Ik heb ooit wel brood gegeten, maar op mijn 18e durfde ik eindelijk toe te geven dat ik brood niet lust. Sindsdien heb ik geen bruin brood meer aangeraakt. Wit brood eet ik heel soms. Ik heb het altijd wel gezien als iets dat bij autisme hoort.quote:S. eet al vanaf dat ze brood mag, geen brood. Ze walgt er gewoon van. Dat vond de kinderarts die bij de teambespreking van Intergrale Vroeghulp niet helemaal passend bij (een vorm van) autisme
Herkenbaarquote:Op zaterdag 19 februari 2011 18:39 schreef lady-wrb het volgende:
die van mij is zo'n zeur dat hij wel mandarijntjes eet, maar zodra hij een pit in zijn mond aantreft, blieft meneer de rest van het seizoen geen mandarijntje meer
Lol, dat doe ik ookquote:Op zondag 20 februari 2011 20:49 schreef Troel het volgende:
[..]
HerkenbaarElk mandarijntje wordt vankundig in het licht gehouden om te kijken of er geen pitten inzitten
Dat heeft Ruben trouwens van mij, ik doe dat ook, om te voorkomen dat ik een pitje in mijn mond krijg. Best raar, want pitvol brood vind ik dan weer heerlijk.
Wat een ontzettend dappere beslissing! Gaat hij helemaal intern daar?quote:Op zaterdag 19 februari 2011 08:52 schreef livelink het volgende:
Het gaat met ups and downs. Gelukkig ook wel weer wat ups. We hebben een moeilijke beslissing moeten nemen, maar zoals het er nu uitziet gaat hij begin mei voor 3 maanden naar het UMC. Daar zal hij worden geobserveerd en dan komt er als het goed is een gedegen diagnose en (nog belangrijker) een behandelingsplan waarmee we hem kunnen helpen.
Dat is ook wel weer zo. Maar volgens school is het zorgwekkend. En de rest van de punten waarop "gescoord" is zijn ook erg laag.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:35 schreef Moonah het volgende:
Ah Livelink, de kogel is door de kerk.Wat een moeilijke maar moedige beslissing. Weet Job er zelf al van?
Kim Ingrid, staar je niet te veel blind op de E-score. Het kan best zijn dat Kim inderdaad niet goed scoort op een toets. Maar het is een momentopname én een toets zegt maar over een klein aspect iets over een kind.
En vergeet niet dat het altijd mogelijk is om terug te stromen naar het regulier onderwijs als het speciaal onderwijs toch niet bij Kim blijkt te passen. Het is niet de makkelijkste weg, maar het kan.quote:Op maandag 21 februari 2011 13:09 schreef Moonah het volgende:
Ingrid (sorry hoor, voor de verspreking), stel je van een rugzakje niet te veel voor hoor. Als Kim echt op meerdere fronten zwakker is (cognitief, emotioneel, sociaal) dan is het SO wellicht een betere, gestructureerdere en veilige plek voor haar. Ga maar eens praten, kijken en voelen daar.
Ik had begrepen dat het wel blijft, maar op een andere manier, dat school het geld dan krijgt.quote:Op maandag 21 februari 2011 12:08 schreef tries het volgende:
Ingrid, het rugzakje gaat juist met deze plannen af geschaft worden, waardoor scholen geen extra geld meer krijgen om de speciale kinderen meer aandacht te geven. Als tip wil ik je mee geven, om toch er over te denken, want ik denk met het oog op de bezuinigingen, dan beter op het speciaal onderwijs kan zitten.
Ik wil je als tip mee geven om toch eens op een speciaal onderwijs school te gaan kijken, ik wilde er ook niet aan, maar ben nu zo blij dat de keuze toen is gemaakt. Wij moesten ook gaan kijken, om te zien waar we nee tegen zeiden.
quote:Op maandag 21 februari 2011 13:09 schreef Moonah het volgende:
Livelink, ik denk dat het wel moedig is. Uiteraard wil je het beste voor je kind, en wil je hem een kans geven. Maar het vergt als ouders wel het nodige om je eigen gevoel aan de kant te zetten, als je kind intern gaat. ik noem dat moedig.
Ingrid (sorry hoor, voor de verspreking), stel je van een rugzakje niet te veel voor hoor. Als Kim echt op meerdere fronten zwakker is (cognitief, emotioneel, sociaal) dan is het SO wellicht een betere, gestructureerdere en veilige plek voor haar. Ga maar eens praten, kijken en voelen daar.
Tnxquote:Op maandag 21 februari 2011 16:44 schreef p_iglet het volgende:
Ingrid besef ook even heel goed dat Kim op heeeeeeel veel scholen nog gewoon in groep 1 gezeten had. Op de meeste scholen gaan alleen de hele goede december kindjes na een half jaar naar groep 2 en met 1,5 jaar kleuteronderwijs naar groep 3.
