 
		 
			 
			
			
			quote:Op maandag 6 december 2010 18:49 schreef Blandigan het volgende:
De markt, diezelfde waarvan je altijd zegt dat ie zo goed werkt, geeft goud en zilverbezitters gelijk. En bezitters van graan, katoen, etc etc. De prijzen schieten de pan uit.
 Dit ga je niet menen?
 Dit ga je niet menen?
											 
			 
			
			
			Goed, ik hou het verder ook vriendelijk.quote:Overigens was het woordje dom niet persoonlijk bedoelt, maar voor je beargumentatie.
 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Zeker, doe ik.quote:Op maandag 6 december 2010 18:55 schreef piepeloi55 het volgende:
Achja, ik heb weer een aantal lachwekkende momenten achter de kiezen. Profiteer nog maar lekker van je edelmetaal zolang tot de totale bubble duurt
 
			 
			
			
			Als er aanwijzingen komen dat de goudrally geen onderdeel is van de bubble, maar een reele grond heeft. Bijvoorbeeld bij de eerste tekenen van hyperinflatie.quote:Op maandag 6 december 2010 19:05 schreef Blandigan het volgende:
Zeker, doe ik.
En wanneer ga je je toon aanpassen?
Bij 35 dollar/ounce zilver? bij 50? bij 150 dollar ?
Of is het eigenlijk altijd een bubble, dat zilver ?
 
			 
			
			
			Ik had het over zilver......lolquote:Op maandag 6 december 2010 19:19 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Als er aanwijzingen komen dat de goudrally geen onderdeel is van de bubble, maar een reele grond heeft. Bijvoorbeeld bij de eerste tekenen van hyperinflatie.
Helaas voor jullie zal dat nooit gebeuren.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Je kan je eigen scenario er ook nog eens naast leggen hoor.quote:Als er aanwijzingen komen dat de goudrally geen onderdeel is van de bubble, maar een reele grond heeft. Bijvoorbeeld bij de eerste tekenen van hyperinflatie.
 
			 
			
			
			Ik denk dat ten tijde van het Lehman brothers gebeuren de DSB spaarders inderdaad graag goud hadden gehad. Enig idee wat er toen gebeurde?quote:Op maandag 6 december 2010 19:30 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Je kan je eigen scenario er ook nog eens naast leggen hoor.
Stel we krijgen deflatie door schuldvernietiging. Dan gaan we chaos krijgen zoals Lehman al liet zien. Ook dan is goud niet perse ongewild hoor. Sommige mensen hebben liever goud waar geen claims aan zitten in hun hand, dan een lening aan de bank onder de noemer 'spaarrekening'.
Ik denk dat een aantal oud-DSB-spaarders dat wel met me eens zijn.
 
			 
			
			
			In een dergelijk scenario is er een vlucht naar liquiditeit, ten kosten van alle andere assets. Alles gaat dan in prijs naar beneden inclusief de betere assets. De echte les die DSB-spaarders hebben getrokken is dat banken niet zijn te vertrouwen en dat ze binnen DGS moeten vallen of weer in de oude sok. Die DSB-spaarders zullen wel 2x gaan opletten waar ze hun geld in steken.quote:Op maandag 6 december 2010 19:30 schreef GoudIsEcht het volgende:
Je kan je eigen scenario er ook nog eens naast leggen hoor.
Stel we krijgen deflatie door schuldvernietiging. Dan gaan we chaos krijgen zoals Lehman al liet zien. Ook dan is goud niet perse ongewild hoor. Sommige mensen hebben liever goud waar geen claims aan zitten in hun hand, dan een lening aan de bank onder de noemer 'spaarrekening'.
Ik denk dat een aantal oud-DSB-spaarders dat wel met me eens zijn.
 
			 
			
			
			Ik denk dat goud dan eerder onder liquiditeit gaat vallen dan onder 'assets'.quote:In een dergelijk scenario is er een vlucht naar liquiditeit, ten kosten van alle andere assets.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Mijn inschatting is dat zowel zilver (bijvoorbeeld een zilveren gulden) als een deeltje goud geaccepteerd worden. Daarbij heeft zilver als voordeel dat het goedkoper is dus beter geschikt om kleine zaken te kopen dan goud.quote:Op maandag 6 december 2010 20:40 schreef GoudIsEcht het volgende:
Wat zilver betreft denk ik oprecht dat het een poging is investeerders weg te lokken bij goud. De meeste 'onnozelaars' hebben het nu over fysiek zilver kopen, voor zover ze überhaupt naar metalen kijken (en geen verstokte paper bug zijn).
Wie eenmaal fysiek heeft gekocht gaat niet zo rap meer traden, dus die vraag is mooi weggehouden bij het fysieke goud.
Is een theorië natuurlijk, maar ik acht het redelijk waarschijnlijk.
In zilver zit je overigens niet heel slecht denk ik, maar voor de finale straks (na nog wat rondjes QE) is het naar mijn verwachting minder want minder monetair.
 
			 
			
			
			Nee, meer dat de inflatie de pan uit gaat rijzen. Voor goederen waar mensen echt dagelijks mee te maken hebben, in plaats van kunstmatig bij elkaar gezochte mandjes.quote:Op maandag 6 december 2010 20:37 schreef GoudIsEcht het volgende:
Goud doet het - relatief - slecht bedoel je?
 
			 
			
			
			Dat zeker.quote:Nee, meer dat de inflatie de pan uit gaat rijzen. Voor goederen waar mensen echt dagelijks mee te maken hebben, in plaats van kunstmatig bij elkaar gezochte mandjes.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Dat vind ik inderdaad opmerkelijk als dat echt zo is en het staat me ook niet aan.quote:Ik ben dus wel ingelogd en het account is ook geactiveerd. Ook na het aanvragen van een nieuw paswoord blijft dit gebeuren, terwijl een ander acoount wel kan posten. Pure censuur!
 
			 
			
			
			Goed verwoordt.quote:Inflatie, deflatie.
Ik noem het devaluatie van de dollar. Dat alle prijzen stijgen in dollars komt omdat men het vertrouwen in de dollar verliest door het beleid van de FED en de US gov. Niet eens omdat er meer of minder dollars zijn of omdat men inflatie verwacht.
De euro wordt beloond voor eenzelfde soort bailout beleid.
De dollar is dus eigenlijk de inverse bubble, in goud, in aandelen, in grondstoffen, in obligaties.
Goud prijst eigenlijk nu al de val van de dollar in. Of en wanneer die gaat vallen is de vraag.
Een ander gevoel van inflatie in Europa is het toenemen van kosten en het gelijk blijven van de lonen om de schulden af te betalen. Maar dat is eigenlijk minder geld hebben en toch alles willen kopen. Het lijkt relatief duur, maar het is misschien wel goedkoper geworden.
 
			 
			
			
			Ja, er is een duidelijk verschil en nee ik had geen rare dingen gepost. Alleen een kritische noot. Voor mendeljev geld overigens hetzelfde.quote:Op maandag 6 december 2010 22:30 schreef GoudIsEcht het volgende:
Dat vind ik inderdaad opmerkelijk als dat echt zo is en het staat me ook niet aan.
Nog even voor de zekerheid:
• Je merkt dus een duidelijk verschil tussen beide accounts?
• Je had geen rare dingen gepost waardoor je eventueel geblockt zou zijn?
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Wat er ook gebeurd is (wat mij betreft overduidelijk) blijft het een merkwaardige gang van zaken.quote:Goedemorgen,
Gisteren is mijn account (goudisnep2) geblokkeerd, samen met het account van een forumgenoot op het fok!-forum genaamd mendeljev. Op uw forum beter bekend als goudisnep. Wij hebben ons gegistreerd om een tegengeluid aan de goudlobby te geven, daar een mederwerker/lid van uw forum daar overduidelijk mee bezig is op het fok!-forum onder de naam goudisecht. Als admin zou u moeten inzien dat beide accounts tot een andere persoon toebehoren, daar het een ander ip/email/verhaallijn bevat.
Mocht u toch tot de verkeerde conclusie te zijn gekomen, wat natuurlijk kan, verzoek ik u beide accounts weer te activeren om verdere discussie mogelijk te maken. Het kan toch niet zo zijn dat op een forum met dergelijke naam elk kritisch geluid word gecensureerd, daar het ook nog redelijke reacties zijn.
Ik wens u veel wijsheid toe!
Met vriendelijke groet,
Goudisnep2
 
			 
			
			
			Ik ben het met je eens dat het wat 'netter' had gekund, maar ik heb verder geen inzicht in de beweegredenen van de admin. Misschien waren er net toevallig een dag ervoor mensen komen trollen, je weet het niet. En ik kan me goed voorstellen dat hij dacht met een troll van doen te hebben; nogmaals: ik heb geen inzicht in eventueel verwijderde commentaren. Voor hetzelfde geld waren dat slappe verhalen puur bedoeld om te irriteren. Het zou me niet eens verbazen. Maar goed, zoals ik al zei heb ik daar geen inzicht in. Het lijkt me verder een prima mail, dus het zal wel goedkomen.quote:Wat er ook gebeurd is (wat mij betreft overduidelijk) blijft het een merkwaardige gang van zaken.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Ik heb het idee dat je van trollen verdacht wordt, wat ik niet onlogisch zou vinden. Ik hoop wel dat het opgelost wordt, maar kan je verder ook niet helpen. En je andere account doet het toch nog? Kan je daar dan niet mee aan de slag? Ik zou zeggen: probeer het daarmee eens op de inhoud te spelen en laat je overtuigende argumenten eens schitteren.quote:Het account is overigens nog steeds geblokkeerd en heb tot op heden nog geen antwoord gehad. Wel een beetje vreemd van een site die er bij kritiek op goud wel binnen enkele minuten paraat staat.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Lijkt me een goede reactie; eerst maar eens je veronderstellingen bevestigen.quote:Ik ga inderdaad verder met mijn andere account, ben benieuwd hoelang dat gaat duren. Ik vind dit trouwens best een belangrijke zaak, omdat het maar weer eens aangeeft dat goud inderdaad een bubble is, waarin alle kritische geluiden worden weggewuifd.
 
			 
			
			
			Ik ga het de admin eens vragen.quote:Sorry ik kan niet eens meer reageren, mijn ander account genaamd kritischgoud is inmiddels ook geblokkeerd. Zonder een post mee uit te brengen en geregistreerd van een ander ip en email! Schijnbaar beviel de naam alleen ze al niet...
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Wat zijn dat nou weer voor een woorden. Het 'stinkt', 'censuur' etc. etc. Het kan ook gewoon dat je liep te trollen of die indruk wekte en je daarom werd weggestuurd. Ik weet dat niet, maar het zou me niet verbazen.quote:Ik vorm die mening na een hele rits gebeurtenissen die overduidelijk zijn. En niet alleen voor mijzelf! Zelfs jij kan niet ontkennen dat dit zaakje stinkt en op zijn minst de schijn tegen zich heeft.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Wat een onzin weer. Als dat zo is dan kan ik dus een fraudezaak uit de papierbusiness voorleggen (en fraude lijkt me ook nog vele malen erger dan het beperken van bepaalde elementen - wellicht trollen - op een forum) om zo te stellen dat de gehele papierhandel moreel verwerpelijk is.quote:Overigens is het niet zo vreemd dat een goudverkoper dergelijke geluiden uit zijn forum laat verwijderen, daar het ten koste van zijn handel gaat.
Wat het wel aangeeft is dat mocht dit censuur zijn dat deze hele handel moreel verwerpelijk is.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Man man man, dat doet toch iedere reclame. Vind het moreel verwepelijk als je wil, het is de praktijk van alledag. Pensioenfondsen geven hun klanten ook geen info over de werkelijke stand van zaken en hetzelfde geldt voor nagenoeg alle banken, zo zagen we deze crisis maar weer. Daar neem je natuurlijk geen aanstoot aan maar nu mogelijkerwijs - er is nog niets bewezen - hetzelfde gebeurt met goud sta je meteen vooraan te springen.quote:Wat is er niet moreel verwerpelijk aan dat een handelaar zijn (mogelijke) klanten informatie bewust achterhoud?
Of had je het niet over de 'hele goudhandel'?quote:Wat het wel aangeeft is dat mocht dit censuur zijn dat deze hele handel moreel verwerpelijk is.

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |