, ik heb de client geïnstalleerd en "Generate" gedaan. Waarom is hij niet nu als een baas mijn 8 cores aan 't vol trekken? Hij heeft 2 connecties zegt-ie, en er komen wel wat blocks binnen (60.000 nu)
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 15:41
quote:
7s.gif Op maandag 25 april 2011 15:39 schreef eleusis het volgende:

[..]

Toegegeven.

Okee, ik heb de client geïnstalleerd en "Generate" gedaan. Waarom is hij niet nu als een baas mijn 8 cores aan 't vol trekken?
Omdat iedereens PC anders redelijk onbruikbaar wordt ;). Hij moet eerst alle blocks binnen trkken (de hele historie van alle betalingen). Momenteel zijn er 120.104 blocks.
Als je 'als een baas' wilt minen moet je een Bitcoin Miner gebruiken :P. Zoek ook naar pooled mining, dan mine je in een groep.
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 16:19
quote:
First they ignore you, then they laugh at you, then they fear you, then you win. Bitcoin has moved from ignored to laughed at. Next: feared.
:D
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 16:37
Ik ga binnenkort een redelijk bedrag aan bitcoins kopen op Mt Gox, zijn er nog meer mensen geïnteresseerd om mee te doen? :).
Farenjimaandag 25 april 2011 @ 20:29
quote:
14s.gif Op maandag 25 april 2011 16:37 schreef PiRANiA het volgende:
Ik ga binnenkort een redelijk bedrag aan bitcoins kopen op Mt Gox, zijn er nog meer mensen geïnteresseerd om mee te doen? :).
Wat is een "redelijk" bedrag?
PiRANiAmaandag 25 april 2011 @ 21:49
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2011 20:29 schreef Farenji het volgende:

[..]

Wat is een "redelijk" bedrag?
Een euro of 100 :P.
GuitarJJdinsdag 26 april 2011 @ 23:27
Hmz.. Ik heb 0.25 BTC van een onbekend iemand gekregen, met 284 bevestigingen. Kan je achterhalen van wie dat is?

Oh, het zal wel van bitcoins zelf zijn. Ik heb namelijk een 2e ontvangadres met als titel "Your Address" gekregen.
PiRANiAdinsdag 26 april 2011 @ 23:52
quote:
99s.gif Op dinsdag 26 april 2011 23:27 schreef GuitarJJ het volgende:
Hmz.. Ik heb 0.25 BTC van een onbekend iemand gekregen, met 284 bevestigingen. Kan je achterhalen van wie dat is?

Oh, het zal wel van bitcoins zelf zijn. Ik heb namelijk een 2e ontvangadres met als titel "Your Address" gekregen.
Dat was ik, direct toen je je adres er in zette heb ik het gestuurd :P.
PiRANiAdinsdag 26 april 2011 @ 23:52
Je krijgt geen coins van het systeem zelf ;).
luckyb1rdwoensdag 27 april 2011 @ 10:31
Maar het is met bitcoin ook mogelijk om geen belasting te hoeven betalen als je een winkel/webshop hebt wanneer je bitcoins accepteerd als valuta. De belastingdienst erkend dit niet als een geldige valuta voor hun is het evenveel waard als schelpen. Dus kan je als winkelier producten geprijst in bitcoins 50% goedkoper aanbieden aan de consumenten omdat je geen winstbekasting en btw hoeft af te dragen aan de fiscus.
GuitarJJwoensdag 27 april 2011 @ 11:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2011 23:52 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Dat was ik, direct toen je je adres er in zette heb ik het gestuurd :P.
Aah oke :) Ik zal het wel weer terugsturen.

Waarom staat jou adres eigenlijk niet bij afzender?
jacowoensdag 27 april 2011 @ 11:38
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 10:31 schreef luckyb1rd het volgende:
Maar het is met bitcoin ook mogelijk om geen belasting te hoeven betalen als je een winkel/webshop hebt wanneer je bitcoins accepteerd als valuta. De belastingdienst erkend dit niet als een geldige valuta voor hun is het evenveel waard als schelpen. Dus kan je als winkelier producten geprijst in bitcoins 50% goedkoper aanbieden aan de consumenten omdat je geen winstbekasting en btw hoeft af te dragen aan de fiscus.
Op een gegeven moment zul je jouw bitcoins moeten omwisselen naar euro's, omdat de kapper en Albert Heijn alleen euro's accepteren. Op dat moment wordt je omzet/winst zichtbaar voor de belastingdienst.
PiRANiAwoensdag 27 april 2011 @ 13:28
quote:
99s.gif Op woensdag 27 april 2011 11:20 schreef GuitarJJ het volgende:

[..]

Aah oke :) Ik zal het wel weer terugsturen.

Waarom staat jou adres eigenlijk niet bij afzender?
Je hebt niet echt een afzenderadres volgens mij. Voor elke soort betaling maak ik een ander adres aan, ik heb dus een FOK!adres, een donatieadres en voor alle soorten betalingen maak ik een ander adres. Het feit dat ik er een betaling op ontvang betekent dat het van iemand komt die het adres weet. Als dat maar één iemand kan zijn weet je precies wie het was.
If het 100% handig is, geen idee, voorlopig werkt het.
Ik zie de 25 BCT weer inderdaad ;).
Physicswoensdag 27 april 2011 @ 13:56
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 10:31 schreef luckyb1rd het volgende:
Maar het is met bitcoin ook mogelijk om geen belasting te hoeven betalen als je een winkel/webshop hebt wanneer je bitcoins accepteerd als valuta. De belastingdienst erkend dit niet als een geldige valuta voor hun is het evenveel waard als schelpen. Dus kan je als winkelier producten geprijst in bitcoins 50% goedkoper aanbieden aan de consumenten omdat je geen winstbekasting en btw hoeft af te dragen aan de fiscus.
Je zal ook moeten inkopen, daarvoor moet je de bitcoins omzetten naar euro's. Op zich zou je dat dekkend kunnen maken en dan:
2) de rest van de winst via een exchanger naar een numbered bank account gekoppeld aan een anonymous credit card sluizen.

Echter kan je daarmee natuurlijk geen geregistreerde goederen kopen........
PiRANiAwoensdag 27 april 2011 @ 14:01
Ik heb over een paar dagen voor >200 euro geld staan bij MtGox, als iemand interesse heeft in bitcoins kan ik wel wat regelen :).
GuitarJJwoensdag 27 april 2011 @ 14:58
Kan je het nou ook als een soort beurs zien?
Stel je koopt vandaag een aantal bitcoins voor 1.80 per stuk. Als de koers volgende week op 2.00 staat, kan je er dan een koerswinst uit halen als je ze weer kan verkopen?

Heb eergisteren maar eens 20 dollar naar MtGox overgemaakt. Zal wel even duren voordat hij op m'n account staat.
luckyb1rdwoensdag 27 april 2011 @ 15:01
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 13:56 schreef Physics het volgende:

[..]

Je zal ook moeten inkopen, daarvoor moet je de bitcoins omzetten naar euro's. Op zich zou je dat dekkend kunnen maken en dan:
2) de rest van de winst via een exchanger naar een numbered bank account gekoppeld aan een anonymous credit card sluizen.

Echter kan je daarmee natuurlijk geen geregistreerde goederen kopen........
Er zijn idd genoeg manieren om digitaal bitcoubs in te zetten naar echt geld zonder dat de fiscus er achter komt.

Je hoeft natuurlijk geen bitcoins te kopen je verkoopt alleen producten in bitcoins. Je zou dan in plaats van 50%, 40% korting op producten kunnen doen. Dus die 10% houd jezelf als rente opslag. Zo kun je belastingvrij sparen en de klanten hebben 40% korting en de fiscus niks..

En het is hartstikke legaal ook :P
PiRANiAwoensdag 27 april 2011 @ 16:18
quote:
99s.gif Op woensdag 27 april 2011 14:58 schreef GuitarJJ het volgende:
Kan je het nou ook als een soort beurs zien?
Stel je koopt vandaag een aantal bitcoins voor 1.80 per stuk. Als de koers volgende week op 2.00 staat, kan je er dan een koerswinst uit halen als je ze weer kan verkopen?

Heb eergisteren maar eens 20 dollar naar MtGox overgemaakt. Zal wel even duren voordat hij op m'n account staat.
Ja precies, er zit al echt een hele beurs omheen gebouwd :Y.
Kandijfijnwoensdag 27 april 2011 @ 16:31
quote:
99s.gif Op woensdag 27 april 2011 14:58 schreef GuitarJJ het volgende:
Kan je het nou ook als een soort beurs zien?
Stel je koopt vandaag een aantal bitcoins voor 1.80 per stuk. Als de koers volgende week op 2.00 staat, kan je er dan een koerswinst uit halen als je ze weer kan verkopen?

Heb eergisteren maar eens 20 dollar naar MtGox overgemaakt. Zal wel even duren voordat hij op m'n account staat.
Een beurs?

Gewoon reguliere valuta-handel volgens mij
jacowoensdag 27 april 2011 @ 17:29
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 10:31 schreef luckyb1rd het volgende:
Maar het is met bitcoin ook mogelijk om geen belasting te hoeven betalen als je een winkel/webshop hebt wanneer je bitcoins accepteerd als valuta. De belastingdienst erkend dit niet als een geldige valuta voor hun is het evenveel waard als schelpen.
Deze redenering klopt niet. Iets dat geen valuta, is daarmee natuurlijk niet waardeloos. De bitcoins vertegenwoordigen een bepaalde waarde (de laatste wisselkoers is een goede indicator daarvan) en die zul je als bedrijf op je balans moeten zetten. Daarmee komt het tevens als winst binnen op de verlies- en winstrekening van dat jaar.

Als je een website maakt voor iemand en je accepteert betaling in schelpen, boekenbonnen, bitcoins of een partij tuinkabouters dan geldt dit wel degelijk als omzet. Dat de fiscus de bitcoins niet kan zien of niet snapt hoe het werkt, doet daar niets aan af. Je zult er een redelijke waardering aan moeten geven en het in je boekhouding moeten verwerken.

Als je dat nalaat, dan ontduik je de belastingplicht, maar dat kan ook op allerlei manieren met euro's. Dat is niet iets nieuws aan het bitcoin systeem.
luckyb1rdwoensdag 27 april 2011 @ 18:48
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 17:29 schreef jaco het volgende:

[..]

Deze redenering klopt niet. Iets dat geen valuta, is daarmee natuurlijk niet waardeloos. De bitcoins vertegenwoordigen een bepaalde waarde (de laatste wisselkoers is een goede indicator daarvan) en die zul je als bedrijf op je balans moeten zetten. Daarmee komt het tevens als winst binnen op de verlies- en winstrekening van dat jaar.

Als je een website maakt voor iemand en je accepteert betaling in schelpen, boekenbonnen, bitcoins of een partij tuinkabouters dan geldt dit wel degelijk als omzet. Dat de fiscus de bitcoins niet kan zien of niet snapt hoe het werkt, doet daar niets aan af. Je zult er een redelijke waardering aan moeten geven en het in je boekhouding moeten verwerken.

Als je dat nalaat, dan ontduik je de belastingplicht, maar dat kan ook op allerlei manieren met euro's. Dat is niet iets nieuws aan het bitcoin systeem.
stel ik ruil iets tegen een fiets hoe zet ik dat als waarde dan op mn jaarekening?
jacowoensdag 27 april 2011 @ 19:23
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2011 18:48 schreef luckyb1rd het volgende:

[..]

stel ik ruil iets tegen een fiets hoe zet ik dat als waarde dan op mn jaarekening?
Je haalt de fiets dan van de balans voor het bedrag dat nog niet is afgeschreven, bijvoorbeeld 100 euro. Vervolgens maak je een waardebepaling van hetgeen je terug krijgt in de ruil. In het geval van een tweedehands laptop is dat lastig, maar je zult dit toch naar redelijkheid moeten doen. In dit voorbeeld is de laptop vermoedelijk ook zo'n 100 euro waard en zet je die dus voor 100 euro op de balans. Er is geen winst/verlies gemaakt, dus fiscaal heeft dit geen consequenties.

Stel echter dat je de fiets ruilt voor 110 euro waarde aan bitcoins, dan zul je de bitcoins voor 110 euro op de balans moeten zetten en heb je 10 euro winst gemaakt. Daar moet je 25% vennootschapsbelasting over betalen. Het interesseert de belastingdienst niet dat de transactie non-cash was en je ook geen 2.50 euro aan kontanten hebt om de belasting te betalen; ze sturen gewoon een aanslag.

Zo'n ruilhandel klinkt misschien wat exotisch, maar het komt in de internationale goederenhandel nog regelmatig voor.
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 08:07
Ik heb vanochtend (rond 4:00) bitcoins gekocht voor $1.81. Zijn er mensen geïnteresseerd? Snel reageren (topic of PM), anders gaan ze weer de market op :P.
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 08:42
Misschien maar een bot schrijven voor trailing-stop-orders voor MtGox *O*...

* PiRANiA denkt na...
picodealiondonderdag 28 april 2011 @ 11:54
Ok, net even een beetje gelezen in Bitcoin geinstalleerd, maar hoe weet hij dat ik het ben? Als ik het straks thuis nog een keer installeer staat dat toch volledig los van wat ik op deze pc doe?
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 11:56
quote:
14s.gif Op donderdag 28 april 2011 11:54 schreef picodealion het volgende:
Ok, net even een beetje gelezen in Bitcoin geinstalleerd, maar hoe weet hij dat ik het ben? Als ik het straks thuis nog een keer installeer staat dat toch volledig los van wat ik op deze pc doe?
Je wallet.dat is je identificatie ;).

quote:
Windows XP:
C:\Documents and Settings\username\Application Data\Bitcoin
Windows Vista:
C:\Users\username\AppData\Roaming\Bitcoin
Linux:
~/.bitcoin
Dit bestand moet je ook backuppen (tip)^O^.
picodealiondonderdag 28 april 2011 @ 11:58
Ah, maar ik kan dus niet met 1 wallet zowel thuis als op mijn werk farmen? Niet dat het me daar om te doen is, maar dan kan ik dit sowieso beter vanuit huis gebuiken.
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 11:59
quote:
14s.gif Op donderdag 28 april 2011 11:58 schreef picodealion het volgende:
Ah, maar ik kan dus niet met 1 wallet zowel thuis als op mijn werk farmen? Niet dat het me daar om te doen is, maar dan kan ik dit sowieso beter vanuit huis gebuiken.
Ik zou dat gewoon apart houden :).
GuitarJJdonderdag 28 april 2011 @ 15:43
Pff.. Wat duurt het lang voordat mijn 20 dollar bij MtGox is bijgeschreven :P
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 15:49
quote:
99s.gif Op donderdag 28 april 2011 15:43 schreef GuitarJJ het volgende:
Pff.. Wat duurt het lang voordat mijn 20 dollar bij MtGox is bijgeschreven :P
USD in your account 322.7. Staat er net op *O*.
GuitarJJdonderdag 28 april 2011 @ 15:50
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2011 15:49 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

USD in your account 322.7. Staat er net op *O*.
Heb 4 dagen geleden geld overgemaakt. Nog niks te zien }:|
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 16:59
Holy shit er werden een minuut geleden 1000 bitcoins voor $1.95 verkocht op mtgox.
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 17:16
Zojuist de eerste $2-verkoop:
Apr28 17:16:03 mtgox 2.0000 @ 2.00 USD
GuitarJJdonderdag 28 april 2011 @ 18:42
Prijs ligt al op 2.40! Paar dagen geleden kon je ze nog voor 1.60 kopen!
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 18:50
quote:
99s.gif Op donderdag 28 april 2011 18:42 schreef GuitarJJ het volgende:
Prijs ligt al op 2.40! Paar dagen geleden kon je ze nog voor 1.60 kopen!
Ik heb er nu snel 160 gekocht voor $2.64.
PiRANiAdonderdag 28 april 2011 @ 19:09
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2011 18:50 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Ik heb er nu snel 160 gekocht voor $2.64.
En weer verkocht voor minder :{. Dit kan niet lang zo hoog blijven, het leek een enorme race omhaag, maar de cap lag net waar ik het kocht :+. Jammer, $30 verloren.
PiRANiAzaterdag 30 april 2011 @ 10:08
"When the CIA wants to know about your little p2p currency project you're in the big leagues"

quote:
Bitcoin Technical Lead To Present at CIA

Here is what Gavin, the tech lead for Bitcoin, says…

I want to get this out in the open because it is the kind of thing that will generate conspiracy theories: I’m going to give a presentation about Bitcoin at CIA headquarters in June at an emerging technologies conference for the US intelligence community.

I accepted the invitation to speak because the fact that I was invited means Bitcoin is already on their radar, and I think it might be a good chance to talk about why I think Bitcoin will make the world a better place. I think the goals of this project are to create a better currency, create a more competitive and efficient international payment system, and give people more direct control over their finances. And I don’t think any of those goals are incompatible with the goals of government.

I’m only very slightly worried that talking about bitcoin at the CIA will increase the chances they’ll try to do something we don’t want them to do. I think accepting their invitation and being open about exactly what bitcoin is will make it less likely they’ll see it as a threat.

PS: Full disclosure: I’ll be paid a one-time fee of $3,000 to cover expenses and pay me for my time. I don’t want any “Gavin is on the CIA’s payroll” rumors to get started, either…

As always, comments and questions and discussion welcome. I’d really rather not hear any conspiracy theories about how they’ll secretly implant a mind-control chip in my head while I’m there, though….
http://www.bitcoin.org/smf/index.php?topic=6652.0

http://marketcut.com/bitc(...)d-to-present-at-cia/
PiRANiAzondag 1 mei 2011 @ 10:30
$4. Knetter.
GuitarJJzondag 1 mei 2011 @ 13:05
Pff.. Nog steeds geen geld bijgeschreven bij MtGox :(
Als het er die dag meteen bij was had ik bitcoins voor 1.65 dollar kunnen kopen!
Kandijfijnzondag 1 mei 2011 @ 13:32
Dat het niet volledig online is wel een zwakte btw.

Computer stuk bitcoins weg voor 90% van de mensen (Er vanuit gaande dat 90% van een totale randebielen zijn wanneer het gaat over computerkunde en dus ook back-uppen).
PiRANiAzondag 1 mei 2011 @ 19:30
Stuk op de Washington Post :o *O*.
http://www.washingtonpost(...)/AFjawKEF_story.html
jacozondag 1 mei 2011 @ 22:41
quote:
0s.gif Op zondag 1 mei 2011 13:32 schreef Kandijfijn het volgende:
Dat het niet volledig online is wel een zwakte btw.

Computer stuk bitcoins weg voor 90% van de mensen (Er vanuit gaande dat 90% van een totale randebielen zijn wanneer het gaat over computerkunde en dus ook back-uppen).
Het alternatief is echter om je wallet ergens te laten hosten. Dit heeft als risico dat de hoster je data kwijt raakt, zoals klanten van de Amazon clouddienst vorige week overkwam. Dan is je geld dus weg.

Ook wordt zo'n hoster nog aantrekkelijker voor hackers, zodra de mogelijke buit uit cash geld bestaat. Je bent daarbij als klant geheel afhankelijk van de beveiliging bij je hoster.

Ik draag beide risico's liever zelf. Bijvoorbeeld door de wallet op een pc te zetten die weinig online is en die dagelijks te backuppen. Je hebt gelijk dat de gemiddelde gebruiker nog beter geinformeerd moet worden over de mogelijke risico's.
PiRANiAzondag 1 mei 2011 @ 23:36
In een volgende versie komt walletencryptie en backup. Wanneer precies weet ik niet.
Nightanimalmaandag 2 mei 2011 @ 05:03
Graven met 2234 Khash/s :P
Schiet niet op hehe.
Voor een Bitmijn carrière verhuis ik liever naar Spanje (7 cent/Kwh)
Mischien leuk voor DPC!..zal wel té commercieel zijn voor de ):O
GuitarJJdinsdag 3 mei 2011 @ 12:03
Hmm.. MtGox ligt eruit!
PiRANiAdinsdag 3 mei 2011 @ 12:07
quote:
99s.gif Op dinsdag 3 mei 2011 12:03 schreef GuitarJJ het volgende:
Hmm.. MtGox ligt eruit!
Ze worden zwaar ge-DDOS't vanuit Rusland. Momenteel zijn ze aan het verhuizen naar een beter netwerk.
PiRANiAdinsdag 3 mei 2011 @ 12:08
quote:
installing new server, stuff will be back shortly~
http://www.bitcoin.org/smf/index.php?topic=6931.0
raptorixdinsdag 3 mei 2011 @ 16:24
Ik heb nog een veel beter idee, laten we goud vervangen door tulpebollen!!!! Einzzz1111!!!!!!
PiRANiAdinsdag 3 mei 2011 @ 16:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2011 16:24 schreef raptorix het volgende:
Ik heb nog een veel beter idee, laten we goud vervangen door tulpebollen!!!! Einzzz1111!!!!!!
Nee, door boombladeren ^O^.
raptorixdinsdag 3 mei 2011 @ 16:48
Ik vind het eigenlijk een serieus leuk project, ik denk dat het vooral erg geschikt zal zijn voor micro payments.
GuitarJJdinsdag 3 mei 2011 @ 18:30
Eindelijk mijn 20 USD bijgeschreven bij MtGox. Bitcoinmorpheus mailde dat PayPal moeilijk doet en zijn account heeft geblokkeerd/bevroren.
PiRANiAdinsdag 3 mei 2011 @ 18:33
quote:
99s.gif Op dinsdag 3 mei 2011 18:30 schreef GuitarJJ het volgende:
Eindelijk mijn 20 USD bijgeschreven bij MtGox. Bitcoinmorpheus mailde dat PayPal moeilijk doet en zijn account heeft geblokkeerd/bevroren.
Paypal heeft coinpal ook geblokkeerd. Ze voelen concurrentie ofzo :+.
GuitarJJdinsdag 3 mei 2011 @ 18:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2011 18:33 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Paypal heeft coinpal ook geblokkeerd. Ze voelen concurrentie ofzo :+.
Oh, Morpheus is nu dus inderdaad gestopt met z'n PayPalservices.

Flauw hoor :P
PiRANiAzondag 8 mei 2011 @ 11:15
$3.75 and climbing :s).
Wil iemand nog bitcoins van mij kopen? :s).
PiRANiAzondag 8 mei 2011 @ 13:16
Tip, zeg je bonus voor een transactie op BTC 0.01 of 0.02, de 'gratis' transacties gaan niet zo snel:
http://bitcoincharts.com/bitcoin/
GuitarJJdinsdag 10 mei 2011 @ 16:10
Prijs loopt weer mooi op. Vanochtend al op 5 dollar per BTC. :)
PiRANiAdinsdag 10 mei 2011 @ 16:15
quote:
99s.gif Op dinsdag 10 mei 2011 16:10 schreef GuitarJJ het volgende:
Prijs loopt weer mooi op. Vanochtend al op 5 dollar per BTC. :)
Ik heb je aardig gematst zegmaar ;).
GuitarJJdinsdag 10 mei 2011 @ 16:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 mei 2011 16:15 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Ik heb je aardig gematst zegmaar ;).
Inderdaad, thanks! O+
PiRANiAwoensdag 11 mei 2011 @ 17:27
TERING, ze gaan nu voor $5.70.
GuitarJJwoensdag 11 mei 2011 @ 17:29
quote:
0s.gif Op woensdag 11 mei 2011 17:27 schreef PiRANiA het volgende:
TERING, ze gaan nu voor $5.70.
Vanochtend al voor 5.99! Het stijgt de afgelopen dagen wel enorm zeg!
GuitarJJvrijdag 13 mei 2011 @ 00:13
Lowest Ask Price 6.2648
PiRANiAvrijdag 13 mei 2011 @ 00:14
quote:
99s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 00:13 schreef GuitarJJ het volgende:
Lowest Ask Price 6.2648
Gekkigheid.
GuitarJJvrijdag 13 mei 2011 @ 11:36
Lowest Ask Price 7.694

Blijft maar stijgen zeg! :Y
Kandijfijnvrijdag 13 mei 2011 @ 14:45
Klinkt mij nu een beetje in de oren als een tulpenmania om eerlijk te zijn.
PiRANiAvrijdag 13 mei 2011 @ 20:30
$8.3
Leonidas82zaterdag 14 mei 2011 @ 01:11
klinkt allemaal te mooi om waar te zijn

En ohja, mocht dit systeem wel een breder publiek treffen, dan zullen de banken en overheden alles uit de kast om het te ondermijnen, lees, kapot maken. Of in het ergste geval: verbieden.
PiRANiAzaterdag 14 mei 2011 @ 09:48
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 01:11 schreef Leonidas82 het volgende:
klinkt allemaal te mooi om waar te zijn
Maar het werkt wel :P.
quote:
En ohja, mocht dit systeem wel een breder publiek treffen, dan zullen de banken en overheden alles uit de kast om het te ondermijnen, lees, kapot maken. Of in het ergste geval: verbieden.
Gaat lastig worden :+.
PiRANiAzaterdag 14 mei 2011 @ 10:45
Ik heb er gisteren 30 verkocht voor $8.44. Mijn investering is er uit en ik heb er nog ongeveer 40 over (BTC) :P.
Kandijfijnzaterdag 14 mei 2011 @ 11:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 01:11 schreef Leonidas82 het volgende:
klinkt allemaal te mooi om waar te zijn

En ohja, mocht dit systeem wel een breder publiek treffen, dan zullen de banken en overheden alles uit de kast om het te ondermijnen, lees, kapot maken. Of in het ergste geval: verbieden
.
Heb je daar ook nog argumenten voor? Of puur onderbuikgevoel?
GuitarJJzaterdag 14 mei 2011 @ 14:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 10:45 schreef PiRANiA het volgende:
Ik heb er gisteren 30 verkocht voor $8.44. Mijn investering is er uit en ik heb er nog ongeveer 40 over (BTC) :P.
Netjes! Met die overige BTC's kun je uiteindelijk mooi wat cashen! :)
Sitethiefmaandag 16 mei 2011 @ 13:12
1L8zSUErRQ27tKbEWzAQvi7wBLPNio9yAA

Thats me.
Nu uitvogelen hoe dit werkt :P
PiRANiAmaandag 16 mei 2011 @ 20:26
Prijzen gaan weer een beetje omlaag. $7.75 nu. Als je wilt kopen lijkt mij nu de tijd ;).
McNultymaandag 16 mei 2011 @ 21:24
Als ik het goed begrijp kan je bitcoins verdienen door je computer berekeningen te laten maken?
Zal toch niet.
PiRANiAmaandag 16 mei 2011 @ 21:36
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:24 schreef McNulty het volgende:
Als ik het goed begrijp kan je bitcoins verdienen door je computer berekeningen te laten maken?
Zal toch niet.
Dat klopt.Verwacht er alleen niet rijk van te worden. Het zijn lastige berekeningen :Y. Om er kans op te maken kan je het besten in een 'pool' de berekeningen doen :Y.
Kandijfijndinsdag 17 mei 2011 @ 00:46
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 20:26 schreef PiRANiA het volgende:
Prijzen gaan weer een beetje omlaag. $7.75 nu. Als je wilt kopen lijkt mij nu de tijd ;).
Jij moet echt niet gaan beleggen vriend :P
PiRANiAdinsdag 17 mei 2011 @ 08:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 00:46 schreef Kandijfijn het volgende:

[..]

Jij moet echt niet gaan beleggen vriend :P
Voorlopig gaat het goed :+ :D.
PiRANiAdinsdag 17 mei 2011 @ 21:36
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:24 schreef McNulty het volgende:
Als ik het goed begrijp kan je bitcoins verdienen door je computer berekeningen te laten maken?
Zal toch niet.
Uitleg: http://cryptome.org/0004/bitcoin-lottery.htm
Kandijfijnwoensdag 18 mei 2011 @ 00:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 08:10 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Voorlopig gaat het goed :+ :D.
Hehehe, ik ging het je hoor ^O^

Maar als het een goede belegingstrategie is om direct in te kopen als het is gedaald na een rally. Tsjah :P
PiRANiAmaandag 23 mei 2011 @ 19:05
Tering, ik krijg steeds meer connecties in mijn client :P.
875 connecties nu :+.

Ik ben een supernode *O*.
PiRANiAmaandag 23 mei 2011 @ 23:45
quote:
Bitcoin miners busted? Police confuse bitcoin power usage for pot farm

One of the issues, other than if governments will try to outlaw bitcoin, is the high amount of electricity needed to create a single bitcoin. It might cost more to generate a bitcoin than the actual value a bitcoin is currently traded at. High electricity bills can lead to marijuana busts. And it is this unusual power consumption needed that caught my attention since it appears as a bitcoin miner has been mistaken as a person running a marijuana growing operation.

Blogger Mike Esspe captured an IRC chat that supports the rumor floating around that at least one bitcoin miner has been arrested.
http://goo.gl/nU0wj

Het zal je maar gebeuren _O-.
Sitethiefdinsdag 24 mei 2011 @ 09:20
Als ik BitCoin op een tweede computer installeer, dan is dat een andere wallet toch?
PiRANiAdinsdag 24 mei 2011 @ 09:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 mei 2011 09:20 schreef Sitethief het volgende:
Als ik BitCoin op een tweede computer installeer, dan is dat een andere wallet toch?
Inderdaad.
SpiceWormwoensdag 25 mei 2011 @ 23:22
Major flaw in het systeem (verder fantastisch).

Stel dat het systeem grootschalig gebruikt gaat worden, dan gaat er dagelijks een veelvoud van die 150k usd door per dag. Dus zeg 100M usd. Dan is er in het gehele systeem maximaal 21M om dat te representeren. Stel dat het groeit tot 200M usd, dan is de waarde van zo'n bitcoin dus verdubbeld.

Hierdoor is het té interessant om een bitcoin te bezitten en heb voor morgen te bewaren, morgen is hij namelijk meer waard. Dat heeft deflatie en werkt verstarrend in een economie.

Daarom is er bij 'echt' geld een centrale bank welke de groei van de hoeveelheid geld die in omloop is in de pas probeert te laten lopen met de werkelijke productie.

Ik kan me bijna niet voorstellen dat de bedenker (die gekke Japanner) zo geniaal is om het systeem uit te werken, maar dit over het hoofd ziet.
PiRANiAwoensdag 25 mei 2011 @ 23:28
quote:
0s.gif Op woensdag 25 mei 2011 23:22 schreef SpiceWorm het volgende:
Major flaw in het systeem (verder fantastisch).

Stel dat het systeem grootschalig gebruikt gaat worden, dan gaat er dagelijks een veelvoud van die 150k usd door per dag. Dus zeg 100M usd. Dan is er in het gehele systeem maximaal 21M om dat te representeren. Stel dat het groeit tot 200M usd, dan is de waarde van zo'n bitcoin dus verdubbeld.

Hierdoor is het té interessant om een bitcoin te bezitten en heb voor morgen te bewaren, morgen is hij namelijk meer waard. Dat heeft deflatie en werkt verstarrend in een economie.

Daarom is er bij 'echt' geld een centrale bank welke de groei van de hoeveelheid geld die in omloop is in de pas probeert te laten lopen met de werkelijke productie.

Ik kan me bijna niet voorstellen dat de bedenker (die gekke Japanner) zo geniaal is om het systeem uit te werken, maar dit over het hoofd ziet.
Ik heb dat niet uitgezocht maar volgens mij is je argument (zeker deels) valide. Hier staat een stuk meer er over:
https://en.bitcoin.it/wiki/Deflationary_spiral
SpiceWormwoensdag 25 mei 2011 @ 23:32
quote:
14s.gif Op woensdag 25 mei 2011 23:28 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Ik heb dat niet uitgezocht maar volgens mij is je argument (zeker deels) valide. Hier staat een stuk meer er over:
https://en.bitcoin.it/wiki/Deflationary_spiral
Idd had ik ook net gevonden. Wat ze er zelf over zeggen: het is niet echt deflatie, maar de effecten zijn vergelijkbaar:

quote:
Everything is the opposite to the fiat fractional reserve banking system (because Bitcoin isn't a debt but an asset). Bitcoins only deflate in value when the Bitcoin Economy is growing.

Because the Deflationary spiral is a real problem in the traditional monetary system, doesn't necessarily mean that it will also be a problem in the Bitcoin economy.
Oftwel: als je denkt dat Bitcoin gaat groeien moet je nu een paar euro investeren.
PiRANiAwoensdag 25 mei 2011 @ 23:38
http://forum.bitcoin.org/?topic=137.0

Tering. Dat waren tijden.
PiRANiAwoensdag 25 mei 2011 @ 23:39
To get these two pizzas delivered, the hungry eater, Laszlo, paid 10,000 bitcoins (BTCs) which, at the time, were equal to about $40 USD.

The deal made was one of the rare, earlier trades where bitcoins were used for consumption (no pun intended) of real world goods and services. At current market rates ($0.85 per BTC), those 10,000 BTC are now worth about $8,500 USD. That’s $4,250 per pizza. [Updated May 25, 2011: Those 10,000 BTC are now worth $76,880.]

http://www.bitcoinmoney.com/post/3109720916/laszlos-pizza
SpiceWormwoensdag 25 mei 2011 @ 23:49
Juist. Ik ga er een paar (5 of 10) aanschaffen voor m'n pensioen.
PiRANiAzaterdag 28 mei 2011 @ 11:13
http://bitlotto.com/

Bitlotto *O*. vanaf 1 juni voor 0.25BTC per ticket. Da's een stuk beter dan 1BTC per ticket :+.
PiRANiAzaterdag 28 mei 2011 @ 11:18
Ik doe toch mee. 1BTC. Heerlijk doorzichtige loterij *O*.