Kim heeft daarbij haar autisme en alles wat ze het afgelopen jaar meegemaakt heeft met jullie thuis en rondom Tyler enzo.
Hopelijk kunnen jullie met behulp van het boddeart de meest geschikte begeleiding voor haar vinden.
Of dat nou met of zonder hulp op school is, en op het SO, SBO of reguliere onderwijs.
Op deze site kun je daar iets over lezen: http://www.rijksoverheid.(...)wijs-so-zijn-er.htmlquote:Op maandag 21 februari 2011 22:16 schreef _Ingrid_ het volgende:
Weet iemand het verschil tussen speciaal onderwijs en speciaal basis onderwijs?
SO (en zéker cluster 4!) heeft zo ver ik weet altijd recht op taxivervoer. SBO is anders, dat is pas vanaf een bepaald aantal kilometers.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 21:49 schreef poemojn het volgende:
Weet je zeker dat je geen recht hebt op taxivervoer?
Niet helemaal waar.... Het geheel is afhankelijk van de gemeente. Bij ons is er een minimum aantal kilometers, ik meen 8, waaraan voldoen moet worden.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 21:56 schreef Moonah het volgende:
[..]
SO (en zéker cluster 4!) heeft zo ver ik weet altijd recht op taxivervoer.
Oi, excuus voor de verkeerde info dan!quote:Op woensdag 23 februari 2011 09:11 schreef Lois het volgende:
[..]
Niet helemaal waar.... Het geheel is afhankelijk van de gemeente. Bij ons is er een minimum aantal kilometers, ik meen 8, waaraan voldoen moet worden.
Ik heb geen ideequote:Op woensdag 23 februari 2011 11:21 schreef trui het volgende:
oh echt! dat wist ik niet zeg. van die NSO. stom!! hoe doen al die mensen dat?
Dat is ook zo. Djeez moest er gisteren ineens aan denken.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 21:31 schreef Ticootje het volgende:
En uiteindelijk vindt het ook z'n weg wel. Dan zoek je een school met tijden die anders zijn dan de school van Kim. Dan kun je eerst Tyler afgooien of eerst Kim en dan doorfietsen. Continu rooster is misschien wel fijn dat je geen tussen de middag hebt. Maar Tyler is pas 2.. Ik zou me echt pas druk maken als hij echt naar school moet. Problemen voor later, dan is de situatie misschien ook heel anders.
De zoon van een vriendin van mij gaat wel naar de BSO. En hij wordt daar door de taxi heengebracht. Wellicht verschilt het per gemeente, net als het vervoer.quote:Op woensdag 23 februari 2011 10:36 schreef Lois het volgende:
Er is veel van de zotte..... dingen zoals NSO en VSO zijn er gewoon niet in het SO. Het is niet verplicht, ongelooflijk moeilijk te realiseren en vooral enorm kostbaar.
Eva wordt daarom voor en na school opgevangen door de opa en oma's maar dat is ook geen lange termijn oplossing....
Ik heb hemel en aarde moeten bewegen voor vervoer. Nu we dat eindelijk hebben ben ik strijdende om de tijden zo te laten zijn dat ik Iris nog op tijd op school krijg en Eva niet voor een dichte deur staat als ik Iris 's middags ophaal op de dagen dat ik vrij ben. En als dat dan eenmaal voor elkaar is komt er vast wel weer een taxiwisseling, of routewijziging en dan begint het weer van voor af aan![]()
Het is een toestand soms, maar als alles loopt is het te doen
Toch is er wel NSO voor kinderen met een verstandelijke beperking, maar waarschijnlijk is dit afhankelijk van de regio waar je woont.quote:Op woensdag 23 februari 2011 10:36 schreef Lois het volgende:
Er is veel van de zotte..... dingen zoals NSO en VSO zijn er gewoon niet in het SO. Het is niet verplicht, ongelooflijk moeilijk te realiseren en vooral enorm kostbaar.
Eva wordt daarom voor en na school opgevangen door de opa en oma's maar dat is ook geen lange termijn oplossing....
Ik heb hemel en aarde moeten bewegen voor vervoer. Nu we dat eindelijk hebben ben ik strijdende om de tijden zo te laten zijn dat ik Iris nog op tijd op school krijg en Eva niet voor een dichte deur staat als ik Iris 's middags ophaal op de dagen dat ik vrij ben. En als dat dan eenmaal voor elkaar is komt er vast wel weer een taxiwisseling, of routewijziging en dan begint het weer van voor af aan![]()
Het is een toestand soms, maar als alles loopt is het te doen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |