quote:Op maandag 29 november 2010 18:20 schreef Tezz het volgende:
[..]
Ja maar dat is behoorlijk stom vind ik. Hoe moet je dan als kijker beoordelen wie je favoriet is? De chefkoks moeten voor jou proeven....
Eens, vond het ook heel raar.quote:Op maandag 29 november 2010 15:09 schreef utrecht1970 het volgende:
Nu ik toch bezig ben, slechts 3 van de 6 amuses proeven vond ik ook belachelijk. Het gaat toch om de presentatie en om de smaak.
Als er nou 80 kandidaten waren kan ik mij er iets bij voorstellen, maar 6????
Die andere 3 weten nu dus ook niet of ze het goed of slecht gedaan hebben, want niet geproefd is neem ik aan ook geen commentaar.
bronquote:LUTE
Chef op scherp in voormalige kruitfabriek
Vandaag weer eens een verrassing. We moeten eerlijk bekennen dat Lute Restaurant bepaald niet bovenaan ons lijstje van nog te bezoeken restaurants stond. We hadden er wel eens eerder gegeten. Het was toen niet slecht, maar ook niet bijzonder. Daar is verandering in gekomen.
Directe aanleiding was een wijnproeverij die de dag ervoor door een grote wijnimporteur werd georganiseerd. Patron-chef Peter Lute verzorgde de hapjes en hij deed dat voorbeeldig. Met enige bravoure vertelde hij dat hij weinig last van de crisis heeft en dat hij de volgende dag zeker dertig couverts had. Dat wilden we wel eens controleren, dus op naar Ouderkerk aan de Amstel.
Mudjevol
Om te beginnen tellen we op deze doordeweekse dag niet dertig, maar bijna vijftig couverts! Daarmee is de zaak mudjevol. Omdat we er de dag daarvoor nog waren, moet de vermommingstruc worden toegepast. Spijkerbroek en slobbertrui en natuurlijk met de rug naar de open keuken.
Lute zit in een 18e-eeuwse buskruitfabriek met de status van bedrijfsmonument. Ernaast zit een aantal jonge design- en modebedrijfjes. Idyllisch gelegen aan de Amstel vormt het gerestaureerde complex een groot contrast met het nieuwe megalomane hoofdkantoor van KPMG op steenworp afstand. Voor Peter Lute een extra opsteker, want de top van het accountantsconcern (inclusief Wouter Bos) komt maar al te graag bij hem lunchen.
Het moderne interieur met wanden van polyester is cool, maar niet koel. De architect heeft de sfeer behouden in het pand, dat nog dienst heeft gedaan als koeienstal. De gasten hebben een hoog Amsterdam-Zuidgehalte. Veel mannen, want er moeten kennelijk zaken worden gedaan. In het weekend schijnt het publiek wat relaxter te zijn.
Als we ons schielijk omdraaien, zien we Peter Lute aan de ’pass’ volledig in z’n element. Het ene na het andere gerecht wordt in hoog tempo doorgegeven. De chef heeft er zichtbaar zin in. Mag ook wel, na drie jaar overhoop te hebben gelegen met de eigenaar van het complex. Nu kan hij zich weer volledig op het koken richten.
Als eerste gang van het Lute Menu ( ¤ 62,50) een drietal amuses. Geen straf, getuige de onberispelijke kwaliteit van het uienijsje met piccalilly, het sjalottensoepje met mosterdschuim en de mousse van geitenkaas met ingelegde Amsterdamse ui. Prachtige smaakopbouw.
Vervolgens drie gebakken coquilles met VOC-specerijen (speculaas), wortelcrème en rodebietenmarshmellow. De schelpdiertjes een tikje te lang in de pan, maar wel weer mooi in balans met het garnituur. Zuur, zoet, bitter, zout: hier is duidelijk over nagedacht en perfect bij de Vouvray Sec Clos du Bourg 2006 van Domaine Huet ( ¤ 62,50).
Super
Deze geraffineerde witte Loirewijn is ook super bij de zwezerik met ravioli, knolselderij en gerookte IJsselmeerpaling. Om de zwezerik mooi krokant te houden, is hij gefrituurd. De smaak van het vet overheerst nogal. Wij hadden hem liever gebakken gezien, maar begrijpen de keuze van de chef als je volle bak hebt.
Als pièce voor mij perfect medium-rare gegrilde runderfilet met polenta. Het glas Paso a Paso Tempranillo 2009 ( ¤ 8) heeft iets te veel zuren voor dit mooie vlees. Tafelgenote daarentegen heeft hét sterrengerecht van de avond: heilbotfilet op 52 ° graden in hazelnootolie gegaard met een croissantje van ganzenlever. Ik krijg van haar maar één hapje, maar wat is dit vies lekker. Sublieme combi met schorseneer en de gevogeltejus als bruggetje. Balans, balans en nog eens balans!
Over de twee toetjes zijn we niet minder tevreden. Cheesecake van Old Amsterdam met vijgen en duivekater en brownie met chocolademousse, mint en basilicumijs zijn geraffineerd en veel minder zwaar dan het klinkt.
Na drie jaar heeft Peter Lute zijn draai gevonden en schakelt een tandje bij. Een ster is zijn ambitie. Zowel de keuken als de bediening is er klaar voor.
PIETER NIJDAM
Lute, De Oude Molen 5 1184 VW Ouderkerk a/d Amstel, tel. 020-4722462, www.luterestaurant.nl. Zo. gesloten, za. geen lunch, eigen parkeerterrein, terras, hotel, menu’s: ¤ 44 (lunch, 3 gangen) – ¤ 77,50 (8).
Als ik nog 1 keer naar die jankbek van Estee moet zien wordt ik chagoquote:Op zondag 5 december 2010 22:28 schreef Mylene het volgende:
Thanh is er eindelijk uit.
Ik hoop dat Bas wint. Moet ie alleen niet meer op safe spelen.
waarschijnlijk ook voorkeur voor finalisten.quote:Op maandag 6 december 2010 06:45 schreef Zana het volgende:
Ik vond niet leuk dat ze niet allemaal dezelfde smaak en geurproef hadden. En dan werd er ook nog een verschillend aantal punten per ronde gegeven, best wel ongerecht. Sommige hadden veel exotischere dingen dan anderen, die je minder snel tegenkomt dan wortelpuree zeg maar en dan daarom eruit vliegen best wel zuur...
En na die vijf minuten zet ze de beste smaken op tafel.quote:Op maandag 13 december 2010 01:52 schreef oinkoink12 het volgende:
Ik heb nog nooit zo'n goed voorbeeld van "rigged" gezien.
1 van de favorieten heeft 0 op het bord na de afgesproken tijd. En die krijgt gewoon 5 minuten extra
Bij Masterchef op de BBC krijgen ze ook altijd extra tijd als het alleen nog maar gaat om het opmaken van het bord. Ik vind het wel eerlijk, het gaat toch om de smaak.quote:Op maandag 13 december 2010 01:52 schreef oinkoink12 het volgende:
Ik heb nog nooit zo'n goed voorbeeld van "rigged" gezien.
1 van de favorieten heeft 0 op het bord na de afgesproken tijd. En die krijgt gewoon 5 minuten extra
quote:Op maandag 13 december 2010 14:11 schreef gianni61 het volgende:
Of Estee nou wint of verliest, 1 ding is zeker; janken gaat ze toch.
Kan in principe natuurlijk best! Emily Ludolf, van Masterchef UK, was pas achttien en kwam met de meest toffe creaties!quote:Op maandag 13 december 2010 14:30 schreef golfer het volgende:
Volgens mij worden ze ook wel erg gecoached door het productieteam, want je maakt mij niet wijs dat een 19-jarig meisje zo'n driegangen kerstmenu zoals zij bereidde zelf verzonnen heeft qua samenstelling.
Aw, kijk nou!quote:Op maandag 13 december 2010 14:11 schreef gianni61 het volgende:
Of Estee nou wint of verliest, 1 ding is zeker; janken gaat ze toch.
ach, als je op je 9e de larousse gastronomique van je pappie krijgt, in t frans, dan zie ik haar er wel voor aan heur...quote:Op maandag 13 december 2010 14:30 schreef golfer het volgende:
[..]
Volgens mij worden ze ook wel erg gecoached door het productieteam, want je maakt mij niet wijs dat een 19-jarig meisje zo'n driegangen kerstmenu zoals zij bereidde zelf verzonnen heeft qua samenstelling.
Echt wel!quote:
En die chaos die ze veroorzaakt. Ik zie haar niet als chef in een keuken werken met de puinhoop die zij maakt (haar haas viel zowat van het aanrecht). Dat gejankquote:Op zondag 19 december 2010 22:44 schreef Toky het volgende:
Mmm estee die er dus met de hoofdprijs vandoor gaat, kan beter een studentenkookboek uitgeven... Vond het wel weer voortrekkerij, bleegh(ook nooit commentaar op de losse haren en die vingers overal in) ...Masha verdiende die prijs meer
Was die wel verwisseld? Ik dacht dat Mascha veeeel minder in de spuitzak had zitten dan Estee, volgens mij had ze dat zelf moeten merken, maar mijn vriend zei dat ze wel van boven had gepakt waar Estee haar zak had neergelegd...ik heb het niet nog een keer terug gekeken trouwens....quote:Op maandag 20 december 2010 12:56 schreef Spablauw het volgende:
Zou die spuitzak die "verwisseld" was nog van invloed zijn geweest op de uitslag?
Dat dacht ik ook, Estée was toch zo in paniek omdat dat spul van haar niet stevig genoeg was? Dat ze hem daarom neergelegd had? En vervolgens was Mascha degene met slappe meuk...quote:Op maandag 20 december 2010 13:12 schreef Spablauw het volgende:
Ik kon niets zien van het pakken van de zakken, maar Estee scheen toch erg overtuigd te zijn van het feit dat Mascha haar zak te pakken had. En dat zou betekenen dat ze won met de zak van Mascha!
Nog even en je gaat beweren dat het allemaal oprecht en eerlijk eraan toegaat..quote:Op zondag 19 december 2010 23:47 schreef golfer het volgende:
Een uur lang gekeken naar elkaar afwisselende jankende meisjes/vrouwen.
De hormonen gierden door het programma heen.
Wel dus opmerkelijk dat ze er voor kozen om een 20-jarige die titel te geven.
Kan nog best iets worden, qua kok, als je al zo jong zo goed bent.
En wie-weet: misschien jankt ze in de toekomst iets minder vaak als ze aan het koken is.
En ze heeft al eens de finale-reeks van X-Factor gehaald, in een groepje genaamd K.L.E.M.quote:Op maandag 20 december 2010 12:56 schreef Spablauw het volgende:
http://www.operette-neder(...)oor_theaterbuhne.htm
Ze had al vroeg gevoel voor show!
quote:Op maandag 20 december 2010 14:58 schreef female81 het volgende:
[..]
En ze heeft al eens de finale-reeks van X-Factor gehaald, in een groepje genaamd K.L.E.M.
Niet bang voor de spotlights, in ieder geval.
Ik geloof dat de jury nog iets zei van je hebt nog over om een nieuwe te vullen. Ze lieten niet zien of ze dat ook daadwerkelijk heeft gedaan. Maar dan had ze dus alsnog haar eigen spul.quote:Op maandag 20 december 2010 13:12 schreef Spablauw het volgende:
Ik kon niets zien van het pakken van de zakken, maar Estee scheen toch erg overtuigd te zijn van het feit dat Mascha haar zak te pakken had. En dat zou betekenen dat ze won met de zak van Mascha!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |