Heb ik ook meegemaakt, maar het word nog veel erger zodra ze een jaar of 15-18 zijn en ouder want dan krijg je nog amper hulp vanuit de regering aangezien die zeggen; 18+ dus volwassen etc en dus mogen ze zelf bepalen of ze ergens worden opgenomen/behandelt etc Succesquote:Op maandag 28 februari 2011 08:53 schreef livelink het volgende:
Ik weet niet of ik het nog echt veel langer volhoud. Gisterenavond weer één groot drama, vanochtend is hij van me overgenomen door de directeur van school omdat hij al schoppend en scheldend de school binnenging. En dan zit ik het hele weekend al in de zenuwen, omdat ik weet dat hij weer naar school moet. Vakanties zijn een verademing. Ik weet niet wat mijn mogelijkheden zijn. Het liefst zou ik nu even een paar weken vrij nemen en Job dan ook thuis houden tot het wat beter gaat, maar volgens mij kan dat helemaal niet. Werktechnisch zou het kunnen, ik zou per direct volledig ouderschapsverlof op kunnen nemen, maar of ik hem ook gewoon ziek mag melden?
Ergens best logisch he, dat mensen over hun eigen leven mogen beslissen?quote:Op maandag 28 februari 2011 08:55 schreef RiftNL het volgende:
[..]
Heb ik ook meegemaakt, maar het word nog veel erger zodra ze een jaar of 15-18 zijn en ouder want dan krijg je nog amper hulp vanuit de regering aangezien die zeggen; 18+ dus volwassen etc en dus mogen ze zelf bepalen of ze ergens worden opgenomen/behandelt etc Succes
Ik heb er nog nooit eerder iets over gehoord, vandaar dat ik het raar vind.quote:Op maandag 28 februari 2011 11:48 schreef livelink het volgende:
Net even met J. gesproken. We gaan maar een gesprek met school regelen. Misschien is de oplossing om hem na 08.30 te brengen, als de grote drukte voorbij is. Alleen moet Katja dan alleen naar school of zij moet ook iets later mogen komen. Ik heb zelf het idee dat het fout gaat door de enorme drukte bij de school.
Dank jullie wel voor jullie medeleven![]()
Ingrid, ik geef een beker mee en een pakje drinken. Eén is voor de eerste pauze en de ander voor de tussen-de-middag. En als ze dan nog dorst hebben kunnen ze gewoon water drinken. Job heeft in zijn beker ook meestal gewoon water.
Mjah, de vraag op dit moment is natuurlijk wat daadwerkelijk deze achtergrond heeft en wat veroorzaakt wordt door het heen en weer reizen.quote:Op maandag 28 februari 2011 10:30 schreef Brighteyes het volgende:
Troel, hoe is het nu bij jullie dan?
Is het erg merkbaar in het dagelijkse leven?
Ik denk dat bepaalde zaken inderdaad wel verergerd zijnquote:Op maandag 28 februari 2011 16:04 schreef Brighteyes het volgende:
Maar al voordat dat ontstond had jij toch al het vermoeden dat er me aan de hand kan zijn bij R? Of bedoel je dat eea verergert kan zijn door de thuissituatie?
Nee. 16 maart geloof ik is er ouderavond, worden we ingeroosterd als laatste waarschijnlijk, pf dubbele afspraak. Krijgen we komende week te horen.quote:Op zaterdag 5 maart 2011 21:11 schreef Noli. het volgende:
Livelink en Troel
Ingrid heb je al een gesprek met de juf gehad??
Ik loop momenteel stage in n logeerhuis voor kinderen met n beperking of stoornis en daar komen ook veel kinderen voor alleen naschoolse opvang (evt + avondeten of n nachtje logeren)quote:Op donderdag 24 februari 2011 13:12 schreef loezzie het volgende:
[..]
Toch is er wel NSO voor kinderen met een verstandelijke beperking, maar waarschijnlijk is dit afhankelijk van de regio waar je woont.
Het zou eigenlijk standaard moeten worden aangeboden, want hoe kan je nou van ouders verwachten dat die altijd maar thuis zijn.
VSO en NSO voor verstandelijk gehandicapte kinderen en 24-uursopvang kinderopvang (voor mensen die in de zorg werken) is iets waar een gat zit dat nodig opgevuld moet worden.