Lees de zite maar, het ziet er wel interessant uit :Y.
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 00:25
De Faucet is leeg: http://freebitcoins.appspot.com/

Wie doneert? Mijn eerste bitcents heb ik daar vandaan, nu heb ik een bitcoin teruggegeven.
RPGdinsdag 31 mei 2011 @ 14:19
Momenteel is de faucet gevuld met 7.24 BTC
Sitethiefdinsdag 31 mei 2011 @ 14:24
Why I’m Putting All My Savings Into Bitcoin
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 14:26
quote:
quote:
This can be hard to grasp. If you had changed 2,500 euros into bitcoin last spring, they would be worth more than two point five million euros today.
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 14:30
Mooi stuk verder :s).
GuitarJJdinsdag 31 mei 2011 @ 17:16
Laat de prijs maar weer slinken naar 4 dollar/BTC, dan stop ik er ook weer een zak geld in! :P
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 18:12
Deze week door de $10 grens heen? :)
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 18:44
Ik heb nu een aankooporder voor $9.01 staan :s).
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:37
Lekker. Je geld stoppen in iets dat door één iemand (de persoon die die 350k coins in handen heeft, of de persoon die MtGox runt) om zeep kan worden geholpen :')

En dat gaat uiteraard vroeg of laat gebeuren.
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 22:41
Er is iemand met 350k coins? :')
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:41 schreef Blinker het volgende:
Er is iemand met 350k coins? :')
Yup. Theoretische waarde van dik 2 miljoen dollar. Die hij natuurlijk niet kan cashen want dan flikkert die hele coin meteen terug naar 0.0001 cent :')
RPGdinsdag 31 mei 2011 @ 22:43
Hoeveel geld heeft die persoon in gestopt om aan 350k coins te komen ?
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:43 schreef RPG het volgende:
Hoeveel geld heeft die persoon in gestopt om aan 350k coins te komen ?
Net zoveel als hij straks kwijt is wanneer de bubbel klapt?
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 22:46
Daarom speculeer ik ook niet op de markt. Risico blijft toch vrij groot. Ik mine in principe alleen, dus zie wel waar het heen gaat. Ik kan van winst naar iets minder winst gaan. Fine by me.
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:46 schreef Blinker het volgende:
Daarom speculeer ik ook niet op de markt. Risico blijft toch vrij groot. Ik mine in principe alleen, dus zie wel waar het heen gaat. Ik kan van winst naar iets minder winst gaan. Fine by me.
Ik neem aan dat je niet zelf de energie betaalt? Indien wel: veel plezier met je energierekening straks :P
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 22:50
Nope, studentenwoning. All-inclusive huur. ;)
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 22:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:50 schreef Blinker het volgende:
Nope, studentenwoning. All-inclusive huur. ;)
Handig! Dat wordt 4000 wat stroom vreten en genereren als de motherfucker *O*.
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:50 schreef Blinker het volgende:
Nope, studentenwoning. All-inclusive huur. ;)
Als je straks rijk bent ( :') ) stuur je wel je huurbaas een bloemetje? :P
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 22:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:51 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Als je straks rijk bent ( :') ) stuur je wel je huurbaas een bloemetje? :P
Er is best een hoop mensen die er veel geld aan verdienen, die " :') " kan je achterwege laten ;).
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:56
quote:
4s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:54 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Er is best een hoop mensen die er veel geld aan verdienen, die " :') " kan je achterwege laten ;).
Virtueel ja.
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 22:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:56 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Virtueel ja.
Ik heb er zelf ook $400 aan verdiend. Echt geld.
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 22:57
Rijk word ik er niet van, daar doe ik het ook niet voor.
Gewoon een leuke nerd-hobby ;)
Whuzzdinsdag 31 mei 2011 @ 22:58
quote:
3s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:57 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Ik heb er zelf ook $400 aan verdiend. Echt geld.
Holy shit! Da's uh... 300 euro! Je bent rijk! :o
Hoe lang had je daar voor nodig?

In een piramidespel verdienen de eerste paar altijd wel wat geld he...
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 23:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 22:58 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Holy shit! Da's uh... 300 euro! Je bent rijk! :o
Hoe lang had je daar voor nodig?
2 weken, op een investering van €350.
quote:
In een piramidespel verdienen de eerste paar altijd wel wat geld he...
Dit is totaal niet vergelijkbaar.
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 23:28
Nu ben ik opeens een hacker volgens de pers :')

http://www.depers.nl/econ(...)s-en-criminelen.html
PiRANiAdinsdag 31 mei 2011 @ 23:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 23:28 schreef Blinker het volgende:
Nu ben ik opeens een hacker volgens de pers :')

http://www.depers.nl/econ(...)s-en-criminelen.html
Oh wow, een stuk in De Pers :o.
Blinkerdinsdag 31 mei 2011 @ 23:33
Wel leuk dat het aandacht krijgt. Dit soort publiciteit heeft het nodig.
Whuzzwoensdag 1 juni 2011 @ 08:24
quote:
14s.gif Op dinsdag 31 mei 2011 23:11 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

2 weken, op een investering van €350.
Dan neem ik aan dat je nu alles verkocht hebt? De boel zakt al weer aardig in toch?

quote:
Dit is totaal niet vergelijkbaar.
Totaal wel. Hoe eerder je in stapt, hoe groter de kans op winst. Als je instapt net voor de boel ploft ben je alles kwijt. Hoe piramide wil je het hebben?
InTrePidIvitywoensdag 1 juni 2011 @ 08:43
quote:
0s.gif Op woensdag 1 juni 2011 08:24 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Dan neem ik aan dat je nu alles verkocht hebt? De boel zakt al weer aardig in toch?

[..]

Totaal wel. Hoe eerder je in stapt, hoe groter de kans op winst. Als je instapt net voor de boel ploft ben je alles kwijt. Hoe piramide wil je het hebben?
Bij een piramidespel wordt de "winst" van een bestaande deelnemer uitgekeerd met het geld van de inleg van nieuwe deelnemers, voorzover ik kan zien is dat hier niet gaande. Dan zou een aandeel WorldOnline kopen volgens jouw logica ook een piramidespel zijn. Slim is het misschien niet, maar geen Ponzi scheme.
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 11:17
Gelukkig heb ik gisteren gekocht voor $9.10, we gaan richting de $10 :o.
Blinkerdonderdag 2 juni 2011 @ 11:31
Hij kan elk moment er doorheen gaan! Net m'n eerste bitcoin verkocht voor 9.82 :)

Huidige koers: https://mtgox.com/trade/history

Het zal daarna wel weer inzakken. Iets met een psychologische grens en dat er gedumpt gaat worden.
Leonidas82donderdag 2 juni 2011 @ 12:11
Mooi product om mee te speculeren

Ik heb dan ook gisteren voor rond de 5000 euro aan bitcoins gekocht :) Afgaande op de voorgaande ontwikkelingen, lijkt me dit een goede gok!
Kandijfijndonderdag 2 juni 2011 @ 12:17
Hebben mensen geen geschiedenis gehad?

Niemand bekend met de tulpenbollenmania? De enige reden waarom bitcoins veel waard zijn is omdat er veel vraag is omdat mensen denken dat ze nog meer waard gaan worden.
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 12:17
quote:
7s.gif Op donderdag 2 juni 2011 12:11 schreef Leonidas82 het volgende:
Mooi product om mee te speculeren

Ik heb dan ook gisteren voor rond de 5000 euro aan bitcoins gekocht :) Afgaande op de voorgaande ontwikkelingen, lijkt me dit een goede gok!
Tegen welke prijs? :s).
GuitarJJdonderdag 2 juni 2011 @ 12:17
Laatst 30 BTC's verkocht voor 7.5 dollar per stuk (destijds gekocht voor 3.4 en 3.5 dollar per stuk). Had verwacht dat de koers weer flink zou gaan dalen, aangezien dat daarvoor ook al een keer was gebeurd. Had blijkbaar beter even kunnen wachten! :Y
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 12:18
quote:
99s.gif Op donderdag 2 juni 2011 12:17 schreef GuitarJJ het volgende:
Laatst 30 BTC's verkocht voor 7.5 dollar per stuk (destijds gekocht voor 3.4 en 3.5 dollar per stuk). Had verwacht dat de koers weer flink zou gaan dalen, aangezien dat daarvoor ook al een keer was gebeurd. Had blijkbaar beter even kunnen wachten! :Y
Die coins die ik jou veel te goedkoop heb verkocht heb je voro vette winst verkocht? :{
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 13:28
Last Price: 9.9999 High:10 Low: 8.9 Volume: 49962
Blinkerdonderdag 2 juni 2011 @ 13:41
High:10.44

Bizar. Waar gaat dit heen.
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 13:54
Laat ik mijzelf even quoten:
quote:
0s.gif Op woensdag 13 april 2011 09:54 schreef PiRANiA het volgende:
Op mtgox zijn bitcoins nu $1 waard! :D
Leonidas82donderdag 2 juni 2011 @ 14:02
quote:
7s.gif Op donderdag 2 juni 2011 12:11 schreef Leonidas82 het volgende:
Mooi product om mee te speculeren

Ik heb dan ook gisteren voor rond de 5000 euro aan bitcoins gekocht :) Afgaande op de voorgaande ontwikkelingen, lijkt me dit een goede gok!
9,10
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 14:15
http://www.isbitcoin10usdyet.com/
Blinkerdonderdag 2 juni 2011 @ 14:18
quote:
14s.gif Op donderdag 2 juni 2011 13:54 schreef PiRANiA het volgende:
Laat ik mijzelf even quoten:

[..]

13 april 2011 :')
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 14:21
Bizar he :o.
Blinkerdonderdag 2 juni 2011 @ 14:22
Volgende maand 25 dollar? :')
Eens zien of ik mezelf dan ook ga quoten.
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 14:22
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 14:22 schreef Blinker het volgende:
Volgende maand 25 dollar? :')
Lijkt mij lache :+.
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 14:22
Net even gemaakt:
img3585.png
Blinkerdonderdag 2 juni 2011 @ 14:23
quote:
6s.gif Op donderdag 2 juni 2011 14:22 schreef PiRANiA het volgende:
[ afbeelding ]
_O-
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 14:25
Drugs kopen met bitcoins :').
PiRANiAdonderdag 2 juni 2011 @ 14:43

Vanaf 15 seconden. In 1.5 minuut geweldig uitgelegd.

Net voor $10.50 bitcoins gekocht :+.
Blinkerdonderdag 2 juni 2011 @ 15:32
Ja? Heb je nog zo vertrouwen dat het nog verder omhoog schiet?
Kandijfijndonderdag 2 juni 2011 @ 17:32
Het kan nog wel omhoog tot 300 dollar als het moet, zolang er mensen mee willen doen blijft het goed gaan :-)
Whuzzdonderdag 2 juni 2011 @ 17:32
quote:
14s.gif Op donderdag 2 juni 2011 14:43 schreef PiRANiA het volgende:

Vanaf 15 seconden. In 1.5 minuut geweldig uitgelegd.

Net voor $10.50 bitcoins gekocht :+.
Je bedoeld natuurlijk voor $10 bitcoiN gekocht, want de bubbel is zo ver opgeblazen dat je er niet meer krijgt. Gefliciteerd met de aankoop! Wat ga je er mee doen? ;)
GuitarJJdonderdag 2 juni 2011 @ 20:59
quote:
13s.gif Op donderdag 2 juni 2011 12:18 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Die coins die ik jou veel te goedkoop heb verkocht heb je voro vette winst verkocht? :{
:Y :@
Ik had zelf ook nog wat coins!
edceteradonderdag 2 juni 2011 @ 22:35
Wie wil er nog 10 BTC kwijt voor 75 euro.

Dat minen schiet geen ruk op ;(
PiRANiAvrijdag 3 juni 2011 @ 10:35
$12.80
Blinkervrijdag 3 juni 2011 @ 10:40
13,4 :')
PiRANiAvrijdag 3 juni 2011 @ 11:09
Wat ik gisteren kocht voor $10.5 maar verkocht voor $13.37.
eleusisvrijdag 3 juni 2011 @ 11:11
quote:
3s.gif Op vrijdag 3 juni 2011 11:09 schreef PiRANiA het volgende:
Wat ik gisteren kocht voor $10.5 maar verkocht voor $13.37.
Mooie 1337. Maar wat vind jij een redelijke prijs nu?

Zijn er überhaupt al webshops e.d. die de munt accepteren?
PiRANiAvrijdag 3 juni 2011 @ 11:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 3 juni 2011 11:11 schreef eleusis het volgende:

[..]

Mooie 1337. Maar wat vind jij een redelijke prijs nu?

Zijn er überhaupt al webshops e.d. die de munt accepteren?
Er is geen redelijke prijs omdat die wordt bepaald door vraag en aanbod :P.

En ik gebruik het af en toe voor donaties, niet om iets te kopen.
GuitarJJvrijdag 3 juni 2011 @ 11:28
Pff.. bijna de 14 dollar bereikt! Dit had ik niet verwacht! :o
PiRANiAvrijdag 3 juni 2011 @ 11:29
Jun03 11:27:07 mtgox 7.9980 @ 14.00 USD
Whuzzvrijdag 3 juni 2011 @ 12:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 3 juni 2011 11:11 schreef eleusis het volgende:

Zijn er überhaupt al webshops e.d. die de munt accepteren?
Minder en minder, omdat er simpelweg niemand mee betaalt. Zou jij er mee betalen als het ding morgen misschien twee keer zoveel waard is? Dan hou je hem liever in je zak.
Dus sterft het aantal shops dat iets met bitcoins doet een stille dood en komt er een moment dat alle hoarders beseffen dat de stapel bitcoins waar ze op zitten alleen nog daar maar goed voor is: er op zitten. Want er is niets anders dat je er mee kunt doen.
En dan implodeert de piramide. Degenen die op tijd verkocht hebben zijn er dan rijk(er) van geworden, de rest is zijn inleg kwijt.
Blinkervrijdag 3 juni 2011 @ 12:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 3 juni 2011 12:04 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Minder en minder, omdat er simpelweg niemand mee betaalt. Zou jij er mee betalen als het ding morgen misschien twee keer zoveel waard is? Dan hou je hem liever in je zak.
Dus sterft het aantal shops dat iets met bitcoins doet een stille dood en komt er een moment dat alle hoarders beseffen dat de stapel bitcoins waar ze op zitten alleen nog daar maar goed voor is: er op zitten. Want er is niets anders dat je er mee kunt doen.
En dan implodeert de piramide. Degenen die op tijd verkocht hebben zijn er dan rijk(er) van geworden, de rest is zijn inleg kwijt.
Ik ben ook bang voor dit scenario. In principe verkoop ik alleen maar m'n 'gratis' coins, dus ik kan er geen buil aan vallen. Hopen dat het nog even op zich laat wachten ;)
Whuzzvrijdag 3 juni 2011 @ 12:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 3 juni 2011 12:10 schreef Blinker het volgende:

[..]

Ik ben ook bang voor dit scenario. In principe verkoop ik alleen maar m'n 'gratis' coins, dus ik kan er geen buil aan vallen. Hopen dat het nog even op zich laat wachten ;)
Het hele probleem van bitcoin is in dit topic natuurlijk perfect zichtbaar. Je hoort hier niemand over waar bitcoin eigenlijk zo goed voor zou zijn, als betaalmiddel. Het enige waar men over praat is hoeveel hun bitcoins nu waard zijn geworden. Dan weet je dat het dus puur om een opgeblazen waarde gaat.
PiRANiAvrijdag 3 juni 2011 @ 13:09
Helaas wel :{.
Hopelijk ontwikkelt het zich tot wat beters nog, een goed betaalmiddel.
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 09:51
Jun04 09:49:13 mtgox 0.5000 @ 15.00 USD
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 10:00
Jun04 09:59:08 mtgox 1.2500 @ 16.00 USD
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 10:38
Jun04 10:37:21 btcex 0.5500 @ 18.00 USD
Blinkerzaterdag 4 juni 2011 @ 10:39
Ik ben zelf niet zo van het switchen van exchanges, want dan blijf je bezig :P Uiteindelijk trekt het toch altijd wel recht.
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 10:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 10:39 schreef Blinker het volgende:
Ik ben zelf niet zo van het switchen van exchanges, want dan blijf je bezig :P Uiteindelijk trekt het toch altijd wel recht.
Daar kan je wel dik geld verdienen, in het verschil tussen de exchanges. Ik doe het trouwens ook niet :+.
Blinkerzaterdag 4 juni 2011 @ 10:48
Ik ben zelf niet zo van het speculeren. Het kan zomaar ineens instorten, al denk ik wel dat het nog even op zich laat wachten. Nog een weekje minen en ik heb m'n nieuwe videokaart er uit :')
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 10:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 10:48 schreef Blinker het volgende:
Ik ben zelf niet zo van het speculeren. Het kan zomaar ineens instorten, al denk ik wel dat het nog even op zich laat wachten. Nog een weekje minen en ik heb m'n nieuwe videokaart er uit :')
Heb je er een videokaart voor gekocht? Welke? En waarmee mine je? :s).
Blinkerzaterdag 4 juni 2011 @ 10:57
Mid-range kaartje, maar werkt wel aardig met mining: http://nl.hardware.info/n(...)win-frozr-ii-hd-6870

Haalt zo'n 290Mh/s
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 10:57
Mine je in een pool dan?
Blinkerzaterdag 4 juni 2011 @ 11:03
Jup, individueel is niet echt rendabel voor mij. Dat kan zo drie maanden duren voordat ik een block heb. Ik pak nu zo'n 60-70 cent. Toch een tientje per dag onder de huidige koers :P
ToshiAraizaterdag 4 juni 2011 @ 12:41
Ik ben bezig met een BitCoin web shop. Alleen zal ik moeten blijven wachten tot het een beetje constant komt.
Whuzzzaterdag 4 juni 2011 @ 13:49
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 12:41 schreef ToshiArai het volgende:
Ik ben bezig met een BitCoin web shop. Alleen zal ik moeten blijven wachten tot het een beetje constant komt.
En dan nog een hele poos voor iemand de coins daadwerkelijk uit zal geven uit angst dat het toch weer instabiel wordt.
ToshiAraizaterdag 4 juni 2011 @ 14:25
Nja ik heb alvast geen haast. :p Moet er alleen voor zorgen da ik 1 van de eerste ben met zo'n shop.

Trouwens best interessant: http://lulzsecurity.com/ de hackers van Sony enzo gebruiken BitCoins als donatie. Maar nu las ik in de krant dat de FBI bezig met een onderzoek naar Lulzsec. Maar zolang ze een proxy gebruiken is de FBI dus niets met hun BitCoin adres?
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 14:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 12:41 schreef ToshiArai het volgende:
Ik ben bezig met een BitCoin web shop. Alleen zal ik moeten blijven wachten tot het een beetje constant komt.
MtGox biedt een API voor webshops volgens mij.
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 18:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 11:03 schreef Blinker het volgende:
Jup, individueel is niet echt rendabel voor mij. Dat kan zo drie maanden duren voordat ik een block heb. Ik pak nu zo'n 60-70 cent. Toch een tientje per dag onder de huidige koers :P
Ik heb vandaag ook maar eens Phoenix 1.48 met BTCmine pool account ingesteld op m'n low budget MediaCenter.

Er zit een Radeon 5770 in en die is goed voor zo'n 197Mhash, zegt de client.
CPU mining heb ik niet ingeschakeld omdat dat niet opschiet, het is maar een teruggeklokte Athlon II X2 255 die op 1,1volt draait.

Ben benieuwd.
Verbruik uit het stopcontact (zonder monitor) is gemiddeld zo'n 168,3 Watt, volgens 2 meters.
edit: nog wat tweaken, nu 165Watt gemiddeld :) Laat het eerst zo maar wat dagen draaien om te zien of het stabiel is, kan dan nog wat verder prutsen...

[ Bericht 9% gewijzigd door TheFreshPrince op 04-06-2011 20:29:29 ]
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 18:56
Ik heb een oude videokaart dus minen heeft voor mij weinig zin.
Ben wel benieuwd wat jullie er 'uit halen' ;).
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 19:01
quote:
14s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 18:56 schreef PiRANiA het volgende:
Ik heb een oude videokaart dus minen heeft voor mij weinig zin.
Ben wel benieuwd wat jullie er 'uit halen' ;).
Geen idee.
Ik draai al vanaf 1999 met regelmaat SETI@home, dat leverde sowieso niets op en m'n huidige Seti systeem nam zo'n 600Watt 24/7 :') Ben 3 maand geleden weer gestopt, het is duur... Maar ik begin vast weer eens...

Als ik de stroomkosten eruit zou halen vind ik het prima, vind het uitzoeken en tweaken vooral leuk :P
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 19:17
http://www.bitcoinrigs.com/
:').
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 19:20
quote:
Idd, :')

Niet dat ik al Bitcoins heb, maar hoe koop / verkoop je die dingen veilig?
PiRANiAzaterdag 4 juni 2011 @ 19:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 19:20 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Idd, :')

Niet dat ik al Bitcoins heb, maar hoe koop / verkoop je die dingen veilig?
MtGox heeft zich bewezen als een betrouwbaar netwerk. Je kunt je bitcoins ook naar mij sturen, dan verkoop ik ze voor je en kan ik het geld overmaken. Niet voor te kleine getalen, dan blijf ik bezig.
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 19:33
quote:
12s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 19:21 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

MtGox heeft zich bewezen als een betrouwbaar netwerk. Je kunt je bitcoins ook naar mij sturen, dan verkoop ik ze voor je en kan ik het geld overmaken. Niet voor te kleine getalen, dan blijf ik bezig.
Ah, ik moet moet me nog even inlezen denk ik, hehe.
Bedankt voor het aanbod alvast!

Voorlopig moet de eerste 0.1BTC nog "verdiend" worden :P
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 21:05
Oh ja, misschien ten overvloede, maar maak af en toe een back-up van je "wallet.dat"...
McNultyzaterdag 4 juni 2011 @ 21:12
Hoe werkt dat minen in een pool nou precies, want mijn computer maakt overuren voor niets zo te zien.
Leonidas82zaterdag 4 juni 2011 @ 21:31
Met geleend geld bitcoins kopen en speculeren :o
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 22:16
quote:
11s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 21:31 schreef Leonidas82 het volgende:
Met geleend geld bitcoins kopen en speculeren :o
Nah, ik zou aandelen World Online willen adviseren.
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 22:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 21:12 schreef McNulty het volgende:
Hoe werkt dat minen in een pool nou precies, want mijn computer maakt overuren voor niets zo te zien.
Aanmelden bij een pool (zoals BTCmine.com) en je client laten verbinden.
Wat voor hardware gebruik je?
Whuzzzaterdag 4 juni 2011 @ 22:24
quote:
12s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 19:21 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

MtGox heeft zich bewezen als een betrouwbaar netwerk.
.. waarin zo'n 90% van alle handel in bitcoin gedreven wordt, dat gemanaged wordt door één persoon. Ben ik de enige die hoe meer hij zich in leest, hoe minder vertrouwen hij krijgt?
Toen ik een maand of twee geleden voor het eerst hierover las leek het me zo'n mooi principe (en dat is het nog steeds). Ik heb voor 5 euro bitcoins gekocht toen, en een weekje in een pool gemined om te zien hoeveel electriciteit dat nou kostte.
Maar hoe meer je leest op de forums, hoe meer je ziet dat het niet echt ergens heen gaat.

De voornaamste exchange wordt door één persoon geleid. Daarin gaat zo'n 90% van alle handel in bitcoins om. Ik vermoed dat er vrij veel aan coins en dollars op de MtGox accounts staat, die dus allemaal onder één persoon vallen zonder enige vorm van garantie.
Er zijn personen met 350000+ bitcoins. Mensen die dus 5% van het totale "bitcoinkapitaal" bezitten en daarmee in feite de muntwaarde kunnen controleren.
De munt an sích is vrij zeker, aan het data/versleutelings mechanisme van bitcoin twijfel ik niet. Maar de wáárde van bitcoin, die is onzeker, oncontroleerbaar en mijns inziens gedoemd.

Niemand koopt iets met bitcoins. Ze worden alleen verhandeld en "gemunt" om er winst mee te maken. Als dat niet veranderd is het wachten op het moment dat de "groot-coin-bezitters" besluiten om te cashen.
TheFreshPrincezaterdag 4 juni 2011 @ 22:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 juni 2011 22:24 schreef Whuzz het volgende:

[..]

lang verhaal

..
We zien het wel :P
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 11:13
Ik kreeg ineens een ingeving...
Stel dat Fok! Bitcoins accepteerde dan:

- kon ik een abo nemen (en anoniem blijven) en dit betalen met Bitcoins
- kon Danny een Java miner in z'n Fok!shop installeren zodat, hoe langer je in de shop bent, hoe meer Bitcoins je aanmaakt om mee te betalen :D
- konden we Fok! anoniem doneren door een Bitcoin doneerpagina te bezoeken; hoe langer je er blijft, hoe meer je doneert

Danny kan vervolgens:
- de Bitcoins direct omwisselen
- of er mee speculeren omdat de koers nogal leuk doet

[ Bericht 2% gewijzigd door TheFreshPrince op 05-06-2011 11:20:00 ]
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 11:46
Hmm, ik draai nu sinds gisterenmiddag 15:00 de Bitcoin GPU client "Phoenix".
Inmiddels al 0,35 Bitcoin verdiend, ofwel zo'n 5 dollar tegen de huidige koers.
Ik kom dus op zo'n 6 dollar per 24 uur.

Stroomverbruik is 165Watt dus 90 eurocent stroom per 24 uur.

Dan hou ik, tegen de huidige koers, zo'n 4,5 dollar over per etmaal, zonder er wat voor te hoeven doen :D

Of zie ik wat over het hoofd?
PiRANiAzondag 5 juni 2011 @ 11:47
quote:
0s.gif Op zondag 5 juni 2011 11:46 schreef MaGNeT het volgende:
Hmm, ik draai nu sinds gisterenmiddag 15:00 de Bitcoin GPU client "Phoenix".
Inmiddels al 0,35 Bitcoin verdiend, ofwel zo'n 5 dollar tegen de huidige koers.
Ik kom dus op zo'n 6 dollar per 24 uur.

Stroomverbruik is 165Watt dus 90 eurocent stroom per 24 uur.

Dan hou ik, tegen de huidige koers, zo'n 4,5 dollar over per etmaal, zonder er wat voor te hoeven doen :D

Of zie ik wat over het hoofd?
Gebruik van je hardware/cycles :P.
PiRANiAzondag 5 juni 2011 @ 11:48
Dit is nu een reeks :s).
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 11:50
quote:
3s.gif Op zondag 5 juni 2011 11:47 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Gebruik van je hardware/cycles :P.
Hehe, ja. Maar die hardware heb ik al en er zit garantie op de onderdelen.
Als de BTC koers goed blijft verdien ik alle hardware in 2,5 maand terug en heb ik een "gratis" mediacenter.

Systeem:

mainboard: Asus M4A88TD-M
CPU: AMD Athlon II X2 255
geheugen: Kingston (kit-of-2) 4Gb DDR3 1333
voeding: Antec 650Watt (overbodig zwaar maar die had ik nog van m'n vorige SETI PC)
videokaart: Asus EAH5770 CUcore

dat alles in m'n 7 jaar oude media-center kastje met DVD speler en een oude S-ATA 320Gb harddisk

CPU flink teruggeklokt (2,4Ghz en 1,1 vCore)
GPU iets opgevoerd en ondervolt (900Mhz en 1,150 volt)
Geheugen van videokaart teruggeklokt naar 300Mhz! (klinkt gek, maar dat verhoogt de snelheid van de miner)

Stroomverbruik was, voor het tweaken zo'n 260Watt, na het tweaken nog 165Watt.
Mhash was voor het tweaken zo'n 110 en na het tweaken 197Mhash (vooral door parameters van Phoenix aan te passen is veel winst te halen).

Alleen kan ik nu geen films meer kijken als Phoenix draait :')

[ Bericht 16% gewijzigd door TheFreshPrince op 05-06-2011 12:00:49 ]
PiRANiAzondag 5 juni 2011 @ 14:13
img3587.png

:D.
PiRANiAzondag 5 juni 2011 @ 14:14
MaGNeT, vergeet niet dat het genereren steeds lastiger wordt.
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 14:24
quote:
4s.gif Op zondag 5 juni 2011 14:14 schreef PiRANiA het volgende:
MaGNeT, vergeet niet dat het genereren steeds lastiger wordt.
Ja, ik heb het door. De moeilijkheidsgraad verdubbelt vrij snel.
Maar dat komt de waarde ook weer ten goede, lijkt me.
Als er minder coins aangemaakt worden maar de vraag wel blijft stijgen, lijkt me dat goed voor de prijs...

Ah ja, ik probeer het eerst een paar maandjes, zie het wel.

De eerste 0,11 Bitcoins (ruim 1,5 dollar) zijn inmiddels binnen en er komt nog ruim 0.25 aan!

Op het forum (http://forum.bitcoin.org) zijn gasten die 4000$ of meer geïnvesteerd hebben in hardware :D
Ik kwam er gisteren pas achter dat m'n net aangeschafte Asus 5770 ideaal is voor mining... Leuke bijkomstigheid :P

Voor beginners is dat poolminen overigens nog wel wat uitzoekwerk.
Je kan wel snel los maar vooral het maximale eruit halen is een kunst...

[ Bericht 2% gewijzigd door TheFreshPrince op 05-06-2011 14:31:00 ]
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 14:32
Als DealExtreme nu eens overstapte op Bitcoins :P
Heb er net een VGA naar composiet converter besteld ivm m'n oude CRT TV... Anders kan ik m'n mediacenter niet meer op de TV aansluiten :')
InTrePidIvityzondag 5 juni 2011 @ 14:38
Ik heb toch die client maar geïnstalleerd, heb het topic gevolgd en ben toch wel benieuwd naar hoe het gaat :)

Ik zie de blocks wel aardig oplopen, maar hoelang duurt het nou voordat je een bitcoin bij elkaar hebt gesprokkeld (gezien in blocks dus, ik begrijp dat de tijd afhankelijk is van de eigenschappen van je pc)?
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 14:43
quote:
0s.gif Op zondag 5 juni 2011 14:38 schreef InTrePidIvity het volgende:
Ik heb toch die client maar geïnstalleerd, heb het topic gevolgd en ben toch wel benieuwd naar hoe het gaat :)

Ik zie de blocks wel aardig oplopen, maar hoelang duurt het nou voordat je een bitcoin bij elkaar hebt gesprokkeld (gezien in blocks dus, ik begrijp dat de tijd afhankelijk is van de eigenschappen van je pc)?
Gebruik je de standaard client? Dat kan maanden duren.

Je kan je videokaart inzetten en vervolgens in een "pool" gaan mijnen.
Dan heb je dagelijks/wekelijks inkomsten.
ATI is in dit geval veel sneller dan Nvidia.

Bij een pool werk je samen, dus zodra er weer 50BTC's zijn verdiend wordt dat verdeeld over jouw aandeel van het zoekwerk. Zo haal ik ongeveer 0.4 tot 0.5BTC per etmaal binnen, dat is toch al snel 6 tot 8 dollar op dit moment zodat zeker is dat het betrouwbaar en anoniem blijft.

Gisteren ben ik begonnen en de eerste 0.11BTC kwam vanochtend binnen. Die pakken ze me alvast niet meer af :P
Het kan even duren voor je je betalingen binnen hebt maar dat is ook juist het idee achter Bitcoin; alles wordt door iedereen versleuteld en gecontroleerd.

Ik zit bij http://www.btcmine.com maar er zijn veel pools.
Lees je eerst rustig in op http://forum.bitcoin.org (bij subforum "mining").
PiRANiAzondag 5 juni 2011 @ 14:47
Wat een machines :P.
PiRANiAzondag 5 juni 2011 @ 15:18
Hmm, mtgox is down.
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 16:01
quote:
14s.gif Op zondag 5 juni 2011 14:47 schreef PiRANiA het volgende:
Wat een machines :P.
_O_

Kom ik aanzetten met m'n 197Mhash :P
GuitarJJzondag 5 juni 2011 @ 16:49
quote:
14s.gif Op zondag 5 juni 2011 14:47 schreef PiRANiA het volgende:
Wat een machines :P.
_O_

Dan heeft hij ondertussen aardig wat opgebouwd zeg!
Blinkerzondag 5 juni 2011 @ 20:14
Ik ga nu alweer m'n derde bitcoin verkopen van deze week :D
Tot nu toe uiterst rendabel.
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 21:14
quote:
0s.gif Op zondag 5 juni 2011 20:14 schreef Blinker het volgende:
Ik ga nu alweer m'n derde bitcoin verkopen van deze week :D
Tot nu toe uiterst rendabel.
Oogst je ze zelf? :P
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 21:19
quote:
0s.gif Op woensdag 13 april 2011 09:54 schreef PiRANiA het volgende:
Op mtgox zijn bitcoins nu $1 waard! :D
Had ik je maar geloofd, toen ;(
Blinkerzondag 5 juni 2011 @ 21:29
quote:
0s.gif Op zondag 5 juni 2011 21:14 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Oogst je ze zelf? :P
Jep, zo'n 0.60 - 0.70 Bitcoincent per dag.
Wel afzien met deze zomerdagen op m'n kamer. Het wordt lekker warm hier ;)
TheFreshPrincezondag 5 juni 2011 @ 21:42
quote:
0s.gif Op zondag 5 juni 2011 21:29 schreef Blinker het volgende:

[..]

Jep, zo'n 0.60 - 0.70 Bitcoincent per dag.
Wel afzien met deze zomerdagen op m'n kamer. Het wordt lekker warm hier ;)
Leuk, wat voor hardware heb je? Welke mining-tool? Welke pool? En wat slurpt het?