School vindt ze erg leuk, maar ze loopt enorm achter en heeft veel aandacht nodig in de klas, anders lukt het nietquote:Op woensdag 16 maart 2011 22:38 schreef livelink het volgende:
Heftig ook wel weer voor jullie, Ingrid. Ik weet niet hoe lang zo'n aanvraag duurt. Bij ons loopt het nu allemaal anders dan de reguliere wegen. Is het vanwege de uitslag van de citotoets dat ze dit adviseren? Ik had het idee dat het verder wel lekker ging met Kim op school.
Ik heb even teruggelezen, want ik heb dit topic niet echt "bijgehouden", en ik kan je alleen maar heel heel veel sterkte wensen. Ik denk dat je hier in ieder geval goed aan doet om Job beter te leren begrijpen en meer handvatten te krijgen om zijn leven makkelijker te maken. Ik kan me alleen helemaal voorstellen dat het een hele ingrijpende manier is om die duidelijkheid te krijgen.quote:Op woensdag 23 maart 2011 21:09 schreef livelink het volgende:
Wij hebben Job deze week verteld wat er ging gebeuren en zijn reactie is hartverscheurend. Totale paniek, of zoals hij het zelf zei: "ik voel me als iets heel kleins dat wordt aangevallen door iets heel groots".
Over twee weken is het zo ver en ik hoop zo dat we er goed aan doen. Kon ik maar in de toekomst kijken om te zien of het goed komt of niet.
Ha, een update. Ik kan me zowel van hem als jou voorstellen dat je bekaf bent. Hij zit in een onbekende omgeving en is bezig om uit te vissen tot hoever hij kan gaan en jij gaat nu merken in welke versnelling je al die tijd gefunctioneerd hebt denk ik. Nogmaals veel sterkte toegewenst en ook veel leuke momenten samen ondanks alle spanningenquote:Op vrijdag 8 april 2011 19:10 schreef livelink het volgende:
Goed nieuws inderdaad, Troel. Hoe gaan ze de diagnose stellen, moet hij er een paar keer naartoe of zo iets?
Wij hebben Job vanmiddag opgehaald. Was wel heftig, we hoorden dat hij ook was weggelopen deze week. Daar schrok ik toch wel van. Hij zo alleen op die drukke wegen rondom het UMC. Het was op school gebeurd. School heeft de groepsleiding gebeld en die hebben hem wel heel snel weten te achterhalen.
Verder is het allemaal vrij streng en Job is met name deze week bezig geweest zijn grenzen op te zoeken. Slapen is wel heel goed gegaan, dus dat was heel positief. Hij is nu ook doodmoe. Bij het ophalen en terug in de auto was hij enorm druk en daarna is hij compleet ingestort. Hij lijkt zich wel al helemaal bij de situatie neergelegd te hebben en hij heeft ook zeker leuke momenten gehad deze week. Zelf ben ik ook helemaal uitgeput. Ik had niet door dat deze week voor mij ook zo doodvermoeiend is geweest, maar dat was het wel.
Wij hadden 2 gesprekken met zijn drieën. Eerst man en ik praten met de psycholoog terwijl zoon los ging spelen. De kinderpsychiater ging toen met hem mee spelen.quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:44 schreef Troel het volgende:
We hebben natuurlijk al vragenlijsten en dergelijke ingevuld (ook op het kinderdagverblijf), dat wordt meegenomen, hij gaat zelf voor een gesprek, er komt een gesprek met de ouders en dan bij het diagnosegesprek wordt aangegeven wat de vervolgstappen zijn.
Ik laat het maar over me heen komen (en vooral over hem heenkomen). Ik heb geen idee wat ik kan verwachten. Als ik alleen al naar die vragenlijsten kijk, dan is er in die wachttijd al enorm veel veranderd en zou ik de vragenlijst op sommige punten heel anders invullen (en helaas niet op alle punten positief).
We zullen het wel zien.
Wat heerlijk om Job weer thuis te hebben lijkt meLogisch dat het ook voor jou doodvermoeiend is geweest. Het klinkt alsof het al met al een geslaagde (beetje rare woordkeuze, maar ik denk dat je wel begrijpt wat ik bedoel) week is, ook wat ik uit het andere topic las.
Is dat ook een geschikt boek voor vriendjes van een kind met Asperger, denk je? Een vriendje van mijn oudste heeft Asperger. Het zusje van dat vriendje heeft trouwens ook zo'n 'brussencursus' gedaan, ik wilde nog vertellen dat er zoiets was, maar iemand was me dus al voorquote:Op maandag 18 april 2011 20:03 schreef De_Taartjesfee het volgende:
Ik wil zoiets ook eens gaan regelen voor nummer 2 en tzt voor Bep.
Nu nog even niet, eerst maar eens goed onder woorden kunnen brengen wat er in zijn hoofd omgaat
Oudste heeft vanmiddag middels een spreekbeurt zijn coming out gehad voor de klas. Vond het heel erg dapper van hem! De meester heeft geholpen en er zijn veel vragen gekomen welke hij goed kon beantwoorden.
We hebben het opa en oma ook verteld, hun reactie was 'ah joh hij is nog jong zat, daar groeit hij wel overheen'
Die hebben we dus maar dit boek cadeau gedaan, geen overbodige luxe denk ik zo
Dank voor je antwoordquote:Op donderdag 28 april 2011 14:45 schreef trui het volgende:
zoonkloon, hier was dat ook een moeizame bedoening. we hebben het leerproces in kleine tussenstapjes opgedeeld en dat heeft uiteindelijk goed gewerkt. onze dochter was ook niet gevoelig voor beloningen als stickers e.d.
hier was vooral poepen op de wc een probleem. plassen is min of meer 'vanzelf' goed gegaan, al heeft ook dat lang geduurd hoor, en heeft ze nog steeds af en toe de neiging om te lang te wachten. maar omdat ze toen bijna naar de basisschool zou gaan knepen wij 'm wel een beetje of 't met dat poepen wel op tijd goed zou komen.
het op de wc leren poepen schema:
regels/stappen zijn zodanig gesteld dat je eerst de vorige stap/regel moet beheersen voor je verder kunt gaan naar de volgende.
regel 1. (stellig brengen:) vanaf nu mag poepen alleen nog in de ruimte van de wc. dus: het mag best in de luier, maar je moet wel in het kamertje van de wc zijn als je gaat poepen.
regel 2: poepen mag alleen zittend op de wc. de luier mag nog aanblijven, maar wel altijd op de wc zitten als je aan 't poepen bent.
dit is vaak de moeilijkste overgang, omdat ze zo gewend zijn staand te poepen. dan is zittend wel ineens een heel andere houding, hetgeen ook een wat andere beweging vereist. eventueel tussenstap inbouwen dat jij (of iemand anders) op de wc gaat zitten, en zij bij jou mogen 'hangen', bijvoorbeeld. liefst zoveel mogelijk door de knieën.
regel 3: luier uit tijdens 't poepen, maar om het veiliger te maken voor ze kun je de luier onder de wc bril plakken, zodat ze er nog wel vrij direct tegenaan kunnen poepen.
eventueel tussenstap 4: leg luier onderin de pot
stap 5: helemaal zonder luier op de wc poepen![]()
hier was toen stap 3 lukte ook heel snel stap 5 bereikt.
ik denk dat je qua plassen gewoon door kunt gaan zoals je 't nu doet. regelmatig even erop laten zitten, en als er niks gebeurt dan niks, maar als hij er wel een plasje uit weet te persen positief benoemen (maar ook weer niet al te overdreven prijzen, anders wordt het wat te bijzonder, terwijl het iets gewoons moet blijven). dus ik zou dan iets zeggen als "hey, goed zo, dat is hoe grote jongens plassen!" met een high five erbij ofzo.quote:Op donderdag 28 april 2011 16:36 schreef zoonkloon het volgende:
Dank voor je antwoord
Nu is alleen de vraag hoe we dit kunnen controleren bij plassen...
En wat deden jullie als ze wel buiten de wc-ruimte poepte?
(en hebben jullie rekening gehouden met schoolkeuze?)
quote:Op zaterdag 7 mei 2011 22:54 schreef p_iglet het volgende:
Mwana wat een schrik.
030 274 88 88 het nummer van het RIVM (voor proffesionele hulpverleners eigenlijk) voor acute en chronische vergiftigingen. Misschien handig om te hebben voor als er weer zo'n miep van niets weet.
Ik ben er via die route in de afgelopen weken inmiddels achter dat je blijkbaar redelijk ongevaarlijk aanzienlijke hoeveelheden dettol, aftershave en luchtverfrisser kan drinken, sigarettenpeuken kan eten etc. Best leerzaam zo'n stage
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |